Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004D0832

2004/832/EK: Komisijas Lēmums (2004. gada 3. decembris), ar ko apstiprina plānus klasiskā cūku mēra apkarošanai savvaļas cūkām un šo cūku ārkārtas vakcinācijai Ziemeļvogēzos Francijā (izziņots ar dokumenta numuru K(2004) 4538)Dokuments attiecas uz EEZ

OJ L 359, 4.12.2004, p. 62–64 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

No longer in force, Date of end of validity: 28/03/2013; Atcelts ar 32013D0164

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2004/832/oj

4.12.2004   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 359/62


KOMISIJAS LĒMUMS

(2004. gada 3. decembris),

ar ko apstiprina plānus klasiskā cūku mēra apkarošanai savvaļas cūkām un šo cūku ārkārtas vakcinācijai Ziemeļvogēzos Francijā

(izziņots ar dokumenta numuru K(2004) 4538)

(Autentisks ir vienīgi teksts franču valodā)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2004/832/EK)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Padomes 2001. gada 23. oktobra Direktīvu 2001/89/EK par Kopienas pasākumiem klasiskā cūku mēra kontrolei (1), un jo īpaši tās 16. panta 1. punkta otro daļu un 20. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Klasiskā cūku mēra gadījumu apstiprināja savvaļas cūku populācijā Mozeles un Mertas un Mozeles departamentos 2002. gadā. Šajā laikā saistībā ar šo slimību tika ņemts vērā tikai Tionvilles apgabals Mozeles ziemeļu daļā. Pašreiz šajā apgabalā slimība tiek pilnībā kontrolēta.

(2)

Ar Komisijas Lēmumu 2002/626/EK (2) apstiprināja Francijas iesniegto plānu klasiskā cūku mēra apkarošanai savvaļas cūkām Mozelē un Mertā un Mozelē.

(3)

Francija arī ieviesa intensīvu programmu, lai novērotu klasiskā cūku mēra izplatību savvaļas cūkām Ardēnu, Mertas un Mozeles, Mozeles un Lejasreinas departamentos, kas robežojas ar Beļģiju, Vāciju un Luksemburgu. Šī programma joprojām tiek turpināta.

(4)

Klasiskā cūku mēra saslimšanas gadījumus apstiprināja arī savvaļas cūkām Lejasreinā, un tas izplatījās līdz Mozeles ziemeļaustrumu daļai Ziemeļvogēzu apgabalā. Tika konstatēts, ka otro epidēmijas gadījumu izraisīja atšķirīgs vīrusa celms un tas attīstījās citādi nekā Tionvilles apgabalā apstiprinātais vīruss.

(5)

Attiecīgi Francija ir iesniegusi apstiprināšanai plānu klasiskā cūku mēra apkarošanai savvaļas cūkām Ziemeļvogēzu apgabalā. Turklāt šī dalībvalsts plāno uzsākt savvaļas cūku vakcināciju šajā reģionā, tādēļ tā iesniedza apstiprināšanai plānu ārkārtas vakcinācijai.

(6)

Francijas iestādes savvaļas cūku vakcinācijai pret klasisko cūku mēri (C celms) ir atļāvušas izmantot dzīvu novājinātu vakcīnu, pievienojot to barībai.

(7)

Francijas iesniegtie plāni klasiskā cūku mēra apkarošanai savvaļas cūkām un šo cūku ārkārtas vakcinācijai Ziemeļvogēzu apgabalā ir izskatīti, un atzīts, ka tie atbilst Direktīvai 2001/89/EK.

(8)

Pārredzamības nolūkos šajā lēmumā jānosaka ģeogrāfiskie apgabali, kuros īstenojami slimības apkarošanas un ārkārtas vakcinācijas plāni.

(9)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Pastāvīgās pārtikas aprites un dzīvnieku veselības komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Francijas iesniegtais plāns klasiskā cūku mēra apkarošanai savvaļas cūkām pielikuma 1. punktā noteiktajā apgabalā ir apstiprināts.

2. pants

Francijas iesniegtais plāns savvaļas cūku ārkārtas vakcinācijai pielikuma 2. punktā noteiktajā apgabalā ir apstiprināts.

3. pants

Francija nekavējoties veic vajadzīgos pasākumus, lai pildītu šo lēmumu, un šos pasākumus publicē. Par to dalībvalsts tūlīt informē Komisiju.

4. pants

Lēmums ir adresēts Francijas Republikai.

Briselē, 2004. gada 3. decembrī

Komisijas vārdā —

Komisijas loceklis

Markos KYPRIANOU


(1)  OV L 316, 1.12.2001., 5. lpp. Direktīvā grozījumi izdarīti ar 2003. gada Pievienošanās aktu.

(2)  OV L 200, 30.7.2002., 37. lpp.


PIELIKUMS

1.   Apgabali, kuros īstenojams slimības apkarošanas plāns

A.   Inficētā zona

Lejasreinas un Mozeles departamenta teritorija, kas atrodas uz rietumiem no D 264 ceļa no Vācijas robežas Wissembourg līdz Soultz-sous-Forêts; uz ziemeļiem no D 28 ceļa no Soultz-sous-Forêts līdz Reichshoffen (šajā apgabalā ir ietverts viss Reichshoffen administratīvais rajons); uz austrumiem no D 62 ceļa no Reichshoffen līdz Bitche un uz austrumiem no D 35 ceļa no Bitche līdz Vācijas robežai (Ohrenthal); uz dienvidiem no Vācijas robežas no Ohrenthal līdz Wissembourg un 5 līdz 10 km josla ap šo zonu, kurā veic vakcināciju.

B.   Uzraudzības zona

Lejasreinas un Mozeles departamentu teritorija, kas atrodas uz ziemeļiem no automaģistrāles A 4 no Strasbourg līdz Herbitzheim un uz austrumiem no Houillères kanāla un Sāres upes no Herbitzheim līdz Sarreguemines.

2.   Apgabali, kurā īstenojams ārkārtas vakcinācijas plāns

Lejasreinas un Mozeles departamenta teritorija: uz rietumiem no D 264 ceļa no Vācijas robežas Wissembourg līdz Soultz sous forêts; uz ziemeļiem no D 28 ceļa no Soultz-sous-Forêts līdz Reichshoffen (šajā apgabalā ir ietverts viss Reichshoffen administratīvais rajons); uz austrumiem no D 62 ceļa no Reichshoffen līdz Bitche un uz austrumiem no D 35 ceļa no Bitche līdz Vācijas robežai (Ohrenthal); uz dienvidiem no Vācijas robežas no Ohrenthal līdz Wissembourg un 5 līdz 10 km josla ap šo zonu.


Top