Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R0792

    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/792 (2016. gada 11. maijs) par saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem un mājokļu cenu indeksu un ar ko atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 2494/95 (Dokuments attiecas uz EEZ)

    OV L 135, 24.5.2016, p. 11–38 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2016/792/oj

    24.5.2016   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 135/11


    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2016/792

    (2016. gada 11. maijs)

    par saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem un mājokļu cenu indeksu un ar ko atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 2494/95

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 338. panta 1. punktu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    pēc leģislatīvā akta projekta nosūtīšanas valstu parlamentiem,

    ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas atzinumu (1),

    saskaņā ar parasto likumdošanas procedūru (2),

    tā kā:

    (1)

    Saskaņotais patēriņa cenu indekss (SPCI) ir paredzēts, lai saskaņoti mērītu inflāciju dalībvalstīs. Komisija un Eiropas Centrālā banka (ECB) izmanto SPCI cenu stabilitātes vērtējumā dalībvalstīs saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 140. pantu.

    (2)

    Saskaņotos indeksus izmanto saistībā ar Komisijas makroekonomikas nelīdzsvarotības novēršanas procedūru, kas izveidota ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1176/2011 (3).

    (3)

    Augstas kvalitātes un salīdzināma cenu statistika ir būtiska tiem, kas ir atbildīgi par sabiedrisko politiku Savienībā, pētniekiem un visiem Eiropas iedzīvotājiem.

    (4)

    Eiropas Centrālo banku sistēma (ECBS) izmanto SPCI kā indeksu, kas vajadzīgs, lai mērītu, ciktāl sasniegts ECBS cenu stabilitātes mērķis saskaņā ar LESD 127. panta 1. punktu; tas ir īpaši svarīgi, definējot un īstenojot Savienības monetāro politiku saskaņā ar LESD 127. panta 2. punktu. Ievērojot LESD 127. panta 4. punktu un 282. panta 5. punktu, ar ECB ir jāapspriežas par visiem ierosinātiem Savienības aktiem, kas ir tās kompetencē.

    (5)

    Šīs regulas mērķis ir izveidot vienotu regulējumu, kas vajadzīgs, lai izstrādātu, sagatavotu un izplatītu saskaņotos patēriņa cenu indeksus un mājokļu cenu indeksu (MCI) Savienības un valsts līmenī. Tomēr tas neizslēdz iespēju nākotnē vajadzības gadījumā paplašināt regulējuma piemērošanu, attiecinot to uz reģionu līmeni.

    (6)

    Ar Padomes Regulu (EK) Nr. 2494/95 (4) tika izveidota vienota sistēma saskaņoto patēriņa cenu indeksu sagatavošanai. Minētais tiesiskais regulējums ir jāpielāgo pašreizējām prasībām un tehniskai attīstībai, tādējādi vēl vairāk uzlabojot saskaņoto patēriņa cenu indeksu un MCI atbilstību un salīdzināmību. Balstoties uz jauno regulējumu, kas izveidots ar šo regulu, būtu jāsāk darbs pie cenu attīstības papildu rādītāju kopuma.

    (7)

    Šajā regulā ir ņemta vērā Komisijas labāka tiesiskā regulējuma programma un jo īpaši Komisijas 2010. gada 8. oktobra paziņojums “Lietpratīgs regulējums Eiropas Savienībā”. Statistikas jomā Komisija ir izvirzījusi par prioritāti normatīvās vides vienkāršošanu un uzlabošanu statistikā, kā minēts Komisijas 2009. gada 10. augusta paziņojumā “ES statistikas sagatavošanas metode: Nākamās desmitgades redzējums”.

    (8)

    SPCI un nemainīgas nodokļu likmes saskaņotais patēriņa cenu indekss (NNL SPCI) būtu jādala pa Eiropas individuālā patēriņa veidu klasifikācijas (ECOICOP) kategorijām. Šādai klasifikācijai būtu jānodrošina, lai visa Eiropas statistika, kas attiecas uz privāto patēriņu, būtu konsekventa un salīdzināma. ECOICOP būtu jāatbilst arī ANO COICOP, kas ir starptautiska standarta individuālā patēriņa veidu klasifikācija, tāpēc ECOICOP būtu jāpielāgo, lai tā atbilstu ANO COICOP pārmaiņām.

    (9)

    SPCI pamatojas uz novērotajām cenām, kas ietver produktu nodokļus. Tāpēc inflāciju ietekmē produktu nodokļu likmju pārmaiņas. Lai varētu veikt inflācijas analīzi un konverģences novērtējumu dalībvalstīs, jāvāc informācija arī par nodokļu pārmaiņu ietekmi uz inflāciju. Tāpēc SPCI būtu jāaprēķina, pamatojoties arī uz nemainīgas nodokļu likmes cenām.

    (10)

    Cenu indeksu mājokļiem, jo īpaši īpašnieka apdzīvotam mājoklim (ĪAM), izstrāde ir svarīgs solis, lai vēl vairāk uzlabotu SPCI atbilstību un salīdzināmību. MCI ir nepieciešamais pamats, lai sagatavotu ĪAM cenu indeksu. Turklāt MCI arī pats par sevi ir svarīgs rādītājs. Komisijai līdz 2018. gada 31. decembrim būtu jāsagatavo ziņojums, kurā analizēta ĪAM cenu indeksa piemērotība, lai to iekļautu SPCI tvērumā. Atkarībā no minētā ziņojuma rezultātiem Komisijai vajadzības gadījumā saprātīgā termiņā būtu jāiesniedz priekšlikums šīs regulas grozījumiem saistībā ar ĪAM cenu indeksa iekļaušanu SPCI tvērumā.

    (11)

    Agrīnai provizoriskai informācijai par mēneša SPCI ātra novērtējuma veidā ir būtiska loma eurozonas monetārajā politikā. Tādēļ dalībvalstīm, kuru naudas vienība ir euro, būtu jāsniedz šādi ātrie novērtējumi.

    (12)

    SPCI ir izstrādāts, lai novērtētu cenu stabilitāti. Tas nav paredzēts kā dzīves dārdzības indekss. Papildus SPCI būtu jāsāk pētījums par saskaņotu dzīves dārdzības indeksu.

    (13)

    Saskaņoto indeksu atsauces periods būtu periodiski jāatjaunina. Būtu jānosaka noteikumi par saskaņoto indeksu un to apakšindeksu kopējiem indeksa atsauces periodiem, kas integrēti dažādos laikos, lai nodrošinātu, ka iegūtie indeksi ir salīdzināmi un atbilstoši.

    (14)

    Lai veicinātu pakāpenisku saskaņoto patēriņa cenu indeksu un MCI saskaņošanu, būtu jāuzsāk izmēģinājuma pētījumi, lai novērtētu, cik lietderīgi būtu izmantot uzlabotu pamatinformāciju vai piemērot jaunas metodoloģiskas pieejas. Komisijai būtu jāveic vajadzīgās darbības un jārod pareizie stimuli, tostarp finansiāls atbalsts, lai sekmētu šādus izmēģinājuma pētījumus.

    (15)

    Komisijai (Eurostat) būtu jāpārbauda avoti un metodes, ko dalībvalstis izmanto, lai aprēķinātu saskaņotos indeksus, un būtu jāuzrauga tiesiskā regulējuma īstenošana dalībvalstīs. Tādā nolūkā Komisijai (Eurostat) būtu jāuztur regulārs dialogs ar dalībvalstu statistikas iestādēm.

    (16)

    Fona informācija ir būtiska, lai novērtētu, vai dalībvalstu iesniegtie detalizētie saskaņotie indeksi ir pietiekami salīdzināmi. Turklāt dalībvalstu izmantotās pārredzamās datu apkopošanas metodes un prakse palīdz visām ieinteresētajām personām izprast saskaņotos indeksus un uzlabot to kvalitāti. Tāpēc būtu jāparedz noteikumi par saskaņotu metadatu sniegšanu.

    (17)

    Lai nodrošinātu dalībvalstu sniegto statistikas datu kvalitāti, Komisijai būtu jāizmanto attiecīgās prerogatīvas un pilnvaras, kas paredzētas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 223/2009 12. pantā (5).

    (18)

    Lai nodrošinātu pielāgošanos ANO COICOP pārmaiņām, grozītu to posteņu sarakstu, kurus reglamentē ar īstenošanas aktiem, pievienojot posteņus, lai ņemtu vērā statistikas metožu tehnisko attīstību un pamatojoties uz izmēģinājuma pētījumu izvērtējumu, un lai grozītu to ECOICOP apakšindeksu sarakstu, kuri dalībvalstīm nav jāsagatavo, lai SPCI un NNL SPCI ietvertu azartspēles, Komisijai būtu jādeleģē pilnvaras pieņemt aktus saskaņā ar LESD 290. pantu. Ir īpaši būtiski, lai Komisija, veicot sagatavošanas darbus, rīkotu atbilstīgas apspriešanās, tostarp ekspertu līmenī. Komisijai, sagatavojot un izstrādājot deleģētos aktus, būtu jānodrošina vienlaicīga, savlaicīga un atbilstīga attiecīgo dokumentu nosūtīšana Eiropas Parlamentam un Padomei.

    (19)

    Lai nodrošinātu saskaņoto indeksu pilnīgu salīdzināmību, ir nepieciešami vienādi nosacījumi par ECOICOP piemērošanu attiecībā uz SPCI un NNL SPCI; par dalībvalstu, kuru naudas vienība ir euro, sniegtā SPCI ātrā novērtējuma dalījumu; par ĪAM cenu indeksa un MCI dalījumiem; par saskaņoto indeksu svaru kvalitāti; par uzlabotām metodēm, pamatojoties uz brīvprātīgiem izmēģinājuma pētījumiem; par piemērotu metodoloģiju; par sīki izstrādātiem noteikumiem par saskaņoto indeksu pārrēķināšanu; par datu un metadatu apmaiņas standartiem; par saskaņoto indeksu un to apakšindeksu pārskatīšanu; un par tehniskās kvalitātes nodrošināšanas prasībām attiecībā uz ikgadējiem standarta kvalitātes ziņojumiem, ziņojumu sniegšanas termiņu Komisijai (Eurostat) un aprakstu struktūru un aprakstu iesniegšanas termiņu Komisijai (Eurostat). Lai nodrošinātu šādus vienādus nosacījumus šīs regulas īstenošanai, Komisijai būtu jāpiešķir īstenošanas pilnvaras. Minētās pilnvaras būtu jāizmanto saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 182/2011 (6).

    (20)

    Pieņemot īstenošanas pasākumus un deleģētos aktus saskaņā ar šo regulu, Komisijai būtu vajadzības gadījumā jāapsver izmaksu lietderība un jānodrošina, lai minētie pasākumi un akti neradītu būtisku papildu slogu dalībvalstīm vai respondentiem.

    (21)

    Ņemot vērā to, ka šīs regulas mērķi, proti, izveidot vienotus statistikas standartus saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem un MCI, nevar pietiekami labi sasniegt atsevišķās dalībvalstīs, bet to var labāk sasniegt Savienības līmenī, Savienība var pieņemt pasākumus saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 5. pantā noteikto subsidiaritātes principu. Saskaņā ar minētajā pantā paredzēto proporcionalitātes principu šajā regulā paredz vienīgi tos pasākumus, kas ir vajadzīgi minētā mērķa sasniegšanai.

    (22)

    Regulas (EK) Nr. 223/2009 7. panta kontekstā Eiropas Statistikas sistēmas komitejai ir lūgts sniegt profesionālus norādījumus.

    (23)

    Regula (EK) Nr. 2494/95 tāpēc būtu jāatceļ,

    IR PIEŅĒMUŠI ŠO REGULU.

    1. pants

    Priekšmets

    Ar šo regulu nosaka vienotu regulējumu, kas vajadzīgs, lai izstrādātu, sagatavotu un izplatītu saskaņotos patēriņa cenu indeksus (SPCI, NNL SPCI, ĪAM cenu indeksu) un mājokļu cenu indeksu (MCI) Savienības un valstu līmenī.

    2. pants

    Definīcijas

    Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

    1)

    “produkti” ir preces un pakalpojumi, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 549/2013 (7) (“EKS 2010”) A pielikuma 3.01. punktā;

    2)

    “patēriņa cenas” ir iepirkuma cenas, ko samaksājušas mājsaimniecības, lai iegādātos atsevišķus produktus, izmantojot naudas darījumus;

    3)

    “mājokļu cenas” ir mājsaimniecību pirkto mājokļu darījumu cenas;

    4)

    “pirkuma cenas” ir cenas, ko pircēji faktiski samaksājuši par produktiem, ieskaitot visus nodokļus mīnus produktu subsīdijas, pēc tam, kad no standarta cenām vai maksām atskaitītas atlaides, izņemot procentu vai pakalpojumu maksas, kas pieskaitītas saskaņā ar kredīta noteikumiem, un visas papildu maksas, kas radušās tādēļ, ka samaksa nav veikta tajā laikposmā, kas noteikts pirkuma izdarīšanas laikā;

    5)

    “administratīvi regulējamās cenas” ir cenas, kuras tieši nosaka vai ievērojami ietekmē valdība;

    6)

    “saskaņotais patēriņa cenu indekss” vai “SPCI” ir salīdzināmais patēriņa cenu indekss, kuru sagatavo katra dalībvalsts;

    7)

    “nemainīgas nodokļu likmes saskaņotais patēriņa cenu indekss” vai “NNL SPCI” ir indekss, ar kuru mēra patēriņa cenu pārmaiņas laika periodā, neņemot vērā produktu nodokļu likmju pārmaiņu ietekmi tajā pašā laika periodā;

    8)

    “nodokļu likme” ir nodokļu parametrs, un tā var būt konkrēta cenas procentuālā daļa vai absolūta nodokļu summa, kas uzlikta fiziskai vienībai;

    9)

    “īpašnieka apdzīvotā mājokļa cenu indekss” vai “ĪAM cenu indekss” ir indekss, ar kuru mēra tādu mājokļu darījumu cenu pārmaiņas, kuri ir jauniegādāti mājsaimniecību sektorā, un tādu citu produktu cenu pārmaiņas, kurus mājsaimniecības kā īpašnieki, kas apdzīvo mājokli, iegādājas savām vajadzībām;

    10)

    “mājokļu cenu indekss” vai “MCI” ir indekss, ar kuru mēra mājsaimniecību pirkto mājokļu darījumu cenu pārmaiņas;

    11)

    “SPCI vai NNL SPCI apakšindekss” ir Eiropas individuālā patēriņa veidu klasifikācijas (ECOICOP) jebkuras kategorijas cenu indekss, kā izklāstīts I pielikumā;

    12)

    “saskaņotie indeksi” ir SPCI, NNL SPCI, ĪAM cenu indekss un MCI;

    13)

    “SPCI ātrais novērtējums” ir agrīns SPCI novērtējums, ko sniedz dalībvalstis, kuru naudas vienība ir euro, un kas var būt balstīts uz provizorisku informāciju un, ja vajadzīgs, attiecīgu modelēšanu;

    14)

    “Laspeiresa tipa indekss” ir cenu indekss, ar kuru mēra vidējās cenu pārmaiņas no cenu atsauces perioda līdz cenu salīdzinājuma periodam, izmantojot izdevumu īpatsvarus no kāda perioda pirms cenu atsauces perioda, un kurā izdevumu īpatsvari ir koriģēti, lai atspoguļotu cenu atsauces perioda cenas.

    “Laspeiresa tipa indekss” ir definēts šādi:

    Formula

    Produkta cena ir apzīmēta ar p, cenas atsauces periods ir apzīmēts ar 0, un salīdzinājuma periods ir apzīmēts ar t. Svari (w) ir izdevumu īpatsvari (b) periodā pirms cenu atsauces perioda, un koriģēti, lai atspoguļotu cenas cenu atsauces periodā 0;

    15)

    “indeksa atsauces periods” ir periods, kuram indekss ir noteikts 100 indeksa punkti;

    16)

    “cenu atsauces periods” ir periods, ar kuru salīdzina salīdzinājuma perioda cenu; mēneša indeksiem cenu atsauces periods ir iepriekšējā gada decembris un ceturkšņa indeksiem cenu atsauces periods ir iepriekšējā gada ceturtais ceturksnis;

    17)

    “pamatinformācija” ir dati, kas aptver:

    a)

    atsaucoties uz SPCI un NNL SPCI:

    i)

    produktu pirkuma cenas, kas jāņem vērā, lai aprēķinātu apakšindeksus saskaņā ar šo regulu;

    ii)

    īpašības, kas nosaka produkta cenu;

    iii)

    informāciju par iekasētajiem nodokļiem un akcīzes nodokļiem;

    iv)

    informāciju par to, vai cena ir pilnībā vai daļēji administratīvi regulējama; un

    v)

    svarus, kas atspoguļo attiecīgo produktu patēriņa līmeni un struktūru;

    b)

    atsaucoties uz ĪAM cenu indeksu:

    i)

    tādu mājokļu darījumu cenas, kuri ir jauniegādāti mājsaimniecību sektorā, un tādu citu produktu cenas, kurus iegādājas mājsaimniecības kā īpašnieki, kas apdzīvo mājokli, kuras ir jāņem vērā, aprēķinot ĪAM cenu indeksu saskaņā ar šo regulu;

    ii)

    īpašības, kas nosaka mājokļa cenu un tādu citu produktu cenas, kurus iegādājas mājsaimniecības kā īpašnieki, kas apdzīvo mājokli; un

    iii)

    svarus, kas atspoguļo attiecīgo mājokļa izdevumu kategoriju līmeni un struktūru;

    c)

    atsaucoties uz MCI:

    i)

    mājsaimniecību pirkto mājokļu darījumu cenas, kas jāņem vērā, lai saskaņā ar šo regulu aprēķinātu MCI;

    ii)

    īpašības, kas nosaka mājokļa cenu; un

    iii)

    svarus, kas atspoguļo attiecīgo mājokļa izdevumu kategoriju līmeni un struktūru;

    18)

    “mājsaimniecība” ir mājsaimniecība, kā minēts EKS 2010 A pielikuma 2.119. punkta a) un b) apakšpunktā, neatkarīgi no valstspiederības vai rezidences statusa;

    19)

    “dalībvalsts ekonomiskā teritorija” ir ekonomiskā teritorija, kā minēts EKS 2010 A pielikuma 2.05. punktā, ar izņēmumu, ka eksteritoriālie anklāvi, kas atrodas dalībvalsts robežās, ir iekļauti, bet pārējā pasaulē izvietotie teritoriālie anklāvi nav iekļauti;

    20)

    “mājsaimniecības galapatēriņa naudas izdevumi” ir to galapatēriņa izdevumu daļa, kas radušies:

    mājsaimniecībām,

    naudas darījumos,

    dalībvalsts ekonomiskajā teritorijā,

    par produktiem, ko izmanto, lai tieši apmierinātu individuālas vajadzības un vēlmes, kā definēts EKS 2010 A pielikuma 3.101. punktā,

    vienā vai abos laika periodos, kurus salīdzina;

    21)

    “sagatavošanas metodes nozīmīga izmaiņa” ir tāda izmaiņa, kura, kā lēš, ietekmē attiecīgā saskaņotā indeksa vai tā daļas gada pārmaiņas jebkurā laika periodā par vairāk nekā:

    a)

    0,1 procentu punktu attiecībā uz visu posteņu SPCI, NNL SPCI, ĪAM cenu indeksu vai MCI;

    b)

    0,3, 0,4, 0,5 vai 0,6 procentu punktiem – uz attiecīgi jebkuru ECOICOP nodaļu, grupu, klasi vai apakšklasi (5 zīmes) SPCI vai NNL SPCI.

    3. pants

    Saskaņoto indeksu apkopošana

    1.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) saskaņotos indeksus, kas definēti 2. panta 12. punktā.

    2.   Saskaņotie indeksi ir ik gadu ķēdētie Laspeiresa tipa indeksi.

    3.   SPCI un NNL SPCI tiek balstīti uz to produktu cenu pārmaiņām un svariem, kas iekļauti mājsaimniecības galapatēriņa naudas izdevumos.

    4.   Ne SPCI, ne NNL SPCI neietver darījumus starp mājsaimniecībām, izņemot īri, ko īrnieki maksā privātiem izīrētājiem, ja izīrētāji darbojas kā to pakalpojumu sniedzēji tirgū, kurus iegādājas mājsaimniecības (īrnieki).

    5.   Ja iespējams un ar noteikumu, ka ir pieejami dati, ĪAM cenu indeksus apkopo par iepriekšējiem desmit gadiem pirms šīs regulas stāšanās spēkā.

    6.   SPCI apakšindeksus un NNL SPCI apakšindeksus apkopo ECOICOP kategorijās. Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros nosaka vienādus nosacījumus par ECOICOP piemērošanu attiecībā uz SPCI un NNL SPCI. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    7.   Komisija līdz 2018. gada 31. decembrim sagatavo ziņojumu, kurā analizē ĪAM cenu indeksa piemērotību iekļaušanai SPCI tvērumā. Atkarībā no ziņojuma rezultātiem Komisija vajadzības gadījumā saprātīgā termiņā iesniedz priekšlikumu šīs regulas grozīšanai attiecībā uz ĪAM cenu indeksa iekļaušanu SPCI tvērumā. Ja ziņojumā tiek konstatēts, ka ĪAM cenu indeksa iekļaušanai SPCI tvērumā ir nepieciešama turpmāka metodoloģijas attīstība, Komisija turpina metodoloģijas darbu un vajadzības gadījumā par minēto darbu ziņo Eiropas Parlamentam un Padomei.

    8.   Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros nosaka dalībvalstu, kuru naudas vienība ir euro, sniegto SPCI ātro novērtējumu dalījumu. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    9.   Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros nosaka ĪAM cenu indeksa un MCI dalījumus. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    10.   Dalībvalstis katru gadu atjaunina apakšindeksu svarus saskaņotajiem indeksiem. Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros nosaka vienādus nosacījumus attiecībā uz saskaņoto indeksu svaru kvalitāti. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    4. pants

    Saskaņoto indeksu salīdzināmība

    1.   Lai saskaņotos indeksus varētu uzskatīt par salīdzināmiem, jebkuras atšķirības dalībvalstīs visos detalizācijas līmeņos atspoguļo tikai cenu pārmaiņu vai izdevumu struktūras atšķirības.

    2.   Visus to saskaņoto indeksu apakšindeksus, kas neatbilst šīs regulas jēdzieniem vai metodēm, uzskata par salīdzināmiem, ja rezultātā iegūst indeksu, kas saskaņā ar aplēsi sistemātiski atšķiras:

    a)

    attiecībā uz SPCI un NNL SPCI – par 0,1 procentu punktu vai mazāk vidēji vienā gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, no indeksa, kurš apkopots, ievērojot šīs regulas metodoloģisko pieeju;

    b)

    attiecībā uz ĪAM cenu indeksu un MCI – par vienu procentu punktu vai mazāk vidēji vienā gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, no indeksa, kurš apkopots, ievērojot šīs regulas metodoloģisko pieeju.

    Ja pirmajā daļā minētie aprēķini nav iespējami, dalībvalstis sīki izklāsta sekas tam, ja tiks izmantota metodoloģija, kas atšķiras no šīs regulas jēdzieniem vai metodēm.

    3.   Lai nodrošinātu saskaņoto indeksu salīdzināmību starptautiskā līmenī saskaņā ar ANO COICOP pārmaiņām, Komisija tiek pilnvarota pieņemt deleģētos aktus saskaņā ar 10. pantu attiecībā uz I pielikuma grozījumiem.

    4.   Lai nodrošinātu vienādus nosacījumus salīdzināmu saskaņoto indeksu sagatavošanā un lai sasniegtu šīs regulas mērķus, Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros sīkāk precizē uzlabotas metodes, kas balstītas uz 8. pantā minētajiem brīvprātīgajiem izmēģinājuma pētījumiem, un metodoloģiju. Minētie īstenošanas akti attiecas uz:

    i)

    izlases veidošanu un reprezentativitāti;

    ii)

    cenu vākšanu un apstrādi;

    iii)

    aizvietošanu un kvalitātes izlīdzināšanu;

    iv)

    indeksa apkopošanu;

    v)

    pārskatīšanu;

    vi)

    speciālajiem indeksiem;

    vii)

    konkrētu jomu produktu apstrādi.

    Komisija nodrošina, lai ar minētajiem īstenošanas aktiem netiktu radīts ievērojams papildu slogs dalībvalstīm vai respondentiem.

    Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    5.   Nolūkā sagatavot saskaņotos indeksus, lai ņemtu vērā statistikas metožu tehnisko attīstību un pamatojoties uz 8. panta 4. punktā minēto izmēģinājuma pētījumu izvērtējumu, Komisija tiek pilnvarota, izmantojot deleģētus aktus, kas pieņemti saskaņā ar 10. pantu, grozīt šā panta 4. punkta pirmo daļu, tajā iekļautajā sarakstā pievienojot posteņus ar noteikumu, ka šādi pievienoti posteņi nepārklājas ar pašreizējiem posteņiem un nemaina šajā regulā izklāstīto saskaņoto indeksu tvērumu vai būtību.

    5. pants

    Datu prasības

    1.   Dalībvalstu savāktā pamatinformācija par saskaņotajiem indeksiem un apakšindeksiem ir reprezentatīva dalībvalsts līmenī.

    2.   Šo informāciju iegūst no statistikas vienībām, kas definētas Padomes Regulā (EEK) Nr. 696/93 (8), vai no citiem avotiem, ja ir izpildītas šīs regulas 4. pantā minētās saskaņoto indeksu salīdzināmības prasības.

    3.   Statistikas vienības, kuras sniedz informāciju par produktiem, kas iekļauti mājsaimniecību galapatēriņa naudas izdevumos, sadarbojas, pēc vajadzības vācot vai sniedzot pamatinformāciju. Statistikas vienības sniedz valsts struktūrām, kas ir atbildīgas par saskaņoto indeksu apkopošanu, precīzu un pilnīgu pamatinformāciju.

    4.   Pēc to valstu struktūru pieprasījuma, kas ir atbildīgas par saskaņoto indeksu apkopošanu, statistikas vienības sniedz elektroniskos darījumu datus, piemēram, svītrkodu datus, ja šādi dati ir pieejami, un tādā detalizācijas līmenī, kāds ir vajadzīgs, lai sagatavotu saskaņotos indeksus un lai novērtētu atbilstību salīdzināmības prasībām un saskaņoto indeksu kvalitāti.

    5.   Kopējais indeksu atsauces periods saskaņotajiem indeksiem ir 2015. gads. Minēto indeksu atsauces periodu izmanto visu saskaņoto indeksu un to apakšindeksu laikrindām.

    6.   Saskaņotos indeksus un to apakšindeksus pārrēķina uz jaunu kopējo indeksu atsauces periodu, ja ir ievērojami mainījusies saskaņā ar šo regulu pieņemtā saskaņoto indeksu metodoloģija, vai ik pēc 10 gadiem pēc pēdējās pārrēķināšanas, sākot no 2015. gada. Pārrēķins uz jauno indeksu atsauces periodu stājas spēkā:

    a)

    mēneša indeksiem – ar janvāra indeksu nākamajā gadā pēc indeksa atsauces perioda;

    b)

    ceturkšņa indeksiem – ar pirmā ceturkšņa indeksu nākamajā gadā pēc indeksa atsauces perioda.

    Komisija pieņem īstenošanas aktus, ar kuriem paredz sīki izstrādātus noteikumus par saskaņoto indeksu pārrēķināšanu. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    7.   Dalībvalstīm nav pienākuma sagatavot un nosūtīt:

    a)

    SPCI apakšindeksus un NNL SPCI apakšindeksus, kuri veido mazāk nekā vienu tūkstošdaļu no kopējiem izdevumiem;

    b)

    ĪAM cenu indeksu apakšindeksus un MCI apakšindeksus, kuri veido mazāk nekā vienu simtdaļu no attiecīgi kopējiem īpašnieka apdzīvota mājokļa izdevumiem un kopējiem mājokļu pirkumiem.

    8.   Dalībvalstīm nav pienākuma sagatavot šādus ECOICOP apakšindeksus, jo tie nav iekļauti mājsaimniecību galapatēriņa naudas izdevumos vai to metodoloģiskās saskaņošanas pakāpe vēl nav pietiekama:

    02.3.

    narkotikas;

    09.4.3.

    azartspēles;

    12.2.

    prostitūcija;

    12.5.1.

    dzīvības apdrošināšana;

    12.6.1.

    FISIM.

    Komisija tiek pilnvarota pieņemt deleģētos aktus saskaņā ar 10. pantu, lai grozītu šajā punktā izklāstīto sarakstu nolūkā iekļaut azartspēles SPCI un NNL SPCI.

    6. pants

    Biežums

    1.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) SPCI, NNL SPCI un to attiecīgos apakšindeksus ar viena mēneša intervālu, tostarp tādus apakšindeksus, kurus sagatavo retāk.

    2.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) ĪAM cenu indeksus un MCI ar viena ceturkšņa intervālu. Tos brīvprātīgi var iesniegt ar viena mēneša intervālu.

    3.   Dalībvalstīm nav pienākuma sagatavot apakšindeksus ar viena mēneša vai ceturkšņa intervālu, ja retāka datu vākšana atbilst 4. pantā paredzētajām salīdzināmības prasībām. Dalībvalstis informē Komisiju (Eurostat) par tām ECOICOP, ĪAM cenu indeksu un MCI kategorijām, kurām tās plāno vākt datus retāk nekā reizi mēnesī attiecībā uz ECOICOP kategorijām, un reizi ceturksnī attiecībā uz ĪAM cenu indeksu un MCI kategorijām.

    4.   Dalībvalstis katru gadu iesniedz Komisijai (Eurostat) atjauninātus apakšindeksu svarus saskaņotajiem indeksiem.

    7. pants

    Termiņi, apmaiņas standarti un pārskatīšana

    1.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) saskaņotos indeksus un visus apakšindeksus ne vēlāk kā:

    a)

    15 kalendārās dienas attiecībā uz februāra – decembra indeksiem un ne vēlāk kā 20 kalendārās dienas attiecībā uz janvāra indeksiem – pēc tā mēneša beigām, par kuru aprēķina indeksus; un

    b)

    85 kalendārās dienas pēc tā ceturkšņa beigām, par kuru aprēķina indeksus.

    2.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) atjauninātus svarus ne vēlāk kā:

    a)

    katra gada 13. februārī – mēneša indeksiem;

    b)

    katra gada 15. jūnijā – ceturkšņa indeksiem.

    3.   Dalībvalstis, kuru naudas vienība ir euro, iesniedz Komisijai (Eurostat) SPCI ātro novērtējumu ne vēlāk kā tā mēneša priekšpēdējā kalendāra dienā, uz kuru ātrais novērtējums attiecas.

    4.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) datus un metadatus, kas paredzēti šajā regulā, ievērojot datu un metadatu apmaiņas standartus.

    5.   Jau publicētos saskaņotos indeksus un to apakšindeksus var pārskatīt.

    6.   Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros sīki izklāsta 4. punktā minēto datu un metadatu apmaiņas standartus un vienādus nosacījumus saskaņoto indeksu un to apakšindeksu pārskatīšanai, kā minēts 5. punktā. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    8. pants

    Izmēģinājuma pētījumi

    1.   Ja saskaņoto indeksu apkopošanai ir nepieciešama labāka pamatinformācija vai ja 4.panta 4. punktā minētajās metodēs ir noteikts, ka nepieciešams uzlabot saskaņoto indeksu salīdzināmību, Komisija (Eurostat) var ierosināt izmēģinājuma pētījumus, ko pēc brīvprātības principa veic dalībvalstis.

    2.   Vajadzības gadījumā šādus izmēģinājuma pētījumus palīdz finansēt no Savienības vispārējā budžeta.

    3.   Ar izmēģinājuma pētījumiem izvērtē iespēju iegūt labāku pamatinformāciju vai pieņemt jaunas metodoloģiskas pieejas.

    4.   Izmēģinājuma pētījumu rezultātus ciešā sadarbībā ar dalībvalstīm un galvenajiem saskaņoto indeksu lietotājiem novērtē Komisija (Eurostat), ņemot vērā ieguvumus, ko sniedz labāka pamatinformācija vai jaunas metodoloģiskas pieejas attiecībā uz saskaņotu indeksu sagatavošanas papildu izmaksām.

    5.   Līdz 2020. gada 31. decembrim un pēc tam ik pēc pieciem gadiem Komisija iesniedz ziņojumu Eiropas Parlamentam un Padomei, attiecīgā gadījumā izvērtējot izmēģinājuma pētījumu galvenos rezultātus.

    9. pants

    Kvalitātes nodrošināšana

    1.   Dalībvalstis nodrošina iesniegto saskaņoto indeksu kvalitāti. Šajā regulā piemēro Regulas (EK) Nr. 223/2009 12. panta 1. punktā noteiktos standarta kvalitātes kritērijus.

    2.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat):

    a)

    ikgadējus standarta kvalitātes ziņojumus, ņemot vērā kvalitātes kritērijus, kas minēti Regulas (EK) Nr. 223/2009 12. panta 1. punktā;

    b)

    ik gadu atjauninātus aprakstus, kuros ietverta detalizēta informācija par izmantotajiem datu avotiem, definīcijām un metodēm;

    c)

    tik detalizētu papildu saistīto informāciju, cik nepieciešams, lai novērtētu atbilstību salīdzināmības prasībām un saskaņoto indeksu kvalitāti, ja to pieprasa Komisija (Eurostat).

    3.   Ja dalībvalsts paredz būtiski mainīt saskaņoto indeksu vai to daļas sagatavošanas metodes, dalībvalsts par to informē Komisiju (Eurostat) vēlākais trīs mēnešus pirms šādas izmaiņas stāšanās spēkā. Dalībvalsts sniedz Komisijai (Eurostat) informāciju par izmaiņas kvantitatīvo ietekmi.

    4.   Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros nosaka tehniskās kvalitātes nodrošināšanas prasības attiecībā uz ikgadējo standarta kvalitātes ziņojumu saturu, ziņojumu iesniegšanas termiņu Komisijai (Eurostat) un aprakstu struktūru un aprakstu iesniegšanas termiņu Komisijai (Eurostat). Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    10. pants

    Deleģēšanas īstenošana

    1.   Pilnvaras pieņemt deleģētos aktus Komisijai piešķir, ievērojot šajā pantā izklāstītos nosacījumus.

    2.   Īstenojot 4. panta 3. punktā, 4. panta 5. punktā un 5. panta 8. punktā deleģētās pilnvaras, Komisija nodrošina, ka deleģētie akti nerada ievērojamu papildu slogu dalībvalstīm vai respondentiem.

    Turklāt Komisija pienācīgi pamato minētajos deleģētajos aktos paredzētās darbības un vajadzības gadījumā saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 223/2009 14. panta 3. punktu apsver izmaksu lietderību, tostarp respondentiem uzlikto slogu un sagatavošanas izmaksas.

    Pirms minēto deleģēto aktu pieņemšanas Komisija ievēro savu parasto praksi un apspriežas ar ekspertiem, tostarp dalībvalstu ekspertiem.

    3.   Pilnvaras pieņemt 4. panta 3. punktā, 4. panta 5. punktā un 5. panta 8. punktā minētos deleģētos aktus Komisijai piešķir uz piecu gadu laikposmu no 2016. gada 13. jūnija. Komisija sagatavo ziņojumu par pilnvaru deleģēšanu vēlākais deviņus mēnešus pirms piecu gadu laikposma beigām. Pilnvaru deleģēšana tiek automātiski pagarināta uz tāda paša ilguma laikposmiem, ja vien Eiropas Parlaments vai Padome neiebilst pret šādu pagarinājumu vēlākais trīs mēnešus pirms katra laikposma beigām.

    4.   Eiropas Parlaments vai Padome jebkurā laikā var atsaukt 4. panta 3. punktā, 4. panta 5. punktā un 5. panta 8. punktā minēto pilnvaru deleģēšanu. Ar lēmumu par atsaukšanu izbeidz tajā norādīto pilnvaru deleģēšanu. Lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī vai vēlākā dienā, kas tajā norādīta. Tas neskar jau spēkā esošos deleģētos aktus.

    5.   Tiklīdz Komisija pieņem deleģēto aktu, tā par to paziņo vienlaikus Eiropas Parlamentam un Padomei.

    6.   Saskaņā ar 4. panta 3. punktu, 4. panta 5. punktu un 5. panta 8. punktu pieņemts deleģētais akts stājas spēkā tikai tad, ja trīs mēnešos no dienas, kad minētais akts paziņots Eiropas Parlamentam un Padomei, ne Eiropas Parlaments, ne Padome nav izteikuši iebildumus vai ja pirms minētā laikposma beigām gan Eiropas Parlaments, gan Padome ir informējuši Komisiju par savu nodomu neizteikt iebildumus. Pēc Eiropas Parlamenta vai Padomes iniciatīvas minēto laikposmu pagarina par trīs mēnešiem.

    11. pants

    Komiteju procedūra

    1.   Komisijai palīdz Eiropas Statistikas sistēmas komiteja, kas izveidota ar Regulu (EK) Nr. 223/2009. Minētā komiteja ir komiteja Regulas (ES) Nr. 182/2011 nozīmē.

    2.   Ja ir atsauce uz šo punktu, piemēro Regulas (ES) Nr. 182/2011 5. pantu.

    12. pants

    Atcelšana

    1.   Neskarot 2. punktu, dalībvalstis turpina iesniegt saskaņotos indeksus saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 2494/95 līdz to datu nosūtīšanai, kuri attiecas uz 2016. gadu.

    2.   Regulu (EK) Nr. 2494/95 atceļ no 2017. gada 1. janvāra.

    Atsauces uz atcelto regulu uzskata par atsaucēm uz šo regulu un tās lasa saskaņā ar atbilstības tabulu II pielikumā.

    3.   Pirmo reizi pieņemot īstenošanas aktus, kas minēti 3. panta 6. punktā, 3. panta 9. punktā, 3. panta 10. punktā, 4. panta 4. punktā, 5. panta 6. punktā un 7. panta 6. punktā, Komisija, ciktāl tas ir savienojams ar šo regulu, ietver attiecīgos noteikumus, kas iekļauti Komisijas Regulā (EK) Nr. 1749/96 (9), Komisijas Regulā (EK) Nr. 2214/96 (10), Padomes Regulā (EK) Nr. 1687/98 (11), Komisijas Regulā (EK) Nr. 2646/98 (12), Komisijas Regulā (EK) Nr. 1617/1999 (13), Padomes Regulā (EK) Nr. 2166/1999 (14), Komisijas Regulā (EK) Nr. 2601/2000 (15), Komisijas Regulā (EK) Nr. 2602/2000 (16), Komisijas Regulā (EK) Nr. 1920/2001 (17), Komisijas Regulā (EK) Nr. 1921/2001 (18), Komisijas Regulā (EK) Nr. 1708/2005 (19), Padomes Regulā (EK) Nr. 701/2006 (20), Komisijas Regulā (EK) Nr. 330/2009 (21), Komisijas Regulā (ES) Nr. 1114/2010 (22) un Komisijas Regulā (ES) Nr. 93/2013 (23), kas pieņemtas, balstoties uz Regulu (EK) Nr. 2494/95, vienlaikus līdz piemērotam apjomam samazinot īstenošanas aktu kopējo skaitu. Regulas, kas pieņemtas, balstoties uz Regulu (EK) Nr. 2494/95, paliek piemērojamas uz pārejas laiku. Minētais pārejas laiks beidzas dienā, kad tiek piemēroti īstenošanas akti, kas pirmo reizi pieņemti, balstoties uz šīs regulas 3. panta 6. punktu, 3. panta 9. punktu, 3. panta 10. punktu, 4. panta 4. punktu, 5. panta 6. punktu un 7. panta 6. punktu, kas visiem minētajiem īstenošanas aktiem ir viena un tā pati diena.

    13. pants

    Stāšanās spēkā

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    To pirmo reizi piemēro attiecībā uz datiem, kuri attiecas uz 2017. gada janvāri.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Strasbūrā, 2016. gada 11. maijā

    Eiropas Parlamenta vārdā –

    priekšsēdētājs

    M. SCHULZ

    Padomes vārdā –

    priekšsēdētāja

    J.A. HENNIS-PLASSCHAERT


    (1)  OV C 175, 29.5.2015., 2. lpp.

    (2)  Eiropas Parlamenta 2016. gada 8. marta nostāja (Oficiālajā Vēstnesī vēl nav publicēta) un Padomes 2016. gada 21. aprīļa lēmums.

    (3)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1176/2011 (2011. gada 16. novembris) par to, kā novērst un koriģēt makroekonomisko nelīdzsvarotību (OV L 306, 23.11.2011., 25. lpp.).

    (4)  Padomes Regula (EK) Nr. 2494/95 (1995. gada 23. oktobris) par saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem (OV L 257, 27.10.1995., 1. lpp.).

    (5)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 223/2009 (2009. gada 11. marts) par Eiropas statistiku un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK, Euratom) Nr. 1101/2008 par tādas statistikas informācijas nosūtīšanu Eiropas Kopienu Statistikas birojam, uz kuru attiecas konfidencialitāte, Padomes Regulu (EK) Nr. 322/97 par Kopienas statistiku un Padomes Lēmumu 89/382/EEK, Euratom, ar ko nodibina Eiropas Kopienu Statistikas programmu komiteju (OV L 87, 31.3.2009., 164. lpp.).

    (6)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 182/2011 (2011. gada 16. februāris), ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu (OV L 55, 28.2.2011., 13. lpp.).

    (7)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 549/2013 (2013. gada 21. maijs) par Eiropas nacionālo un reģionālo kontu sistēmu Eiropas Savienībā (OV L 174, 26.6.2013., 1. lpp.).

    (8)  Padomes Regula (EEK) Nr. 696/93 (1993. gada 15. marts) par statistikas vienībām ražošanas sistēmas novērošanai un analīzei Kopienā (OV L 76, 30.3.1993., 1. lpp.).

    (9)  Komisijas Regula (EK) Nr. 1749/96 (1996. gada 9. septembris) par sākotnējiem īstenošanas pasākumiem Padomes Regulai (EK) Nr. 2494/95 par saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem (OV L 229, 10.9.1996., 3. lpp.).

    (10)  Komisijas Regula (EK) Nr. 2214/96 (1996. gada 20. novembris) par saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem: SPCI apakšindeksu pārsūtīšana un izplatīšana (OV L 296, 21.11.1996., 8. lpp.).

    (11)  Padomes Regula (EK) Nr. 1687/98 (1998. gada 20. jūnijs), ar ko Komisijas Regulu (EK) Nr. 1749/96 groza attiecībā uz precēm un pakalpojumiem, kurus iekļauj saskaņotajā patēriņa cenu indeksā (OV L 214, 31.7.1998., 12. lpp.).

    (12)  Komisijas Regula (EK) Nr. 2646/98 (1998. gada 9. decembris), ar ko paredz sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulas (EK) Nr. 2494/95 īstenošanai attiecībā uz obligātiem standartiem tarifu traktējumam Saskaņotajā patēriņa cenu indeksā (OV L 335, 10.12.1998., 30. lpp.).

    (13)  Komisijas Regula (EK) Nr. 1617/1999 (1999. gada 23. jūlijs), ar ko paredz sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulas (EK) Nr. 2494/95 īstenošanai attiecībā uz obligātiem standartiem par apdrošināšanas traktējumu Saskaņotajā patēriņa cenu indeksā un ar ko groza Komisijas Regulu (EK) Nr. 2214/96 (OV L 192, 24.7.1999., 9. lpp.).

    (14)  Padomes Regula (EK) Nr. 2166/1999 (1999. gada 8. oktobris), ar ko paredz sīki izstrādātus noteikumus Regulas (EK) Nr. 2494/95 īstenošanai attiecībā uz obligātajiem produktu apstrādes standartiem veselības aizsardzības, izglītības un sociālās aizsardzības nozarēs saskaņotajā patēriņa cenu indeksā (OV L 266, 14.10.1999., 1. lpp.).

    (15)  Komisijas Regula (EK) Nr. 2601/2000 (2000. gada 17. novembris), ar ko paredz sīki izstrādātus īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EK) Nr. 2494/95 attiecībā uz pirkšanas cenu reģistrēšanas grafiku saskaņotajā patēriņa cenu indeksā (OV L 300, 29.11.2000., 14. lpp.).

    (16)  Komisijas Regula (EK) Nr. 2602/2000 (2000. gada 17. novembris), ar ko paredz sīki izstrādātus īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EK) Nr. 2494/95 attiecībā uz cenu pazeminājuma atspoguļošanas obligātajiem standartiem saskaņotajā patēriņa cenu indeksā (OV L 300, 29.11.2000., 16. lpp.).

    (17)  Komisijas Regula (EK) Nr. 1920/2001 (2001. gada 28. septembris), ar ko paredz sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulas (EK) Nr. 2494/95 īstenošanai saistībā ar minimālajiem standartiem attiecībā uz pakalpojumu maksu, kura ir proporcionāla darījuma vērtībai saskaņotajā patēriņa cenu indeksā, un ar ko groza Regulu (EK) Nr. 2214/96 (OV L 261, 29.9.2001., 46. lpp.).

    (18)  Komisijas Regula (EK) Nr. 1921/2001 (2001. gada 28. septembris), ar ko paredz sīki izstrādātus īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EK) Nr. 2494/95 attiecībā uz minimālajiem standartiem saskaņoto patēriņa cenu indeksa pārskatīšanai un ar ko groza Regulu (EK) Nr. 2602/2000 (OV L 261, 29.9.2001., 49. lpp.).

    (19)  Komisijas Regula (EK) Nr. 1708/2005 (2005. gada 19. oktobris), ar ko nosaka sīki izstrādātus īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EK) Nr. 2494/95 attiecībā uz kopējo indeksu atsauces periodu saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem un ar ko groza Regulu (EK) Nr. 2214/96 (OV L 274, 20.10.2005., 9. lpp.).

    (20)  Padomes Regula (EK) Nr. 701/2006 (2006. gada 25. aprīlis), ar ko paredz sīki izstrādātus noteikumus Regulas (EK) Nr. 2494/95 īstenošanai attiecībā uz cenu apkopošanas laika pārklājumu saskaņotajam patēriņa cenu indeksam (OV L 122, 9.5.2006., 3. lpp.).

    (21)  Komisijas Regula (EK) Nr. 330/2009 (2009. gada 22. aprīlis), ar ko paredz sīkus noteikumus, lai īstenotu Padomes Regulu (EK) Nr. 2494/95 attiecībā uz minimālajiem standartiem, ko piemēro sezonas produktiem saskaņotajos patēriņa cenu indeksos (SPCI) (OV L 103, 23.4.2009., 6. lpp.).

    (22)  Komisijas Regula (ES) Nr. 1114/2010 (2010. gada 1. decembris), ar ko paredz sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulas (EK) Nr. 2494/95 īstenošanai attiecībā uz minimālajiem SPCI svaru kvalitātes standartiem un atceļ Komisijas Regulu (EK) Nr. 2454/97 (OV L 316, 2.12.2010., 4. lpp.).

    (23)  Komisijas Regula (ES) Nr. 93/2013 (2013. gada 1. februāris), ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus par to, kā attiecībā uz īpašnieka apdzīvotā mājokļa cenu indeksu noteikšanu piemērot Padomes Regulu (EK) Nr. 2494/95 par saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem (OV L 33, 2.2.2013., 14. lpp.).


    I PIELIKUMS

    EIROPAS INDIVIDUĀLĀ PATĒRIŅA VEIDU KLASIFIKĀCIJA (ECOICOP)

    01.

    PĀRTIKA UN BEZALKOHOLISKIE DZĒRIENI

    01.1.

    Pārtika

    01.1.1.

    Maize un graudaugi

    01.1.1.1.

    Rīsi

    01.1.1.2.

    Milti un citi graudaugi

    01.1.1.3.

    Maize

    01.1.1.4.

    Citi konditorejas izstrādājumi

    01.1.1.5.

    Picas un pīrāgi

    01.1.1.6.

    Makaronu izstrādājumi un kuskuss

    01.1.1.7.

    Brokastu pārslas

    01.1.1.8.

    Citi graudaugu izstrādājumi

    01.1.2.

    Gaļa

    01.1.2.1.

    Liellopu un teļa gaļa

    01.1.2.2.

    Cūkgaļa

    01.1.2.3.

    Jēru gaļa un kazu gaļa

    01.1.2.4.

    Mājputnu gaļa

    01.1.2.5.

    Citi gaļas veidi

    01.1.2.6.

    Pārtikā izmantojami subprodukti

    01.1.2.7.

    Žāvēta, sālīta vai kūpināta gaļa

    01.1.2.8.

    Citi gaļas izstrādājumi

    01.1.3.

    Zivis un jūras veltes

    01.1.3.1.

    Svaigas vai atdzesētas zivis

    01.1.3.2.

    Saldētas zivis

    01.1.3.3.

    Svaigas vai atdzesētas jūras veltes

    01.1.3.4.

    Saldētas jūras veltes

    01.1.3.5.

    Žāvētas, kūpinātas vai sālītas zivis un jūras veltes

    01.1.3.6.

    Cita veida konservētas vai pārstrādātas zivis un jūras velšu izstrādājumi

    01.1.4.

    Piens, siers un olas

    01.1.4.1.

    Svaigs pilnpiens

    01.1.4.2.

    Svaigs piens ar samazinātu tauku saturu

    01.1.4.3.

    Konservēts piens

    01.1.4.4.

    Jogurts

    01.1.4.5.

    Siers un biezpiens

    01.1.4.6.

    Citi piena produkti

    01.1.4.7.

    Olas

    01.1.5.

    Eļļas un tauki

    01.1.5.1.

    Sviests

    01.1.5.2.

    Margarīns un citi augu tauki

    01.1.5.3.

    Olīveļļa

    01.1.5.4.

    Citas pārtikā lietojamas eļļas

    01.1.5.5.

    Citi pārtikā lietojami dzīvnieku tauki

    01.1.6.

    Augļi

    01.1.6.1.

    Svaigi vai atdzesēti augļi

    01.1.6.2.

    Saldēti augļi

    01.1.6.3.

    Žāvēti augļi un rieksti

    01.1.6.4.

    Konservēti augļi un augļu produkti

    01.1.7.

    Dārzeņi

    01.1.7.1.

    Svaigi vai atdzesēti dārzeņi, izņemot kartupeļus un citus bumbuļaugus

    01.1.7.2.

    Saldēti dārzeņi, izņemot kartupeļus un citus bumbuļaugus

    01.1.7.3.

    Žāvēti dārzeņi, citādi konservēti vai apstrādāti dārzeņi

    01.1.7.4.

    Kartupeļi

    01.1.7.5.

    Čipsi

    01.1.7.6.

    Citi bumbuļaugi un bumbuļveida dārzeņu izstrādājumi

    01.1.8.

    Cukurs, ievārījums, medus, šokolāde un saldumi

    01.1.8.1.

    Cukurs

    01.1.8.2.

    Ievārījums, marmelādes un medus

    01.1.8.3.

    Šokolāde

    01.1.8.4.

    Saldumi

    01.1.8.5.

    Pārtikas ledus un saldējums

    01.1.8.6.

    Mākslīgie cukura aizstājēji

    01.1.9.

    Citur neklasificēti pārtikas produkti

    01.1.9.1.

    Mērces, garšvielu piedevas

    01.1.9.2.

    Sāls, garšvielas un kulinārijas garšaugi

    01.1.9.3.

    Bērnu pārtika

    01.1.9.4.

    Tūlītējai lietošanai gatavi ēdieni

    01.1.9.9.

    Citi citur neklasificēti pārtikas produkti

    01.2.

    Bezalkoholiskie dzērieni

    01.2.1.

    Kafija, tēja un kakao

    01.2.1.1.

    Kafija

    01.2.1.2.

    Tēja

    01.2.1.3.

    Kakao un šokolādes pulveris

    01.2.2.

    Minerālūdeņi, bezalkoholiskie dzērieni, augļu un dārzeņu sulas

    01.2.2.1.

    Minerālūdeņi vai avota ūdens

    01.2.2.2.

    Bezalkoholiskie dzērieni

    01.2.2.3.

    Augļu un dārzeņu sulas

    02.

    ALKOHOLISKIE DZĒRIENI, TABAKA UN NARKOTIKAS

    02.1.

    Alkoholiskie dzērieni

    02.1.1.

    Stiprie alkoholiskie dzērieni

    02.1.1.1.

    Stiprie alkoholiskie dzērieni un liķieri

    02.1.1.2.

    Dzērieni ar nelielu alkohola saturu

    02.1.2.

    Vīns

    02.1.2.1.

    Vīnogu vīns

    02.1.2.2.

    Vīns no citiem augļiem

    02.1.2.3.

    Stiprinātie vīni

    02.1.2.4.

    Vīnu saturoši dzērieni

    02.1.3.

    Alus

    02.1.3.1.

    Lager tipa alus

    02.1.3.2.

    Citi alkoholu saturoši alus veidi

    02.1.3.3.

    Alus ar zemu alkohola saturu un bezalkoholiskais alus

    02.1.3.4.

    Alu saturoši dzērieni

    02.2.

    Tabaka

    02.2.0.

    Tabaka

    02.2.0.1.

    Cigaretes

    02.2.0.2.

    Cigāri

    02.2.0.3.

    Citi tabakas izstrādājumi

    02.3.

    Narkotikas

    02.3.0.

    Narkotikas

    02.3.0.0.

    Narkotikas

    03.

    APĢĒRBS UN APAVI

    03.1.

    Apģērbs

    03.1.1.

    Apģērba materiāli

    03.1.1.0.

    Apģērba materiāli

    03.1.2.

    Apģērbi

    03.1.2.1.

    Apģērbi vīriešiem

    03.1.2.2.

    Apģērbi sievietēm

    03.1.2.3.

    Apģērbi zīdaiņiem (0–2 gadi) un bērniem (3–13 gadi)

    03.1.3.

    Citi apģērbi un apģērba piederumi

    03.1.3.1.

    Citi apģērbi

    03.1.3.2.

    Apģērba piederumi

    03.1.4.

    Apģērba tīrīšana, labošana un noma

    03.1.4.1.

    Apģērba tīrīšana

    03.1.4.2.

    Apģērba labošana un noma

    03.2.

    Apavi

    03.2.1.

    Kurpes un citi apavi

    03.2.1.1.

    Apavi vīriešiem

    03.2.1.2.

    Apavi sievietēm

    03.2.1.3.

    Apavi zīdaiņiem un bērniem

    03.2.2.

    Apavu labošana un noma

    03.2.2.0.

    Apavu labošana un noma

    04.

    MĀJOKLIS, ŪDENS, ELEKTROENERĢIJA, GĀZE UN CITS KURINĀMAIS

    04.1.

    Mājokļa faktiskā īres maksa

    04.1.1.

    Īrnieku faktiski samaksātā īres maksa

    04.1.1.0.

    Īrnieku faktiski samaksātā īres maksa

    04.1.2.

    Cita faktiskā īres maksa

    04.1.2.1.

    Īrnieku faktiski samaksātā īres maksa par otru dzīvesvietu

    04.1.2.2.

    Īrnieku samaksātā īres maksa par garāžu un cita samaksātā īres maksa

    04.2.

    Mājokļa nosacītā īres maksa

    04.2.1.

    Nosacītā īres maksa, ko maksā mājokļa īpašnieki, kuri to arī apdzīvo

    04.2.1.0.

    Nosacītā īres maksa, ko maksā mājokļa īpašnieki, kuri to arī apdzīvo

    04.2.2.

    Cita nosacītā īres maksa

    04.2.2.0.

    Cita nosacītā īres maksa

    04.3.

    Mājokļa uzturēšana un remonts

    04.3.1.

    Materiāli mājokļa uzturēšanai un remontam

    04.3.1.0.

    Materiāli mājokļa uzturēšanai un remontam

    04.3.2.

    Mājokļa uzturēšanas un remonta pakalpojumi

    04.3.2.1.

    Santehniķu pakalpojumi

    04.3.2.2.

    Elektriķu pakalpojumi

    04.3.2.3.

    Apsildes sistēmu uzturēšanas pakalpojumi

    04.3.2.4.

    Krāsotāju pakalpojumi

    04.3.2.5.

    Galdnieku pakalpojumi

    04.3.2.9.

    Citi mājokļa kopšanas un remonta pakalpojumi

    04.4.

    Ūdensapgāde un dažādi pakalpojumi, kas saistīti ar mājokli

    04.4.1.

    Ūdensapgāde

    04.4.1.0.

    Ūdensapgāde

    04.4.2.

    Atkritumu savākšana

    04.4.2.0.

    Atkritumu savākšana

    04.4.3.

    Kanalizācijas notekūdeņu savākšana

    04.4.3.0.

    Kanalizācijas notekūdeņu savākšana

    04.4.4.

    Citi citur neklasificēti ar mājokli saistīti pakalpojumi

    04.4.4.1.

    Apsaimniekošanas izmaksas ēkās ar vairākiem iemītniekiem

    04.4.4.2.

    Apsardzes pakalpojumi

    04.4.4.9.

    Citi ar mājokli saistīti pakalpojumi

    04.5.

    Elektroenerģija, gāze un cits kurināmais

    04.5.1.

    Elektroenerģija

    04.5.1.0.

    Elektroenerģija

    04.5.2.

    Gāze

    04.5.2.1.

    Dabasgāze un komunālā gāze

    04.5.2.2.

    Sašķidrināti ogļūdeņraži (butāns, propāns u. c.)

    04.5.3.

    Šķidrais kurināmais

    04.5.3.0.

    Šķidrais kurināmais

    04.5.4.

    Cietais kurināmais

    04.5.4.1.

    Ogles

    04.5.4.9.

    Cits cietais kurināmais

    04.5.5.

    Siltumenerģija

    04.5.5.0.

    Siltumenerģija

    05.

    MĀJOKĻA IEKĀRTA, MĀJSAIMNIECĪBAS IERĪCES UN MĀJOKĻA IKDIENAS UZTURĒŠANA

    05.1.

    Mēbeles un mājokļa iekārta, paklāji un citi grīdas segumi

    05.1.1.

    Mēbeles un mājokļa iekārta

    05.1.1.1.

    Mājokļa mēbeles

    05.1.1.2.

    Dārza mēbeles

    05.1.1.3.

    Apgaismes ierīces

    05.1.1.9.

    Citas mēbeles un mājokļa iekārtas

    05.1.2.

    Paklāji un citi grīdas segumi

    05.1.2.1.

    Paklāji un grīdsegas

    05.1.2.2.

    Citi grīdas segumi

    05.1.2.3.

    Telpas formai atbilstošu paklāju un grīdas segumu ieklāšanas pakalpojumi

    05.1.3.

    Mēbeļu, mājokļa iekārtu un grīdas segumu remonts

    05.1.3.0.

    Mēbeļu, mājokļa iekārtu un grīdas segumu remonts

    05.2.

    Mājsaimniecības tekstilizstrādājumi

    05.2.0.

    Mājsaimniecības tekstilizstrādājumi

    05.2.0.1.

    Mēbeļu audumi un aizkari

    05.2.0.2.

    Gultasveļa

    05.2.0.3.

    Galda tekstilizstrādājumi un vannas dvieļi

    05.2.0.4.

    Mājsaimniecības tekstilizstrādājumu labošana

    05.2.0.9.

    Citi mājsaimniecības tekstilizstrādājumi

    05.3.

    Mājsaimniecības ierīces

    05.3.1.

    Galvenās mājsaimniecības ierīces, gan elektriskas, gan neelektriskas

    05.3.1.1.

    Ledusskapji, saldētavas un dzesinātājsaldētavas

    05.3.1.2.

    Veļas mazgājamās mašīnas, veļas žāvējamās mašīnas un trauku mazgājamās mašīnas

    05.3.1.3.

    Plītis

    05.3.1.4.

    Sildītāji, gaisa kondicionētāji

    05.3.1.5.

    Tīrīšanas aprīkojums

    05.3.1.9.

    Citas galvenās mājsaimniecības ierīces

    05.3.2.

    Nelielas elektriskas mājsaimniecības ierīces

    05.3.2.1.

    Pārtikas apstrādes ierīces

    05.3.2.2.

    Kafijas automāti, ierīces tējas pagatavošanai un tamlīdzīgas ierīces

    05.3.2.3.

    Gludekļi

    05.3.2.4.

    Tosteri un grili

    05.3.2.9.

    Citas nelielas elektriskas mājsaimniecības ierīces

    05.3.3.

    Mājsaimniecības ierīču remonts

    05.3.3.0.

    Mājsaimniecības ierīču remonts

    05.4.

    Stikla trauki, galda piederumi un mājsaimniecības piederumi

    05.4.0.

    Stikla trauki, galda piederumi un mājsaimniecības piederumi

    05.4.0.1.

    Stikla trauki, kristāla trauki, keramikas trauki un porcelāna trauki

    05.4.0.2.

    Griežamie instrumenti, galda piederumi un sudrablietas

    05.4.0.3.

    Neelektriski virtuves piederumi un priekšmeti

    05.4.0.4.

    Stikla trauku, galda piederumu un mājsaimniecības piederumu remonts

    05.5.

    Darbarīki un iekārtas mājai un dārzam

    05.5.1.

    Galvenie darbarīki un iekārtas

    05.5.1.1.

    Motorizēti galvenie darbarīki un iekārtas

    05.5.1.2.

    Galveno darbarīku un iekārtu remonts, izpirkumnoma un iznomāšana

    05.5.2.

    Nelieli darbarīki un dažādi piederumi

    05.5.2.1.

    Nemotorizēti nelieli darbarīki

    05.5.2.2.

    Dažādi nelielu darbarīku piederumi

    05.5.2.3.

    Nemotorizētu nelielu darbarīku un dažādu piederumu remonts

    05.6.

    Preces un pakalpojumi mājokļa ikdienas uzturēšanai

    05.6.1.

    Īslaicīgas lietošanas mājsaimniecības preces

    05.6.1.1.

    Tīrīšanas un kopšanas līdzekļi

    05.6.1.2.

    Citas īslaicīgas lietošanas mājsaimniecības preces

    05.6.2.

    Mājokļa uzkopšanas pakalpojumi un mājsaimniecības pakalpojumi

    05.6.2.1.

    Mājokļa uzkopšanas pakalpojumi, ko veic algoti darbinieki

    05.6.2.2.

    Tīrīšanas pakalpojumi

    05.6.2.3.

    Mēbeļu un mājokļa iekārtu noma

    05.6.2.9.

    Citi mājokļa uzkopšanas pakalpojumi un mājsaimniecības pakalpojumi

    06.

    VESELĪBAS APRŪPE

    06.1.

    Medikamenti, aparatūra un iekārtas

    06.1.1.

    Farmaceitiskie preparāti

    06.1.1.0.

    Farmaceitiskie preparāti

    06.1.2.

    Citi medicīniskie produkti

    06.1.2.1.

    Grūtniecības testi un mehāniskie kontraceptīvie līdzekļi

    06.1.2.9.

    Citi citur neklasificēti medicīniskie produkti

    06.1.3.

    Terapeitiskā aparatūra un iekārtas

    06.1.3.1.

    Korektīvas brilles un kontaktlēcas

    06.1.3.2.

    Dzirdes aparāti

    06.1.3.3.

    Terapeitiskās aparatūras un iekārtu remonts

    06.1.3.9.

    Cita terapeitiskā aparatūra un iekārtas

    06.2.

    Ambulatorie pakalpojumi

    06.2.1.

    Medicīniskie pakalpojumi

    06.2.1.1.

    Vispārēja medicīniska prakse

    06.2.1.2.

    Speciālistu prakse

    06.2.2.

    Zobārstniecības pakalpojumi

    06.2.2.0.

    Zobārstniecības pakalpojumi

    06.2.3.

    Vidējā medicīniskā personāla pakalpojumi

    06.2.3.1.

    Medicīnas analīžu laboratoriju un rentgenoloģijas centru pakalpojumi

    06.2.3.2.

    Termālās vannas, korektīvā ārstnieciskā vingrošana, neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumi un terapeitisku iekārtu noma

    06.2.3.9.

    Citi vidējā medicīniskā personāla pakalpojumi

    06.3.

    Slimnīcu pakalpojumi

    06.3.0.

    Slimnīcu pakalpojumi

    06.3.0.0.

    Slimnīcu pakalpojumi

    07.

    TRANSPORTS

    07.1.

    Transportlīdzekļu iegāde

    07.1.1.

    Automašīnas

    07.1.1.1.

    Jaunas automašīnas

    07.1.1.2.

    Lietotas automašīnas

    07.1.2.

    Motocikli

    07.1.2.0.

    Motocikli

    07.1.3.

    Velosipēdi

    07.1.3.0.

    Velosipēdi

    07.1.4.

    Dzīvnieku vilkti transportlīdzekļi

    07.1.4.0.

    Dzīvnieku vilkti transportlīdzekļi

    07.2.

    Personisko transportlīdzekļu ekspluatācija

    07.2.1.

    Rezerves daļas un piederumi personiskajiem transportlīdzekļiem

    07.2.1.1.

    Riepas

    07.2.1.2.

    Rezerves daļas personiskajiem transportlīdzekļiem

    07.2.1.3.

    Piederumi personiskajiem transportlīdzekļiem

    07.2.2.

    Degviela un smērvielas personiskajiem transportlīdzekļiem

    07.2.2.1.

    Dīzeļdegviela

    07.2.2.2.

    Benzīns

    07.2.2.3.

    Cita veida degviela personiskajiem transportlīdzekļiem

    07.2.2.4.

    Smērvielas

    07.2.3.

    Personisko transportlīdzekļu apkope un remonts

    07.2.3.0.

    Personisko transportlīdzekļu apkope un remonts

    07.2.4.

    Citi pakalpojumi attiecībā uz personiskajiem transportlīdzekļiem

    07.2.4.1.

    Garāžu, stāvvietu un personisko transportlīdzekļu īre

    07.2.4.2.

    Maksas infrastruktūra un stāvlaika skaitītāji

    07.2.4.3.

    Autovadīšanas apmācības, eksāmeni, apliecības un tehniskā apskate

    07.3.

    Pārvadājumu pakalpojumi

    07.3.1.

    Pasažieru pārvadājumi pa sliežu ceļiem

    07.3.1.1.

    Pasažieru pārvadājumi ar vilcienu

    07.3.1.2.

    Pasažieru pārvadājumi ar metro un tramvaju

    07.3.2.

    Pasažieru pārvadājumi pa autoceļiem

    07.3.2.1.

    Pasažieru pārvadājumi ar tuvsatiksmes vai tālsatiksmes autobusu

    07.3.2.2.

    Pasažieru pārvadājumi ar taksometru un nomātu automašīnu ar vadītāju

    07.3.3.

    Pasažieru aviopārvadājumi

    07.3.3.1.

    Iekšzemes lidojumi

    07.3.3.2.

    Starptautiski lidojumi

    07.3.4.

    Pasažieru pārvadājumi pa jūru un iekšzemes ūdensceļiem

    07.3.4.1.

    Pasažieru pārvadājumi pa jūru

    07.3.4.2.

    Pasažieru pārvadājumi pa iekšzemes ūdensceļiem

    07.3.5.

    Kombinētie pasažieru pārvadājumi

    07.3.5.0.

    Kombinētie pasažieru pārvadājumi

    07.3.6.

    Citi maksas pārvadājumu pakalpojumi

    07.3.6.1.

    Funikulieris, trošu vagons un trošu ceļu transports

    07.3.6.2.

    Aizvešanas un uzglabāšanas pakalpojumi

    07.3.6.9.

    Citi citur neklasificēti maksas pārvadājumu pakalpojumi

    08.

    SAKARI

    08.1.

    Pasta pakalpojumi

    08.1.0.

    Pasta pakalpojumi

    08.1.0.1.

    Vēstuļu apstrādes pakalpojumi

    08.1.0.9.

    Citi pasta pakalpojumi

    08.2.

    Tālruņa un telefaksa iekārtas

    08.2.0.

    Tālruņa un telefaksa iekārtas

    08.2.0.1.

    Fiksēto tālruņu iekārtas

    08.2.0.2.

    Mobilo tālruņu iekārtas

    08.2.0.3.

    Citas tālruņa un telefaksa iekārtas

    08.2.0.4.

    Tālruņa vai telefaksa iekārtu remonts

    08.3.

    Tālruņu un telefaksa pakalpojumi

    08.3.0.

    Tālruņu un telefaksa pakalpojumi

    08.3.0.1.

    Fiksētā tālruņa pakalpojumi

    08.3.0.2.

    Bezvadu tālruņa pakalpojumi

    08.3.0.3.

    Interneta piekļuves pakalpojumi

    08.3.0.4.

    Kompleksie telekomunikāciju pakalpojumi

    08.3.0.5.

    Citi informācijas pārraides pakalpojumi

    09.

    ATPŪTA UN KULTŪRA

    09.1.

    Audiovizuālās, fotogrāfiskās un informācijas apstrādes iekārtas

    09.1.1.

    Iekārtas skaņas un attēlu uztveršanai, ierakstīšanai un reproducēšanai

    09.1.1.1.

    Iekārtas skaņas uztveršanai, ierakstīšanai un reproducēšanai

    09.1.1.2.

    Iekārtas skaņas un attēlu uztveršanai, ierakstīšanai un reproducēšanai

    09.1.1.3.

    Portatīvas skaņas un attēla ierīces

    09.1.1.9.

    Citas iekārtas skaņas un attēlu uztveršanai, ierakstīšanai un reproducēšanai

    09.1.2.

    Fotogrāfiskas un kinematogrāfiskas iekārtas un optiskie instrumenti

    09.1.2.1.

    Kameras

    09.1.2.2.

    Fotogrāfisku un kinematogrāfisku iekārtu piederumi

    09.1.2.3.

    Optiskie instrumenti

    09.1.3.

    Informācijas apstrādes iekārtas

    09.1.3.1.

    Personālie datori

    09.1.3.2.

    Informācijas apstrādes iekārtu piederumi

    09.1.3.3.

    Programmatūra

    09.1.3.4.

    Kalkulatori un citas informācijas apstrādes iekārtas

    09.1.4.

    Datu nesēji

    09.1.4.1.

    Iepriekš ierakstīti datu nesēji

    09.1.4.2.

    Neierakstīti datu nesēji

    09.1.4.9.

    Citi datu nesēji

    09.1.5.

    Audiovizuālo, fotogrāfisko un informācijas apstrādes iekārtu remonts

    09.1.5.0.

    Audiovizuālo, fotogrāfisko un informācijas apstrādes iekārtu remonts

    09.2.

    Citi būtiski ilglietošanas atpūtas un kultūras priekšmeti

    09.2.1.

    Būtiski ilglietošanas priekšmeti atpūtai brīvā dabā

    09.2.1.1.

    Autofurgoni, autopiekabes un treileri

    09.2.1.2.

    Lidmašīnas, mazie lidaparāti, planieri, deltaplāni un gaisa baloni

    09.2.1.3.

    Laivas, piekarināmie motori un laivu armatūra

    09.2.1.4.

    Zirgi, poniji un piederumi

    09.2.1.5.

    Būtiski spēļu un sporta piederumi

    09.2.2.

    Mūzikas instrumenti un būtiski ilglietošanas priekšmeti atpūtai telpās

    09.2.2.1.

    Mūzikas instrumenti

    09.2.2.2.

    Būtiski ilglietošanas priekšmeti atpūtai telpās

    09.2.3.

    Citu būtisku ilglietošanas atpūtas un kultūras priekšmetu apkope un remonts

    09.2.3.0.

    Citu būtisku ilglietošanas atpūtas un kultūras priekšmetu apkope un remonts

    09.3.

    Citi atpūtas priekšmeti un ierīces, dārzi un lolojumdzīvnieki

    09.3.1.

    Spēles, rotaļlietas un preces vaļaspriekam

    09.3.1.1.

    Spēles un preces vaļaspriekam

    09.3.1.2.

    Rotaļlietas un preces svinībām

    09.3.2.

    Inventārs sportam, tūrismam un atpūtai brīvā dabā

    09.3.2.1.

    Inventārs sportam

    09.3.2.2.

    Inventārs tūrismam un atpūtai brīvā dabā

    09.3.2.3.

    Sporta, tūrisma un atpūtas brīvā dabā inventāra remonts

    09.3.3.

    Dārzi, augi un ziedi

    09.3.3.1.

    Preces dārzam

    09.3.3.2.

    Augi un ziedi

    09.3.4.

    Lolojumdzīvnieki un ar tiem saistītas preces

    09.3.4.1.

    Lolojumdzīvnieku pirkšana

    09.3.4.2.

    Preces lolojumdzīvniekiem

    09.3.5.

    Veterinārie un citi pakalpojumi lolojumdzīvniekiem

    09.3.5.0.

    Veterinārie un citi pakalpojumi lolojumdzīvniekiem

    09.4.

    Atpūtas un kultūras pakalpojumi

    09.4.1.

    Atpūtas un sporta pakalpojumi

    09.4.1.1.

    Atpūtas un sporta pakalpojumi – to apmeklēšana

    09.4.1.2.

    Atpūtas un sporta pakalpojumi – piedalīšanās tajos

    09.4.2.

    Kultūras pakalpojumi

    09.4.2.1.

    Kinoteātri, teātri, koncerti

    09.4.2.2.

    Muzeji, bibliotēkas, zooloģiskie dārzi

    09.4.2.3.

    Televīzijas un radio licenču nodevas, abonēšanas maksa

    09.4.2.4.

    Kultūras inventāra un piederumu noma

    09.4.2.5.

    Fotopakalpojumi

    09.4.2.9.

    Citi kultūras pakalpojumi

    09.4.3.

    Azartspēles

    09.4.3.0.

    Azartspēles

    09.5.

    Laikraksti, grāmatas un kancelejas preces

    09.5.1.

    Grāmatas

    09.5.1.1.

    Daiļliteratūras grāmatas

    09.5.1.2.

    Izglītojošas mācību grāmatas

    09.5.1.3.

    Citas dokumentālas grāmatas

    09.5.1.4.

    Iesiešanas pakalpojumi un e-grāmatu lejupielāde

    09.5.2.

    Laikraksti un periodiskie izdevumi

    09.5.2.1.

    Laikraksti

    09.5.2.2.

    Žurnāli un periodiskie izdevumi

    09.5.3.

    Dažādi iespieddarbi

    09.5.3.0.

    Dažādi iespieddarbi

    09.5.4.

    Kancelejas preces un zīmēšanas piederumi

    09.5.4.1.

    Papīra izstrādājumi

    09.5.4.9.

    Citas kancelejas preces un zīmēšanas piederumi

    09.6.

    Kompleksie atpūtas pakalpojumi

    09.6.0.

    Kompleksie atpūtas pakalpojumi

    09.6.0.1.

    Kompleksie atpūtas pakalpojumi iekšzemē

    09.6.0.2.

    Kompleksie atpūtas pakalpojumi ārzemēs

    10.

    IZGLĪTĪBA

    10.1.

    Pirmsskolas un sākumskolas izglītība

    10.1.0.

    Pirmsskolas un sākumskolas izglītība

    10.1.0.1.

    Pirmsskolas izglītība (ISCED-97 0. līmenis)

    10.1.0.2.

    Sākumskolas izglītība (ISCED-97 1. līmenis)

    10.2.

    Vidējā izglītība

    10.2.0.

    Vidējā izglītība

    10.2.0.0.

    Vidējā izglītība

    10.3.

    Pēcvidējā izglītība, kas nav augstākā izglītība

    10.3.0.

    Pēcvidējā izglītība, kas nav augstākā izglītība

    10.3.0.0.

    Pēcvidējā izglītība, kas nav augstākā izglītība (ISCED-97 4. līmenis)

    10.4.

    Augstākā izglītība

    10.4.0.

    Augstākā izglītība

    10.4.0.0.

    Augstākā izglītība

    10.5.

    Izglītība, kuras līmeni nevar noteikt

    10.5.0.

    Izglītība, kuras līmeni nevar noteikt

    10.5.0.0.

    Izglītība, kuras līmeni nevar noteikt

    11.

    RESTORĀNI UN VIESNĪCAS

    11.1.

    Ēdināšanas pakalpojumi

    11.1.1.

    Restorāni, kafejnīcas un tamlīdzīgas ēdināšanas vietas

    11.1.1.1.

    Restorāni, kafejnīcas un deju zāles

    11.1.1.2.

    Ātrās ēdināšanas pakalpojumi un ēdiens līdzņemšanai

    11.1.2.

    Ēdnīcas

    11.1.2.0.

    Ēdnīcas

    11.2.

    Izmitināšanas pakalpojumi

    11.2.0.

    Izmitināšanas pakalpojumi

    11.2.0.1.

    Viesnīcas, moteļi, viesu mājas un līdzīgi izmitināšanas pakalpojumi

    11.2.0.2.

    Atpūtas centri, kempingi, jauniešu hosteļi un līdzīgi izmitināšanas pakalpojumi

    11.2.0.3.

    Citu iestāžu piedāvāti izmitināšanas pakalpojumi

    12.

    DAŽĀDAS PRECES UN PAKALPOJUMI

    12.1.

    Personiskā aprūpe

    12.1.1.

    Frizētavas un skaistumkopšanas saloni

    12.1.1.1.

    Vīriešu un bērnu frizētavas

    12.1.1.2.

    Sieviešu frizētavas

    12.1.1.3.

    Skaistumkopšanas procedūras

    12.1.2.

    Elektriskās ierīces personiskajai aprūpei

    12.1.2.1.

    Elektriskās ierīces personiskajai aprūpei

    12.1.2.2.

    Personiskajai aprūpei paredzēto elektrisko ierīču remonts

    12.1.3.

    Citas ierīces, priekšmeti un izstrādājumi personiskajai aprūpei

    12.1.3.1.

    Neelektriskas ierīces

    12.1.3.2.

    Personīgās higiēnas un labsajūtas preces, ezotēriskie produkti un skaistumkopšanas izstrādājumi

    12.2.

    Prostitūcija

    12.2.0.

    Prostitūcija

    12.2.0.0.

    Prostitūcija

    12.3.

    Citur neklasificēti priekšmeti personiskai lietošanai

    12.3.1.

    Juvelierizstrādājumi, pulksteņi un rokas pulksteņi

    12.3.1.1.

    Juvelierizstrādājumi

    12.3.1.2.

    Pulksteņi un rokas pulksteņi

    12.3.1.3.

    Juvelierizstrādājumu, pulksteņu un rokas pulksteņu remonts

    12.3.2.

    Citi priekšmeti personiskai lietošanai

    12.3.2.1.

    Ceļojuma piederumi

    12.3.2.2.

    Preces zīdaiņiem

    12.3.2.3.

    Citu personiskās lietošanas priekšmetu remonts

    12.3.2.9.

    Citi citur neklasificēti priekšmeti personiskai lietošanai

    12.4.

    Sociālā aizsardzība

    12.4.0.

    Sociālā aizsardzība

    12.4.0.1.

    Bērnu aprūpes pakalpojumi

    12.4.0.2.

    Veco ļaužu pansionāti un invalīdu mītnes

    12.4.0.3.

    Cilvēku aprūpes pakalpojumi mājās

    12.4.0.4.

    Konsultācijas

    12.5.

    Apdrošināšana

    12.5.1.

    Dzīvības apdrošināšana

    12.5.1.0.

    Dzīvības apdrošināšana

    12.5.2.

    Apdrošināšana, kas saistīta ar mājokli

    12.5.2.0.

    Apdrošināšana, kas saistīta ar mājokli

    12.5.3.

    Apdrošināšana, kas saistīta ar veselību

    12.5.3.1.

    Valsts apdrošināšana, kas saistīta ar veselību

    12.5.3.2.

    Privāta apdrošināšana, kas saistīta ar veselību

    12.5.4.

    Apdrošināšana, kas saistīta ar transportu

    12.5.4.1.

    Autotransportlīdzekļu apdrošināšana

    12.5.4.2.

    Ceļojuma apdrošināšana

    12.5.5.

    Cita apdrošināšana

    12.5.5.0.

    Cita apdrošināšana

    12.6.

    Citur neklasificēti finanšu pakalpojumi

    12.6.1.

    FISIM

    12.6.1.0.

    FISIM

    12.6.2.

    Citi citur neklasificēti finanšu pakalpojumi

    12.6.2.1.

    Maksa par banku un pasta pakalpojumiem

    12.6.2.2.

    Brokeru un investīciju konsultantu honorārs un maksa par pakalpojumiem

    12.7.

    Citi citur neklasificēti pakalpojumi

    12.7.0.

    Citi citur neklasificēti pakalpojumi

    12.7.0.1.

    Administratīvās nodevas

    12.7.0.2.

    Juridiskie un grāmatvedības pakalpojumi

    12.7.0.3.

    Apbedīšanas pakalpojumi

    12.7.0.4.

    Cita veida maksas un pakalpojumi


    II PIELIKUMS

    Atbilstības tabula

    Regula (EK) Nr. 2494/95

    Šī regula

    1. pants

    1. pants

    2. panta a) punkts

    2. panta 6. punkts

    2. panta b) punkts

    2. panta c) punkts

    3. pants

    3. panta 3. un 10. punkts

    4. pants

    4. panta 1., 2. un 4. punkts

    5. panta 1. punkta b) apakšpunkts

    5. panta 5. un 6. punkts

    5. panta 3. punkts

    4. panta 4. punkts

    6. pants

    5. panta 1. un 2. punkts

    7. pants

    5. panta 3. punkts

    8. pants

    6. panta 1., 3. un 4. punkts

    9. pants

    3. panta 1., 2. un 6. punkts

    10. pants

    7. panta 1. punkts

    11. pants

    12. pants

    9. panta 2. punkts

    13. pants

    14. pants

    11. pants

    15. pants

    16. pants

    13. pants


    Top