EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02008D0017-20200528

Consolidated text: Eiropas Centrālās bankas Lēmums (2008. gada 17. novembris), ar ko nosaka kopīga Eurosistēmas iepirkuma noteikumus (ECB/2008/17) (2008/893/EK)

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2008/893/2020-05-28

02008D0017 — LV — 28.05.2020 — 002.001


Šis dokuments ir tikai informatīvs, un tam nav juridiska spēka. Eiropas Savienības iestādes neatbild par tā saturu. Attiecīgo tiesību aktu un to preambulu autentiskās versijas ir publicētas Eiropas Savienības “Oficiālajā Vēstnesī” un ir pieejamas datubāzē “Eur-Lex”. Šie oficiāli spēkā esošie dokumenti ir tieši pieejami, noklikšķinot uz šajā dokumentā iegultajām saitēm

►B

EIROPAS CENTRĀLĀS BANKAS LĒMUMS

(2008. gada 17. novembris),

ar ko nosaka kopīga Eurosistēmas iepirkuma noteikumus

(ECB/2008/17)

(2008/893/EK)

(OV L 319, 29.11.2008., 76. lpp)

Grozīts ar:

 

 

Oficiālais Vēstnesis

  Nr.

Lappuse

Datums

►M1

EIROPAS CENTRĀLĀS BANKAS LĒMUMS (ES) 2016/21 (2015. gada 23. decembris),

  L 6

5

9.1.2016

►M2

EIROPAS CENTRĀLĀS BANKAS LĒMUMS (ES) 2020/628 (2020. gada 4. maijs),

  L 146

11

8.5.2020




▼B

EIROPAS CENTRĀLĀS BANKAS LĒMUMS

(2008. gada 17. novembris),

ar ko nosaka kopīga Eurosistēmas iepirkuma noteikumus

(ECB/2008/17)

(2008/893/EK)



1. pants

Definīcijas

Šajā lēmumā:

a) 

“Eurosistēma” ir ECB un to dalībvalstu, kuras ieviesušas euro, nacionālās centrālās bankas;

b) 

“Eurosistēmas uzdevumi” ir uzdevumi, kas uzticēti Eurosistēmai saskaņā ar Līgumu un ECBS Statūtiem;

c) 

“centrālā banka” ir ECB vai dalībvalsts, kura ieviesusi euro, nacionālā centrālā banka;

d) 

“vadošā centrālā banka” ir centrālā banka, kura atbild par kopīgā konkursa procedūras organizēšanu;

e) 

“mītnes centrālā banka” ir centrālā banka, ko ECB Padome izraudzījusies par EPCO mītnes vietu;

▼M2

f) 

EPCO Vadības komiteja” ir vadības komiteja, ko ECB Padome izveidojusi EPCO darbības vadīšanai. EPCO Vadības komiteju veido pa vienam pārstāvim no katras centrālās bankas, kuru izraugās no augstākā līmeņa personāla ar attiecīgajā institūcijā iegūtām zināšanām un kompetenci organizatoriskos un stratēģiskos jautājumos, kā arī iepirkuma speciālisti. EPCO Vadības komiteja ar ECB Valdes starpniecību atskaitās ECB Padomei;

▼B

g) 

“kopīgā konkursa procedūra” ir procedūra kopīgam preču vai pakalpojumu iepirkumam, ko veic vadošā centrālā banka to centrālo banku uzdevumā, kuras piedalās kopīgajā konkursa procedūrā.

2. pants

Piemērošanas joma

1.  Šis lēmums attiecas uz kopīgiem preču un pakalpojumu iepirkumiem, ko veic centrālās bankas un kas vajadzīgi Eurosistēmas uzdevumu izpildei.

2.  Centrālo banku dalība EPCO darbībās, kā arī kopīgajās konkursa procedūrās ir brīvprātīga.

▼M1

3.  Šis lēmums neierobežo Eiropas Centrālās bankas Pamatnostādni (ES) 2015/280 ( 1 ).

▼B

3. pants

Eurosistēmas Iepirkumu koordinēšanas birojs

▼M1

1.  EPCO veic šādus pamatuzdevumus:

a) 

identificē iespējamos kopīga iepirkuma gadījumus, kas ir šī lēmuma piemērošanas jomā vai ārpus tās, pamatojoties uz iepirkuma vajadzībām, ko centrālās bankas iesniedz EPCO;

b) 

pēc vajadzības sagatavo un atjaunina gada iepirkumu plānu, kas veicami saskaņā ar kopīgajām konkursa procedūrām, pamatojoties uz novērtējumu, kas aprakstīts a) apakšpunktā;

c) 

sagatavo kopējās prasības sadarbībā ar centrālajām bankām, kas piedalās kopīgajā konkursa procedūrā;

d) 

atbalsta centrālās bankas kopīgajās konkursa procedūrās;

e) 

atbalsta centrālās bankas iepirkumos, kas saistīti ar kopējiem Eiropas Centrālo banku sistēmas projektiem, ja to lūdz centrālā banka, kura šo projektu vada;

▼M2

f) 

atbalsta centrālās bankas līgumu pārvaldības darbībās.

▼M1

EPCO var veikt arī iepriekš tekstā neminētus uzdevumus, proti, veicināt labas iepirkuma prakses ieviešanu Eurosistēmā un attīstīt infrastruktūru, kas vajadzīga kopīgajiem iepirkumiem (piem., prasmes, funkcionālos instrumentus, informācijas sistēmas, procesus).

▼M2

1.a  EPCO mītnes vieta ir kādā no centrālajām bankām. Mītnes centrālo banku ECB Padome izraugās reizi piecos gados.

▼B

2.  Mītnes centrālā banka nodrošina materiālos un cilvēkresursus, kas EPCO vajadzīgi savu uzdevumu izpildei saskaņā ar budžetu, ko apstiprinājusi ECB Padome, kā norādīts 4. punktā.

3.  Mītnes centrālā banka, apspriežoties ar EPCO Vadības komiteju, var pieņemt noteikumus attiecībā uz EPCO iekšējiem organizatoriskajiem un administratīvajiem jautājumiem, t. sk. biroja darbinieku ētikas kodeksu, lai nodrošinātu maksimāli godprātīgu darba pienākumu izpildi.

▼M1

4.  Centrālās bankas finansē EPCO budžetu saskaņā ar ECB Padomes pieņemtajiem noteikumiem, kas balstās uz vairākgadu finansējumu vai gada budžeta priekšlikumu un var ietvert stimulus, lai veicinātu kopīga iepirkuma projektu vadīšanu.

▼B

5.  EPCO iesniedz ECB Padomei gada pārskatu par savu darbību, kuru iepriekš izskata EPCO Vadības komiteja un Valde.

6.  EPCO darbību pārbauda Iekšējā audita komiteja saskaņā ar ECB Padomes pieņemtajiem noteikumiem. Tas neierobežo pārbaudes un audita noteikumus, kurus piemēro attiecībā uz mītnes banku vai ko pieņēmusi mītnes banka.

▼M2

7.  Pirms katra 1.a punktā minētā piecu gadu perioda beigām EPCO Vadības komiteja veic EPCO darbības efektivitātes un produktivitātes novērtējumu. Pamatojoties uz šo novērtējumu un ņemot vērā citu centrālo banku interesi būt par EPCO mītnes vietu, ECB Padome lemj, vai jāveic atlases procedūra jaunas mītnes centrālās bankas izvēlei.

▼B

4. pants

Kopīgās konkursa procedūras

1.  Šā lēmuma mērķiem kopīgā konkursa procedūra tiek uzskatīta par vajadzīgu, ja: i) ir pamats domāt, ka kopīgā preču un pakalpojumu iepirkuma rezultātā tiks radīti daudz izdevīgāki iepirkuma apstākļi saskaņā ar rentabilitātes un efektivitātes principiem; vai ii) centrālajām bankām ir jāpieņem saskaņotas prasības un standarti saistībā ar šīm precēm un/vai pakalpojumiem.

▼M1

2.  Pēc kopīga iepirkuma iespējama gadījuma identificēšanas EPCO uzaicina centrālās bankas piedalīties kopīgajā konkursa procedūrā. Centrālās bankas savlaicīgi informē EPCO par to, vai tās piedalīsies kopīgā konkursa procedūrā, un, ja tā, tad paziņo EPCO savas prasības saistībā ar attiecīgo iepirkumu. Ja nav nepieciešama konkursa paziņojuma publicēšana, centrālā banka var apturēt savu dalību kopīgajā iepirkumā pirms tā oficiāli piekrīt piedalīties. Ja nepieciešama konkursa paziņojuma publicēšana, centrālā banka var apturēt savu dalību kopīgajā iepirkumā pirms līguma paziņojuma publicēšanas.

▼M2

3.  Katru gadu EPCO iesniedz apstiprināšanai ECB Padomē atjauninātu iepirkumu plānu kopīgajām izsoles procedūrām, t.sk. vadošo centrālo banku nosaukumus. EPCO iesniegtajā atjauninātajā iepirkumu plānā var iekļaut norādi par jomām, kurās, ievērojot noteiktos ierobežojumus, pirms nākamās atjaunināšanas var izmantot papildu iespējas kopīgam iepirkumam. ECB Padome lemj par iepirkumu plānu un tā īstenošanu pēc apspriešanās ar EPCO Vadības komiteju.

▼B

4.  Vadošā centrālā banka vada kopīgo konkursa procedūru to centrālo banku uzdevumā, kuras piedalās kopīgajā konkursa procedūrā, saskaņā ar tiem iepirkuma likumiem, kam pakļauta vadošā centrālā banka. Vadošā centrālā banka paziņojumā par līgumu norāda, kuras centrālās bankas piedalās kopīgajā konkursa procedūrā, kā arī to līgumattiecību struktūru.

5.  Vadošā centrālā banka sagatavo konkursa dokumentāciju un novērtē pieteikumus un piedāvājumus sadarbībā ar EPCO un pārējām centrālajām bankām, kas piedalās kopīgajā konkursa procedūrā.

6.  Vadošā centrālā banka kopīgo konkursa procedūru veic valodā vai valodās, kas noteiktas gada iepirkumu plānā.

▼M2

5. pants

Citu iestāžu dalība

1.  ECB Padome var uzaicināt to dalībvalstu, kuras vēl nav ieviesušas euro, nacionālās centrālās bankas, piedalīties EPCO darbībās un kopīgajās konkursa procedūrās ar tiem pašiem noteikumiem, ko piemēro Eurosistēmas centrālajām bankām. Turklāt ECB Padome var uzaicināt dalībvalstu nacionālās iestādes, Savienības iestādes un struktūras vai starptautiskās organizācijas piedalīties EPCO darbībās un kopīgajās konkursa procedūrās ar tiem noteikumiem, ko ECB Padome noteikusi uzaicinājumā. Jebkurš šāds uzaicinājums attiecas tikai uz tādu preču un pakalpojumu kopīgu iepirkumu, kas piepilda centrālo banku un uzaicināto iestāžu kopējās vajadzības, un nosacījumi ir līdzīgi tiem, ko piemēro Eurosistēmas centrālajām bankām.

2.  Spiestuves, kas saskaņā ar Pamatnostādnes (ES) 2015/280 (ECB/2014/44) 1. panta 2. punkta b) apakšpunktu ir atsevišķas juridiskas personas un atbilst minētajā normā noteiktajiem kumulatīvajiem nosacījumiem, var tieši piedalīties kopīgās konkursa procedūrās, un šā panta vajadzībām tās var uzskatīt par to dalībvalsts centrālās bankas daļu. Šāda dalība attiecas tikai uz tādu preču un pakalpojumu kopīgu iepirkumu, kas vajadzīgas, lai minētās spiestuves varētu veikt Eurosistēmas uzdevumus.

▼B

6. pants

Nobeiguma noteikums

Šis lēmums stājas spēkā 2008. gada 1. decembrī.



( 1 ) Eiropas Centrālās bankas Pamatnostādne (ES) 2015/280 (2014. gada 13. novembris) par Eurosistēmas ražošanas un iepirkumu sistēmas izveidošanu (ECB/2014/44) (OV L 47, 20.2.2015., 29. lpp.).

Top