Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019PC0065

    Priekšlikums EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA ar ko saistībā ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes (“Apvienotā Karaliste”) izstāšanos no Eiropas Savienības nosaka noteikumus par uzsākto mācību mobilitātes pasākumu turpināšanu programmā “Erasmus+”

    COM/2019/65 final

    Briselē, 30.1.2019

    COM(2019) 65 final

    2019/0030(COD)

    Priekšlikums

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA

    ar ko saistībā ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes (“Apvienotā Karaliste”) izstāšanos no Eiropas Savienības nosaka noteikumus par uzsākto mācību mobilitātes pasākumu turpināšanu programmā “FMT:ItalicErasmus+”


    PASKAIDROJUMA RAKSTS

    1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

    Priekšlikuma pamatojums un mērķi

    Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste (“Apvienotā Karaliste”) 2017. gada 29. martā iesniedza paziņojumu par nodomu izstāties no Savienības saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 50. pantu. Tātad, ja netiks ratificēts izstāšanās līgums, no 2019. gada 30. marta (“izstāšanās diena”) Savienības primārie un sekundārie tiesību akti vairs neattieksies uz Apvienoto Karalisti. Apvienotā Karaliste kļūs par “trešo valsti”.

    Eiropadome (50. pants) 2018. gada 13. decembrī atkārtoja savu aicinājumu intensīvāk strādāt, lai visos līmeņos panāktu gatavību Apvienotās Karalistes izstāšanās sekām, ņemot vērā visus iespējamos iznākumus. Šis tiesību akts ir daļa no pasākumu kopuma, ko Komisija pieņem, reaģējot uz šo aicinājumu.

    Programma “Erasmus+” ir ES pamatiniciatīva, kas, iespējams, ir viena no veiksmīgākajām Eiropas Savienības programmām. Kopš tās sākuma vairāk nekā pirms 30 gadiem tā devusi iespēju vairāk nekā 9 miljoniem Eiropas jauniešu gūt mācību mobilitātes pieredzi ārvalstīs. Tā izaudzinājusi veselu cilvēku paaudzi, kas sevi identificē ar Eiropu. Atvērtu, pārliecinātu un pilnvarotu cilvēku paaudze, kurus vieno Eiropas kopīgās vērtības un kuri palīdz veidot Eiropas ekonomikas un sabiedrības zināšanu bāzi un noturību.

    Erasmus +” atbalsta rīcību izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā. Tā palīdz Eiropas valstīm modernizēt un pilnveidot to izglītības un apmācības sistēmas, kā arī jaunatnes un sporta politikas jomas, nostiprinot to kā izaugsmes, nodarbinātības, konkurētspējas, inovācijas un sociālās kohēzijas veicinātāju lomu. Programma gandrīz 800 000 cilvēku gadā sniedz iespēju gūt labumu no mācībām vai apmācībām ārzemēs. Mobilitātes pasākumu ilgums var būt līdz 12 mēnešiem.

    Programma ir galvenais instruments darbā, lai līdz 2025. gadam izveidotu Eiropas izglītības telpu, kurā jaunieši saņem vislabāko izglītību un apmācību, kur mācības, studijas un pētījumus nekavētu robežas un kur citā dalībvalstī pavadītais studiju, mācību vai darba laiks ir kļuvis par standartu. Eiropas izglītības telpā cilvēkiem ir spēcīga eiropiešu identitāte, Eiropas kultūras mantojuma un daudzveidības apziņa.

    Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes izstāšanās brīdī no Eiropas Savienības Apvienotajā Karalistē būs gandrīz 14 000 ES-27 izglītojamo (studenti un praktikanti augstākās izglītības un profesionālās izglītības un apmācības jomā, jaunieši, kas mācās, izglītības darbinieki) un aptuveni 7000 izglītojamo no Apvienotās Karalistes būs ES-27 valstīs.

    Izstāšanās līguma neratificēšanas gadījumā tas nozīmētu, ka pašreizējiem ES-27 un Apvienotās Karalistes “Erasmus+” dalībniekiem būtu jāpārtrauc mācību mobilitātes pasākumi. Daudzi studenti zaudētu savus akadēmiskos kredītpunktus un varētu būt spiesti atkārtot akadēmisko semestri vai gadu. Tas ļoti negatīvi ietekmētu pašus studentus, kā arī viņu nosūtošās un uzņemošās iestādes.

    Šā priekšlikuma mērķis ir ieviest ārkārtas pasākumus, lai Apvienotās Karalistes izstāšanās laikā no Eiropas Savienības izvairītos no tā, ka tiek pārtraukti “Erasmus+” mācību mobilitātes pasākumi, kuros iesaistīta Apvienotā Karaliste. Šos pasākumus piemēros esošajiem “Erasmus+” mācību mobilitātes pasākumiem, kas sākti pirms dienas, kad Līgumi vairs nebūs piemērojami Apvienotajai Karalistei un tās teritorijā.

    Atbilstība pašreizējiem noteikumiem konkrētajā politikas jomā

    Šā priekšlikuma mērķis ir turpināt spēkā esošās programmas.

    Atbilstība pārējiem Savienības politikas virzieniem

    Šis priekšlikums visādi atbilst Padomes pilnvarojumam sarunām ar Apvienoto Karalisti par tās izstāšanos no Savienības.

    2.JURIDISKAIS PAMATS, SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

    Juridiskais pamats

    LESD 165. un 166. pants.

       Subsidiaritāte (neekskluzīvas kompetences gadījumā)

    Ierosinātā akta mērķis ir nodrošināt programmas “Erasmus+” daļēju turpinājumu, ko reglamentē ar Regulu (ES) Nr. 1288/2013, kurā grozījumi izdarīti ar Regulu (ES) Nr. 2018/1475. Šīs programmas atbilstība subsidiaritātes principam jau ir pārbaudīta tās pieņemšanas laikā.

    Proporcionalitāte

    Priekšlikums ir uzskatāms par samērīgu, jo tas paredz nepieciešamās izmaiņas tiesību aktos un tajā pašā laikā nepārsniedz to, kas ir vajadzīgs, lai pienācīgi turpinātu īstenot esošos mobilitātes pasākumus, kuri jau uzsākti programmas “Erasmus+” ietvaros.

    Juridiskā instrumenta izvēle

    Tā kā akta pamatā ir Regula (ES) Nr. 1288/2013, regula ir vienīgais piemērotais tiesību akts.

    Ņemot vērā to, ka šī regula, kas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, būs piemērojama tikai tad, ja izstāšanās līgums, kas noslēgts ar Apvienoto Karalisti saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 50. panta 2. punktu, nebūs stājies spēkā līdz datumam, kad Līgumi vairs nav piemērojami Apvienotajai Karalistei un tās teritorijā, ierosinātais ad hoc akts ir piemērotāks nekā regula grozoša akta veidā.

    3.EX POST NOVĒRTĒJUMU, APSPRIEŠANĀS AR IEINTERESĒTAJĀM PERSONĀM UN IETEKMES NOVĒRTĒJUMU REZULTĀTI

    Apspriešanās ar ieinteresētajām personām

    Tā kā priekšlikums ir sagatavots steidzami, lai līdztiesīgie likumdevēji to varētu pieņemt savlaicīgi, apspriešanās ar ieinteresētajām personām nav notikusi.

    Ietekmes novērtējums

    Saskaņā ar “Labāka regulējuma vadlīnijām” ietekmes novērtēšana nav veikta ierosinātā pasākuma īpatnību dēļ. Iespējamas būtiski atšķirīgas politiskas izvēles nav. Ierosinātais pasākums ir vienīgais realizējamais politikas risinājums, lai nodrošinātu, ka pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Savienības tiks pienācīgi turpināti esošie mācību mobilitātes pasākumi, kuros programmas “Erasmus+” ietvaros iesaistīta Apvienotā Karaliste.

    4.IETEKME UZ BUDŽETU

    Šā priekšlikuma mērķis ir nodrošināt, lai izstāšanās līguma neratificēšanas gadījumā turpinātos esošie programmas “Erasmus+” mācību mobilitātes pasākumi, kuros iesaistīta Apvienotā Karaliste, nemainot tiem piešķirtās summas un to finansējumu.

    2019/0030 (COD)

    Priekšlikums

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA

    ar ko saistībā ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes (“Apvienotā Karaliste”) izstāšanos no Eiropas Savienības nosaka noteikumus par uzsākto mācību mobilitātes pasākumu turpināšanu programmā “Erasmus+

    EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 165. panta 4. punktu un 166. panta 4. punktu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    pēc leģislatīvā akta projekta nosūtīšanas valstu parlamentiem,

    ņemot vērā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinumu 1 ,

    ņemot vērā Reģionu komitejas atzinumu 2 ,

    saskaņā ar parasto likumdošanas procedūru,

    tā kā:

    (1)Apvienotā Karaliste 2017. gada 29. martā iesniedza paziņojumu par savu nodomu izstāties no Savienības saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 50. pantu. No izstāšanās līguma spēkā stāšanās dienas vai – gadījumā, ja tāds netiks noslēgts, – divus gadus pēc minētā paziņojuma, t. i., no 2019. gada 30. marta, Līgumi Apvienotajai Karalistei vairs nebūs piemērojami, ja vien Eiropadome, vienojoties ar Apvienoto Karalisti, vienprātīgi nenolems minēto periodu pagarināt.

    (2)Izstāšanās notiek programmas “Erasmus+” 2014. –2020. gada plānošanas periodā, kurā piedalās Apvienotā Karaliste.

    (3)Programmu “Erasmus+” reglamentē Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1288/2013 3 . Šajā regulā būtu jāparedz noteikumi, kuru mērķis ir turpināt jau uzņemtās juridiskās saistības attiecībā uz esošajiem mācību mobilitātes pasākumiem, kuros iesaistīta Apvienotā Karaliste, pēc tās izstāšanās no Savienības saskaņā ar Regulu (ES) Nr. 1288/2013.

    (4)No dienas, kad Līgumi vairs nav piemērojami, Apvienotā Karaliste vairs nebūs “programmas darbības teritorijas Savienības daļa” Regulas (ES) Nr. 1288/2013 24. panta 1. punkta a) apakšpunkta nozīmē. Lai pašreizējiem “Erasmus+” dalībniekiem nebūtu jāpārtrauc esošie mācību mobilitātes pasākumi, būtu jāpielāgo noteikumi par esošo mācību mobilitātes pasākumu turpināšanu programmas “Erasmus+” ietvaros.

    (5)Lai esošos mācību mobilitātes pasākumus turpinātu finansēt no Savienības budžeta, Komisijai un Apvienotajai Karalistei būtu jāpiekrīt ļaut veikt attiecīgo pasākumu kontroli un revīziju. Ja nepieciešamo kontroli un revīziju nevar veikt, tas ir uzskatāms par būtisku pārvaldības un kontroles sistēmas nepilnību.

    (6)Šai regulai būtu jāstājas spēkā steidzamības kārtā, un tā būtu jāpiemēro no nākamās dienas pēc tam, kad Līgumi vairs nav saistoši Apvienotajai Karalistei un Apvienotajā Karalistē, ja vien līdz minētajai dienai nav stājies spēkā izstāšanās līgums, kas noslēgts ar Apvienoto Karalisti.

    IR PIEŅĒMUŠI ŠO REGULU.

    1. pants
    Priekšmets un darbības joma

    Šī regula paredz noteikumus par to Regulas (ES) Nr. 1288/2013 7. un 13. pantā minēto mācību mobilitātes pasākumu turpināšanu, kas sākti vēlākais dienā, kad Līgumi vairs nav saistoši Apvienotajai Karalistei un tās teritorijā.

    2. pants
    Atbilstība

    1.Regulas 1. pantā minētie pasākumi, kuri notiek Apvienotajā Karalistē vai kuros ir iesaistītas vienības vai dalībnieki no Apvienotās Karalistes, joprojām ir atbilstīgi.

    2.Lai piemērotu citus Regulas (ES) Nr. 1288/2013 noteikumus un aktus, ar ko īsteno minēto regulu un kas vajadzīgi, lai īstenotu šā panta 1. punktu, Apvienotā Karaliste tiek uzskatīta par dalībvalsti, ievērojot šīs regulas noteikumus.

    Tomēr Apvienotās Karalistes pārstāvji nepiedalās Regulas (ES) Nr. 1288/2013 36. pantā minētajā komitejā.

    3. pants
    Kontrole un revīzija

    Komisija un Apvienotās Karalistes iestādes vienojas par noteikumu piemērošanu attiecībā uz 1. pantā minēto mācību mobilitātes pasākumu kontroli un revīziju. Kontroles un revīzijas aptver visu mācību mobilitātes pasākumu periodu un ar to saistītos turpmākos pasākumus.

    Ja nepieciešamo programmas kontroli un revīziju Apvienotajā Karalistē nevar veikt, tas uzskatāms par būtisku trūkumu saistībā ar galveno pienākumu pildīšanu, īstenojot juridiskās saistības starp Komisiju un Apvienotās Karalistes valsts aģentūru.

    4. pants
    Stāšanās spēkā un piemērošana

    Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    To piemēro no nākamās dienas pēc tam, kad saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 50. panta 3. punktu Līgumi vairs nav saistoši Apvienotajai Karalistei un tās teritorijā.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē,

    Eiropas Parlamenta vārdā –    Padomes vārdā –

    priekšsēdētājs    priekšsēdētājs

    TIESĪBU AKTA PRIEKŠLIKUMA FINANŠU PĀRSKATS

    1.PRIEKŠLIKUMA/INICIATĪVAS KONTEKSTS

    1.1.Priekšlikuma/iniciatīvas nosaukums

    1.2.Attiecīgā(-s) rīcībpolitikas joma(-s)

    Priekšlikums — Eiropas Parlamenta un Padomes regula, ar ko saistībā ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes (“Apvienotā Karaliste”) izstāšanos no Eiropas Savienības nosaka noteikumus par uzsākto mācību mobilitātes pasākumu turpināšanu programmā “Erasmus+”.

    1.3.Priekšlikuma/iniciatīvas pamatojums

    1.3.1.Īstermiņā vai ilgtermiņā izpildāmās vajadzības, tostarp sīki izstrādāts iniciatīvas izvēršanas grafiks

    Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    To piemēro no nākamās dienas pēc tam, kad saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 50. panta 3. punktu Līgumi vairs nav piemērojami Apvienotajai Karalistei un tajā.

    Šo regulu nepiemēro, ja līdz minētajam datumam stājies spēkā izstāšanās līgums, kas noslēgts ar Apvienoto Karalisti saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 50. panta 2. punktu.

    1.3.2.Savienības iesaistīšanās pievienotā vērtība (tās pamatā var būt dažādi faktori, piemēram, koordinēšanas radītie ieguvumi, juridiskā noteiktība, uzlabots lietderīgums vai papildināmība). Šā punkta izpratnē “Savienības iesaistīšanās pievienotā vērtība” ir vērtība, kas veidojas Savienības iesaistīšanās rezultātā un kas papildina vērtību, kura veidotos, ja dalībvalstis rīkotos atsevišķi.

    Nepiemēro

    1.3.3.Līdzīgas līdzšinējās pieredzes rezultātā gūtās atziņas

    Nepiemēro

    1.3.4.Saderība ar daudzgadu finanšu shēmu un iespējamā sinerģija ar citiem atbilstošiem instrumentiem

    Šī regula ir saderīga ar daudzgadu finanšu shēmu. Tai nav finansiālas ietekmes.

    1.3.5.Dažādo pieejamo finansēšanas iespēju, tostarp pārdales iespējas, novērtējums

    Šai regulai nav finansiālas ietekmes. Savienības ieguldījums programmās tiks finansēts no Savienības vispārējā budžeta.

    1.4.Priekšlikuma/iniciatīvas ilgums un finansiālā ietekme

    X nav finansiālas ietekmes

    1.5.Paredzētie pārvaldības veidi 4

     Komisijas īstenota tieša pārvaldība,

    ko veic tās struktūrvienības, tostarp personāls Savienības delegācijās;

    ko veic izpildaģentūras.

    Dalīta pārvaldība kopā ar dalībvalstīm

    Netieša pārvaldība, kurā budžeta izpildes uzdevumi uzticēti:

    trešām valstīm vai to izraudzītām struktūrām;

    starptautiskām organizācijām un to aģentūrām (precizēt);

    EIB un Eiropas Investīciju fondam;

    Finanšu regulas 70. un 71. pantā minētajām struktūrām;

    publisko tiesību subjektiem;

    privāttiesību subjektiem, kas veic sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju uzdevumus, tādā mērā, kādā tiem ir pienācīgas finanšu garantijas;

    dalībvalstu privāttiesību subjektiem, kuriem ir uzticēta publiskā un privātā sektora partnerības īstenošana un kuri sniedz pienācīgas finanšu garantijas;

    personām, kurām, ievērojot Līguma par Eiropas Savienību V sadaļu, uzticēts īstenot konkrētas KĀDP darbības un kuras ir noteiktas attiecīgajā pamataktā.

    Ja norādīti vairāki pārvaldības veidi, sniedziet papildu informāciju iedaļā “Piezīmes”.

    Piezīmes:

    Nepiemēro

    2.PĀRVALDĪBAS PASĀKUMI

    2.1.Pārraudzības un ziņošanas noteikumi

    Norādīt biežumu un nosacījumus.

    Nepiemēro

    2.2.Pārvaldības un kontroles sistēma(-s)

    2.2.1.Ierosināto pārvaldības veidu, finansējuma apgūšanas mehānismu, maksāšanas kārtības un kontroles stratēģijas pamatojums

    Nepiemēro

    2.2.2.Informācija par apzinātajiem riskiem un risku mazināšanai izveidoto iekšējās kontroles sistēmu

    Nepiemēro

    2.2.3.Kontroles izmaksefektivitātes (kontroles izmaksu attiecība pret attiecīgo pārvaldīto līdzekļu vērtību) aplēse un pamatojums un gaidāmā kļūdu riska līmeņa novērtējums (maksājumu izdarīšanas brīdī un slēgšanas brīdī)

    Nepiemēro

    2.3.Krāpšanas un nelikumību novēršanas pasākumi

    Nepiemēro

    3.PRIEKŠLIKUMA/INICIATĪVAS APLĒSTĀ FINANSIĀLĀ IETEKME

    3.1.Attiecīgā(-s) daudzgadu finanšu shēmas izdevumu kategorija(-s) un budžeta izdevumu pozīcija(-s)

    ·Esošās budžeta pozīcijas

    Sarindotas pa daudzgadu finanšu shēmas izdevumu kategorijām un budžeta pozīcijām

    Daudzgadu finanšu shēmas izdevumu kategorija

    Budžeta pozīcija

    Izdevumu
    veids

    Iemaksas

    Nr.

    Dif./nedif. 5

    no EBTA valstīm 6

    no kandidātvalstīm 7

    no trešām valstīm

    Finanšu regulas 21. panta 2. punkta b) apakšpunkta nozīmē

    dif.

    3.2.Priekšlikuma aplēstā finansiālā ietekme uz apropriācijām

    3.2.1.Kopsavilkums par aplēsto ietekmi uz darbības apropriācijām 

       Šai regulai nav finansiālas ietekmes.

        Priekšlikumam/iniciatīvai ir vajadzīgas šādas darbības apropriācijas:

     

     

     

    2019

    2020

    2021

    2022

    2023

    Turpmākie gadi

    KOPĀ

     Darbības apropriāciju atcelšana

     

     

     

     

     

     

     

     

    Saistības

    (1a)

     

     

     

     

     

     

     

    Maksājumi

    (2 a)

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ apropriācijas

     

    Saistības

    =1a+1b +3

     

     

     

     

     

     

     

    Maksājumi

    =2a+2b

    +3

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ darbības apropriācijas 

    Saistības

    (4)

     

     

     

     

     

     

     

    Maksājumi

    (5)

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ administratīvās apropriācijas, kas tiek finansētas no konkrētu programmu piešķīrumiem 

    (6)

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ daudzgadu finanšu shēmas 13. IZDEVUMU KATEGORIJAS apropriācijas

      

    Saistības

    =4+ 6

     

     

     

     

     

     

     

    Maksājumi

    =5+ 6

     

     

     

     

     

     

     

     Ja priekšlikums/iniciatīva ietekmē vairāk nekā vienu darbības izdevumu kategoriju, atkārtot iepriekš minēto iedaļu: 

    KOPĀ darbības apropriācijas (visas

    Saistības

    (4)

     

     

     

     

     

     

     

     

    darbības izdevumu kategorijas) 

    Maksājumi

    (5)

     

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ administratīvās apropriācijas, kas tiek finansētas no konkrētu programmu piešķīrumiem (visas darbības izdevumu kategorijas) 

     (6)

     

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ daudzgadu finanšu shēmas 1.–4. IZDEVUMU KATEGORIJAS apropriācijas

    (atsauces summa) 

    Saistības

    =4+ 6

     

     

     

     

     

     

     

     

    Maksājumi

    =5+ 6

     

     

     

     

     

     

     

     

         

    Daudzgadu finanšu shēmas izdevumu kategorija

    5

    “Administratīvie izdevumi” 

    Šī iedaļa būtu jāaizpilda, izmantojot administratīva rakstura budžeta datu izklājlapu, kas vispirms jānoformē tiesību akta finanšu pārskata pielikumā (iekšējo noteikumu V pielikums), kurš starpdienestu konsultāciju vajadzībām tiek augšupielādēts sistēmā DECIDE.

    miljonos EUR (trīs zīmes aiz komata)

     

          

    N gads

    N+1 gads

    N+2 gads

    N+3 gads

    Norādīt tik gadu, cik nepieciešams ietekmes ilguma atspoguļošanai (sk. 1.6. punktu)  

    KOPĀ

    ĢD: <…….> 

    Cilvēkresursi 

     

     

     

     

     

     

     

     

    Citi administratīvie izdevumi 

     

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ <….> ĢD 

    Apropriācijas  

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ daudzgadu finanšu shēmas 5. IZDEVUMU KATEGORIJAS apropriācijas

      

    (Saistību summa =

    maksājumu summa) 

     

     

     

     

     

     

     

     

    miljonos EUR (trīs zīmes aiz komata)

     

          

    N gads 8  

    N+1 gads

    N+2 gads

    N+3 gads

    Norādīt tik gadu, cik nepieciešams ietekmes ilguma atspoguļošanai (sk. 1.6. punktu) 

    KOPĀ

    KOPĀ daudzgadu finanšu shēmas 1.–5. IZDEVUMU KATEGORIJAS apropriācijas

      

    Saistības 

     

     

     

     

     

     

     

     

    Maksājumi 

     

     

     

     

     

     

     

     

    3.2.2.Aplēstais iznākums, ko dos finansējums no darbības apropriācijām

    Saistību apropriācijas miljonos EUR (trīs zīmes aiz komata)

    Norādīt mērķus un iznākumus

     

     

     

    N gads

    N+1 gads

    N+2 gads

    N+3 gads

    Norādīt tik gadu, cik nepieciešams ietekmes ilguma atspoguļošanai (sk. 1.6. punktu)

    KOPĀ 

    IZNĀKUMI 

    Veids 9  

     

    Vidējās izmaksas

    Daudzums

    Izmaksas

    Daudzums

    Izmaksas

    Daudzums

    Izmaksas

    Daudzums

    Izmaksas

    Daudzums

    Izmaksas

    Daudzums

    Izmaksas

    Daudzums

    Izmaksas

    Kopējais daudzums

    Kopējās izmaksas

    KONKRĒTAIS MĒRĶIS Nr. 1 10

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    – Iznākums

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    – Iznākums

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    – Iznākums

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Starpsumma — konkrētais mērķis Nr. 1

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    KONKRĒTAIS MĒRĶIS Nr. 2 ...

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    – Iznākums

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Starpsumma — konkrētais mērķis Nr. 2

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    KOPSUMMAS 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    3.2.3.Kopsavilkums par aplēsto ietekmi uz administratīvajām apropriācijām

    Priekšlikumam/iniciatīvai nav vajadzīgas administratīvās apropriācijas

    Priekšlikumam/iniciatīvai ir vajadzīgas šādas administratīvās apropriācijas:

    miljonos EUR (trīs zīmes aiz komata)

     

    Gads 

    N 11

    N+1 gads

    N+2 gads

    N+3 gads

    Norādīt tik gadu, cik nepieciešams ietekmes ilguma atspoguļošanai (sk. 1.6. punktu) 

    KOPĀ

     

    Daudzgadu finanšu shēmas 

    5. IZDEVUMU KATEGORIJA

     

     

     

     

     

     

     

     

    Cilvēkresursi

     

     

     

     

     

     

     

     

    Citi administratīvie izdevumi

     

     

     

     

     

     

     

     

    Starpsumma — daudzgadu finanšu shēmas 5. IZDEVUMU KATEGORIJA

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ārpus daudzgadu finanšu shēmas 5. IZDEVUMU KATEGORIJAS 12  

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Cilvēkresursi

     

     

     

     

     

     

     

     

    Pārējie administratīvie izdevumi

     

     

     

     

     

     

     

     

    Starpsumma — ārpus daudzgadu finanšu shēmas 5. IZDEVUMU KATEGORIJAS

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ 

     

     

     

     

     

     

     

     

    Vajadzīgās cilvēkresursu un citu administratīvu izdevumu apropriācijas tiks nodrošinātas no ĢD apropriācijām, kas jau ir piešķirtas darbības pārvaldībai un/vai ir pārdalītas attiecīgajā ĢD, vajadzības gadījumā izmantojot arī vadošajam ĢD gada budžeta sadales procedūrā piešķirtus papildu resursus un ņemot vērā budžeta ierobežojumus.

     

    3.2.3.1. Aplēstās cilvēkresursu vajadzības

    Priekšlikumam/iniciatīvai nav vajadzīgi cilvēkresursi

    Priekšlikumam/iniciatīvai ir vajadzīgi šādi cilvēkresursi:

    Aplēse izsakāma ar pilnslodzes ekvivalentu

     

    N gads

    N+1 gads

    N+2 gads

    N+3 gads

    Norādīt tik gadu, cik nepieciešams ietekmes ilguma atspoguļošanai (sk. 1.6. punktu) 

    Štatu sarakstā ietvertās amata vietas (ierēdņi un pagaidu darbinieki) 

    XX 01 01 01 (Galvenā mītne un Komisijas pārstāvniecības) 

     

     

     

     

     

     

     

    XX 01 01 02 (Delegācijas)

     

     

     

     

     

     

     

    XX 01 05 01/11/21 (Netiešā pētniecība)

     

     

     

     

     

     

     

    10 01 05 01/11 (Tiešā pētniecība)

     

     

     

     

     

     

     

    Ārštata darbinieki (izsakot ar pilnslodzes ekvivalentu — FTE) 13  

     

    XX 01 02 01 (AC, END, INT, ko finansē no vispārīgajām apropriācijām) 

     

     

     

     

     

     

     

    XX 01 02 02 (AC, AL, END, INT un JED delegācijās)

     

     

     

     

     

     

     

    XX 01 04 gg  14

     

    – galvenajā mītnē 

     

     

     

     

     

     

     

     

    – delegācijās  

     

     

     

     

     

     

     

    XX 01 05 02/12/22 (AC, END, INT — netiešā pētniecība)

     

     

     

     

     

     

     

    10 01 05 02/12 (AC, END, INT — tiešā pētniecība)

     

     

     

     

     

     

     

    Citas budžeta pozīcijas (norādīt)

     

     

     

     

     

     

     

    KOPĀ 

     

     

     

     

     

     

     

    XX ir attiecīgā politikas joma vai budžeta sadaļa.

    Nepieciešamie cilvēkresursi tiks nodrošināti, izmantojot attiecīgā ĢD darbiniekus, kuri jau ir iesaistīti konkrētās darbības pārvaldībā un/vai ir pārgrupēti attiecīgajā ĢD, vajadzības gadījumā izmantojot arī vadošajam ĢD gada budžeta sadales procedūrā piešķirtos papildu resursus un ņemot vērā budžeta ierobežojumus.

    Veicamo uzdevumu apraksts:

    Ierēdņi un pagaidu darbinieki

     

    Ārštata darbinieki

     

    3.2.4. Saderība ar pašreizējo daudzgadu finanšu shēmu

    Priekšlikums/iniciatīva:

    X pilnībā pietiek ar līdzekļiem daudzgadu finanšu shēmas (DFS) attiecīgajā izdevumu kategorijā

     jāizmanto no DFS attiecīgās izdevumu kategorijas nepiešķirtās rezerves un/vai īpašie instrumenti, kas noteikti DFS regulā

    Paskaidrojiet, kas jādara, norādot attiecīgās izdevumu kategorijas un budžeta pozīcijas, atbilstošās summas un instrumentus, kurus ierosināts izmantot.

     jāpārskata DFS

    Paskaidrojiet, kas jādara, norādot attiecīgās izdevumu kategorijas, budžeta pozīcijas un atbilstošās summas.

    3.2.5. Trešo personu iemaksas

    Priekšlikums/iniciatīva:

    X neparedz trešo personu līdzfinansējumu

    paredz trešo personu sniegtu līdzfinansējumu atbilstoši šādai aplēsei:

    Apropriācijas EUR

    3.3. Aplēstā ietekme uz ieņēmumiem

    X Priekšlikums/iniciatīva finansiāli neietekmē ieņēmumus

    Priekšlikums/iniciatīva finansiāli ietekmē:

         pašu resursus

         citus ieņēmumus

    Atzīmējiet, ja ieņēmumi ir piešķirti izdevumu pozīcijām X

    EUR

    Attiecībā uz piešķirtajiem ieņēmumiem norādīt attiecīgās budžeta izdevumu pozīcijas.

    Nepiemēro

    Citas piezīmes (piemēram, metode/formula, ko izmanto, lai aprēķinātu ietekmi uz ieņēmumiem, vai jebkura cita informācija).

    (1)    xxx
    (2)    xxx
    (3)    Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 11. decembra Regula (ES) Nr. 1288/2013, ar ko izveido Savienības programmu izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā "Erasmus+” un atceļ Lēmumus Nr. 1719/2006/EK, Nr. 1720/2006/EK un Nr. 1298/2008/EK (OV L 347, 20.12.2013., 50.lpp.).
    (4)

    Sīkāku informāciju par pārvaldības veidiem un atsauces uz Finanšu regulu skatīt BudgWeb tīmekļvietnē: https://myintracomm.ec.europa.eu/budgweb/EN/man/budgmanag/Pages/budgmanag.aspx  

    (5)    Dif. — diferencētās apropriācijas, nedif. — nediferencētās apropriācijas.    
    (6)    EBTA — Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācija.
    (7)    Kandidātvalstis un attiecīgā gadījumā potenciālās kandidātvalstis no Rietumbalkāniem.
    (8)

     N gads ir gads, kurā priekšlikumu/iniciatīvu sāk īstenot. Aizstājiet “N” ar paredzēto pirmo īstenošanas gadu (piemēram, 2021). Tas pats attiecas uz turpmākajiem gadiem.

    (9)

    Iznākumi ir attiecīgie produkti vai pakalpojumi (piemēram, finansēto studentu apmaiņu skaits, uzbūvēto ceļu garums kilometros utt.).

    (10)

    Konkrētais mērķis, kas norādīts 1.4.2. punktā “Konkrētais(-ie) mērķis(-i)...”.

    (11)

     N gads ir gads, kurā priekšlikumu/iniciatīvu sāk īstenot. Aizstājiet “N” ar paredzēto pirmo īstenošanas gadu (piemēram, 2021). Tas pats attiecas uz turpmākajiem gadiem.

    (12)  Tehniskais un/vai administratīvais atbalsts un ES programmu un/vai darbību īstenošanas atbalsta izdevumi (kādreizējās BA pozīcijas), netiešā pētniecība, tiešā pētniecība.
    (13)

     AC — līgumdarbinieki, AL — vietējie darbinieki, SNE — valstu norīkotie eksperti, INT — aģentūru darbinieki, JED — jaunākie eksperti delegācijās.

    (14)

    Ārštata darbiniekiem paredzēto maksimālo summu finansē no darbības apropriācijām (kādreizējām BA pozīcijām).

    Top