Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006H0565

    Komisijas Ieteikums ( 2006. gada 11. augusts ) par lokalizācijas programmām, lai ierobežotu Diabrotica virgifera Le Conte tālāku izplatību Kopienas apgabalos, kuros ir apstiprināta tā klātbūtne

    OV L 225, 17.8.2006, p. 30–31 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
    OV L 118M, 8.5.2007, p. 1098–1099 (MT)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reco/2006/565/oj

    17.8.2006   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 225/30


    KOMISIJAS IETEIKUMS

    (2006. gada 11. augusts)

    par lokalizācijas programmām, lai ierobežotu Diabrotica virgifera Le Conte tālāku izplatību Kopienas apgabalos, kuros ir apstiprināta tā klātbūtne

    (2006/565/EK)

    EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, un jo īpaši tā 211. panta otro ievilkumu,

    tā kā:

    (1)

    Komisijas 2003. gada 24. oktobra Lēmumā 2003/766/EK par ārkārtas pasākumiem, lai novērstu Diabrotica virgifera Le Conte  (1) (turpmāk tekstā – “organisms”) izplatību Kopienā, paredzēti ierobežojumi attiecībā uz kukurūzas audzēšanu apgabalos, par kuriem zināms, ka agrāk tajos nebija sastopams organisms, taču tā klātbūtne ir konstatēta, kā arī apgabalos, kuros organisma klātbūtne jau ir apstiprināta.

    (2)

    Saskaņā ar Lēmuma 2003/766/EK 4.a panta 2. punktu dalībvalstis var organizēt ikgadējas lokalizācijas programmas inficētajos apgabalos un to tuvumā, lai ierobežotu organisma izplatību no inficētajām zonām uz apgabaliem, kuros organisma klātbūtne nav konstatēta.

    (3)

    Lai veicinātu koordinētu pieeju attiecībā uz lokalizācijas programmām, jānodrošina tehniskas vadlīnijas.

    (4)

    Lokalizācijas programmas būtu jābalsta uz pamatotiem zinātniskiem principiem, organisma bioloģiju, inficēšanās pakāpi un īpašo kukurūzas ražošanas sistēmu attiecīgajā dalībvalstī.

    (5)

    Izstrādājot tehniskās vadlīnijas, ņēma vērā dalībvalstu atbildīgo valsts iestāžu darbu un pieredzi attiecībā uz organisma kontroles pasākumiem.

    (6)

    Šajā ieteikumā paredzētās tehniskās vadlīnijas ir saskaņā ar Augu veselības pastāvīgās komitejas atzinumu,

    IESAKA TURPMĀK IZKLĀSTĪTO.

    1.

    Lēmuma 2003/766/EK 4.a panta 1. punktā minēto zonu precīza norobežošana jāpamato ar atzītiem zinātniskiem principiem, organisma bioloģiju, inficēšanās pakāpi un īpašo kukurūzas ražošanas sistēmu attiecīgajā dalībvalstī.

    Inficēto zonu norobežošana jāpārskata, ja vismaz divus gadus pēc kārtas, veicot apsekojumus, kas minēti Lēmuma 2003/766/EK 2. pantā, tiek iegūti līdzīgi rezultāti, kas liecina par organisma klātbūtni vai par organisma neesību.

    2.

    Lai īstenotu lokalizācijas programmas, kas minētas Lēmuma 2003/766/EK 4.a panta 2. punktā, dalībvalstīm jāņem vērā šādi principi:

    a)

    pasākumi, lai ierobežotu organisma izplatību no inficētajām zonām uz apgabaliem, kuros organisms nav konstatēts (“lokalizācijas pasākumi”). Tie jāievieš attiecībā uz zonu (“lokalizācijas zona”), kas ietver vismaz 10 km inficētās zonas un ne mazāk kā 30 km neinficētās zonas.

    Dalībvalstīm jānodrošina, ka kukurūzas laukos, kas atrodas lokalizācijas zonā:

    augseka tiek organizēta tā, lai divu secīgu gadu laikposmā kukurūzu audzētu tikai vienu reizi, vai

    augseka tiek organizēta tā, lai trīs secīgu gadu laikposmā kukurūzu audzētu divas reizes, un, ņemot vērā vietējo prognožu sistēmu attiecībā uz organisma attīstību, vismaz vienu no šīm kukurūzas kultūrām sētu tikai pēc kūniņu izveidošanās, vai

    augseka tiek organizēta tā, lai trīs secīgu gadu laikposmā kukurūzu audzētu divas reizes, katru reizi pielietojot efektīvus pieaugušu insektu apkarošanas līdzekļus vai veicot citus pasākumus vai apstrādi, kas paredz līdzvērtīgu organisma kontroles līmeni;

    b)

    pasākumi, kas balstās uz kaitēkļu apkarošanu pārējā inficētajā zonā, lai mazinātu organisma turpmākas izplatības iespēju un nodrošinātu ilgtspējīgu kukurūzas ražošanu (“ierobežošanas pasākumi”);

    c)

    ar atbilstošu dzimuma feronomu slazdu palīdzību, ņemot vērā vietējos apstākļus un lokalizācijas zonas raksturojumu, intensīvi jākontrolē organisma klātbūtne lokalizācijas zonas neinficētajā daļā.

    Briselē, 2006. gada 11. augustā

    Komisijas vārdā

    Komisijas loceklis

    Markos KYPRIANOU


    (1)  OV L 275, 25.10.2003., 49. lpp. Lēmumā grozījumi izdarīti ar Lēmumu 2006/564/EK (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 28 lpp.).


    Top