Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008XC0215(04)

Paziņojums importētājiem — Tekstilizstrādājumu imports Kopienā no Bangladešas

OJ C 41, 15.2.2008, p. 8–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

15.2.2008   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 41/8


PAZIŅOJUMS IMPORTĒTĀJIEM

Tekstilizstrādājumu imports Kopienā no Bangladešas

(2008/C 41/06)

Eiropas Komisija informē Kopienas uzņēmējus, ka pastāv pamatotas šaubas par HS 61. un 62. nodaļas tekstilizstrādājumu izcelsmi, kuri ievesti no Bangladešas un kuriem pieprasīts piemērot VPS tarifa preferenču režīmu.

Bangladešā ar vietējo iestāžu palīdzību veiktās Kopienas izmeklēšanas un administratīvās sadarbības misijas laikā tika konstatēts, ka ievērojama daļa A formas izcelsmes sertifikātu ir vai nu viltoti, vai arī izdoti, pamatojoties uz nepatiesu vai maldinošu informāciju.

Tāpēc Kopienas uzņēmēji, kas deklarē un/vai iesniedz dokumentārus pierādījumus par HS 61. un 62. nodaļas no Bangladešas ievestu tekstilizstrādājumu izcelsmi, tiek aicināti ievērot nepieciešamo piesardzību, ņemot vērā to, ka attiecīgo preču laišana brīvā apgrozībā var radīt muitas parādu un novest pie krāpšanas, kas apdraud Kopienas finanšu intereses.

Ar šo paziņojumu aizstāj paziņojumu importētājiem “Tekstilizstrādājumi, kas ievesti Kopienā no Bangladešas saskaņā ar vispārējo preferenču sistēmu (VPS)”, kas publicēts OV C 119, 30.4.1999., un kurā importētājiem atgādināts vienmēr pievērst pienācīgu vērību A formas izcelsmes sertifikātiem.


Top