EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018R0867

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2018/867 (2018. gada 13. jūnijs), ar ko nosaka Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūras Apelācijas padomes/padomju reglamentu (Dokuments attiecas uz EEZ.)

C/2018/3683

OJ L 149, 14.6.2018, p. 3–15 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2018/867/oj

14.6.2018   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 149/3


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2018/867

(2018. gada 13. jūnijs),

ar ko nosaka Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūras Apelācijas padomes/padomju reglamentu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 11. maija Regulu (ES) 2016/796 par Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūru un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 881/2004 (1), un jo īpaši tās 55. panta 5. punktu,

tā kā:

(1)

Ar Regulu (ES) 2016/796 Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūras (turpmāk “Aģentūra”) Valde ir pilnvarota izveidot vienu vai vairākas Apelācijas padomes, kam jāuzņemas minētās regulas 58. un 61. pantā minētās pārsūdzības un šķīrējtiesas procedūras.

(2)

Tā kā Regulā (ES) 2016/796 ir noteikti tikai pārsūdzību izskatīšanas pamatprincipi, ir jāizstrādā arī Apelācijas padomes reglaments, ieskaitot balsošanas noteikumus, pārsūdzības iesniegšanas procedūras un nosacījumus tās locekļu izdevumu atlīdzināšanai. Pēc Aģentūras priekšlikuma un pēc apspriešanās ar Aģentūras Valdi Komisijai jāizstrādā Apelācijas padomes reglaments.

(3)

Aģentūras Valdei jāizveido vismaz viena Apelācijas padome kā pastāvīga struktūra, lai nodrošinātu konsekvenci un saskaņotību lēmumu pieņemšanas procesā, samazinātu administratīvā darba apjomu un locekļu iecelšanas amatā laikietilpīgo procedūru katru reizi, kad tiek iesniegta pārsūdzība vai lūgums izskatīt lietu šķīrējtiesā, kā arī izmantotu tās locekļu individuālās un kopējās zināšanas.

(4)

Saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 55. panta 4. punktu Aģentūras Valde var izveidot Apelācijas padomi/padomes ar trim vai pieciem locekļiem un attiecīgu skaitu aizstājēju.

(5)

Lai nodrošinātu vienmērīgu un efektīvu Apelācijas padomes darbu, viens no locekļiem jāieceļ par Apelācijas padomes priekšsēdētāju. Ir svarīgi, lai priekšsēdētājs nodrošinātu Apelācijas padomes lēmumu kvalitāti un konsekvenci.

(6)

Arī sekretāram un referentam jāsniedz palīdzība Apelācijas padomei tās pienākumu izpildē. Skaidri jānosaka kārtība viņu iecelšanai amatā, viņu funkcijas un uzdevumi. Katrā procesā jānorīko referents, un visām Apelācijas padomēm kopīgi jāizmanto viena sekretāra pakalpojumi.

(7)

Lai papildinātu reglamentu ar praktisko kārtību, jāparedz iespēja, ka Apelācijas padome izstrādā īpašus administratīvos norādījumus.

(8)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi Regulas (ES) 2016/796 81. panta 1. punktā minētā komiteja,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

I NODAĻA

IZVEIDE UN ORGANIZĀCIJA

1. pants

Izveide

1.   Šajā regulā izklāstītie Apelācijas padomes noteikumi attiecas uz visām apelācijas padomēm, kas izveidotas ar Aģentūras Valdes lēmumu. Visas tādas padomes kopā tālāk dēvētas “Apelācijas padome”.

2.   Lai nodrošinātu konstatējumu sniegšanu noliktajos termiņos, kā arī spriedumu kvalitāti un konsekvenci, viena no Apelācijas padomēm, kas izveidota saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 55. pantu, ir pastāvīga.

2. pants

Locekļi

1.   Ja nav norādīts citādi, priekšsēdētājs, pārējie locekļi un viņu aizstājēji, kuri ir Apelācijas padomes sastāvā, turpmāk tekstā tiek saukti par tās “locekļiem”.

2.   Visu locekļu pilnvaru termiņš sākas un beidzas datumos, kas noteikti lēmumā par iecelšanu amatā. Datumu var noteikt, vadoties pēc locekļa funkcijas vai procesa beigām. Saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 56. panta 1. punktu Apelācijas padomes locekļa amata pilnvaru termiņš nepārsniedz četrus gadus un to var pagarināt vienu reizi.

3.   Katrā izveidotajā Apelācijas padomē tiek nodrošinātas tehniskās, juridiskās un procesuālās zināšanas un/vai pieredze.

3. pants

Aizstāšana

1.   Apelācijas padomes locekļi, kuri nespēj pildīt savu funkciju vai pieļauj šādu iespējamību, bez liekas kavēšanās informē par to priekšsēdētāju.

2.   Ja savu funkciju nespēj pildīt priekšsēdētājs, Apelācijas padome lemj, kurš no pārējiem locekļiem pildīs šā amata pienākumus.

3.   Priekšsēdētājs locekļa amatā ieceļ kādu no aizstājējiem.

4.   Šā panta 2. un 3. punktā minētā aizstāšana ilgst, kamēr aizvietotais loceklis vai priekšsēdētājs nespēj pildīt pienākumus un vismaz līdz iesāktā pārsūdzības vai šķīrējtiesas procesa beigām.

5.   Ja nespēja pildīt funkciju ir pastāvīga vai ilgāka par 12 mēnešiem, Aģentūras Valde attiecīgi ieceļ amatā jaunu locekli vai priekšsēdētāju, kā arī aizstājēju.

4. pants

Priekšsēdētāja pienākumi

1.   Apelācijas padomes priekšsēdētājs vada pārsūdzības un šķīrējtiesas procesus.

2.   Priekšsēdētājs nodrošina Apelācijas padomes lēmumu kvalitāti un konsekvenci.

3.   Priekšsēdētājs izraugās no Apelācijas padomes locekļu vidus referentu katram procesam.

4.   Priekšsēdētājs kopā ar sekretāru nodrošina šajā regulā noteiktā reglamenta pienācīgu izpildi.

5.   Ja Aģentūras Valde ir izveidojusi vairāk nekā vienu Apelācijas padomi, to priekšsēdētāji kopā izstrādā procesu sadales metodiku un informē par to sekretāru.

5. pants

Referenta pienākumi

1.   Referents veic iepriekšēju pārsūdzības pārbaudi un paziņo tās rezultātus pārējiem Apelācijas padomes locekļiem.

2.   Referents sagatavo Apelācijas padomes konstatējumu projektu.

6. pants

Apelācijas padomes juridiskā adrese

Apelācijas padomes juridiskā adrese ir Aģentūras juridiskā adrese.

7. pants

Sekretārs

1.   Apelācijas padomei palīdzību pienākumu izpildē sniedz viens sekretārs.

2.   Sekretārs:

a)

reģistrē katru procesu, piešķirot tam numuru, un informē Apelācijas padomi un visas puses par to;

b)

atbild par visu to dokumentu saņemšanu, nosūtīšanu un drošu uzglabāšanu, kuri attiecas uz pārsūdzības un šķīrējtiesas procesiem, kā arī par saziņu ar pusēm un citiem administratīviem uzdevumiem, kas saistīti ar šiem procesiem;

c)

bez liekas kavēšanās dara zināmu pusēm, kuri locekļi izskatīs lietu, un izmaiņām locekļu sastāvā;

d)

informē pārsūdzības procesa puses par to tiesībām saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 57. panta 3. punktu iebilst pret kādu locekli, kas piedalās pārsūdzības procesā;

e)

nodrošina, ka Aģentūras tīmekļa vietnē tiek publicēts pārsūdzības paziņojums, kurā norādīts vismaz pārsūdzības pieteikuma reģistrēšanas datums, pušu vārdi un uzvārdi / nosaukumi un kontaktinformācija, procesa valoda un apstrīdētais lēmums;

f)

pārbauda, vai ir ievēroti visi pārsūdzību iesniegšanas termiņi un citi formālie nosacījumi un par to paziņo Apelācijas padomei;

g)

sagatavo uzklausīšanas sēžu, liecinieku vai ekspertu pārbaužu un Apelācijas padomes apspriežu protokolus;

h)

saglabā arhīvā visus Apelācijas padomes pārsūdzības un šķīrējtiesas procesos pieņemtos lēmumus;

i)

Apelācijas padomes lūgumus un konstatējumus iekļauj Regulas (ES) 2016/796 12. pantā minētajā informācijas un komunikācijas sistēmā (“vienots kontaktpunkts”).

8. pants

Sekretāra iecelšana amatā un pienākumi

1.   Sekretāru ieceļ Apelācijas padome, pēc Aģentūras priekšlikuma izvēloties vienu no Aģentūras darbiniekiem. Ja ir vairāk nekā viena Apelācijas padome, lēmumam vajadzīga vienprātība.

2.   Sekretārs nedrīkst piedalīties Aģentūras uzdevumos vai procesos, kas saistīti ar lēmumiem, kuri var būt pārsūdzības priekšmets saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 60. pantu.

3.   Sekretārs pilda savus pienākumus Apelācijas padomes priekšsēdētāja pārraudzībā un ievēro viņa norādījumus.

4.   Sekretāram var palīdzēt darbinieki; arī uz tiem attiecas šis pants.

II NODAĻA

PĀRSŪDZĪBA

9. pants

Pārsūdzības iesniegšana un paziņošana

1.   Pārsūdzību iesniedz Apelācijas padomes sekretāram pārsūdzībām paredzētajā elektroniskajā formā divu mēnešu laikā no Regulas (ES) 2016/796 59. panta 2. punktā norādītajiem datumiem.

2.   Pārsūdzībā attiecīgi norāda:

a)

pārsūdzības iesniedzēja vārdu un uzvārdu / nosaukumu un adresi;

b)

pārstāvja vārdu un uzvārdu / nosaukumu un adresi, ja pārsūdzības iesniedzējs ir iecēlis pārstāvi;

c)

adresi elektroniskā pasta saņemšanai;

d)

ja pārsūdzības iesniedzējs ir juridiska persona, tas iesniedz sekretāram juridiskās personas statūtus vai nesenu izrakstu no komercreģistra vai apvienību reģistra, vai citu tā juridiskās pastāvēšanas pierādījumu;

e)

atsauci uz apstrīdēto lēmumu un pārsūdzības iesniedzēja prasījumu;

f)

argumentus;

g)

attiecīgā gadījumā – iesniegto pierādījumu būtību un paziņojumu, kur izskaidroti fakti, kurus pierādījumi apliecina;

h)

attiecīgā gadījumā – dokumentu vai to daļu konfidenciālas izskatīšanas pieteikumu;

i)

ja pārsūdzības iesniedzējs nav persona, uz kuru attiecas apstrīdētais lēmums, iemeslus, kuru dēļ lēmums pārsūdzības iesniedzēju tieši vai netieši skar, un pierādījumu par datumu, kad viņš uzzinājis par šo lēmumu.

3.   Ja pārsūdzībā nav ietverta 2. punktā minētā informācija, sekretārs noliek termiņu, kurš nepārsniedz desmit darbdienas un kurā pārsūdzības iesniedzējam šī informācija jāiesniedz. Šādu termiņu sekretārs nosaka tikai vienu reizi. Minēto laikposmu neiekļauj Regulas (ES) 2016/796 58. un 62. pantā noteiktā termiņa aprēķinā.

4.   Vienas darbdienas laikā no pārsūdzības aizpildīšanas sekretārs paziņo par pārsūdzību Apelācijas padomei, Aģentūrai un citām nosakāmajām iesaistītajām personām.

10. pants

Konfidencialitāte

1.   Pieteikumā uz konfidenciālu izskatīšanu norāda vārdus, datus, skaitļus vai teksta fragmentus, kuriem tiek pieprasīta konfidencialitāte, un konkrētus iemeslus. Tādas informācijas nesniegšana var būt pamats Apelācijas padomei pieteikumu noraidīt.

2.   Priekšsēdētājs izlemj, vai informācija, kas saskaņā ar 9. panta 2. punkta h) apakšpunktu norādīta pieteikumā, ir uzskatāma par konfidenciālu, un gādā, lai konfidenciālā informācija netiek publicēta.

11. pants

Pārsūdzības nepieņemamība

Apelācijas padome var nolemt, ka pārsūdzība ir atzīstama par nepieņemamu, pamatojoties uz vienu vai vairākiem šādiem iemesliem:

a)

pārsūdzība neatbilst 9. pantā noteiktajām formālajām prasībām;

b)

pārsūdzības iesniedzējs ir nokavējis pārsūdzības iesniegšanas termiņu;

c)

pārsūdzība neattiecas uz lēmumu, kuru var pārsūdzēt;

d)

apstrīdētais lēmums nav adresēts pārsūdzības iesniedzējam, un viņš nespēj pierādīt, ka lēmums to tieši un individuāli skar.

12. pants

Interešu konflikts

1.   Pēc pārsūdzības iesniegšanas Apelācijas padomē katrs loceklis, kas saskata varbūtēju interešu konfliktu, saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 57. panta 2. punktu sagatavo deklarāciju ar pamatojumu un iesniedz to priekšsēdētājam.

2.   Pārsūdzības puses bez liekas kavēšanās tiek informētas par katru šādu deklarāciju.

3.   Pārsūdzības puses celtie iebildumi tiek pieņemti, ja tie ir iesniegti desmit darbdienu laikā no datuma, kurā puse, kas ceļ iebildumus, uzzinājusi faktus, kuri rada šos iebildumus.

4.   Attiecīgais loceklis tiek informēts par iebildumiem un aicināts sniegt atbildi priekšsēdētājam piecu darbdienu laikā no paziņojuma saņemšanas.

5.   Apelācijas padome bez liekas kavēšanās pieņem lēmumu par attiecīgā locekļa izslēgšanu no dalības procesā saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 57. panta 2. punktu. Attiecīgais loceklis nepiedalās balsošanā par šo lēmumu.

6.   Attiecīgā locekļa izslēgšana ir uz laiku un attiecas tikai uz konkrēto pārsūdzības vai šķīrējtiesas procesu, par kuru ir celti iebildumi. Nodrošina izslēgtā locekļa vai priekšsēdētāja aizstāšanu saskaņā ar šās regulas 3. pantu.

13. pants

Iepriekšējas pārskatīšanas procedūra

1.   Saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 60. pantu ikvienu pārsūdzību par lēmumu, ko Aģentūra pieņēmusi saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 14., 20., 21. un 22. pantu, vai to, ka Aģentūra nav rīkojusies piemērojamajos termiņos, pirms nodošanas izskatīšanai Apelācijas padomē iepriekš pārskata.

2.   Pēc pārsūdzības aizpildīšanas Aģentūrai ir mēnesis laika rīkoties kādā no šiem veidiem:

a)

labot lēmumu vai bezdarbību;

b)

apstiprināt apstrīdēto lēmumu un sniegt tā pamatojumu;

c)

apstiprināt, ka saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 60. panta 1. punkta otro teikumu iepriekšējas pārskatīšanas procedūru nepiemēro, un sniegt pamatojumu;

d)

sniegt pamatojumu, kāpēc uzskata, ka pārsūdzība nav pieņemama.

3.   Visos iepriekš minētajos gadījumos Aģentūra par savu rīcību informē sekretāru un attiecīgā gadījumā iesniedz visus nepieciešamos apliecinošos dokumentus.

4.   Šā panta 2. punkta a) apakšpunktā minētajā gadījumā Aģentūra izdod savu lēmumu un sekretārs slēdz pārsūdzības procedūru, kā arī informē par to visas procesa puses.

5.   Šā panta 2. punkta b), c) un d) apakšpunktā minētajos gadījumos sekretārs informē pārsūdzības iesniedzēju un nodod procesu izskatīšanai Apelācijas padomē.

6.   Desmit darbdienu laikā no datuma, kurā paziņots par procesa nodošanu izskatīšanai, pārsūdzības iesniedzējs var pārsūdzību atsaukt.

7.   Datumu, kurā process ir nodots izskatīšanai Apelācijas padomē, uzskata par iesniegšanas datumu, kas jāņem vērā Regulas (ES) 2016/796 58. un 62. pantā noteiktā termiņa aprēķināšanā.

8.   Procesa nodošanas gadījumā Aģentūra var izlemt apturēt pārsūdzētā lēmuma piemērošanu.

14. pants

Aizstāvības paziņojums

1.   Aģentūra viena mēneša laikā no pārsūdzības paziņošanas datuma iesniedz aizstāvības paziņojumu.

2.   Gadījumos, kad ir piemērojama 13. pantā aprakstītā iepriekšējās pārskatīšanas procedūra, attiecībā uz minētā panta 2. punkta c) un d) apakšpunktu var iesniegt aizstāvības paziņojumu. Pamatojums, kas sniegts saskaņā ar b) apakšpunktu, ir uzskatāms par aizstāvības paziņojumu.

3.   Aizstāvības paziņojumā iekļauj pamatojumu un visus apliecinošos dokumentus.

4.   Ja Aģentūra aizstāvības paziņojumu neiesniedz, procesu turpina bez tā.

15. pants

Iestāšanās lietā

1.   Apelācijas padome var ļaut iestāties tās izskatītā lietā ikvienai personai, kura pierāda, ka procesa iznākums skar tās leģitīmās intereses.

2.   Pieteikumu par iestāšanos lietā iesniedz desmit darbdienu laikā no pārsūdzības paziņojuma publicēšanas Aģentūras tīmekļa vietnē.

3.   Pieteikumu par iestāšanos lietā dara zināmu pusēm, lai nodrošinātu tām iespēju iesniegt apsvērumus, kurus tās uzskata par nepieciešamiem, pirms Apelācijas padome pieņem lēmumu par iestāšanos lietā.

4.   Ar iestāšanos lietā tiek pilnīgi vai daļēji atbalstīts vienas puses prasījums vai iebilsts pret to. Iestāšanās lietā nedod tādas pašas procesuālās tiesības, kādas jau ir dotas procesa pusēm.

16. pants

Pieteikuma par iestāšanos lietā saturs

1.   Pieteikumā par iestāšanos lietā norāda:

a)

personas, kura iestājas lietā, vārdu un uzvārdu / nosaukumu, adresi;

b)

attiecīgā gadījumā – personas, kura iestājas lietā, pārstāvja vārdu un uzvārdu / nosaukumu, adresi;

c)

kontaktadresi, ja tā atšķiras no a) un b) apakšpunktā minētās;

d)

atsauci uz procesu, par kuru ir iesniegts pieteikums;

e)

paziņojumu, ar kuru tiek pilnīgi vai daļēji atbalstīts vienas puses prasījums vai iebilsts pret to;

f)

prasības pamatu un ar faktiem un tiesību normām pamatotos argumentus;

g)

attiecīgā gadījumā – attiecīgus apliecinošus pierādījumus.

2.   Pēc pieteikuma par iestāšanos lietā iesniegšanas priekšsēdētājs nosaka termiņu, kurš nepārsniedz desmit darbdienas un kura laikā puses var sniegt atbildi uz iestāšanos lietā.

17. pants

Lūgums apturēt lēmuma piemērošanu

1.   Ja pārsūdzības iesniedzēji pierāda, ka ir steidzama vajadzība apturēt lēmumu, lai aizsargātu viņu tiesības un intereses, jo ir briesmas, ka šīm tiesībām un interesēm tiks nodarīts būtisks un neatgriezenisks kaitējums, Apelācijas padome var apturēt apstrīdētā lēmuma piemērošanu.

2.   Priekšsēdētājs var aicināt iebilduma iesniedzējus iesniegt rakstiskus apsvērumus par savu prasījumu.

18. pants

Procesa pārtraukšana

1.   Ar visu pārsūdzības procesā iesaistīto personu piekrišanu Apelācijas padome var izdot rīkojumu procesu pārtraukt uz laiku, kas nepārsniedz desmit darbdienas.

2.   Rīkojumā norāda, uz kādu laiku process pārtraukts un kāds ir pārtraukuma pamatojums.

3.   Kamēr process ir pārtraukts, ir pārtraukti arī visi procesa termiņi.

III NODAĻA

ŠĶĪRĒJTIESA

19. pants

Lūgums izskatīt lietu šķīrējtiesā

1.   Saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 61. pantu lūgumu izskatīt lietu šķīrējtiesā var iesniegt attiecīgā valsts drošības iestāde vai attiecīgās iestādes.

2.   To iesniedz sekretāram, kurš vienas darbdienas laikā par to paziņo Aģentūrai un Apelācijas padomei.

20. pants

Lūgums šķīrējtiesā izskatīt ar ERTMS saistītu lietu

1.   Aģentūra informē sekretāru par iestāžu koordinācijas procedūru, kas noris saskaņā ar Regulas (ES) 2016/796 30. panta 2. punktu, un par pusēm un termiņiem.

2.   Ja viena mēneša laikā no koordinēšanas procesa sākuma nav rasts savstarpēji pieņemams risinājums, sekretārs nodod procesu Apelācijas padomei izskatīšanai šķīrējtiesā un informē par to iesaistītās personas.

21. pants

Šķīrējtiesas procedūra

1.   Apelācijas padome viena mēneša laikā pieņem lēmumu par to, vai aizstāvēt Aģentūras nostāju.

2.   Pēc analoģijas piemēro attiecīgos II nodaļas noteikumus.

22. pants

Apelācijas padomes lēmums

Apelācijas padomes lēmumā iekļauj vismaz šādus elementus:

a)

pušu un – attiecīgā gadījumā – to pārstāvju vārdu un uzvārdu / nosaukumu;

b)

apstrīdēto faktu un jautājumu kopsavilkumu;

c)

pušu attiecīgās nostājas un argumentus;

d)

konstatējumu analīzi;

e)

rezolutīvo daļu ar lēmumu.

IV NODAĻA

KOPĪGĀS PROCESUĀLĀS PRASĪBAS

1. IEDAĻA

Valoda

23. pants

Procesa valoda

1.   Ja pārsūdzības iesniedzējs ir persona, kurai adresēts pārsūdzētais lēmums, pārsūdzību iesniedz tās procedūras valodā, kuras rezultātā pieņemts pārsūdzētais lēmums.

2.   Ja pārsūdzības iesniedzējs nav persona, kurai adresēts pārsūdzētais lēmums, pārsūdzību var iesniegt jebkurā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

3.   Lūgumu izskatīt lietu šķīrējtiesā var iesniegt jebkurā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām. Šķīrējtiesas procesi norit valodā, kuru izmanto iesaistītā valsts drošības iestāde.

4.   Šā panta 1., 2., un 3. punktā minētā valoda ir pārsūdzības vai šķīrējtiesas procesa valoda. To izmanto procesa rakstiskajā un mutiskajā daļā un visā saziņā ar pusēm.

5.   Visus tehniskos un apliecinošos dokumentus, kas tiek pievienoti pārsūdzībai, lūgumam izskatīt lietu šķīrējtiesā vai aizstāvībai, iesniedz procesa valodā.

6.   Apelācijas padomes konstatējumus sagatavo procesa valodā.

7.   Personas, kas iestājušās lietā, izmanto procesa valodu.

8.   Ja visas puses vienojas par citu risinājumu, Apelācijas padome var pieļaut atkāpi no iepriekš minēto punktu noteikumiem attiecībā uz rakstiskiem un mutiskiem procesiem vai to daļām, tostarp atsevišķiem dokumentiem un/vai mutisku iestāšanos lietā, lai nodrošinātu darba efektivitāti un samazinātu izmaksas. Pēc pieprasījuma Apelācijas padome reģistrē tādu vienošanos un nosacījumus, uz kuriem tā varētu balstīties.

24. pants

Tulkošana

1.   Visus izdevumus, kas saistīti ar pievienoto tehnisko un citu apliecinošo dokumentu tulkošanu procesa valodā, sedz puse, kas iesniedz attiecīgo dokumentu.

2.   Rakstiskos un mutiskos tulkojumus Apelācijas padome pieprasa iespējami maz, un to izmaksas sedz Aģentūra.

3.   Ja ir nepieciešams tulkojums, attiecīgā puse nodrošina apstiprinātu tulkojumu.

2. IEDAĻA

Procedūra

25. pants

Procesuālie pasākumi

1.   Procesuālos pasākumus priekšsēdētājs var noteikt – pēc pušu pieprasījuma vai bez tā – jebkurā procedūras posmā.

2.   Šā panta 1. punktā minētie pasākumi cita starpā var būt šādi:

a)

jautājumu uzdošana pusēm, lieciniekiem vai ekspertiem un citām personām, kuru rīcībā ir informācija, kam procesā ir izšķiroša nozīme;

b)

aicinājums sniegt rakstisku un mutisku informāciju par izšķirošiem procesa aspektiem;

c)

aicinājums iesniegt dokumentus;

d)

eksperta ziņojuma pasūtīšana;

e)

pārbaudes un revīzijas, kurām ir izšķiroša nozīme procesā.

26. pants

Termiņu pagarināšana ārkārtas apstākļos

Ārkārtas apstākļos, ja attiecīgā puse pierāda, ka pastāvējuši neparasti un neparedzami apstākļi, kurus tā nav spējusi ietekmēt un kuru sekas nebūtu bijis iespējams novērst ar visiem pienācīgi veiktajiem pasākumiem, Apelācijas padome var koriģēt termiņus, kas noteikti saskaņā ar šo regulu, vienlaikus nodrošinot vienlīdzīgas tiesības visām procesa pusēm.

27. pants

Dokumenti, kas iesniegti procesa sākšanai vai kā papildu pierādījumi

1.   Termiņu aprēķināšanas vajadzībām dokumentu uzskata par iesniegtu tikai tad, kad to ir saņēmis sekretārs, un viņam ir jāapstiprina attiecīgā dokumenta saņemšana.

2.   Dokumentos norāda pārsūdzības vai šķīrējtiesas procesa numuru, kuru piešķīris sekretārs, kad pirmoreiz tika iesniegta pārsūdzība vai lūgums izskatīt lietu šķīrējtiesā.

3.   Maksimālais procesuālo dokumentu lappušu skaits ir šāds:

a)

20 lappuses pārsūdzībām un aizstāvībai; un

b)

10 lappuses katrā gadījumā, kad persona iestājas lietā.

Lappušu skaita ierobežojums neattiecas uz procesuālo dokumentu pielikumiem.

4.   Atļauju pārsniegt šā panta 3. punktā norādīto maksimālo lappušu skaitu piešķir sekretārs ar priekšsēdētāja piekrišanu un tikai tad, ja process ir saistīts ar īpaši sarežģītiem faktu jautājumiem.

28. pants

Apspriešana

Apelācijas padomes apspriedes ir konfidenciālas, un uz tām attiecas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 1049/2001 (2) 4. panta 3. punkts.

Apspriešana var notikt jebkādā atbilstošā veidā, ne tikai sanākot personiski.

29. pants

Liecinieki, eksperti un uzklausīšanas sēdes

1.   Apelācijas padome var pēc puses lūguma uzklausīt lieciniekus jautājumos par izšķirošiem faktiem, kuri ietekmē procesa iznākumu. Puses lūgumā uzklausīt liecinieku norāda, par kuriem izšķirošajiem faktiem liecinieks tiks uzklausīts un kāds ir attiecīgais pamatojums liecinieka izsaukšanai.

2.   Apelācijas padome var uzklausīt ekspertus, lai precizētu noteiktus procesa aspektus, vai norīkot ekspertu sniegt ziņojumu.

3.   Norīkojot ekspertus sniegt ziņojumu, Apelācijas padome nosaka viņu uzdevumus un termiņu, kurā ziņojums iesniedzams.

4.   Pirms liecības sniegšanas eksperts paziņo, vai viņam ir tieša vai netieša personiska ieinteresētība procesa iznākumā, īpaši, ja viņš iepriekš ir bijis vienas puses pārstāvis vai piedalījies procesā, kura rezultātā pieņemts lēmums, kas tagad tiek pārsūdzēts, vai saistītā šķīrējtiesas procesā.

5.   Ja viena no pusēm iebilst pret ekspertu, pamatojoties uz varbūtēju interešu konfliktu, jautājumu izlemj Apelācijas padome, pēc analoģijas piemērojot 12. pantu.

6.   Ja Apelācijas padome uzskata, ka pastāv interešu konflikts vai interešu konflikta briesmas, tā var nolemt alternatīvā kārtā uzklausīt ekspertu kā liecinieku.

7.   Ievērojot darba efektivitātes apsvērumus, Apelācijas padome var veikt mutisku uzklausīšanu, ja uzskata to par nepieciešamu, lai apstiprinātu pierādījumus par izšķirošiem faktiem, kuri ietekmē procesa iznākumu.

30. pants

Jauni argumenti vai pierādījumi

1.   Apelācijas padome izlemj, līdz kuram brīdim var iesniegt jaunus pierādījumus vai jaunu izvirzīto pamatu.

2.   Vajadzības gadījumā Apelācijas padome aicina puses termiņā, ko pati nosaka, iesniegt apsvērumus vai papildu informāciju.

3.   Ja jaunos pierādījumus vai jauno izvirzīto pamatu atzīst par pieņemamu, pārējām pusēm ir tiesības sniegt savus apsvērumus.

3. IEDAĻA

Lēmums

31. pants

Balsošana

Lēmumus pieņem ar Apelācijas padomes balsu vairākumu. Vienāda balsu skaita gadījumā izšķirošā balss ir priekšsēdētājam.

32. pants

Apelācijas padomes konstatējumi

1.   Apelācijas padomes pamatotos konstatējumus sniedz rakstiski. Tajos iekļauj vismaz šādus elementus:

a)

attiecīgajā procesā piedalījušos Apelācijas padomes locekļu vārdu un uzvārdu;

b)

pušu un – attiecīgā gadījumā – to pārstāvju vārdu un uzvārdu / nosaukumu;

c)

būtisko faktu kopsavilkumu;

d)

pušu prasījumus;

e)

pušu argumentu kopsavilkumu;

f)

pieņemamības pamatojumu;

g)

konstatējumu rezolutīvo daļu un to pamatojumu;

h)

to sniegšanas datumu.

2.   Konstatējumus paraksta Apelācijas padomes locekļi, kuri lēmuši par konstatējumiem, un sekretārs.

33. pants

Aģentūras galīgais lēmums par pārsūdzību

1.   Ja Apelācijas padome konstatē, ka pārsūdzībai ir pamats, Aģentūra viena mēneša laikā pēc Apelācijas padomes lēmuma pieņemšanas izdod galīgo lēmumu, kurš adresēts iesaistītajām pusēm un kurā ņemti vērā Apelācijas padomes konstatējumi.

2.   Lēmumā iekļauj vismaz šādus elementus:

a)

pušu un – attiecīgā gadījumā – to pārstāvju vārdus un uzvārdus / nosaukumus;

b)

Apelācijas padomes konstatējumus;

c)

lēmuma rezolutīvo daļu un tā pamatojumu.

3.   Lietās, kur Apelācijas padome ir apstiprinājusi Aģentūras lēmumu, Aģentūra izsniedz rēķinu par pārsūdzības procesa izdevumiem saskaņā ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2018/764 (3).

4.   Apelācijas padomes konstatējumu kopsavilkumu publicē Aģentūras tīmekļa vietnē.

4. IEDAĻA

Tiesāšanās izmaksas

34. pants

Pušu izmaksas

1.   Pārsūdzības nodevu nosaka saskaņā ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2018/764.

2.   Katra no pusēm, kas piedalās šķīrējtiesas procesā, pati sedz savas izmaksas.

35. pants

Dalības izmaksas

1.   Personas, kas iestājas lietā, pašas sedz savas izmaksas.

2.   Ja pārsūdzības iesniedzēji, kuru prasība ir apmierināta, piedalās mutiskajā uzklausīšanā, tiem ir tiesības saņemt atmaksu par ceļa un izmitināšanas izdevumiem un atlīdzinājumu par negūtajiem ieņēmumiem tādā apmērā, ko Apelācijas padome uzskata par taisnīgu.

3.   Ja liecinieki piedalās mutiskajā uzklausīšanā, tiem ir tiesības saņemt atmaksu par ceļa un izmitināšanas izdevumiem un atlīdzinājumu par negūtajiem ieņēmumiem tādā apmērā, ko Apelācijas padome uzskata par taisnīgu.

4.   Ekspertiem ir tiesības saņemt atalgojumu par pakalpojumiem, pamatojoties uz likmi, kas noteikta ekspertiem, kuri sniedz palīdzību Aģentūrai, kā arī atmaksu par ceļa un izmitināšanas izdevumiem.

5.   Aģentūras Valde detalizēti izstrādā atmaksas un atlīdzināšanas noteikumus.

V NODAĻA

NOBEIGUMA NOTEIKUMI

36. pants

Apelācijas padomes locekļu atalgojums

1.   Apelācijas padomes locekļiem ir tiesības saņemt atalgojumu par pienākumu pildīšanu Apelācijas padomes locekļa amatā, pamatojoties uz pielikumā doto atlīdzības shēmu.

2.   Apelācijas padomes locekļiem ir tiesības saņemt atmaksu par ceļa un izmitināšanas izdevumiem, kas tiem radušies, un dienas naudu. Aģentūras Valde detalizēti izstrādā noteikumus par šo summu aprēķināšanu.

37. pants

Pienākums nodrošināt pārredzamību

Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1049/2001 attiecīgajiem noteikumiem un atbilstoši Aģentūrā īstenotajai politikai par publisku piekļuvi dokumentiem ieinteresētajām personām ir pieejami Apelācijas padomes sagatavotie un saņemtie dokumenti.

38. pants

Vadlīnijas un cita attiecīga informācija

1.   Vadlīnijas par tās īstenotajiem procesiem Apelācijas padome pieņem ar balsu vairākumu.

2.   Šīs pamatnostādnes un visu pārējo informāciju, kas svarīga iesniedzējiem, publicē Aģentūras tīmekļa vietnē.

39. pants

Stāšanās spēkā

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2018. gada 13. jūnijā

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 11. maija Regula (ES) 2016/796 par Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūru un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 881/2004 (OV L 138, 26.5.2016., 1. lpp.).

(2)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 30. maija Regula (EK) Nr. 1049/2001 par publisku piekļuvi Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas dokumentiem (OV L 145, 31.5.2001., 43. lpp.).

(3)  Komisijas 2018. gada 2. maija Īstenošanas regula (ES) 2018/764 par Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūrai maksājamām nodevām un maksām un to maksāšanas nosacījumiem (OV L 129, 25.5.2018., 68. lpp.).


PIELIKUMS

ATLĪDZĪBA

1.   ATLĪDZĪBA PAR PĀRSŪDZĪBAS/ŠĶĪRĒJTIESAS PROCESU (ATALGOJUMS)

1.

Apelācijas padomes (turpmāk AP) locekļi un viņu aizstājēji ir tiesīgi uz atlīdzību, ja viņi norīkoti pārsūdzības vai šķīrējtiesas procesā. Locekļiem un viņu aizstājējiem, kuri piedalās procesā, atlīdzība ir EUR 600 par vienu darba dienu pārsūdzības vai šķīrējtiesas procesā vai EUR 75 stundā, ja nav aptverta pilna darba diena, nepārsniedzot EUR 9 000 par vienu procesu vienai personai.

2.

Apelācijas padomes priekšsēdētājam un procesa referentam atlīdzība ir EUR 700 par vienu darba dienu pārsūdzības vai šķīrējtiesas procesā vai EUR 87,50 stundā, ja nav aptverta pilna darba diena, nepārsniedzot EUR 18 000 par vienu procesu vienai personai.

 

Atlīdzības summa vienai personai par vienu procesam veltītu dienu

Maksimālā atlīdzība par vienu procesu vienai personai

Locekļiem un aizstājējiem par viņu pienākumu pildīšanu

EUR 600

EUR 9 000

Procesā norīkotiem priekšsēdētājam un referentam

EUR 700

EUR 18 000

2.   ATLĪDZĪBA PAR DALĪBU APELĀCIJAS PADOMES SANĀKSMĒS, KAS NAV SAISTĪTAS AR PĀRSŪDZĪBAS/ŠĶĪRĒJTIESAS PROCESU

Apelācijas padome vai atsevišķi locekļi var rīkot sanāksmes par organizatoriskiem un administratīviem jautājumiem. Atlīdzība par dalību tādās sanāksmēs ir EUR 600 par vienu sanāksmi. Tādu sanāksmju skaits nepārsniedz sešas sanāksmes vienā kalendārajā gadā. Aģentūra palīdz sarīkot tādas sanāksmes.

 

Atlīdzības summa vienai personai par vienu sanāksmi

Maksimālais sanāksmju skaits gadā vienai personai vienā gadā

Apelācijas padomes locekļi un viņu aizstājēji

EUR 600

sešas sanāksmes

3.   ATLĪDZĪBA PAR DALĪBU CITĀS SANĀKSMĒS

Apelācijas padomes locekļi un viņu aizstājēji, ja Aģentūra viņus ir uzaicinājusi, ir tiesīgi arī uz ceļa un uzturēšanās izdevumu atlīdzinājumu sakarā ar īpašām sanāksmēm, uz kurām neattiecas 1. un 2. punkts.


Top