EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2008/057/12

Atklāts aicinājums iesniegt priekšlikumus — GP/RPA/ReferNet-FPA/002/08 — ReferNet — Eiropas profesionālās izglītības un apmācības (PIA) uzziņu un pieredzes apmaiņas tīkls

OJ C 57, 1.3.2008, p. 28–29 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

1.3.2008   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 57/28


ATKLĀTS AICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS — GP/RPA/ReferNet-FPA/002/08

ReferNet — Eiropas profesionālās izglītības un apmācības (PIA) uzziņu un pieredzes apmaiņas tīkls

(2008/C 57/12)

1.   Mērķi un apraksts

Eiropas VET uzziņu un pieredzes apmaiņas tīklā (ReferNet) ietilpst visu dalībvalstu, Islandes un Norvēģijas valsts konsorciji, kurus veido reprezentatīvas VET organizācijas. Katru konsorciju vada attiecīgās valsts konsorcija vadītājs.

Lai atvieglinātu šāda veida darbību, valsts konsorciji un svarīgākās VET iesaistītās organizācijas ir aicinātas atsaukties šim aicinājumam iesniegt priekšlikumus. No katras valsts, kura ir tiesīga pretendēt, izvēlēsies vienu veiksmīgo kandidātu. Īstenojot un apstiprinot pasākumus, valsts konsorciji sadarbosies ar ReferNet valsts pārstāvjiem un Cedefop.

Šā aicinājuma vispārīgais mērķis ir izvēlēties vienu sekmīgu kandidātu (vienu organizāciju vai vienu konsorciju) no katras atbilstīgās valsts un noslēgt ar šo kandidātu trīs gadu ilgu partnerības pamatvienošanos, lai izveidotu un vadītu reprezentatīvu valsts konsorciju, kurā ietilptu svarīgākās VET iesaistītās organizācijas un kura mērķis būtu atbalstīt Cedefop un kopīgi ar konsorcija partneriem katru gadu īstenot ikgadējā rīcības plānā apstiprinātus pasākumus.

Katra konsorcija rīcības plāna pasākumi tiks atlasīti no “pasākumu jomā” minētajiem pasākumiem. Lai gan konsorciju vadītājiem būs jāpierāda, ka konsorcijs spēj īstenot visas uzskaitītās darbības, jāievēro, ka konsorcijam nav obligāti katru gadu jāīsteno visi uzskaitītie pasākumi.

Konsorcija gada darbības finansēšanai piešķirs dotācijas, par kurām katru gadu tiks noslēgti īpaši dotāciju līgumi. Dotāciju lielumu noteiks atbilstoši katras valsts lielumam un darbības (pasākumu kopuma) apjomam.

2.   Budžets un projektu ilgums

Budžets, ko paredzēts piešķirt partnerības pamatvienošanās periodam, ievērojot budžeta iestādes lēmumus, visām līdzdalības valstīm (ES-27, Norvēģijai un Islandei) ir EUR 4 000 000.

Kopējo ikgadējo pieejamo budžetu (apm. EUR 1 miljonu) ir paredzēts sadalīt starp visām līdzdalības valstīm, pamatojoties uz trim valstu grupām, kas izšķirtas, vadoties pēc šo valstu iedzīvotāju skaita:

1. valstu grupa: Kipra, Igaunija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Slovēnija un Islande;

2. valstu grupa: Austrija, Beļģija, Čehijas Republika, Dānija, Somija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Nīderlande, Portugāle, Rumānija, Slovākijas Republika, Zviedrija un Norvēģija;

3. valstu grupa: Francija, Vācija, Itālija, Polija, Spānija, Apvienotā Karaliste.

Kopienas dotācijas piešķir, lai daļēji segtu labumguvēju (un/vai saistītu labumguvēju) izmaksas, un tās jāpapildina ar pašu labumguvēju finanšu ieguldījumiem un/vai citiem vietējiem, reģionāliem, valsts un/vai privātiem ieguldījumiem. Kopējais Kopienas ieguldījums nedrīkst pārsniegt 70 % atbilstošo izmaksu.

Cedefop patur tiesības nepiešķirt visus pieejamos budžeta līdzekļus.

3.   Atbilstības kritēriji

Pieteikumus, kas atbildīs atbilstības kritērijiem, vērtēs saskaņā ar novērtējuma kritērijiem.

3.1.   Atbilstīgās organizācijas

Pieteikumu iesniedzējiem (valsts konsorciju vadītājiem) jāatbilst šādiem kritērijiem:

jābūt valsts vai privātai organizācijai ar tiesisku statusu un juridiskām personām (tas nozīmē, ka fizisku personu jeb atsevišķu indivīdu pieteikumus nepieņems);

jābūt tāda valsts konsorcija vadītājam, kurš pārstāv dažādas attiecīgās valsts iesaistītās puses;

jāspēj īstenot visus pasākumus, kas sīkāk aprakstīti aicinājuma iesniegt priekšlikumus pilnajā tekstā (informācijas vākšana un analīze, pētniecība, dokumentēšana un datubāzes, izplatīšanas un popularizēšanas pasākumi).

3.2.   Atbilstīgās valstis

Pieteikumus var iesniegt šādas valstis:

Luksemburga, Malta, Rumānija un Norvēģija.

Organizācijas no valstīm, kas nav uzskaitīto valstu vidū, nav uzskatāmas par atbilstīgām.

3.3.   Atbilstīgie priekšlikumi

Pieteikumu iesniedzējiem jāievēro pieteikumu iesniegšanas termiņi un visi pārējie oficiālie atbilstības kritēriji, kas minēti aicinājuma iesniegt priekšlikumus pilnā tekstā.

Cedefop patur tiesības noraidīt priekšlikumus, kas līdz noteiktajam termiņam nav pienācīgi noformēti. Tāpat Cedefop patur tiesības pieprasīt papildu informāciju, kas vajadzīga, lai pieņemtu galīgo lēmumu par finanšu atbalsta piešķiršanu.

4.   Termiņš

Partnerību pamatvienošanās pieteikumi jānosūta vēlākais 2008. gada 21. aprīlī.

5.   Papildu informācija

Sīkāka informācija par aicinājumu iesniegt priekšlikumus un pieteikuma veidlapa ar pielikumiem ir pieejama Cedefop tīmekļa vietnē šādā adresē:

http://www.cedefop.europa.eu/index.asp?section=3.

Pieteikumiem jāatbilst aicinājuma pilnajā tekstā minētajām prasībām, un tie jāiesniedz, izmantojot oficiālās veidlapas.

Priekšlikumi tiks vērtēti, ievērojot pārredzamības un vienlīdzīgas attieksmes principu.

Visus atbilstīgos pieteikumus vērtēs komisija saskaņā ar aicinājuma pilnajā tekstā minētajiem kvalitātes un kvantitātes dotāciju piešķiršanas kritērijiem. Vērtēšanā piedalīsies īpaši uzaicināti ārēji eksperti.


Top