Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2018/133/09

    Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus – EACEA/16/2018 – Erasmus+ programma, pamatpasākums Nr. 3 – Atbalsts politikas reformai – “Eiropas jaunatne kopā”

    OV C 133, 16.4.2018, p. 25–29 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    16.4.2018   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 133/25


    UZAICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS – EACEA/16/2018

    Erasmus+ programma, pamatpasākums Nr. 3 – Atbalsts politikas reformai

    “Eiropas jaunatne kopā”

    (2018/C 133/09)

    1.   IEVADS – PAMATINFORMĀCIJA  (1)

    Jaunieši aktīvi piedalās ES mobilitātes pasākumos. Viņi iesaistās Eiropas mēroga organizācijās vai piedalās mazāk strukturētā, neformālā pieredzes apmaiņā ar jauniešiem no citām Eiropas valstīm un pauž pozitīvu attieksmi un atbalstu Eiropas integrācijas procesam (2). Jaunieši var būt ietekmīgi Eiropas projekta vēstnieki un veidot saiknes visā kontinentā, jo īpaši starp Austrumeiropu un Rietumeiropu, kā arī starp ziemeļu un dienvidu Eiropu, iedvesmojot ar savu Eiropas un eiropieša identitātes pieredzi citus.

    Šobrīd Erasmus+ jauniešiem popularizē jauniešu apmaiņu, jaunatnes darbinieku mobilitāti un atbalsta jauniešu organizācijas. Pieredzes analīze liecina par ražīgu un aktīvu sadarbību starp organizācijām un jauniešiem dažādās valstīs. Erasmus+ programma sekmīgi piesaista jauniešus un iesaista tos programmas projektos. Interese par līdzdalību ir liela, un pašlaik ir iespējams atbalstīt tikai katru trešo mobilitātes projektu (Jauniešu apmaiņas, Jaunatnes darbinieku mobilitāti) un katru piekto partnerību (Starptautiskas jauniešu iniciatīvas).

    Kā savā 2017. gada runā par stāvokli Savienībā norādīja Komisijas priekšsēdētājs Ž. K. Junkers (3): “(…) Eiropai ir jābūt līdztiesības Savienībai un Savienībai, kurā valda vienlīdzība. Tas nozīmē līdztiesību starp tās lielām un mazām dalībvalstīm austrumos un rietumos, ziemeļos un dienvidos.” Jauniešiem ir būtiska nozīme šā mērķa īstenošanā. Salīdzinājumā ar vecāka gadagājuma iedzīvotājiem jaunieši, iespējams, daudz retāk izmanto tradicionālās līdzdalības formas, piemēram, balsošanu vai dalību politiskā partijā, bet lielākā daļa jauniešu pauž interesi par politiku, un viņu pilsoniskās piederības sajūta Eiropas Savienībai ir spēcīgāka nekā vecāka gadagājuma iedzīvotāju grupām. Jaunais Eirobarometra pētījums (4) par Eiropas jaunatni apstiprina jauniešu interesi par mūsdienīgākām pilsoniskās līdzdalības formām, jo vairāk nekā puse (53 %) respondentu norāda, ka pēdējo 12 mēnešu laikā viņi ir piedalījušies vismaz viena veida organizētā pasākumā (+ 4 procentpunkti kopš 2014. gada), un gandrīz trešā daļa (31 %) jauniešu ES norāda, ka pēdējo 12 mēnešu laikā viņi ir piedalījušies organizētos brīvprātīgo pasākumos (+ 6 procentpunkti kopš 2014. gada).

    Saskaņā ar aptauju jaunieši vēlas, lai ES par prioritāriem tiktu noteikti tādi jautājumi kā izglītība un prasmes, vides aizsardzība, migrācijas jautājumi un ES pilsonība. Šie konstatējumi atbilst projekta “Jauns vēstījums par Eiropu” rezultātiem. “Jauns vēstījums par Eiropu” bija piecus gadus ilgs projekts ar mērķi apkopot jauniešu viedokļus par to, kādām nākotnē ir jābūt ES prioritātēm saistībā ar jauniešiem. Projekta īstenošanu pabeidza 2018. gada 31. janvārī, kad jauniešu grupa nodeva šā projekta rezultātus Komisijai (5).

    2.   MĒRĶI

    Programmas “Eiropas jaunatne kopā” darbību jomas pamatā ir jābūt pieredzei, kas iegūta, īstenojot projektu “Jauns vēstījums par Eiropu” (6) un citas jaunatnes politikas programmas un programmu iniciatīvas ar mērķi veicināt jauniešu dalību Eiropas sabiedriskajā dzīvē, kā arī pārrobežu pieredzes apmaiņu un mobilitātes pasākumus.

    2.1.   Vispārīgie mērķi

    Programmas “Eiropas jaunatne kopā” projektu mērķis ir izveidot tīklus, kas sekmē reģionālās partnerības. Šos projektus plānots īstenot ciešā sadarbībā ar jauniešiem no visas Eiropas (Erasmus+ programmas valstīm). Ar tīkliem varētu organizēt apmaiņas, atbalstīt apmācību (piemēram, jaunatnes vadītājiem paredzētu apmācību), kā arī dot iespēju pašiem jauniešiem izstrādāt kopīgu projektu.

    Programma “Eiropas jaunatne kopā” atbalsta iniciatīvas, ko ir izstrādājušas vismaz piecas jauniešu organizācijas no piecām dažādām atbilstošām Erasmus+ programmas valstīm, lai dalītos ar savām idejām par ES, sekmētu plašāku pilsonisko līdzdalību un palīdzētu stiprināt Eiropas pilsonības garu. Iniciatīvas mērķis ir tuvināt jauniešus no visas Eiropas, proti, austrumiem, rietumiem, ziemeļiem un dienvidiem.

    Tematiskās prioritātes ir aktīva pilsonība, tīklu veidošana, Eiropas vērtības un Eiropas pilsonība, demokrātiskā līdzdalība, demokrātiskā noturība un sociālā iekļaušana.

    2.2.   Konkrētie mērķi

    Ar iniciatīvu īpaši tiek atbalstīta:

    strukturētākas sadarbības sekmēšana un attīstīšana starp dažādām jaunatnes organizācijām, lai veidotu vai stiprinātu partnerības,

    jaunatnes organizācijas iesaistītas iniciatīvās, lai veicinātu jauniešu līdzdalību demokrātiskajā procesā un sabiedrībā, organizējot apmācības, izceļot Eiropas jauniešus vienojošās iezīmes un atbalstot diskusijas un debates par viņu saikni ar ES, tās vērtībām un demokrātiskajiem pamatiem. Tas ietver pasākumu organizēšanu, gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gadā,

    nepietiekami pārstāvētu jauniešu grupu dalības sekmēšana politikā, jaunatnes organizācijās un citās pilsoniskās sabiedrības organizācijās, iesaistot neaizsargātus jauniešus, kā arī jauniešus no sociāli un ekonomiski nelabvēlīgas vides.

    Iniciatīva ir vērsta uz jaunatnes NVO, valsts iestādēm un neformālām jauniešu grupām, kas ierosinātu projektus, kuros piedalās vismaz pieci partneri, spējot iesaistīt jauniešus partnerībās, kas aptver dažādas valstis un reģionus Erasmus+ programmas valstīs.

    3.   ATBILSTĪBAS KRITĒRIJI

    Pieteikumi, kuri atbilst turpmāk norādītajiem kritērijiem, tiks padziļināti izvērtēti.

    Pieteikumus ir tiesīgas iesniegt tikai juridiskas personas, kas dibinātas Erasmus+ programmas valstīs (7).

    3.1.   Atbilstošie pretendenti

    Var piedalīties šādas organizācijas:

    bezpeļņas organizācijas, apvienības un NVO, ieskaitot Eiropas nevalstiskās jaunatnes organizācijas,

    sociālie uzņēmumi,

    valsts iestādes vietējā līmenī, reģionālā vai valsts līmenī,

    reģionu apvienības,

    Eiropas teritoriālās sadarbības grupas,

    organizācijas, kas gūst peļņu un ir aktīvas uzņēmumu sociālās atbildības jomā,

    kas dibinātas Erasmus+ programmas valstī.

    Uz šo uzaicinājumu attiecas prasība par minimālo partnerības sastāvu, proti, partnerībā jābūt vismaz pieciem partneriem no piecām dažādām valstīm, kas ir tiesīgas piedalīties Erasmus+ programmā. Organizācijām, kas iesniedz pieteikumus, ir jāapliecina to spēja nodrošināt labu ģeogrāfisko līdzsvaru, sadarbojoties ar partneriem no Erasmus+ programmas valstu dažādām daļām. Tas nozīmē partnerattiecību sadalījumu starp valstīm, kuras atbilst kritērijiem, ja partneri nāk no dažādiem austrumu, rietumu, ziemeļu un dienvidu reģioniem.

    3.2.   Atbilstošās valstis

    ES dalībvalstis: Apvienotā Karaliste, Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehijas Republika, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija,

    Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstis, kas veido daļu no Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ): Islande, Lihtenšteina, Norvēģija,

    kandidātvalstis, kurām ir izstrādāta pirmspievienošanās stratēģija saskaņā ar vispārīgiem principiem un vispārīgiem noteikumiem un nosacījumiem, kas izklāstīti pamatnolīgumos, kas noslēgti ar šīm valstīm, lai tās varētu piedalīties ES programmās, t. i., bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika un Turcija.

    3.3.   Atbilstošās darbības

    Eiropas Savienības finansējums saskaņā ar šo uzaicinājumu ir nodrošināts kā darbības dotācija, lai palīdzētu segt daļu izmaksu, kas izvēlētajām organizācijām rodas, veicot virkni darbību. Šīm darbībām jābūt tiešā veidā saistītām ar vispārīgajiem un konkrētajiem uzaicinājuma mērķiem, un tās ir sīki jāapraksta projekta aprakstā, aptverot visu dotācijas periodu, par kuru ir iesniegts pieteikums.

    Atbilstošo darbību veidi ir sekojošie:

    mobilitātes darbības, tostarp liela mēroga jauniešu apmaiņas,

    darbības, kas atvieglo jauniešu piekļuvi un līdzdalību ES politikas programmā,

    pieredzes un labas prakses apmaiņa, tīklu veidošana un partnerattiecības ar citām jaunatnes organizācijām, dalība sanāksmēs vai semināros kopā ar citām ieinteresētajām personām un/vai politikas veidotājiem, tostarp nolūkā palielināt politikas ietekmi uz mērķa grupām, nozarēm un/vai sistēmām,

    iniciatīvas un pasākumi Eiropas NVO / pilsoniskās sabiedrības organizāciju / ES mēroga tīklu izvēršanai,

    informētības veicināšanas, informācijas, izplatīšanas un popularizēšanas darbības (semināri, darbsemināri, kampaņas, sanāksmes, publiskas diskusijas, apspriešanās u. tml.) par ES politikas prioritātēm jaunatnes jomā.

    Darbībām ir jābūt ar pārrobežu raksturu, un tās var tikt īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā līmenī.

    Papildu atbilstības kritēriji attiecībā uz mobilitātes darbībām / jauniešu apmaiņām:

    ilgums: no 5 līdz 21 dienai, neieskaitot ceļošanas laiku,

    darbības vieta(-us): darbības jāīsteno pieteikuma iesniedzēja/partneru valstīs,

    atbilstošie dalībnieki: jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir saņēmēju un/vai nosūtītāju organizāciju valstu iedzīvotāji,

    dalībnieku skaits: vismaz 16, bet nepārsniedzot 180 dalībnieku (neieskaitot grupas vadītāju(-us)). Vismaz četri dalībnieki grupā (neieskaitot grupas vadītāju(-us)). Katras valsts grupai jābūt vismaz vienam grupas vadītājam. Grupas vadītājs ir pieaugušais, kas pavada jauniešus, kuri piedalās mobilitātes darbībā/jauniešu apmaiņā, lai nodrošinātu viņu efektīvu mācīšanos, aizsardzību un drošību.

    4.   PROJEKTA REZULTĀTI UN ILGUMS

    Projektiem, kuriem piešķirts finansējums, ir jāapliecina to plānotais ieguldījums kopējā ES jaunatnes politikas programmā:

    pamatojoties uz projekta “Jauns vēstījums par Eiropu” (vai citu diskusijām veltītu līdzīgu projektu) rezultātiem un sasaistot tos ar politikas izstrādi vietējā/reģionālā/valsts/Eiropas līmenī,

    sekmējot jauniešu dalību demokrātiskajā dzīvē, kā arī viņu sadarbību ar lēmumu pieņēmējiem (spēju stiprināšana, jaunas prasmes, jauniešu iesaistīšana projektu izstrādē u. tml.),

    palīdzot uzlabot jaunatnes sektora spēju darboties starptautiskā mērogā un sekmējot starpvalstu mācības un sadarbību starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem;

    paplašinot pašreizējās paraugprakses un aptvērumu pāri ierastā(-o) tīkla(-u) robežām,

    izplatot to rezultātus efektīvā un pievilcīgā veidā starp jaunatnes organizācijās iesaistītajiem jauniešiem, lai radītu piemērotus apstākļus sistemātiskākām partnerattiecībām, kā arī starp jauniešiem, kuri nav saistīti ar jaunatnes struktūrām vai nāk no nelabvēlīgas vides.

    Projekti ir jāīsteno 9–24 mēnešu laikā. Projektu ilgumu nevar pagarināt.

    5.   PIEŠĶIRŠANAS KRITĒRIJI

    Atbilstošos pieteikumus vērtē, pamatojoties uz izslēgšanas, atlases un piešķiršanas kritērijiem. Izslēgšanas un atlases kritēriji ir izklāstīti pieteikuma vadlīnijās: https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

    Pieteikuma finansējuma piešķiršanas kritēriji ir šādi:

    projekta atbilstība (25 %),

    projekta izstrādes un īstenošanas kvalitāte (25 %),

    partnerības un sadarbības nolīgumu kvalitāte (25 %),

    ietverot jauniešu iesaistīšanas veidu visos projekta īstenošanas posmos un ņemot vērā austrumu un rietumu, kā arī ziemeļu un dienvidu sadarbības īstenošanas veidu;

    rezultātu ietekme, izplatīšana un ilgtspēja (25 %).

    Tikai priekšlikumus, kas ieguvuši:

    vismaz 60 % no kopējā punktu skaita (t. i., četru piešķiršanas kritēriju kopējā punktu skaita)

    un

    vismaz 50 % no katra kritērija punktu skaita,

    izskatīs Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanai.

    6.   BUDŽETS

    Kopējais budžets, kas pieejams projektu līdzfinansēšanai saskaņā ar šo uzaicinājumu, ir 5 000 000 EUR.

    ES finanšu ieguldījums ir vismaz 100 000 EUR, un tas nevar pārsniegt 500 000 EUR. Tas nedrīkst pārsniegt 80 % no kopējām attiecināmām projekta izmaksām.

    Aģentūra patur tiesības nepiešķirt visus pieejamos finanšu līdzekļus.

    7.   IESNIEGŠANAS PROCEDŪRA UN TERMIŅŠ

    Pieteikuma pakete ir jāiesniedz tiešsaistē, izmantojot pareizo e-veidlapu, kas ir atbilstoši aizpildīta un kam pievienoti visi attiecīgie pielikumi un apliecinošie dokumenti.

    E-veidlapa ir pieejama angļu, franču un vācu valodā sekojošajā interneta adresē:

    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

    Tai ir jābūt pienācīgi aizpildītai vienā no oficiālajām ES valodām.

    Pienācīgi aizpildītā e-veidlapa ir jāiesniedz tiešsaistē līdz 2018. gada 25. maijam pulksten 12.00 (pusdienlaikam pēc Briseles laika), pievienojot attiecīgos pielikumus (8):

    Obligātie papildu administratīvie pielikumi ir jānosūta aģentūrai pa e-pastu līdz tam pašam datumam.

    Pretendentiem rūpīgi jāizlasa visa informācija par uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus EACEA/16/2018 un iesniegšanas procedūru, kā arī jāizmanto dokumenti, kas ir daļa no pieteikuma paketes un ir pieejami šeit:

    https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

    8.   PILNĪGA INFORMĀCIJA PAR UZAICINĀJUMU IESNIEGT PRIEKŠLIKUMU

    Pilnīga informācija par uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus EACEA/16/2018, ietverot arī pieteikuma vadlīnijas, ir pieejama tīmekļa vietnē:

    https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en

    E-pasta adrese:

    EACEA-YOUTH@ec.europa.eu


    (1)  Sk. C(2018)774, 15.2.2018. (WPI 3.18): https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/c-2018-774-en.pdf

    (2)  Skatīt Eirobarometra zibaptauju Nr. 455 “Eiropas jaunatne” (2017. gada septembris), kas publicēta 2018. gada janvārī: http://ec.europa.eu/commfrontoffice/publicopinion/index.cfm/survey/getsurveydetail/instruments/flash/surveyky/2163

    (3)  http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-17-3165_lv.htm

    (4)  https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/c-2018-774-en.pdf

    (5)  https://europa.eu/youth/have-your-say/new-narrative-for-europe_lv

    (6)  Sk. https://europa.eu/youth/have-your-say/new-narrative-for-europe_lv.

    (7)  http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/files/resources/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf

    (8)  Jebkuri citi pretendentu vadlīnijās norādītie administratīvie dokumenti līdz 2018. gada 25. maijam (pusdienlaikam pēc Briseles laika) jānosūta Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūrai uz šādu e-pasta adresi: EACEA-YOUTH@ec.europa.eu


    Top