Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2006/010/50

    Lieta T-387/05: Prasība, kas celta 2005. gada 13. oktobrī — Chatziioannidou /Komisija

    OV C 10, 14.1.2006, p. 25–25 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    14.1.2006   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 10/25


    Prasība, kas celta 2005. gada 13. oktobrī — Chatziioannidou/Komisija

    (Lieta T-387/05)

    (2006/C 10/50)

    Tiesvedības valoda — franču

    Lietas dalībnieki

    Prasītāja: Eleni Chatziioannidou (Auderghem, Beļģija) (pārstāvis — S. A. Pappas, avocat)

    Atbildētāja: Eiropas Kopienu Komisija

    Prasītājas prasījumi:

    atcelt Autorité Investie du Pouvoir de Nomination (AIPN) [Iecēlējinstitūcijas] 2005. gada 8. jūlija lēmumu, ar ko tiek noraidīta prasītājas iesniegtā sūdzība attiecībā uz lēmumu par viņas tiesību uz pensiju pārcelšanu uz Kopienas sistēmu;

    piespriest atbildētājai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

    Pamati un galvenie argumenti

    Prasītāja — Komisijas ierēdne — iesniedza pieteikumu pārcelt uz Kopienas sistēmu tiesības uz pensiju, ko viņa ieguva Grieķijā pirms sāka strādāt Komisijā. Savā prasības pieteikumā viņa apstrīd izdienas gadu skaita aprēķina metodi, kāda ir jāņem vērā atbilstoši Kopienas pensiju sistēmai, pamatojoties uz jau pārskaitītajām rezervēm. Prasītāja jo īpaši norāda ka līdz euro ieviešanai, Komisija konvertēja pārskaitītās rezerves citā valūtā, nevis Beļģijas frankos, nevis balstoties uz aprēķina dienā spēkā esošo valūtas kursu, bet uz vidējo valūtas kursu, kura mērķis bija atspoguļot monetārās svārstības iemaksu laikā. Tomēr, pēc euro galīgās ieviešanas pārejas perioda beigām, proti — sākot ar 2002. gada 1. janvāri — Komisija vairāk neizmantoja šo aprēķina metodi, bet ņēma vērā valsts kašu pārskaitīto euro summu.

    Prasītāja uzskata ka, viņas gadījumā, atteikšanās no vidējās valūtas kursa [likmes] aprēķināšanas metodes radīja ievērojamu tai piešķirto izdienas gadu skaita samazinājumu. Pamatojoties uz to, viņa norāda uz Padomes Regulas Nr. 1103/97 3. panta, kurā noteikts, ka euro ieviešana nemaina tiesisko instrumentu noteikumus, pārkāpumu. Tāpat viņa izvirza nediskriminācijas principa pārkāpumu, tiktāl, ciktāl ierēdnim, kurš atrodas tieši tādos pašos apstākļos, nepiešķir tādu pašu Kopienas izdienas gadu skaitu, atkarībā no tā, vai viņa pieteikums par pensijas tiesību pārcelšanu bija iesniegts pirms vai pēc euro ieviešanas.


    Top