EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32012A0309(01)

Komisijas atzinums ( 2012. gada 7. marts ) par Francijas kodoliekārtas SPIRAL-2 radioaktīvo atkritumu apglabāšanas plānu saskaņā ar Euratom līguma 37. pantu

OJ C 71, 9.3.2012, p. 1–1 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

In force

9.3.2012   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 71/1


KOMISIJAS ATZINUMS

(2012. gada 7. marts)

par Francijas kodoliekārtas SPIRAL-2 radioaktīvo atkritumu apglabāšanas plānu saskaņā ar Euratom līguma 37. pantu

(Autentisks ir tikai teksts franču valodā)

2012/C 71/01

Turpmāk sniegtais novērtējums veikts saskaņā ar Euratom līgumu, neskarot nekādus papildu novērtējumus, kas jāveic saskaņā ar Līgumu par Eiropas Savienības darbību, un saistības, kas izriet no tā un no sekundāriem tiesību aktiem.

Eiropas Komisija 2011. gada 15. septembrī saskaņā ar Euratom līguma 37. pantu no Francijas valdības saņēma vispārīgos datus par Francijas kodoliekārtas SPIRAL-2 radioaktīvo atkritumu apglabāšanas plānu.

Pamatojoties uz šiem datiem un apspriedusies ar ekspertu grupu, Komisija ir sagatavojusi šādu atzinumu.

1)

Attālums starp kodoliekārtu un tuvāko punktu kādā citā dalībvalstī, šajā gadījumā Apvienotajā Karalistē, ir 170 km.

2)

Normālos ekspluatācijas apstākļos šķidro un gāzveida radioaktīvo izmešu noplūdes neradīs būtisku risku citas dalībvalsts iedzīvotāju veselībai.

3)

Cietos radioaktīvos atkritumus līdz to pārvietošanai uz licencētām attīrīšanas vai apglabāšanas iekārtām, kas atrodas Francijā, novieto pagaidu glabāšanai uz vietas objektā.

4)

Gadījumā, ja notiek neparedzēta radioaktīvo izmešu noplūde pēc tāda veida un apjoma negadījuma, kāds apsvērts vispārīgajos datos, starojuma devas, ko saņemtu citas dalībvalsts iedzīvotāji, no veselības viedokļa nebūtu būtiskas.

Visbeidzot, Komisija uzskata, ka visu to radioaktīvo atkritumu apglabāšanas plāna īstenošana, kas rastos kodoliekārtā SPIRAL-2 Francijā, gan normālā ekspluatācijas režīmā, gan pēc negadījuma, kura veids un apjoms ņemts vērā vispārīgajos datos, neradīs no veselības viedokļa būtisku ūdens, augsnes vai gaisa radioaktīvo piesārņojumu citā dalībvalstī.

Briselē, 2012. gada 7. martā

Komisijas vārdā

Komisijas loceklis

Günther OETTINGER


Top