Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010D0430

    2010/430/CFSP: Padomes Lēmums 2010/430/KĀDP ( 2010. gada 26. jūlijs ), ar ko izveido neatkarīgu neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” Eiropas tīklu, lai atbalstītu to, ka tiek īstenota ES Stratēģija masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanai

    OV L 202, 4.8.2010, p. 5–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2010/430/oj

    4.8.2010   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 202/5


    PADOMES LĒMUMS 2010/430/KĀDP

    (2010. gada 26. jūlijs),

    ar ko izveido neatkarīgu neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” Eiropas tīklu, lai atbalstītu to, ka tiek īstenota ES Stratēģija masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanai

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību un jo īpaši tā 26. panta 2. punktu un 31. panta 1. punktu,

    tā kā:

    (1)

    Eiropadome 2003. gada 12. decembra sanāksmē pieņēma ES Stratēģiju masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršanai (turpmāk “ES MII stratēģija”), kuras III nodaļā iekļauts saraksts ar pasākumiem, kas jāveic gan Savienībā, gan trešās valstīs, lai apkarotu šādu ieroču izplatīšanu.

    (2)

    Savienība aktīvi īsteno ES MII stratēģiju un veic pasākumus, kas minēti tās III nodaļā, piemēram, attīstot Savienībā vajadzīgās struktūras.

    (3)

    Padome 2008. gada 8. decembrī pieņēma secinājumus un dokumentu “Jaunas Eiropas Savienības darbības līnijas, apkarojot masu iznīcināšanas ieroču un to piegādes sistēmu izplatīšanu” (turpmāk “Jaunās darbības līnijas”), kur teikts, ka MII ir viens no lielākajiem drošības apdraudējumiem un ka MII neizplatīšanas politika ir Kopējās ārpolitikas un drošības politikas būtiska daļa.

    (4)

    Jaunajās darbības līnijās Padome aicina Padomes kompetentās struktūras un sastāvus, Komisiju, iestādes un dalībvalstis saistībā ar minēto dokumentu veikt konkrētas darbības, lai līdz 2010. gada beigām sasniegtu tajā izvirzītos mērķus.

    (5)

    Jaunajās darbības līnijās Padome uzsver, ka Savienības darbībā, vēršoties pret MII izplatīšanu, varētu būt noderīgs atbalsts, ko sniedz nevalstisku organizāciju MII neizplatīšanas tīkls, kurā apvienotas ārpolitikas iestādes un pētniecības centri, kas specializējas Savienības stratēģiskajās jomās, reizē izvēršot jau pastāvošos lietderīgos tīklus. Šādā tīklā varētu iekļaut arī iestādes no trešām valstīm, ar ko Savienība izvērš konkrētu dialogu par MII neizplatīšanas jautājumiem.

    (6)

    Eiropadome 2005. gada 15.–16. decembra sanāksmē pieņēma ES Stratēģiju nelikumīgas VIKI, kā arī to munīcijas uzkrāšanas un tirdzniecības apkarošanai (turpmāk “ES VIKI stratēģija”), kurā izklāstītas pamatnostādnes Savienības rīcībai vieglo un kājnieku ieroču (VIKI) jomā. ES VIKI stratēģijā ir norādīts, ka VIKI un to munīcijas nelikumīga uzkrāšana un tirdzniecība rada nopietnu apdraudējumu starptautiskajam mieram un drošībai.

    (7)

    Starp ES VIKI stratēģijas mērķiem ir minēta nepieciešamība veicināt efektīvas daudzpusējas attiecības, lai izveidotu starptautiskus, reģionālus un Savienības un tās dalībvalstu mehānismus vieglo ieroču un kājnieku ieroču, kā arī to munīcijas piegādes un destabilizējošas izplatīšanas apkarošanai,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    1.   Nolūkā sekmēt to, ka tiek aktīvāk īstenota ES MII stratēģija, kuras pamatā ir efektīvas daudzpusējās attiecības, masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas novēršana un sadarbība ar trešām valstīm, ar šo izveido neatkarīgu neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” Eiropas tīklu, lai sasniegtu šādus mērķus:

    a)

    pilsoniskās sabiedrībās un jo īpaši ekspertu, pētnieku un akadēmiskajās aprindās veicināt politisku un ar drošības jautājumiem saistītu dialogu un ilgtermiņa diskusijas par pasākumiem, kā apkarot MII un to piegādes sistēmu izplatīšanu;

    b)

    dot personām, kas piedalās Padomes darba sagatavošanas atbilstīgajās struktūrās, iespēju ar šo tīklu apspriesties par jautājumiem, kas saistīti ar MII neizplatīšanu, un nodrošināt, ka dalībvalstu pārstāvji var piedalīties tīkla sanāksmēs, ko vada Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos (AP) pārstāvis;

    c)

    radīt lietderīgu atspēriena punktu Savienības un starptautiskās sabiedrības rīcībai MII neizplatīšanas jomā, tostarp sniedzot ziņojumu un/vai ieteikumus AP pārstāvim;

    d)

    sekmēt trešās valstīs plašāku informētību par masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas problēmām un par nepieciešamību sadarboties ar Savienību, kā arī plašākos forumos, jo īpaši Apvienoto Nāciju Organizācijā, lai novērstu ieroču izplatīšanas programmas, kas rada bažas visā pasaulē, atturētu no šādām programmām, tās apturētu un, ja iespējams, izskaustu.

    2.   Ņemot vērā ES VIKI stratēģiju, darbības, ko veiks ierosinātais neatkarīgu neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” Eiropas tīkls, nav saistītas tikai ar tiem jautājumiem vien, kuri attiecas uz MII izplatīšanas radīto apdraudējumu, bet aptver arī problēmas, kas attiecas uz parastajiem ieročiem, tostarp VIKI. Ar parastajiem ieročiem saistīto problēmu iekļaušana tīkla darbības jomā ļaus iegūt izcilu rīku dialogam un ieteikumiem par Savienības rīcību šajā jomā, īstenojot ES VIKI stratēģiju un Savienības politiku parasto ieroču jautājumos.

    3.   Šajā sakarā projekti, ko atbalstīs Savienība, aptvers šādas konkrētas darbības:

    a)

    nodrošināt līdzekļus atklāšanas sanāksmes un gadskārtējas konferences rīkošanai ar mērķi sniegt ziņojumu un/vai ieteikumus AP pārstāvim;

    b)

    nodrošināt finanšu un tehniskos līdzekļus interneta platformas izveidei, lai veicinātu kontaktus un sekmētu pētniecības dialogu tīklā, kurā iesaistījušies “ideju ģeneratori”, kas analizē ar MII un parastajiem ieročiem, tostarp VIKI, saistītās problēmas.

    Projektu sīks apraksts ir izklāstīts pielikumā.

    2. pants

    1.   Par šā lēmuma īstenošanu ir atbildīgs AP.

    2.   Šā lēmuma 1. panta 3. punktā minēto projektu tehniski īsteno ES ieroču neizplatīšanas konsorcijs, kura pamatā ir Fondation pour la Recherche Stratégique (FRS), Peace Research Institute Frankfurt (HSFK/PRIF), International Institute for Strategic Studies (IISS) un Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI). ES ieroču neizplatīšanas konsorcijs veic šo uzdevumu AP pārziņā. Tālab AP ar konsorciju noslēdz vajadzīgās vienošanās.

    3. pants

    1.   Finanšu atsauces summa 1. panta 3. punktā minēto projektu īstenošanai ir EUR 2 182 000.

    2.   Izdevumus, ko finansē no 1. punktā minētās summas, pārvalda saskaņā ar procedūrām un noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam.

    3.   Komisija pārrauga 1. punktā minēto izdevumu pienācīgu pārvaldību. Šim nolūkam tā ar ES ieroču neizplatīšanas konsorciju noslēdz finansējuma nolīgumu. Finansējuma nolīgumā paredz, ka konsorcijam jānodrošina ES ieguldījuma publiskums, kas atbilst ieguldījuma apjomam.

    4.   Šā panta 3. punktā minēto finansējuma nolīgumu Komisija cenšas noslēgt cik drīz vien iespējams pēc šā lēmuma stāšanās spēkā. Tā ziņo Padomei par jebkādām grūtībām šajā procesā, kā arī par finansējuma nolīguma noslēgšanas dienu.

    4. pants

    1.   AP ziņo Padomei par šā lēmuma īstenošanu, pamatojoties uz regulāriem ziņojumiem, ko gatavo ES ieroču neizplatīšanas konsorcijs. Minētie ziņojumi ir pamatā Padomes veiktajam izvērtējumam.

    2.   Komisija ziņo par 1. panta 3. punktā minēto projektu finanšu aspektiem.

    5. pants

    1.   Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

    2.   Šis lēmums zaudē spēku 36 mēnešus pēc 3. panta 3. punktā minētā finansējuma nolīguma noslēgšanas.

    Taču tas zaudē spēku sešus mēnešus pēc tā stāšanās spēkā, ja šajā laikposmā minēto finansējuma nolīgumu nenoslēdz.

    Briselē, 2010. gada 26. jūlijā

    Padomes vārdā

    priekšsēdētājs

    S. VANACKERE


    PIELIKUMS

    NEATKARĪGU NEIZPLATĪŠANAS “IDEJU ĢENERATORU” EIROPAS TĪKLS, LAI ATBALSTĪTU TO, KA TIEK ĪSTENOTA ES STRATĒĢIJA MASU IZNĪCINĀŠANAS IEROČU IZPLATĪŠANAS NOVĒRŠANAI (ES MII STRATĒĢIJA)

    1.   Mērķi

    Šā lēmuma mērķis ir īstenot politikas ieteikumu, ko Padome 2008. gada 8. decembrī izklāstīja dokumentā “Jaunas Eiropas Savienības darbības līnijas, apkarojot masu iznīcināšanas ieroču un to piegādes sistēmu izplatīšanu”. Saskaņā ar šo dokumentu Savienības darbībā, vēršoties pret MII izplatīšanu, varētu būt noderīgs atbalsts, ko sniedz nevalstisku MII neizplatīšanas organizāciju tīkls, kurā apvienotas ārpolitikas iestādes un pētniecības centri, kas specializējas Savienības stratēģiskajās jomās, reizē izvēršot jau pastāvošos lietderīgos tīklus. Šādā tīklā varētu iekļaut arī iestādes no trešām valstīm, ar ko Savienība izvērš konkrētu dialogu par MII neizplatīšanas jautājumiem.

    Mērķis šādam neatkarīgu MII neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” tīklam būtu – pilsoniskās sabiedrībās un jo īpaši ekspertu, pētnieku un akadēmiskajās aprindās veicināt politisku un ar drošības jautājumiem saistītu dialogu un ilgtermiņa diskusijas par pasākumiem, kā apkarot masu iznīcināšanas ieroču (MII) un to piegādes sistēmu izplatīšanu. Tas būtu lietderīgs atspēriena punkts Savienības un starptautiskās sabiedrības rīcībai MII neizplatīšanas jomā.

    Šā tīkla darbā ir jāiekļauj arī jautājumi, kas saistīti ar parastajiem ieročiem, tostarp vieglajiem un kājnieku ieročiem (VIKI), kā arī pasākumi, lai nodrošinātu to, ka tiek pastāvīgi īstenota ES Stratēģija nelikumīgas VIKI, kā arī to munīcijas uzkrāšanas un tirdzniecības apkarošanai (ES VIKI stratēģija). Šis tīkls palīdzēs izstrādāt jaunus Savienības darbības aspektus, aptverot gan preventīvo, gan atbildes dimensiju tām drošības problēmām, kas saistītas ar parastajiem ieročiem, tostarp VIKI un to munīcijas nelikumīgai tirdzniecībai un pārmērīgai uzkrāšanai, kā paredzēts ES VIKI stratēģijā. Parasto ieroču, tostarp VIKI, nelikumīgas un neregulētas tirdzniecības novēršana par Savienības prioritāti ir atzīta arī saistībā ar Ieroču tirdzniecības nolīguma procesu.

    Minētais tīkls varētu trešās valstīs veicināt plašāku informētību par problēmām, kas saistītas ar MII izplatīšanu un parastajiem ieročiem, tostarp ar VIKI un to munīcijas nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu, un par nepieciešamību sadarboties ar Savienību, kā arī plašākos forumos, jo īpaši Apvienoto Nāciju Organizācijā, lai novērstu ieroču izplatīšanas programmas, kas rada bažas visā pasaulē, atturētu no šādām programmām, tās apturētu un, ja iespējams, izskaustu tāpat kā VIKI un to munīcijas nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu.

    Savienība vēlas šo tīklu atbalstīt šādi:

    rīkojot atklāšanas sanāksmi un gadskārtēju konferenci ar mērķi sniegt ziņojumu un/vai ieteikumus Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos (AP) pārstāvim,

    izveidojot interneta platformu, lai veicinātu kontaktus un sekmētu pētniecības dialogu MII neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” tīklā.

    2.   Tīkla organizatoriskā struktūra

    Tīkls būs atvērts visiem atbilstīgajiem Savienības pētniecības institūtiem un “ideju ģeneratoriem”, un tam pilnībā jārespektē Savienībā pastāvošā viedokļu dažādība.

    Tīkls veicinās kontaktus starp nevalstiskajiem ekspertiem, dalībvalstu pārstāvjiem un Savienības iestādēm. Tīkls būs gatavs sākt sadarboties ar nevalstiskajiem dalībniekiem no trešām valstīm, kā paredzēts ES MII stratēģijā un ES VIKI stratēģijā, kuru pamatā ir daudzpusēju attiecību un starptautiskās sadarbības koncepcija. Tīkla pilnvaras aptvers MII un to piegādes sistēmu neizplatīšanas jautājumus, kā arī problēmas, kas saistītas ar parastajiem ieročiem, tostarp ar VIKI.

    Tīklu vadīs AP pārstāvis saskaņā ar pamatnostādnēm, kas MII novērošanas centrā izstrādātas attiecībā uz MII neizplatīšanas pasākumiem. Personas, kas piedalās Padomes darba sagatavošanas atbilstīgajās struktūrās (CODUN/CONOP/COARM u. c.), ar minēto tīklu varēs apspriesties par jautājumiem, kas saistīti ar MII neizplatīšanu un parastajiem ieročiem, tostarp VIKI, un tās pārstāvji var apmeklēt tīkla sanāksmes. Ja ir praktiski iespējams, tīkla sanāksmes var rīkot vienlaikus ar minēto darba grupu sanāksmēm.

    Projekta pārvaldību uzticēs ES ieroču neizplatīšanas konsorcijam, kura pamatā ir FRS, HSFK/PRIF, IISS un SIPRI, ciešā sadarbībā ar AP pārstāvi.

    ES ieroču neizplatīšanas konsorcijs, apspriežoties ar AP pārstāvi un dalībvalstīm, uzaicinās atklāšanas sanāksmes un gadskārtējas konferences dalībniekus, kas specializējušies ar MII neizplatīšanu un parastajiem ieročiem saistītos jautājumos. Dalībniekiem jāspēj savu pieredzi apliecināt ar daudzām publikācijām vai citām pētniecības darbībām MII neizplatīšanas jomā un saistībā ar parasto ieroču problēmām.

    3.   Projektu apraksts

    3.1.   1. projekts: atklāšanas sanāksmes un gadskārtējas konferences rīkošana, sniedzot ziņojumu un/vai ieteikumus

    3.1.1.   Projekta mērķis

    Atklāšanas sanāksmes mērķis ir izveidot neatkarīgu neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” Eiropas tīklu, kurā iekļautas struktūras, kas darbojas Savienībā. Atklāšanas sanāksmē, kuru vada AP pārstāvis, tiks organizēta tīkla darbība un sagatavota gadskārtējā konference, lai sniegtu ziņojumu un/vai ieteikumus AP pārstāvim.

    Gadskārtējā Carnegie veida konferencē par MII neizplatīšanas jautājumiem, kurā piedalās valdību eksperti un neatkarīgi “ideju ģeneratori” no Savienības un trešām valstīm, apspriestu un noteiktu turpmākos pasākumus, kas veicami, lai apkarotu MII un to piegādes sistēmu izplatīšanu un lai risinātu ar parastajiem ieročiem saistītās problēmas, tostarp vēršoties pret VIKI un to munīcijas nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu. Gadskārtējo konferenci varētu iedalīt tematiskos blokos un noslēguma plenārsēdē, kuru vada AP pārstāvis.

    Pamatojoties uz gadskārtējo konferenci, tiks izstrādāts politiski orientēts ziņojums un uz konkrētu rīcību vērstu ieteikumu kopums AP pārstāvim. Ziņojums būtu jānodod atbilstīgajām Savienības iestādēm un dalībvalstīm un jāpadara pieejams tiešsaistē.

    3.1.2.   Projekta rezultāti

    izveidot modus operandi neatkarīgu neizplatīšanas “ideju ģeneratoru” Eiropas tīklam,

    izveidot nozīmīgu Eiropas ieroču neizplatīšanas konferenci, kas kļūtu par svarīgāko vietu stratēģiskas diskusijas veicināšanai par pasākumiem, kas veicami, lai apkarotu MII un to piegādes sistēmu izplatīšanu un lai risinātu problēmas, kas saistītas ar parastajiem ieročiem, tostarp vēršoties pret VIKI un to munīcijas nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu,

    iesniegt politiski orientētu ziņojumu un/vai uz konkrētu rīcību vērstus ieteikumus, kas stiprinātu ES MII stratēģijas un ES VIKI stratēģijas īstenošanu un kļūtu par lietderīgu atspēriena punktu Savienības un starptautiskās sabiedrības rīcībai saistībā ar MII neizplatīšanu un parastajiem ieročiem,

    palielināt Savienības iestāžu, dalībvalstu, pilsoniskās sabiedrības un trešo valstu informētību un zināšanas par apdraudējumu, kas saistīts ar MII un to piegādes līdzekļiem, lai palielinātu to iespējas savlaicīgi rīkoties.

    3.1.3.   Projekta apraksts

    Projektā paredzēts rīkot divas atklāšanas sanāksmes un divas gadskārtējas sanāksmes un sagatavot divus ziņojumus un/vai ieteikumus:

    atklāšanas sanāksme, kurā piedalās līdz 50 neatkarīgi “ideju ģeneratori” no Savienības, kas specializējas MII neizplatīšanas un parasto ieroču, tostarp VIKI, jautājumos,

    gadskārtēja konference, kurā piedalās valdību eksperti un līdz 200 neatkarīgi “ideju ģeneratori” no Savienības un trešām valstīm, kas specializējas MII neizplatīšanas un parasto ieroču, tostarp VIKI, jautājumos,

    politiski orientēts ziņojums un/vai uz konkrētu rīcību vērsti ieteikumi, kas ļautu stiprināt ES MII stratēģijas un ES VIKI stratēģijas īstenošanu.

    3.2.   2. projekts: interneta platformas izveide

    3.2.1.   Projekta mērķis

    Tīmekļa vietnes izveide ļaus atvieglot saziņu laikposmos starp tīkla sanāksmēm, kā arī sekmēs pētniecības dialogu starp MII neizplatīšanas “ideju ģeneratoriem”. Arī Savienības iestādes un dalībvalstis varētu gūt labumu no specializētas tīmekļa vietnes, kurā tīkla dalībnieki var brīvi apmainīties ar informāciju, dalīties ar domām un publicēt savus pētījumus par MII un to piegādes līdzekļu neizplatīšanu, kā arī par problēmām, kas saistītas ar parastajiem ieročiem, tostarp VIKI. Šo tīmekļa vietni varētu papildināt ar e-biļetenu.

    Projekts sniegs iespēju tiešsaistē sekot notikumiem, kā arī ieskatīties Eiropas pētniecības norisēs. Tas veicinās pētniecības rezultātu efektīvu izplatīšanu “ideju ģeneratoru” kopienā un valdību aprindās. Tas palielinās spēju paredzēt un saprast apdraudējumu, kas saistīts ar MII un to piegādes līdzekļu, kā arī parasto ieroču izplatīšanu, tostarp ar VIKI un to munīcijas nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu.

    3.2.2.   Projekta rezultāti

    izveidot platformu, kurā MII neizplatīšanas “ideju ģeneratori” var dalīties ar saviem neatkarīgajiem uzskatiem un analīzi par MII izplatīšanu un problēmām, kas saistītas ar parastajiem ieročiem, tostarp VIKI,

    veicināt pilsoniskajā sabiedrībā labāku izpratni par ES MII stratēģiju un ES VIKI stratēģiju un kalpot par saskarni starp Savienību un “ideju ģeneratoru” tīklu,

    nodrošināt iespēju bez maksas lejupielādēt dokumentus no tīkla sanāksmēm un neatkarīgajiem “ideju ģeneratoriem”, kas varētu vēlēties bez finansiālas atlīdzības dalīties ar savu pētījumu rezultātiem,

    palielināt Savienības iestāžu, dalībvalstu, pilsoniskās sabiedrības un trešo valstu informētību un zināšanas par apdraudējumu, kas saistīts ar parastajiem ieročiem, MII un to piegādes līdzekļiem, lai palielinātu to iespējas savlaicīgi rīkoties.

    3.2.3.   Projekta apraksts

    Lai samazinātu izmaksas un labi zināmā vidē nodrošinātu iespēju tiešsaistē veikt aktīvu saziņu un informācijas apmaiņu starp tīkla dalībniekiem, varētu izskatīt iespēju izmantot sociālā tīkla pakalpojuma veida tehnoloģiju, ja tas ir praktiski iespējams un atbilstīgi. Par izvietošanu tīmeklī, tīmekļa vietnes izstrādi un tās tehnisko uzturēšanu būtu atbildīgs ES ieroču neizplatīšanas konsorcijs, kam uzdots īstenot projektu. Konsorcijs varētu AP pārstāvim un Padomes atbilstīgajām darba grupām sniegt apmācību par tīmekļa vietnes galvenajiem aspektiem.

    4.   Ilgums

    Kopējais paredzētais projektu īstenošanas ilgums ir 36 mēneši.

    5.   Saņēmēji

    5.1.   Tiešie saņēmēji

    MII izplatīšana, ko veic gan valstis, gan teroristi, Eiropas Drošības stratēģijā un ES MII stratēģijā ir atzīta par potenciāli vislielāko apdraudējumu Savienības drošībai. Arī ES VIKI stratēģijā ir norādīts, ka VIKI un to munīcijas nelikumīga tirdzniecība un pārmērīga uzkrāšana rada nopietnu apdraudējumu starptautiskajam mieram un drošībai. Ierosinātais projekts atbilst Kopējās ārpolitikas un drošības politikas mērķiem un sekmē to stratēģisko mērķu īstenošanu, kas izklāstīti Eiropas Drošības stratēģijā.

    5.2.   Netiešie ieguvēji

    Netiešie ieguvēji no šā projekta ir:

    a)

    neatkarīgi “ideju ģeneratori”, kas specializējas jautājumos, kuri saistīti ar MII neizplatīšanu un parastajiem ieročiem, tostarp VIKI, no Savienības un trešām valstīm;

    b)

    Savienības iestādes;

    c)

    dalībvalstis;

    d)

    trešās valstis.

    6.   Iesaistītās trešās personas

    Šos projektus pilnā apjomā finansē ar šo lēmumu. Tīklā iesaistītos ekspertus var uzskatīt par iesaistītām trešām personām. Viņi strādā saskaņā ar saviem standarta noteikumiem.

    7.   Procedūras aspekti, koordinācija un valde

    Valdē būs AP pārstāvis un 8. punktā minētā īstenošanas struktūra. Valde regulāri un vismaz reizi sešos mēnešos pārskata Padomes lēmuma īstenošanu, tostarp izmantojot elektroniskus saziņas līdzekļus.

    8.   Īstenošanas struktūra

    Šā Padomes lēmuma tehnisko īstenošanu uzticēs ES ieroču neizplatīšanas konsorcijam, kas savu uzdevumu veic AP uzraudzībā. Veicot savas darbības, konsorcijs sadarbosies ar AP un dalībvalstīm, kā arī attiecīgos gadījumos ar citām iesaistītajām valstīm un starptautiskām organizācijām.


    Top