EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018R0686

Komisijas Regula (ES) 2018/686 (2018. gada 4. maijs), ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza attiecībā uz hlorpirifosa, hlorpirifosmetila un triklopira maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem (Dokuments attiecas uz EEZ)

C/2018/2654

OJ L 121, 16.5.2018, p. 30–62 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2018/686/oj

16.5.2018   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 121/30


KOMISIJAS REGULA (ES) 2018/686

(2018. gada 4. maijs),

ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza attiecībā uz hlorpirifosa, hlorpirifosmetila un triklopira maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 23. februāra Regulu (EK) Nr. 396/2005, ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (1), un jo īpaši tās 14. panta 1. punkta a) apakšpunktu un 49. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Hlorpirifosa, hlorpirifosmetila maksimālie atlieku līmeņi (MAL) tika noteikti Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā un III pielikuma B daļā. Triklopira MAL tika noteikti minētās regulas III pielikuma A daļā.

(2)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (turpmāk “Iestāde”) saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 2. punktu saistībā ar tās 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem hlorpirifosa MAL (2). Iestāde konstatēja risku patērētājiem saistībā ar MAL, kas noteikts vīnogām. Tāpēc ir lietderīgi pazemināt šo MAL. Tā ieteica pazemināt MAL, kas noteikti cidonijām, mespiliem, aprikozēm, ķiršiem, ķirbjiem, cukurkukurūzai, brokoļiem, Briseles kāpostiem, lapu kāpostiem, kolrābjiem, salātiem un salātveidīgajiem, spinātiem, pākšaugu dārzeņiem, sparģeļiem, artišokiem, pākšaugiem, magoņu sēklām, saulespuķu sēklām, rapšu sēklām, sinepju sēklām, sējas idras sēklām, olīvām eļļas ražošanai, griķu graudiem, prosas graudiem, kafijas pupiņām un mājputniem (muskuļiem, taukiem un aknām). Attiecībā uz citiem produktiem tā ieteica palielināt vai saglabāt spēkā esošos MAL. Iestāde secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti mandelēm, lazdu riekstiem, pekanriekstiem, valriekstiem, āboliem, bumbieriem, galda vīnogām, galda bietēm, redīsiem, ķiplokiem, šalotēm, lielajiem loksīpoliem/zaļajiem lokiem un Velsas sīpoliem, tomātiem, dārzeņpipariem/paprikai, baklažāniem, Ķīnas kāpostiem, salātu baldriņiem/rapunceļiem, salātiem, salātu cigoriņiem/platlapu endīvijām, sējas pazvērītēm/rukolai, pupām (ar pākstīm), pupām (bez pākstīm), zirņiem (ar pākstīm), zirņiem (bez pākstīm), sparģeļiem, artišokiem, pupām, zirņiem, lupīnām, magoņu sēklām, saulespuķu sēklām, rapšu sēklām, sojas pupām, sinepju sēklām, kokvilnas sēklām, sējas idras sēklām, olīvām eļļas ražošanai, griķiem un citiem pseidograudaugiem, prosai, tējām, garšvielām (sēklām, augļiem, saknēm un sakneņiem), cūkām (muskuļiem un taukaudiem), liellopiem (muskuļiem un taukaudiem), aitām (muskuļiem un taukaudiem), kazām (muskuļiem un taukaudiem), mājputniem (muskuļiem un taukaudiem) un pienam (liellopu, aitu un kazu), daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc spēkā esošie vai Iestādes noteiktie MAL minētajos produktos būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas.

(3)

Iestāde saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 2. punktu saistībā ar tās 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem hlorpirifosmetila MAL (3). Iestāde ierosināja mainīt atlieku definīciju uz hlorpirifosmetila un dezmetilhlorpirifosmetila summu graudaugiem. Tā ieteica pazemināt MAL, kas noteikti zemenēm, jāņogām (baltajām un sarkanajām) un upenēm, kivi, kartupeļiem, kukurūzai, rudziem, sorgo, kviešiem, cūkām (aknām un nierēm), liellopiem (aknām un nierēm), aitām (aknām un nierēm), kazām (aknām un nierēm) un mājputniem (muskuļiem, taukiem, aknām un nierēm). Attiecībā uz citiem produktiem tā ieteica palielināt vai saglabāt spēkā esošos MAL. Iestāde secināja, ka nav pieejama pilnīga informācija par MAL garšvielām (sēklām, augļiem, saknēm un sakneņiem), miežiem, auzām, rīsiem, cūkām (gaļai, taukiem, aknām un nierēm), liellopiem (gaļai, taukiem, aknām un nierēm), aitām (gaļai, taukiem, aknām un nierēm), kazām (gaļai, taukiem, aknām un nierēm), mājputniem (gaļai, taukiem, aknām un nierēm), pienam (liellopu, aitu un kazu), kā arī putnu olām, un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc spēkā esošie vai Iestādes noteiktie MAL minētajos produktos būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas. Monitoringa dati liecina, ka uz neapstrādātiem pākšaugiem, eļļas augu sēklām un graudaugiem atliekas sastopamas augstākā līmenī par jauno noteikšanas robežu (NR), ko noteikusi Iestāde, bet zemākā līmenī par esošo NR. Šādas atliekas rodas no krusteniskās kontaminācijas ar kultūrām, kas likumīgi apstrādātas ar hlorpirifosmetilu. Tā kā novērtējums liecina, ka pie esošās NR nepastāv nepieļaujams risks patērētājiem vai dzīvniekiem, MAL minētajām kultūrām uz laiku būtu jānosaka esošo noteikšanas robežu līmenī. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā ņems vērā informāciju, kas būs pieejama, kad būs pagājuši četri gadi no šīs regulas publicēšanas dienas.

(4)

Iestāde saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem triklopira MAL (4). Iestāde ieteica pazemināt MAL, kas noteikti āboliem, bumbieriem, aprikozēm, persikiem, rīsu graudiem, cūkām (muskuļiem, taukiem, aknām un nierēm), liellopu nierēm, aitu nierēm, kazu nierēm un pienam (liellopu, aitu un kazu). Attiecībā uz citiem produktiem tā ieteica palielināt vai saglabāt spēkā esošos MAL. Tā secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti greipfrūtiem, apelsīniem, citroniem, mandarīniem, āboliem, bumbieriem, aprikozēm, persikiem un rīsiem, daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc spēkā esošie vai Iestādes noteiktie MAL minētajos produktos būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas.

(5)

Attiecībā uz produktiem, uz kuriem attiecīgā augu aizsardzības līdzekļa izmantošana nav atļauta un attiecībā uz kuriem nav noteiktas importa pielaides vai Codex maksimālie atlieku līmeņi (CXL), MAL būtu jānosaka pie īpatnējās noteikšanas robežas vai būtu jāpiemēro sākotnējais MAL, kā noteikts Regulas (EK) Nr. 396/2005 18. panta 1. punkta b) apakšpunktā.

(6)

Par vajadzību koriģēt atsevišķas noteikšanas robežas Komisija apspriedās ar Eiropas Savienības references laboratorijām pesticīdu atlieku noteikšanai. Attiecībā uz vairākām vielām laboratorijas secināja, ka atsevišķām precēm tehnikas attīstība prasa noteikt īpatnējās noteikšanas robežas.

(7)

Balstoties uz Iestādes sniegtajiem pamatotajiem atzinumiem un ņemot vērā ar izskatāmo jautājumu saistītos faktorus, attiecīgie MAL grozījumi atbilst Regulas (EK) Nr. 396/2005 14. panta 2. punkta prasībām.

(8)

Ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas starpniecību par jaunajiem MAL notika apspriedes ar Savienības tirdzniecības partneriem, un to piezīmes ir ņemtas vērā.

(9)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 396/2005 būtu attiecīgi jāgroza.

(10)

Lai nodrošinātu produktu normālu tirdzniecību, pārstrādi un patēriņu, šajā regulā būtu jāparedz pārejas pasākumi attiecībā uz produktiem, kuri ir ražoti pirms MAL grozījumiem un par kuriem informācija liecina, ka tiek saglabāts augsts patērētāju aizsardzības līmenis. Pie pašreizējiem MAL nevar izslēgt risku patērētājiem, tādēļ hlorpirifosa vērtība vīna vīnogām (0,01 mg/kg) būtu jāpiemēro no šīs regulas piemērošanas dienas.

(11)

Pirms grozīto MAL piemērošanas būtu jāparedz pietiekami ilgs laiks, lai dalībvalstis, trešās valstis un pārtikas apritē iesaistītie uzņēmēji varētu sagatavoties no MAL grozījumiem izrietošo jauno prasību izpildei.

(12)

Šajā regulā noteiktie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Kas attiecas uz aktīvajām vielām hlorpirifosmetilu un triklopiru visos produktos un uz tiem, uz produktiem, kuri ražoti pirms 2018. gada 5. decembra, joprojām attiecas Regula (EK) Nr. 396/2005 tās redakcijā pirms grozījumiem, kas izdarīti ar šo regulu.

Kas attiecas uz aktīvo vielu hlorpirifosu visos produktos un uz tiem, izņemot vīna vīnogas, uz produktiem, kuri ražoti pirms 2018. gada 5. decembra, joprojām attiecas Regula (EK) Nr. 396/2005 tās redakcijā pirms grozījumiem, kas izdarīti ar šo regulu.

3. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2018. gada 5. decembra.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2018. gada 4. maijā

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.

(2)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde; Review of the existing maximum residue levels for chlorpyrifos according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2017; 15(3):4733.

(3)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde; Review of the existing maximum residue levels for chlorpyrifos-methyl according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2017; 15(3):4734.

(4)  Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde; Review of the existing maximum residue levels for triclopyr according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2017; 15(3):4735.


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza šādi:

1)

II pielikumu groza šādi:

a)

slejas par hlorpirifosu un hlorpirifosmetilu aizstāj ar šādām:

“Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu paraugi, uz ko attiecas MAL (1)

Hlorpirifoss (F)

Hlorpirifosmetils (F) (R)

(1)

(2)

(3)

(4)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

 

0110000

Citrusaugļi

1,5

2

0110010

Greipfrūti

 

 

0110020

Apelsīni

 

 

0110030

Citroni

 

 

0110040

Laimi

 

 

0110050

Mandarīni

 

 

0110990

Citi

 

 

0120000

Koku rieksti

 

0,01  (*1)

0120010

Mandeles

0,05 (+)

 

0120020

Brazīlijas rieksti

0,01  (*1)

 

0120030

Indijas rieksti

0,01  (*1)

 

0120040

Kastaņi

0,01  (*1)

 

0120050

Kokosrieksti

0,01  (*1)

 

0120060

Lazdu rieksti

0,01  (*1) (+)

 

0120070

Makadāmijas rieksti

0,01  (*1)

 

0120080

Pekanrieksti

0,05 (+)

 

0120090

Pīniju rieksti

0,01  (*1)

 

0120100

Pistācijas

0,01  (*1)

 

0120110

Valrieksti

0,05 (+)

 

0120990

Citi

0,01  (*1)

 

0130000

Sēkleņi

 

1

0130010

Āboli

0,01  (*1) (+)

 

0130020

Bumbieri

0,01  (*1) (+)

 

0130030

Cidonijas

0,4

 

0130040

Mespili

0,01  (*1)

 

0130050

Lokvas/Japānas mespili

1

 

0130990

Citi

0,01  (*1)

 

0140000

Kauleņi

 

0,5

0140010

Aprikozes

0,01  (*1)

 

0140020

Ķirši (saldie)

0,05

 

0140030

Persiki

0,08

 

0140040

Plūmes

0,3

 

0140990

Citi

0,01  (*1)

 

0150000

Ogas un sīkie augļi

 

 

0151000

a)

vīnogas

0,01  (*1)

1

0151010

Galda vīnogas

 

 

0151020

Vīna vīnogas

 

 

0152000

b)

zemenes

0,3

0,06

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0153010

Kazenes

 

 

0153020

Ziemeļu kaulenes

 

 

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

 

0153990

Citi

 

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

 

0,01  (*1)

0154010

Zilenes

0,01  (*1)

 

0154020

Dzērvenes

1

 

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

0,01  (*1)

 

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

0,01  (*1)

 

0154050

Mežrožu paaugļi

0,01  (*1)

 

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

0,01  (*1)

 

0154070

Vilkābeles ogas

0,01  (*1)

 

0154080

Plūškoka ogas

0,01  (*1)

 

0154990

Citi

0,01  (*1)

 

0160000

Dažādi augļi

 

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

 

0161010

Dateles

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161020

Vīģes

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161030

Galda olīvas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161040

Kumkvati

1

2

0161050

Karambolas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161060

Hurmas

0,01  (*1)

0,5

0161070

Javas salas plūmes

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

 

0162020

Ličī

 

 

0162030

Pasifloru augļi

 

 

0162040

Opuncijas

 

 

0162050

Hrizofilas

 

 

0162060

Amerikas hurmas

 

 

0162990

Citi

 

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

 

0163010

Avokado

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163020

Banāni

4

0,01  (*1)

0163030

Mango

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163040

Papaijas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163050

Granātāboli

0,01  (*1)

0,3

0163060

Čerimojas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163070

Gvajaves

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163080

Ananasi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163090

Maizeskoka augļi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163100

Duriāni

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163110

Guanabanas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

 

0210000

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

0,01  (*1)

0211000

a)

kartupeļi

0,01  (*1)

 

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,01  (*1)

 

0212010

Manioki

 

 

0212020

Batātes

 

 

0212030

Jamsi

 

 

0212040

Marantas

 

 

0212990

Citi

 

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

 

0213010

Galda bietes

0,05 (+)

 

0213020

Burkāni

0,1

 

0213030

Sakņu selerijas

0,01  (*1)

 

0213040

Mārrutki

0,01  (*1)

 

0213050

Topinambūri

0,01  (*1)

 

0213060

Pastinaki

0,01  (*1)

 

0213070

Sakņu pētersīļi

0,01  (*1)

 

0213080

Redīsi

0,01  (*1) (+)

 

0213090

Puravlapu plostbārži

0,01  (*1)

 

0213100

Kāļi

0,01  (*1)

 

0213110

Rāceņi

0,01  (*1)

 

0213990

Citi

0,01  (*1)

 

0220000

Sīpolu dārzeņi

 

0,01  (*1)

0220010

Ķiploki

0,01  (*1) (+)

 

0220020

Sīpoli

0,2

 

0220030

Šalotes

0,01  (*1) (+)

 

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

0,01  (*1) (+)

 

0220990

Citi

0,01  (*1)

 

0230000

Augļu dārzeņi

 

 

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi

 

 

0231010

Tomāti

0,1 (+)

1

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0,01  (*1) (+)

1

0231030

Baklažāni

0,01  (*1) (+)

1

0231040

Okra/"Dāmu pirkstiņi"

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0231990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0232010

Gurķi

 

 

0232020

Pipargurķīši

 

 

0232030

Tumšzaļie kabači

 

 

0232990

Citi

 

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0233010

Melones

 

 

0233020

Lielaugļu ķirbji

 

 

0233030

Arbūzi

 

 

0233990

Citi

 

 

0234000

d)

cukurkukurūza

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0240000

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

 

0,01  (*1)

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

 

0241010

Brokoļi

0,01  (*1)

 

0241020

Ziedkāposti

0,05

 

0241990

Citi

0,01  (*1)

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

0,01  (*1)

 

0242010

Briseles kāposti

 

 

0242020

Galviņkāposti

 

 

0242990

Citi

 

 

0243000

c)

lapu krustzieži

0,01  (*1)

 

0243010

Ķīnas kāposti

 

 

0243020

Lapu kāposti

 

 

0243990

Citi

 

 

0244000

d)

kolrābji

0,01  (*1)

 

0250000

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0251010

Salātu baldriņi

(+)

 

0251020

Salāti

(+)

 

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

(+)

 

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

 

0251050

Barbarejas

 

 

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

(+)

 

0251070

Brūnās sinepes

 

 

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

 

0251990

Citi

 

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0252010

Spināti

 

 

0252020

Anakampseras

 

 

0252030

Mangoldi/lapu bietes

 

 

0252990

Citi

 

 

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0254000

d)

ūdenskreses

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0256010

Kārvele

 

 

0256020

Maurloki

 

 

0256030

Lapu selerijas

 

 

0256040

Pētersīlis

 

 

0256050

Salvija

 

 

0256060

Rozmarīns

 

 

0256070

Timināns

 

 

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

 

 

0256090

Lauru lapas

 

 

0256100

Estragons

 

 

0256990

Citi

 

 

0260000

Pākšaugi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0260010

Pupas (ar pākstīm)

(+)

 

0260020

Pupas (bez pākstīm)

(+)

 

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

(+)

 

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

(+)

 

0260050

Lēcas

 

 

0260990

Citi

 

 

0270000

Stublāju dārzeņi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0270010

Sparģeļi

(+)

 

0270020

Lapu artišoki

 

 

0270030

Selerijas

 

 

0270040

Fenheļi

 

 

0270050

Artišoki

(+)

 

0270060

Puravi

 

 

0270070

Rabarberi

 

 

0270080

Bambusa dzinumi

 

 

0270090

Palmu serdes

 

 

0270990

Citi

 

 

0280000

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0280010

Kultivētas sēnes

 

 

0280020

Savvaļas sēnes

 

 

0280990

Sūnas un ķērpji

 

 

0290000

Aļģes un prokarioti

0,01 (*1)

0,01  (*1)

0300000

PĀKŠAUGI

0,01  (*1)

0,05 (+)

0300010

Pupas

(+)

 

0300020

Lēcas

 

 

0300030

Zirņi

(+)

 

0300040

Lupīnas

(+)

 

0300990

Citi

 

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

 

 

0401000

Eļļas augu sēklas

 

0,05 (+)

0401010

Linsēklas

0,01  (*1)

 

0401020

Zemesrieksti

0,01  (*1)

 

0401030

Magoņu sēklas

0,01  (*1) (+)

 

0401040

Sezama sēklas

0,01  (*1)

 

0401050

Saulespuķu sēklas

0,01  (*1) (+)

 

0401060

Rapšu sēklas

0,04 (+)

 

0401070

Sojas pupas

0,1 (+)

 

0401080

Sinepju sēklas

0,04 (+)

 

0401090

Kokvilnas sēklas

0,3 (+)

 

0401100

Ķirbju sēklas

0,01  (*1)

 

0401110

Saflora sēklas

0,01  (*1)

 

0401120

Gurķenes sēklas

0,01  (*1)

 

0401130

Sējas idras sēklas

0,04 (+)

 

0401140

Kaņepju sēklas

0,01  (*1)

 

0401150

Rīcinauga sēklas

0,01  (*1)

 

0401990

Citi

0,01  (*1)

 

0402000

Eļļas augu augļi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

(+)

 

0402020

Eļļas palmas kodoli

 

 

0402030

Eļļas palmas augļi

 

 

0402040

Kapoki

 

 

0402990

Citi

 

 

0500000

GRAUDAUGI

 

 

0500010

Mieži

0,6

6 (+)

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

0,01  (*1) (+)

0,05 (+)

0500030

Kukurūza

0,05

0,05 (+)

0500040

Prosa

0,01  (*1) (+)

0,05 (+)

0500050

Auzas

0,6

6 (+)

0500060

Rīsi

0,5

3 (+)

0500070

Rudzi

0,15

0,05 (+)

0500080

Sorgo

0,5

0,05 (+)

0500090

Kvieši

0,5

0,05 (+)

0500990

Citi

0,01  (*1)

0,05 (+)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

 

0,05  (*1)

0610000

Tējas

2 (+)

 

0620000

Kafijas pupiņas

0,05

 

0630000

Zāļu tējas no

0,05  (*1)

 

0631000

a)

ziediem

 

 

0631010

Kumelīte

 

 

0631020

Hibisks

 

 

0631030

Roze

 

 

0631040

Jasmīns

 

 

0631050

Liepa

 

 

0631990

Citi

 

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

 

0632010

Zemene

 

 

0632020

Roibosa krūms

 

 

0632030

Mate

 

 

0632990

Citi

 

 

0633000

c)

saknēm

 

 

0633010

Baldriāns

 

 

0633020

Žeņšeņs

 

 

0633990

Citi

 

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

 

0640000

Kakao pupiņas

0,05  (*1)

 

0650000

Ceratonija/Ceratonijas augļi

0,05  (*1)

 

0700000

APIŅI

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0800000

GARŠVIELAS

 

 

0810000

Sēklas

5 (+)

1 (+)

0810010

Anīsa sēklas

 

 

0810020

Sējas melnsēklītes sēklas

 

 

0810030

Selerija

 

 

0810040

Koriandrs

 

 

0810050

Ķimenes

 

 

0810060

Dilles

 

 

0810070

Fenhelis

 

 

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

 

0810090

Muskatrieksts

 

 

0810990

Citi

 

 

0820000

Augļi

1 (+)

0,3 (+)

0820010

Jamaikas pipari

 

 

0820020

Sičuānas pipari

 

 

0820030

Pļavas ķimenes

 

 

0820040

Kardamons

 

 

0820050

Kadiķogas

 

 

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

 

0820070

Vaniļa

 

 

0820080

Tamarinda augļi

 

 

0820990

Citi

 

 

0830000

Mizas

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0830010

Kanēlis

 

 

0830990

Citi

 

 

0840000

Saknes vai sakneņi

(+)

 

0840010

Lakricas sakne

1

5 (+)

0840020

Ingvers

1

5 (+)

0840030

Kurkuma

1

5 (+)

0840040

Mārrutki

 

(+)

0840990

Citi

1

5 (+)

0850000

Pumpuri

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0850010

Krustnagliņas

 

 

0850020

Kaperi

 

 

0850990

Citi

 

 

0860000

Ziedu drīksnas

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0860010

Safrāns

 

 

0860990

Citi

 

 

0870000

Sēklsedzes

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0870010

Muskatrieksta miza

 

 

0870990

Citi

 

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

 

0,01  (*1)

0900010

Cukurbiešu saknes

0,05

 

0900020

Cukurniedres

0,01  (*1)

 

0900030

Cigoriņu saknes

0,01  (*1)

 

0900990

Citi

0,01  (*1)

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

 

1010000

Audi

 

 

1011000

a)

cūku

 

 

1011010

Muskuļi

0,01  (*1) (+)

0,1 (+)

1011020

Taukaudi

0,02 (+)

0,1 (+)

1011030

Aknas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1011040

Nieres

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1011050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1011990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1012000

b)

liellopu

 

 

1012010

Muskuļi

0,01  (*1) (+)

0,1 (+)

1012020

Taukaudi

1 (+)

0,1 (+)

1012030

Aknas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1012040

Nieres

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1012050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1012990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1013000

c)

aitu

 

 

1013010

Muskuļi

0,01  (*1) (+)

0,1 (+)

1013020

Taukaudi

1 (+)

0,1 (+)

1013030

Aknas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1013040

Nieres

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1013050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1013990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1014000

d)

kazu

 

 

1014010

Muskuļi

0,01  (*1) (+)

0,1 (+)

1014020

Taukaudi

1 (+)

0,1 (+)

1014030

Aknas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1014040

Nieres

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1014050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1014990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1015000

e)

zirgu

 

 

1015010

Muskuļi

0,01  (*1)

0,1 (+)

1015020

Taukaudi

1

0,1 (+)

1015030

Aknas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1015040

Nieres

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1015050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1015990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1016000

f)

mājputnu

0,01  (*1)

 

1016010

Muskuļi

(+)

0,1 (+)

1016020

Taukaudi

(+)

0,1 (+)

1016030

Aknas

 

0,01  (*1)

1016040

Nieres

 

0,01  (*1)

1016050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

0,01  (*1)

1016990

Citi

 

0,01  (*1)

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

 

1017010

Muskuļi

0,01  (*1)

0,1

1017020

Taukaudi

1

0,1

1017030

Aknas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1017040

Nieres

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1017050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1017990

Citi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1020000

Piens

0,02 (+)

0,01  (*1)

1020010

Liellopi

 

 

1020020

Aitas

 

 

1020030

Kazas

 

 

1020040

Zirgi

 

 

1020990

Citi

 

 

1030000

Putnu olas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1030010

Cāļi

 

 

1030020

Pīles

 

 

1030030

Zosis

 

 

1030040

Paipalas

 

 

1030990

Citi

 

 

1040000

Medus un pārējie biškopības produkti

0,05  (*1)

0,05  (*1)

1050000

Abinieki un rāpuļi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1060000

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1070000

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,01  (*1)

0,01  (*1)

b)

pievieno šādu sleju par triklopiru:

“Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu paraugi, uz ko attiecas MAL (*3)

Triklopirs

(1)

(2)

(3)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

0110000

Citrusaugļi

 

0110010

Greipfrūti

0,1 (+)

0110020

Apelsīni

0,1 (+)

0110030

Citroni

0,1 (+)

0110040

Laimi

0,01  (*2)

0110050

Mandarīni

0,1 (+)

0110990

Citi

0,01  (*2)

0120000

Koku rieksti

0,01  (*2)

0120010

Mandeles

 

0120020

Brazīlijas rieksti

 

0120030

Indijas rieksti

 

0120040

Kastaņi

 

0120050

Kokosrieksti

 

0120060

Lazdu rieksti

 

0120070

Makadāmijas rieksti

 

0120080

Pekanrieksti

 

0120090

Pīniju rieksti

 

0120100

Pistācijas

 

0120110

Valrieksti

 

0120990

Citi

 

0130000

Sēkleņi

 

0130010

Āboli

0,05 (+)

0130020

Bumbieri

0,05 (+)

0130030

Cidonijas

0,01  (*2)

0130040

Mespili

0,01  (*2)

0130050

Lokvas/Japānas mespili

0,01  (*2)

0130990

Citi

0,01  (*2)

0140000

Kauleņi

 

0140010

Aprikozes

0,05 (+)

0140020

Ķirši (saldie)

0,01  (*2)

0140030

Persiki

0,05 (+)

0140040

Plūmes

0,01  (*2)

0140990

Citi

0,01  (*2)

0150000

Ogas un sīkie augļi

0,01  (*2)

0151000

a)

vīnogas

 

0151010

Galda vīnogas

 

0151020

Vīna vīnogas

 

0152000

b)

zemenes

 

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

 

0153010

Kazenes

 

0153020

Ziemeļu kaulenes

 

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

0153990

Citi

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

 

0154010

Zilenes

 

0154020

Dzērvenes

 

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

0154050

Mežrožu paaugļi

 

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

0154070

Vilkābeles ogas

 

0154080

Plūškoka ogas

 

0154990

Citi

 

0160000

Dažādi augļi

0,01  (*2)

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

0161010

Dateles

 

0161020

Vīģes

 

0161030

Galda olīvas

 

0161040

Kumkvati

 

0161050

Karambolas

 

0161060

Hurmas

 

0161070

Javas salas plūmes

 

0161990

Citi

 

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

 

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

0162020

Ličī

 

0162030

Pasifloru augļi

 

0162040

Opuncijas

 

0162050

Hrizofilas

 

0162060

Amerikas hurmas

 

0162990

Citi

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

0163010

Avokado

 

0163020

Banāni

 

0163030

Mango

 

0163040

Papaijas

 

0163050

Granātāboli

 

0163060

Čerimojas

 

0163070

Gvajaves

 

0163080

Ananasi

 

0163090

Maizeskoka augļi

 

0163100

Duriāni

 

0163110

Guanabanas

 

0163990

Citi

 

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

0210000

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,01  (*2)

0211000

a)

kartupeļi

 

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

0212010

Manioki

 

0212020

Batātes

 

0212030

Jamsi

 

0212040

Marantas

 

0212990

Citi

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

0213010

Galda bietes

 

0213020

Burkāni

 

0213030

Sakņu selerijas

 

0213040

Mārrutki

 

0213050

Topinambūri

 

0213060

Pastinaki

 

0213070

Sakņu pētersīļi

 

0213080

Redīsi

 

0213090

Puravlapu plostbārži

 

0213100

Kāļi

 

0213110

Rāceņi

 

0213990

Citi

 

0220000

Sīpolu dārzeņi

0,01  (*2)

0220010

Ķiploki

 

0220020

Sīpoli

 

0220030

Šalotes

 

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

 

0220990

Citi

 

0230000

Augļu dārzeņi

0,01  (*2)

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi

 

0231010

Tomāti

 

0231020

Dārzeņpipari/paprika

 

0231030

Baklažāni

 

0231040

Okra/"Dāmu pirkstiņi"

 

0231990

Citi

 

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

 

0232010

Gurķi

 

0232020

Pipargurķīši

 

0232030

Tumšzaļie kabači

 

0232990

Citi

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

 

0233010

Melones

 

0233020

Lielaugļu ķirbji

 

0233030

Arbūzi

 

0233990

Citi

 

0234000

d)

cukurkukurūza

 

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

 

0240000

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

0,01  (*2)

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

0241010

Brokoļi

 

0241020

Ziedkāposti

 

0241990

Citi

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

 

0242010

Briseles kāposti

 

0242020

Galviņkāposti

 

0242990

Citi

 

0243000

c)

lapu krustzieži

 

0243010

Ķīnas kāposti

 

0243020

Lapu kāposti

 

0243990

Citi

 

0244000

d)

kolrābji

 

0250000

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0,01  (*2)

0251010

Salātu baldriņi

 

0251020

Salāti

 

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

 

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

0251050

Barbarejas

 

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

 

0251070

Brūnās sinepes

 

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

0251990

Citi

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,01  (*2)

0252010

Spināti

 

0252020

Anakampseras

 

0252030

Mangoldi/lapu bietes

 

0252990

Citi

 

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,01  (*2)

0254000

d)

ūdenskreses

0,01  (*2)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,01  (*2)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0,02  (*2)

0256010

Kārvele

 

0256020

Maurloki

 

0256030

Lapu selerijas

 

0256040

Pētersīlis

 

0256050

Salvija

 

0256060

Rozmarīns

 

0256070

Timināns

 

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

 

0256090

Lauru lapas

 

0256100

Estragons

 

0256990

Citi

 

0260000

Pākšaugi

0,01  (*2)

0260010

Pupas (ar pākstīm)

 

0260020

Pupas (bez pākstīm)

 

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

 

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

 

0260050

Lēcas

 

0260990

Citi

 

0270000

Stublāju dārzeņi

0,01  (*2)

0270010

Sparģeļi

 

0270020

Lapu artišoki

 

0270030

Selerijas

 

0270040

Fenheļi

 

0270050

Artišoki

 

0270060

Puravi

 

0270070

Rabarberi

 

0270080

Bambusa dzinumi

 

0270090

Palmu serdes

 

0270990

Citi

 

0280000

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,01  (*2)

0280010

Kultivētas sēnes

 

0280020

Savvaļas sēnes

 

0280990

Sūnas un ķērpji

 

0290000

Aļģes un prokarioti

0,01  (*2)

0300000

PĀKŠAUGI

0,01  (*2)

0300010

Pupas

 

0300020

Lēcas

 

0300030

Zirņi

 

0300040

Lupīnas

 

0300990

Citi

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

0,01  (*2)

0401000

Eļļas augu sēklas

 

0401010

Linsēklas

 

0401020

Zemesrieksti

 

0401030

Magoņu sēklas

 

0401040

Sezama sēklas

 

0401050

Saulespuķu sēklas

 

0401060

Rapšu sēklas

 

0401070

Sojas pupas

 

0401080

Sinepju sēklas

 

0401090

Kokvilnas sēklas

 

0401100

Ķirbju sēklas

 

0401110

Saflora sēklas

 

0401120

Gurķenes sēklas

 

0401130

Sējas idras sēklas

 

0401140

Kaņepju sēklas

 

0401150

Rīcinauga sēklas

 

0401990

Citi

 

0402000

Eļļas augu augļi

 

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

 

0402020

Eļļas palmas kodoli

 

0402030

Eļļas palmas augļi

 

0402040

Kapoki

 

0402990

Citi

 

0500000

GRAUDAUGI

 

0500010

Mieži

0,01  (*2)

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

0,01  (*2)

0500030

Kukurūza

0,01  (*2)

0500040

Prosa

0,01  (*2)

0500050

Auzas

0,01  (*2)

0500060

Rīsi

0,3 (+)

0500070

Rudzi

0,01  (*2)

0500080

Sorgo

0,01  (*2)

0500090

Kvieši

0,01  (*2)

0500990

Citi

0,01  (*2)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

0,05  (*2)

0610000

Tējas

 

0620000

Kafijas pupiņas

 

0630000

Zāļu tējas no

 

0631000

a)

ziediem

 

0631010

Kumelīte

 

0631020

Hibisks

 

0631030

Roze

 

0631040

Jasmīns

 

0631050

Liepa

 

0631990

Citi

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

0632010

Zemene

 

0632020

Roibosa krūms

 

0632030

Mate

 

0632990

Citi

 

0633000

c)

saknēm

 

0633010

Baldriāns

 

0633020

Žeņšeņs

 

0633990

Citi

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

0640000

Kakao pupiņas

 

0650000

Ceratonija/Ceratonijas augļi

 

0700000

APIŅI

0,05  (*2)

0800000

GARŠVIELAS

 

0810000

Sēklas

0,05  (*2)

0810010

Anīsa sēklas

 

0810020

Sējas melnsēklītes sēklas

 

0810030

Selerija

 

0810040

Koriandrs

 

0810050

Ķimenes

 

0810060

Dilles

 

0810070

Fenhelis

 

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

0810090

Muskatrieksts

 

0810990

Citi

 

0820000

Augļi

0,05  (*2)

0820010

Jamaikas pipari

 

0820020

Sičuānas pipari

 

0820030

Pļavas ķimenes

 

0820040

Kardamons

 

0820050

Kadiķogas

 

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

0820070

Vaniļa

 

0820080

Tamarinda augļi

 

0820990

Citi

 

0830000

Mizas

0,05  (*2)

0830010

Kanēlis

 

0830990

Citi

 

0840000

Saknes vai sakneņi

 

0840010

Lakricas sakne

0,05  (*2)

0840020

Ingvers

0,05  (*2)

0840030

Kurkuma

0,05  (*2)

0840040

Mārrutki

(+)

0840990

Citi

0,05  (*2)

0850000

Pumpuri

0,05  (*2)

0850010

Krustnagliņas

 

0850020

Kaperi

 

0850990

Citi

 

0860000

Ziedu drīksnas

0,05  (*2)

0860010

Safrāns

 

0860990

Citi

 

0870000

Sēklsedzes

0,05  (*2)

0870010

Muskatrieksta miza

 

0870990

Citi

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

0,01  (*2)

0900010

Cukurbiešu saknes

 

0900020

Cukurniedres

 

0900030

Cigoriņu saknes

 

0900990

Citi

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

1010000

Audi

 

1011000

a)

cūku

0,01  (*2)

1011010

Muskuļi

 

1011020

Taukaudi

 

1011030

Aknas

 

1011040

Nieres

 

1011050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1011990

Citi

 

1012000

b)

liellopu

 

1012010

Muskuļi

0,06

1012020

Taukaudi

0,06

1012030

Aknas

0,06

1012040

Nieres

0,08

1012050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,08

1012990

Citi

0,08

1013000

c)

aitu

 

1013010

Muskuļi

0,06

1013020

Taukaudi

0,06

1013030

Aknas

0,06

1013040

Nieres

0,08

1013050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,08

1013990

Citi

0,08

1014000

d)

kazu

 

1014010

Muskuļi

0,06

1014020

Taukaudi

0,06

1014030

Aknas

0,06

1014040

Nieres

0,08

1014050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,08

1014990

Citi

0,08

1015000

e)

zirgu

 

1015010

Muskuļi

0,06

1015020

Taukaudi

0,06

1015030

Aknas

0,06

1015040

Nieres

0,08

1015050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,08

1015990

Citi

0,08

1016000

f)

mājputnu

0,01  (*2)

1016010

Muskuļi

 

1016020

Taukaudi

 

1016030

Aknas

 

1016040

Nieres

 

1016050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1016990

Citi

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

1017010

Muskuļi

0,06

1017020

Taukaudi

0,06

1017030

Aknas

0,06

1017040

Nieres

0,08

1017050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,08

1017990

Citi

0,01  (*2)

1020000

Piens

0,01  (*2)

1020010

Liellopi

 

1020020

Aitas

 

1020030

Kazas

 

1020040

Zirgi

 

1020990

Citi

 

1030000

Putnu olas

0,01  (*2)

1030010

Cāļi

 

1030020

Pīles

 

1030030

Zosis

 

1030040

Paipalas

 

1030990

Citi

 

1040000

Medus un pārējie biškopības produkti

0,05  (*2)

1050000

Abinieki un rāpuļi

0,01  (*2)

1060000

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,01  (*2)

1070000

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,01  (*2)

2)

regulas III pielikumu groza šādi:

a)

pielikuma A daļā svītro sleju par triklopiru;

b)

B daļā svītro slejas par hlorpirifosu un hlorpirifosmetilu.


(*1)  Zemākais analītiski nosakāmais daudzums.

(1)  Jāiekļauj atsauce uz I pielikumu, kurā redzams pilnīgs to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu saraksts, kam piemēro MAL.

(F)= Šķīst taukos.

Hlorpirifoss (F)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0120010

Mandeles

0120060

Lazdu rieksti

0120080

Pekanrieksti

0120110

Valrieksti

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0130010

Āboli

0130020

Bumbieri

0213010

Galda bietes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213080

Redīsi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0220010

Ķiploki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0220030

Šalotes

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

0231010

Tomāti

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0231030

Baklažāni

0251020

Salātu baldriņi

0251020

Salāti

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes un sēklu kodināšanas nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260010

Pupas (ar pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260020

Pupas (bez pākstīm)

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

0270010

Sparģeļi

0270050

Artišoki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes un sēklu kodināšanas nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0300010

Pupas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0300030

Zirņi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc sēklu kodināšanas nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0300040

Lupīnas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0401030

Magoņu sēklas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0401050

Saulespuķu sēklas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un izmēģinājumiem ar atliekām nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0401060

Rapšu sēklas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm, izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0401070

Sojas pupas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un izmēģinājumiem ar atliekām nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0401080

Sinepju sēklas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0401090

Kokvilnas sēklas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un izmēģinājumiem ar atliekām nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0401130

Sējas idras sēklas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par izmēģinājumiem ar atliekām un metabolismu kultūraugos pēc augsnes apstrādes nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

0500040

Prosa

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un izmēģinājumiem ar atliekām nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0610000

Tējas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0810000

Sēklas

0810010

Anīsa sēklas

0810020

Sējas melnsēklītes sēklas

0810030

Selerija

0810040

Koriandrs

0810050

Ķimenes

0810060

Dilles

0810070

Fenhelis

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

0810090

Muskatrieksts

0241990

Citi

0820000

Augļi

0820010

Jamaikas pipari

0820020

Sičuānas pipari

0820030

Pļavas ķimenes

0820040

Kardamons

0820050

Kadiķogas

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

0820070

Vaniļa

0820080

Tamarinda augļi

0241990

Citi

0840000

Saknes vai sakneņi

0840010

Lakricas sakne

0840020

Ingvers

0840030

Kurkuma

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas noteikts mārrutkiem (Armoracia rusticana) dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0241990

Citi

1011010

Muskuļi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 16 maijs 2020, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.