EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006D0473

2006/473/EK: Komisijas Lēmums ( 2006. gada 5. júlijs ), ar ko dažas trešās valstis un dažas trešo valstu teritorijas atzīst par tādām, kurās nav sastopams Xanthomonas campestris (visi celmi, kas ir patogēni Citrus ģints augiem), Cercospora angolensis Carv . un Mendes un Guignardia citricarpa Kiely (visi celmi, kas ir patogēni Citrus ģints augiem) (izziņots ar dokumenta numuru K(2006) 3024)

OJ L 187, 8.7.2006, p. 35–36 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
OJ L 118M, 8.5.2007, p. 960–961 (MT)
Special edition in Bulgarian: Chapter 03 Volume 073 P. 258 - 259
Special edition in Romanian: Chapter 03 Volume 073 P. 258 - 259
Special edition in Croatian: Chapter 03 Volume 044 P. 43 - 44

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 04/01/2018: This act has been changed. Current consolidated version: 05/05/2016

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/473/oj

8.7.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 187/35


KOMISIJAS LĒMUMS

(2006. gada 5. júlijs),

ar ko dažas trešās valstis un dažas trešo valstu teritorijas atzīst par tādām, kurās nav sastopams Xanthomonas campestris (visi celmi, kas ir patogēni Citrus ģints augiem), Cercospora angolensis Carv. un Mendes un Guignardia citricarpa Kiely (visi celmi, kas ir patogēni Citrus ģints augiem)

(izziņots ar dokumenta numuru K(2006) 3024)

(2006/473/EK)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Padomes 2000. gada 8. maija Direktīvu 2000/29/EK par aizsardzības pasākumiem pret tādu organismu ievešanu, kas kaitīgi augiem vai augu produktiem, un pret to izplatību Kopienā (1) un jo īpaši tās IV pielikuma A daļas I iedaļas 16.2., 16.3. un 16.4. punktu,

tā kā:

(1)

Lai saskaņā ar Direktīvu 2000/29/EK atļautu ievest Kopienā no trešām valstīm Citrus L., Fortunella Swingle, Poncirus Raf. augļus un to hibrīdus vai arī atļautu to pārvietošanu Kopienas teritorijā, Komisijas 1998. gada 8. janvāra Lēmumā 98/83/EK, ar ko dažas trešās valstis un dažus trešo valstu apgabalus atzīst par Xanthomonas campestris (visu Citrus ģints augiem patogēno rasu), Cercospora angolensis Carv et. Mendes un Guignardia citricarpa Kiely (visu Citrus ģints augiem patogēno rasu) neskartām (2), dažas trešās valstis un dažas trešo valstu teritorijas atzītas par tādām, kurās nav sastopami šie kaitīgie organismi.

(2)

Kopš Lēmuma 98/83/EK pieņemšanas tas ir vairākas reizes grozīts. Tādēļ skaidrības un praktiskuma interesēs Lēmums 98/83/EK jāatceļ un jāaizstāj.

(3)

Jaunzēlande ir iesniegusi oficiālu informāciju, apliecinot, ka tās teritorijā nav sastopams Xanthomonas campestris un Guignardia citricarpa. Tādēļ jāatzīst, ka Jaunzēlandē nav sastopami šie kaitīgie organismi.

(4)

Dienvidāfrika ir iesniegusi oficiālu informāciju, apliecinot, ka Ziemeļkāpas (Northern Cape) administratīvajos rajonos Hartsvoterā (Hartswater) un Varentonā (Warrenton) nav sastopama Guignardia citricarpa. Tādēļ jāatzīst, ka šajos Dienvidāfrikas rajonos nav sastopams šis kaitīgais organisms.

(5)

Austrālija ir iesniegusi informāciju, norādot, ka Kvīnslendā ir sastopams Xanthomonas campestris. Tādēļ vairs nevar atzīt, ka Kvīnslendā nav sastopams šis kaitīgais organisms.

(6)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu veselības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

1.   Saistībā ar IV pielikuma A daļas I iedaļas 16.2. punktu šādas trešās valstis tiek atzītas par tādām, kurās nav sastopams neviens Xanthomonas campestris celms, kas ir patogēns Citrus ģints augiem:

a)

visas citrusaugu audzēšanas trešās valstis Eiropā, Alžīrija, Ēģipte, Izraēla, Lībija, Maroka, Tunisija un Turcija;

b)

Āfrikā – Dienvidāfrika, Gambija, Gana, Gvineja, Kenija, Sudāna, Svazilenda un Zimbabve;

c)

Celtrālamerikā, Dienvidamerikā un Karību jūras reģionā – Bahamu salas, Beliza, Čīle, Kolumbija, Kostarika, Kuba, Ekvadora, Hondurasa, Jamaika, Meksika, Nikaragva, Peru, Dominikānas Republika, Sentlūsija, Salvadora, Surinama un Venecuēla;

d)

Okeānijā – Jaunzēlande.

2.   Saistībā ar IV pielikuma A daļas I iedaļas 16.2. punktu šādas teritorijas tiek atzītas par tādām, kurās nav sastopams neviens Xanthomonas campestris celms, kas ir patogēns Citrus ģints augiem:

a)

Austrālijā – Jaundienvidvelsa, Dienvidaustrālija un Viktorija;

b)

Brazīlija, izņemot Riugrandi du Sulas (Rio Grande do Sul), Santakatarinas (Santa Catarina), Paranas (Paraná), Sanpaulu (São Paulo), Minasžeirasas (Minas Gerais) un Matugrosu du Sulas (Matu Grosso do Sul) štatu;

c)

Amerikas Savienoto Valstu teritorijas – Arizona, Guama, Havaju salas, Kalifornija, Luiziāna, Ziemeļu Marianas salas, Puertoriko, Amerikāņu Samoa, Teksasa un Amerikāņu Virdžīnas;

d)

Urugvaja, izņemot Salto, Riveras un Paisandu departamentus uz ziemeļiem no Chapicuy upes.

2. pants

Saistībā ar IV pielikuma A daļas I iedaļas 16.3. punktu šādas trešās valstis tiek atzītas par tādām, kurās nav sastopams Cercospora angolensis Carv. un Mendes:

a)

visas citrusaugu audzēšanas trešās valstis Ziemeļamerikā, Centrālamerikā, Dienvidamerikā, Karību jūras reģionā, Āzijā (izņemot Jemenu), Eiropā un Okeānijā;

b)

visas citrusaugu audzēšanas trešās valstis Āfrikā, izņemot Angolu, Kamerūnu, Centrālāfrikas Republiku, Kongo Demokrātisko Republiku, Gabonu, Gvineju, Keniju, Mozambiku, Nigēriju, Ugandu, Zambiju un Zimbabvi.

3. pants

1.   Saistībā ar IV pielikuma A daļas I iedaļas 16.4. punktu šādas trešās valstis tiek atzītas par tādām, kurās nav sastopams neviens Guignardia citricarpa Kiely celms, kas ir patogēns Citrus ģints augiem:

a)

visas citrusaugu audzēšanas trešās valstis Ziemeļamerikā, Centrālamerikā, Dienvidamerikā (izņemot Argentīnu un Brazīliju), Karību jūras reģionā un Eiropā;

b)

visas citrusaugu audzēšanas trešās valstis Āzijā, izņemot Butānu, Ķīnu, Indonēziju, Filipīnas un Taivānu;

c)

visas citrusaugu audzēšanas trešās valstis Āfrikā, izņemot Dienvidāfriku, Keniju, Mozambiku, Svazilendu, Zambiju un Zimbabvi;

d)

visas citrusaugu audzēšanas trešās valstis Okeānijā, izņemot Austrāliju un Vanuatu.

2.   Saistībā ar IV pielikuma A daļas I iedaļas 16.4. punktu šādas teritorijas tiek atzītas par tādām, kurās nav sastopams neviens Guignardia citricarpa Kiely celms, kas ir patogēns Citrus ģints augiem:

a)

Dienvidāfrikā – Rietumkāpa un Ziemeļkāpas administratīvie rajoni Hartsvotera un Varentona;

b)

Austrālijā – Dienvidaustrālija, Rietumaustrālija un Ziemeļu teritorija;

c)

Ķīnā – visas teritorijas, izņemot Sičuaņu (Sichuan), Juņnaņu (Yunnan), Guandunu (Guangdong), Fudzjaņu (Fujian) un Džedzjanu (Zhejiang);

d)

Brazīlijā – visas teritorijas, izņemot Riodežaneiro, Sanpaulu un Riugrandi du Sula štatu.

4. pants

Lēmums 98/83/EK ir atcelts.

5. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2006. gada 5. jūlijā

Komisijas vārdā

Komisijas loceklis

Markos KYPRIANOU


(1)  OV L 169, 10.7.2000., 1. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Direktīvu 2006/35/EK (OV L 88, 25.3.2006., 9. lpp.).

(2)  OV L 15, 21.1.1998., 41. lpp. Lēmumā jaunākie grozījumi izdarīti ar Lēmumu 2003/129/EK (OV L 51, 26.2.2003., 21. lpp.).


Top