EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32000D0820

Padomes Lēmums (2000. gada 22. decembris) par Eiropas Policijas akadēmijas (CEPOL) izveidošanu

OJ L 336, 30.12.2000, p. 1–3 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)
Special edition in Czech: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Estonian: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Latvian: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Lithuanian: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Hungarian Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Maltese: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Polish: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Slovak: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38
Special edition in Slovene: Chapter 19 Volume 004 P. 36 - 38

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2005; Atcelts ar 32005D0681

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2000/820/oj

32000D0820



Oficiālais Vēstnesis L 336 , 30/12/2000 Lpp. 0001 - 0003


Padomes Lēmums

(2000. gada 22. decembris)

par Eiropas Policijas akadēmijas (CEPOL) izveidošanu

(2000/820/TI)

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību, un jo īpaši tā 30. panta 1. punkta c) apakšpunktu un 34. panta 2. punkta c) apakšpunktu,

ņemot vērā Portugāles Republikas iniciatīvu [1],

ņemot vērā Eiropas Parlamenta atzinumu [2],

tā kā:

(1) Eiropadome 1999. gada 15. un 16. oktobra sanāksmē Tamperē vienojās, ka ir jāizveido Eiropas Policijas akadēmija, turpmāk tekstā — "CEPOL", lai izglītotu policijas vecākos virsniekus, ar to saprotot prezidentvalsts secinājumu 47. punktā minētās tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas.

(2) Tamperē Eiropadome vienojās, ka sākotnēji CEPOL sastāv no valstu jau pastāvošo mācību iestāžu tīkla, neizslēdzot iespēju vēlāk izveidot patstāvīgu iestādi.

(3) Jau pastāv valstu, Eiropas un starptautiskas organizācijas un iestādes, kas aktīvi nodarbojas ar policistu sagatavošanu un uz kurām CEPOL varētu paļauties, pildot savus uzdevumus.

(4) Vēlams ātri nodibināt attiecības starp CEPOL un to kandidātvalstu mācību iestādēm, ar kurām Eiropas Savienība risina pievienošanās sarunas, kā arī Islandes un Norvēģijas mācību iestādēm, lai šīs iestādes varētu iesaistīties CEPOL darbībā.

(5) Eiropas Savienība aktīvi darbojusies šajā jomā, apstiprinot un īstenojot Līguma par Eiropas Savienību VI sadaļā minētās programmas, piemēram, kopīgā tiesībaizsardzības iestāžu apmaiņas, mācību un sadarbības programma (OISIN) [3] un apmaiņas, mācību un sadarbības programma personām, kas ir atbildīgas par organizētās noziedzības apkarošanas pasākumiem (Falcone) [4].

(6) CEPOL savus uzdevumus veic pakāpeniski, ņemot vērā gada darba programmās izvirzītos mērķus un pieejamos resursus.

(7) Šis lēmums jāpārskata pēc trijiem gadiem, lai lemtu par CEPOL uzdevumu paplašināšanu un izmaiņām iestādes struktūrā,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

I SADAĻA

Organizācija

1. pants

1. Ar šo ir izveidota Eiropas Policijas akadēmija (CEPOL).

2. Neskarot 9. pantā ieteikto tālāko virzību, CEPOL jāveido kā tīkls, apvienojot vecāko policijas virsnieku mācību iestādes dalībvalstīs, kuras šajā sakarā cieši sadarbojas.

3. CEPOL uzdevums ir īstenot valdes izveidotās programmas un ierosinājumus.

2. pants

1. CEPOL valdē ir valstu vecāko policijas virsnieku mācību iestāžu direktori. Ja vienu dalībvalsti pārstāv vairāki šādi direktori, viņi veido delegāciju.

2. Valdes priekšsēdētājs ir tās dalībvalsts vecāko policijas virsnieku mācību iestādes direktors, kas ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. Valde sapulcējas vismaz reizi katras prezidentūras laikā. Tā pieņem savu reglamentu ar vienprātīgu lēmumu.

3. Katrai delegācijai valdē ir viena balss.

Eiropas Savienības Padomes Ģenerālsekretariāta, Komisijas un Eiropola pārstāvjus aicina piedalīties sanāksmēs kā novērotājus bez balsstiesībām. Kopā ar valdes locekļiem sanāksmes var apmeklēt arī eksperti.

3. pants

1. Valde lemj par tālākizglītības gada programmu (mācību saturu, veidu un īstenojamo mācību pasākumu skaitu un garumu). Vajadzības gadījumā tā veido papildu programmas un pieņem ierosinājumus.

2. Valde sagatavo gada pārskatu par CEPOL darbību.

3. Šā panta 1. un 2. punktā minētos valdes lēmumus pieņem vienprātīgi un dara zināmus Padomei, kas tos ņem vērā un apstiprina. Valdei noteikti jāņem vērā visi Padomes komentāri.

CEPOL darbības gada pārskatu nosūta arī Eiropas Parlamentam un Komisijai.

4. pants

1. Valde izveido pastāvīgu sekretariātu, kas palīdz CEPOL veikt administratīvus pienākumus, kas nepieciešami tā darbībai, un īstenot gada programmu un vajadzības gadījumā arī papildus programmas un ierosinājumus. Pastāvīgo sekretariātu var izveidot vienā no valstu policijas akadēmijām. Padome pieņem lēmumu par pastāvīgā sekretariāta atrašanās vietu.

2. Sekretariātu vada administratīvais direktors, kuru valde ieceļ uz trim gadiem.

3. Visus valdes lēmumus, kas attiecas uz sekretariātu, pieņem vienprātīgi.

5. pants

1. CEPOL budžetu pārvalda sekretariāts atbilstoši finanšu nolikumam.

2. Ar 3. pantā minēto gada programmu pasākumu īstenošanu saistītās izmaksas un CEPOL administratīvās izmaksas dalībvalstis sedz kopīgi. Šajā sakarā dalībvalstu iemaksas nosaka atkarībā no to nacionāla kopprodukta (NKP) saskaņā ar indeksu, ko izmanto, lai noteiktu NKP daļu valstu resursos, no kuriem veic iemaksas Eiropas Savienības kopējā budžetā. Katru gadu par pamatu izmanto dalībvalsts iepriekšējā gada NKP.

3. CEPOL finanšu nolikumu un gada budžetu valde izveido ar vienprātīgu lēmumu un iesniedz dalībvalstu valdībām apstiprināšanai Padomes sanāksmē.

4. No CEPOL budžeta sedz izdevumus, kas saistīti ar:

a) gada programmas sagatavošanu, īstenošanu un novērtēšanu;

b) pieaicināto ekspertu honorāriem;

c) valdes locekļu ceļa izdevumiem, apmeklējot sanāksmes, bet ne vairāk kā diviem no katras dalībvalsts;

d) vispārīgām sekretariāta darbības izmaksām, izņemot tās locekļu algas;

e) to ierosinājumu izmaksām, kurus saskaņā ar finanšu nolikumu apstiprinājusi valde vai pieņēmis administratīvais direktors;

f) to izdevumu kompensēšanai proporcionāli dalībvalsts ieguldījumam, kas dalībvalstij vai dalībvalstīm radušies, maksājot algu sekretariāta locekļiem.

5. Neskarot dalībvalstu lūgumus un rīkojoties saskaņā ar valdes instrukcijām, sekretariāts var iesniegt Komisijai līdzfinansēšanai mācību projektus vai programmas, kas ietilpst Komisijas pārvaldītu budžeta programmu kompetencē.

II SADAĻA

Mērķi un uzdevumi

6. pants

1. CEPOL mērķis ir sagatavot dalībvalstu vecākos policijas virsniekus, optimizējot sadarbību starp dažādām kompetentām CEPOL iestādēm. Tas atbalstīs un pilnveidos Eiropas politiku, risinot galvenās problēmas, īpaši starpvalstu rakstura problēmas, ar kurām dalībvalstis saskaras, cīnoties pret noziedzību, novēršot to un uzturot kārtību, likumību un sabiedrības drošību.

2. CEPOL ir šādi mērķi:

a) palielināt informētību par dalībvalstu policijas sistēmām un struktūrām, Eiropolu un policijas pārrobežu sadarbību Eiropas Savienībā;

b) vairot informētību par starptautiskajiem līdzekļiem, jo īpaši tiem, kas jau pastāv Eiropas Savienības līmenī sadarbības un noziedzības apkarošanas jomā;

c) nodrošināt pienācīgu sagatavošanu attiecībā uz demokrātiskiem aizsardzības pasākumiem, īpaši tiesībām uz aizsardzību;

d) veicināt sadarbību starp CEPOL un citām policijas mācību iestādēm.

3. CEPOL ļauj izmantot savu infrastruktūru arī to kandidātvalstu vecākajiem policijas virsniekiem, ar kurām Eiropas Savienība risina pievienošanās sarunas, kā arī Islandes un Norvēģijas vecākajiem policijas virsniekiem.

7. pants

Lai sasniegtu šos mērķus, CEPOL var veikt šādus pasākumus:

a) nodrošināt uz kopīgiem standartiem balstītus mācību kursus vecākajiem policijas virsniekiem;

b) atbalstīt saskaņotu vidējā līmeņa policijas darbinieku, vidējā līmeņa specializēto policijas darbinieku un specializēto policijas darbinieku mācību programmu izstrādi attiecībā uz Eiropas policijas pārrobežu sadarbību un palīdzēt izveidot attiecīgās padziļinātās mācības programmas;

c) nodrošināt specializētas mācības policijas darbiniekiem, kuriem ir svarīga loma starptautiskās noziedzības apkarošanā, īpašu uzmanību veltot organizētajai noziedzībai;

d) izstrādāt un nodrošināt mācības pasniedzējiem;

e) izplatīt labu praksi un izpētes rezultātus;

f) izstrādāt un nodrošināt mācības, lai sagatavotu Eiropas Savienības policiju dalībai nemilitāru krīžu noregulēšanā;

g) izstrādāt un nodrošināt mācības Eiropas Savienības kandidātvalstu policijas iestādēm, tostarp mācības augstākstāvošiem policijas darbiniekiem;

h) veicināt ar mācībām saistītu policijas darbinieku apmaiņu un norīkošanu;

i) izveidot elektronisku tīklu, kas palīdz CEPOL veikt savus uzdevumus, nodrošinot visu vajadzīgo drošības pasākumu ievērošanu;

j) dot iespēju dalībvalstu vecākajiem policijas virsniekiem apgūt svešvalodas.

III SADAĻA

Citi noteikumi

8. pants

CEPOL katrā gadījumā atsevišķi izskata iespēju ļaut tās darbībai piekļūt Eiropas iestāžu un citu Eiropas Savienības iestāžu ierēdņiem.

CEPOL var sadarboties ar to valstu policijas mācību iestādēm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis. Tā nodibina attiecības ar to kandidātvalstu mācību iestādēm, ar kurām Eiropas Savienība risina pievienošanās sarunas, kā arī Islandes un Norvēģijas mācību iestādēm.

CEPOL sadarbojas arī ar attiecīgām mācību iestādēm Eiropā, piemēram, Baltijas un Ziemeļvalstu policijas akadēmiju (NBPA) un Mitteleuropäische Polizeiakademie (MEPA ).

9. pants

Ne vēlāk kā trešajā gadā pēc šā lēmuma stāšanās spēkā saskaņā ar secinājumiem, kas izdarīti Eiropadomes sanāksmē Tamperē, valde iesniedz Padomei ziņojumu par tīkla darbību un nākotni.

10. pants

Šis lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā pieņemšanas Padomē.

To piemēro no 2001. gada 1. janvāra.

Briselē, 2000. gada 22. decembrī

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

C. Pierret

[1] OV C 206, 19.7.2000., 3. lpp.

[2] Atzinums izsūtīts 2000. gada 17. novembrī (Oficiālajā Vēstnesī vēl nav publicēts).

[3] OV L 7, 10.1.1997., 5. lpp.

[4] OV L 99, 31.3.1998., 8. lpp.

--------------------------------------------------

Top