Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32021R1691

Komisijas Deleģētā regula (ES) 2021/1691 (2021. gada 12. jūlijs), ar ko attiecībā uz uzskaites veikšanas prasībām bioloģiskajā ražošanā iesaistītajiem operatoriem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/848 II pielikumu (Dokuments attiecas uz EEZ)

C/2021/5001

OV L 334, 22.9.2021, p. 1–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2021/1691/oj

22.9.2021   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 334/1


KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2021/1691

(2021. gada 12. jūlijs),

ar ko attiecībā uz uzskaites veikšanas prasībām bioloģiskajā ražošanā iesaistītajiem operatoriem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/848 II pielikumu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/848 (2018. gada 30. maijs) par bioloģisko ražošanu un bioloģisko produktu marķēšanu un ar ko atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 834/2007 (1), un jo īpaši tās 34. panta 8. punktu,

tā kā:

(1)

Regulas (ES) 2018/848 II pielikumā ir norādītas dažas uzskaites veikšanas prasības attiecībā uz dažiem īpašiem ražošanas noteikumiem. Dokumentācija var būt svarīga, lai varētu nodrošināt izsekojamību, veikt iekšēju kvalitātes kontroli un novērtēt atbilstību detalizētiem bioloģiskās ražošanas noteikumiem, kas izklāstīti minētajā pielikumā.

(2)

Neatkarīgi no noteikumiem par dokumentācijas kārtošanu, kas izklāstīti Regulas (ES) 2018/848 9. panta 10. punkta c) apakšpunktā, 34. panta 5. punktā un 39. panta 1. punkta a) apakšpunktā, uzskaites veikšanas minimālās prasības katrā ražošanas nozarē, kas aplūkotas minētās regulas II pielikuma dažādajās daļās, ir jāprecizē detalizētāk.

(3)

Jāievieš arī noteikti īpaši elementi, lai nodrošinātu uzskaites veikšanas konsekvenci un saskaņotu pamatu, – tas tiek uzskatīts par noteicošu, lai operatori varētu sniegt pierādījumus, ka tie ievēro bioloģiskās ražošanas noteikumus.

(4)

Ar šo regulu izdarītie grozījumi neskar uzskaites prasības, kas izklāstītas citos Savienības aktos, piemēram, tajos, kas attiecas uz pārtiku un pārtikas nekaitīgumu, barību un barības nekaitīgumu, dzīvnieku veselību un dzīvnieku labturību, augu veselību, augu aizsardzību un augu reproduktīvo materiālu. Tādējādi tiem operatoriem, kuri jau pilda uzskaites prasības saskaņā ar citiem Savienības aktiem, Regulas (ES) 2018/848 vajadzībām būs jādokumentē tikai šie papildu elementi, kas ļauj pārbaudīt atbilstību bioloģiskās ražošanas noteikumiem, un divkāršā uzskaite nav vajadzīga. Neraugoties uz to, Regulas (ES) 2018/848 II pielikumā, kas grozīts ar šo regulu, noteiktas uzskaites veikšanas prasības ir atkārtotas, jo tās ir būtiskas attiecībā uz operatoriem trešās valstīs.

(5)

Attiecībā uz ražošanas noteikumiem augkopībā, lai dokumentētu datus par mēslošanas līdzekļu un augsnes ielabotāju izmantošanu, jāiekļauj noteikti izmantošanas parametri, ņemot vērā to, ka mēslošanas līdzekļu izmantošanai bioloģiskajā ražošanā ir noteikti gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi ierobežojumi, kas jāņem vērā, kad augu barošanas vajadzību izpildīšanai nepietiek ar agronomiskiem pasākumiem vien.

(6)

Tādus augu aizsardzības līdzekļus un tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļus kā biocīdus un detergentus bioloģiskajā ražošanā drīkst izmantot tikai ar ierobežojumiem un tikai gadījumos, kur kaitīgo organismu un slimību parādīšanos un izplatību nav varēts novērst ar profilakses pasākumiem, un visos gadījumos drīkst izmantot tikai tos produktus un vielas, kas apstiprināti saskaņā ar Regulas (ES) 2018/848 24. pantu. Neskarot prasības par informācijas glabāšanu un uzskaiti, kas norādītas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 1107/2009 (2) un (EK) Nr. 852/2004 (3), jāprasa, lai operatori, kuri ir spiesti izmantot augu aizsardzības līdzekli, biocīdu vai detergentu, sīki dokumentētu izmantošanas apstākļus, lai varētu apliecināt, ka tiek ievēroti attiecīgā gadījumā piemērojamie ierobežojumi, ieteicamais biežums un periods pirms ražas novākšanas.

(7)

Tā kā zemes gabaliem var būt atšķirīgi raksturlielumi un tajos var tikt audzēti dažādi kultūraugi, agronomiskie apstākļi var atšķirties. Tas nozīmē, ka, ja tiek izmantoti ārēji resursi, to izmantošana dažādos zemes gabalos atšķiras. Tāpēc ārēji resursi būtu jādokumentē ar piesaisti tam zemes gabalam, kur attiecīgais resurss tiek izmantots, lai operatori varētu kontrolēt iedarbīgumu, izsekojamības vajadzībām uzrādīt piemērotu dokumentāciju un gadījumā, ja ir izmantota atkāpe no ražošanas noteikumiem augkopībā, kas piešķirta saskaņā ar Regulas (ES) 2018/848 II pielikuma I daļas 1.8.5. punktu, uzrādīt dokumentārus pierādījumus par šādas atkāpes izmantošanu.

(8)

Attiecībā uz savvaļas augu un to produktu ievākšanu jānosaka, ka operatoriem jādokumentē attiecīgās sugas, daudzumi un ievākšanas periodi īpašās dabiskajās dzīvotnēs, lai varētu nodrošināt izsekojamību un pārbaudīt atbilstību dabisko dzīvotņu nosacījumiem.

(9)

Attiecībā uz lopkopības noteikumiem, ņemot vērā atkāpes no minētajiem noteikumiem, kas varētu būt piešķirtas saskaņā ar Regulas (ES) 2018/848 II pielikuma II daļas 1.3.4.3., 1.3.4.4., 1.7.5., 1.7.8. punktu, 1.9.3.1. punkta c) apakšpunktu un 1.9.4.2. punkta c) apakšpunktu, par šādām atkāpēm operatoriem būtu jāuzglabā uzrādīšanai dokumentāri pierādījumi, lai nodrošinātu izsekojamību un varētu kontrolēt atbilstību piemērojamajiem nosacījumiem.

(10)

Neskarot Regulas (EK) Nr. 852/2004 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/429 (4) prasības, operatoriem būtu jāveic detalizēta uzskaite attiecībā uz saimniecībā ievesto dzīvnieku izcelsmi un attiecīgo iepriekšējo veterināro dokumentāciju par šiem dzīvniekiem, lai varētu nodrošināt izsekojamību un apliecināt atbilstību īpašajiem nosacījumiem, kas izklāstīti Regulas (ES) 2018/848 II pielikuma II un III daļā.

(11)

Turklāt, lai varētu dokumentēt atbilstību sugai specifiskajām uzturvajadzībām un attiecīgajiem dažādo dzīvnieku grupu ēdināšanas noteikumiem, kas izklāstīti Regulas (ES) 2018/848 II pielikuma II daļā, operatoriem būtu jāveic detalizēta barošanas režīmu un ganīšanas periodu uzskaite.

(12)

Neskarot uzskaites un identificēšanas prasības, kas izklāstītas Regulā (EK) Nr. 852/2004 un (ES) 2016/429, kā arī Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 1760/2000 (5) un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2001/82/EK (6), ņemot vērā īpašos ierobežojumus, kas noteikti saskaņā ar bioloģiskās ražošanas noteikumiem, ir lietderīgi noteikt dažas īpašas prasības attiecībā uz veterināro ārstēšanu un ēku, iekārtu un dzīvnieku tīrīšanu un dezinfekciju, lai operatori spētu kompetentajai iestādei vai kontroles institūcijai apliecināt, ka attiecīgās prasības tiek ievērotas, un tajā pašā laikā būtu iespējams pārbaudīt efektivitāti un noteikto zāļu izdalīšanās periodu ievērošanu.

(13)

Neskarot izsekojamības nodrošināšanas prasības, kas izklāstītas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 178/2002 (7), lai varētu nodrošināt izsekojamību un pārbaudīt atbilstību bioloģiskās ražošanas noteikumiem, arī tiem, kas nosaka pārejas periodus dažādajām sugām, operatoriem jāveic detalizēta uzskaite par visiem dzīvniekiem, kas ierodas saimniecībā vai pamet to.

(14)

Mājputnu turēšanas un audzēšanas prasību vidū ir īpašas prasības attiecībā uz noteiktām audzēšanas sistēmām, ka noteiktu periodu novietnes jāatstāj tukšas. Lai varētu veikt pienācīgu uzraudzību, būtu jāuzglabā attiecīgi dokumentāri pierādījumi.

(15)

Ņemot vērā to, ka ir svarīgi, lai bišu dravas atrastos apvidos, kuros nektārs un ziedputekšņi ir pieejami no bioloģiski audzētiem kultūraugiem, dabiskām nepiesārņotām platībām vai kultūraugiem, kas tiek apstrādāti ar metodēm, kuru ietekme uz vidi ir neliela, lai dravas netiktu piesārņotas, operatoriem ir jāsaglabā izmantoto apvidu karte, kā arī dokumentācija par izmantotajiem ārējiem resursiem un par veiktajām darbībām ar stropiem.

(16)

Attiecībā uz ražošanas noteikumiem attiecībā uz akvakultūras dzīvniekiem, ņemot vērā atkāpes no minētajiem noteikumiem, kas varētu būt piešķirtas saskaņā ar Regulas (ES) 2018/848 II pielikuma III daļas 3.1.2.1. punkta d) un e) apakšpunktu, par šādām atkāpēm operatoriem būtu jāuzglabā dokumentāri pierādījumi, lai nodrošinātu izsekojamību un varētu kontrolēt atbilstību piemērojamajiem nosacījumiem.

(17)

Jo īpaši, saskaņā ar Regulu (ES) 2018/848 uz ārēju resursu izmantošanu attiecas ierobežojumi un to izmantošana ir jādokumentē tāpat kā bioloģiskajā aļģu ražošanā izmantotie mēslošanas līdzekļi vai barības vielas, ko var izmantot tikai tad, ja tas ir atļauts saskaņā ar minētās regulas 24. pantu, un tikai telpās, un kas jāizmanto atbilstoši noteiktiem nosacījumiem. Tāpēc operatoriem būtu šāda izmantošana jādokumentē, lai apliecinātu atbilstību piemērojamajiem nosacījumiem.

(18)

Uzskaites veikšanas prasības ir jānosaka arī attiecībā uz īpašajiem noteikumiem par pavairošanas un pieaudzēšanas vajadzībām paredzētajiem mazuļiem, jo īpaši attiecībā uz precīzu laiku, kādā tas notiek dzīvnieku ražošanas ciklā, un sākotnējo pārejas periodu.

(19)

Ar akvakultūras dzīvnieku barošanas režīmiem ir paredzēts izpildīt katrai sugai raksturīgās uzturvajadzības dažādajās attīstības stadijās. Tāpēc, ņemot vērā sīki izstrādātos noteikumus par atļautajām barības sastāvdaļām, ieskaitot tādas, kam nav bioloģiskas izcelsmes, būtu jāveic barošanas režīmu uzskaite katrai attiecīgajai sugai, norādot sīkas ziņas par dažādajām attīstības stadijām.

(20)

Akvakultūras dzīvnieku veselības aprūpes pamatā ir profilakse un dzīvnieku labturības uzraudzība. Tāpēc ir jādokumentē dažādie pasākumi, kas ieviesti, lai pēc iespējas ierobežotu veterināro ārstēšanu, kam piemēro stingrus ierobežojumus biežuma un skaita ziņā atkarībā no attiecīgās sugas dzīves cikla ilguma. Jānosaka atbilstošās uzskaites veikšanas prasības.

(21)

Dzīvnieku labturību nosaka pienācīga lopkopības prakse. Akvakultūras kontekstā dzīvnieku labturībai būtiska ir ūdens kvalitāte, ielaiduma blīvuma ierobežojumi un attiecīgi ķīmiskie un fizikālie parametri. Tāpēc jādokumentē šādi dati, to intervences pasākumu veids un laiks, kas veikti, lai uzraudzītu vislabāko apstākļu uzturēšanu akvakultūras dzīvniekiem, un tos pasākumus, kas veikti, lai ievērotu bioloģiskās ražošanas noteikumus dažādajās minēto dzīvnieku attīstības stadijās. Bioloģiskajā akvakultūrā ir atļauts izmantot aerāciju, bet skābekli drīkst izmantot tikai atsevišķos gadījumos. Tāpēc būtu jāveic šo veidu intervences pasākumu uzskaite.

(22)

Neskarot uzskaites prasības saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 852/2004, operatori, kas ražo pārstrādātu bioloģisko pārtiku un/vai pārstrādātu bioloģisko barību, būtu jāveic detalizēta uzskaite, lai varētu apliecināt, ka tiek ievēroti bioloģiskās ražošanas noteikumi, jo īpaši piesardzības pasākumi, kas ieviesti bioloģisko produktu integritātes nodrošināšanai, īpašie ārēju resursu un tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļu izmantošanas nosacījumi. Turklāt, lai varētu pienācīgi pārbaudīt ieguldīto resursu un produkcijas bilanci, operatoriem būtu jāuzglabā uzrādīšanai dati par izmantotajiem resursiem un salikto produktu gadījumā – pilnas receptes/barības formulas, kā arī attiecīgā gadījumā dokumentārus pierādījumus par atļaujām izmantot lauksaimnieciskas izcelsmes nebioloģiskas sastāvdaļas saskaņā ar Regulas (ES) 2018/848 25. pantu.

(23)

Neskarot uzskaites veikšanas prasības saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 852/2004, operatoriem, kas ražo bioloģisko vīnu, būtu jāveic detalizēta uzskaite, lai varētu apliecināt atbilstību bioloģiskās ražošanas noteikumiem, jo īpaši attiecībā uz vīndarīšanā un tīrīšanai un dezinfekcijai izmantotajiem ārējiem produktiem un vielām.

(24)

Neskarot uzskaites veikšanas prasības saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 852/2004, operatoriem, kas ražo bioloģisko raugu, būtu jāveic detalizēta uzskaite, lai varētu apliecināt atbilstību bioloģiskās ražošanas noteikumiem, jo īpaši attiecībā uz rauga ražošanā un tīrīšanai un dezinfekcijai izmantotajiem ārējiem produktiem un vielām.

(25)

Tāpēc Regulas (ES) 2018/848 II pielikums būtu attiecīgi jāgroza.

(26)

Skaidrības un juridiskās noteiktības labad šī regula būtu jāpiemēro no Regulas (ES) 2018/848 piemērošanas sākumdienas,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (ES) 2018/848 II pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2022. gada 1. janvāra.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2021. gada 12. jūlijā

Komisijas vārdā –

priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)   OV L 150, 14.6.2018., 1. lpp.

(2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1107/2009 (2009. gada 21. oktobris) par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, ar ko atceļ Padomes Direktīvas 79/117/EEK un 91/414/EEK (OV L 309, 24.11.2009., 1. lpp.).

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 852/2004 (2004. gada 29. aprīlis) par pārtikas produktu higiēnu (OV L 139, 30.4.2004., 1. lpp.).

(4)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/429 (2016. gada 9. marts) par pārnēsājamām dzīvnieku slimībām un ar ko groza un atceļ konkrētus aktus dzīvnieku veselības jomā (“Dzīvnieku veselības tiesību akts”) (OV L 84, 31.3.2016., 1. lpp.).

(5)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1760/2000 (2000. gada 17. jūlijs), ar ko izveido liellopu identifikācijas un reģistrācijas sistēmu un paredz liellopu gaļas un liellopu gaļas produktu marķēšanu, kā arī atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 820/97 (OV L 204, 11.8.2000., 1. lpp.).

(6)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2001/82/EK (2001. gada 6. novembris) par Kopienas kodeksu, kas attiecas uz veterinārajām zālēm (OV L 311, 28.11.2001., 1. lpp.).

(7)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 178/2002 (2002. gada 28. janvāris), ar ko paredz pārtikas aprites tiesību aktu vispārīgus principus un prasības, izveido Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi un paredz procedūras saistībā ar pārtikas nekaitīgumu (OV L 31, 1.2.2002., 1. lpp.).


PIELIKUMS

Regulas (ES) 2018/848 II pielikumu groza šādi:

1)

I daļu groza šādi:

a)

daļas 1.9.3. punkta otro teikumu aizstāj ar šādu:

“Operatori veic minēto produktu izmantošanas uzskaiti, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad katrs produkts izmantots, produkta nosaukumu, izmantoto daudzumu un attiecīgos kultūraugus un zemes gabalus.”;

b)

daļas 1.10.2. punktā otro teikumu aizstāj ar šādu:

“Operatori veic uzskaiti, kas apliecina šādu produktu izmantošanas nepieciešamību, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad katrs produkts izmantots, produkta nosaukumu, tā aktīvās vielas, izmantoto daudzumu, attiecīgos kultūraugus un zemes gabalus un kontrolējamo kaitīgo organismu vai slimību.”;

c)

daļas 1.11. punktam pievieno šādu teikumu:

“Operatori veic minēto līdzekļu izmantošanas uzskaiti, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad katrs līdzeklis izmantots, līdzekļa nosaukumu, tā aktīvās vielas un šādas izmantošanas vietu.”;

d)

daļas 1.12. punktam pievieno šādu teikumu:

“Operatori jo īpaši veic uzskaiti attiecībā uz citiem ārējiem resursiem, kas izmantoti katrā zemes gabalā, un attiecīgā gadījumā uzglabā uzrādīšanai dokumentārus pierādījumus par atkāpēm no ražošanas noteikumiem, kas piešķirtas saskaņā ar 1.8.5. punktu.”;

e)

daļas 2.2. punktam pievieno šādu daļu:

“Operatori veic uzskaiti par ievākšanas periodu un vietu, attiecīgajām sugām un ievākto savvaļas augu daudzumu.”;

2)

II daļu groza šādi:

a)

daļas 1.1. punktam pievieno šādu daļu:

“Operatori uzglabā uzrādīšanai dokumentārus pierādījumus par atkāpēm no lopkopības noteikumiem, kas saņemtas saskaņā ar 1.3.4.3., 1.3.4.4., 1.7.5., 1.7.8. punktu, 1.9.3.1. punkta c) apakšpunktu un 1.9.4.2. punkta c) apakšpunktu.”;

b)

pievieno šādu 1.3.4.5. punktu:

“1.3.4.5.

Operatori veic uzskaiti vai uzglabā dokumentārus pierādījumus par dzīvnieku izcelsmi, identificējot dzīvniekus pēc piemērotas sistēmas (pēc dzīvnieka vai pēc ganāmpulka/saimes/stropa), par saimniecībai pievienoto jauno dzīvnieku veterināro dokumentāciju, atvešanas datumu un pārejas periodu.”;

c)

iekļauj šādu 1.4.4. punktu:

“1.4.4.   Barošanas režīmu uzskaites veikšana

Operatori veic barošanas režīmu un attiecīgā gadījumā ganīšanas periodu uzskaiti. Tie jo īpaši dokumentē barības nosaukumu, arī izmantotās barības veidu (piemēram, barības maisījums), dažādu barības sastāvdaļu proporcijas barības devās, pašā saimniecībā vai tajā pašā reģionā iegūtās barības daļu un attiecīgā gadījumā periodus, kad bija piekļuve ganību apgabaliem, sezonālas pārvietošanas periodus, kur piemērojami ierobežojumi, un uzglabā dokumentārus pierādījumus par 1.4.2. un 1.4.3. punkta piemērošanu.”;

d)

daļas 1.5.1.6. punktam pievieno šādu teikumu:

“Operatori veic minēto līdzekļu izmantošanas uzskaiti, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad līdzeklis izmantots, līdzekļa nosaukumu, tā aktīvās vielas un šādas izmantošanas vietu.”;

e)

iekļauj šādu 1.5.2.7. punktu:

“1.5.2.7.

Operatori veic uzskaiti vai uzglabā dokumentārus pierādījumus par veikto ārstēšanu, jo īpaši par ārstēto dzīvnieku identifikāciju, ārstēšanas datumu, diagnozi, zāļu devām, ārstniecības produkta nosaukumu un attiecīgā gadījumā veterinārārsta norādījumiem veikt veterināro aprūpi, kā arī zāļu izdalīšanās periodu, kas jāievēro, iekams lopkopības produktus var tirgot un marķēt kā bioloģiskus.”;

f)

iekļauj šādu 1.7.12. punktu:

“1.7.12.

Operatori veic uzskaiti vai uzglabā dokumentārus pierādījumus par iespējamām īpašām darbībām, kas veiktas, un pamatojumus 1.7.5., 1.7.8., 1.7.9. vai 1.7.10. punkta piemērošanai. Par dzīvniekiem, kuri saimniecību pamet, attiecīgā gadījumā dokumentē: vecumu, dzīvnieku skaitu, kaujamo dzīvnieku svaru, piemērotu identifikāciju (pēc dzīvnieka vai pēc ganāmpulka/saimes/stropa), pamešanas datumu un galamērķi.”;

g)

daļas 1.9.4.4. punktā c) apakšpunktu aizstāj ar šādu:

“c)

atsevišķu mājputnu ganāmpulku audzēšanas starplaikos novietnes atbrīvo. Novietnes un iekārtas šajā laikā tīra un dezinficē. Turklāt tad, kad katra mājputnu ganāmpulka audzēšana ir pabeigta, aplokus uz dalībvalstu noteiktu laiku atstāj tukšus, lai ļautu veģetācijai ataugt. Operators veic uzskaiti vai uzglabā dokumentāciju par šāda perioda piemērošanu. Minētās prasības nepiemēro mājputniem, kurus neaudzē ganāmpulkos, netur aplokos un kuri var brīvi staigāt visu dienu;”;

h)

iekļauj šādu 1.9.6.6. punktu:

“1.9.6.6.   Uzskaites pienākumi

Operatori uzglabā stropu atrašanās vietas karti ar piemērotu mērogu vai ģeogrāfiskajām koordinātām, kas apliecina, ka bišu saimēm pieejamie apvidi atbilst šīs regulas prasībām, un ko var uzrādīt kontroles iestādei vai kontroles institūcijai.

Dravas žurnālā ieraksta šādas ziņas par barošanu: izmantotā produkta nosaukumu, datumus, daudzumus un stropus, kuros produkts tiek lietots.

Dravas atrašanās zonu dokumentē kopā ar stropu identifikāciju un pārvietošanas periodu.

Visus veiktos pasākumus dokumentē dravas žurnālā, arī magazīnu noņemšanu un medus sviešanas darbības. Dokumentē arī ievāktā medus daudzumu un vākšanas datumu.”;

3)

III daļu groza šādi:

a)

iekļauj šādu 1.11. punktu:

“1.11.

Operatori uzglabā uzrādīšanai dokumentārus pierādījumus par atkāpēm no ražošanas noteikumiem attiecībā uz akvakultūras dzīvniekiem, kas saņemtas saskaņā ar 3.1.2.1. punkta d) un e) apakšpunktu.”;

b)

daļas 2.2.2. punkta c) apakšpunktam pievieno šādu teikumu:

“Operatori veic minēto produktu izmantošanas uzskaiti, t. sk. reģistrē datumu vai datumus, kad katrs produkts izmantots, produkta nosaukumu un izmantoto daudzumu kopā ar informāciju par attiecīgajām partijām/tilpnēm/baseiniem.”;

c)

daļas 2.3.2. punktam pievieno šādu teikumu:

“Operatori veic minēto produktu izmantošanas uzskaiti, t. sk. reģistrē datumu vai datumus, kad produkts tiek izmantots, produkta nosaukumu un izmantoto daudzumu kopā ar informāciju par attiecīgajām partijām/tilpnēm/baseiniem.”;

d)

iekļauj šādu 3.1.2.4. punktu:

“3.1.2.4.

Operatori veic dzīvnieku izcelsmes uzskaiti, identificējot dzīvniekus/dzīvnieku partijas, atvešanas datumu un sugu veidu, daudzumus, statusu “bioloģisks” vai “nebioloģisks” un pārejas periodu.”;

e)

iekļauj šādu 3.1.3.5. punktu:

“3.1.3.5.

“Operatori veic īpašu barošanas režīmu uzskaiti, jo īpaši dokumentē barības nosaukumu un daudzumu un piebarojuma izmantošanu un attiecīgos barotos dzīvniekus/dzīvnieku partijas.”;

f)

iekļauj šādu 3.1.4.3. punktu:

“3.1.4.3.   Slimību profilakses uzskaites veikšana

Operatori veic uzskaiti attiecībā uz veiktajiem slimību profilakses pasākumiem, norādot ziņas par ražošanas pārtraukuma periodiem, tīrīšanu un ūdens apstrādi (ūdens attīrīšanu), un attiecībā uz veikto veterināro ārstēšanu un citu ārstēšanu pret parazītiem, un jo īpaši norādot ārstēšanas datumu, diagnozi, zāļu devas, ārstniecības produkta nosaukumu un attiecīgā gadījumā veterinārārsta norādījumus veikt veterināro aprūpi, kā arī zāļu izdalīšanās periodu, kas jāievēro, iekams lopkopības produktus var tirgot un marķēt kā bioloģiskus.”;

g)

daļas 3.1.5.3. punktam pievieno šādu daļu:

“Operatori veic dzīvnieku labturības un ūdens kvalitātes uzraudzības un uzturēšanas pasākumu uzskaiti. Dīķu un ezeru mēslošanas gadījumā operatori veic mēslošanas līdzekļu un augsnes ielabotāju izmantošanas uzskaiti, norādot izmantošanas datumu, produkta nosaukumu, izmantoto daudzumu un attiecīgo vietu, kur tas izmantots.”;

h)

daļas 3.1.6.5. punktam pievieno šādu daļu:

“Operatori veic šādu izmantošanas gadījumu uzskaiti, norādot, vai tie atbilst a), b) vai c) apakšpunktam.”;

4)

IV daļu groza šādi:

a)

daļas 1.4. punkta a) apakšpunktu aizstāj ar šādu:

“a)

veic piesardzības pasākumus un šo pasākumu uzskaiti;”;

b)

iekļauj šādu 1.7. punktu:

“1.7.

Operatori uzglabā uzrādīšanai dokumentārus pierādījumus par atļaujām pārstrādātas bioloģiskās pārtikas ražošanai saskaņā ar 25. pantu izmantot lauksaimnieciskas izcelsmes nebioloģiskas sastāvdaļas, ja operatori šādas atļaujas ir saņēmuši vai izmantojuši.”;

c)

daļas 2.2.3. punktam pievieno šādu teikumu:

“Operatori veic minēto līdzekļu izmantošanas uzskaiti, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad katrs līdzeklis izmantots, līdzekļa nosaukumu, tā aktīvās vielas un šādas izmantošanas vietu.”;

d)

iekļauj šādu 2.3. punktu:

“2.3.

Operatori veic pārtikas ražošanā izmantoto resursu uzskaiti. Salikto produktu ražošanas gadījumā uzglabā pilnas receptes/formulas, kurās uzrādīts izmantoto resursu un produkcijas daudzums, lai tās varētu uzrādīt kompetentajai iestādei vai kontroles institūcijai.”;

5)

V daļu groza šādi:

a)

daļas 1.4. punkta a) apakšpunktu aizstāj ar šādu:

“a)

veic piesardzības pasākumus un šo pasākumu uzskaiti;”;

b)

daļas 2.4. punktam pievieno šādu teikumu:

“Operatori veic minēto līdzekļu izmantošanas uzskaiti, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad katrs līdzeklis izmantots, līdzekļa nosaukumu, tā aktīvās vielas un šādas izmantošanas vietu.”;

c)

iekļauj šādu 2.5. punktu:

“2.5.

Operatori veic barības ražošanā izmantoto resursu uzskaiti. Salikto produktu ražošanas gadījumā uzglabā pilnas receptes/formulas, kurās uzrādīts izmantoto resursu un produkcijas daudzums, lai tās varētu uzrādīt kompetentajai iestādei vai kontroles institūcijai.”;

6)

VI daļā iekļauj šādu 2.3. punktu:

“2.3.

“Operatori veic uzskaiti attiecībā uz vīndarīšanā un tīrīšanai un dezinfekcijai izmantoto produktu un vielu izmantošanu, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad katrs produkts izmantots, produkta nosaukumu, tā aktīvās vielas un attiecīgā gadījumā šādas izmantošanas vietu.”;

7)

VII daļā iekļauj šādu 1.5. punktu:

“1.5.

“Operatori veic uzskaiti attiecībā uz rauga ražošanā un tīrīšanai un dezinfekcijai izmantoto produktu un vielu izmantošanu, t. sk. dokumentē datumu vai datumus, kad katrs produkts izmantots, produkta nosaukumu, tā aktīvās vielas un šādas izmantošanas vietu.”

Top