ISSN 1725-5120

Europos Sąjungos

oficialusis leidinys

L 321

European flag  

Leidimas lietuvių kalba

Teisės aktai

51 tomas
2008m. gruodžio 1d.


Turinys

 

I   Aktai, priimti remiantis EB ir (arba) Euratomo steigimo sutartimis, kuriuos skelbti privaloma

Puslapis

 

 

REGLAMENTAI

 

*

2008 m. lapkričio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1165/2008 dėl gyvulių ir mėsos statistikos, panaikinantis Tarybos direktyvas 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB  ( 1 )

1

 

*

2008 m. lapkričio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1166/2008 dėl ūkių struktūros tyrimų bei žemės ūkio gamybos metodų tyrimo, panaikinantis Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 571/88  ( 1 )

14

 

 

 

*

Pastaba skaitytojui (žr. antą viršelio puslapį)

s3

 


 

(1)   Tekstas svarbus EEE

LT

Aktai, kurių pavadinimai spausdinami paprastu šriftu, yra susiję su kasdieniu žemės ūkio reikalų valdymu ir paprastai galioja ribotą laikotarpį.

Visų kitų aktų pavadinimai spausdinami ryškesniu šriftu ir prieš juos dedama žvaigždutė.


I Aktai, priimti remiantis EB ir (arba) Euratomo steigimo sutartimis, kuriuos skelbti privaloma

REGLAMENTAI

1.12.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 321/1


EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr 1165/2008

2008 m. lapkričio 19 d.

dėl gyvulių ir mėsos statistikos, panaikinantis Tarybos direktyvas 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnio 1 dalį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos (1),

kadangi:

(1)

1993 m. birželio 1 d. Tarybos direktyva 93/23/EEB dėl statistinių kiaulininkystės tyrimų (2), 1993 m. birželio 1 d. Tarybos direktyva 93/24/EEB dėl galvijininkystės statistinių tyrimų (3) ir 1993 m. birželio 1 d. Tarybos direktyva 93/25/EEB dėl atliktinų avių ir ožkų bandų statistinių tyrimų (4) buvo keletą kartų iš dalies pakeistos. Kadangi šiuo metu reikia tolesnių dalinių pakeitimų ir supaprastinimų, šiuos teisės aktus, siekiant aiškumo, reikėtų pakeisti vienu bendru teisės aktu.

(2)

Siekiant užtikrinti, kad bendroji žemės ūkio politika būtų tinkamai administruojama, visų pirma kalbant apie jautienos, veršienos, kiaulienos, avienos, ožkienos ir paukštienos rinkas, Komisijai reikia reguliarių duomenų apie gyvulių ir mėsos produkcijos tendencijas.

(3)

1988 m. vasario 29 d. Tarybos reglamente (EEB) Nr. 571/88 dėl Bendrijos žemės ūkio valdų struktūros tyrimų organizavimo (5) numatyta Bendrijos tyrimų programa siekiant teikti žemės ūkio valdų struktūros tyrimų statistinius duomenis iki 2007 m.

(4)

Pagal 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1059/2003 dėl bendro teritorinių statistinių vienetų klasifikatoriaus (NUTS) nustatymo (6) visi valstybių narių Komisijai perduodami pagal teritorinius vienetus suskirstyti statistiniai duomenys turi būti rengiami remiantis NUTS klasifikatoriumi. Todėl norint nustatyti palyginamus regioninius statistinius duomenis, teritoriniai vienetai turėtų būti apibrėžiami vadovaujantis NUTS klasifikatoriumi.

(5)

Siekiant riboti valstybėms narėms tenkančią naštą, reikalavimai dėl regioninių duomenų neturėtų viršyti ankstesnių teisės aktų nustatytų reikalavimų(išskyrus atvejus, kai tuo laikotarpiu atsirado naujų regioninių lygių), o regioninius duomenis turėtų būti neprivaloma teikti, kai gyvulių kiekis regionuose yra mažesnis nei tam tikros ribos.

(6)

Siekiant palengvinti šio reglamento įgyvendinimą, būtina, kad valstybės narės ir Komisija glaudžiai bendradarbiautų, o tai galima pasiekti visų pirma pasitelkus Žemės ūkio statistikos nuolatinį komitetą, įsteigtą Tarybos sprendimu 72/279/EEB (7).

(7)

Siekiant užtikrinti sklandų perėjimą nuo tvarkos, taikomos pagal direktyvas 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB, šiame reglamente turėtų būti numatyta galimybė suteikti iki vienerių metų trukmės, o avių ir ožkų atveju – iki dvejų metų trukmės pereinamąjį laikotarpį valstybėms narėms, kuriose, siekiant pritaikyti šį reglamentą prie jų nacionalinių statistikos sistemų, reikia atlikti esminių pakeitimų ir tikėtina, kad tai sukeltų rimtų praktinių problemų.

(8)

Šiame reglamente numatytos statistinių duomenų rengimo priemonės yra būtinos vykdant Bendrijos veiklą. Kadangi šio reglamento tikslo, t. y. sukurti bendrą teisinę sistemą Bendrijos gyvulių ir mėsos statistikai valstybėse narėse sistemingai rengti, valstybės narės negali deramai pasiekti ir kadangi to tikslo būtų geriau siekti Bendrijos lygiu, laikydamasi Sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Bendrija gali patvirtinti priemones. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo reglamentu neviršijama to, kas būtina tam tikslui pasiekti.

(9)

Pagal 1997 m. vasario 17 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos (8), kuris yra orientacinis šio reglamento nuostatų pagrindas, būtina, kad statistinių duomenų rinkimas atitiktų bešališkumo, visų pirma apimančio objektyvumą ir mokslinį nepriklausomumą, o taip pat skaidrumo, patikimumo, reikalingumo, ekonominio efektyvumo ir statistinių duomenų konfidencialumo principus.

(10)

Priemonės, būtinos šiam reglamentui įgyvendinti, turėtų būti patvirtintos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (9).

(11)

Visų pirma Komisijai reikėtų suteikti įgaliojimus iš dalies pakeisti I, II, IV ir V priedus. Kadangi šios priemonės yra bendro pobūdžio ir skirtos iš dalies pakeisti neesmines šio reglamento nuostatas, inter alia, papildant jį naujomis neesminėmis nuostatomis, jos turi būti patvirtintos pagal Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnyje numatytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

(12)

Todėl direktyvos 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB turėtų būti panaikintos.

(13)

Buvo konsultuotasi su Žemės ūkio statistikos nuolatiniu komitetu,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Dalykas

Šio reglamento tikslas yra sukurti bendrą teisinę sistemą Bendrijos gyvulių ir mėsos produkcijos statistikai valstybėse narėse sistemingai rengti, visų pirma:

a)

statistinių duomenų apie galvijų, kiaulių, avių ir ožkų bandas;

b)

statistinių duomenų apie galvijų, kiaulių, avių, ožkų ir naminių paukščių skerdimą; ir

c)

jautienos, veršienos, kiaulienos, avienos ir ožkienos produkcijos prognozių.

2 straipsnis

Sąvokų apibrėžtys

Šiame reglamente vartojamos šios sąvokų apibrėžtys:

1)

žemės ūkio valda – žemės ūkio valda, kaip apibrėžta 2008 m. lapkričio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1166/2008 dėl ūkių struktūros tyrimų bei žemės ūkio gamybos metodų tyrimo 2 straipsnio a punkte (10);

2)

imties tyrimas – imties tyrimas, kaip apibrėžta Reglamento (EB) Nr. 1166/2008 2 straipsnio c punkte;

3)

galvijai – Bos taurus ir Bubalus bubalis rūšių naminiai gyvuliai, įskaitant hibridines rūšis, pvz., Beefalo;

4)

kiaulės – Sus scrofa domestica rūšies naminiai gyvuliai;

5)

avys – Ovis aries rūšies naminiai gyvuliai;

6)

ožkos – Capra aegagrus hircus porūšio naminiai gyvuliai;

7)

naminiai paukščiai –Gallus gallus (viščiukai), Meleagris spp. (kalakutai), Anas spp. ir Cairina moschata (antys) ir Anser anser dom. (žąsys) rūšių naminiai paukščiai. Jiems priskiriami Coturnix spp. (putpelės), Phasianus spp. (fazanai), Numida meleagris dom. (perlinės vištos), Columbinae spp. (balandžiai) ir Struthio camelus (stručiai) rūšių naminiai paukščiai. Tačiau į šią sąvokos apibrėžtį neįtraukiami paukščiai, auginami nelaisvėje medžioklei, o ne mėsos gamybai;

8)

skerdykla – oficialiai registruota ir patvirtinta įstaiga, naudojama skersti ir išdarinėti gyvūnus, kurių mėsa skirta žmonių maistui.

Kitos šio reglamento sąvokų apibrėžtys pateikiamos I priede.

I SKIRSNIS

GYVULIŲ STATISTINIAI DUOMENYS

3 straipsnis

Aprėptis

1.   Kiekviena valstybė narė rengia statistinius duomenis apie jos teritorijoje esančiose žemės ūkio valdose laikomų galvijų, kiaulių, avių ir ožkų skaičių.

2.   Atliekančios imčių tyrimus valstybės narės tiria pakankamai žemės ūkio valdų, kad jose auginami gyvuliai sudarytų bent 95 % visos paskutiniame žemės ūkio valdų struktūros tyrime nustatytos gyvulių populiacijos.

4 straipsnis

Dažnumas ir ataskaitinis laikotarpis

1.   Galvijų bandų statistiniai duomenys rengiami du kartus per metus nurodant konkrečią dieną gegužės arba birželio mėn. ir konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. Tos valstybės narės, kuriose yra mažiau kaip 1 500 000 galvijų, šiuos statistinius duomenis gali rengti vieną kartą per metus, nurodydamos konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn.

2.   Kiaulių bandų statistiniai duomenys rengiami du kartus per metus nurodant konkrečią dieną gegužės arba birželio mėn. ir konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. Tos valstybės narės, kuriose yra mažiau kaip 3 000 000 kiaulių, šiuos statistinius duomenis gali rengti vieną kartą per metus, nurodydamos konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn.

3.   Avių bandų statistiniai duomenys rengiami vieną kartą per metus nurodant konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. tų valstybių narių, kuriose yra 500 000 ar daugiau avių.

4.   Ožkų bandų statistiniai duomenys rengiami vieną kartą per metus nurodant konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. tų valstybių narių, kuriose yra 500 000 ar daugiau ožkų.

5 straipsnis

Kategorijos

Gyvulių statistiniai duomenys rengiami pagal II priede nustatytas kategorijas.

6 straipsnis

Tikslumas

1.   Atliekančios imčių tyrimus valstybės narės imasi visų būtinų priemonių, siekiant užtikrinti, kad ekstrapoliuojami nacionalinių tyrimų rezultatai atitiktų III priede nustatytus tikslumo reikalavimus.

2.   Valstybė narė, kuri nusprendžia pasinaudoti administracinių šaltinių duomenimis, iš anksto praneša Komisijai ir pateikia išsamią informaciją apie naudojamus metodus ir tų administracinių šaltinių duomenų kokybę.

3.   Valstybė narė, kuri nusprendžia pasinaudoti kitais šaltiniais nei tyrimai, užtikrina, kad iš tokių šaltinių gauta informacija būtų ne žemesnės kokybės nei po statistinių tyrimų atlikimo gauta informacija.

7 straipsnis

Duomenų perdavimo terminai

1.   Valstybės narės perduoda Komisijai išankstinius gyvulių statistinius duomenis iki:

a)

tų pačių metų rugsėjo 15 d. teikiant gegužės arba birželio mėn. statistinius duomenis;

b)

kitų metų vasario 15 d. teikiant lapkričio arba gruodžio mėn. statistinius duomenis.

2.   Valstybės narės perduoda Komisijai galutinius gyvulių statistinius duomenis iki:

a)

tų pačių metų spalio 15 d. teikiant gegužės arba birželio mėn. statistinius duomenis;

b)

kitų metų gegužės 15 d. teikiant lapkričio arba gruodžio mėn. statistinius duomenis.

8 straipsnis

Regioniniai statistiniai duomenys

Lapkričio arba gruodžio mėn. statistiniai duomenys skaidomi pagal NUTS 1 ir NUTS 2 lygio teritorinius vienetus, kaip apibrėžta Reglamente (EB) Nr. 1059/2003. Išimties tvarka Vokietija ir Jungtinė Karalystė gali teikti duomenis tik pagal NUTS 1 lygio teritorinius vienetus. Jų teikti neprivaloma tiems teritoriniams vienetams, kuriuose yra mažiau nei 75 000 galvijų, 150 000 kiaulių, 100 000 avių ir 25 000 ožkų, jeigu šie teritoriniai vienetai, susumavus kartu, sudaro 5 % ar mažiau nacionalinės atitinkamos gyvulių rūšies.

II SKIRSNIS

SKERDIMO STATISTINIAI DUOMENYS

9 straipsnis

Aprėptis

Kiekviena valstybė narė rengia statistinius duomenis apie jų teritorijoje esančiose skerdyklose paskerstų galvijų, kiaulių, avių, ožkų ir naminių paukščių, kurių mėsa laikoma tinkama žmonių maistui, skaičių ir skerdenos svorį. Ji taip pat teikia ne skerdyklose atliekamų skerdimų masto įvertinimus, kad statistiniai duomenys apimtų visus jos teritorijoje paskerstus galvijus, kiaules, avis ir ožkas.

10 straipsnis

Dažnumas ir ataskaitinis laikotarpis

1.   Kiekviena valstybė narė kas mėnesį rengia skerdimo skerdyklose statistinius duomenis. Ataskaitinis laikotarpis – kalendorinis mėnuo.

2.   Kiekviena valstybė narė kasmet rengia skerdimo ne skerdyklose statistinius duomenis. Ataskaitinis laikotarpis – kalendoriniai metai.

11 straipsnis

Kategorijos

Skerdimo statistiniai duomenys rengiami pagal IV priede nustatytas kategorijas.

12 straipsnis

Duomenų perdavimo terminai

Valstybės narės perduoda Komisijai statistinius duomenis:

a)

apie skerdyklose atliktus skerdimus – per 60 dienų nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos;

b)

apie ne skerdyklose atliktus skerdimus – iki kitų metų birželio 30 d.

III SKIRSNIS

MĖSOS PRODUKCIJOS PROGNOZĖS

13 straipsnis

Aprėptis

Valstybės narės naudoja I ir II skirsniuose minimus statistinius duomenis ir kitą turimą informaciją jų galvijų, kiaulių, avių ir ožkų pasiūlos prognozėms rengti. Ši pasiūla išreiškiama kaip bendra vietos produkcija, kuri atitinka paskerstų galvijų, kiaulių, avių bei ožkų skaičių pridėjus Bendrijos vidaus ir užsienio prekybos šiais gyvais gyvuliais balansą.

14 straipsnis

Dažnumas ir ataskaitinis laikotarpis

1.   Kiekviena valstybė narė du kartus per metus rengia galvijų pasiūlos prognozes. Valstybės narės, kuriose galvijų populiacija yra mažesnė nei 1 500 000 galvijų, šias prognozes gali rengti tik vieną kartą per metus.

2.   Kiekviena valstybė narė du kartus per metus rengia kiaulių pasiūlos prognozes. Valstybės narės, kuriose kiaulių populiacija yra mažesnė nei 3 000 000 kiaulių, šias prognozes gali rengti tik vieną kartą per metus.

3.   Avių pasiūlos prognozes kasmet rengia valstybės narės, kuriose yra 500 000 arba daugiau avių.

4.   Ožkų pasiūlos prognozes kasmet rengia valstybės narės, kuriose yra 500 000 arba daugiau ožkų.

5.   Prognozės apima:

a)

valstybių narių, kurios prognozes rengia du kartus per metus, galvijų pasiūlos prognozės apima tris pusmečius, o kiaulių – keturis ketvirčius;

b)

valstybių narių, kurios prognozes rengia vieną kartą per metus, galvijų pasiūlos prognozės apima keturis pusmečius, o kiaulių –šešis ketvirčius;

c)

avių bei ožkų pasiūlos prognozės apima du pusmečius.

15 straipsnis

Kategorijos

Prognozės rengiamos pagal V priede nustatytas kategorijas.

16 straipsnis

Duomenų perdavimo terminai

Valstybės narės perduoda Komisijai mėsos produkcijos prognozes:

a)

valstybės narės, kurios prognozes rengia du kartus per metus, iki vasario 15 d. teikia galvijų pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo pusmečio pradžios iki kitų metų pirmo pusmečio pabaigos, o iki rugsėjo 15 d. – apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų antrojo pusmečio pradžios iki kitų metų antrojo pusmečio pabaigos;

b)

valstybės narės, kurios prognozes rengia vieną kartą per metus, iki vasario 15 d. teikia galvijų pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo pusmečio pradžios iki kitų metų antrojo pusmečio pabaigos;

c)

valstybės narės, kurios prognozes rengia du kartus per metus, iki vasario 15 d. teikia kiaulių pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo ketvirčio pradžios iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos, o iki rugsėjo 15 d. – apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų trečiojo ketvirčio pradžios iki kitų metų antrojo ketvirčio pabaigos;

d)

valstybės narės, kurios prognozes rengia vieną kartą per metus, iki vasario 15 d. teikia kiaulių pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo ketvirčio pradžios iki kitų metų antrojo ketvirčio pabaigos;

e)

iki vasario 15 d. teikia avių ir ožkų pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo pusmečio pradžios iki einamųjų metų antrojo pusmečio pabaigos.

IV SKIRSNIS

BENDROSIOS NUOSTATOS

17 straipsnis

Kokybės vertinimas ir ataskaitos

1.   Šiame reglamente perduodamiems duomenims taikomi tokie kokybės vertinimo kriterijai:

a)

reikalingumas – statistinių duomenų atitikties esamiems ir galimiems vartotojų poreikiams laipsnis;

b)

tikslumas – įverčių artumas nežinomoms tikrosioms reikšmėms;

c)

savalaikiškumas – laiko tarpas nuo galimybės pasinaudoti informacija iki įvykio ar reiškinio, kurį ji apibūdina;

d)

punktualumas – laiko tarpas nuo duomenų paskelbimo datos iki datos, kurią jie turėjo būti pateikti;

e)

„prieinamumas“ ir „aiškumas“ – sąlygos ir būdai, leidžiantys vartotojams gauti duomenis, juos naudoti ir aiškinti;

f)

palyginamumas – galimybė palyginti statistinę informaciją geografiniu, sektorių ar laiko aspektu, įvertinant taikomų sąvokų, metodų ir procedūrų skirtumų poveikį; ir

g)

suderinamumas – galimybė duomenis patikimai jungti įvairiais būdais ir įvairioms reikmėms.

2.   Kas trejus metus, o pirmą kartą iki 2011 m. liepos 1 d., valstybės narės pateikia Komisijai (Eurostatui) ataskaitą apie perduotų duomenų kokybę.

3.   Kokybės ataskaitose nurodoma:

a)

šiame reglamente nurodytų tyrimų rengimo struktūra ir taikyti metodai;

b)

šiame reglamente nurodytų imties tyrimų tikslumo lygiai, kuriuos pavyko pasiekti;

c)

naudotų kitų nei tyrimai šaltinių kokybė; ir

d)

šiame reglamente nurodytų prognozių kokybė.

4.   Valstybės narės praneša Komisijai apie bet kokius metodinius arba kitokius pakeitimus, galinčius turėti nemažos įtakos statistiniams duomenims. Tai padaroma ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo tokio pakeitimo įsigaliojimo.

5.   Atsižvelgiama į principą, kad papildomos sąnaudos ir našta neviršytų pagrįstų ribų.

18 straipsnis

Įgyvendinimo priemonės

1.   Priemonės, skirtos iš dalies pakeisti neesmines šio reglamento nuostatas, inter alia, jį papildant, ir susijusios su I, II, IV ir V priedų pakeitimais, tvirtinamos pagal 19 straipsnio 2 dalyje nurodytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

2.   Atkreipiamas dėmesys į principą, kad pakeitimų teikiama nauda turi būti didesnė nei jų metu patirtos sąnaudos, ir į principą, kad papildomos sąnaudos ir našta turi neviršyti pagrįstų ribų.

19 straipsnis

Komiteto procedūra

1.   Komisijai padeda Žemės ūkio statistikos nuolatinis komitetas.

2.   Jei yra nuoroda į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnio 1–4 dalys ir 7 straipsnis, atsižvelgiant į jo 8 straipsnį.

20 straipsnis

Nukrypti leidžianti išlyga

1.   Jei dėl šio reglamento taikymo reikalingi esminiai pakeitimai valstybės narės nacionalinėje statistikos sistemoje ir gali kilti didelių praktinių problemų, Komisija iki 2010 m. sausio 1 d., o avių ir ožkų statistikos atveju – iki 2011 m. sausio 1 d., gali suteikti išlygą, leidžiančią nukrypti nuo šio reglamento taikymo.

2.   Tokios valstybės narės informuoja apie tai Komisiją ne vėliau kaip 2009 m. kovo 21 d.

21 straipsnis

Panaikinimas

1.   Nedarant įtakos šio straipsnio 3 daliai direktyvos 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB yra panaikinamos.

2.   Nuorodos į panaikintas direktyvas laikomos nuorodomis į šį reglamentą.

3.   Nukrypstant nuo 22 straipsnio 2 dalies, valstybė narė, kuriai pagal 20 straipsnį suteikta nukrypti leidžianti išlyga, išlygos galiojimo laikotarpio metu toliau taiko direktyvų 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB nuostatas.

22 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2009 m. sausio 1 d.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Strasbūre 2008 m. lapkričio 19 d.

Europos Parlamento vardu

Pirmininkas

H.-G. PÖTTERING

Tarybos vardu

Pirmininkas

J.-P. JOUYET


(1)  2008 m. gegužės 20 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2008 m. spalio 27 d. Tarybos sprendimas.

(2)  OL L 149, 1993 6 21, p. 1.

(3)  OL L 149, 1993 6 21, p. 5.

(4)  OL L 149, 1993 6 21, p. 10.

(5)  OL L 56, 1988 3 2, p. 1.

(6)  OL L 154, 2003 6 21, p. 1.

(7)  OL L 179, 1972 8 7, p. 1.

(8)  OL L 52, 1997 2 22, p. 1.

(9)  OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

(10)  Žr. šio Oficialiojo leidinio p. 14.


I PRIEDAS

SĄVOKŲ APIBRĖŽTYS

Šiame reglamente vartojamos šios sąvokų apibrėžtys:

1)   galvijų kategorijos

 

II priedas

IV ir V priedai

Veršeliai

 

8 mėnesių arba jaunesni galvijai

Jauni galvijai

 

Vyresni nei 8, tačiau ne vyresni nei 12 mėnesių galvijai

Skerstini veršeliai ir jauni galvijai

Ne vyresni nei 12 mėnesių skerstini veršeliai ir jauni galvijai

 

Buliai

 

Nekastruoti galvijų patinai, nepriskirti nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

Jautukai

 

Kastruoti galvijų patinai, nepriskirti nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

Telyčios

Dar nesiveršiavusios galvijų patelės, nepriskirtos nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

Dar nesiveršiavusios galvijų patelės, nepriskirtos nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

Skerstinos telyčios

Mėsai auginamos telyčios

 

Kitos telyčios

Veislei auginamos telyčios, skirtos pakeisti melžiamas ar kitas karves

 

Karvės

Apsiveršiavusios galvijų patelės (įskaitant jaunesnes kaip dvejų metų)

Apsiveršiavusios galvijų patelės

Melžiamos karvės

Karvės, laikomos tik arba daugiausia žmonėms vartoti skirto pieno ir (arba) pieno produktų gamybai, įskaitant brokuotas skerstinas karves (nepriklausomai nuo to, ar jos po paskutinės laktacijos iki skerdimo buvo penimos)

 

Kitos karvės

Karvės, išskyrus melžiamas karves, galima įtraukti užtrūkusias karves

 

2)   avių kategorijos:

Ėriavedės ir ėringos avys, sukergtos su avinu: avių patelės, kurios bent vieną kartą apsiėriavo ir kurios pirmą kartą buvo sukergtos su avinu.

Pieninės ėriavedės: Ėriavedės, kurios auginamos išimtinai arba pirmiausia tik dėl žmonių maistui skirto pieno ir (arba) jo perdirbimo į pieno produktus, įskaitant brokuotas pienines avis (nepriklausomai nuo to, ar jos po paskutinės laktacijos iki skerdimo buvo penimos).

Kitos ėriavedės: ėriavedės, išskyrus pienines ėriavedes.

Ėriukai: jaunesni nei 12 mėnesių avių patinai arba patelės;

3)   terminas „skerdena“:

a)

galvijų atveju – visas paskersto gyvulio kūnas, nuleidus kraują, išdarinėjus ir nulupus odą, be galvos (atskiriamos nuo skerdenos ties atlantiniu pakaušio sąnariu); be kojų (atskiriamų ties riešo sąnariu arba tarp pado ir čiurnos kaulų); be krūtinės ląstos ir pilvo ertmės organų su inkstais, inkstų riebalais ir pilvo riebalais arba be jų; ir be lyties organų bei prie jų esančių rišamųjų audinių ir be tešmens ar tešmens riebalų;

b)

kiaulių atveju – paskerstos kiaulės kūnas, nuleidus kraują ir išdarinėjus, visas arba padalytas išilgai perpus, be liežuvio, šerių, nagų, lyties organų, taukinės, inkstų ir diafragmos;

c)

avių ir ožkų atveju – visas paskersto gyvulio kūnas, nuleidus kraują, išdarinėjus ir nulupus odą, be galvos (atskiriama ties atlantiniu pakaušio sąnariu); be kojų (atskiriamos ties riešo sąnariu arba tarp pado ir čiurnos kaulų); be uodegos (atskyrus ties šeštuoju ir septintuoju uodegos slanksteliais); be krūtinės ląstos ir pilvo ertmės organų (išskyrus inkstus ir inkstų riebalus); ir be tešmens ir lyties organų; inkstai ir inkstų riebalai yra skerdenos dalis;

d)

naminių paukščių atveju – nupeštas ir išdarinėtas, be galvos bei kojų ir be kaklo, širdies, kepenų ir skilvio, vadinamas „65 % viščiuku“, arba kitaip pateiktas paukštis;

4)

terminas „skerdenos svoris“ atšaldytos skerdenos svoris, kuris konkrečiai kiaulių atveju gaunamas atimant 2 % iš užfiksuoto šiltos skerdenos svorio praėjus ne daugiau kaip 45 minutėms nuo kiaulės paskerdimo (nuleidus kraują), ir kuris galvijų atveju gaunamas atimant 2 % iš užfiksuoto šiltos skerdenos svorio praėjus ne daugiau kaip 60 minučių nuo galvijo paskerdimo (nuleidus kraują).


II PRIEDAS

GYVULIŲ STATISTINIŲ DUOMENŲ KATEGORIJOS

Galvijai

ne vyresni nei 1 metų galvijai:

skerstini veršeliai ir jauni galvijai

kiti:

patinai

patelės

vyresni nei 1 metų, bet jaunesni nei 2 metų galvijai (išskyrus apsiveršiavusias pateles):

patinai

patelės (telyčios; dar neapsiveršiavę gyvūnai):

skerstini gyvūnai

kitos

2 metų ir vyresni galvijai:

patinai

patelės:

telyčios:

skerstinos telyčios

kitos

karvės (apsiveršiavę galvijai, įskaitant jaunesnius nei 2 metų):

melžiamos karvės

kitos

buivolai:

veislinės buivolų patelės

kiti buivolai

Kiaulės

mažiau nei 20 kg gyvo svorio paršeliai

20 kg ar daugiau, tačiau ne didesnio kaip 50 kg gyvo svorio kiaulės

penimos kiaulės, įskaitant brokuotus kuilius ir brokuotas kiaules, kurių gyvasis svoris yra:

50 kg ar daugiau, tačiau mažiau nei 80 kg

80 kg ar daugiau, tačiau mažiau nei 110 kg

110 kg ar daugiau

veislinės kiaulės, kurių gyvasis svoris yra 50 kg ir daugiau.

kuiliai

sukergtos kiaulės, tarp kurių:

pirmą kartą sukergtos kiaulės

kitos kiaulės, tarp kurių:

dar nekergtos kiaulaitės

Avys

ėriavedės ir ėringos avys, sukergtos su avinu:

pieninės ėriavedės ir pieninės ėringos avys, kurios buvo sukergtos

kitos ėriavedės ir ėringos avys, kurios buvo sukergtos:

kitos avys

Ožkos

ožkos, kurios jau turėjo ožiukų, ir ožkos, kurios buvo sukergtos:

ožkos, kurios jau turėjo ožiukų

ožkos, kurios buvo sukergtos pirmą kartą

kitos ožkos


III PRIEDAS

TIKSLUMO REIKALAVIMAI

Atliekant gyvulių tyrimus kiekvienos valstybės narės rezultatų imties paklaidos neviršija (pasikliovimo lygmuo 68 %):

a)

1 % viso galvijų skaičiaus (5 %, jei galvijų populiacija mažesnė nei 1 000 000 galvijų);

b)

1,5 % viso karvių skaičiaus (5 %, jei karvių populiacija mažesnė nei 500 000 karvių);

c)

2 % viso kiaulių skaičiaus (5 %, jei kiaulių populiacija mažesnė nei 1 000 000 kiaulių); ir

d)

2 % viso avių ir ožkų skaičiaus (5 %, jei avių ir ožkų populiacija mažesnė nei 1 000 000 avių ir ožkų).


IV PRIEDAS

SKERDIMO STATISTINIŲ DUOMENŲ KATEGORIJOS

Galvijai

veršeliai

jauni galvijai

telyčios

karvės

buliai

jautukai

Kiaulės

į kategorijas neskirstoma

Avys

ėriukai

kitos

Ožkos

į kategorijas neskirstoma

Naminiai paukščiai

viščiukai

kalakutai

antys

kiti


V PRIEDAS

MĖSOS PRODUKCIJOS PROGNOZIŲ KATEGORIJOS

Galvijai

veršeliai ir jauni galvijai

telyčios

karvės

buliai ir jautukai

Kiaulės

į kategorijas neskirstoma

Avys

į kategorijas neskirstoma

Ožkos

į kategorijas neskirstoma


1.12.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 321/14


EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 1166/2008

2008 m. lapkričio 19 d.

dėl ūkių struktūros tyrimų bei žemės ūkio gamybos metodų tyrimo, panaikinantis Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 571/88

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnio 1 dalį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos (1),

kadangi:

(1)

1988 m. vasario 29 d. Tarybos reglamente (EEB) Nr. 571/88 dėl Bendrijos žemės ūkio valdų struktūros tyrimų organizavimo (2) numatyta Bendrijos tyrimų programa siekiant teikti žemės ūkio valdų struktūros statistinius duomenis iki 2007 m.

(2)

Siekiant analizuoti tendencijas Bendrijos lygiu, reikėtų tęsti nuo 1966–1967 m. Bendrijoje vykdomą žemės ūkio valdų struktūros tyrimų programą. Siekiant aiškumo Reglamentą (EEB) Nr. 571/88 reikėtų pakeisti šiuo reglamentu.

(3)

Siekiant atnaujinti pagrindinius žemės ūkio valdų registrus ir kitą informaciją, kuri reikalinga imčių tyrimų sluoksniavimui, būtina bent kas dešimt metų Bendrijoje atlikti žemės ūkio valdų surašymą. Paskutinis surašymas prieš priimant šį reglamentą buvo atliktas 1999–2000 m.

(4)

Reikia rinkti duomenis apie tai, kaip įgyvendinamos su kaimo plėtra susijusios priemonės, apibrėžtos 2005 m. rugsėjo 20 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 1698/2005 dėl Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) paramos kaimo plėtrai (3).

(5)

Savo 2006 m. gruodžio 19 d. išvadose dėl agrarinės aplinkosaugos rodiklių Taryba pripažino, jog reikia palyginamų žemės ūkio veiklos duomenų atitinkamu geografiniu lygiu ir apimančių visą Bendriją. Taryba paprašė Komisijos imtis veiksmų, kurie nurodyti 2006 m. rugsėjo 15 d. Komisijos komunikate (4) ir kurie apima statistinių duomenų, visų pirma susijusių su ūkių valdymo praktika ir ūkyje naudojamais produktais, pateikimą.

(6)

Trūksta statistinės informacijos apie skirtingus žemės ūkio gamybos metodus atskirų valdų lygiu. Todėl reikia patobulinti informacijos apie žemės ūkio gamybos metodus rinkimą, susijusį su žemės ūkio valdų struktūros informacija, kad būtų galima teikti papildomus statistinius duomenis agrarinės aplinkosaugos politikai formuoti ir gerinti agrarinės aplinkosaugos rodiklių kokybę.

(7)

Visų valstybių narių palyginami statistiniai duomenys apie žemės ūkio valdų struktūrą yra svarbūs nustatant, kaip bus plėtojama Bendrijos žemės ūkio politika. Todėl tyrimų rodikliai kiek įmanoma turėtų būti grindžiami standartiniais klasifikatoriais ir bendromis sąvokų apibrėžtimis.

(8)

Ūkių struktūros tyrimo vykdymas 2010 m. ir kas dešimt metų atliekamas gyventojų surašymas 2011 m. būtų sunki našta valstybių narių statistikos duomenų šaltiniams, jei šių dviejų pagrindinių tyrimų duomenų rinkimo vietoje periodai sutaptų. Todėl turėtų būti numatyta leidžianti nukrypti nuostata, kad ūkių struktūros tyrimą valstybės narės galėtų atlikti 2009 m.

(9)

1997 m. vasario 17 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos (5) nustatomas orientacinis šio reglamento nuostatų pagrindas, visų pirma nešališkumo, patikimumo, tinkamumo, ekonomiškumo, statistinių duomenų konfidencialumo ir skaidrumo standartų laikymosi pagrindas. 1990 m. birželio 11 d. Tarybos reglamente (Euratomas, EEB) Nr. 1588/90 dėl konfidencialių statistinių duomenų perdavimo Europos Bendrijų statistikos tarnybai (6) nustatomas orientacinis konfidencialių statistinių duomenų, pateikiamų pagal šį reglamentą, perdavimo ir apsaugos pagrindas siekiant užtikrinti, kad rengiami ir platinami Bendrijos statistiniai duomenys nebūtų neteisėtai atskleidžiami ir naudojami ne statistikos reikmėms.

(10)

Žemės ūkio valdos vietos nuorodos, kuriomis naudojasi Komisija, turėtų būti naudojamos tik statistinei analizei, o ne imties ėmimo ir tyrimų atlikimo tikslais. Būtina duomenų konfidencialumo apsauga turėtų būti užtikrinama, be kitų priemonių, apribojant vietos parametrų tikslumą ir prieš skelbiant statistinius duomenis atitinkamai juos apibendrinant.

(11)

Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 3037/90 (7) nustatytas statistinis Bendrijos ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius.

(12)

Pagal 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1059/2003 dėl bendro teritorinių statistinių vienetų klasifikatoriaus (NUTS) nustatymo (8) teritoriniai vienetai turėtų būti apibrėžiami pagal NUTS klasifikatorių.

(13)

Siekiant kiek įmanoma sumažinti respondentams ir valstybėms narėms tenkančią duomenų rinkimo naštą turėtų būti numatyta galimybė naudoti imčių tyrimus ir administracinius šaltinius.

(14)

Keletą metų šiems tyrimams atlikti reikės nemažo tiek valstybių narių, tiek Komisijos finansavimo; didelė šio finansavimo dalis bus panaudota Bendrijos poreikiams tenkinti.

(15)

Pripažįstama, kad reikalavimai, susiję su palydoviniu žemės ūkio valdų atpažinimu ir identifikavimu, daugelyje valstybių narių kelia didelių metodinių ir techninių sunkumų.

(16)

Todėl reikėtų numatyti Bendrijos subsidijas šiai tyrimų programai iš Europos žemės ūkio garantijų fondo pagal 2005 m. birželio 21 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1290/2005 dėl bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo (9).

(17)

Šiuo reglamentu nustatomas viso programos laikotarpio finansinis paketas, kuris yra pagrindinis atskaitos taškas biudžeto valdymo institucijai kasmet sudarant biudžetą, kaip apibrėžta 2006 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos tarpinstitucinio susitarimo dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo (10) 37 punkte.

(18)

Kadangi šio reglamento tikslo, t. y. sistemingai rengti Bendrijos žemės ūkio valdų struktūros ir žemės ūkio gamybos metodų statistinius duomenis, valstybės narės negali deramai pasiekti ir kadangi dėl šio reglamento masto ir poveikio to tikslo būtų geriau siekti Bendrijos lygiu, laikydamasi Sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Bendrija gali patvirtinti priemones. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo reglamentu neviršijama to, kas būtina nurodytam tikslui pasiekti.

(19)

Šiam reglamentui įgyvendinti būtinas priemones reikėtų patvirtinti pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (11).

(20)

Visų pirma Komisijai turėtų būti suteikti įgaliojimai nustatyti gyvulių vienetų koeficientus, apibrėžti rodiklius ir pritaikyti šio reglamento priedus. Kadangi tos priemonės yra bendro pobūdžio ir skirtos iš dalies pakeisti neesmines šio reglamento nuostatas, jį papildant naujomis neesminėmis nuostatomis, jos turi būti tvirtinamos pagal Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnyje nustatytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

(21)

Buvo konsultuotasi su Žemės ūkio statistikos nuolatiniu komitetu, įsteigtu Tarybos sprendimu 72/279/EEB (12),

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1 straipsnis

Dalykas

Šiuo reglamentu nustatoma palyginamų Bendrijos žemės ūkio valdų struktūros statistinių duomenų rengimo ir žemės ūkio gamybos metodų tyrimo sistema.

2 straipsnis

Apibrėžtys

Šiame reglamente taikomos šios apibrėžtys:

a)

„žemės ūkio valda“ arba „valda“ – techniškai ir ekonomiškai nepriklausomas, atskirai valdomas vienetas, kuris kaip pirmine arba kaip antrine veikla užsiima I priede išvardytų rūšių žemės ūkio veikla Europos Sąjungos ekonominėje teritorijoje;

b)

gyvulių vienetas – standartinis matavimo vienetas, leidžiantis apibendrinti įvairių rūšių gyvulius, kad būtų galima juos palyginti. Gyvulių vienetai apibrėžiami remiantis atskirų rūšių gyvulių, kurių koeficientai patvirtinami laikantis 15 straipsnio 2 dalyje nurodytos reguliavimo procedūros su tikrinimu, šėrimo reikalavimais;

c)

imčių tyrimai – sluoksnine atsitiktine imtimi grindžiami statistiniai tyrimai, kurie skirti užtikrinti, kad būtų teikiami tipiniai statistiniai žemės ūkio valdų regioninio ir nacionalinio lygmens duomenys. Siekiant užtikrinti, kad būtų deramai reprezentuojamos įvairių dydžių ir tipų žemės ūkio valdos, imčių sluoksniavimas apima žemės ūkio valdos dydį ir tipą;

d)

regionas – tai NUTS 2 lygio teritorinis vienetas, apibrėžtas Reglamente (EB) Nr. 1059/2003;

e)

valdos vieta – platumos ir ilgumos koordinatės su 5 minučių paklaida, kad nebūtų nustatyta tiksli atskira valda. Jei pagal vienas platumos ir ilgumos koordinates yra tik viena žemės ūkio valda, tada ši valda priskiriama prie kaimynystėje esančios vietos, kurioje yra bent viena kita žemės ūkio valda.

3 straipsnis

Aprėptis

1.   Šiame reglamente nurodyti tyrimai apima:

a)

žemės ūkio valdas, kurių žemės ūkio naudmenos, naudojamos ūkininkavimui, užima vieną ar daugiau kaip vieną hektarą;

b)

žemės ūkio valdas, kurių žemės ūkio naudmenos, naudojamos ūkininkavimui, užima mažiau kaip vieną hektarą, jei šios valdos tam tikrą savo produkcijos dalį parduoda arba jei jų produkcijos vienetas viršija tam tikras fizines ribas.

2.   Tačiau valstybės narės, naudojančios tyrimo ribą, didesnę kaip vienas hektaras, nustato šią ribą tokio lygio, kad būtų neįtraukiamos tik mažiausios žemės ūkio valdos, kartu sudarančios ne daugiau kaip 2 % visų naudojamų žemės ūkio naudmenų, neįtraukiant bendros žemės, arba ne daugiau kaip 2 % bendro ūkių gyvulių vienetų skaičiaus.

3.   Bet kuriuo atveju tiriamos visos žemės ūkio valdos, kurios pasiekė vieną iš II priede nustatytų fizinių ribų.

4 straipsnis

Duomenų šaltiniai

1.   Valstybės narės naudoja integruotos administravimo ir kontrolės sistemos, numatytos Reglamente (EB) Nr. 1782/2003 (13), galvijų identifikavimo ir registravimo sistemos, numatytos Reglamente (EB) Nr. 1760/2000 (14) bei ekologinės žemdirbystės registrų, įsteigtų remiantis Reglamentu (EB) Nr. 834/2007 (15), informaciją, jeigu ši informacija yra ne prastesnės kokybės, palyginti su statistinių tyrimų metu gauta informacija. Valstybės narės taip pat gali naudoti administracinius šaltinius, susijusius su genetiškai modifikuotų kultūrų auginimu, ir III priede nurodytas specialias kaimo plėtros priemones.

2.   Jei valstybė narė nusprendžia naudotis kitu administraciniu šaltiniu, nei nurodyta 1 dalyje, ši valstybė narė praneša apie tai Komisijai iš anksto ir pateikia išsamią informaciją, susijusią su metodu, kuris bus naudojamas, ir informaciją apie iš šio administracinio šaltinio gautų duomenų kokybę.

5 straipsnis

Tikslumo reikalavimai

1.   Atlikdamos imčių tyrimus valstybės narės užtikrina, kad svertiniai tyrimo rezultatai būtų statistiškai reprezentatyvūs žemės ūkio valdų kiekviename regione atžvilgiu ir būtų skirti laikytis IV priede išdėstytų tikslumo reikalavimų.

2.   Deramai pagrįstais atvejais Komisija leidžia valstybėms narėms išimties tvarka nesilaikyti 1 dalyje nurodytų tikslumo reikalavimų konkretiems regionams.

II SKYRIUS

ŽEMĖS ŪKIO VALDŲ STRUKTŪROS STATISTINIAI DUOMENYS

6 straipsnis

Ūkių struktūros tyrimai

1.   2010 m., 2013 m. ir 2016 m. valstybės narės atlieka žemės ūkio valdų struktūros tyrimus (toliau – ūkių struktūros tyrimai).

2.   2010 m. ūkių struktūros tyrimas atliekamas surašymo būdu. Tačiau imčių tyrimai gali būti naudojami su kita pelninga darbo jėgos veikla susijusiems rodikliams, išvardytiems III priedo V ii skirsnyje.

3.   2013 m. ir 2016 m. ūkių struktūros tyrimai gali būti atliekami kaip imčių tyrimai.

7 straipsnis

Tyrimų rodikliai

1.   Valstybės narės pateikia informaciją apie III priede išvardytus rodiklius.

2.   Komisija, laikydamasi 15 straipsnio 2 dalyje nurodytos reguliavimo procedūros su tikrinimu, gali iš dalies pakeisti III priede pateiktą rodiklių sąrašą 2013 m. ir 2016 m. ūkių struktūros tyrimams.

3.   Jei valstybė narė nusprendžia, kad rodiklis yra mažai paplitęs arba visai nepaplitęs, renkant duomenis šio rodiklio galima nepaisyti. Minėtoji valstybė narė praneša Komisijai per kalendorinius metus, einančius prieš tyrimo metus, apie rodiklius, kurių nepaisoma renkant duomenis.

4.   Rodiklių apibrėžtys tvirtinamos pagal 15 straipsnio 2 dalyje nurodytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

8 straipsnis

Ataskaitiniai laikotarpiai

Toliau pateikiami ūkių struktūros tyrimų 2010 m., 2013 m. ir 2016 m. ataskaitiniai laikotarpiai:

a)

III priede nurodytiems žemės rodikliams – 12 mėnesių laikotarpis, kuris baigiasi ataskaitinę dieną tyrimo metų kovo 1 d. – spalio 31 d.;

b)

III priede nurodytiems gyvulių rodikliams – ataskaitinė diena tyrimo metų kovo 1 d. – gruodžio 31 d.;

c)

III priede nurodytiems darbo jėgos rodikliams – 12 mėnesių laikotarpis, kuris baigiasi ataskaitinę dieną tyrimo metų kovo 1 d. – spalio 31 d.;

d)

III priede nurodytoms kaimo plėtros priemonėms – trejų metų laikotarpis, kuris baigiasi tyrimo metų gruodžio 31 d.

9 straipsnis

Perdavimas

1.   Valstybės narės perduoda Komisijai patvirtintus 2010 m. ūkių struktūros tyrimo duomenis iki 2012 m. kovo 31 d.

2.   Patvirtintus 2013 m. ir 2016 m. ūkių struktūros tyrimų duomenis valstybės narės perduoda Komisijai per 12 mėnesių nuo tyrimo metų pabaigos.

3.   Su III priede nurodytomis kaimo plėtros priemonėmis susijusius duomenis, kurie grindžiami administraciniais dokumentais, galima perduoti Komisijai atskirai per 18 mėnesių nuo tyrimo metų pabaigos.

4.   Ūkių struktūros tyrimo duomenys perduodami Komisijai elektronine forma ir atskirų žemės ūkio valdų lygiu.

5.   Komisija nustato tyrimo duomenų perdavimo formatą.

6.   Ūkių struktūros tyrimo duomenų Komisija nenaudoja imties ėmimo ar tyrimų atlikimo tikslais.

10 straipsnis

Imčių sistema

Siekiant atnaujinti 2013 m. ir 2016 m. ūkių struktūros tyrimų imčių sistemą, valstybės narės atsakingoms už ūkių struktūros tyrimus nacionalinėms valdžios institucijoms sudaro sąlygas gauti informaciją apie žemės ūkio valdas, kuri yra jų šalies teritorijoje sudarytose administracinėse bylose.

III SKYRIUS

ŽEMĖS ŪKIO GAMYBOS METODŲ STATISTINIAI DUOMENYS

11 straipsnis

Žemės ūkio gamybos metodų tyrimas

1.   Valstybės narės atlieka žemės ūkio valdose naudojamų žemės ūkio gamybos metodų tyrimą. Šis tyrimas gali būti atliekamas kaip imčių tyrimas.

2.   Deramai pagrįstais atvejais Komisija gali leisti valstybei narei atlikti imčių tyrimą naudojant atskirus imčių pogrupius.

3.   Valstybės narės pateikia informaciją apie V priede išvardytus žemės ūkio gamybos metodų rodiklius.

4.   Kiekvienos tiriamos valdos atveju valstybės narės taip pat pateikia valdoje drėkinimui sunaudoto vandens kiekio (kubiniais metrais) įvertį. Šis įvertis gali būti atliekamas pasitelkiant modelį.

5.   Kad būtų sukurtas 4 dalyje nurodytas modelis, Komisija teikia valstybėms narėms metodinę ir kitokią paramą. Be to, Komisija, siekdama gauti palyginamus rezultatus, skatina būtiną valstybių narių bendradarbiavimą ir keitimąsi patirtimi.

6.   Jei valstybė narė nusprendžia, kad rodiklis yra mažai paplitęs arba visai nepaplitęs, renkant duomenis šio rodiklio galima nepaisyti. Ta valstybė narė per kalendorinius metus, einančius prieš tyrimo metus, praneša Komisijai apie rodiklius, kurių nepaisoma renkant duomenis.

7.   Rodiklių apibrėžtys tvirtinamos pagal 15 straipsnio 2 dalyje nurodytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

8.   Ataskaitinis laikotarpis yra toks pats, kaip ir 2010 m. ūkių struktūros tyrimo rodiklių ataskaitiniai laikotarpiai.

9.   Šio tyrimo rezultatai yra susiję su 2010 m. ūkių struktūros tyrimo duomenimis atskirų žemės ūkio valdų lygiu. Sujungtas patvirtintų duomenų rinkinys perduodamas Komisijai elektronine forma ne vėliau kaip 2012 m. gruodžio 31 d.

10.   Komisija nustato tyrimo duomenų perdavimo formatą.

11.   Duomenų apie žemės ūkio gamybos metodus Komisija nenaudoja imties ėmimo ar tyrimų atlikimo tikslais.

IV SKYRIUS

ATASKAITOS, FINANSAVIMAS IR ĮGYVENDINIMO PRIEMONĖS

12 straipsnis

Ataskaitos

1.   Valstybės narės teikia nacionalines metodologines ataskaitas tyrimų, nurodytų šiame reglamente, tikslais, kuriose apibūdinama:

a)

organizavimas ir taikyta metodika;

b)

šiame reglamente nurodytų imčių tyrimų tikslumo lygmenys, kuriuos pavyko pasiekti;

c)

informacija apie visų naudotų administracinių duomenų šaltinių kokybę; ir

d)

taikyti įtraukimo ir neįtraukimo kriterijai siekiant tenkinti 3 straipsnyje nurodytus aprėpties reikalavimus.

2.   Nacionalinės metodologinės ataskaitos Komisijai teikiamos su patvirtintais tyrimų rezultatais, laikantis terminų, nurodytų 9 straipsnio 1 ir 2 dalyse.

3.   Be nacionalinių metodologinių ataskaitų, kurias reikalaujama pateikti kiekvieno tyrimo pabaigoje, valstybės narės Komisijai teikia papildomą informaciją apie tyrimo organizavimą ir metodologiją, kurios gali būti reikalaujama.

13 straipsnis

Bendrijos parama

1.   Valstybės narės gauna iš Bendrijos finansinę paramą, skirtą atlyginti daugiausia 75 % šiame reglamente apibrėžtų tyrimų išlaidų, neviršijant 3 ir 4 dalyse apibrėžtų didžiausių sumų.

2.   Įsigaliojus šiam reglamentui, Komisija prašymą pateikusioms valstybėms narėms teikia būtiną techninę pagalbą ir konsultacijas dėl palydovinio žemės ūkio valdų atpažinimo.

3.   Bendroms 2010 m. ūkių struktūros tyrimo ir žemės ūkio gamybos metodų tyrimo išlaidoms atlyginti Bendrijos parama ribojama atsižvelgiant į toliau išvardytas didžiausias sumas:

po 50 000 EUR Liuksemburgui ir Maltai,

po 1 000 000 EUR Austrijai, Airijai ir Lietuvai,

po 2 000 000 EUR Bulgarijai, Vokietijai, Vengrijai, Portugalijai ir Jungtinei Karalystei,

po 3 000 000 EUR Graikijai, Ispanijai ir Prancūzijai,

po 4 000 000 EUR Italijai, Lenkijai ir Rumunijai, ir

po 300 000 EUR visoms likusioms valstybėms narėms.

4.   2013 m. ir 2016 m. ūkių struktūros tyrimams 3 dalyje nurodytos didžiausios sumos yra 50 % mažesnės.

5.   Bendrijos finansinė parama finansuojama Europos žemės ūkio garantijų fondo lėšomis pagal Reglamento (EB) Nr. 1290/2005 3 straipsnio 2 dalies e punktą.

14 straipsnis

Finansinė programa

1.   Finansinis šios programos įgyvendinimo paketas, įskaitant asignavimus, būtinus Komisijos naudojamų duomenų bazių sistemų valdymui, priežiūrai ir plėtojimui, kad būtų galima apdoroti valstybių narių pagal šio reglamento nuostatas teikiamus duomenis – 58 850 000 EUR 2008–2013 m. laikotarpiu.

2.   Sumą 2014–2018 m. laikotarpiui nustato biudžeto valdymo ir teisės aktų leidybos institucija, atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą ir remdamasi nauja 2014 m. prasidedančio laikotarpio finansine programa.

3.   Metinius asignavimus tvirtina biudžeto valdymo institucija, neviršydama finansinės programos ribų.

15 straipsnis

Komitetas

1.   Komisijai padeda Sprendimu 72/279/EEB įsteigtas Žemės ūkio statistikos nuolatinis komitetas.

2.   Jei yra nuoroda į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnio 1–4 dalys ir 7 straipsnis, atsižvelgiant į jo 8 straipsnį.

16 straipsnis

Leidžiančios nukrypti nuostatos

1.   Nukrypstant nuo 6 straipsnio 1 ir 2 dalių, 8 straipsnio, 9 straipsnio 1 dalies, 11 straipsnio 8 ir 9 dalių, 13 straipsnio 3 dalies, III priedo ir IV priedo, nuorodos į 2010 m. Graikijai, Ispanijai ir Portugalijai pakeičiamos į 2009 m.

2.   Nukrypstant nuo 9 straipsnio 1 dalies, nuoroda į 2012 m. kovo 31 d. pakeičiama į:

a)

2011 m. kovo 31 d. Graikijai ir Portugalijai;

b)

2011 m. birželio 30 d. Ispanijai;

c)

2012 m. birželio 30 d. Italijai ir Rumunijai.

3.   Nukrypstant nuo 11 straipsnio 9 dalies, nuoroda į 2012 m. gruodžio 31 d. Graikijai, Ispanijai ir Portugalijai pakeičiama į 2011 m. gruodžio 31 d.

17 straipsnis

Panaikinimas

1.   Reglamentas (EEB) Nr. 571/88 panaikinamas.

2.   Nuorodos į panaikintą reglamentą laikomos nuorodomis į šį reglamentą.

18 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2009 m. sausio 1 d.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Strasbūre 2008 m. lapkričio 19 d.

Europos Parlamento vardu

Pirmininkas

H.-G. PÖTTERING

Tarybos vardu

Pirmininkas

J.-P. JOUYET


(1)  2008 m. gegužės 21 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2008 m. spalio 20 d. Tarybos sprendimas.

(2)  OL L 56, 1988 3 2, p. 1.

(3)  OL L 277, 2005 10 21, p. 1.

(4)  Komunikatas „Agrarinės aplinkosaugos rodiklių tobulinimas siekiant stebėti, kaip aplinkos veiksniai įtraukiami į bendrą žemės ūkio politiką“.

(5)  OL L 52, 1997 2 22, p. 1.

(6)  OL L 151, 1990 6 15, p. 1.

(7)  OL L 293, 1990 10 24, p. 1.

(8)  OL L 154, 2003 6 21, p. 1.

(9)  OL L 209, 2005 8 11, p. 1.

(10)  OL C 139, 2006 6 14, p. 1.

(11)  OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

(12)  OL L 179, 1972 8 7, p. 1.

(13)  2003 m. rugsėjo 29 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1782/2003, nustatantis bendrąsias tiesioginės paramos schemų pagal bendrą žemės ūkio politiką taisykles ir nustatantis tam tikras paramos schemas ūkininkams (OL L 270, 2003 10 21, p. 1).

(14)  2000 m. liepos 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1760/2000, nustatantis galvijų identifikavimo bei registravimo sistemą, reglamentuojantis jautienos bei jos produktų ženklinimą (OL L 204, 2000 8 11, p. 1).

(15)  2007 m. birželio 28 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 834/2007 dėl ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo ir panaikinantis Reglamentą (EEB) Nr. 2092/91 (OL L 189, 2007 7 20, p. 1).


I PRIEDAS

Žemės ūkio valdos apibrėžtyje paminėtų žemės ūkio veiklos rūšių sąrašas

Toliau išvardytų rūšių veikla (gali būti pirminė arba antrinė veikla) yra grindžiama Europos statistiniu ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi (NACE 2 red.) augalininkystės ir gyvulininkystės, medžioklės ir susijusių paslaugų veiklos atžvilgiu ir yra naudojama žemės ūkio valdai apibrėžti.

Veiklos apibūdinimas

NACE 2 red. kodas

Papildomos pastabos apie įtrauktų arba neįtrauktų rūšių veiklą apibrėžiant žemės ūkio veiklą

Vienmečių kultūrų auginimas

01.1

 

Daugiamečių kultūrų auginimas

01.2

Žemės ūkio valdos, kurios gamina vyną arba alyvuogių aliejų iš valdoje išaugintų vynuogių arba alyvuogių, priklauso šio reglamento taikymo sričiai.

Augalų dauginimas

01.3

 

Gyvulininkystė

01.4

Šio reglamento taikymo sričiai nepriklauso visų rūšių veikla, kurios NACE 2 red. kodas yra 01.49 (Kitų gyvūnų auginimas), išskyrus:

i)

stručių, emu ir triušių auginimą ir veisimą;

ii)

bitininkystę ir medaus bei bičių vaško gamybą.

Mišrusis žemės ūkis

01.5

 

Žemės ūkiui būdingų paslaugų ir derliaus apdorojimo veikla

01.6

Paprastai visos valdos, užsiimančios NACE 2 red. 01.6 kodui priskiriama veikla, nepriskiriamos šio reglamento taikymo sričiai, jei jos vykdo tik šią veiklą.

Tačiau valdos, kurios tik išlaiko žemės ūkio paskirties žemę geroje agrarinėje ir aplinkosauginėje būklėje (NACE 2 red. 01.61 kodas) priklauso šio reglamento taikymo sričiai.


II PRIEDAS

Ūkių struktūros tyrimų ir žemės ūkio gamybos metodų tyrimo ribos

Rodikliai

Riba

Naudojamos žemės ūkio naudmenos

Ariamoji žemė, daržai, daugiametės pievos, daugiametės kultūros

5 ha

Daugiametės lauke auginamos kultūros

Vaisių, uogų, citrusinių augalų ir alyvmedžių sodiniai, vynuogynai ir daigynai

1 ha

Kita intensyvioji gamyba

Šviežios daržovės, melionai ir braškės, augantys lauke arba po žema (neprieinama) apsaugine danga

0,5 ha

Tabakas

0,5 ha

Apyniai

0,5 ha

Medvilnė

0,5 ha

Kultūros po stiklu arba kita (prieinama) apsaugine danga

Šviežios daržovės, melionai ir braškės

0,1 ha

Gėlės ir dekoratyviniai augalai (išskyrus daigynus)

0,1 ha

Galvijai

Visi

10 vienetų

Kiaulės

Visi

50 vienetų

Veislinės paršavedės

10 vienetų

Avys

Visi

20 vienetų

Ožkos

Visi

20 vienetų

Naminiai paukščiai

Visi

1 000 vienetų


III PRIEDAS

Ūkių struktūros tyrimo rodiklių sąrašas

RODIKLIAI

VIENETAI/ KATEGORIJOS

I.   

Bendrieji rodikliai

Valdos vieta

 

– –

Platuma (su 5 min. arba mažesne paklaida)

Laipsniai: minutės

– –

Ilguma (su 5 min. arba mažesne paklaida)

Laipsniai: minutės

Valdos juridinio asmens statusas

 

– –

Ar juridinę ir ekonominę valdos atsakomybę prisiima:

 

– – –

fizinis asmuo, kuris yra vienasmenis turėtojas, jeigu ūkis nepriklausomas?

Taip/Ne

– – – –

Jeigu atsakymas į pirmesnį klausimą yra „taip“, ar šis asmuo (turėtojas) taip pat yra ir valdytojas?

Taip/Ne

– – – – –

Jei šis asmuo nėra valdytojas, ar valdytojas yra turėtojo šeimos narys?

Taip/Ne

– – – – –

Jeigu valdytojas yra turėtojo šeimos narys, ar valdytojas yra turėtojo sutuoktinis? (1)

Taip/Ne

– – –

vienas ar keli fiziniai asmenys, kuris (kurie) yra partneris (-iai), jeigu valda priklauso grupinei valdai?

Taip/Ne

– – –

juridinis asmuo?

Taip/Ne

Teisinis žemės naudojimo pagrindas (susijęs su turėtoju) ir ūkininkavimo sistema

 

– –

Naudojamos žemės ūkio naudmenos:

 

– – –

Ūkininkaujant nuosavame ūkyje

ha

– – –

Ūkininkaujant nuomojamajame ūkyje

ha

– – –

Ūkininkaujant bendrai ar kitais būdais

ha

– –

Ekologinis ūkininkavimas

 

– – –

Valdos visos naudojamos žemės ūkio naudmenos, kuriose taikomi ekologinio ūkininkavimo gamybos metodai, sertifikuoti pagal nacionalines arba Europos bendrijos taisykles

ha

– – –

Valdos visos naudojamos žemės ūkio naudmenos, kurios pertvarkomos siekiant taikyti ekologinio ūkininkavimo gamybos metodus, kurie bus sertifikuoti pagal nacionalines arba Europos bendrijos taisykles

ha

– – –

Valdos plotas, kuriame pagal nacionalines arba Europos bendrijos taisykles taikomi ir sertifikuoti ekologinio ūkininkavimo gamybos metodai arba kuris pertvarkomas siekiant sertifikavimo:

 

– – – –

Javai grūdams (įskaitant sėklas)

ha

– – – –

Džiovinti ankštiniai augalai ir baltymingi augalai grūdams (įskaitant sėklas ir javų bei ankštinių augalų mišinius)

ha

– – – –

Bulvės (įskaitant ankstyvąsias ir sėklines)

ha

– – – –

Cukriniai runkeliai (išskyrus sėklinius)

ha

– – – –

Aliejiniai sėkliniai augalai

ha

– – – –

Šviežios daržovės, melionai ir braškės

ha

– – – –

Ganyklos ir pievos, išskyrus nesukultūrintas ganyklas

ha

– – – –

Vaisių ir uogų sodiniai

ha

– – – –

Citrusinių augalų sodiniai

ha

– – – –

Alyvmedžių sodiniai

ha

– – – –

Vynuogynai

ha

– – – –

Kitos kultūros (pluoštinės kultūros ir kt.)

ha

– – –

Gyvulininkystei taikomi ekologiniai gamybos metodai, sertifikuoti pagal nacionalines arba Europos bendrijos taisykles:

 

– – – –

Galvijai

Vienetai

– – – –

Kiaulės

Vienetai

– – – –

Avys ir ožkos

Vienetai

– – – –

Naminiai paukščiai

Vienetai

– – – –

Kiti gyvūnai

Taip/Ne

– –

Valdos produkcijos paskirtis:

 

– – –

Namų ūkyje suvartojama daugiau nei 50 % galutinės valdos produkcijos vertės

Taip/Ne

– – –

Tiesioginis pardavimas galutiniams vartotojams sudaro daugiau nei 50 % visos valdos parduodamos produkcijos (1)

Taip/Ne

II.   

Žemė

Ariamoji žemė

 

– –

Javai grūdams (įskaitant sėklas):

 

– – –

Paprastieji ir spelta kviečiai

ha

– – –

Kietieji kviečiai

ha

– – –

Rugiai

ha

– – –

Miežiai

ha

– – –

Avižos

ha

– – –

Grūdiniai kukurūzai

ha

– – –

Ryžiai

ha

– – –

Kiti javai grūdams

ha

– –

Džiovinti ankštiniai augalai ir baltymingi augalai grūdams (įskaitant sėklas ir javų bei ankštinių augalų mišinius)

ha

– – –

iš jų: žirniai, pašarinės pupos ir saldieji lubinai

ha

– –

Bulvės (įskaitant ankstyvąsias ir sėklines)

ha

– –

Cukriniai runkeliai (išskyrus sėklinius)

ha

– –

Pašariniai šakniavaisiai ir bastučio genties daržovės (išskyrus sėklines)

ha

– –

Pramoninės kultūros:

 

– – –

Tabakas

ha

– – –

Apyniai

ha

– – –

Medvilnė

ha

– – –

Rapsas ir aliejiniai griežčiai

ha

– – –

Saulėgrąžos

ha

– – –

Sojos

ha

– – –

Linų sėmenys (aliejiniai linai)

ha

– – –

Kiti aliejiniai sėkliniai augalai

ha

– – –

Linai

ha

– – –

Kanapės

ha

– – –

Kitos pluoštinės kultūros

ha

– – –

Aromatiniai augalai, medicinoje ir kulinarijoje naudojami augalai

ha

– – –

Kitos kitur nepaminėtos pramoninės kultūros

ha

– –

Šviežios daržovės, melionai ir braškės, iš jų:

 

– – –

Lauke arba po žema (neprieinama) apsaugine danga

ha

– – – –

Atvirame lauke

ha

– – – –

Prekinės daržininkystės

ha

– – –

Po stiklu arba kita (prieinama) apsaugine danga

ha

– –

Gėlės ir dekoratyviniai augalai (išskyrus daigynus):

 

– – –

Lauke arba po žema (neprieinama) apsaugine danga

ha

– – –

Po stiklu arba kita (prieinama) apsaugine danga

ha

– –

Pašarai, nuimami dar žali:

 

– – –

Vienmetė žolė

ha

– – –

Kiti augalai, nuimami dar žali:

 

– – – –

Žali kukurūzai

ha

– – – –

Ankštiniai augalai

ha

– – – –

Kiti kitur nepaminėti augalai, nuimami dar žali

ha

– –

Sėklos ir sėjinukai ariamajai žemei

ha

– –

Kitos kultūros ariamajai žemei

ha

– –

Pūdymas be jokių subsidijų

ha

– –

Pūdymas, už kurį teikiamos subsidijos, be ūkinio panaudojimo

ha

Daržai

ha

Daugiametės pievos

ha

– –

Ganyklos ir pievos, išskyrus nesukultūrintas ganyklas

ha

– –

Nesukultūrintos ganyklos

ha

– –

Daugiametės pievos, nebenaudojamos gamybos tikslais, už kurias gali būti mokamos subsidijos

ha

Daugiametės kultūros

 

– –

Vaisių ir uogų sodiniai

ha

– – –

Vaisių rūšys, iš jų:

ha

– – – –

Vidutinio klimato zonų vaisiai

ha

– – – –

Subtropinio klimato zonų vaisiai

ha

– – –

Uogų rūšys

ha

– – –

Riešutai

ha

– –

Citrusinių augalų sodiniai

ha

– –

Alyvmedžių sodiniai

ha

– – –

Paprastai vedančios valgomosios alyvuogės

ha

– – –

Paprastai vedančios alyvuogės aliejaus gamybai

ha

– –

Vynuogynai, iš kurių paprastai gaminamas:

ha

– – –

Rūšinis vynas

ha

– – –

Kiti vynai

ha

– – –

Valgomosios vynuogės

ha

– – –

Razinos

ha

– –

Daigynai

ha

– –

Kitos daugiametės kultūros

ha

– – –

iš jų: kalėdinės eglutės (1)

ha

– –

Daugiametės kultūros po stiklu

ha

Kita žemė

 

– –

Nenaudojamos žemės ūkio naudmenos

ha

– –

Miškingas plotas

ha

– – –

iš jo: miško kirtimo atžalynai

ha

– –

Kita žemė (žemė, kurią užima pastatai, sodybų kiemai, keliai, tvenkiniai, karjerai, nederlinga žemė, uolos ir t. t.)

ha

Grybai, drėkinamos žemės plotas, energetinės kultūros ir genetiškai modifikuotos kultūros

 

– –

Grybai

ha

– –

Drėkinamos žemės plotas

 

– – –

Bendras drėkinamos žemės plotas

ha

– – –

Bendras kultivuojamos ir bent kartą per paskutinius 12 mėnesių drėkintos žemės plotas

ha

– –

Energetinės kultūros (biodegalų arba kitos atsinaujinančių šaltinių energijos gamybai)

ha

– – –

iš jų: atidėtos žemės plotuose

ha

– –

Genetiškai modifikuotos kultūros

ha

III.   

Gyvuliai

Arkliniai

Vienetai

Galvijai:

 

– –

Jaunesni nei vienerių metų galvijų patinai ir patelės

Vienetai

– –

Galvijų patinai nuo vienerių iki dvejų metų

Vienetai

– –

Galvijų patelės nuo vienerių iki dvejų metų

Vienetai

– –

Dvejų metų ir vyresni galvijų patinai

Vienetai

– –

Dvejų metų ir vyresnės telyčios

Vienetai

– –

Melžiamos karvės

Vienetai

– –

Kitos karvės

Vienetai

Avys ir ožkos:

 

– –

Avys (įvairaus amžiaus)

Vienetai

– – –

Veislinės patelės

Vienetai

– – –

Kitos avys

Vienetai

– –

Ožkos (įvairaus amžiaus)

Vienetai

– – –

Veislinės patelės

Vienetai

– – –

Kitos ožkos

Vienetai

Kiaulės:

 

– –

Paršeliai, kurių gyvas svoris mažesnis nei 20 kilogramų

Vienetai

– –

Veislinės paršavedės, kurių svoris 50 kilogramų ir daugiau

Vienetai

– –

Kitos kiaulės

Vienetai

Naminiai paukščiai:

 

– –

Broileriai

Vienetai

– –

Vištos dedeklės

Vienetai

– –

Kiti naminiai paukščiai:

Vienetai

– – –

Kalakutai (1)

Vienetai

– – –

Antys (1)

Vienetai

– – –

Žąsys (1)

Vienetai

– – –

Stručiai (1)

Vienetai

– – –

Kiti kitur nepaminėti naminiai paukščiai (1)

Vienetai

Triušiai, veislinės patelės

Vienetai

Bitės

Aviliai

Kitur nepaminėti gyvuliai

Taip/Ne

IV.   

Mašinos ir įranga

IV. i)

Mašinos  (1)

Tik valdai priklausančios

 

– –

Keturračiai traktoriai, vikšriniai traktoriai, įrankiams ar įtaisams gabenti naudojamos mašinos

Skaičius

– –

Kultivatoriai, kaupiamosios mašinos, rotacinės kaupiamosios mašinos ir savaeigės šienapjovės

Skaičius

– –

Javų kombainai

Skaičius

– –

Kitos visiškai mechanizuotos derliaus nuėmimo mašinos

Skaičius

Mašinos, kuriomis naudojasi kelios valdos

– –

Keturračiai traktoriai, vikšriniai traktoriai, įrankiams ar įtaisams gabenti naudojamos mašinos

Taip/Ne

– –

Kultivatoriai, kaupiamosios mašinos, rotacinės kaupiamosios mašinos ir savaeigės šienapjovės

Taip/Ne

– –

Javų kombainai

Taip/Ne

– –

Kitos visiškai mechanizuotos derliaus nuėmimo mašinos

Taip/Ne

IV. ii)   

Įranga

Atsinaujinančių šaltinių energijai gaminti naudojama įranga, pagal energijos šaltinį:

 

– –

Vėjo

Taip/Ne

– –

Biomasės

Taip/Ne

– – –

Iš jos, biometano

Taip/Ne

– –

Saulės

Taip/Ne

– –

Hidroenergija

Taip/Ne

– –

Kitų rūšių atsinaujinančių šaltinių energija

Taip/Ne

V.   

Darbo jėga

V. i)   

Ūkio darbas valdoje

Turėtojas

 

– –

Lytis

Vyras/moteris

– –

Amžius

Amžiaus grupė (2)

– –

Ūkio darbas valdoje (išskyrus namų ruošą)

MDV % 1 grupė (3)

Valdytojas

 

– –

Lytis

Vyras/moteris

– –

Amžius

Amžiaus grupė

– –

Ūkio darbas valdoje (išskyrus namų ruošą)

MDV % 2 grupė (4)

Valdytojo mokymas

 

– –

Valdytojo žemės ūkio mokymas

Mokymo kodas (5)

– –

Valdytojo profesinis mokymas per paskutinius 12 mėnesių (6)

Taip/Ne

Vienasmenio turėtojo šeimos nariai, atliekantys valdoje ūkio darbus: vyrai

 

– –

Ūkio darbas valdoje (išskyrus namų ruošą)

MDV % 2 grupė

Vienasmenio turėtojo šeimos nariai, atliekantys valdoje ūkio darbus: moterys

 

– –

Ūkio darbas valdoje (išskyrus namų ruošą)

MDV % 2 grupė

Šeimai nepriklausanti nuolatinė darbo jėga: vyrai

 

– –

Ūkio darbas valdoje (išskyrus namų ruošą)

MDV % 2 grupė

Šeimai nepriklausanti nuolatinė darbo jėga: moterys

 

– –

Ūkio darbas valdoje (išskyrus namų ruošą)

MDV % 2 grupė

Nenuolatinė šeimai nepriklausanti darbo jėga: vyrai ir moterys

Visa darbo diena

Bendras lygiaverčių darbo ūkyje dienų skaičius per 12 mėnesių iki tyrimo dienos, neįtrauktų į pirmiau nurodytas kategorijas, kurias valdoje dirbo tiesiogiai valdos nepasamdyti asmenys (pvz., rangovų darbuotojai)

Visa darbo diena

V. ii)   

Kita pelninga veikla (ne ūkio darbas valdoje ir darbas ne valdoje)

Kita turėtojo, kuris taip pat yra ir valdytojas, pelninga veikla:

 

– –

kuri yra jo (jos) pagrindinis užsiėmimas

Taip/Ne

– –

kuri yra jo (jos) papildomas užsiėmimas

Taip/Ne

– –

Jei atliekama kita pelninga veikla

 

– – –

veikla, tiesiogiai susijusi su ūkiu

Taip/Ne

– – –

veikla, netiesiogiai susijusi su ūkiu

Taip/Ne

Kita vienasmenio turėtojo sutuoktinio pelninga veikla:

 

– –

kuri yra jo (jos) pagrindinis užsiėmimas

Taip/Ne

– –

kuri yra jo (jos) papildomas užsiėmimas

Taip/Ne

– –

Jei atliekama kita pelninga veikla

 

– – –

veikla, tiesiogiai susijusi su ūkiu

Taip/Ne

– – –

veikla, netiesiogiai susijusi su ūkiu

Taip/Ne

Kita vienasmenio turėtojo kitų šeimos narių pelninga veikla:

 

– –

kuri yra jo (jos) pagrindinis užsiėmimas

Taip/Ne

– –

kuri yra jo (jos) papildomas užsiėmimas

Taip/Ne

– –

Jei atliekama kita pelninga veikla

 

– – –

veikla, tiesiogiai susijusi su ūkiu

Taip/Ne

– – –

veikla, netiesiogiai susijusi su ūkiu

Taip/Ne

Šeimai nepriklausanti darbo jėga, nuolatinė ir tiesiogiai pasamdyta bei užsiimanti kita pelninga veikla, kuri tiesiogiai susijusi su valda:

 

– –

kuri yra jo (jos) pagrindinis užsiėmimas

Taip/Ne

– –

kuri yra jo (jos) papildomas užsiėmimas

Taip/Ne

VI.   

Kita valdoje vykdoma pelninga veikla (tiesiogiai susijusi su valda)

VI. i)   

Kitų rūšių pelningos veiklos sąrašas

Turizmas, apgyvendinimas ir kita laisvalaikio veikla

Taip/Ne

Rankų darbas

Taip/Ne

Ūkio produktų perdirbimas

Taip/Ne

Atsinaujinančių šaltinių energijos gamyba

Taip/Ne

Medžio apdirbimas (pvz., pjovimas)

Taip/Ne

Akvakultūra

Taip/Ne

Darbas pagal sutartį (naudojant valdos gamybos priemones)

 

– –

Žemės ūkio (kitose valdose)

Taip/Ne

– –

Ne žemės ūkio

Taip/Ne

Miškininkystė

Taip/Ne

Kita

Taip/Ne

VI. ii)   

Kitų rūšių pelningos veiklos, tiesiogiai susijusios su valda, svarba

Galutinės valdos produkcijos procentas

Procentų grupė (7)

VII.   

Parama kaimo plėtrai

Valda pasinaudojo viena iš toliau išvardytų kaimo plėtros priemonių per paskutinius 3 metus

Taip/Ne

– –

Naudojimasis konsultavimo paslaugomis

Taip/Ne

– –

Žemės ūkio valdų modernizavimas

Taip/Ne

– –

Žemės ūkio ir miškininkystės produktų vertės didinimas

Taip/Ne

– –

Bendrijos teisės aktais grindžiamų standartų laikymasis

Taip/Ne

– –

Ūkininkų dalyvavimas maisto kokybės programose

Taip/Ne

– –

„Natura 2000“ išmokos už žemės ūkio naudmenas

Taip/Ne

– –

Išmokos, susijusios su Vandens pagrindų direktyva (8)

Taip/Ne

– –

Agrarinės aplinkosaugos išmokos

Taip/Ne

– – –

iš jų: ekologinio ūkininkavimo

Taip/Ne

– –

Gyvūnų gerovės išmokos

Taip/Ne

– –

Ne žemės ūkio veiklos įvairinimas

Taip/Ne

– –

Turizmo veiklos skatinimas

Taip/Ne


(1)  Nereikia pateikti 2010 m.

(2)  Amžiaus grupės: (nuo mokyklos baigimo iki 24 metų), (25–34), (35–44), (45–54), (55–64), (65 ir vyresni).

(3)  Metinių darbo vienetų (MDV) procentų 1 grupės: (0), (> 0–< 25), (≥ 25–< 50), (≥ 50–< 75), (≥ 75–< 100), (100).

(4)  Metinių darbo vienetų (MDV) procentų 2 grupės: (> 0–< 25), (≥ 25–< 50), (≥ 50–< 75), (≥ 75–< 100), (100).

(5)  Mokymo kodai: (tik praktinė žemės ūkio patirtis), (pagrindinis žemės ūkio mokymas), (baigtas žemės ūkio mokymas).

(6)  Nereikia pateikti 2013 m.

(7)  Procentų grupės: (≥ 0–≤ 10).(> 10–≤ 50).(> 50–< 100).

(8)  2000 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2000/60/EB, nustatanti Bendrijos veiksmų vandens politikos srityje pagrindus (OL L 327, 2000 12 22, p. 1).


IV PRIEDAS

TIKSLUMO REIKALAVIMAI

Šiame reglamente nurodyti imčių tyrimai turi būti statistiškai reprezentatyvūs NUTS 2 regionų lygiu ir mažiau palankias vietoves apibendrinus nacionaliniu lygiu (1), atsižvelgiant į žemės ūkio valdų tipą ir dydį, turi atitikti 1985 m. birželio 7 d. Komisijos sprendimą 85/377/EEB, nustatantį Bendrijos žemės ūkio valdų tipologiją (2). Be to, reikalaujama nurodytų žemės ūkio valdų pasėlių ir gyvulių rodiklių tikslumo lygių.

Šie tikslumo lygiai nurodyti toliau pateikiamose tikslumo lentelėse ir taikomi visiems NUTS 2 regionams, kuriuose yra bent 10 000 valdų. Jei NUTS 2 regione yra mažiau nei 10 000 valdų, šie tikslumo lygiai taikomi susijusiam NUTS 1 regionui, jei susijusiame NUTS 1 regione yra bent 1 000 valdų. Atliekant žemės ūkio gamybos metodų tyrimą, atitinkamus valdų pasėlių ir gyvulių rodiklius bus galima gauti pasitelkus 2010 m. ūkių struktūros tyrimo rezultatus.

2013 m. IR 2016 m. ūkių struktūros tyrimų tikslumo kategorijos

Pasėlių rodikliai:

Javai grūdams (įskaitant sėklas), apimantys paprastuosius ir spelta kviečius, kietuosius kviečius, rugius, miežius, avižas, grūdinius kukurūzus, ryžius ir kitus javus grūdams

Džiovinti ankštiniai augalai ir baltymingi augalai grūdams (įskaitant sėklas ir javų bei ankštinių augalų mišinius)

Bulvės (įskaitant ankstyvąsias ir sėklines)

Cukriniai runkeliai (išskyrus sėklinius)

Aliejiniai sėkliniai augalai, apimantys rapsą, aliejinius griežčius, saulėgrąžas, sojas, linų sėmenis (aliejinius linus) ir kitus aliejinius sėklinius augalus

Šviežios daržovės, melionai ir braškės

Gėlės ir dekoratyviniai augalai (išskyrus daigynus)

Augalai, nuimami dar žali

Ganyklos ir pievos, išskyrus nesukultūrintas ganyklas

Vaisių ir uogų sodiniai

Citrusinių augalų sodiniai

Alyvmedžių sodiniai

Vynuogynai

Gyvulių rodikliai:

Melžiamos karvės

Kitos karvės

Kiti galvijai

Veislinės paršavedės

Kitos kiaulės

Avys

Ožkos

Naminiai paukščiai

Imčių tyrimų, atliekamų kaip 2010 m. ūkių struktūros tyrimo ir žemės ūkio gamybos metodų tyrimo dalis, tikslumo kategorijos

Pasėlių rodikliai:

Javai grūdams (įskaitant sėklas), apimantys paprastuosius ir spelta kviečius, kietuosius kviečius, rugius, miežius, avižas, grūdinius kukurūzus, ryžius ir kitus javus grūdams

Bulvės (įskaitant ankstyvąsias ir sėklines) ir cukriniai runkeliai (išskyrus sėklinius)

Aliejiniai sėkliniai augalai, apimantys rapsą, aliejinius griežčius, saulėgrąžas, sojas, linų sėmenis (aliejinius linus) ir kitus aliejinius sėklinius augalus

Daugiametės lauke auginamos kultūros, apimančios vaisių, uogų, citrusinių augalų ir alyvmedžių sodinius, vynuogynus, daigynus ir kitas daugiametes lauke auginamas kultūras

Šviežios daržovės, melionai, braškės, gėlės ir dekoratyviniai augalai (išskyrus daigynus)

Vienmetė žolė ir daugiametės pievos

Gyvulių rodikliai:

Galvijai (įvairaus amžiaus)

Avys ir ožkos (įvairaus amžiaus)

Kiaulės

Naminiai paukščiai

Tikslumo lentelė nuts 2 regionams, kuriuose yra bent 10 000 žemės ūkio valdų

Tikslumo kategorijos

2013 m. ir 2016 m. ūkių struktūros tyrimai

Žemės ūkio gamybos metodų tyrimas

Rodiklio paplitimas NUTS 2 regione

Santykinė standartinė paklaida

Rodiklio paplitimas NUTS 2 regione

Santykinė standartinė paklaida

Žemės ūkio valdos pasėlių rodikliai

7,5 % ar daugiau naudojamų žemės ūkio naudmenų

< 5 %

10 % ar daugiau naudojamų žemės ūkio naudmenų

< 10 %

Žemės ūkio valdos gyvulių rodikliai

7,5 % ar daugiau gyvulių vienetų ir daugiau nei 5 % kiekvienos kategorijos nacionalinės dalies

< 5 %

10 % ar daugiau gyvulių vienetų ir daugiau nei 5 % kiekvienos kategorijos nacionalinės dalies

< 10 %

Tikslumo lentelė nuts 2 regionams, kuriuose yra mažiau nei 10 000 žemės ūkio valdų

Tikslumo kategorijos

2013 m. ir 2016 m. ūkių struktūros tyrimai

Žemės ūkio gamybos metodų tyrimas

Rodiklio paplitimas susijusiame NUTS 1 regione, kuriame yra bent 1 000 valdų

Santykinė standartinė paklaida

Rodiklio paplitimas susijusiame NUTS 1 regione, kuriame yra bent 1 000 valdų

Santykinė standartinė paklaida

Žemės ūkio valdos pasėlių rodikliai

7,5 % ar daugiau naudojamų žemės ūkio naudmenų

< 5 %

10 % ar daugiau naudojamų žemės ūkio naudmenų

< 10 %

Žemės ūkio valdos gyvulių rodikliai

7,5 % ar daugiau gyvulių vienetų ir daugiau nei 5 % kiekvienos kategorijos nacionalinės dalies

< 5 %

10 % ar daugiau gyvulių vienetų ir daugiau nei 5 % kiekvienos kategorijos nacionalinės dalies

< 10 %


(1)  1999 m. gegužės 17 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1257/1999 dėl Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) paramos kaimo plėtrai (OL L 160, 1999 6 26, p. 80).

(2)  OL L 220, 1985 8 17, p. 1.


V PRIEDAS

Žemės ūkio gamybos metodų tyrimo rodiklių sąrašas

Rodiklis

Vienetai/kategorijos

Žemės dirbimo metodai

Įprastinis žemės dirbimas (plūgu su verstuvais arba lėkštiniu plūgu)

ha

Dirvą tausojantis dirbimas (negilus žemės dirbimas)

ha

Be įdirbimo (tiesioginė sėja)

ha

Dirvožemio apsauga

Dirvožemio danga žiemą:

Įprasti žieminiai pasėliai

ha

Antsėliai arba tarpiniai pasėliai

ha

Augalų liekanos

ha

Tuščia dirva

ha

Sėjomaina:

Ariamosios žemės ploto dalis planuojamoje sėjomainoje

AŽP % grupė (1)

Kraštovaizdžio ypatumai

Linijiniai elementai, kuriuos ūkininkas prižiūrėjo paskutinius 3 metus, iš jų:

Gyvatvorės

Taip/Ne

Medžių eilės

Taip/Ne

Akmens sienos

Taip/Ne

Linijiniai elementai, sukurti per paskutinius 3 metus, iš jų:

Gyvatvorės

Taip/Ne

Medžių eilės

Taip/Ne

Akmens sienos

Taip/Ne

Gyvūnų ganymas

Ganymas valdoje:

Plotas, kuriame buvo ganoma pernai

ha

Laikas, kurį gyvūnai praleidžia ganydamiesi lauke

Mėnesių per metus

Ganymas bendroje žemėje:

Bendras gyvūnų, kurie ganomi bendroje žemėje, skaičius

Vienetai

Laikas, kurį gyvūnai praleidžia ganydamiesi bendroje žemėje

Mėnesių per metus

Gyvūnų laikymas

Galvijai:

Tvartas su gardais (su vieta kietam mėšlui ir skystam mėšlui)

Vietos

Tvartas su gardais (su vieta srutoms)

Vietos

Tvartas be gardų (su vieta kietam mėšlui ir skystam mėšlui)

Vietos

Tvartas be gardų (su vieta srutoms)

Vietos

Kita

Vietos

Kiaulės:

Ant iš dalies grotelinių grindų

Vietos

Ant visiškai grotelinių grindų

Vietos

Šiauduose (gilus kraikas)

Vietos

Kita

Vietos

Vištos dedeklės:

Šiauduose (gilus kraikas)

Vietos

Baterinis narvas (visų rūšių)

Vietos

 

Baterinis narvas su mėšlo konvejeriu

Vietos

 

Baterinis narvas su gilia duobe

Vietos

 

Baterinis narvas su aukštais mėšlo surinktuvais

Vietos

Kita

Vietos

Tręšimas mėšlu

Naudojamos žemės ūkio naudmenos, tręšiamos kietu ir (arba) fermos mėšlu:

Viso

NŽŪN % grupė (2)

Su greitu įterpimu

NŽŪN % grupė (2)

Naudojamos žemės ūkio naudmenos, tręšiamos srutomis:

Viso

NŽŪN % grupė (2)

Su greitu įterpimu ar įpurškimu

NŽŪN % grupė (2)

Viso iš valdos išvežto mėšlo procentas

Procentų grupė (3)

Mėšlo saugojimo ir apdorojimo įrenginiai

Saugojimo įrenginiai:

Kietam mėšlui

Taip/Ne

Skystam mėšlui

Taip/Ne

Srutoms

Srutų talpykla

Taip/Ne

Srutų duobė (angl. lagoon)

Taip/Ne

Ar saugojimo įrenginiai uždengti?

Kietam mėšlui

Taip/Ne

Skystam mėšlui

Taip/Ne

Srutoms

Taip/Ne

Drėkinimas

Drėkinamos žemės plotas:

Vidutinis drėkinamos žemės plotas per paskutinius trejus metus

ha

Bendras kultivuojamos ir bent kartą per paskutinius 12 mėnesių drėkintos žemės plotas:

Viso

ha

Javai grūdams (įskaitant sėklas) (išskyrus kukurūzus ir ryžius)

ha

Kukurūzai (grūdai ir žali)

ha

Ryžiai

ha

Džiovinti ankštiniai augalai ir baltymingi augalai grūdams (įskaitant sėklas ir javų bei ankštinių augalų mišinius)

ha

Bulvės (įskaitant ankstyvąsias ir sėklines)

ha

Cukriniai runkeliai (išskyrus sėklinius)

ha

Rapsas ir aliejiniai griežčiai

ha

Saulėgrąžos

ha

Pluoštinės kultūros (linai, kanapės, kitos pluoštinės kultūros)

ha

Šviežios daržovės, melionai ir braškės – atvirame lauke

ha

Vienmetė žolė ir daugiametės pievos

ha

Kitos kultūros ariamoje žemėje

ha

Vaisių ir uogų sodiniai

ha

Citrusinių augalų sodiniai

ha

Alyvmedžių sodiniai

ha

Vynuogynai

ha

Taikomi drėkinimo metodai:

Paviršinis drėkinimas (užtvindymas, latakai)

Taip/Ne

Drėkinimas purkštuvais

Taip/Ne

Lašelinis drėkinimas

Taip/Ne

Valdoje drėkinimui naudojamo vandens šaltinis:

Ūkio požeminis vanduo

Taip/Ne

Paviršinis ūkio vanduo (tvenkiniai arba užtvankos)

Taip/Ne

Ne ūkio paviršinis vanduo iš ežerų, upių ar vandentakių

Taip/Ne

Ne ūkio vanduo iš bendrų vandentiekio tinklų

Taip/Ne

Kiti šaltiniai

Taip/Ne


(1)  Ariamosios žemės ploto (AŽP) procentų grupės: (0), (> 0–< 25), (≥ 25–< 50), (≥ 50–< 75), (≥ 75).

(2)  Naudojamų žemės ūkio naudmenų (NŽŪN) procentų grupės: (0), (> 0–< 25), (≥ 25–< 50), (≥ 50–< 75), (≥ 75).

(3)  Procentų grupės: (0), (> 0–< 25), (≥ 25–< 50), (≥ 50–< 75), (≥ 75).


1.12.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 321/s3


PASTABA SKAITYTOJUIInstitucijos nusprendė nedaryti tekstuose nuorodų į juose minimų teisės aktų paskutinius pakeitimus.Jeigu nenurodyta kitaip, čia skelbiamuose tekstuose nurodyti šiuo metu galiojantys teisės aktai.