EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014R0826

Padomes Īstenošanas regula (ES) Nr. 826/2014 ( 2014. gada 30. jūlijs ), ar kuru īsteno Regulu (ES) Nr. 269/2014 par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība

OJ L 226, 30.7.2014, p. 16–19 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2014/826/oj

30.7.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 226/16


PADOMES ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) Nr. 826/2014

(2014. gada 30. jūlijs),

ar kuru īsteno Regulu (ES) Nr. 269/2014 par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Padomes Regulu (ES) Nr. 269/2014 (2014. gada 17. marts) par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība (1), un jo īpaši tās 14. panta 1. punktu,

tā kā:

(1)

Padome 2014. gada 17. martā pieņēma Regulu (ES) Nr. 269/2014.

(2)

Ievērojot situācijas nopietnību Ukrainā, Padome uzskata, ka Regulas (ES) Nr. 269/2014 I pielikumā iekļautajam to fizisko un juridisko personu, vienību un struktūru sarakstam, kurām piemēro ierobežojošos pasākumus, būtu jāpievieno papildu personas un vienības.

(3)

Tāpēc attiecīgi būtu jāgroza Regulas (ES) Nr. 269/2014 I pielikums,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Šīs regulas pielikumā uzskaitītās personas un vienības pievieno sarakstam, kas izklāstīts Regulas (ES) Nr. 269/2014 I pielikumā.

2. pants

Šī regula stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2014. gada 30. jūlijā

Padomes vārdā

priekšsēdētājs

S. GOZI


(1)  OV L 78, 17.3.2014., 6. lpp.


PIELIKUMS

1. PANTĀ MINĒTAIS PERSONU UN VIENĪBU SARAKSTS

Personas

 

Vārds, uzvārds

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

1.

Alexey Alexeyevich GROMOV

Image

Dzimis 31.5.1960. Zagorsk (Sergiev Posad)

Kā prezidenta administrācijas personāla vadītāja pirmais vietnieks viņš ir atbildīgs par norāžu sniegšanu Krievijas plašsaziņas līdzekļiem paust nostāju, kas ir labvēlīga Ukrainas separātistiem un ar ko atbalsta Krimas aneksiju, tādējādi atbalstot Ukrainas austrumu daļas destabilizāciju un Krimas aneksiju.

30.7.2014.

2.

Oksana TCHIGRINA

Оксана Чигрина

 

Tā sauktās (t.s.) “Luhanskas Tautas Republikas”t.s. “valdības” preses pārstāve, kas ir nākusi klajā ar paziņojumiem, ar ko cita starpā attaisno Ukrainas militārās lidmašīnas notriekšanu, ķīlnieku sagrābšanu un nelikumīgu bruņotu grupējumu kaujas darbības, kuru rezultātā ir grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un vienotība.

30.7.2014.

3.

Boris LITVINOV

Борис Литвинов

 

Kopš 22. jūlija t.s. “Doņeckas Tautas Republikas” t.s. “Augstākās padomes” priekšsēdētājs, kas izstrādāja politiku un organizēja nelikumīgo referendumu, kura rezultātā tika proklamēta t.s. “Doņeckas Tautas Republika”, kas bija Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un vienotības pārkāpums.

30.7.2014.

4.

Sergey ABISOV

Image

Dzimis 27.11.1967.

Piekrītot iecelšanai par t.s. “Krimas Republikas iekšlietu ministru” ar Krievijas prezidenta 2014. gada 5. maija rīkojumu Nr. 301 un darbojoties kā t.s. “iekšlietu ministrs”, viņš ir grāvis Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un vienotību.

30.7.2014.

5

Arkady Romanovich ROTENBERG

Image

Dzimis 15.12.1951. Leningrad (St Petersburg)

Rotenberg kungs ir prezidenta Putina ilggadējs paziņa un viņa bijušais džudo sparinga partneris.

Viņš ir kļuvis bagāts prezidenta Putina valdīšanas laikā. Krievijas lēmumu pieņēmēji ir bijuši viņam labvēlīgi, piešķirot svarīgus Krievijas valsts un valstij piederošu uzņēmumu līgumus. Jo īpaši viņa uzņēmumiem tika piešķirti vairāki ļoti ienesīgi līgumi saistībā ar gatavošanos Soču Olimpiskajām spēlēm.

Viņš ir viens no lielākajiem akciju turētājiem Giprotransmost, uzņēmumā, kas ir saņēmis Krievijas valsts uzņēmuma publiskā iepirkuma līgumu veikt priekšizpēti saistībā ar tilta celtniecību no Krievijas uz nelikumīgi aneksēto Krimas Autonomo Republiku, tādējādi konsolidējot tās integrāciju Krievijas Federācijā, kas savukārt vēl vairāk grauj Ukrainas teritoriālo integritāti.

30.7.2014.

6.

Konstantin Valerevich MALOFEEV

Константин Валерьевич Малофеев

Dzimis 03.7.1974. Puschino

Malofeev kungs ir cieši saistīts ar Ukrainas separātistiem Ukrainas austrumu daļā un Krimā. Viņš ir Borodai kunga, t.s. “Doņeckas Tautas Republikas” t.s. premjerministra, bijušais darbinieks, un Krimas aneksijas procesa laikā ir ticies ar Aksyonov kungu, t.s. “Krimas Republikas” t.s. premjerministru. Ukrainas valdība ir uzsākusi kriminālizmeklēšanu par viņa iespējamo materiālo un finansiālo atbalstu separātistiem.

Turklāt viņš ir nācis klajā ar vairākiem publiskiem paziņojumiem, atbalstot Krimas aneksiju un Ukrainas iekļaušanu Krievijā, un 2014. gada jūnijā jo īpaši paziņoja: “Krievijā nevar nekļaut visu Ukrainu. Varbūt (Ukrainas) austrumu daļu.”.

Tādējādi Malofeev kungs ar savām darbībām atbalsta Ukrainas austrumu daļas destabilizāciju.

30.7.2014.

7.

Yuriy Valentinovich KOVALCHUK

Юрий Валентинович Ковальчук

Dzimis 25.7.1951. Leningrad (St Petersburg)

Kovalchuk kungs ir prezidenta Putina ilggadējs paziņa. Viņš ir viens no dibinātājiem t.s. Ozero Dacha kooperatīvā, kas apvieno prezidentam Putinam pietuvinātu ietekmīgu personu grupu.

Viņš gūst labumu no saiknēm ar Krievijas lēmumu pieņēmējiem. Viņš ir Bank Rossiya priekšsēdētājs un lielākais akciju turētājs; 2013. gadā viņam piederēja 38 % minētās bankas, ko uzskata par Krievijas Federācijas augstāko amatpersonu personīgo banku. Kopš Krimas nelikumīgās aneksijas Bank Rossiya ir atvērusi filiāles Krimā un Sevastopolē, tādējādi konsolidējot to integrāciju Krievijas Federācijā.

Turklāt Bank Rossiya pieder nozīmīga daļa National Media Group, kas savukārt kontrolē televīzijas kanālus, kuri aktīvi atbalsta Krievijas valdības īstenoto Ukrainas destabilizācijas politiku.

30.7.2014.

8.

Nikolay Terentievich SHAMALOV

Николай Терентьевич Шамалов

Dzimis 24.1.1950.

Shamalov kungs ir prezidenta Putina ilggadējs paziņa. Viņš ir viens no dibinātājiem t.s. Ozero Dacha kooperatīvā, kas apvieno prezidentam Putinam pietuvinātu ietekmīgu personu grupu.

Viņš gūst labumu no saiknēm ar Krievijas lēmumu pieņēmējiem. Viņš ir Bank Rossiya otrais lielākais akciju turētājs; 2013. gadā viņam piederēja 10 % minētās bankas, ko uzskata par Krievijas Federācijas augstāko amatpersonu personīgo banku. Kopš Krimas nelikumīgās aneksijas Bank Rossiya ir atvērusi filiāles Krimā un Sevastopolē, tādējādi konsolidējot to integrāciju Krievijas Federācijā.

Turklāt Bank Rossiya pieder nozīmīga daļa National Media Group, kas savukārt kontrolē televīzijas kanālus, kuri aktīvi atbalsta Krievijas valdības īstenoto Ukrainas destabilizācijas politiku.

30.7.2014.


Vienības

 

Nosaukums

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

1.

JOINT-STOCK COMPANY CONCERN ALMAZ-ANTEY (pazīstams arī kā ALMAZ-ANTEY CORP; pazīstams arī kā ALMAZ-ANTEY DEFENSE CORPORATION; pazīstams arī kā ALMAZ-ANTEY JSC;),

Image

41 ul.Vereiskaya, Moscow 121471, Russia;

Tīmekļa vietne: almaz-antey.ru;

E-pasta adrese: antey@almaz-antey.ru

Almaz-Antei ir Krievijas valsts uzņēmums. Tas ražo pretgaisa ieroču sistēmas, tostarp “zeme-gaiss” raķetes, kuras piegādā Krievijas armijai. Krievijas iestādes piegādā smagos ieročus separātistiem Ukrainas austrumu daļā, veicinot Ukrainas destabilizāciju. Šos ieročus izmanto separātisti, tostarp, lai notriektu lidmašīnas. Tādējādi Almaz-Antei kā valsts uzņēmums veicina Ukrainas destabilizāciju.

30.7.2014.

2.

DOBROLET, pazīstams arī kā DOBROLYOT

Добролет/Добролёт

Aviosabiedrības kods QD

International Highway, House 31, building 1, 141411 Moscow

141411, Москва г, Международное ш, дом 31, строение 1

Tīmekļa vietne: www.dobrolet.com

Dobrolet ir Krievijas valsts aviosabiedrības meitasuzņēmums. Kopš Krimas nelikumīgās aneksijas Dobrolet līdz šim ir ekskluzīvi veicis lidojumus starp Maskavu un Simferopoli. Tādējādi tas veicina nelikumīgi aneksētās Krimas Autonomās Republikas integrāciju Krievijas Federācijā un grauj Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

30.7.2014.

3.

RUSSIAN NATIONAL COMMERCIAL BANK

Image

Krievijas Centrālās bankas licence Nr. 1354

Russian Federation, 127 030 Moscow, Krasnoproletarskaya street 9/5.

Pēc Krimas nelikumīgās aneksijas Russian National Commercial Bank (RNCB) pilnībā nonāca t.s. “Krimas Republikas” īpašumā. Tā ir kļuvusi par dominējošo tirgus dalībnieku, lai gan pirms aneksijas tā Krimā nebija pārstāvēta. Nopērkot vai pārņemot to banku filiāles, kuras pārtrauc savu darbību Krimā, RNCB materiāli un finansiāli atbalstīja Krievijas valdības darbības, ar ko Krimu integrē Krievijas Federācijā, tādējādi graujot Ukrainas teritoriālo integritāti.

30.7.2014.


Top