Valige katsefunktsioonid, mida soovite proovida

See dokument on väljavõte EUR-Lexi veebisaidilt.

Dokument 32013D0307

    Padomes Lēmums 2013/307/KĀDP ( 2013. gada 24. jūnijs ), ar ko groza pilnvaras un pagarina to termiņu Eiropas Savienības īpašajam pārstāvim Vidusjūras dienvidu reģionā

    OV L 172, 25.6.2013, lk 28—30 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

    Dokumendi õiguslik staatus Kehtivad

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2013/307/oj

    25.6.2013   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 172/28


    PADOMES LĒMUMS 2013/307/KĀDP

    (2013. gada 24. jūnijs),

    ar ko groza pilnvaras un pagarina to termiņu Eiropas Savienības īpašajam pārstāvim Vidusjūras dienvidu reģionā

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību un jo īpaši tā 28. pantu, 31. panta 2. punktu un 33. pantu,

    ņemot vērā Savienības Augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos priekšlikumu,

    tā kā:

    (1)

    2011. gada 18. jūlijā Padome pieņēma Lēmumu 2011/424/KĀDP (1), ar ko Bernardino LEÓN kungu ieceļ par Eiropas Savienības īpašo pārstāvi (ESĪP) Vidusjūras dienvidu reģionā. ESĪP pilnvaru termiņš beigsies 2013. gada 30. jūnijā.

    (2)

    ESĪP pilnvaru termiņš būtu jāpagarina vēl par 12 mēnešiem.

    (3)

    ESĪP īstenos pilnvaras situācijā, kas var pasliktināties un varētu kavēt Līguma 21. pantā izklāstīto Savienības ārējās darbības mērķu sasniegšanu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Eiropas Savienības īpašais pārstāvis

    Ar šo ESĪP Vidusjūras dienvidu reģionā Bernardino LEÓN kunga pilnvaru termiņš tiek pagarināts līdz 2014. gada 30. jūnijam. ESĪP pilnvaru termiņš var tikt izbeigts agrāk, ja Padome pēc Savienības Augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos (AP) priekšlikuma pieņem šādu lēmumu.

    2. pants

    Politikas mērķi

    ESĪP pilnvaru pamatā ir Savienības politikas mērķi attiecībā uz dienvidu kaimiņreģionu, kā izklāstīts Eiropadomes 2011. gada 4. februāra un 11. marta deklarācijās un Eiropadomes 2011. gada 24. un 25. marta secinājumos, kā arī Padomes 2011. gada 21. februāra un 20. jūnija secinājumos un ņemot vērā AP un Komisijas 2011. gada 8. marta un 25. maija paziņojumos paustos priekšlikumus.

    Šie mērķi aptver:

    a)

    Savienības politiskā dialoga uzlabošanu, veicinot partnerību un plašākas attiecības ar Vidusjūras dienvidu reģiona valstīm, jo īpaši tām, kurās notiek politiskas reformas un pāreja uz demokrātiju;

    b)

    ieguldījumu Savienības atbildē, reaģējot uz notikumiem Vidusjūras dienvidu reģiona valstīs, jo īpaši tajās, kurās notiek politiskas reformas un pāreja uz demokrātiju, it īpaši demokrātijas un iestāžu izveides, tiesiskuma, labas pārvaldības, cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanas, miera un reģionālajā sadarbības stiprināšanā, tostarp izmantojot Eiropas Kaimiņattiecību politiku un Savienību Vidusjūrai;

    c)

    Savienības efektivitātes, klātbūtnes un pamanāmības reģionā un attiecīgos starptautiskos forumos uzlabošanu;

    d)

    ciešas koordinācijas izveidi ar attiecīgajiem vietējiem partneriem un tādām starptautiskām un reģionālām organizācijām kā Āfrikas Savienība, Persijas līča arābu valstu sadarbības padome, Islāma sadarbības organizācija, Arābu valstu līga, Arābu Magribas Savienību, attiecīgās starptautiskās finanšu iestādes, Apvienoto Nāciju Organizācija, kā arī privāto sektoru.

    3. pants

    Pilnvaras

    Lai sasniegtu 2. pantā minētos politikas mērķus, ESĪP ir pilnvarots:

    a)

    stiprināt Savienības vispārējo politisko nozīmi Vidusjūras dienvidu reģiona valstīs, jo īpaši tajās, kurās notiek politiskas reformas un pāreja uz demokrātiju, it īpaši uzlabojot dialogu ar valdībām un starptautiskām organizācijām, kā arī ar pilsonisko sabiedrību un citiem attiecīgiem interesentiem un veicinot partneru izpratni par Savienības pieeju;

    b)

    saglabāt ciešus sakarus ar visām reģionā pastāvošajām demokrātiskās pārveides procesā iesaistītajām pusēm, sekmēt stabilizāciju un izlīgumu, pilnībā ievērojot vietējo pašnoteikšanos, un atbalstīt krīzes pārvarēšanu un novēršanu;

    c)

    atbalstīt labāku Savienības un dalībvalstu politikas un uz reģionu vērstu darbību saskaņotību, konsekvenci un koordinētību;

    d)

    palīdzēt sekmēt koordināciju ar starptautiskiem partneriem un organizācijām un atbalstīt reģionālo sadarbību. Sadarbībā ar Komisiju un dalībvalstīm atbalstīt AP, piedaloties Vidusjūras dienvidu reģiona jautājumu darba grupas darbā un uzraudzības sanāksmēs;

    e)

    sadarbībā ar ESĪP cilvēktiesību jautājumos sekmēt to, ka reģionā tiek īstenota Savienības cilvēktiesību politika, tostarp ES Cilvēktiesību pamatnostādnes, jo īpaši ES Pamatnostādnes par bērniem un bruņotiem konfliktiem, kā arī ES Pamatnostādnes par vardarbību pret sievietēm un meitenēm un par viņu jebkāda veida diskriminācijas apkarošanu, un Savienības politika attiecībā uz sievietēm, mieru un drošību, tostarp pārraugot attīstību un ziņojot par to, kā arī izstrādājot ieteikumus šajā sakarā.

    4. pants

    Pilnvaru īstenošana

    1.   ESĪP ir atbildīgs par pilnvaru īstenošanu AP pakļautībā.

    2.   Politikas un drošības komiteja (PDK) uztur privileģētus sakarus ar ESĪP un ir galvenais ESĪP kontaktpunkts sakariem ar Padomi. PDK saskaņā ar savām pilnvarām, neskarot AP pilnvaras, dod ESĪP stratēģiskas norādes un politisku virzību.

    3.   ESĪP strādā ciešā sadarbībā ar Eiropas Ārējās darbības dienestu (EĀDD) un tā attiecīgajiem departamentiem.

    5. pants

    Finansējums

    1.   ESĪP pilnvaru īstenošanas izdevumiem paredzētā finanšu atsauces summa laikposmam no 2013. gada 1. jūlija līdz 2014. gada 30. jūnijam ir EUR 945 000.

    2.   Izdevumus pārvalda saskaņā ar procedūrām un noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam.

    3.   Izdevumus pārvalda saskaņā ar ESĪP un Komisijas noslēgtu līgumu. ESĪP sniedz Komisijai pārskatu par visiem izdevumiem.

    6. pants

    Komandas izveide un sastāvs

    1.   ESĪP saskaņā ar ESĪP pilnvarām un atbilstīgajiem piešķirtajiem finanšu līdzekļiem ir atbildīgs par savas komandas izveidi. Komandā iekļauj personas, kam, kā pilnvarās paredzēts, ir īpašas zināšanas konkrētos politikas jautājumos. ESĪP operatīvi informē Padomi un Komisiju par savas komandas sastāvu.

    2.   Dalībvalstis, Savienības iestādes un EĀDD var ierosināt darbinieku norīkošanu darbā pie ESĪP. Minētajam norīkotajam personālam atalgojumu maksā attiecīgā dalībvalsts, attiecīgā Savienības iestāde vai EĀDD. Darbā pie ESĪP var nosūtīt arī ekspertus, ko dalībvalstis ir norīkojušas darbā Savienības iestādēs vai EĀDD. Starptautiskajiem līgumdarbiniekiem ir kādas dalībvalsts valstspiederība.

    3.   Viss norīkotais personāls turpina būt nosūtītājas dalībvalsts, nosūtītājas Savienības iestādes vai EĀDD administratīvā pakļautībā, un tas veic savus pienākumus un rīkojas ESĪP pilnvaru interesēs.

    4.   ESĪP darbinieki tiek izvietoti kopā ar attiecīgajām EĀDD nodaļām vai Savienības delegācijām, lai veicinātu viņu attiecīgo darbību saskaņotību un konsekvenci.

    7. pants

    ESĪP un ESĪP personāla imunitāte un privilēģijas

    Par privilēģijām, imunitāti un citām garantijām, kas ESĪP un ESĪP personālam ir vajadzīgas misijas veikšanai un tās sekmīgai norisei, attiecīgi vienojas ar uzņēmējvalstīm. Šajā nolūkā dalībvalstis un EĀDD sniedz visu vajadzīgo atbalstu.

    8. pants

    ES klasificētās informācijas drošība

    ESĪP un ESĪP komandas personāls ievēro drošības principus un minimuma standartus, kas noteikti ar Padomes Lēmumu 2011/292/ES (2011. gada 31. marts) par drošības noteikumiem ES klasificētas informācijas aizsardzībai (2).

    9. pants

    Piekļuve informācijai un apgādes atbalsts

    1.   Dalībvalstis, Komisija un Padomes Ģenerālsekretariāts nodrošina, lai ESĪP var piekļūt jebkurai attiecīgai informācijai.

    2.   Savienības delegācijas un/vai dalībvalstis attiecīgos gadījumos nodrošina apgādes atbalstu reģionā.

    10. pants

    Drošība

    Saskaņā ar Savienības politiku attiecībā uz tāda personāla drošību, kurš izvietots ārpus Savienības, lai veiktu operatīvas darbības saskaņā ar Līguma V sadaļu, ESĪP saskaņā ar savām pilnvarām un pamatojoties uz drošības situāciju ģeogrāfiskajā teritorijā, par ko ESĪP ir atbildīgs, veic visus praktiski iespējamos pasākumus visa ESĪP tiešā pakļautībā esošā personāla drošībai, jo īpaši:

    a)

    saskaņā ar EĀAD ieteikumiem izveidojot misijai paredzētu drošības plānu, kurā noteikti misijai paredzēti fiziski, organizatoriski un procesuāli drošības pasākumi, regulējot personāla drošu pārvietošanos uz misijas teritoriju un minētajā teritorijā, kā arī rīcību drošības incidentos, un nosakot misijas ārkārtas rīcības plānu un evakuācijas plānu;

    b)

    nodrošinot, ka visam personālam, kas izvietots ārpus Savienības, ir augsta riska apdrošināšana atbilstīgi apstākļiem misijas teritorijā;

    c)

    nodrošinot, ka visi ESĪP komandas locekļi, ko izvieto ārpus Savienības, tostarp vietējie līgumdarbinieki, pirms vai tūlīt pēc ierašanās misijas teritorijā ir piedalījušies atbilstīgā drošības apmācībā, kuras pamatā ir riska izvērtējuma pakāpe, kuru misijas teritorijai piešķīris EĀDD;

    d)

    nodrošinot, ka tiek īstenoti visi saskaņotie ieteikumi, kas sniegti pēc regulāra drošības izvērtējuma, un – saistībā ar starpposma ziņojumu un pārskata ziņojumu par pilnvaru īstenošanu – rakstiski ziņojot Padomei, AP un Komisijai par šo ieteikumu īstenošanu un citiem drošības jautājumiem.

    11. pants

    Ziņošana

    ESĪP regulāri sniedz mutiskus un rakstiskus ziņojumus PDK un AP. Vajadzības gadījumā ESĪP ziņojumus sniedz arī Padomes darba grupām. Rakstiskus ziņojumus regulāri izsūta, izmantojot COREU tīklu. Pēc PDK vai AP ieteikuma ESĪP var sniegt ziņojumus Ārlietu padomei. Saskaņā ar Līguma 36. pantu, ESĪP var iesaistīt Eiropas Parlamenta informēšanā.

    12. pants

    Koordinācija

    1.   ESĪP veicina Savienības darbības vienotību, konsekvenci un efektivitāti un palīdz nodrošināt, lai visi Savienības instrumenti un dalībvalstu darbības būtu saskaņotas Savienības politisko mērķu sasniegšanai. ESĪP darbojas pilnīgā saskaņā ar dalībvalstīm un Komisiju, kā arī attiecīgā gadījumā ar citiem Eiropas Savienības īpašajiem pārstāvjiem, kas darbojas reģionā. ESĪP regulāri sniedz informatīvus ziņojumus dalībvalstu pārstāvniecībām un Savienības delegācijām.

    2.   Misijas norises vietā ESĪP uztur ciešu saikni ar Savienības delegāciju vadītājiem un dalībvalstu pārstāvniecību vadītājiem, kas dara visu iespējamo, lai palīdzētu ESĪP īstenot pilnvaras. ESĪP uztur saikni arī ar citām starptautiskajām un reģionālajām struktūrām attiecīgajā teritorijā.

    13. pants

    Pārskatīšana

    Šā lēmuma īstenošanu un tā saderību ar citām Savienības darbībām reģionā regulāri pārskata. ESĪP līdz 2013. gada decembra beigām iesniedz Padomei, AP un Komisijai progresa ziņojumu, bet pilnvaru termiņa beigās – visaptverošu pilnvaru īstenošanas ziņojumu.

    14. pants

    Spēkā stāšanās

    Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

    To piemēro no 2013. gada 1. jūlija.

    Luksemburgā, 2013. gada 24. jūnijā

    Padomes vārdā

    priekšsēdētāja

    C. ASHTON


    (1)  OV L 188, 19.7.2011., 24. lpp.

    (2)  OV L 141, 27.5.2011., 17. lpp.


    Üles