Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52017DC0745

    KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI par maksājumu aģentūru sistēmas darbību lauksaimniecības nozarē

    COM/2017/0745 final

    Briselē, 12.12.2017

    COM(2017) 745 final

    KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI

    par maksājumu aģentūru sistēmas darbību lauksaimniecības nozarē


    SATURS

    1.Ziņojuma mērķis

    2.Pamatinformācija

    3.Stāvoklis maksājumu aģentūru darbību jomā

    4.Maksājumu aģentūru akreditācijas pārraudzība

    5.Secinājumi un turpmākā rīcība

    I pielikums.

    II pielikums.

    Saraksts, kurā uzskaitītas ES esošās lauksaimniecības fondu ELGF un ELFLA maksājumu aģentūras

    Izdevumi pēdējos trīs finanšu gados sadalījumā pa maksājumu aģentūrām un fondiem 

    1.Ziņojuma mērķis

    Regulas (ES) Nr. 1306/2013 7. panta 2. punktā ir noteikts, ka Komisija iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojumu par maksājumu aģentūru sistēmas darbību Savienībā, ja vajadzīgs, kopā ar attiecīgiem tiesību aktu priekšlikumiem.

    Kompetentajai iestādei ir pienākums ziņot Komisijai par to, kā tā pārrauga un uzrauga maksājumu aģentūru darbības. Ziņojumā ietver pārskatu par maksājumu aģentūru nepārtrauktu atbilstību akreditācijas kritērijiem un kopsavilkumu par darbībām, kas veiktas trūkumu novēršanai (Komisijas Īstenošanas regulas (ES) Nr. 908/2014 2. panta 1. punkts). Šādu ziņojumu iesniedz reizi trijos gados.

    Šajā ziņojumā sniegts kopsavilkums par rezultātiem, kas gūti 2016. gada jūnijā saņemto kompetento iestāžu ziņojumu analīzē, un iespējamu turpmāku rīcību.

    2.Pamatinformācija

    Eiropas Lauksaimniecības garantiju fondu (ELGF) un Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) īsteno saskaņā ar dalībvalstu un Savienības īstenotas dalītas pārvaldības sistēmu, kurā dalībvalstīm tiek deleģēti īstenošanas uzdevumi, bet Komisija uzņemas galīgo atbildību.

    Dalībvalstīm ir jāveic visi nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu, ka no ES budžeta finansētas darbības tiek īstenotas pareizi, rezultatīvi un saskaņā ar ES noteikumiem. Dalībvalstīs ir jābūt ieviestām sistēmām, kas nepieļauj, konstatē un novērš pārkāpumus un krāpšanu, tāpēc dalībvalstis saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1306/2013 7. panta 2. punktu akreditē par maksājumu aģentūrām tādus dienestus vai struktūras, kurām ir administratīva organizācija un iekšējās kontroles sistēma, kas sniedz pietiekamas garantijas tam, ka maksājumi ir likumīgi un pareizi un ka tie ir pienācīgi uzskaitīti. Maksājumu aģentūras atbilst minimālajiem Komisijas noteiktajiem akreditācijas nosacījumiem attiecībā uz iekšējās kontroles vidi, kontroles darbībām, informāciju un saziņu, un uzraudzību.

    Katra dalībvalsts ierobežo tās akreditēto maksājumu aģentūru skaitu līdz vienai aģentūrai valstī vai vajadzības gadījumā — līdz vienai aģentūrai reģionā. Tomēr, atkāpjoties no šā noteikuma, dalībvalstis var saglabāt tik daudz maksājumu aģentūru, cik daudz bija akreditētas pirms 2013. gada 20. decembra.

    Komisija atmaksā tikai tos izdevumus, kas radušies akreditētām maksājumu aģentūrām.

    Regulas (ES) Nr. 1306/2013 7. panta 5. punkts paredzēts, ka, ja akreditēta maksājumu aģentūra neatbilst vai vairs neatbilst vienam vai vairākiem akreditācijas kritērijiem, dalībvalsts atsauc akreditāciju, ja vien maksājumu aģentūra neveic vajadzīgos pielāgojumus termiņā, kas nosakāms atbilstīgi problēmas nopietnībai.

    Kā noteikts Komisijas Īstenošanas regulas (ES) Nr. 908/2014 1. panta 2. punktā, dalībvalsts ieceltā kompetentā iestāde lemj par maksājumu aģentūras akreditācijas piešķiršanu vai par tās atsaukšanu, pamatojoties uz akreditācijas kritēriju pārbaudi. Kompetentajai iestādei ir pienākums pastāvīgi pārraudzīt maksājumu iestādes un sekot līdzi tam, kā tiek novērsti konstatētie trūkumi.

    3.Stāvoklis maksājumu aģentūru darbību jomā

    Saskaņā ar 2017. gada 1. oktobra datiem ES ir 79 maksājumu aģentūras, kas veic maksājumus no ELGF un ELFLA. Vairumā gadījumu maksājumu aģentūra veic maksājumus abu fondu vārdā, taču dažas maksājumu aģentūras 1 strādā tikai ar vienu fondu.

    Vairumā dalībvalstu ir tikai viena maksājumu aģentūra valstī. Dažās valstīs ir vairāk nekā viena maksājumu aģentūra: Austrijā (2 maksājumu aģentūras), Beļģijā (2 maksājumu aģentūras), Vācijā (16 maksājumu aģentūras), Spānijā (18 maksājumu aģentūras), Francijā (4 maksājumu aģentūras), Itālijā (11 maksājumu aģentūras), Rumānijā (2 maksājumu aģentūras) un Apvienotajā Karalistē (4 maksājumu aģentūras). Pilnīgs saraksts ar ES esošajām ELGF un ELFLA maksājumu aģentūrām ir sniegts I pielikumā.

    Jānorāda, ka kopš 2013. gada maksājumu aģentūru skaits ir samazinājies līdz pašreizējām 79 aģentūrām. Beļģijā maksājumu aģentūras BIRB (BE01) pienākumus ir pārņēmušas divas reģionālās maksājumu aģentūras, bet Nīderlandē divas maksājumu aģentūras, t. i., Dienst Landelijk Gebied (NL01) un Dienst Regelingen (NL03), ir apvienojušās vienā maksājumu aģentūrā Ondernemend Nederland — RVO (NL04). Saskaņā ar 2017. gada 1. septembra datiem Polijā ir tikai viena maksājumu aģentūra, jo Lauksaimniecības tirgus aģentūra (PL02) vairs nepilda maksājumu aģentūras funkcijas.

    Maksājumu aģentūru izdevumu apjoms ES ir ļoti atšķirīgs. 2016. finanšu gadā visvairāk iztērēja Francijas maksājumu aģentūra Agence de services et de paiement (FR19) (EUR 6,6 miljardus), savukārt Vācijas maksājumu aģentūras Hamburg-Jonas (DE02) un SAISA (IT02) tikai atguva maksājumus. Itālijas maksājumu aģentūrai ENR (IT03) pēdējos trīs finanšu gados nav bijuši nekādi izdevumi. Austrijas maksājumu aģentūrai Zollamt Salzburg (AT03) pēdējos trīs gados nav bijuši gandrīz nekādi izdevumi. Izdevumu līmenis ir atkarīgs no tā, vai maksājumu aģentūra ir iesaistīta daudzās shēmās/pasākumos vai tikai ļoti īpašās shēmās (piem., izdevumi par intervences krājumu glabāšanu) un tādējādi pilda šauras funkcijas. Izdevumi pēdējos trīs finanšu gados sadalījumā pa maksājumu aģentūrām un fondiem ir uzrādīti II pielikumā.

    Nesenas izmaiņas dažās maksājumu aģentūrās:

    1) Austrijā: valsts iestādes plāno slēgt maksājumu aģentūru Zollamt Salzburg (AT03), visticamāk, 2017. finanšu gada beigās;

    2) Vācijā: Vācijas iestādes ir nolēmušas slēgt maksājumu aģentūru Hamburg (DE09), tiklīdz būs līdz galam noslēgtas ELFLA 2007.–2013. gada programmas un līdz galam noskaidroti ELGF grāmatojumi attiecībā uz 2016. finanšu gadu. Vācijas varas iestādes norāda, ka to veic, jo aizvien palielinās šīs maksājumu aģentūras izmaksas, bet izmaksājamā atbalsta apjoms ir samazinājies.

    Par maksājumu aģentūrām var izdarīt šādus secinājumus:

    1)akreditēto maksājumu aģentūru skaits dalībvalstīs: Regulas (ES) Nr. 1306/2013 7. pantā ir teikts, ka katrai dalībvalstij būtu jāierobežo tās akreditēto maksājumu aģentūru skaits līdz vienai aģentūrai valstī vai vajadzības gadījumā — līdz vienai aģentūrai reģionā. Gan Polijā, gan Rumānijā ir divas maksājumu aģentūras, kaut arī tās nav saistītas ar konkrētu reģionu. Polijas iestādes ir rīkojušās, lai apvienotu abas savas maksājumu aģentūras. Rumānijā katra maksājumu aģentūra pārvalda vienu fondu — attiecīgi ELGF un ELFLA; tā kā abiem fondiem izmanto vienotu pieteikumu principu un Integrēto administrācijas un kontroles sistēmu (IAKS), būtu vajadzīga tikai viena maksājumu aģentūra;

    2)kāpēc varētu būt vajadzīgas mazas vai neaktīvas maksājumu aģentūras: saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1306/2013 7. pantu dalībvalstīm ir jāierobežo maksājumu aģentūru skaits. Ja dalībvalsts slēdz maksājumu aģentūru, vēlāk nevarēs atvērt jaunu. Lai gan pašlaik spēkā esošajiem tiesību aktiem vajadzētu rosināt maksājumu aģentūru skaita samazināšanu katrā dalībvalstī, dažos gadījumos ir panākts pretējs rezultāts un turpina darboties izdevumu ziņā mazas vai pat neaktīvas aģentūras;

    3) maksājumu aģentūru skaita samazinājums: dažas dalībvalstis (Austrija, Vācija un Polija) rīkojās, lai samazinātu maksājumu aģentūru skaitu;

    4)ar ES fondu pārvaldību un kontroli saistīto pārbaužu izmaksas: dalībvalstis ziņo Komisijai par pārbaužu izmaksām, un vienā gadījumā (Hamburg (DE09)) paziņotās pārbaužu izmaksas, tai skaitā maksājumu aģentūras administratīvās izmaksas, pārsniedz maksājumu aģentūras pārvaldīto ES fondu līdzekļu apjomu, un tas liek šaubīties par to, vai vadības un kontroles sistēma attiecīgajā dalībvalstī ir piemērota. Kā minēts iepriekš, Vācijas iestādes norāda, ka Hamburgā esošās maksājumu aģentūras slēgšanas iemesls ir tas, ka ir lielas izmaksas salīdzinājumā ar pārvaldīto fondu līdzekļu apjomu.

    4.Maksājumu aģentūru akreditācijas pārraudzība

    Katras dalībvalsts ieceltās kompetentās iestādes uzdevums ir piešķirt maksājumu aģentūrām akreditāciju, to pārskatīt un atsaukt. Kompetentajai iestādei ir arī pienākums pastāvīgi pārraudzīt maksājumu aģentūras un sekot līdzi tam, kā tiek novērsti konstatētie trūkumi. Saskaņā ar Komisijas Īstenošanas regulas (ES) Nr. 908/2014 2. panta 1. punktu kompetentajai iestādei ir pienākums ziņot Komisijai par to, kā tā pārrauga un uzrauga maksājumu aģentūru darbības. Ziņojumā ietver pārskatu par maksājumu aģentūru nepārtrauktu atbilstību akreditācijas kritērijiem un kopsavilkumu par darbībām, kas veiktas trūkumu novēršanai.

    Visnesenākie kompetento iestāžu ziņojumi attiecās uz 2013.–2015. finanšu gadu un bija jāiesniedz Komisijai līdz 2016. gada 30. jūnijam. Visas dalībvalstis sniedza prasīto informāciju, lai gan divas dalībvalstis ziņojumus iesniedza pēc termiņa. Ziņojumi attiecās uz pārraudzības darbībām, ko veica pati kompetentā iestāde vai ko kompetentās iestādes vārdā tieši vai netieši veica sertifikācijas struktūra un citas ārējas, no maksājumu aģentūrām neatkarīgas struktūras. Katra kompetentā iestāde arī pauda viedokli par to, vai maksājumu aģentūru skaits ir pietiekams.

    Pašreizējā situācija neliecina par būtiskām atbilstības problēmām. Par nepārtrauktu atbilstību var izdarīt šādus secinājumus:

    1)atbilstība akreditācijas kritērijiem — visos gadījumos kompetentā iestāde norādīja, ka maksājumu aģentūra atbilst akreditācijas kritērijiem. 66 maksājumu aģentūru (no 80 maksājumu aģentūrām, par kurām 2016. gadā tika iesniegti ziņojumi) atbilstība akreditācijas kritērijiem bija novērtēta kā ļoti augsta;

    2)pārraudzības uzdevuma izvērtējums — kompetentā iestāde secinājumus par akreditācijas kritērijiem izdara, pamatojoties uz sertifikācijas struktūras veikto darbu. Dažos gadījumos visa nodaļa par akreditāciju bija nokopēta no sertifikācijas struktūras ziņojuma, tāpēc radās šaubas par to, vai ir saprasts šā uzdevuma mērķis;

    3)pārskatot no kompetentajām iestādēm saņemtos paziņojumus par nepārtrauktu pārraudzību, daudzos gadījumos tika konstatēts, ka pārraudzība nav nepārtraukta. Tā drīzāk ir ad hoc uzdevums, ko veic reizi trijos gados. Bieži vien kompetentā iestāde tikai pasūta pārskatu kā ārpakalpojumu kādai citai struktūrai vai privātam uzņēmumam un pēcāk pārsūta šo ziņojumu Komisijai. Citos gadījumos nepārtrauktas atbilstības ziņojumā ir tikai izklāstīts, kā izpildīti iepriekš neizpildītie ieteikumi, kurus sertifikācijas struktūra sniegusi savā iepriekšējā gada ziņojumā, vai sniegta jaunākā informācija par to, cik tālu ir pavirzījusies to izpilde. Šajos gadījumos nav liecību par notiekošu nepārtrauktu pārraudzību vai uzraudzību, kam būtu bijis jānotiek;

    4)ja maksājumu aģentūra ir neaktīva, kompetentajai iestādei nav viegli pārliecināties, ka tā atbilst akreditācijas kritērijiem, jo aģentūra vairākus gadus pēc kārtas nav veikusi nekādus maksājumus, Rodas arī jautājums par to, cik ātri neaktīvā maksājumu aģentūra varētu atsākt darboties, jo to varētu apgrūtināt dažādi praktiski iemesli, piemēram, novecojušas procedūras un IT sistēmas un pieredzējušu darbinieku trūkums.

    5.Secinājumi un turpmākā rīcība

    Komisija pauž atzinību par to, ka dažas dalībvalstis rīkojušās, lai samazinātu maksājumu aģentūru skaitu.

    Izanalizējusi situāciju lauksaimniecības nozares maksājumu aģentūru sistēmas darbības jomā Eiropas Savienībā, Komisija plāno rīkoties šādi:

    1)lai gan pastāv atkāpe, ko piemēro maksājumu aģentūrām, kuras izveidotas pirms 2013. gada 20. decembra, Komisija var sākt diskusijas ar attiecīgajām dalībvalstīm par to, vai ieviestā struktūra ir piemērota un vai vajadzētu turpināt tādu maksājumu aģentūru darbību, kurām ir mazi izdevumi vai tādu nav vispār;

    2)kopā ar attiecīgajām kompetentajām iestādēm veikt pēcpārbaudi, lai nodrošinātu pienācīgas un regulāras pārraudzības ieviešanu;

    3)šajā posmā neierosināt nekādus grozījumus pašlaik spēkā esošajos tiesību aktos attiecībā uz maksājumu aģentūru struktūru, skaitu un darbību.

    (1)      Zollamt Salzburg (AT03), Hamburg-Jonas (DE02), Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer (FR05), Office du Développement Agricole et Rural de Corse (FR18), Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer (FR20), Servizio Autonomo Interventi Settore Agricolo (IT02), Lauku ieguldījumu finansēšanas aģentūra (RO01) un Lauksaimniecības maksājumu un intervences aģentūra (RO02).
    Top

    Briselē,12.12.2017

    COM(2017) 745 final

    PIELIKUMI

    dokumentam

    EIROPAS KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI

    par maksājumu aģentūru sistēmas darbību lauksaimniecības nozarē


    I PIELIKUMS 

    SARAKSTS, KURĀ UZSKAITĪTAS ES ESOŠĀS LAUKSAIMNIECĪBAS FONDU ELGF UN ELFLA MAKSĀJUMU AĢENTŪRAS

    Maksājumu aģentūras kods

    Maksājumu aģentūras nosaukums

    AT01

    Agrarmarkt Austria

    AT03

    Zollamt Salzburg, Zahlstelle Ausfuhrerstattungen (ZOSA) [Zalcburgas muitas iestāde, Eksporta kompensācijas maksājumu aģentūra]

    BE02

    Departement Landbouw en Visserij [Lauksaimniecības un zivsaimniecības departaments]

    BE03

    Département des Aides de la Direction générale opérationnelle Agriculture, Resources naturelles et Environnement

    BG01

    Valsts lauksaimniecības fonds

    CY01

    Κυπριακός Οργανισμός Αγροτικών Πληρωμών [Kipras Lauksaimniecības maksājumu organizācija]

    CZ01

    Státní zemědělský intervenční fond [Valsts lauksaimniecības intervences fonds]

    DE01

    Bundesanstalt für Landwirtschaft und Ernährung [Vācijas Federālais lauksaimniecības un pārtikas birojs]

    DE02

    Hauptzollamt Hamburg-Jonas [Centrālā muitas iestāde Hamburg-Jonas]

    DE03

    Baden-Württemberg

    DE04

    Abteilung Ρ “Förderung und Zahlstelle” im Bayerischen Staatsministerium für Ernährung, Landwirtschaft und Forsten

    DE07

    Brandenburg und Berlin

    DE09

    EU-Zahlstelle der Freien und Hansestadt Hamburg

    DE11

    Mecklenburg-Vorpommern

    DE12

    EU-Zahlstelle Niedersachsen / Bremen

    DE15

    Der Direktor der Landwirtschaftskammer Nordrhein-Westfalen als Landesbeauftragter [Ziemeļreinas-Vestfālenes Lauksaimniecības kameras vadītājs kā pilnvarotais valsts pārstāvis]

    DE17

     EGFL- und ELER-Zahlstelle Rheinland-Pfalz

    DE18

    Zahlstelle ELER/EGFL des Saarlandes

    DE19

    Zahlstelle des Sächsischen Staatsministeriums für Umwelt und Landwirtschaft

    DE20

    Zahlstelle des Landes Sachsen-Anhalt [Saksijas-Anhaltes maksājumu aģentūra]

    DE21

    Ministerium für Energiewende, Landwirtschaft, Umwelt und ländliche Räume (MELUR) des Landes Schleswig-Holstein

    DE23

    Freistaat Thüringen [Tīringenes Brīvvalsts]

    DE26

    Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale (WIBank) — Geschäftsbereich “Wirtschafts- und Infrastrukturbank Hessen”

    DK02

     Landbrugsstyrelsen [Dānijas Lauksaimniecības un zivsaimniecības aģentūra (DAFA)]

    EE01

    Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet [Igaunijas Lauksaimniecības reģistru un informācijas padome]

    ES01

    Dirección General de Fondos Agrarios de la Consejería de Agricultura, Pesca y Medio Ambiente de la Junta de Andalucía

    ES02

    Departamento de Agricultura, Ganadería y Medio Ambiente del Gobierno de Aragón

    ES03

    Organismo Pagador de la Comunidad Autónoma del Principado de Asturias

    ES04

    Fondo de Garantía Agraria y Pesquera de las Islas Baleares (FOGAIBA)

    ES05

    Organismo Pagador de Fondos Agrícolas Europeos de la Comunidad Autónoma de Canarias

    ES06

    Organismo Pagador de la Comunidad Autónoma de Cantabria

    ES07

    Consejería de Agricultura de la Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha

    ES08

    Consejería de Agricultura y Ganadería de la Junta de Castilla y León

    ES09

    Departamento de Agricultura, Ganadería, Pesca, Alimentación y Medio Natural de la Generalidad de Cataluña

    ES10

    Consejería de Agricultura, Desarrollo Rural, Medio Ambiente y Energía de la Junta de Extremadura

    ES11

    Fondo Galego de Garantía Agraria (FOGGA)

    ES12

    Consejería de Medio Ambiente y Ordenación del Territorio de la Comunidad de Madrid

    ES13

    Consejería de Agricultura y Agua de la Región de Murcia

    ES14

    Departamento de Desarrollo Rural, Medio Ambiente y Administración Local del Gobierno de Navarra (DRMAyAL)

    ES15

    Departamento de Desarrollo Económico y Competitividad del Gobierno Vasco

    ES16

    Consejería de Agricultura, Ganadería y Medio Ambiente del Gobierno de la Rioja

    ES17

    Agencia Valenciana de Fomento y Garantía Agraria (AVFGA)

    ES18

    Fondo Español de Garantía Agraria

    FI01

    Maaseutuvirasto [Lauku jautājumu aģentūra]

    FR05

    Office de Développement de l'Economie Agricole des Départements d'Outre-Mer

    FR18

    Office du Développement Agricole et Rural de Corse

    FR19

    Agence de services et de paiement

    FR20

    Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer

    GB05

    Lauksaimniecības un lauku attīstības departaments

    GB06

    Skotijas valdības Lauku maksājumu un inspekcijas direktorāts

    GB07

    Velsas valdība

    GB09

    Lauku maksājumu aģentūra

    GR01

    Kopienas atbalsta virzības un garantiju maksājumu un kontroles organizācija

    HR01

    Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju [Lauksaimniecības, zivsaimniecības un lauku attīstības maksājumu aģentūra]

    HU02

    Ungārijas Valsts kase

    IE01

    Lauksaimniecības, pārtikas un jūrlietu departaments

    IT01

    Agenzia per le Erogazioni in Agricoltura

    IT02

    Servizio Autonomo Interventi Settore Agricolo

    IT03

    Ente Nazionale Risi

    IT05

    Agenzia Veneta per i Pagamenti in Agricoltura

    IT07

    Agenzia Regionale Toscana per le Erogazioni in Agricoltura

    IT08

    Agenzia Regionale per le Erogazioni in Agricoltura per l'Emilia-Romagna

    IT10

    Agenzia Regionale Piemontese per l'Erogazione in Agricoltura

    IT23

    Organismo Pagatore Regionale Regione Lombardia

    IT24

    Organismo Pagatore della Provincia Autonoma di Bolzano

    IT25

    Agenzia Provinciale Pagamenti della Provincia di Trento

    IT26

    Agenzia della regione Calabria per le Erogazioni in Agricoltura

    LT01

    Nacionalinė mokėjimo agentūra [Maksājumu valsts aģentūra]

    LU01

    Ministère de l'Agriculture, de la Viticulture et de la Protection des consommateurs

    LV01

    Lauku atbalsta dienests

    MT01

    Lauksaimniecības un lauku maksājumu aģentūra

    NL04

    Rijksdienst voor Ondernemend Nederland [Nīderlandes Uzņēmumu aģentūra]

    PL01

    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa [Lauksaimniecības pārstrukturizācijas un modernizācijas aģentūra]

    PL02

    Agencja Rynku Rolnego [Lauksaimniecības tirgus aģentūra] līdz 2017. gada 1. septembrim

    PT03

    Instituto de Financiamento da Agricultura, Desenvolvimento Rural e Pescas

    RO01

    Agenţia pentru Finanțarea Investițiilor Rurale [Lauku ieguldījumu finansēšanas aģentūra]

    RO02

    Lauksaimniecības maksājumu un intervences aģentūra

    SE01

    Statens jordbruksverk [Zviedrijas Lauksaimniecības padome]

    SI01

    Agencija Republike Slovenije za kmetijske trge in razvoj podeželja [Slovēnijas Republikas Lauksaimniecības tirgu un lauku attīstības aģentūra]

    SK01

    Pôdohospodárska platobná agentúra [Lauksaimniecības maksājumu aģentūra]

    II PIELIKUMS

    IZDEVUMI 2014.–2016. FINANŠU GADĀ SADALĪJUMĀ PA MAKSĀJUMU AĢENTŪRĀM UN FONDIEM

     

     

     

    2014. finanšu gads

    2015. finanšu gads

    2016. finanšu gads

    Dalībvalsts

    Kods

    Maksājumu aģentūra

    ELGF

    ELFLA

    ELGF

    ELFLA

    ELGF

    ELFLA

    AU

    AT01

    AMA

    676 286 055,94

    544 468 367,78

    696 081 917,41

    558 793 313,42

    675 728 274,74

    394 613 682,01

    AU

    AT03

    Zollamt Salzburg

    2620,24

    0,00

    28 731,06

    0,00

    560 013,80

    0,00

    BE

    BE01

    BIRB

    6 963 761,86

    0,00

     n/a

     n/a

    n/a 

     n/a

    BE

    BE02

    ALV

    310 855 276,06

    16 783 607,72

    327 544 428,74

    31 457 011,90

    284 260 592,01

    11 217 225,24

    BE

    BE03

    Rég. Wallonne

    291 915 752,60

    16 654 745,89

    292 483 900,29

    59 681 791,21

    281 539 701,39

    23 512 531,26

    BG

    BG01

    Valsts lauksaimniecības fonds

    599 955 628,56

    395 493 074,51

    659 650 091,29

    412 810 551,59

    726 576 063,42

    128 659 829,66

    CY

    CY01

    CAPO

    56 158 531,84

    22 567 015,08

    57 276 537,11

    22 958 412,01

    56 082 868,30

    7 177 698,67

    CZ

    CZ01

    SAIF

    893 292 195,64

    326 067 553,26

    895 742 857,33

    395 051 377,98

    851 003 406,06

    203 695 541,97

    DE

    DE01

    BLE

    5 247 331,86

    499 599,12

    6 440 798,11

    348 854,00

    78 573 772,24

    729 267,40

    DE

    DE02

    Hamburg-Jonas

    –6 466 834,33

    0,00

    –161 814 782,85

    0,00

    –238 347 962,14

    0,00

    DE

    DE03

    Baden-Württemberg

    412 157 529,58

    49 053 471,60

    421 846 750,72

    95 637 635,66

    423 684 519,31

    62 322 120,75

    DE

    DE04

    Bayern StMLF

    1 042 667 232,18

    63 035 454,95

    1 068 468 152,00

    183 967 224,91

    1 005 992 371,88

    172 856 431,53

    DE

    DE07

    Brandenburg MLUV

    349 772 824,57

    151 333 451,42

    341 483 908,01

    135 339 643,99

    344 124 320,06

    57 190 495,80

    DE

    DE09

    Hamburg

    63 526,06

    1 756 006,08

    99 697,95

    1 750 067,73

    0,00

    0,00

    DE

    DE11

    Mecklenburg-Vorpommern

    387 870 907,90

    132 709 585,60

    380 419 915,66

    131 321 073,18

    362 394 448,14

    32 907 654,46

    DE

    DE12

    Niedersachsen

    863 584 716,32

    129 627 838,13

    874 377 150,71

    92 532 194,32

    807 450 458,36

    76 820 996,40

    DE

    DE15

    Nordrhein-Westfalen

    498 472 118,61

    44 569 423,98

    509 372 321,91

    43 925 013,49

    480 397 884,65

    25 364 258,93

    DE

    DE17

    Rheinland-Pfalz

    191 594 981,94

    32 302 560,60

    199 700 255,45

    36 804 461,06

    214 866 572,26

    15 188 966,33

    DE

    DE18

    Saarland AAL

    20 609 334,13

    2 742 462,33

    21 193 388,76

    3 323 950,58

    21 101 322,38

    1 122 058,90

    DE

    DE19

    Sachsen

    279 592 928,51

    161 853 097,22

    276 996 362,08

    159 246 090,64

    255 747 417,20

    46 901 778,47

    DE

    DE20

    Sachsen-Anhalt

    358 072 210,78

    124 731 223,27

    351 662 694,72

    131 649 357,19

    323 673 875,75

    22 191 251,75

    DE

    DE21

    Schleswig-Holstein

    328 201 858,33

    40 589 272,39

    328 056 433,84

    53 673 348,20

    305 840 723,21

    33 053 627,56

    DE

    DE23

    Thüringen

    235 245 109,84

    79 390 804,77

    230 544 272,17

    89 916 505,72

    211 621 316,28

    59 151 936,46

    DE

    DE26

    Helaba

    211 075 249,68

    30 449 586,72

    216 457 524,98

    24 827 961,58

    216 721 879,65

    24 377 087,84

    DK

    DK02

    DAFA

    920 737 426,76

    82 998 289,85

    907 649 247,35

    84 507 779,53

    851 575 318,10

    73 344 445,33

    EE

    EE01

    PRIA

    99 973 102,75

    107 441 165,78

    118 570 682,91

    68 334 452,69

    119 781 045,31

    83 763 325,16

    ES

    ES01

    Andalucia FAGA

    1 593 787 112,07

    205 999 762,70

    1 594 417 323,68

    312 464 904,95

    1 535 696 982,88

    5 496 839,18

    ES

    ES02

    Aragón

    439 320 891,25

    52 921 899,62

    449 662 170,83

    64 881 788,22

    442 072 634,11

    37 077 404,25

    ES

    ES03

    Asturias

    62 096 839,80

    23 124 915,85

    61 221 693,62

    19 695 337,51

    66 346 023,43

    20 156 350,32

    ES

    ES04

    FOGAIBA

    25 647 393,48

    6 760 223,26

    26 761 953,01

    6 534 269,26

    34 742 807,51

    0,00

    ES

    ES05

    Islas Canarias

    266 679 031,24

    28 014 055,89

    271 656 991,38

    20 799 943,51

    273 464 706,22

    0,00

    ES

    ES06

    Cantabria

    40 156 373,86

    11 673 899,78

    40 085 331,68

    12 429 430,51

    44 256 136,20

    11 977 164,85

    ES

    ES07

    Castilla La Mancha

    754 966 244,08

    180 347 367,42

    748 367 866,97

    193 521 247,07

    717 330 278,53

    63 042 503,15

    ES

    ES08

    Castilla y Léon

    891 939 318,57

    73 969 728,51

    904 034 493,08

    118 138 971,93

    930 966 887,44

    104 694 374,06

    ES

    ES09

    Cataluña

    294 970 256,06

    52 139 699,74

    309 532 463,43

    47 872 695,93

    316 964 960,63

    18 159 285,51

    ES

    ES10

    Extremadura

    517 077 948,73

    156 843 297,22

    532 779 063,91

    143 171 238,15

    539 962 163,39

    69 712 131,94

    ES

    ES11

    Galicia

    165 786 499,22

    91 565 221,37

    165 067 369,23

    119 722 206,98

    180 358 665,00

    8 968 366,63

    ES

    ES12

    Madrid

    40 271 778,34

    4 476 595,43

    40 324 804,49

    7 328 004,74

    40 034 462,66

    0,00

    ES

    ES13

    Murcia

    108 116 073,07

    31 893 803,19

    110 080 993,94

    33 524 634,85

    125 136 985,76

    600 105,24

    ES

    ES14

    Navarra

    107 376 260,46

    7 001 783,06

    110 068 370,39

    10 631 590,26

    112 847 274,39

    10 158 590,26

    ES

    ES15

    País Vasco

    55 124 170,18

    11 360 172,72

    55 625 383,91

    4 693 283,04

    57 489 532,56

    1 396 864,03

    ES

    ES16

    La Rioja

    45 358 766,12

    8 838 843,37

    47 165 852,91

    9 023 346,62

    47 424 148,83

    10 831 079,13

    ES

    ES17

    Comunidad Valenciana

    157 584 096,46

    31 857 532,37

    155 189 513,23

    21 675 218,51

    171 706 636,93

    572 742,76

    ES

    ES18

    FEGA

    5 173 265,61

    5 773 319,62

    4 011 726,00

    3 069 601,66

    3 765 294,56

    1 679 171,19

    FI

    FI01

    MAVI

    518 402 172,26

    183 584 907,11

    538 369 644,43

    513 022 798,18

    537 722 597,80

    279 152 074,39

    FR

    FR05

    ODEADOM

    259 286 348,19

    0,00

    266 404 270,97

    0,00

    263 276 363,14

    0,00

    FR

    FR18

    ODARC

    0,00

    13 637 663,26

    0,00

    15 711 107,01

    0,00

    1 000 586,91

    FR

    FR19

    ASP

    7 243 090 190,40

    785 215 811,35

    7 097 744 580,73

    1 223 078 283,80

    6 375 463 212,30

    209 027 212,63

    FR

    FR20

    France Agrimer

    445 759 187,26

     0,00

    384 026 913,52

    0,00

    428 224 348,15

    0,00

    GB

    GB05

    DARD

    318 359 403,01

    61 921 949,43

    320 190 585,69

    50 082 832,52

    320 472 920,26

    28 130 955,88

    GB

    GB06

    SGRPID

    565 116 111,36

    118 605 393,99

    532 509 021,09

    150 090 538,14

    520 767 825,58

    26 493 385,20

    GB

    GB07

    WAG

    300 628 826,06

    53 920 344,45

    268 630 388,83

    49 334 363,68

    258 870 588,36

    41 128 704,54

    GB

    GB09

    RPA 

    2 035 548 939,53

    562 657 447,24

    1 936 661 789,41

    459 926 554,95

    1 849 426 417,78

    513 071 267,07

    GR

    GR01

    OPEKEPE

    2 073 942 293,84

    552 785 544,73

    2 026 923 435,50

    377 142 003,83

    1 931 266 283,90

    230 990 348,26

    HR

    HR01

    PAAFRD

    96 423 778,67

    0,00

    165 210 965,71

    54 740 205,68

    189 069 655,09

    130 642 964,35

    HU

    HU01

    ARDA

    1 330 785 197,64

    550 321 317,91

    1 311 850 189,94

    596 879 874,27

    1 317 869 300,83

    208 468 099,99

    IE

    IE01

    DAFM

    1 224 363 225,59

    179 326 161,10

    1 215 973 716,18

    412 628 841,98

    1 100 232 600,17

    203 978 965,76

    IT

    IT01

    AGEA

    2 272 891 654,23

    766 614 763,43

    2 263 111 913,38

    943 374 743,62

    2 257 178 649,57

    244 238 660,42

    IT

    IT02

    SAISA

    3 069 536,61

    0,00

    –5896,46

    0,00

    –481 951,86

    0,00

    IT

    IT03

    ENR

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    IT

    IT05

    Veneto (AVEPA)

    435 199 673,30

    81 528 911,04

    442 048 248,16

    84 374 154,07

    413 840 694,48

    44 056 725,37

    IT

    IT07

    Toscana (ARTEA)

    187 189 422,71

    58 921 922,19

    191 339 059,15

    75 016 759,24

    180 496 350,92

    15 473 747,31

    IT

    IT08

    Emilia-Romagna (AGREA)

    448 184 231,55

    79 515 358,43

    466 320 938,61

    100 035 064,76

    451 588 738,22

    18 415 132,14

    IT

    IT10

    ARPEA

    336 773 700,62

    58 633 519,29

    352 408 463,56

    66 446 622,59

    365 719 554,24

    5 113 543,78

    IT

    IT23

    OPR Lombardia

    507 876 246,99

    64 999 720,96

    525 874 650,92

    51 167 885,83

    518 417 304,27

    15 958 139,98

    IT

    IT24

    OPPAB

    21 818 416,77

    13 819 039,14

    21 806 112,66

    4 965 106,24

    23 004 055,19

    23 598 305,44

    IT

    IT25

    APPAG

    16 258 035,17

    8 167 143,75

    15 893 039,09

    15 668 704,06

    12 376 349,75

    6 334 019,37

    IT

    IT26

    ARCEA

    272 405 330,25

    77 467 416,73

    261 090 512,51

    104 912 640,50

    253 817 999,87

    35 281 803,08

    LT

    LT01

    NMA

    378 900 765,84

    232 441 651,12

    395 421 448,46

    214 239 524,66

    438 683 340,62

    172 813 966,78

    LU

    LU01

    Min. Agric.

    33 194 729,35

    6 858 402,21

    32 275 082,07

    15 298 674,93

    28 963 594,31

    6 945 887,80

    LV

    LV01

    LAD

    146 454 429,42

    127 288 585,55

    166 200 825,05

    107 779 063,88

    189 060 513,30

    106 305 810,49

    MT

    MT01

    MRRA

    5 531 245,86

    11 410 779,98

    5 615 099,49

    9 901 232,62

    5 317 207,11

    589 447,61

    NL

    NL01

    DLG

    745 838 491,67

    24 836 169,23

    n/a 

    n/a 

    n/a 

    n/a 

    NL

    NL03

    Dienst Regelingen

    73 926 561,05

    86 263 250,90

    n/a 

    n/a 

    n/a 

    n/a 

    NL

    NL04

    RVO

     n/a 

    n/a

    741 369 266,22

    80 325 050,94

    618 414 657,81

    33 528 096,93

    PL

    PL01

    ARMA

    3 171 476 743,93

    1 700 780 302,65

    3 390 670 949,94

    2 148 129 123,67

    3 399 880 615,91

    454 725 264,81

    PL

    PL02

    AMA

    34 774 139,80

    0,00

    65 608 744,29

    0,00

    39 306 318,78

    0,00

    PT

    PT03

    IFAP

    703 127 972,12

    684 032 589,15

    676 657 210,74

    706 828 274,25

    668 951 357,46

    501 094 406,80

    RO

    RO01

    PARDF

    0,00

    824 627 668,09

    0,00

    1 314 400 054,83

    0,00

    556 145 121,60

    RO

    RO02

    PIAA

    1 328 304 517,53

    0,00

    1 420 132 557,71

    0,00

    1 510 255 741,41

    0,00

    SE

    SE01

    SJV

    689 891 887,12

    264 374 589,77

    696 399 384,16

    257 643 681,60

    677 120 048,81

    190 974 384,34

    Sl

    SI01

    AAMRD

    144 306 816,72

    129 408 871,46

    139 556 508,94

    121 684 127,67

    140 789 748,39

    76 080 128,11

    SK

    SK01

    APA

    379 797 357,10

    148 343 717,70

    436 709 901,57

    230 587 102,62

    430 776 343,03

    105 008 846,90

     

     

    Kopā:

    43 354 231 276,34

    12 053 990 692,51

    43 417 386 125,62

    14 522 450 782,90

    42 017 656 128,34

    6 405 451 188,42

    Top