Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32019R2016

    Komisijas Deleģētā regula (ES) 2019/2016 (2019. gada 11. marts), ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2017/1369 papildina attiecībā uz aukstumiekārtu energomarķējumu un atceļ Komisijas Deleģēto regulu (ES) Nr. 1060/2010 (Dokuments attiecas uz EEZ.)

    C/2019/1806

    OV L 315, 5.12.2019, p. 102–133 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 30/09/2023

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2019/2016/oj

    5.12.2019   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 315/102


    KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2019/2016

    (2019. gada 11. marts),

    ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2017/1369 papildina attiecībā uz aukstumiekārtu energomarķējumu un atceļ Komisijas Deleģēto regulu (ES) Nr. 1060/2010

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 4. jūlija Regulu (ES) 2017/1369, ar ko izveido energomarķējuma satvaru un atceļ Direktīvu 2010/30/ES (1), un jo īpaši tās 11. panta 5. punktu un 16. panta 1. punktu,

    tā kā:

    (1)

    Regula (ES) 2017/1369 ļauj Komisijai pieņemt deleģētos aktus saistībā ar tādu ražojumu grupu marķējumu vai marķējuma atjaunināšanu, kam ir liels potenciāls ietaupīt elektroenerģiju un vajadzības gadījumā citus resursus.

    (2)

    Mājsaimniecībā lietojamo aukstumiekārtu energomarķējuma prasības nosaka Komisijas Deleģētā regula (ES) Nr. 1060/2010 (2).

    (3)

    Komisijas paziņojumā COM(2016) 773 (3) (ekodizaina darba plāns), ko Komisija izstrādājusi, piemērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2009/125/EK (4) 16. panta 1. punktu, noteiktas darba prioritātes ekodizaina un energomarķējuma prasībām laikposmam no 2016. līdz 2019. gadam. Ekodizaina darba plānā noteiktas energopatēriņu ietekmējošu ražojumu grupas, kas uzskatāmas par prioritārām, lai uzsāktu iepriekšējus pētījumus un, iespējams, pieņemtu īstenošanas pasākumus, kā arī pārskatītu Komisijas Regulu (EK) Nr. 643/2009 (5) un Deleģēto regulu (ES) Nr. 1060/2010.

    (4)

    Tiek lēsts, ka ekodizaina darba plāna pasākumi 2030. gadā potenciāli spēs nodrošināt papildu 260 TWh ikgadēju enerģijas galaietaupījumu, kas ir līdzvērtīgs siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumam 2030. gadā par aptuveni 100 miljoniem tonnu gadā. Aukstumiekārtas ir viena no ekodizaina darba plānā uzskaitītajām ražojumu grupām, kuru ikgadējais enerģijas galaietaupījums 2030. gadā aplēsts 10 TWh apmērā.

    (5)

    Mājsaimniecībā lietojamās aukstumiekārtas ir to ražojumu grupu vidū, kuras uzskaitītas Regulas (ES) 2017/1369 11. panta 5. punkta b) apakšpunktā un attiecībā uz kurām Komisijai būtu jāpieņem deleģētais akts, ar ko ieviestu marķējumu ar atjauninātu A-G skalu.

    (6)

    Deleģētā regula (ES) Nr. 1060/2010 nosaka, ka Komisijai šie noteikumi regulāri jāpārskata, ņemot vērā tehnoloģiju attīstību.

    (7)

    Komisija pārskatījusi Deleģēto regulu (ES) Nr. 1060/2010, kā paredzēts tās 7. pantā, un izanalizējusi aukstumiekārtu tehniskos, vidiskos un ekonomiskos aspektus, kā arī reālo patērētāju attieksmi. Šī pārskatīšana ir veikta sadarbībā ar ieinteresētajām personām un interesentiem no Savienības un trešajām valstīm. Pārskatīšanas rezultāti tika publiskoti un iesniegti Apspriežu forumam, kas izveidots saskaņā ar Regulas (ES) 2017/1369 14. pantu.

    (8)

    Pārskatīšanā secināts, ka jāievieš pārskatītas energomarķējuma prasības aukstumiekārtām.

    (9)

    Pārskatīšanā secināts, ka, ieviešot uz aukstumiekārtām attiecināmos energomarķējuma pasākumus, šīs regulas darbības jomā ietilpstošo ražojumu elektroenerģijas patēriņš būtiski samazinātos.

    (10)

    Uz aukstumiekārtām ar tiešās pārdošanas funkciju attieksies atsevišķa energomarķējuma regula.

    (11)

    Tā kā šīs regulas darbības jomā būtu jāiekļauj sasaldēšanas lādes, ieskaitot profesionālās sasaldēšanas lādes, jo tās neietilpst Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2015/1094 (6) darbības jomā un var tikt izmantotas ne tikai profesionālajā vidē.

    (12)

    Vīna uzglabāšanas iekārtām un iekārtām ar zemu trokšņa līmeni (piemēram, minibāriem), tostarp ierīcēm ar caurspīdīgām durvīm, nepiemīt tiešās pārdošanas funkcija. Vīna uzglabāšanas iekārtas parasti izmanto mājsaimniecībās vai restorānos, taču minibārus – viesnīcu numuros. Tādēļ vīna uzglabāšanas iekārtas un minibāri, ieskaitot ar caurspīdīgām durvīm aprīkotās iekārtas, būtu jāietver šīs regulas darbības jomā.

    (13)

    Uz tirdzniecības izstādēs izstādītajām aukstumiekārtām būtu jābūt energomarķējumam, ja modeļa pirmā vienība jau ir laista tirgū vai tiek laista tirgū tirdzniecības izstādē.

    (14)

    Mājsaimniecībā lietojamo aukstumiekārtu elektroenerģijas patēriņš veido būtisku daļu no Eiropas Savienības kopējā elektroenerģijas pieprasījuma. Papildus jau sasniegtajiem energoefektivitātes uzlabojumiem ir svarīgi panākt mājsaimniecībā lietojamo aukstumiekārtu elektroenerģijas patēriņa turpmāku samazināšanos.

    (15)

    Pārskatīšanā konstatēts, ka, ieviešot uz aukstumiekārtām attiecināmos energomarķējuma pasākumus saistībā ar energoefektivitāti un ikgadējo enerģijas patēriņu, šīs regulas darbības jomā ietilpstošo ražojumu energopatēriņš būtiski samazinātos. Lai galalietotājiem palīdzētu pieņemt informētu lēmumu, noteikumos būtu jāiekļauj informācija arī par akustisko troksni un nodalījumu veidiem.

    (16)

    Attiecīgie ražojumu parametri jānosaka, izmantojot ticamas, precīzas un reproducējamas metodes. Šajās metodēs būtu jāņem vērā atzītas mūsdienīgas mērīšanas metodes, t. sk., ja ir pieejami, harmonizēti standarti, ko pieņēmušas Eiropas standartizācijas organizācijas, kuras uzskaitītas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1025/2012 (7) I pielikumā.

    (17)

    Lai veicinātu šīs regulas efektivitāti, būtu jāaizliedz ražojumi, kas testēšanas apstākļos automātiski maina savu darbību, lai uzlabotu deklarētos parametrus.

    (18)

    Atzīstot ar energopatēriņu saistītu produktu pārdošanas pieaugumu tiešsaistes mitināšanas platformās (nevis tieši no piegādātāju tīmekļa vietnēm), būtu jāprecizē, ka interneta tirdzniecības platformām jābūt atbildīgām par to, lai piegādātāja nodrošinātais marķējums būtu pieejams cenas tuvumā. Tām jāinformē piegādātājs par minēto pienākumu, taču tām nav jāatbild par marķējuma un ražojuma informācijas lapas precizitāti vai saturu. Tomēr, piemērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2000/31/EK (8) par elektronisko tirdzniecību 14. panta 1. punkta b) apakšpunktu, šādām tiešsaistes mitināšanas platformām būtu jārīkojas ātri, lai novērstu vai liegtu piekļuvi informācijai par attiecīgo ražojumu, ja, piemēram, tirgus uzraudzības iestāde tās informē par neatbilstību (piemēram, trūkstošs, nepilnīgs vai nepareizs marķējums vai produkta informācijas lapa). Uz piegādātāju, kas veic tiešu pārdošanu tiešajiem lietotājiem, izmantojot savu tīmekļa vietni, attiecas izplatītāju tālpārdošanas saistības, kas minētas Regulas (ES) 2017/1369 5. pantā.

    (19)

    Saskaņā ar Regulas (ES) 2017/1369 14. pantu šajā regulā paredzētos pasākumus izskatīja Apspriežu foruma un dalībvalstu speciālisti.

    (20)

    Tādēļ Deleģētā regula (ES) Nr. 1060/2010 būtu jāatceļ,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Priekšmets un piemērošanas joma

    1.   Šajā regulā noteiktas prasības tādu no elektrotīkla tīkla darbināmu aukstumiekārtu marķēšanai, kuru tilpums ir lielāks par 10 litriem un mazāks par vai vienāds ar 1 500 litriem, un papildu informācijas sniegšanai par ražojumu.

    2.   Šo regulu nepiemēro:

    a)

    profesionālajām aukstumiekārtām, ātrās atdzesēšanas un ātrās sasaldēšanas skapjiem (izņemot profesionālās sasaldēšanas lādes);

    b)

    aukstumiekārtām ar tiešās pārdošanas funkciju;

    c)

    mobilajām aukstumiekārtām;

    d)

    iekārtām, kuru primārā funkcija nav pārtikas produktu uzglabāšana, tos atdzesējot.

    2. pants

    Definīcijas

    Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

    1)

    “elektrotīkls” nozīmē elektroapgādi no elektrotīkla ar 230 (± 10 %) voltu spriegumu un 50 Hz maiņstrāvas frekvenci;

    2)

    “aukstumiekārta” ir termoizolēts skapis ar vienu vai vairākiem nodalījumiem, kas noregulēti konkrētās temperatūrās un ko dzesē ar dabisku vai piespiedu konvekciju, turklāt dzesēšanu panāk vienā vai vairākos enerģiju patērējošos procesos;

    3)

    “nodalījums” ir tāda noslēgta telpa aukstumiekārtā, kas no cita(-iem) nodalījuma(-iem) atdalīta ar starpsienu, tvertni vai līdzīgu konstrukciju, un kurai var tieši piekļūt caur vienām vai vairākām ārējām durvīm un kura var būt sadalīta apakšnodalījumos. Šajā regulā, ja vien nav norādīts citādi, ar “nodalījumu” saprot gan nodalījumus, gan apakšnodalījumus;

    4)

    “ārējās durvis” ir skapja daļa, ko var vērt vai noņemt, lai būtu iespējams objektus ievietot skapī vai izņemt no tā;

    5)

    “apakšnodalījums” ir noslēgta telpa nodalījumā, kuras darba temperatūras diapazons ir citāds nekā nodalījumam, kurā tas atrodas;

    6)

    “kopējais tilpums” (V) ir aukstumiekārtas iekšējais tilpums, kas ir vienāds ar nodalījumu tilpumu summu un izteikts dm3 vai litros;

    7)

    “nodalījuma tilpums” (Vc ) ir nodalījuma iekšējais tilpums, izteikts dm3 vai litros;

    8)

    “profesionāla aukstumiekārta” ir termoizolēta aukstumiekārta ar vienu vai vairākiem nodalījumiem, kam var piekļūt pa vienām vai vairākām durvīm vai atvilktnēm, kura spēj pastāvīgi nodrošināt pārtikas produktu temperatūru noteiktās atdzesēšanas vai sasaldēšanas režīma robežās, izmantojot tvaika kompresijas ciklu, un kas paredzēta pārtikas produktu uzglabāšanai, izņemot mājsaimniecībās, un nav paredzēta, lai produktus demonstrētu patērētājiem vai lai patērētāji tiem varētu piekļūt, kā definēts Komisijas Regulā (ES) 2015/1095 (9);

    9)

    “ātrās atdzesēšanas un ātrās sasaldēšanas skapis” ir termoizolēta aukstumiekārta, kas pamatā paredzēta tikko pagatavotu karstu pārtikas produktu straujai atdzesēšanai līdz temperatūrai, kas zemāka par 10 °C, vai straujai sasaldēšanai līdz temperatūrai, kas zemāka par –18 °C, kā definēts Regulā (ES) 2015/1095;

    10)

    “profesionāla sasaldēšanas lāde” ir sasaldēšanas iekārta, kura paredzēta pārtikas produktu uzglabāšanai (izņemot mājsaimniecībās) un kuras nodalījumam (-iem) var piekļūt no augšas vai kurai ir gan tādi nodalījumi, kas atveras no augšas, un tādi, kas atveras no sāniem, taču no augšas atveramā(-o) nodalījuma(-u) bruto tilpums pārsniedz 75 % no iekārtas kopējā bruto tilpuma;

    11)

    “saldēšanas skapis” ir aukstumiekārta, kurā ir tikai četru zvaigznīšu nodalījumi;

    12)

    “saldēšanas nodalījums” jeb “četru zvaigznīšu nodalījums” ir nodalījums, kurā mērķtemperatūra un uzglabāšanas apstākļi ir –18 °C un kurš atbilst saldēšanas jaudas prasībām;

    13)

    “saldētu produktu nodalījums” ir nodalījuma veids, kura mērķtemperatūra ir 0 °C vai zemāka; tas ir bezzvaigznītes, vienas zvaigznītes, divu zvaigznīšu, trīs zvaigznīšu vai četru zvaigznīšu nodalījums, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    14)

    “nodalījuma veids” ir deklarētais nodalījuma veids atbilstoši dzesētspējas parametriem Tmin, Tmax, Tc u. c., kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    15)

    “mērķtemperatūra” (Tc) ir standarttemperatūra nodalījuma iekšienē testa laikā, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā, un ir enerģijas patēriņa testēšanas temperatūra, kas izteikta kā vidējā vērtība noteiktā laikā un sensoru kopā;

    16)

    “minimālā temperatūra” (Tmin) ir minimālā temperatūra nodalījuma iekšienē uzglabāšanas testa laikā, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā.

    17)

    “maksimālā temperatūra” (Tmax) ir maksimālā temperatūra nodalījuma iekšienē uzglabāšanas testa laikā, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā.

    18)

    “bezzvaigznītes nodalījums” un “ledus gatavošanas nodalījums” ir saldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra un uzglabāšanas apstākļi ir 0 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    19)

    “vienas zvaigznītes nodalījums” ir saldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra un uzglabāšanas apstākļi ir –6 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    20)

    “divu zvaigznīšu nodalījums” ir saldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra un uzglabāšanas apstākļi ir –12 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    21)

    “trīs zvaigznīšu nodalījums” ir saldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra un uzglabāšanas apstākļi ir –18 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    22)

    “aukstumiekārta ar tiešās pārdošanas funkciju” ir aukstumiekārta, ko izmanto noteiktās, par apkārtējās vides temperatūru zemākās temperatūrās esošu produktu demonstrācijai un pārdošanai klientiem un kam var piekļūt tieši caur atvērtām malām vai vienām vai vairākām durvīm vai atvilktnēm, vai abējādi, t. sk. aukstumskapji ar zonām, ko izmanto uzglabāšanai vai tādu produktu izsniegšanai, kuri nav pieejami klientiem, izņemot minibārus un vīna uzglabāšanas iekārtas, kas definēti Komisijas Regulā (ES) 2019/2024 (10);

    23)

    “minibārs” ir aukstumiekārta, kuras kopējais tilpums nav lielāks par 60 litriem un kura primāri paredzēta pārtikas produktu uzglabāšanai un pārdošanai viesnīcu numuros vai līdzīgās telpās;

    24)

    “vīna uzglabāšanas iekārta” ir speciāla aukstumiekārta vīna uzglabāšanai, kam ir precīzas temperatūras regulators uzglabāšanas apstākļu un mērķtemperatūras nodrošināšanai vīna uzglabāšanas nodalījumā, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā, un kas ir aprīkota ar vibrācijas slāpētājiem;

    25)

    “speciāla aukstumiekārta” ir aukstumiekārta tikai ar viena veida nodalījumu;

    26)

    “vīna uzglabāšanas nodalījums” ir nesasaldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra ir 12 °C, iekšējā mitruma diapazons ir 50–80 % un uzglabāšanas apstākļi ir 5–20 °C diapazonā, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    27)

    “nesasaldētu produktu nodalījums” ir nodalījuma veids, kura mērķtemperatūra ir 4 °C vai augstāka; tas ir pieliekamā, vīna uzglabāšanas, pagraba vai svaigas pārtikas nodalījums, kurā ir tādi uzglabāšanas apstākļi un mērķa temperatūras, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    28)

    “pieliekamā nodalījums” ir nesasaldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra ir 17 °C un uzglabāšanas apstākļi ir diapazonā no 14 °C līdz 20 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    29)

    “pagraba nodalījums” ir nesasaldētu produktu nodalījums, kurā mērķtemperatūra ir 12 °C un uzglabāšanas apstākļi ir diapazonā no 2 °C līdz 14 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    30)

    “svaigas pārtikas nodalījums” ir nesasaldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra ir 4 °C un uzglabāšanas apstākļi ir diapazonā no 0 °C līdz 8 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    31)

    “mobila aukstumiekārta” ir aukstumiekārta, ko var izmantot vietās, kur nav piekļuves elektrotīklam, un kas kā enerģijas avotu atdzesēšanas funkcijai izmanto sevišķi zema sprieguma elektroenerģiju (< 120 V līdzstrāva) un/vai degvielu, t. sk. aukstumiekārta, ko papildus sevišķi zema sprieguma elektroenerģijai un/vai degvielai var darbināt, pieslēgtu pie elektrotīkla; Iekārta, kas laista tirgū ar maiņstrāvas/līdzstrāvas pārveidotāju, nav mobila aukstumiekārta;

    32)

    “pārtikas produkti” ir pārtika, sastāvdaļas, dzērieni (arī vīns) un citi produkti, ko galvenokārt izmanto patēriņam un kas jāatdzesē noteiktās temperatūrās;

    33)

    “tirdzniecības vieta” ir vieta, kurā aukstumiekārtas ir izstādītas vai kurā tās piedāvā pārdošanai, nomai vai izpirkumnomai.

    34)

    “iebūvēta iekārta” ir aukstumiekārta, ko projektē, testē un tirgo tikai nolūkā to:

    a)

    uzstādīt skapītī vai (no augšas, apakšas un sāniem) apdarināt ar paneļiem;

    b)

    cieši piestiprināt pie skapīša sāniem, augšējās virsmas vai grīdas vai pie paneļiem; un

    c)

    aprīkot ar integrētu rūpnieciska ražojuma priekšējo virsmu vai piemontēt tai individuāla projekta priekšējo paneli;

    35)

    “energoefektivitātes indekss” (EEI) ir aukstumiekārtas relatīvās energoefektivitātes indeksa skaitlis, izteikts procentos, kā izklāstīts IV pielikuma 5. punktā.

    Pielikumos piemērojamās papildu definīcijas ir norādītas I pielikumā.

    3. pants

    Piegādātāju pienākumi

    1.   Piegādātāji nodrošina, ka:

    a)

    katru aukstumiekārtu piegādā ar drukātu marķējumu, kura formāts atbilst III pielikumā noteiktajam;

    b)

    V pielikumā izklāstītie ražojuma informācijas lapas parametri tiek ievadīti ražojumu datubāzē;

    c)

    ražojuma informācijas lapa ir pieejama drukātā formātā, ja tirgotājs to īpaši pieprasa;

    d)

    VI pielikumā izklāstītais tehniskās dokumentācijas saturs tiek iekļauts ražojumu datubāzē;

    e)

    jebkurā vizuālā reklāmā, kas attiecas uz konkrētu aukstumiekārtu modeli, norāda energoefektivitātes klasi un marķējumā pieejamo energoefektivitātes klašu amplitūdu saskaņā ar VII un VIII pielikumu;

    f)

    jebkuros tehniskos reklāmas materiālos, tostarp internetā izvietotos materiālos, kas attiecas uz konkrētu aukstumiekārtu modeli un kas apraksta tā specifiskos tehniskos parametrus, norāda energoefektivitātes klasi un marķējumā pieejamo energoefektivitātes klašu amplitūdu saskaņā ar VII pielikumu;

    g)

    tirgotājiem par katru aukstumiekārtu modeli ir pieejams elektronisks marķējums, kura formāts un informācijas saturs atbilst III pielikumā noteiktajam;

    h)

    tirgotājiem par katru aukstumiekārtu modeli ir pieejama elektroniska ražojuma informācijas lapa, kā izklāstīts V pielikumā.

    2.   Energoefektivitātes klases pamatā jābūt energoefektivitātes indeksam, ko aprēķina saskaņā ar II pielikumu.

    4. pants

    Tirgotāju pienākumi

    Tirgotāji nodrošina, ka:

    a)

    saskaņā ar 3. panta 1. punkta a) apakšpunktu tirdzniecības vietā, tostarp tirdzniecības izstādēs, pie katras aukstumiekārtas ir pievienots skaidri redzams marķējums, ko nodrošina piegādātāji. Arī iebūvētām iekārtām un visām pārējām aukstumiekārtām marķējumam jābūt skaidri redzamam aukstumiekārtas priekšpusē vai augšpusē;

    b)

    tālpārdošanas gadījumā marķējumu un ražojuma informāciju nodrošina saskaņā ar VII un VIII pielikumu;

    c)

    jebkurā vizuālā reklāmā, tostarp internetā izvietotā reklāmā, kas attiecas uz konkrētu aukstumiekārtas modeli, norāda energoefektivitātes klasi un marķējumā pieejamo energoefektivitātes klašu amplitūdu saskaņā ar VII pielikumu;

    d)

    jebkuros tehniskos reklāmas materiālos, tostarp internetā izvietotos materiālos, kas attiecas uz konkrētu aukstumiekārtas modeli un kas apraksta tā specifiskos tehniskos parametrus, norāda energoefektivitātes klasi un marķējumā pieejamo energoefektivitātes klašu amplitūdu saskaņā ar VII pielikumu.

    5. pants

    Tiešsaistes mitināšanas platformu pienākumi

    Kā izklāstīts Direktīvas 2000/31/EK 14. pantā, mitināšanas pakalpojumu sniedzējam nodrošinot aukstumiekārtu tiešo pārdošanu savā interneta vietnē, pakalpojumu sniedzējs nodrošina iespēju vizualizācijas mehānismā parādīt pārdevēja sniegtu elektronisko marķējumu un elektronisko ražojuma informācijas lapu saskaņā ar VIII pielikuma noteikumiem un informē pārdevēju par pienākumu tos attēlot.

    6. pants

    Mērīšanas metodes

    Informāciju, kas sniedzama saskaņā ar 3. un 4. pantu, iegūst izmantojot atzītas mūsdienīgas mērīšanas un aprēķinu metodes, ar kurām iegūtie rezultāti ir ticami, precīzi un reproducējami, kā noteikts IV pielikumā.

    7. pants

    Verifikācijas procedūra tirgus uzraudzības nolūkā

    Veicot Regulas (ES) 2017/1369 8. panta 3. punktā minētās tirgus uzraudzības pārbaudes, dalībvalstis piemēro IX pielikumā aprakstīto verifikācijas procedūru.

    8. pants

    Pārskatīšana

    Komisija, ņemot vērā tehnoloģiju attīstību, pārskata šo regulu un iesniedz novērtējuma rezultātus un vajadzības gadījumā arī pārskatīšanas priekšlikuma projektu Apspriežu forumam ne vēlāk kā 2025. gada 25. decembrī. Šajā pārskatīšanā cita starpā izvērtē iespējamību

    a)

    risināt aprites ekonomikas jautājumus;

    b)

    ieviest nodalījumu emblēmas, kas palīdzētu samazināt pārtikas izšķērdēšanu; un

    c)

    ieviest emblēmas ar ikgadējo enerģijas patēriņu.

    9. pants

    Atcelšana

    Deleģēto regulu (ES) Nr. 1060/2010 atceļ no 2021. gada 1. marta.

    10. pants

    Pārejas pasākumi

    No 2019. gada 25. decembra līdz 2021. gada 28. februārim martam Deleģētās regulas (ES) Nr. 1060/2010 3. panta 1. punkta b) apakšpunktā paredzēto ražojuma tehnisko aprakstu [speciālo zīmi] var darīt pieejamu, izmantojot ražojumu datubāzi, nevis drukātā veidā kopā ar ražojumu. Taču pēc tirgotāja īpaša pieprasījuma piegādātājs nodrošina ražojuma tehnisko aprakstu drukātā veidā.

    11. pants

    Stāšanās spēkā un piemērošana

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    To piemēro no 2021. gada 1. marta. Tomēr 10. pantu piemēro no 2019. gada 25. decembra un 3. panta 1. punkta a), b) un c) apakšpunktu piemēro no 2020. gada 1. novembra.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2019. gada 11. martā

    Komisijas vārdā –

    priekšsēdētājs

    Jean-Claude JUNCKER


    (1)  OV L 198, 28.7.2017., 1. lpp.

    (2)  Komisijas 2010. gada 28. septembra Deleģētā regula (ES) Nr. 1060/2010, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2010/30/ES attiecībā uz mājsaimniecībā lietojamo aukstumiekārtu energomarķējumu (OV L 314, 30.11.2010., 17. lpp.).

    (3)  Komisijas paziņojums “Ekodizaina darba plāns 2016.–2019. gadam”, COM(2016) 773 final, 30.11.2016.

    (4)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 21. oktobra Direktīva 2009/125/EK, ar ko izveido sistēmu, lai noteiktu ekodizaina prasības ar enerģiju saistītiem ražojumiem (OV L 285, 31.10.2009., 10. lpp.).

    (5)  Komisijas 2009. gada 22. jūlija Regula (EK) Nr. 643/2009, ar ko attiecībā uz ekodizaina prasībām mājsaimniecībā lietojamām aukstumiekārtām īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2005/32/EK (OV L 191, 23.7.2009., 53. lpp.).

    (6)  Komisijas 2015. gada 5. maija Deleģētā regula (ES) 2015/1094, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2010/30/EK attiecībā uz profesionālo aukstumiekārtu energomarķējumu (OV L 177, 8.7.2015., 2. lpp.).

    (7)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 25. oktobra Regula (ES) Nr. 1025/2012 par Eiropas standartizāciju, ar ko groza Padomes Direktīvas 89/686/EEK un 93/15/EEK un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 94/9/EK, 94/25/EK, 95/16/EK, 97/23/EK, 98/34/EK, 2004/22/EK, 2007/23/EK, 2009/23/EK un 2009/105/EK un ar ko atceļ Padomes Lēmumu 87/95/EEK un Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmumu Nr. 1673/2006/EK (OV L 316, 14.11.2012., 12. lpp.).

    (8)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 8. jūnija Direktīva 2000/31/EK par dažiem informācijas sabiedrības pakalpojumu tiesiskiem aspektiem, jo īpaši elektronisko tirdzniecību, iekšējā tirgū (OV L 178, 17.7.2000., 1. lpp.).

    (9)  Komisijas 2015. gada 5. maija Regula (ES) 2015/1095, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2009/125/EK īsteno attiecībā uz ekodizaina prasībām profesionālām aukstumiekārtām, ātrās atdzesēšanas un ātrās sasaldēšanas skapjiem, kondensācijas iekārtām un procesa dzesinātājiem (OV L 177, 8.7.2015., 19. lpp.).

    (10)  Komisijas 2019. gada 1. oktobra Regula (ES) 2019/2024, ar ko atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai 2009/125/EK nosaka ekodizaina prasības aukstumiekārtām ar tiešās pārdošanas funkciju (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 313. lpp.).


    I PIELIKUMS

    Pielikumos piemērojamās definīcijas

    Piemēro šādas definīcijas:

    1)

    “kvadrātkods” ir matricas svītrkods, kas iekļauts ražojuma modeļa energomarķējumā un kas satur saiti uz informāciju par šo modeli, kura ir pieejama ražojumu datubāzes publiskajā daļā;

    2)

    “enerģijas patēriņš gadā” (AE) ir vidējais enerģijas patēriņš dienā, kas reizināts ar 365 (dienu skaitu gadā), izteikts kilovatstundās gadā (kWh/gadā), kā aprēķināts saskaņā ar IV pielikuma 3. punktu;

    3)

    “enerģijas patēriņš dienā” (Edaily ) ir elektroenerģijas daudzums, ko aukstumiekārta patērē 24 stundās standartapstākļos, izteikts kilovatstundās 24 stundu laikā (kWh/24 h), aprēķināts saskaņā ar IV pielikuma 3. punktu;

    4)

    “saldēšanas jauda” ir svaigu pārtikas produktu daudzums, ko saldēšanas nodalījumā var sasaldēt 24 stundu laikā; tā nedrīkst būt mazāka kā 4,5 kg 24 stundās uz saldēšanas nodalījuma tilpuma 100 litriem, un tai jābūt vismaz 2,0 kg/24 h;

    5)

    “dzesināšanas nodalījums” ir nodalījums, kurā bez lietotāja iejaukšanās ir iespējams regulēt vidējo temperatūru konkrētā diapazonā un kura mērķtemperatūra ir 2 °C un uzglabāšanas apstākļi ir no –3 °C līdz 3 °C, kā noteikts IV pielikuma 3. tabulā;

    6)

    “gaisvadītā trokšņa emisija” ir aukstumiekārtas akustiskās jaudas līmenis, izteikts dB(A) re 1 pW (A-izsvarotajos decibelos);

    7)

    “antikondensācijas sildītājs” ir sildītājs, kas novērš kondensāta veidošanos uz aukstumiekārtas;

    8)

    “apkārtējās vides apstākļu regulēts antikondensācijas sildītājs” ir antikondensācijas sildītājs, kura sildīšanas jauda ir atkarīga no apkārtējās vides temperatūras un/vai gaisa mitruma;

    9)

    “papildu enerģija” (Eaux ) ir enerģija, ko izmanto apkārtējās vides apstākļu regulēts antikondensācijas sildītājs un kas izteikta kilovatstundās gadā (kWh/gadā);

    10)

    “padeves ierīce” ir ierīce, kas pēc pieprasījuma no aukstumiekārtas padod atdzesētu vai saldētu produktu, piemēram, ledus padeves ierīce vai atdzesēta ūdens padeves ierīce;

    11)

    “maināmas temperatūras nodalījums” ir nodalījums, ko paredzēts izmantot kā divu (vai vairāku) dažādu veidu nodalījumu (piemēram, nodalījums, kas var būt vai nu svaigas pārtikas nodalījums, vai saldēšanas nodalījums) un ko lietotājs var iestatīt tā, lai nodalījumā pastāvīgi tiktu uzturēts darba temperatūras diapazons, kas piemērots katram deklarētajam nodalījuma veidam. Nodalījums, ko paredzēts izmantot kā viena veida nodalījumu, bet kas var nodrošināt arī citiem nodalījumu veidiem paredzētos uzglabāšanas apstākļus (piemēram, dzesināšanas nodalījums, kas var atbilst arī bezzvaigznītes nodalījumam noteiktajām prasībām), nav maināmas temperatūras nodalījums;

    12)

    “tīkls” ir komunikācijas infrastruktūra, kam piemīt saišu topoloģija, arhitektūra, ieskaitot fiziskos komponentus, organizatoriski principi, komunikācijas procedūras un formāti (protokoli);

    13)

    “divu zvaigznīšu sekcija” ir trīs zvaigznīšu vai četru zvaigznīšu nodalījuma daļa, kurai nav savu atsevišķu piekļuves durvju vai vāka un kurā mērķtemperatūra un uzglabāšanas apstākļi ir –12 °C;

    14)

    “klimata klase” ir IV pielikuma 1. punkta j) apakšpunktā noteiktais apkārtējās vides temperatūras diapazons, kurā paredzēts izmantot aukstumiekārtas un attiecībā uz kuru vienlaikus visos nodalījumos ir ievēroti IV pielikuma 3. tabulā noteiktie uzglabāšanas apstākļi;

    15)

    “atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās periods” ir periods no atkausēšanas vadības cikla uzsākšanas līdz brīdim, kad atjaunojas stabili darba apstākļi;

    16)

    “automātiska atkausēšana” ir funkcija, kas ļauj bez lietotāja iejaukšanās atkausēt nodalījumus nolūkā uzsākt sarmas kārtiņas noņemšanu visos temperatūras regulācijas iestatījumos vai atjaunot normālu darbību, un kas nodrošina atkausētā ūdens automātisku novadīšanu;

    17)

    “atkausēšanas veids” ir metode sarmas kārtiņas noņemšanai no aukstumiekārtas iztvaicētāja(-iem); tā var būt automātiska atkausēšana vai manuāla atkausēšana;

    18)

    “manuāla atkausēšana” nozīmē to, ka nav automātiskas atkausēšanas funkcijas;

    19)

    “aukstumiekārta ar zemu trokšņa līmeni” ir aukstumiekārta bez tvaika kompresijas, kuras gaisvadītā trokšņa emisija ir mazāka par 27 A-izsvarotajiem decibeliem, izteiktiem uz 1 pikovatu (dB(A) re 1 pW);

    20)

    “jaudas izmantojums vienmērīgas darbības apstākļos” (P ss) ir vidējais jaudas izmantojums vienmērīgas darbības apstākļos, izteikts vatos (W);

    21)

    “inkrementālās atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās enerģijas patēriņš” (ΔΕ d-f ) ir papildu vidējais enerģijas patēriņš atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās darbībai, izteikts vatstundās (Wh);

    22)

    “atkausēšanas intervāls” (td-f ) ir reprezentatīvais vidējais intervāls, izteikts stundās (h), starp vienu atkausēšanas sildītāja aktivēšanas brīdi un nākamo divos secīgos atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās ciklos vai gadījumā, ja nav atkausēšanas sildītāja, starp vienu kompresora deaktivācijas brīdi un nākamo divos secīgos atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās ciklos;

    23)

    “slodzes koeficients” (L) ir koeficients, kas ļauj ņemt vērā papildu (papildus slodzei, kas jau ir paredzama tāpēc, ka testēšanai izmanto augstāku vidējo apkārtējās vides temperatūru) dzesēšanas slodzi, ko rada siltu pārtikas produktu ievietošana iekārtā, un tā vērtības ir noteiktas IV pielikuma 3. punkta a) apakšpunktā;

    24)

    “enerģijas standarta patēriņš gadā” (SAE) ir aukstumiekārtas enerģijas patēriņa atsauces rādītājs gadā, izteikts kilovatstundās gadā (kWh/gadā), kā aprēķināts saskaņā ar IV pielikuma 4. punktu;

    25)

    “kombinētais parametrs” (C) ir modelēšanas parametrs, kas ņem vērā sinerģijas efektu gadījumā, ja vienā iekārtā ir kombinēti dažādi nodalījumu veidi, un tā vērtības ir noteiktas IV pielikuma 4. tabulā;

    26)

    “koeficients, kas atspoguļo siltuma zudumu caur durvīm” (D) ir kompensācijas koeficients kombinētajām iekārtām atbilstīgi dažādas temperatūras nodalījumu skaitam vai ārējo durvju skaitam, atkarībā no tā, kurš skaits ir mazāks, un kā noteikts IV pielikuma 5. tabulā. Saistībā ar šo koeficientu apzīmējums “nodalījums” neattiecas uz apakšnodalījumu;

    27)

    “kombinēta iekārta” ir aukstumiekārta, kurai ir vairāk nekā viens nodalījumu veids, no kuriem vismaz viens ir nesasaldētu produktu nodalījums;

    28)

    “atkausēšanas koeficients” (Ac ) ir kompensācijas koeficients, kas ņem vērā to, vai aukstumiekārtai ir automātiska atkausēšana vai manuāla atkausēšana, un tā vērtības ir noteiktas IV pielikuma 5. tabulā;

    29)

    “iebūves koeficients” (Bc ) ir kompensācijas koeficients, kas ņem vērā to, vai aukstumiekārta ir iebūvēta vai savrupa, un tā vērtības ir noteiktas IV pielikuma 5. tabulā;

    30)

    “savrupa iekārta” ir aukstumiekārta, kas nav iebūvēta iekārta;

    31)

    “Mc” un “Nc” ir modelēšanas parametri, kas ņem vērā energopatēriņa atkarību no tilpuma, un to vērtības ir noteiktas IV pielikuma 4. tabulā;

    32)

    “termodinamiskais parametrs” (rc ) ir modelēšanas parametrs, kas enerģijas standarta patēriņu gadā koriģē atbilstīgi apkārtējās vides temperatūrai 24 °C, un tā vērtības ir noteiktas IV pielikuma 4. tabulā;

    33)

    “kopējie izmēri” ir vieta, ko aizņem aukstumiekārta (augstums, platums un dziļums) ar aizvērtām durvīm vai vākiem, izteikta milimetros (mm);

    34)

    “temperatūras paaugstināšanās laiks” ir stundās (h) izteikts laiks, kas pēc saldēšanas sistēmas darbības pārtraukšanas ir vajadzīgs, lai temperatūru trīs zvaigznīšu vai četru zvaigznīšu nodalījumā paaugstinātu no –18 °C līdz –9 °C;

    35)

    “ziemas iestatījums” ir vadības funkcija kombinētai iekārtai ar vienu kompresoru un vienu termostatu, kuru atbilstīgi piegādātāja norādījumiem var izmantot apkārtējās vides temperatūrās, kas zemākas par +16 °C, proti, pārslēgšanas ierīce vai funkcija, kura pat tādā gadījumā, ja tas nav vajadzīgs nodalījumā, kurā atrodas termostats, garantē, ka kompresors turpina darboties, lai uzturētu pienācīgu uzglabāšanas temperatūru citos nodalījumos;

    36)

    “ātrā sasaldēšana” ir funkcija, ko galalietotājs var aktivēt atbilstīgi piegādātāja norādījumiem un kas samazina uzglabāšanas temperatūru saldēšanas nodalījumā(-os), lai panāktu nesasaldētu pārtikas produktu ātrāku sasaldēšanu;

    37)

    “saldēšanas nodalījums” jeb “četru zvaigznīšu nodalījums” ir saldētu produktu nodalījums, kura mērķtemperatūra un uzglabāšanas apstākļi ir –18 °C un kurš atbilst saldēšanas jaudas prasībām;

    38)

    “vizualizācijas mehānisms” ir jebkāds ekrāns, arī skārienekrāns, vai cita vizuālā tehnoloģija, ko izmanto, lai lietotājiem parādītu interneta saturu;

    39)

    “skārienekrāns” ir ekrāns, kas reaģē uz pieskārienu, piemēram, planšetdators, ievadvirsmas dators vai viedtālrunis;

    40)

    “ligzdotā vizualizācija” ir vizuāla saskarne, kur attēlam vai datu kopai piekļūst ar peles klikšķi, peles uzvirzīšanu vai – ja tas ir skārienekrāns – skārienizpleti uz cita attēla vai datu kopas;

    41)

    “alternatīvs teksts” ir teksts, ko sniedz kā alternatīvu attēlam, lai informāciju varētu parādīt negrafiskā formā gadījumos, kad vizualizācijas ierīces nevar atveidot attēlu vai kad tas nepieciešams, lai nodrošinātu pieejamību, piemēram, varētu izmantot runas sintezatora lietotnes.


    II PIELIKUMS

    Energoefektivitātes klases un gaisvadītā trokšņa emisiju klases

    Aukstumiekārtu energoefektivitātes klasi nosaka atbilstīgi energoefektivitātes indeksam (EEI), kā norādīts 1. tabulā.

    1. tabula

    Aukstumiekārtu energoefektivitātes klases

    Energoefektivitātes klase

    Energoefektivitātes indekss (EEI)

    A

    EEI ≤ 41

    B

    41 < EEI ≤ 51

    C

    51 < EEI ≤ 64

    D

    64 < EEI ≤ 80

    E

    80 < EEI ≤ 100

    F

    100 < EEI ≤ 125

    G

    EEI > 125

    Aukstumiekārtas EEI nosaka saskaņā ar IV pielikuma 5. punktu.

    2. tabula

    Gaisvadītā trokšņa emisiju klases

    Gaisvadītā trokšņa emisija

    Gaisvadītā trokšņa emisijas klase

    < 30 dB(A) re 1 pW

    A

    ≥ 30 dB(A) re 1 pW un < 36 dB(A) re 1 pW

    B

    ≥ 36 dB(A) re 1 pW un < 42 dB(A) re 1 pW

    C

    ≥ 42 dB(A) re 1 pW

    D


    III PIELIKUMS

    Marķējums aukstumiekārtām

    1.   MARĶĒJUMS AUKSTUMIEKĀRTĀM, IZŅEMOT VĪNA UZGLABĀŠANAS IEKĀRTAS

    1.1.   Marķējums

    Image 1

    1.2.   Marķējumā iekļauj šādu informāciju:

    I.

    Kvadrātkods

    II.

    Piegādātāja nosaukums vai preču zīme

    III.

    Piegādātāja modeļa identifikators

    IV.

    Energoefektivitātes klašu skala no A līdz G

    V.

    Energoefektivitātes klase, kas noteikta saskaņā ar II pielikumu

    VI.

    Enerģijas patēriņš gadā (AE), izteikts kWh gadā un noapaļots līdz tuvākajam veselajam skaitlim

    VII.

     

    Saldētu produktu nodalījumu tilpumu summa, izteikta litros un noapaļota līdz tuvākajam veselajam skaitlim,

    ja aukstumiekārtai nav saldētu produktu nodalījuma(-u), VII punktā piktogrammu un vērtību litros nenorāda.

    VIII.

     

    Dzesināšanas nodalījuma(-u) un nesasaldētu produktu nodalījuma(-u) tilpumu summa, izteikta litros un noapaļota līdz tuvākajam veselajam skaitlim,

    ja aukstumiekārtai nav nesasaldētu produktu nodalījuma(-u) un dzesināšanas nodalījuma(-u), VIII punktā piktogrammu un vērtību litros nenorāda.

    IX.

    Gaisvadītā trokšņa emisijas, izteiktas dB(A) re 1 pW un noapaļotas līdz tuvākajam veselajam skaitlim. Gaisvadītā trokšņa emisiju klase saskaņā ar 2. tabulu

    X.

    Šīs regulas numurs, proti, “2019/2016”

    2.   MARĶĒJUMS VĪNA UZGLABĀŠANAS IEKĀRTĀM

    2.1.   Marķējums

    Image 2

    2.2.   Marķējumā iekļauj šādu informāciju:

    I.

    Kvadrātkods

    II.

    Piegādātāja nosaukums vai preču zīme

    III.

    Piegādātāja modeļa identifikators

    IV.

    Energoefektivitātes klašu skala no A līdz G

    V.

    Energoefektivitātes klase, kas noteikta saskaņā ar II pielikumu

    VI.

    AE, izteikts kWh gadā un noapaļots līdz tuvākajam veselajam skaitlim

    VII.

    Vīna uzglabāšanas iekārtā uzglabājamo standarta vīna pudeļu skaits

    VIII.

    Gaisvadītā trokšņa emisijas, izteiktas dB(A) re 1 pW un noapaļotas līdz tuvākajam veselajam skaitlim. Gaisvadītā trokšņa emisiju klase saskaņā ar 2. tabulu

    IX.

    Šīs regulas numurs, proti, “2019/2016”

    3.   MARĶĒJUMA NOFORMĒJUMS

    3.1.   Marķējums aukstumiekārtām, izņemot vīna uzglabāšanas iekārtas

    Image 3

    3.2.   Marķējums vīna uzglabāšanas iekārtām

    Image 4

    3.3.   Piemērojamās prasības

    a)

    Marķējuma platums ir vismaz 96 mm, un augstums ir vismaz 192 mm. Ja marķējums tiek drukāts lielākā formātā, tā saturs ir jāsaglabā proporcionāls iepriekš norādītajām specifikācijām.

    b)

    Marķējuma fons ir 100 % baltā krāsā.

    c)

    Izmantojamie burtveidoli: Verdana un Calibri.

    d)

    Marķējuma elementu izmēri un specifikācijas ir tādi, kā norādīts aukstumiekārtu un vīna uzglabāšanas iekārtu marķējuma specifikācijās.

    e)

    Krāsas ir CMYK sistēmas krāsas – ciānkrāsa, fuksīns, dzeltens un melns, – un tās norāda atbilstīgi šim piemēram: 0,70,100,0: 0 % ciānkrāsa, 70 % fuksīns, 100 % dzeltens, 0 % melns.

    f)

    Marķējums atbilst visām šādām prasībām (numerācija attiecas uz iepriekšējo attēlu):

    Image 5

    ES logotipa krāsas ir šādas:

    fons: 100,80,0,0,

    zvaigznes: 0,0,100,0;

    Image 6

    enerģijas logotipa krāsa: 100,80,0,0;

    Image 7

    kvadrātkods ir 100 % melnā krāsā;

    Image 8

    piegādātāja nosaukums ir 100 % melnā krāsā un Verdana treknrakstā, fonta izmērs 9 pt;

    Image 9

    modeļa identifikators ir 100 % melnā krāsā un Verdana parastā fontā, fonta izmērs 9 pt;

    Image 10

    A–G skalu atveido šādi:

    energoefektivitātes skalas burti ir 100 % baltā krāsā un Calibri treknrakstā, fonta izmērs 19 pt; burti ir centrēti uz ass 4,5 mm atstatumā no bultu kreisās malas,

    A–G skalas bultu krāsas ir šādas:

    A klase: 100,0,100,0,

    B klase: 70,0,100,0,

    C klase: 30,0,100,0,

    D klase: 0,0,100,0,

    E klase: 0,30,100,0,

    F klase: 0,70,100,0,

    G klase: 0,100,100,0;

    Image 11

    sadalošo līniju ir biezums ir 0,5 pt, un tās ir 100 % melnā krāsā;

    Image 12

    energoefektivitātes klases burts ir 100 % baltā krāsā un Calibri treknrakstā, fonta izmērs 33 pt; Energoefektivitātes klases bulta un attiecīgā A-G skalas bulta ir izvietota tā, ka to gali ir vienādā augstumā. Energoefektivitātes klases bultā burts ir izvietots bultas taisnstūra daļas centrā, kas ir 100 % melnā krāsā;

    Image 13

    enerģijas gada patēriņa vērtību atveido Verdana treknrakstā, fonta izmērs 28 pt; “kWh/gadā” ir Verdana parastā rakstā, fonta izmērs18 pt. Vērtība un mērvienība ir centrētas un 100 % melnā krāsā;

    Image 14

    emblēmas ir tādas, kā norādīts marķējuma attēlos, proti:

    emblēmas līniju biezums ir 1,2 pt; gan līnijas, gan teksts (cipari un vienības) ir 100 % melnā krāsā,

    teksts zem emblēmas(-ām) ir Verdana treknrakstā, fonta izmērs 16 pt, mērvienību norāda Verdana parastā fontā, fonta izmērs 12 pt, un viss teksts ir centrēts zem piktogrammas,

    aukstumiekārtas, izņemot vīna uzglabāšanas iekārtas: ja iekārtai ir tikai sasaldētu produktu nodalījums(-i) vai nesasaldētu produktu nodalījums(-i), tad augšējā rindā norāda tikai VII 1.2. punktā un VIII punktā norādīto emblēmu, kuru izvieto centrā starp abām energomarķējuma vertikālajām līnijām,

    gaisvadītā trokšņa emisijas emblēma: decibelu cipars skaļrunī ir Verdana treknrakstā, fonta izmērs 12 pt, mērvienība “dB” ir Verdana parastā rakstā, fonta izmērs 9 pt; trokšņa klašu diapazons (A-D) ir centrēts zem emblēmas, attiecīgās trokšņa klases burts ir Verdana treknrakstā, fonta izmērs 16 pt, pārējie trokšņa klases burti ir Verdana parastā rakstā, fonta izmērs 10 pt;

    Image 15

    regulas numurs ir 100 % melnā krāsā un Verdana parastā fontā, fonta izmērs 6 pt.


    IV PIELIKUMS

    Mērījumu metodes un aprēķini

    Nolūkā nodrošināt un verificēt atbilstību šīs regulas prasībām, mērījumus un aprēķinus veic, izmantojot harmonizētos standartus vai citas ticamas, precīzas un reproducējamas metodes, kuras ir vispāratzītas un mūsdienīgas un atbilst turpmāk izklāstītajiem noteikumiem. Minēto harmonizēto standartu atsauces numuri šādā nolūkā ir publicēti Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    1.   Vispārīgi testēšanas nosacījumi

    a)

    Aukstumiekārtām ar antikondensācijas sildītājiem, kurus galalietotājs var ieslēgt un izslēgt, antikondensācijas sildītājus ieslēdz un, ja tie ir regulējami, iestata uz maksimālo sildīšanu, un iekļauj enerģijas patēriņā gadā (AE) kā enerģijas patēriņu dienā (Edaily );

    b)

    aukstumiekārtām ar apkārtējās vides apstākļu regulētiem antikondensācijas sildītājiem enerģijas patēriņa mērījumu laikā apkārtējās vides apstākļu regulētos elektriskos antikondensācijas sildītājus izslēdz vai citādi atspējo, ja tas ir iespējams;

    c)

    aukstumiekārtām ar padeves ierīcēm, ko galalietotājs var ieslēgt un izslēgt, padeves ierīces enerģijas patēriņa testa laikā ieslēdz, bet nedarbina;

    d)

    enerģijas patēriņa mērījumu vajadzībām maināmas temperatūras nodalījumus darbina viszemākajā temperatūrā, ko galalietotājs var iestatīt, lai temperatūru pastāvīgi uzturētu diapazonā, kas 3. tabulā noteikts nodalījuma veidam, kurā ir viszemākā temperatūra;

    e)

    aukstumiekārtām, ko var savienot ar tīklu, aktivē komunikācijas moduli, tomēr nav vajadzības enerģijas patēriņa testa laikā veikt konkrēta veida komunikāciju un/vai datu apmaiņu. Enerģijas patēriņa testa laikā jānodrošina, ka iekārta ir savienota ar tīklu;

    f)

    attiecībā uz dzesināšanas nodalījumu veiktspēju:

    1)

    maināmas temperatūras nodalījumam, kas klasificēts kā svaigas pārtikas un/vai dzesināšanas nodalījums, energoefektivitātes indeksu (EEI) nosaka katram temperatūras režīmam un piemēro vislielāko vērtību;

    2)

    dzesināšanas nodalījumam ir jāspēj bez lietotāja iejaukšanās regulēt savu vidējo temperatūru konkrētā diapazonā; par to var pārliecināties, veicot enerģijas patēriņa testus apkārtējās vides temperatūrā 16 °C un 32 °C;

    g)

    nodalījumiem ar regulējamu tilpumu gadījumā, ja galalietotājs divu nodalījumu tilpumu var savstarpēji regulēt, enerģijas patēriņu un tilpumu testē, kad nodalījums, kurā ir augstāka mērķtemperatūra, ir noregulēts līdz tā minimālajam tilpumam;

    h)

    specifisko saldēšanas jaudu aprēķina, neliela objekta masu, kas dalīta ar saldēšanas laiku, kurš vajadzīgs, lai nelielā objekta temperatūru no +25 °C samazinātu līdz –18 °C apkārtējās vides temperatūrā 25 °C, reizinot ar 12, un izsaka kg/12 h un noapaļo līdz vienai zīmei aiz komata; neliela objekta masa ir 3,5 kg uz 100 litriem no saldētu produktu nodalījuma tilpuma, un tai jābūt vismaz 2,0 kg;

    i)

    četru zvaigznīšu nodalījumiem specifiskā saldēšanas jauda atbilst nosacījumam, ka saldēšanas laiks, kas vajadzīgs, lai neliela objekta (3,5 kg/100 l) temperatūru no +25 °C samazinātu līdz –18 °C apkārtējās vides temperatūrā 25 °C, ir 18,5 h vai mazāk;

    j)

    klimata klašu noteikšanai izmanto apkārtējās vides temperatūras diapazona akronīmu, proti, SN, N, ST vai T:

    1)

    paplašinātās mērenā klimata klases (SN) temperatūras diapazons ir no 10 °C līdz 32 °C;

    2)

    mērenā klimata klases (N) temperatūras diapazons ir no 16 °C līdz 32 °C;

    3)

    subtropu klimata klases (ST) temperatūras diapazons ir no 16 °C līdz 38 °C; un

    4)

    tropu klimata klases (T) temperatūras diapazons ir no 16 °C līdz 43 °C.

    2.   Uzglabāšanas apstākļi un mērķtemperatūras katram nodalījuma veidam

    Uzglabāšanas apstākļi un mērķtemperatūra katram nodalījuma veidam noteikti 3. tabulā.

    3.   AE noteikšana

    a)

    Visas aukstumiekārtas, izņemot aukstumiekārtas ar zemu trokšņa līmeni.

    Enerģijas patēriņu nosaka, testējot apkārtējās vides temperatūrā 16 °C un 32 °C.

    Lai noteiktu enerģijas patēriņu, vidējā gaisa temperatūra katrā nodalījumā ir vienāda ar vai mazāka par 3. tabulā noteiktajām mērķtemperatūrām katram nodalījuma veidam, ko norādījis piegādātājs. Vērtības virs un zem mērķtemperatūrām var izmantot, lai attiecīgā gadījumā ar interpolācijas palīdzību aplēstu enerģijas patēriņu mērķtemperatūrā katram attiecīgajam nodalījumam.

    Galvenie enerģijas patēriņa komponenti, kas jānosaka, ir:

    jaudas izmantojuma vienmērīgas darbības apstākļos vērtību (Pss ) kopa (izteikta W), kura noapaļota līdz vienai zīmei aiz komata un kurā katra vērtība iegūta konkrētā apkārtējās vides temperatūrā un nodalījuma temperatūru kopā, kas var neatbilst mērķtemperatūrām,

    reprezentatīvais inkrementālās atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās enerģijas patēriņš (ΔΕ d-f ) (izteikts Wh un noapaļots līdz vienai zīmei aiz komata) ražojumiem ar vienu vai vairākām automātiskas atkausēšanas sistēmām (katra ar savu atkausēšanas vadības ciklu), mērīts apkārtējās vides temperatūrā 16 °C (ΔΕ d-f16 ) un 32 °C (ΔΕ d-f32 ),

    atkausēšanas intervāls (td-f ) (izteikts h un noapaļots līdz trijām zīmēm aiz komata) ražojumiem ar vienu vai vairākām atkausēšanas sistēmām (katra ar savu atkausēšanas vadības ciklu), mērīts apkārtējās vides temperatūrā 16 °C (td-f16 ) un 32 °C (td-f32 ). td-f nosaka katrai sistēmai konkrētā apstākļu diapazonā,

    attiecībā uz katru veikto testu Pss un ΔΕ d-f saskaita, lai iegūtu enerģijas patēriņu dienā konkrētā apkārtējās vides temperatūrā ET = 0,001 × 24 × (Pss + ΔΕ d-f /td-f ), kas izteikts kWh/24 h un ir specifisks piemērotajiem iestatījumiem,

    Eaux , izteikts kWh/gadā un noapaļots līdz trim zīmēm aiz komata. Eaux attiecas tikai uz apkārtējās vides apstākļu regulētiem antikondensācijas sildītājiem, un to nosaka šādi: sildītāja jaudas izmantojuma rādītāju dažādos apkārtējās vides temperatūras un mitruma apstākļos reizina ar šo apkārtējās vides temperatūras un mitruma apstākļu rašanās iespējamību un summē; iegūto rezultātu pēc tam reizina ar zudumu koeficientu, lai tiktu ņemta vērā siltuma noplūde nodalījumā un pēcākā noplūdušā siltuma neitralizēšana dzesēšanas sistēmā.

    3. tabula

    Uzglabāšanas apstākļi un mērķtemperatūra katram nodalījuma veidam

    Grupa

    Nodalījuma veids

    Piezīme

    Uzglabāšanas apstākļi

    Tc

    Tmin

    Tmax

    Nosaukums

    Nosaukums

    Nr.

    °C

    °C

    °C

    Nesasaldētu produktu nodalījumi

    Pieliekamā nodalījums

     (1)

    + 14

    + 20

    + 17

    Vīna uzglabāšanas nodalījums

     (2)  (6)

    + 5

    + 20

    + 12

    Pagraba nodalījums

     (1)

    + 2

    + 14

    + 12

    Svaigas pārtikas nodalījums

     (1)

    0

    + 8

    + 4

    Dzesināšanas nodalījums

    Dzesināšana

     (3)

    – 3

    + 3

    + 2

    Saldētu produktu nodalījumi

    Bezzvaigznītes nodalījums un ledus gatavošanas nodalījums

     (4)

    n.p.

    0

    0

    Vienas zvaigznītes nodalījums

     (4)

    n.p.

    – 6

    – 6

    Divu zvaigznīšu nodalījums

     (4)  (5)

    n.p.

    – 12

    –12

    Trīs zvaigznīšu nodalījums

     (4)  (5)

    n.p.

    – 18

    – 18

    Saldēšanas skapis (četru zvaigznīšu nodalījums)

     (4)  (5)

    n.p.

    – 18

    – 18

    n. p. = nepiemēro.

    Katru no minētajiem parametriem nosaka, veicot atsevišķu testu vai testu kopu. Nosaka mērījumu datu vidējo vērtību testa periodā, kas sākas pēc tam, kad iekārta ir darbojusies noteiktu laiku. Lai uzlabotu testēšanas efektivitāti un precizitāti, testa perioda ilgums netiek noteikts; tas ir tāds, lai iekārta šajā testa periodā būtu vienmērīgas darbības stāvoklī. To apstiprina, pārbaudot visus šajā testa periodā iegūtos datus salīdzinājumā ar stabilitātes kritēriju kopu un pārbaudot, vai šajā vienmērīgas darbības stāvoklī ir iespējams iegūt pietiekami daudz datu.

    AE, kas izteikts kWh/gadā un noapaļots līdz divām zīmēm aiz komata, aprēķina šādi:

    AE = 365 × Edaily /L + Eaux ,

    kur:

    slodzes koeficients L = 0,9 aukstumiekārtām, kurās ir tikai saldētu produktu nodalījumi, un L = 1,0 visām pārējām iekārtām, un

    kur Edaily , kas izteikts kWh/24 h un noapaļots līdz trim zīmēm aiz komata, no ET apkārtējās vides temperatūrā 16 °C (E16 ) un apkārtējās vides temperatūrā 32 °C (E32 ) aprēķināts šādi:

    Edaily = 0,5 × (E16 + E32 ),

    kur E16 un E32 atvasināti, interpolējot enerģijas testa rezultātus, kas iegūti 3. tabulā noteiktajās mērķtemperatūrās.

    b)

    Aukstumiekārtas ar zemu trokšņa līmeni

    Enerģijas patēriņu nosaka, kā izklāstīts 3. punkta a) apakšpunktā, bet apkārtējās vides temperatūra ir 25 °C, nevis 16 °C un 32 °C.

    Edaily , kas izteikts kWh/24 h un noapaļots līdz trim zīmēm aiz komata, AE aprēķināšanai, tad ir šāds:

    Edaily = E25 ,

    kur E25 ir ET apkārtējās vides temperatūrā 25 °C, un to atvasina, interpolējot enerģijas testu rezultātus, kas iegūti 3. tabulā norādītajās mērķtemperatūrās.

    4.   Enerģijas standarta patēriņa gadā (SAE) noteikšana

    a)

    Visām aukstumiekārtām

    SAE, kas izteikts kWh/gadā un noapaļots līdz divām zīmēm aiz komata, aprēķina šādi:

    Formula

    kur:

    c ir nodalījuma veida indeksa skaitlis diapazonā no 1 līdz n, kur n ir nodalījumu veidu kopējais skaits,

    Vc , kas izteikts dm3 vai litros un noapaļots līdz vienai zīmei aiz komata, ir nodalījuma tilpums;

    V, kas izteikts dm3 vai litros un noapaļots līdz tuvākajam veselajam skaitlim, ir tilpums, kur Formula,

    rc, Nc, Mc un C ir katram nodalījumam specifiski modelēšanas parametri, kuru vērtības noteiktas 4. tabulā, un

    Ac, Bc un D ir kompensācijas koeficienti, kuru vērtības noteiktas 5. tabulā.

    Veicot iepriekš norādītos aprēķinus, attiecībā uz maināmas temperatūras nodalījumiem izvēlas nodalījuma veidu ar viszemāko mērķtemperatūru, kas deklarēta kā tāda, kam attiecīgais nodalījums ir piemērots.

    b)

    Modelēšanas parametri katram nodalījuma veidam SAE aprēķināšanas nolūkā

    Modelēšanas parametri noteikti 4. tabulā.

    4. tabula

    Modelēšanas parametru vērtības katram nodalījuma veidam

    Nodalījuma veids

    rc  (1)

    Nc

    Mc

    C

    Pieliekamā nodalījums

    0,35

    75

    0,12

    no 1,15 līdz 1,56 kombinētajām iekārtām ar trīs vai četru zvaigznīšu nodalījumiem (2), 1,15 citām kombinētajam iekārtām, 1,00 citām aukstumiekārtām

    Vīna uzglabāšanas nodalījums

    0,60

    Pagraba nodalījums

    0,60

    Svaigas pārtikas nodalījums

    1,00

    Dzesināšanas nodalījums

    1,10

    138

    0,12

    Bezzvaigznītes nodalījums un ledus gatavošanas nodalījums

    1,20

    138

    0,15

    Vienas zvaigznītes nodalījums

    1,50

    Divu zvaigznīšu nodalījums

    1,80

    Trīs zvaigznīšu nodalījums

    2,10

    Saldēšanas skapis (četru zvaigznīšu nodalījums)

    2,10

    c)

    Kompensācijas koeficienti katram nodalījuma veidam SAE aprēķināšanas nolūkā

    Kompensācijas koeficienti noteikti 5. tabulā.

    5. tabula

    Kompensācijas koeficientu vērtības katram nodalījuma veidam

    Nodalījuma veids

    Ac

    Bc

    D

     

    Manuāla atkausēšana

    Automātiska atkausēšana

    Savrupa iekārta

    Iebūvēta iekārta

    ≤ 2 (3)

    3 (3)

    4 (3)

    > 4 (3)

    Pieliekamā nodalījums

    1,00

    1,00

    1,02

    1,00

    1,02

    1,035

    1,05

    Vīna uzglabāšanas nodalījums

    Pagraba nodalījums

    Svaigas pārtikas nodalījums

    Dzesināšanas nodalījums

    1,03

    Bezzvaigznītes nodalījums un ledus gatavošanas nodalījums

    1,00

    1,10

    1,05

    Vienas zvaigznītes nodalījums

    Divu zvaigznīšu nodalījums

    Trīs zvaigznīšu nodalījums

    Saldēšanas skapis (četru zvaigznīšu nodalījums)

    5.   EEI noteikšana

    EEI, kas izteikts % un noapaļots līdz vienai zīmei aiz komata, aprēķina šādi:

    EEI = AE/SAE.


    (1)   Tmin un Tmax ir testa periodā izmērītās vidējās vērtības (vidējās vērtības konkrētā laikā un sensoru kopā).

    (2)  Vidējās temperatūras atšķirības testa periodā katram sensoram nepārsniedz ± 0,5 kelvinus (K). Atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās periodā visu sensoru rādījumu vidējā vērtība nedrīkst pārsniegt nodalījuma vidējo vērtību vairāk kā par 1,5 K.

    (3)   Tmin un Tmax ir momentānās vērtības testa periodā.

    (4)   Tmax ir testa periodā izmērītā maksimālā vērtība (maksimālā vērtība konkrētā laikā un sensoru kopā).

    (5)  Ja nodalījums nodrošina automātisku atkausēšanu, temperatūra (noteikta kā visu sensoru rādījumu maksimālā vērtība) atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās periodā nedrīkst paaugstināties vairāk kā par 3,0 K.

    (6)   Tmin un Tmax ir testa periodā izmērītās vidējās vērtības (vidējās vērtības konkrētā laikā katram sensoram) un ierobežo maksimāli pieļaujamo darba temperatūras diapazonu.

    (1)  rc = (Ta-Tc)/20; kur Ta = 24 °C un Tc vērtības noteiktas 3. tabulā.

    (2)  C kombinētajām iekārtām ar trīs vai četru zvaigznīšu nodalījumiem nosaka šādi:

    kur frzf ir trīs vai četru zvaigznīšu nodalījuma tilpums Vfr kā daļa no V, kur frzf = Vfr/V:

    ja frzf ≤ 0,3, tad C =1,3 + 0,87 × frzf,

    citādā gadījumā, ja 0,3 < frzf < 0,7, tad C =1,87 – 1,0275 × frzf,

    citādā gadījumā C = 1,15.

    (3)  Ārējo durvju vai nodalījumu skaits, atkarībā no tā, kura vērtība ir mazāka.


    V PIELIKUMS

    Ražojuma informācijas lapa

    Saskaņā ar 3. panta 1. punkta b) apakšpunktu piegādātājs ražojumu datubāzē ievada informāciju atbilstoši 6. tabulai. Ja aukstumiekārtai ir vairāki viena veida nodalījumi, rindas par attiecīgajiem nodalījumiem ievada atkārtoti. Ja konkrēta nodalījuma veida nav, pie nodalījuma parametriem un vērtībām norāda “–”.

    6. tabula.

    Ražojuma informācijas lapa

    Piegādātāja nosaukums vai preču zīme:

    Piegādātāja adrese  (2) :

    Modeļa identifikators:

    Aukstumiekārtas veids:

    Iekārta ar zemu trokšņa līmeni:

    [jā/nē]

    Konstrukcijas veids:

    [iebūvēta/savrupa]

    Vīna uzglabāšanas iekārta:

    [jā/nē]

    Cita veida aukstumiekārta:

    [jā/nē]

    Vispārējie ražojuma parametri:

    Parametrs

    Vērtība

    Parametrs

    Vērtība

    Kopējie izmēri (milimetros)

    Augstums

    x

    Kopējais tilpums (dm3 vai l)

    x

    Platums

    x

    Dziļums

    x

    EEI

    x

    Energoefektivitātes klase

    [A/B/C/D/E/F/G] (3)

    Gaisvadītā trokšņa emisijas (dB(A) re 1 pW)

    x

    Gaisvadītā trokšņa emisijas klase

    [A/B/C/D] (3)

    Enerģijas patēriņš gadā (kWh/gadā)

    x,xx

    Klimata klase:

    [paplašinātā mērenā / mērenā / subtropu / tropu]

    Minimālā apkārtējās vides temperatūra (°C), kurai aukstumiekārta ir piemērota

    x (3)

    Maksimālā apkārtējās vides temperatūra (°C), kurai aukstumiekārta ir piemērota

    x (3)

    Ziemas slēdzis

    [jā/nē]

     

    Nodalījuma parametri:

    Nodalījuma veids

    Nodalījuma parametri un vērtības

    Nodalījuma tilpums (dm3 vai l)

    Ieteicamie temperatūras iestatījumi optimālai pārtikas uzglabāšanai (°C).

    Šie iestatījumi nedrīkst būt pretrunā IV pielikuma 3. tabulā noteiktajiem uzglabāšanas apstākļiem

    Saldēšanas jauda (kg/24 h)

    Atkausēšanas veids (automātiska atkausēšana = A, manuāla atkausēšana = M)

    Pieliekamā nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Vīna uzglabāšanas nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Pagraba nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Svaigas pārtikas nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Dzesināšanas nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Bezzvaigznītes nodalījums vai ledus gatavošanas nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Vienas zvaigznītes nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Divu zvaigznīšu nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Trīs zvaigznīšu nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Četru zvaigznīšu nodalījums

    [jā/nē]

    x,x

    x

    x,xx

    [A/M]

    Divu zvaigznīšu sekcija

    [jā/nē]

    x,x

    x

    [A/M]

    Maināmas temperatūras nodalījums

    nodalījumu veidi

    x,x

    x

    x,xx (četru zvaigznīšu nodalījumiem) vai –

    [A/M]

    Četru zvaigznīšu nodalījumiem:

    Ātrās sasaldēšanas funkcija

    [jā/nē]

    Gaismas avota parametri  (1)  (2):

    Gaismas avota veids

    [veids]

    Energoefektivitātes klase

    [A/B/C/D/E/F/G]

    Ražotāja piedāvātās garantijas minimālais ilgums  (2):

    Papildu informācija:

    Tīmekļa saite uz ražotāja tīmekļa vietni, kur atrodama Komisijas Regulas (ES) 2019/2019 (4) pielikuma 4. punkta a) apakšpunktā (2)


    (1)  Nosaka saskaņā ar Komisijas Deleģēto regulu (ES) 2019/2015 (1).

    (1)  Komisijas 2019. gada 11. martā Deleģētā regula (ES) 2019/2015, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2017/1369 papildina attiecībā uz gaismas avotu energomarķējumu un atceļ Komisijas Deleģēto regulu (ES) Nr. 874/2012 (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 68. lpp.).

    (2)  Izmaiņas šajās pozīcijās neuzskata par būtiskām Regulas (ES) 2017/1369 4. panta 4. punkta nozīmē.

    (3)  Ja ražojumu datubāze automātiski ģenerē šīs ailes galīgo saturu, piegādātājs šos datus nedrīkst ievadīt.

    (4)  Komisijas 2019. gada 1. oktobra Regula (ES) 2019/2019, ar ko saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2009/125/EK nosaka ekodizaina prasības aukstumiekārtām un atceļ Komisijas Regulu (EK) Nr. 643/2009 (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 187. lpp.).


    VI PIELIKUMS

    Tehniskā dokumentācija

    1.   

    Tehniskajā dokumentācijā, kas minēta 3. panta 1. punkta d) apakšpunktā, ietver šādu informāciju:

    a)

    V pielikumā norādītā informācija;

    b)

    7. tabulā norādītā informācija. Ja aukstumiekārtai ir vairāki viena veida nodalījumi, rindas par attiecīgajiem nodalījumiem ievada atkārtoti. Ja konkrēta nodalījuma veida nav, pie nodalījuma parametriem un vērtībām norāda “–”. Ja parametrs nav piemērojams, attiecīgā parametra vērtības ir “–”.

    7. tabula.

    Tehniskajā dokumentācijā iekļaujamā papildu informācija

    Aukstumiekārtas modeļa vispārīgs apraksts, kas ir pietiekams tās nepārprotamai un vieglai identificēšanai:

    Ražojuma specifikācijas:

    Vispārīgas ražojuma specifikācijas:

    Parametrs

    Vērtība

    Parametrs

    Vērtība

    Enerģijas patēriņš gadā (kWh/gadā)

    x

    Papildu enerģija (kWh/gadā)

    x

    Enerģijas standarta patēriņš gadā (kWh/gadā)

    x,xx

    EEI (%)

    x

    Temperatūras paaugstināšanās laiks (h)

    x,xx

    Kombinētais parametrs

    x,xx

    Koeficients, kas atspoguļo siltuma zudumu caur durvīm

    x,xxx

    Slodzes koeficients

    x,x

    Antikondensācijas sildītāja veids

    [manuāli ieslēdzams un izslēdzams / apkārtējās vides apstākļu regulēts / cits / neviens]

     

     

    Papildu ražojuma specifikācijas aukstumiekārtām, izņemot aukstumiekārtas ar zemu trokšņa līmeni:

    Parametrs

    Vērtība

    Parametrs

    Vērtība

    Enerģijas patēriņš dienā 16 °C temperatūrā (kWh/24 h)

    x,xxx

    Enerģijas patēriņš dienā 32 °C temperatūrā (kWh/24 h)

    x,xxx

    Inkrementālās atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās enerģijas patēriņš (1) 16 °C temperatūrā (Wh)

    x,x

    Inkrementālās atkausēšanas un darbības režīma atjaunošanās enerģijas patēriņš (1) 32 °C temperatūrā (Wh)

    x,x

    Atkausēšanas intervāls (1) 16 °C temperatūrā (h)

    x,x

    Atkausēšanas intervāls (1) 32 °C temperatūrā (h)

    x,x

    Papildu ražojuma specifikācijas aukstumiekārtām ar zemu trokšņa līmeni

    Parametrs

    Vērtība

    Parametrs

    Vērtība

    Enerģijas patēriņš dienā 25 °C temperatūrā (kWh/24 h)

    x,xxx

    Atkausēšanas intervāls (1) 25 °C temperatūrā (h)

    x,x

    Nodalījuma specifikācijas:

    Nodalījuma veids

    Nodalījuma parametri un vērtības

    Mērķtemperatūra (°C)

    Termodinamiskais parametrs (rc )

    Nc

    Mc

    Atkausēšanas koeficients (Ac )

    Iebūves koeficients (Bc )

    Pieliekamā nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Vīna uzglabāšanas nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Pagraba nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Svaigas pārtikas nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Dzesināšanas nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Bezzvaigznītes nodalījums vai ledus gatavošanas nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Vienas zvaigznītes nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Divu zvaigznīšu nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Trīs zvaigznīšu nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Četru zvaigznīšu nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Divu zvaigznīšu sekcija

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Maināmas temperatūras nodalījums

    x

    x,xx

    x

    x,xx

    x,xx

    x,xx

    Papildu informācija:

    Atsauces uz piemērojamiem harmonizētajiem standartiem vai citām ticami precīzām un reproducējamām metodēm:

    Visu ekvivalento modeļu saraksts, ieskaitot modeļu identifikatorus:

    2.   

    Ja konkrēta modeļa tehniskajā dokumentācijā iekļautā informācija ir iegūta:

    a)

    no modeļa, kam attiecībā uz sniedzamo tehnisko informāciju ir tādi paši tehniskie raksturlielumi, bet ko ražojis cits ražotājs; vai

    b)

    ar aprēķinu palīdzību, pamatojoties uz konstrukciju vai ekstrapolāciju no tā paša vai cita ražotāja cita modeļa, vai abiem.

    Tehniskajā dokumentācijā iekļauj detalizētu informāciju par šādu aprēķinu, ražotāja veikto novērtējumu nolūkā pārliecināties par aprēķinu precizitāti un attiecīgā gadījumā deklarāciju par atbilstību starp dažādu ražotāju modeļiem.


    (1)  Tikai ražojumiem ar vienu vai vairākām automātiskas atkausēšanas sistēmām.


    VII PIELIKUMS

    Informācija, kas sniedzama vizuālajā reklāmā, reklāmas materiālos un tālpārdošanā, izņemot tālpārdošanu internetā

    1.   

    Lai nodrošinātu atbilstību 3. panta 1. punkta e) apakšpunkta un 4. panta 1. punkta c) apakšpunkta prasībām, vizuālajā reklāmā marķējumā redzamo energoefektivitātes klasi un energoefektivitātes klašu diapazonu attēlo, kā norādīts šā pielikuma 4. punktā.

    2.   

    Lai nodrošinātu atbilstību 3. panta 1. punkta f) apakšpunkta un 4. panta 1. punkta d) apakšpunkta prasībām, tehniskajos reklāmas materiālos marķējumā redzamo energoefektivitātes klasi un energoefektivitātes klašu diapazonu attēlo, kā norādīts šā pielikuma 4. punktā.

    3.   

    Ja tālpārdošanā izmanto materiālus papīra formātā, tad tajos attēlo marķējumā redzamo energoefektivitātes klasi un energoefektivitātes klašu diapazonu, kā norādīts šā pielikuma 4. punktā.

    4.   

    Energoefektivitātes klasi un energoefektivitātes klašu diapazonu attēlo, kā norādīts 1. attēlā, izmantojot:

    a)

    bultu, kurā ir energoefektivitātes klases burts 100 % baltā krāsā Calibri treknrakstā, tādā fonta izmērā, kas ir vismaz tikpat liels kā fonts, kurā norādīta cena (ja cenu norāda);

    b)

    bultas krāsu, kas atbilst energoefektivitātes klases krāsai;

    c)

    pieejamo energoefektivitātes klašu diapazonu, ko atveido 100 % melnā krāsā; kā arī:

    d)

    bultas izmērs ir tāds, lai tā būtu skaidri saredzama un salasāma. Burtu energoefektivitātes klases bultā izvieto bultas taisnstūra daļas centrā un ap bultu un energoefektivitātes klases burtu apvelk 0,5 pt biezu, 100 % melnu apmales līniju.

    Izņēmuma kārtā, ja vizuālā reklāma, tehniskie reklāmas materiāli vai tālpārdošanas materiāli papīra formātā tiek drukāti vienā krāsā, bultas krāsa attiecīgajā vizuālajā reklāmā, tehniskajos reklāmas materiālos vai tālpārdošanas materiālos papīra formā var būt vienkrāsaina.

    1. attēls.

    Krāsainas/vienkrāsainas pa labi vai pa kreisi vērstas bultas paraugs, kurā norādīts energoefektivitātes klašu diapazons

    Image 16

    5.   

    Tālpārdošanā pa telefonu pircējs ir īpaši jāinformē par ražojuma energoefektivitātes klasi un marķējumā norādīto energoefektivitātes klašu diapazonu, un klientam jābūt iespējai piekļūt visai marķējumā un ražojuma informācijas lapā norādītajai informācijai, izmantojot brīvpiekļuves tīmekļa vietni vai pieprasot drukātu eksemplāru.

    6.   

    Visos 1.–3. punktā un 5. punktā minētajos gadījumos pircējam jābūt iespējai pēc pieprasījuma saņemt marķējuma un ražojuma informācijas lapas drukātu eksemplāru.


    VIII PIELIKUMS

    Informācija, kas sniedzama gadījumā, ja notiek tālpārdošana internetā

    1.   

    Attiecīgais marķējums, ko piegādātāji darījuši pieejamu saskaņā ar 3. panta 1. punkta g) apakšpunktu, ir redzams vizualizācijas mehānismā ražojuma cenas tuvumā. Marķējuma izmērs ir tāds, lai tas būtu skaidri saredzams, salasāms un proporcionāls III pielikuma 3.1. un 3.2. apakšpunktā noteiktajam aukstumiekārtu marķējuma izmēram. Marķējumu var rādīt, izmantojot ligzdoto vizualizāciju; tādā gadījumā attēlam, ko izmanto, lai piekļūtu marķējumam, ir jāatbilst šā pielikuma 3. punktā noteiktajām specifikācijām. Ja tiek izmantota ligzdotā vizualizācija, marķējums parādās pēc pirmās uzklikšķināšanas uz attēla ar peli, pirmās peles uzvirzīšanas uz attēla vai pirmās attēla skārienizplešanas uz skārienekrāna.

    2.   

    Ligzdotās vizualizācijas gadījumā 2. attēlā parādītais attēls, ko izmanto, lai piekļūtu marķējumam:

    a)

    ir bulta tādā krāsā, kas atbilst ražojuma marķējumā norādītajai ražojuma energoefektivitātes klasei;

    b)

    norāda ražojuma energoefektivitātes klasi 100 % baltā krāsā, Calibri treknrakstā un tādā pašā fonta izmērā kā cena;

    c)

    rāda pieejamo energoefektivitātes klašu diapazonu, ko atveido 100 % melnā krāsā; un

    d)

    tas ir vienā no šādiem diviem formātiem un tādā izmērā, lai bulta būtu skaidri saredzama un salasāma. Burtu energoefektivitātes klases bultā izvieto bultas taisnstūra daļas centrā un ap bultu un energoefektivitātes klases burtu apvelk redzamu, 100 % melnu apmales līniju.

    2. attēls.

    Krāsainas pa labi vai pa kreisi vērstas bultas paraugs, kurā norādīts energoefektivitātes klašu diapazons

    Image 17

    3.   

    Ja tiek izmantota ligzdotā vizualizācija, marķējuma vizualizācija notiek šādā secībā:

    a)

    šā pielikuma 2. punktā minētais attēls ir redzams vizualizācijas mehānismā ražojuma cenas tuvumā;

    b)

    attēlam ir saite uz III pielikumā norādīto marķējumu;

    c)

    marķējums parādās pēc uzklikšķināšanas uz attēla ar peli, peles uzvirzīšanas uz attēla vai attēla skārienizplešanas uz skārienekrāna;

    d)

    marķējums tiek parādīts kā uznirstošais logs, jauna cilne, jauna lapa vai ielaiduma logs;

    e)

    lai marķējumu palielinātu uz skārienekrāna, ievēro ierīces specifikācijas par skārienpalielinājumu;

    f)

    marķējuma vizualizāciju pārtrauc ar aizvēršanas opciju vai citu standarta aizvēršanas mehānismu;

    g)

    attēla alternatīvais teksts, kam jāparādās, ja nenotiek marķējuma vizualizācija, ir ražojuma energoefektivitātes klase tādā pašā fonta lielumā kā cena.

    4.   

    Elektroniskā ražojuma informācijas lapa, ko piegādātāji darījuši pieejamu saskaņā ar 3. panta 1. punkta b) apakšpunktu, ir redzama vizualizācijas mehānismā ražojuma cenas tuvumā. Ražojuma informācijas lapas izmērs ir tāds, lai tā būtu skaidri saredzama un salasāma. Ražojuma informācijas lapu var rādīt, izmantojot ligzdoto vizualizāciju vai atsaucoties uz ražojumu datubāzi; šādā gadījumā saitē, ko izmanto, lai piekļūtu ražojuma informācijas lapai, skaidri un salasāmi norāda “Ražojuma informācijas lapa”. Ja tiek izmantota ligzdotā vizualizācija, ražojuma informācijas lapa parādās pēc pirmās uzklikšķināšanas uz saites ar peli, pirmās peles uzvirzīšanas uz saites vai pirmās skārienizplešanas uz skārienekrāna.


    IX PIELIKUMS

    Verifikācijas procedūra tirgus uzraudzības nolūkā

    Šajā pielikumā noteiktās verifikācijas pielaides attiecas tikai uz deklarēto parametru verifikāciju, ko veic dalībvalsts iestādes, un piegādātājs tās neizmanto kā vērtību pieļaujamo pielaidi, uzrādot vērtības tehniskajā dokumentācijā. Uz marķējuma vai ražojuma informācijas lapā norādītās vērtības un klases piegādātājam nedrīkst būt izdevīgākas kā tehniskajā dokumentācijā norādītās vērtības.

    Ja modeļa konstrukcija ir tāda, ka modelis spēj detektēt, ka tiek testēts (piemēram, atpazīt testēšanas apstākļus vai testēšanas ciklu), un attiecīgi reaģēt, proti, testa laikā automātiski mainīt savu veiktspēju nolūkā sasniegt vēlamāku to parametru līmeni, kas norādīti šajā regulā vai iekļauti ražojumam pievienotajā tehniskajā dokumentācijā vai jebkādā citā dokumentācijā, modeli un visus ekvivalentos modeļus uzskata par neatbilstošiem.

    Verificējot ražojuma modeļa atbilstību šīs regulas prasībām, dalībvalstu iestādes piemēro šādu procedūru.

    1.

    Dalībvalstu iestādes verificē konkrēta modeļa vienas iekārtas atbilstību.

    2.

    Modeli uzskata par atbilstīgu piemērojamajām prasībām, ja:

    a)

    vērtības, kas tehniskajā dokumentācijā norādītas saskaņā ar Regulas (ES) 2017/1369 3. panta 3. punktu (deklarētās vērtības), un attiecīgā gadījumā vērtības, kas izmantotas to aprēķināšanai, piegādātājam nav izdevīgākas kā tehniskajā dokumentācijā norādītās vērtības; un

    b)

    marķējumā un ražojuma informācijas lapā publicētās vērtības piegādātājam nav izdevīgākas par deklarētajām vērtībām, un norādītā energoefektivitātes klase un gaisvadītā trokšņa emisijas klase piegādātājam nav izdevīgāka par klasi, ko nosaka deklarētās vērtības; un

    c)

    kad dalībvalsts iestādes testē šo modeļa iekārtu, noteiktās vērtības (testēšanā izmērītās attiecīgo parametru vērtības un no šiem mērījumiem aprēķinātās vērtības) atbilst attiecīgajām verifikācijas pielaidēm, kas norādītas 8. tabulā.

    3.

    Ja netiek iegūti 2. punkta a) un b) apakšpunktā minētie rezultāti, uzskata, ka konkrētais modelis un visi pārējie ekvivalentie modeļi neatbilst šīs regulas prasībām.

    4.

    Ja netiek iegūts 2. punkta c) apakšpunktā minētais rezultāts, dalībvalsts iestādes testēšanai izraugās vēl trīs tā paša modeļa iekārtas. Tomēr šīs trīs papildu vienības drīkst izvēlēties arī no viena vai vairākiem ekvivalentiem modeļiem.

    5.

    Uzskata, ka modelis atbilst piemērojamajām prasībām, ja minētajām trim iekārtām noteikto vērtību vidējā aritmētiskā vērtība atbilst attiecīgajām pielaidēm, kas norādītas 8. tabulā.

    6.

    Ja netiek iegūts 5. punktā minētais rezultāts, uzskata, ka konkrētais modelis un visi pārējie ekvivalentie modeļi neatbilst šīs regulas prasībām.

    7.

    Kad saskaņā ar 3. un 6. punktu ir pieņemts lēmums par modeļa neatbilstību, dalībvalsts iestādes bez kavēšanās sniedz visu attiecīgo informāciju pārējo dalībvalstu iestādēm un Komisijai.

    Dalībvalstu iestādes izmanto IV pielikumā noteiktās mērījumu un aprēķinu metodes.

    Attiecībā uz šajā pielikumā minētajām prasībām dalībvalstu iestādes piemēro tikai 8. tabulā noteiktās verifikācijas pielaides un izmanto tikai šā pielikuma 1.–7. punktā izklāstīto procedūru. Attiecībā uz 8. tabulā norādītajiem parametriem nepiemēro nekādas citas pielaides, piemēram, pielaides, kas noteiktas harmonizētajos standartos vai jebkādās citās mērījumu metodēs.

    8. tabula

    Izmērīto parametru verifikācijas pielaides

    Parametri

    Verifikācijas pielaides

    Kopējais tilpums un nodalījuma tilpums

    Noteiktā vērtība (1) ir ne vairāk kā par 3 % vai 1 litru (atkarībā no tā, kura vērtība ir lielāka) mazāka par deklarēto vērtību.

    Saldēšanas jauda

    Noteiktā vērtība (1) ir ne vairāk kā par 10 % mazāka par deklarēto vērtību.

    E16, E32

    Noteiktā vērtība (1) ir ne vairāk kā par 10 % lielāka par deklarēto vērtību.

    Eaux

    Noteiktā vērtība (1) ir ne vairāk kā par 10 % lielāka par deklarēto vērtību.

    Enerģijas patēriņš gadā

    Noteiktā vērtība (1) ir ne vairāk kā par 10 % lielāka par deklarēto vērtību.

    Vīna uzglabāšanas iekārtu iekšējais mitrums (%)

    Noteiktā vērtība (1) neatšķiras no deklarētās vērtības vairāk kā par 10 %.

    Gaisvadītā trokšņa emisijas

    Noteiktā vērtība (1) ir ne vairāk kā par 2 dB(A) re 1 pW lielāka par deklarēto vērtību.

    Temperatūras paaugstināšanās laiks

    Noteiktā vērtība (1) ir ne vairāk kā par 15 % lielāka par deklarēto vērtību.


    (1)  Ja testē trīs papildu vienības, kā aprakstīts 4. punktā, noteiktā vērtība ir šo trīs papildu vienību vidējā aritmētiskā vērtība.


    Top