Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52015XC0307(03)

Pieteikuma publikācija saskaņā ar 50. panta 2. punkta b) apakšpunktu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 1151/2012 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu kvalitātes shēmām

OJ C 80, 7.3.2015, p. 27–33 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

7.3.2015   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 80/27


Pieteikuma publikācija saskaņā ar 50. panta 2. punkta b) apakšpunktu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 1151/2012 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu kvalitātes shēmām

(2015/C 80/12)

Šī publikācija dod tiesības izteikt iebildumus pret pieteikumu atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1151/2012 (1) 51. pantam.

PIETEIKUMS GTĪ REĢISTRĀCIJAI

PADOMES REGULA (EK) Nr. 509/2006

par lauksaimniecības produktiem un pārtikas produktiem kā garantētām tradicionālām īpatnībām  (2)

TRADITIONAL BRAMLEY APPLE PIE FILLING

EK Nr.: UK-TSG-007-0057-5.11.2008.

1.   Pieteikuma iesniedzējas grupas nosaukums un adrese

Nosaukums:

UK Apples & Pears Ltd

Adrese:

Forest Lodge

Bulls Hill

Walford

Ross-on-Wye

Herefordshire HR9 5RH

UNITED KINGDOM

Tālr.

+44 1732529781

Fakss

+44 1732529781

E-pasts:

info@englishapplesandpears.co.uk

UK Apples & Pears Ltd ir audzētājiem piederoša organizācija, kas izveidota 1987. gadā. Patlaban tā pārstāv 73 % no Apvienotās Karalistes komerciālajiem ābolu un bumbieru audzētājiem, un tā ir aktīvi piedalījusies ES finansētās programmās, kuru mērķis ir veicināt svaigu un pārstrādātu ābolu noietu svaigo augļu tirgū un patēriņu pārtikas ražošanas un sabiedriskās ēdināšanas nozarē.

2.   Dalībvalsts vai trešā valsts

Apvienotā Karaliste

3.   Produkta specifikācija

3.1.   Reģistrējamais(-ie) nosaukums(-i) (Komisijas 2007. gada 18. oktobra Regulas (EK) Nr. 1216/2007, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus par to, kā piemērot Padomes Regulu (EK) Nr. 509/2006 par lauksaimniecības produktiem kā garantētām tradicionālām īpatnībām  (3), 2. pants)

Traditional Bramley Apple Pie Filling

3.2.   Vai nosaukums

ir specifisks pats par sevi

izsaka lauksaimniecības produkta vai pārtikas produkta specifiskās iezīmes

Nosaukums izsaka produkta tradicionālo sastāvu: to gatavo tikai no “Bramley” āboliem, ūdens un cukura, var pievienot nedaudz citronu sulas un biezinātāja – kukurūzas cietes.

Kulinārijā izmantojamās šķirnes “Bramley” unikālā īpašību kombinācija, proti, zems sausnas saturs, augsts ābolskābes saturs un zems cukura saturs, un gatavošana bez piedevām piešķir produktam Traditional Bramley Apple Pie Filling raksturīgo sūreno garšu.

3.3.   Vai ir lūgta nosaukuma rezervēšana atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 509/2006 13. panta 2. punktam

Reģistrācija ar nosaukuma rezervēšanu

Reģistrācija bez nosaukuma rezervēšanas

3.4.   Produkta veids

1.6. grupa. Svaigi vai pārstrādāti augļi, dārzeņi un labība

3.5.   Tā lauksaimniecības produkta vai pārtikas produkta apraksts, uz kuru attiecas nosaukums atbilstīgi 3.1. punktam (Regulas (EK) Nr. 1216/2007 3. panta 1. punkts)

Traditional Bramley Apple Pie Filling ir viendabīgs maisījums, kas sastāv no “Bramley” ābolu gabaliņiem, cukura un ūdens. Traditional Bramley Apple Pie Filling gatavošanā izmantotajiem āboliem jābūt 65–115 mm lieliem, veseliem un gataviem āboliem bez nopietniem mizas bojājumiem, ieplīsumiem un iespiedumiem. “Bramley” āboliem jābūt sagrieztiem vajadzīgā izmēra gabaliņos (minimālais izmērs 15 mm), kuriem var būt dažāda forma. Sastāvdaļu maisījumā jābūt labi redzamiem augļu gabaliņiem ar teicamu, stingru konsistenci. Ābolu gabalu krāsa atšķiras, parasti tie ir dažnedažādos zaļajos toņos, kas raksturīgi šķirnei “Bramley’s Seedling”.

“Bramley” ābolu biezeņa un kukurūzas cietes pievienošana nav obligāta; ja biezeni tomēr pievieno, tā sastāvā jābūt vismaz 97 % “Bramley” ābolu, un atlikušajiem procentiem jābūt gatavošanas procesā pievienotajam ūdenim. Biezeņa pagatavošanai ņem “Bramley” ābolu mizu, sēklotni un mīkstumu un tos termiski apstrādā karsējot un tvaicējot. Pēc tam biezeni izberž caur sietu, lai atdalītu šķiedras un iegūtu biezu, glāsmainu masu zaļā / gaiši brūnā krāsā, kas raksturīga “Bramley” āboliem.

Biezenim var pievienot arī citronu sulu.

Galaproduktam piemīt šķirnei “Bramley” raksturīgā sūrenā garša. Produktu Traditional Bramley Apple Pie Filling pilda dažādos iepakojumos un izplata vairumtirgotājiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, maiznīcām un konditorejām, pārtikas ražotājiem un mazumtirgotājiem.

Traditional Bramley Apple Pie Filling ir šādas sastāvdaļas:

 

“Bramley” ābolu gabaliņi – minimālais izmērs 15 mm,

 

cukurs,

 

ūdens,

 

“Bramley” ābolu biezenis – pēc izvēles,

 

kukurūzas ciete – pēc izvēles,

 

citronu sula – pēc izvēles.

Izmantoto sastāvdaļu daudzums mainās atkarībā no ražotāja, taču ir jāievēro šādas tehniskās specifikācijas:

 

“Bramley” ābolu gabaliņi – vismaz 40 %,

 

cukurs – ne vairāk kā 20 %,

 

ūdens saturs – maksimālā ūdens aktivitāte 0,97 aw,

 

pH – mazāks par 4,

 

cietvielas – vismaz 2 oBx,

 

viskozitāte – maksimālā plūsma 8 (mērot ar Forda piltuvi).

3.6.   Tā lauksaimniecības produkta vai pārtikas produkta ražošanas metodes apraksts, uz kuru attiecas nosaukums atbilstīgi 3.1. punktam (Regulas (EK) Nr. 1216/2007 3. panta 2. punkts)

Produkta Traditional Bramley Apple Pie Filling galvenā izejviela ir “Bramley” āboli. Tos audzē saskaņā ar šādiem priekšrakstiem:

Par katru ražošanas uzņēmumam piegādāto sūtījumu tiek reģistrēta pilnīga informācija par augļu audzēšanu, ražas novākšanu un uzglabāšanu. Pēc sākotnējās pārbaudes, kurā noskaidro, vai sūtījums ir piemērots produkta Traditional Bramley Apple Pie Filling ražošanai, un pirms pārstrādes āboli vispirms nonāk pludināšanas transportierī, pēc tam uz mehanizētas šķirošanas un manuālas kontroles līnijas.

Produkta Traditional Bramley Apple Pie Filling ražošanā izmanto ābolus, kas nav mazāki par 65 mm un lielāki par 115 mm. “Bramley” ābolu unikālās formas dēļ ir jāizmanto īpaši piemērotas kalibrēšanas un apstrādes procedūras, lai nodrošinātu izejvielu pareizu sagatavošanu.

Āboliem jābūt nebojātiem, tīriem, bez nopietniem mizas bojājumiem, veseliem un gataviem, bez ieplīsumiem un iespiedumiem, kas dziļāki par 0,5 mm, un tos nedrīkst būt skārusi zemmizas korķplankumainība, puve vai ābeļu kraupis. Tā kā augļi ir mīksti, pludināšanas transportieri un mehāniskie konveijeri ir jāpielāgo tā, lai sagatavošanas un pārstrādes process noritētu pēc iespējas saudzīgāk.

“Bramley’s Seedling” āboliem ir sūrena un asa garša un šai šķirnei raksturīgā krāsa, kas klāj visu ābola mizu un sniedzas no ļoti tumšzaļiem līdz gaišāki zaļiem toņiem. Āboliem jābūt ar teicamu, stingru, tvirtu konsistenci, un visā visumā tiem jāatbilst kategorijai “kraukšķīgi, sulīgi un cieti āboli”.

Mehāniska mizošana un sēklotnes izņemšana: “Bramley” āboliem ir neregulāra forma, un to kalibrēšanai, mizošanai, sēklotnes izņemšanai un apstrādei ir vajadzīgs īpašs aprīkojums, lai apmierinātu augstās prasības, kas izvirzītas produkta Traditional Bramley Apple Pie Filling komerciālajā ražošanā. Noteikti jāveic ābolu pēcapstrāde ar rokām.

Sagatavošana: kubiņos sagriezti “Bramley” āboli īpaši viegli oksidējas, un tie jāapstrādā ar turpmāk aprakstītajiem īpašajiem paņēmieniem.

“Bramley” ābolus sagriež vajadzīgā izmēra gabaliņos. To izmērs parasti ir nevienāds – tie var būt gan kubiņi, kuru malu garums ir 15 mm, gan 70 mm garas sloksnītes, kuru šķērsgriezuma platumam jābūt ne mazākam par 15 mm. Nevienādas formas gabaliņi ir Traditional Bramley Apple Pie Filling raksturīga iezīme, kas saistīta ar pašu ābolu izmēru un formu, to sagriešanas metodi un klientu vai patērētāju vēlmēm.

Lai ābolu mīkstums nebrūnētu, sagrieztos “Bramley” ābolu gabaliņus pēc tam var iemērkt šķidrumā ar antioksidējošu iedarbību. Iemērkšana citronu sulā, citronskābes vai askorbīnskābes šķīdumā nav obligāta, un tas ir īpašs apstrādes posms. Tā nav nedz sastāvdaļa, nedz piedeva, un tāpēc neietekmē galaprodukta sastāvu.

Tad ābolus pārvieto tieši uz cehu, kurā gatavo ābolu pīrāga pildījumu, vai uz aukstā režīma noliktavu un pēc tam pārstrādā, iegūstot produktu Traditional Bramley Apple Pie Filling – vai nu karstu, vai arī aukstu maisījumu.

Ābolu gabaliņus sajauc ar ūdeni un cukuru, iegūstot vienmērīgu masu. Ja vēlas, šajā procesa posmā var pievienot kukurūzas cieti un/vai “Bramley” ābolu biezeni, un/vai citronu sulu. Ābolu biezenim jābūt gatavotam tikai un vienīgi no “Bramley” āboliem, un tas nedrīkst saturēt konservantus.

3.7.   Lauksaimniecības produkta vai pārtikas produkta specifiskums (Regulas (EK) Nr. 1216/2007 3. panta 3. punkts)

Produkts Traditional Bramley Apple Pie Filling ir viendabīgs maisījums, kas sastāv no svaigu “Bramley” ābolu gabaliņiem, cukura un ūdens un var saturēt “Bramley” ābolu biezeni, kukurūzas cieti un citronu sulu.

“Bramley” ābolu unikālās garšas īpašības un gatavošana bez piedevām ir faktori, kas piešķir produktam Traditional Bramley Apple Pie Filling raksturīgo sūreno garšu. Ābolu garšā izpaužas cukura un ābolskābes līdzsvars. Vairumam citu ābolu šķirņu ir zemāks skābes saturs un augstāks cukura saturs, tāpēc tie garšo saldi un tos ēst ir patīkami, taču ābolu termiskās apstrādes laikā garša zūd. Savukārt “Bramley” āboliem ir augstāks ābolskābes saturs un zemāks cukura saturs, un tā rezultātā rodas spēcīgāka, sūrenāka garša, kas vārot saglabājas.

“Bramley” ābolu stingrā konsistence ir viena no noteicošajām īpašībām, kas ābolu vārīšanas procesā liek veidoties mutē kūstošai, valkanai konsistencei. Deserta āboli var iegūt stiegrainu, nepatīkamu konsistenci, jo to sausnas saturs var būt pat par 20 % augstāks nekā “Bramley” āboliem.

Apvienotās Karalistes Mājturības institūts (Good Housekeeping Institute) ir veicis pētījumu, kas apstiprina: “Bramley” āboli ir labāk piemēroti izmantošanai populārās receptēs nekā deserta ābolu šķirnes. Šķirne “Bramley” tika salīdzināta ar šķirnēm “Granny Smith”, “Braeburn” un “Golden Delicious”. Visi āboli tika apstrādāti vienādi, izmantojot receptes no pavārgrāmatas Good Housekeeping recipe book, arī tradicionālā ābolu pīrāga recepti. Pēc tam tika pārbaudīta garša, konsistence un kvalitāte pēc termiskas apstrādes. Pētījums apliecināja, ka tradicionālo Lielbritānijas ābolu pīrāgu gatavošanai “Bramley” ir piemērotāka nekā deserta ābolu šķirnes.

Turpmākajā tabulā ir redzams vidējais punktu skaits (no 9), ko piešķīrusi Mājturības institūta degustētāju grupa, kurā ietilpst 12 pieauguši vīrieši un sievietes no visām vecuma grupām, ieskaitot pavāru brigādes locekļus.

 

“Golden Delicious”

“Braeburn”

“Bramley”

“Granny Smith”

Izskats

5,2

5,8

6,9

6,2

Garša

6,0

5,2

7,0

5,0

Konsistence

5,5

4,9

6,5

5,5

Kvalitāte kopumā

5,2

5,4

6,7

5,0

Produkta Traditional Bramley Apple Pie Filling unikālo īpašību uzskaitījums

Gatavots tikai no tradicionālajām sastāvdaļām, proti, “Bramley” āboliem, ūdens un cukura, pēc izvēles pievienojot “Bramley” ābolu biezeni, kas ražots tikai un vienīgi no “Bramley” āboliem, kukurūzas cieti un citronu sulu. Netiek izmantotas piedevas.

Neatkārtojamā garša rodas, pateicoties “Bramley” ābolu augstajai ābolskābes un cukura attiecībai.

Ābolu izmērs ir 65–115 mm.

3.8.   Lauksaimniecības produkta vai pārtikas produkta tradicionālais raksturs (Regulas (EK) Nr. 1216/2007 3. panta 4. punkts)

Šķirni “Bramley’s Seedling” (salas unikālajā mērenajā klimatā dabiski izaudzis sējenis) aptuveni 1809. gadā atklāja Mērija Anna Breilsforda (Mary Anne Brailsford). Tas tika iestādīts dārzā Sautvelā, Notingemšīrā (Southwell, Nottinghamshire).

Potēto “Bramley” ābeļu augļi Karaliskās dārzkopības sabiedrības (Royal Horticultural Society) Augļu komitejā pirmoreiz tika izstādīti 1876. gada 6. decembrī un tika augstu novērtēti.

Karalienes Viktorijas laikā tika pieliktas pūles, lai izveidotu kulinārijā izmantojamu ābolu šķirni, kas noderētu visizcilākā ābolu pīrāga receptei. 1883. gadā Nacionālajā ābolu kongresā (National Apple Congress) “Bramley” tika atzīta par ābolu pīrāgam piemērotāko šķirni, un tā aizsākās tautā iemīļota tradīcija.

1887. gada oktobrī šķirne “Bramley’s Seedling” saņēma Mančestrā (Manchester) notikušās Karaliskās jubilejas izstādes (Royal Jubilee Exhibition) Ābolu komitejas pirmās pakāpes sertifikātu.

“Bramley’s Seedling” ir unikāla ābolu šķirne, kas izmantojama tikai kulinārām vajadzībām (parasti šīs šķirnes ābolus neēd svaigus, jo lielākajai daļai cilvēku tie šķiet pārāk skābi). Tiem piemīt vienreizēja garša un savdabīga konsistence, un šo īpašību dēļ ir radusies ābolu pīrāga cepšanas tradīcija, kas pastāv joprojām.

Briti nepieslējās nedz amerikāņu uzskatam, ka pīrāgā jābūt ar dakšiņu ēdamiem ābolu gabaliņiem, nedz franču stilam garnēt pīrāgu ar ābolu šķēlītēm, jo abos gadījumos āboliem termiskās apstrādes laikā ir jāsaglabā forma, tātad tiem jābūt mazāk skābiem nekā āboliem, kas pilnībā “izjūk”. Kas bija pirmais – vēlmes vai āboli – ir pagaidām neatbildēts jautājums, taču “Bramley’s Seedling” āboli, kuriem ir augstākais skābes saturs visu kulinārijā izmantojamo ābolu šķirņu vidū, ar izcilību ir izturējuši angļu garšas pārbaudi. Arī izteiktais skābums un ar to saistītā asā augļu garša, kas raksturīga šiem āboliem, ir bijis viens no to izmantošanas iemesliem.

Sākotnējā tradīcija pārliet gabaliņos sagrieztos “Bramley” ābolus ar citronu sulu (vai citu skābu sulu), lai tie nesāktu brūnēt, nav mainījusies un arī mūsdienās tiek likta lietā produkta Traditional Bramley Apple Pie Filling gatavošanā.

Vairāki Apvienotās Karalistes vadošie šefpavāri tieši organizācijai UK Apples & Pears ir apliecinājuši, ka Traditional Bramley Apple Pie Filling recepte nav mainījusies kopš tiem laikiem, kad tā iemantoja popularitāti pēc 1883. gadā notikušā Nacionālā ābolu kongresa.

“Pārtikas nozarē darbojos jau piecdesmit gadu, un, cik man zināms, tradicionālais angļu ābolu pīrāga pildījums sastāv tikai un vienīgi no “Bramley” āboliem un cukura, kam var piespiest nedaudz citronu sulas un pievienot nedaudz kukurūzas cietes iebiezināšanai.” – Prue Leith, Britu Impērijas virsnieks

“Šķirne “Bramley” 2009. gadā atzīmēja savu divsimto gadadienu, un tās augļi ir izmantoti ābolu pīrāga pildījuma gatavošanai jau kopš 19. gadsimta vidus, kad sākās tās komerciāla audzēšana. Visu šo laiku “Bramley” ābolu pīrāga pildījuma recepte ir palikusi nemainīga, tajā minēti tikai “Bramley” āboli, cukurs, ciete, piemēram, kukurūzas ciete, citronu sula (kā konservants) un ūdens.” – Phil Vickery

“Cik man zināms, tradicionālā “Bramley” ābolu pīrāga pildījuma recepte nav mainījusies: “Bramley” āboli, cukurs, kukurūzas ciete, citronu sula (kā konservants) un ūdens. “Bramley” ir pamatoti atzīta par ēdienu gatavošanai vispiemērotāko ābolu šķirni. Šīs Lielbritānijas vietējās šķirnes ābolu unikālās īpašības – augstāks skābes un zemāks cukura saturs – nodrošina to, ka termiskās apstrādes procesā spēcīgā ābolu garša neizzūd un tiek iegūta izcila konsistence.” – Antony Worrall Thompson, titula Meilleur Ouvrier de Grande Bretagne īpašnieks

Daži ābolu pīrāga pildījumi, tostarp citi “Bramley” ābolu pīrāga pildījumi, var saturēt dažādu šķirņu ābolus, un tie neatbilst “tradicionālā ābolu pīrāga pildījuma” specifikācijai, jo tā gatavošanā tiek izmantoti tikai “Bramley” āboli. Traditional Bramley Apple Pie Filling specifikācijai neatbilst arī mākslīgu konservantu lietošana.

3.9.   Prasību minimums un procedūras specifisko iezīmju pārbaudei (Regulas (EK) Nr. 1216/2007 4. pants)

Turpmāk izklāstīts prasību minimums un procedūras, kas attiecas tieši uz Traditional Bramley Apple Pie Filling komerciālo ražošanu.

Izejvielu apraksts

Šķirnes “Bramley’s Seedling” āboli. Citu šķirņu āboli nav pieļaujami.

Augļu kvalitāte

Pārstrādes uzņēmumam piegādātajiem augļiem jābūt nebojātiem, tīriem, veseliem un gataviem. Āboliem nedrīkst būt nopietnu mizas bojājumu, tiem jābūt bez ieplīsumiem un iespiedumiem, kas dziļāki par 0,5 mm.

Āboliem jābūt šķirnei “Bramley” raksturīgajā zaļajā krāsā, kas klāj visu ābola mizu un sniedzas no ļoti tumšzaļiem līdz gaišāki zaļiem toņiem; tā nedrīkst būt ne dzeltenzaļa, ne dzeltena.

Defekti

Konkrēti defekti, kas jāsamazina līdz minimumam, ir šādi: dziļi iespiedumi (dziļāki par 0,5 mm), ābolu čemura centrālie augļi, serdes puve, zemmizas korķplankumainība, izteikti deformējušies augļi, zemas temperatūras radīti bojājumi, pārmērīgi mizas bojājumi, pārkorķošanās, puvuši āboli. Komatveida bruņutu izraisīti bojājumi nedrīkst klāt mizu lielā laukumā.

Augļu lielums

Ir pieņemami dažāda lieluma augļi (65–115 mm).

Konsistence

Konsistencei jābūt teicamai, stingrai un tvirtai.

Pārstrāde

Tā kā augļi ir mīksti, pārstrādei jānorit pēc iespējas saudzīgākos apstākļos, lai mazinātu mehānisko ietekmi sagatavošanas un pārstrādes procesā.

“Bramley” āboliem ir neregulāra forma, tāpēc kalibrēšanai, mizošanai, sēklotnes izņemšanai un apstrādei ir vajadzīgs īpašs aprīkojums, lai izpildītu specifikācijas prasības.

Kad āboli ir nomizoti un ir izņemta sēklotne, tie jāpārbauda un jāveic manuāla pēcapstrāde.

Ābolus var iemērkt šķidrumā ar antioksidējošu iedarbību; visu lieko šķidrumu pēc tam nolej un notecina.

Pirms lietošanas āboli jāuzglabā vēsā vietā, temperatūrā, kas zemāka par 5 °C.

Ražošana

Bez iepriekš minētās sastāvdaļas Traditional Bramley Apple Filling drīkst saturēt tikai ūdeni un cukuru, pēc izvēles arī “Bramley” ābolu biezeni un kukurūzas cieti. Izmaiņas receptē ir pieļaujamas, taču sastāvdaļas mainīt nedrīkst.

Maisīšanas un sūknēšanas procesā ir jāiegūst viendabīgs, izteikti augļains maisījums.

Lai pārbaudītu specifikācijas nosacījumu ievērošanu, katra pildījuma partija ir jāpārbauda, proti, jānosaka pH, kopējais šķīstošo cietvielu saturs, viskozitāte, krāsa un garša. Minētās vērtības dažādos ražošanas uzņēmumos var atšķirties, tās atkarīgas no galapatērētāja noteiktās specifikācijas. Lai nodrošinātu pilnīgu izsekojamību, produkti jāmarķē, un tie jāuzglabā aukstā režīma noliktavā, no kuras jāveic arī to izplatīšana.

4.   Iestādes vai institūcijas, kuras pārbauda atbilstību produkta specifikācijai

4.1.   Nosaukums un adrese

Nosaukums:

The National Britannia Group

Adrese:

Caerphilly Business Park

Caerphilly CF83 3GG

UNITED KINGDOM

Tālr.

+44 2920852852

Fakss

+44 2920867738

E-pasta adrese:

client_support@natbrit.com

Nosaukums:

LawLabs Limited

Adrese:

Law Labs House

121 Shady Lane

Great Barr

Birmingham B44 9ET

UNITED KINGDOM

Tālr.

+44 1212514000

Fakss

+44 1212514040

E-pasta adrese:

market.lawlabs@bodycote.com

Abas pārbaudes iestādes ir akreditētas atbilstoši EN45011. Revīzija atbilst standarta BRC Global Standards – Food (4. izdevums, 2005. gada janvāris) prasībām.

http://www.brc.org.uk/standards/default.asp

☒ Publiska

☐ Privāta

4.2.   Iestādes vai institūcijas konkrētie uzdevumi

Pārbaudes institūcija ir atbildīga par visu specifikācijas prasību ievērošanas verifikāciju.


(1)  OV L 343, 14.12.2012., 1. lpp.

(2)  OV L 93, 31.3.2006., 1. lpp. Aizstāta ar Regulu (ES) Nr. 1151/2012.

(3)  OV L 275, 19.10.2007., 3. lpp.


Top