EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022D0429

Padomes Lēmums (KĀDP) 2022/429 (2022. gada 15. marts), ar kuru groza Lēmumu 2014/145/KĀDP par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība

ST/7123/2022/INIT

OV L 87I, 15.3.2022, p. 44–55 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2022/429/oj

15.3.2022   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

LI 87/44


PADOMES LĒMUMS (KĀDP) 2022/429

(2022. gada 15. marts),

ar kuru groza Lēmumu 2014/145/KĀDP par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību un jo īpaši tā 29. pantu,

ņemot vērā Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos priekšlikumu,

tā kā:

(1)

Padome 2014. gada 17. martā pieņēma Lēmumu 2014/145/KĀDP (1).

(2)

Savienība joprojām nelokāmi atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

(3)

Krievijas Federācijas prezidents 2022. gada 24. februārī paziņoja par militāru operāciju Ukrainā, un Krievijas bruņotie spēki sāka uzbrukumu Ukrainai. Minētais uzbrukums ir klajš Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības pārkāpums.

(4)

Eiropadome 2022. gada 24. februāra secinājumos visstingrākajā veidā nosodīja neprovocēto un nepamatoto Krievijas Federācijas militāro agresiju pret Ukrainu. Ar savām nelikumīgajām militārajām darbībām Krievija rupji pārkāpj starptautiskās tiesības un Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtu principus un apdraud Eiropas un globālo drošību un stabilitāti. Eiropadome ciešā koordinācijā ar Savienības partneriem un sabiedrotajiem vienojās par turpmākiem ierobežojošiem pasākumiem, kas Krievijai tās rīcības dēļ radīs milzīgas un smagas sekas.

(5)

Padome 2022. gada 25. februārī pieņēma Lēmumu (KĀDP) 2022/329 (2), ar kuru grozīja sarakstā iekļaušanas kritērijus, lai iekļautu personas un vienības, kas atbalsta Krievijas Federācijas valdību un gūst labumu no tās, personas un vienības, kas Krievijas Federācijas valdībai nodrošina būtisku ieņēmumu avotu, un fiziskas vai juridiskas personas, kas saistītas ar sarakstā iekļautajām personām vai vienībām.

(6)

Ņemot vērā situācijas nopietnību, Padome uzskata, ka Lēmuma 2014/145/KĀDP pielikumā iekļautajam to personu, vienību un struktūru sarakstam, kurām piemēro ierobežojošos pasākumus, būtu jāpievieno 15 personas un 9 vienības.

(7)

Tādēļ būtu attiecīgi jāgroza Lēmums 2014/145/KĀDP,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Lēmuma 2014/145/KĀDP pielikumu groza saskaņā ar šā lēmuma pielikumu.

2. pants

Šis lēmums stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Briselē, 2022. gada 15. martā

Padomes vārdā –

priekšsēdētājs

J.-Y. LE DRIAN


(1)  Padomes Lēmums 2014/145/KĀDP (2014. gada 17. marts) par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība (OV L 78, 17.3.2014., 16. lpp.).

(2)  Padomes Lēmums (KĀDP) 2022/329 (2022. gada 25. februāris), ar kuru groza Lēmumu 2014/145/KĀDP par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība (OV L 50, 25.2.2022., 1. lpp.).


PIELIKUMS

Lēmuma 2014/145/KĀDP pielikumā izklāstītajam personu, vienību un struktūru sarakstam pievieno turpmāk minētās personas un vienības:

Personas

 

Vārds, uzvārds

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

“879.

Roman Arkadyevich ABRAMOVICH (krieviski: Роман Аркадьевич Абрамович)

Vladimir Putin tuvs oligarhs. Evraz lielākais akcionārs. Bijušais Chukotka gubernators.

Dzimšanas datums: 24.10.1966.

Dzimšanas vieta: Saratov, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Saistītās personas: Vladimir Putin

Saistītās vienības: Chelsea F.C., Evraz Group SA, LLC Evraz Holding, Millhouse Capital.

Roman Abramovich ir Krievijas oligarhs, kuram ir ilglaicīgas un ciešas saites ar Vladimir Putin. Viņam ir bijusi priviliģēta piekļuve prezidentam un ļoti labas attiecības ar viņu. Šī saikne ar Krievijas vadītāju ļāva viņam uzkrāt ievērojamu bagātību. Viņš ir galvenais akcionārs tērauda ražošanas grupā Evraz, kas ir viens no lielākajiem Krievijas nodokļu maksātājiem.

Tādējādi viņš ir guvis labumu no Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kuri ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju. Viņš ir arī viens no vadošajiem Krievijas uzņēmējiem, kurš ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

880.

German Borisovich KHAN (krieviski: Герман Борисович Хан)

Vladimir Putin tuvs oligarhs. Viens no lielākajiem Alfa Group akcionāriem

Dzimšanas datums: 24.10.1961.

Dzimšanas vieta: Kyiv, Ukraina

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Saistītās personas: Vladimir Putin, Mikhail Fridman, Petr Aven, Alexey Kuzmichev

Saistītās vienības: Alfa Group, Alfa Bank

German Khan ir lielākais akcionārs Alfa Group konglomerātam, kas ietver Alfa Bank, – vienam no lielākajiem Krievijas nodokļu maksātājiem. Viņš tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām personām Krievijā. Viņš, tāpat kā pārējie Alfa Bank īpašnieki (Mikhail Fridman un Petr Aven), uztur ciešas attiecības ar Vladimir Putin un turpina viņam sniegt ievērojamus pakalpojumus. Alfa Group īpašnieki šajās attiecībās gūst priekšrocības uzņēmējdarbības un juridiskajā jomā. Vladimir Putin vecākā meita Maria vadīja labdarības projektu Alfa-Endo, kuru finansēja Alfa Bank. Alfa Group lojalitāti Krievijas varas iestādēm Vladimir Putin apbalvoja, sniedzot politisku atbalstu Alfa Group ārvalstu investīciju plāniem.

Tādējādi viņš ir aktīvi sniedzis materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kuri ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, un guvis labumu no tiem. Viņš ir arī viens no vadošajiem Krievijas uzņēmējiem, kurš ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

881.

Viktor Filippovich RASHNIKOV (krieviski: Виктор Филиппович Рашников)

Oligarhs. Magnitogorsk Iron & Steel Works (MMK) īpašnieks, Direktoru padomes priekšsēdētājs un Stratēģiskās plānošanas komitejas priekšsēdētājs.

Dzimšanas datums: 3.10.1948.

Dzimšanas vieta: Magnitorsk, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Saistītās vienības: Magnitogorsk Iron & Steel Works (MMK)

Viktor Rashnikov ir vadošais Krievijas oligarhs, kurš ir uzņēmuma Magnitogorsk Iron & Steel Works (MMK) īpašnieks un Direktoru padomes priekšsēdētājs. MMK ir viens no lielākajiem Krievijas nodokļu maksātājiem. Pēdējā laikā uzņēmumam ir palielinājies nodokļu slogs, tādējādi radot ievērojami lielākus ieņēmumus Krievijas valsts budžetā.

Tādējādi viņš ir viens no vadošajiem Krievijas uzņēmējiem, kurš ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

882.

Alexey Viktorovich KUZMICHEV (krieviski: Алексей Викторович Кузьмичёв)

Vladimir Putin tuvs oligarhs. Viens no galvenajiem Alfa Group akcionāriem.

Dzimšanas datums: 15.10.1962.

Dzimšanas vieta: Kirov, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Saistītās personas: Vladimir Putin, Mikhail Fridman, Petr Aven, German Khan

Saistītās vienības: Alfa Group, Alfa Bank

Alexey Kuzmichev ir lielākais akcionārs Alfa Group konglomerātam, kas ietver Alfa Bank, – vienam no lielākajiem Krievijas nodokļu maksātājiem. Viņš tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām personām Krievijā. Viņš ir cieši saistīts ar Krievijas prezidentu. Vladimir Putin vecākā meita Maria vadīja labdarības projektu Alfa-Endo, kuru finansēja Alfa Bank. Alfa Group lojalitāti Krievijas varas iestādēm Vladimir Putin apbalvoja, sniedzot politisku atbalstu Alfa Group ārvalstu investīciju plāniem.

Tādējādi viņš ir aktīvi sniedzis materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kuri ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, un guvis labumu no tiem. Viņš ir arī viens no vadošajiem Krievijas uzņēmējiem, kurš ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

883.

Alexander Alexandrovich MIKHEEV (krieviski: Александр Александрович Михеев)

JSC Rosoboronexport izpilddirektors

Dzimšanas datums: 18.11.1961.

Dzimšanas vieta: Moscow, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Saistītās personas: Sergey Chemezov

Saistītās vienības: Rosoboronexport, Rostec, Federal Service of Military-Technical Cooperation

Alexander Mikheev ir Rosoboronexport izpilddirektors; Rosoboronexport ir vienīgais Krievijas oficiālais valsts starpnieks militāro un divējāda lietojuma preču, tehnoloģiju un pakalpojumu eksportam un importam. Rosoboronexport ir Rostec meitasuzņēmums; Rostec ir valstij piederošā korporācija, kas pārrauga militāro tehnoloģiju pētniecību un izstrādi, kā arī tai pieder vairākas ražotnes, kurām ir būtiska loma minēto tehnoloģiju ieviešanā operācijās kaujaslaukā. Ieroču pārdošana ir nozīmīgs Krievijas valdības ieņēmumu avots. Tos izmanto arī Krievijas ekonomisko un stratēģisko mērķu sasniegšanai. Laikposmā no 2000. līdz 2020. gadam Rosoboronexport ārvalstu klientiem pārdeva ieročus 180 miljardu USD vērtībā.

Tādējādi viņš ir vadošs uzņēmējs, kurš iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

884.

Alexander Nikolayevich SHOKHIN (krieviski: Александр Николаевич ШОХИН)

Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienības prezidents

Mechel PAO Direktoru padomes priekšsēdētāja vietnieks

Politiskās partijas “Vienotā Krievija” Augstākās padomes biroja loceklis

Dzimšanas datums: 25.12.1951.

Dzimšanas vieta: Savinskoye, Kirillovsky District, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Alexander Nikolayevich Shokhin ir Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienības – lobiju grupas, kas veicina uzņēmējdarbības intereses Krievijā – prezidents. Viņš ir arī Mechel PAO – viena no Krievijas vadošajiem ieguves un metālapstrādes uzņēmumiem, kas rada ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, – Direktoru padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Pēc tam, kad Krievija anektēja Krimu, Shokhin publiski pauda nepieciešamību novirzīt vairāk Krievijas ieguldījumu uz Krimu, lai nostiprinātos pret iespējamu Rietumu ekonomisko blokādi. 2022. gada 24. februārīShokhin piedalījās oligarhu sanāksmē Kremlī ar Vladimir Putin, lai apspriestu turpmāko rīcības gaitu pēc Rietumu sankcijām. Tas, ka viņš tika uzaicināts piedalīties šajā sanāksmē, liecina, ka viņš ir Vladimir Putin pietuvināto oligarhu aprindu loceklis un ka viņš atbalsta vai īsteno darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā.

15.3.2022.

 

 

 

Tas arī norāda uz to, ka viņš ir viens no vadošajiem uzņēmējiem, kurš ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

 

885.

Andrey Valerievich RYUMIN (krieviski: Андрей Валерьевич Рюмин)

Rosseti PJSC (agrākais nosaukums līdz 2014. gada augustam – Russian Grids) izpilddirektors, valdes priekšsēdētājs

Dzimšanas datums: 12.6.1980.

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Andrey Ryumin ir Krievijas valsts kontrolēta uzņēmuma Rosseti PJSC – energotīklu operatora, kas sniedz tehnoloģiskos pieslēguma pakalpojumus, elektroenerģijas pārvades un sadales pakalpojumus Krievijā, – izpilddirektors.

Rosseti PJSC uzbūvēja “Port” apakšstaciju, kas nodrošina Krimas tilta dzelzceļa vilcēju un apgādā Taman jūras ostas sauso kravu daļu, kā arī automaģistrāles, jo īpaši Novorossiysk-Kerch šauruma automaģistrāli M25.

15.3.2022.

 

 

 

2022. gada 24. februārīRyumin piedalījās oligarhu sanāksmē Kremlī ar Vladimir Putin, lai apspriestu turpmāko rīcības gaitu pēc Rietumu sankcijām. Tas, ka viņš tika uzaicināts piedalīties šajā sanāksmē, liecina, ka viņš ir Vladimir Putin pietuvināto oligarhu aprindu loceklis un ka viņš atbalsta vai īsteno darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā.

 

Tas arī norāda uz to, ka viņš ir arī iesaistīts ekonomikas nozarē, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

886.

Armen Sumbatovich GASPARYAN (krieviski: Армен Сумбатович ГAСПАРЯН)

Publicists, propagandists, “Russia Today” valdes loceklis

Dzimšanas datums: 4.7.1975.

Dzimšanas vieta: Moscow, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Armen Gasparyan vada savu raidījumu “Nablyudenye” Krievijas plašsaziņas līdzeklim Sputnik un radio raidījumu “Vesti FM”. Viņš arī publicē grāmatas un audiogrāmatas un darbojas kā eksperts cita propagandista Vladimir Solovyov radio raidījumā “Polnyi kontakt” (“Full contact”).

Gasparian ir pastāvīgi izplatījis vēstījumus saskaņā ar Kremļa propagandu. Viņš ir izmantojis loģiskas kļūdas, lai izskaidrotu starptautiskus jautājumus, noliedzis Ukrainas suverenitāti pār Krimu un aizstāvējis Krievijas darbības Kerch šaurumā, kad tā sagūstīja Ukrainas kuģi.

15.3.2022.

 

 

Dzimums: vīrietis

Viņš turpina publicēt prokrievisku propagandu, kas saistīta ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, un aktīvi noliedz Ukrainas suverenitāti.

Tādējādi viņš aktīvi atbalsta darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā.

 

887.

Artyom/Artem Grigoryevich SHEYNIN (krieviski: Артём Григорьевич ШЕЙНИН)

Krievu propagandists un sarunu raidījuma “Vremya Pokazhet” (“Time will tell”) vadītājs valsts kontrolētajā Pirmajā kanālā (krieviski: Первый канал)

Dzimšanas datums: 26.1.1966.

Dzimšanas vieta: Moscow, Krievijas Federācija

Dzimums: vīrietis

Valstspiederība: Krievijas

Artyom Sheynin ir krievu propagandists un sarunu raidījuma “Vremya Pokazhet” (“Time will tell”) vadītājs valsts kontrolētajā TV Pirmajā kanālā. Viņš nāca klajā ar paziņojumiem, kas atbalstīja nelikumīgo Krimas aneksiju un tā dēvēto Doneckas un Luhanskas Tautas republiku neatkarības atzīšanu. Savās tiešraidēs Sheynin veicina etnisko naidu starp ukraiņiem un krieviem, noliedz Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī ceļ neslavu Putin pretiniekiem Krievijā.

Runājot par 2022. gada 24. februāri – dienu, kad Krievija īstenoja pilna apjoma nepamatoto militāro agresiju pret Ukrainu, Sheynin paziņoja, ka Krievijas operācija Ukrainā bija neizbēgama un ka tās mērķis ir piespiest Ukrainas iestādes uzturēt mieru.

Tādējādi viņš aktīvi atbalsta tādas darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā.

15.3.2022.

888.

Dmitry Yevgenevich KULIKOV (krieviski: Дмитрий Евгеньевич КУЛИКОВ)

Krievijas Federācijas Valsts Domes NVS lietu un sakaru ar tautiešiem komitejas eksperts.

Filmu producents, TV un radio raidījumu vadītājs.

Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijas Valsts padomes loceklis.

Dzimšanas datums: 18.11.1967.

Dzimšanas vieta: Shakhtyorsk, Donbas reģions, Ukraina

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Dmitry Kulikov ir prokremlisks propagandists. Viņš valstij piederošajos TV kanālos sniedza publiskus komentārus atbilstīgi Kremļa naratīvam par situāciju Donbasa reģionā. Viņš arī pamatoja Krievijas iestāžu darbības, ar ko tiek apdraudēta Ukrainas integritāte un teritoriālā suverenitāte, piemēram, Minskas vienošanos īstenošanas apturēšanu vai lēmumu atzīt “neatkarīgās Donbasa un Luhanskas republikas”.

Tādējādi viņš aktīvi atbalsta tādas darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā.

15.3.2022.

889.

Konstantin Lvovich ERNST (krieviski: Константин Львович ЭРНСТ)

Krievijas Pirmā kanāla (krieviski: Первый канал) izpilddirektors

Dzimšanas datums: 6.2.1961.

Dzimšanas vieta: Moscow, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Konstantin Ernst ir Krievijas Pirmā kanāla izpilddirektors; šis kanāls ir viens no lielākajiem Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzņēmumiem, kuru Krievijas iestādes jau daudzus gadus izmanto propagandas mērķiem. Šajā amatā viņš ir atbildīgs par Krievijas iestāžu pret Ukrainu vērstas propagandas organizēšanu un izplatīšanu.

Viņš ir arī saņēmis augstākos valsts apbalvojumus, tostarp ordeni “Par nopelniem tēvzemes labā”, Sadraudzības ordeni, atzinību rakstus un balvas no Krievijas Federācijas prezidenta, kā arī medaļu “Par dalību militārā operācijā Sīrijā”.

Tādējādi viņš atbalsta tādas darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā. Viņš ir viens no vadošajiem uzņēmējiem, kurš ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievija valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

890.

Marina Vladimirovna SECHINA (krieviski: Марина Владимировна СЕЧИНА)

LLC “Stankoflot” īpašniece

Dzimšanas datums: 1962. gads

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: sieviete

Marina Sechina ir Rosneft izpilddirektora Igor Sechin bijusī sieva. Viņa personiskam labumam ir izmantojusi sakarus ar dažādiem Krievijas valdības un Krievijas uzņēmējdarbības struktūru dalībniekiem, tostarp ar bijušo vīru.

Sechina īpašumā esošie uzņēmumi piedalījās ziemas olimpisko spēļu sagatavošanā Sočos 2014. gadā. Viņai pieder LLC “Stankoflot”, kas bez konkursa saņem līgumus ar State Corporation for Assistance to Development, Production and Export of Advanced Technology Industrial Product (Rostec). Turklāt viņa ir FTSSR CJSC vadītāja un RK-Telekom daļu īpašniece.

Tādējādi viņa gūst labumu no Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kas ir atbildīgi par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju, un gūst labumu no Krievijas Federācijas valdības, kura ir atbildība par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

891.

Suleyman Abusaidovich KERIMOV (krieviski: Сулейман Абусаидович КЕРИМОВ)

Finanšu un rūpniecības grupas Nafta Moscow īpašnieks

Federācijas padomes loceklis no Dagestānas Republikas

Dzimšanas datums: 12.3.1966.

Dzimšanas vieta: Derbent, Dagestan, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Suleyman Kerimov ir finanšu un rūpniecības grupas Nafta Moscow īpašnieks. Kerimov un viņa ģimenes aktīvu neto vērtība tiek lēsta 9,8 miljardu USD apmērā. Viņš ir saņēmis lielas naudas summas no Sergei Roldugin, kurš ir Vladimir Putin īpašumu un aktīvu pārvaldnieks.

2022. gada 24. februārīKerimov piedalījās oligarhu sanāksmē Kremlī ar Vladimir Putin, lai apspriestu turpmāko rīcības gaitu pēc Rietumu sankcijām. Tas, ka viņš tika uzaicināts piedalīties šajā sanāksmē, liecina, ka viņš ir Vladimir Putin pietuvināto oligarhu aprindu loceklis un ka viņš atbalsta vai īsteno darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā.

15.3.2022.

 

 

 

Tādējādi viņš ir viens no vadošajiem uzņēmējiem, kurš iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

 

892.

Tigran Oganesovich KHUDAVERDYAN (krieviski: Тигран Оганесович ХУДАВЕРДЯН)

Yandex NV izpilddirektors un izpilddirektora vietnieks

Dzimšanas datums: 28.12.1981.

Dzimšanas vieta: Yerevan, Armēnija

Valstspiederība: Armēnijas

Dzimums: vīrietis

Tigran Khudaverdyan ir Yandex izpilddirektors; tas ir viens no vadošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem Krievijā, kas specializējas tādu viedo produktu un pakalpojumu jomā, kuri tiek nodrošināti ar mašīnmācīšanos. Bijušais Yandex ziņu dienesta vadītājs apsūdzēja uzņēmumu par tā centrālo lomu informācijas par karu Ukrainā slēpšanā no Krievijas iedzīvotājiem. Turklāt pēc tam, kad Krievijas valdība piedraudēja Krievijas medijiem par to publicēto saturu, uzņēmums sāka brīdināt Krievijas lietotājus, kas meklē ziņas par Ukrainu tā meklētājprogrammā, par neuzticamu informāciju internetā.

15.3.2022.

 

 

 

2022. gada 24. februārīKhudaveryan piedalījās oligarhu sanāksmē Kremlī ar Vladimir Putin, lai apspriestu turpmāko rīcības gaitu pēc Rietumu sankcijām. Tas, ka viņš tika uzaicināts piedalīties šajā sanāksmē, liecina, ka viņš ir Vladimir Putin pietuvināto oligarhu aprindu loceklis un ka viņš atbalsta vai īsteno darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā. Turklāt viņš ir viens no vadošajiem uzņēmējiem, kurš ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievija valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

 

893.

Vladimir Valerievich RASHEVSKY / Vladimir Valeryevich RASHEVSKIY

(krieviski: Владимир Валерьевич РАШЕВСКИЙ)

EuroChem Group AG izpilddirektors un direktors

Dzimšanas datums: 29.9.1973.

Dzimšanas vieta: Moscow, Krievijas Federācija

Valstspiederība: Krievijas

Dzimums: vīrietis

Vladimir Rashevsky ir EuroChem Group AG – uzņēmuma, kurš ir viens no lielākajiem minerālmēslojumu ražotājiem pasaulē, – izpilddirektors un direktors. Iepriekš (no 2004. līdz 2020. gadam) viņš bija ogļrūpniecības uzņēmuma JSC SUEK izpilddirektors. Tie ir lielākie Krievijas uzņēmumi, kuru līdzīpašnieks ir Krievijas miljardieris Andrei Melnichenko un kuri rada un nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas valdībai. Tie arī sadarbojas ar Krievijas iestādēm, tostarp Vladimir Putin. EuroChem Group uzņēmumi okupētajām Donbasa teritorijām piegādāja amonija nitrātu. SUEK parakstīja līgumus ar Krimas sanatorijām par darbinieku veselības programmām.

Tādējādi viņš sniedz materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas Federācijas valdībai, kas ir atbildīga par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, vai gūst labumu no tās.

2022. gada 24. februārīRashevsky piedalījās oligarhu sanāksmē Kremlī ar Vladimir Putin, lai apspriestu turpmāko rīcības gaitu pēc Rietumu sankcijām. Tas, ka viņš tika uzaicināts piedalīties šajā sanāksmē, liecina, ka viņš ir Vladimir Putin pietuvināto oligarhu aprindu loceklis un ka viņš atbalsta vai īsteno darbības vai politiku, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, kā arī stabilitāte un drošība Ukrainā.

15.3.2022.

Vienības

 

Nosaukums

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

57.

ROSNEFT AERO (RN AERO) (krieviski: Роснефть-Аэро / РН-Аэро)

Adrese: 15, Malaya Kaluzhskaya Str., Moscow, 119071, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 (499) 517-76-56; +7 (499) 517-76-55 (fakss)

Tīmekļa vietne: https://www.rosneft-aero.ru/en/

E-pasts: info@rn-aero.rosneft.ru

Rosneft Aero piegādā reaktīvo dzinēju degvielu Simferopol lidostai, kas nodrošina lidojumu savienojumu starp nelikumīgi anektētās Krimas un Sevastopoles teritoriju un Krieviju. Tādējādi tā veicina Krimas pussalas konsolidāciju ar Krievijas Federāciju.

Tādējādi Rosneft Aero materiāli vai finansiāli atbalsta darbības, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.

58.

JSC ROSOBORONEXPORT (krieviski: AO Рособоронэкспорт)

Adrese: 27 Stromynka Str., Moscow, 107076, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 (495) 739 60 17 / +7 (495) 534 61 40

Tīmekļa vietne: http://roe.ru/eng/

E-pasts: roe@roe.ru

Rosoboronexport ir Krievijas vienīgais oficiālais valsts starpnieks militāro un divējāda lietojuma preču, tehnoloģiju un pakalpojumu eksportam un importam. Rosoboronexport ir Rostec meitasuzņēmums; Rostec ir valstij piederošā korporācija, kas pārrauga militāro tehnoloģiju pētniecību un izstrādi, kā arī tai pieder vairākas ražotnes, kurām ir būtiska loma minēto tehnoloģiju ieviešanā operācijās kaujaslaukā. Ieroču pārdošana Krievijas valdībai ir nozīmīgs konvertējamās valūtas avots. To izmanto arī Krievijas ekonomisko un stratēģisko mērķu sasniegšanai. Laikposmā no 2000. līdz 2020. gadam Rosoboronexport ārvalstu klientiem pārdeva ieročus 180 miljardu USD vērtībā.

Tādējādi Rosoboronexport ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas Federācijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un Ukrainas destabilizāciju.

15.3.2022.

59.

JSC NPO High Precision Systems (krieviski: АО НПО Высокоточные комплексы)

Adrese: 7 Kievskaya Str., Moscow, 121059, Krievijas Federācija

Tālrunis:+7 (495) 981-92-77, Fakss: +7 (495) 981-92-78

E-pasts: npovk@npovk.ru

Tīmekļa vietne: https://www.npovk.ru

High Precision Systems ir Krievijas ieroču izstrādātājs un ražotājs. Tas ir līderis taktisko ballistisko raķešu sistēmu inženierijā un ražošanā Krievijā. High Precision Systems ir Rostec meitasuzņēmums.

Krievijas bruņotie spēki nelikumīgā Krievijas iebrukuma laikā Ukrainā 2022. gadā izmantoja ieročus, ko ražoja High Precision Systems. Tādējādi High Precision Systems ir atbildīgs par tādu darbību materiālu vai finansiālu atbalstīšanu, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.

60.

JSC Kurganmashzavod (krieviski: ПАО Курганмашзавод)

Adrese: 17 1 J Mashinostroitely Ave., 640021, Kurgan, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 (3522) 23-20-83, +7 (3522) 47-19-99; Fakss: +7 (3522) 23-20-71, +7 (3522) 23-20-82

E-pasts: kmz@kmz.ru

Tīmekļa vietne: https://www.kurganmash.ru

Kurganmashzavod ir liels Krievijas militārās rūpniecības kompleksa uzņēmums. Nelikumīgā iebrukuma laikā Ukrainā 2022. gadā Krievija izmantoja BMP-3 kājnieku kaujas transportlīdzekļus, ko Krievijas bruņotajiem spēkiem piegādāja Kurganmashzavod.

Tādējādi Kurganmashzavod ir atbildīgs par tādu darbību materiālu vai finansiālu atbalstīšanu, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.

61.

JSC Russian Helicopters (krieviski: AO Вертолеты России)

Adrese: 1 Bolshaya Pionerskaya Str., 115054, Moscow, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 (495) 981-63-67

Tīmekļa vietne: http://www.russianhelicopters.aero

E-pasts: info@rhc.aero

Russian Helicopters ir liels Krievijas helikopteru ražošanas uzņēmums. Nelikumīgā iebrukuma laikā Ukrainā 2022. gadā Krievija izmantoja Russian Helicopters ražotos Ka-52 “Alligator” militāros helikopterus.

Tādējādi Russian Helicopters ir atbildīgs par tādu darbību materiālu vai finansiālu atbalstīšanu, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.

62.

PJSC United Aircraft Corporation (krieviski: ПАО Объединённая авиастроительная корпорация)

Adrese: 1 Bolshaya. Pionerskaya Str., 115054, Moscow, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 (495) 926-1420

Tīmekļa vietne: https://www.uacrussia.ru/

E-pasts: office@uacrussia.ru

United Aircraft Corporation ir Krievijas civilās un militārās aviācijas gaisa kuģu ražotājs. Kopā ar saistītajiem uzņēmumiem tas kontrolē 100 % Krievijas militāro gaisa kuģu ražošanas.

Nelikumīgā iebrukuma laikā Ukrainā 2022. gadā Krievija izmantoja United Aircraft Corporation ražotos kaujas gaisa kuģus.

Tādējādi United Aircraft Corporation ir atbildīgs par tādu darbību materiālu vai finansiālu atbalstīšanu, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.

63.

JSC United Shipbuilding Corporation (krieviski: АО Объединённая Судостроительная Корпорация)

Adrese: 11 Bolshaya Tatarskaya Str., Moscow, 115184, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 495 617 33 00

Tīmekļa vietne: https://www.aoosk.ru

E-pasts: info@aoosk.ru

United Shipbuilding Corporation ir Krievijas valstij piederošs kuģu būves konglomerāts, kas ir galvenais militāro kara kuģu nodrošinātājs Krievijas Jūras spēkiem. Tam pieder vairākas kuģu būvētavas un projektēšanas biroji.

Pyotr Morgunov” projekts 11711, liels izkraušanas kuģis, ko uzbūvēja United Shipbuilding Corporation, piedalījās nelikumīgajā Krievijas iebrukumā Ukrainā 2022. gadā. “Vasily Bykov” projekts 22160, Melnās jūras flotes patruļkuģis, ko projektēja United Shipbuilding Corporation, arī piedalījās Krievijas agresijā pret Ukrainu.

Turklāt “Almaz” konstruktoru birojs, kas pieder United Shipbuilding Corporation, izstrādāja projekta 22800 korvetes, no kurām dažas tika būvētas kuģu būvētavās, kas atrodas nelikumīgi anektētās Krimas un Sevastopoles teritorijā, un kuras veicināja Krimas pussalas militarizāciju.

Tādējādi JSC United Shipbuilding Corporation ir atbildīgs par tādu darbību materiālu vai finansiālu atbalstīšanu, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.

64.

JSC Research and Production Corporation URALVAGONZAVOD (krieviski: АО “Научно-производственная корпорация УралВагонЗавод”)

Adrese: 28 Vostochnoe shosse., 622007, Nizhny Tagil, Sverdlovsk region, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 3435 34 5000; +7 3435 33 47 12

E-pasts: web@uvz.ru

Tīmekļa vietne: http://uralvagonzavod.ru

Uralvagonzavod ir liela Krievijas mašīnbūves korporācija. Tas ir vienīgais militāro tanku ražotājs Krievijā.

Nelikumīgā iebrukuma laikā Ukrainā 2022. gadā Krievija izmantoja T-72B3 tankus, ko Krievijas bruņotajiem spēkiem piegādāja Uralvagonzavod. Tādējādi Uralvagonzavod ir atbildīgs par tādu darbību materiālu vai finansiālu atbalstīšanu, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.

65.

JSC Zelenodolsk Shipyard [A.M. Gorky Zelenodolsk Plant] (krieviski: АО “Зеленодольский завод имени А. М. Горького”)

Adrese: 5, Zavodskaya Str., 422546 Zelenodolsk, Republic of Tatarstan, Krievijas Federācija

Tālrunis: +7 (84371) 5-76-10, Fakss: +7 (84371) 5-78-00

Tīmekļa vietne: https://www.zdship.ru

E-pasts: nfo@zdship.ru

Zelenodolsk Shipyard ir viens no lielākajiem kuģu būves uzņēmumiem Krievijā. Tas uzbūvēja Melnās jūras flotes patruļkuģi “Vasily Bykov”, kas piedalījās nelikumīgajā Krievijas iebrukumā Ukrainā 2022. gadā. 2022. gada 24. februārī“Vasily Bykov” uzbruka Ukrainas kareivjiem, kuri aizstāvēja Čūsku salu (Ostriv Zmiinyi).

Tādējādi Zelenodolsk Shipyard ir atbildīgs par tādu darbību materiālu vai finansiālu atbalstīšanu, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.

15.3.2022.”


Top