ISSN 1977-0960

doi:10.3000/19770960.CA2014.088.lit

Europos Sąjungos

oficialusis leidinys

C 88A

European flag  

Leidimas lietuvių kalba

Informacija ir pranešimai

57 tomas
2014m. kovo 27d.


Pranešimo Nr.

Turinys

Puslapis

 

V   Nuomonės

 

ADMINISTRACINĖS PROCEDŪROS

 

Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO)

2014/C 088A/01

Pranešimas apie viešąjį konkursą – EPSO/AD/278/14 – Administratoriai (AD 7) šių sričių administratoriai:

1

OFICIALIOJO LEIDINIO C A SERIJOS KONKURSAI APŽVALGA

Toliau pateikiamas šiais metais išleistų C A serijos leidinių sąrašas.

Jei nenurodyta kitaip, Oficialieji leidiniai yra išleisti visomis kalbomis.

5

 

6

 

11

 

19

 

21

 

26

 

27

 

30

(PL)

35

 

41

(DE/EN/FR)

42

 

43

 

46

 

47

 

48

 

55

 

56

 

60

 

62

 

65

 

73

(DE/EN/FR)

74

 

81

 

88

 

LT

 


V Nuomonės

ADMINISTRACINĖS PROCEDŪROS

Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO)

27.3.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

CA 88/1


PRANEŠIMAS APIE VIEŠĄJĮ KONKURSĄ

EPSO/AD/278/14 – ADMINISTRATORIAI (AD 7)

šių sričių administratoriai:

1.

SKAITMENINĖ EKSPERTIZĖ

2.

OPERATYVINĖ ANALIZĖ

(2014/C 88 A/01)

Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO) rengia viešojo konkurso atranką pagal kvalifikaciją ir užduotis administratorių rezervo sąrašui sudaryti (1).

Šio konkurso tikslas – sudaryti du rezervo sąrašus laisvoms pareigūnų darbo vietoms Europos kovos su sukčiavimu tarnyboje Briuselyje užimti.

Prieš pateikdamas paraišką kandidatas turi atidžiai perskaityti 2014 m. kovo 1 d. Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje C 60 A ir EPSO interneto svetainėje paskelbtas Bendrąsias viešųjų konkursų taisykles.

Šis dokumentas yra sudedamoji pranešimo apie konkursą dalis ir padės suprasti atrankos procedūrų taisykles bei registracijos tvarką.

TURINYS

I.

BENDROJI INFORMACIJA

II.

PAREIGŲ POBŪDIS

III.

ATRANKOS REIKALAVIMAI

IV.

ATRANKOS TESTAI

V.

ATRANKA Į KONKURSĄ IR PAGAL KVALIFIKACIJĄ

VI.

VERTINIMO CENTRAS

VII.

REZERVO SĄRAŠAI

VIII.

KAIP PATEIKTI PARAIŠKĄ?

I.   BENDROJI INFORMACIJA

1.

Laureatų skaičius pagal sritis

1-oji sritis = 16

2-oji sritis = 16

2.

Pastabos

Šis pranešimas susijęs su dviem sritimis. Galima pasirinkti tik vieną iš šių sričių.

Pasirinkti sritį reikia atliekant elektroninę registraciją. Paraišką pateikus ir patvirtinus elektroniniu būdu, pasirinkti dar kartą negalima.

II.   PAREIGŲ POBŪDIS

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) atlieka trejopo pobūdžio užduotis:

saugo finansinius Sąjungos interesus, atlikdama sukčiavimo, korupcijos ir kitos neteisėtos veiklos atvejų tyrimus,

nustato ir tiria ES institucijų ir įstaigų narių arba pareigūnų ir tarnautojų profesinius nusižengimus, dėl kurių galėtų būti iškeltos drausminės arba baudžiamosios bylos,

padeda Europos Komisijai formuoti ir įgyvendinti sukčiavimo prevencijos ir nustatymo politiką.

OLAF generalinis direktorius, kaip numatyta teisės aktuose, nepriklausomai atlieka tyrimus.

OLAF turi įgaliojimų nepriklausomai atlikti visų ES institucijų bei įstaigų ir su Sąjungos biudžetu susijusių valstybių narių ir trečiųjų šalių ūkinės veiklos vykdytojų veiklos tyrimus.

Konkreti specializacija apibūdinama priede.

III.   ATRANKOS REIKALAVIMAI

Paskutinę elektroninės registracijos dieną kandidatas privalo atitikti visus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

1.

Bendrieji reikalavimai

a)

Turėti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių pilietybę;

b)

naudotis visomis piliečio teisėmis;

c)

būti atlikusiam visas įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles;

d)

būti tinkamam eiti nurodytas pareigas moralės atžvilgiu.

2.

Specialieji reikalavimai

2.1.

Kvalifikacija ir diplomai

Žr. priedų 2 punktą.

2.2.

Profesinė patirtis

Žr. priedų 3 punktą.

2.3.

Kalbų mokėjimas (2)

1-oji kalba

Pagrindinė kalba

labai geras vienos iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų mokėjimas

2-oji kalba

Antroji kalba (būtinai turi skirtis nuo 1-osios kalbos):

pakankamai geras anglų, prancūzų arba vokiečių kalbos mokėjimas

Norint būti įdarbintam OLAF šiose dviejose veiklos srityse (skaitmeninė ekspertizė ir operatyvinė analizė), būtina gerai mokėti anglų kalbą (žodžiu ir raštu).

Anglų kalba yra pagrindinė tarptautiniu mastu kovos su korupcija ir (arba) finansiniu sukčiavimu srityje dirbančių skaitmeninės ekspertizės ir operatyvinės analizės specialistų kalba. Todėl būtinas geras anglų kalbos mokėjimas pranešimams rašyti, dalyvauti diskusijose ir ataskaitoms rengti, kad būtų užtikrintas veiksmingas bendradarbiavimas ir informacijų mainai su valstybių narių ir trečiųjų šalių nacionalinėmis institucijomis.

Remiantis ES Teisingumo Teismo (didžiosios kolegijos) sprendimu, priimtu byloje Italijos Respublika prieš Komisiją C-566/10P, ES institucijos privalo motyvuoti šio konkurso antrosios kalbos pasirinkimo apribojimą nedideliu oficialiųjų ES kalbų skaičiumi.

Todėl kandidatams pranešama, kad šio konkurso antrųjų kalbų pasirinkimo galimybės nustatytos vadovaujantis tarnybos interesais, t. y. atsižvelgiant į tai, kad įdarbinti nauji darbuotojai privalo sugebėti dirbti iš karto ir veiksmingai bendrauti kasdienėje veikloje. Kitaip būtų smarkiai pakenkta veiksmingam institucijų veikimui.

Remiantis ES institucijose nusistovėjusia kalbų naudojimo vidaus komunikacijai praktika ir taip pat atsižvelgiant į tarnybų poreikius, susijusius su išorės komunikacija ir dokumentų tvarkymu, dažniausiai tebevartojamos anglų, prancūzų ir vokiečių kalbos. Be to, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbos yra dažniausiai Europos Sąjungoje vartojamos ir studijuojamos antrosios kalbos. Tai atitinka dabartinius mokomuosius ir profesinius standartus, pagal kuriuos kandidatai į darbo vietas Europos Sąjungos institucijose turėtų mokėti bent vieną iš šių kalbų. Taigi, tarnybos interesus derinant su kandidatų gebėjimais, kartu atsižvelgiant į konkrečią šio konkurso sritį, užduotis rengti šiomis trijomis kalbomis yra teisėta siekiant užtikrinti, kad visi kandidatai bent vieną iš šių trijų kalbų mokėtų pakankamai gerai, kad galėtų ją vartoti darbe, nesvarbu, kokia jų pirmoji oficialioji kalba. Tokiu būdu institucijos, vertindamos kandidatų specialiuosius įgūdžius, gali įvertinti jų gebėjimą iškart dirbti aplinkoje, labai panašioje į tą, kurioje jie dirbtų, jei būtų įdarbinti.

Dėl tų pačių priežasčių tikslinga apriboti kandidatų ir institucijos bendravimo kalbų, įskaitant kalbą, kuria turi būti rengiamos paraiškos, pasirinkimą. Beje, tokiu reikalavimu užtikrinamas vienodas kandidatų palyginimas ir kontrolė remiantis jų pačių paraiškomis.

Be to, kad visiems kandidatams būtų taikomos vienodos sąlygos, kiekvienas kandidatas, įskaitant tuos, kurių pirmoji oficialioji kalba yra viena iš šių trijų kalbų, privalo per tam tikras užduotis vartoti antrąją kalbą, pasirinktą iš šių trijų kalbų.

Kandidatams paliekama galimybė vėliau mokytis kalbų, kad įgytų Tarnybos nuostatų 45 straipsnio 2 dalyje nurodytą gebėjimą dirbti naudojant 3-iąją kalbą.

IV.   ATRANKOS TESTAI

Atrankos testai atliekami kompiuteriu ir rengiami Europos personalo atrankos tarnybos. Vertinimo komisija nustato testų sudėtingumo lygį ir patvirtina jų turinį remdamasi EPSO pasiūlymais.

Kompiuteriniai atrankos testai bus rengiami tik jei užsiregistravusių kandidatų skaičius viršys tam tikrą ribą. Pasibaigus kandidatų registracijai, ribą nustato EPSO direktorius, vykdantis paskyrimų tarnybos įgaliojimus. Apie ribą, kuri kiekvienoje srityje gali būti kitokia, kandidatams bus pranešta jų EPSO aplanke.

Priešingu atveju gebėjimų testai bus surengti vertinimo centre (žr. VI antraštinės dalies 2 punktą).

1.

Kvietimas į testus

Kandidatas bus pakviestas laikyti testų, jei laiku patvirtins paraišką (žr. VIII antraštinę dalį).

Pastaba

1.

Patvirtindamas paraišką, kandidatas pareiškia, kad atitinka III antraštinėje dalyje nustatytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

2.

Kandidatas turi pasirinkti dalyvavimo testuose datą. Pasirinkti datą privaloma per laikotarpį, kuris pranešamas EPSO aplanke.

2.

Testų pobūdis ir vertinimas

Testai, kuriuose pateikiami klausimai su keliais atsakymų variantais ir kuriais siekiama įvertinti kandidato mąstymo gebėjimus:

a testas

žodinis mąstymas

0–20 balų

Minimalus reikalaujamas balų skaičius: 10

b testas

matematinis mąstymas

0–10 balų

c testas

abstraktusis mąstymas

0–10 balų

 

Minimali reikalaujama b ir c testų balų suma – 10

3.

Testų kalba

1-oji kalba

V.   ATRANKA Į KONKURSĄ IR PAGAL KVALIFIKACIJĄ

1.   Procedūra

Pirmiausia tikrinama, ar kandidatų paraiškose pateikti duomenys atitinka bendruosius, specialiuosius ir kvalifikacijos reikalavimus.

a)

Siekiant nustatyti, ar įtraukti kandidatą į visus atrankos į konkursą reikalavimus atitinkančiųjų sąrašą, tikrinami jo atsakymai į klausimus, susijusius su bendraisiais ir specialiaisiais reikalavimais.

Jei pirmiausia buvo surengti atrankos testai, tikrinama, ar kandidatai atitinka bendruosius ir specialiuosius reikalavimus, mažėjančia per atrankos testus pagal sritį gautų balų tvarka tol, kol pasiekiamas paskyrimų tarnybos nustatytas skaičius  (3) kandidatų, kurie:

iš atrankos testų gavo bent minimalius reikalaujamus balus ir geriausią įvertinimą ir

atitinka konkurso atrankos reikalavimus.

Jei paskutinę vietą užims keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, visi šie kandidatai bus laikomi perėjusiais į atrankos pagal kvalifikaciją etapą. Į šį skaičių nepatenkančių kandidatų elektroninės paraiškos nebus nagrinėjamos.

b)

Vėliau vertinimo komisija, atsižvelgdama į šiame pranešime apie konkursą apibūdintą pareigų pobūdį ir atrankos kriterijus, iš konkurso atrankos reikalavimus atitinkančių kandidatų atrenka turinčiuosius tinkamiausią kvalifikaciją (pvz., diplomus ir profesinę patirtį). Ši atranka vyksta remiantis tik paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato pateiktais duomenimis, vertinant tokia tvarka:

kiekvienam atrankos kriterijui suteikiamas koeficientas nuo 1 iki 3, atsižvelgiant į vertinimo komisijos jam teikiamą svarbą,

vertinimo komisija tikrina kandidatų atsakymus ir kiekvieną atsakymą įvertina 0–4 balais pagal kandidato kvalifikaciją. Bendra balų suma gaunama sudėjus balus, padaugintus iš kiekvieno klausimo koeficiento.

Atsižvelgdama į bendras balų sumas, vertinimo komisija sudaro kandidatų sąrašą. Į vertinimo centrą (4) pakviestų kiekvienos srities kandidatų skaičius (5) neviršija laureatų skaičiaus, padauginto 3 kartus. Šis skaičius bus paskelbtas EPSO interneto svetainėje (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Kandidatų paraiškų patikra

Pasibaigus vertinimo centre vykusioms užduotims ir atsižvelgdama į jų rezultatus, EPSO tikrins elektroninėse paraiškose kandidatų pateiktų duomenų atitiktį bendriesiems reikalavimams, o vertinimo komisija – jų atitiktį specialiesiems reikalavimams remiantis kandidatų pateiktais patvirtinamaisiais dokumentais. Tikrinant kvalifikaciją, į patvirtinamuosius dokumentus bus atsižvelgiama tik paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato jau pateiktiems atsakymams patvirtinti. Jei atlikus patikrą paaiškės, kad duomenims (6) patvirtinti nepateikti reikiami dokumentai, atitinkami kandidatai bus pašalinti iš konkurso.

Mažėjančia nuopelnų tvarka tikrinamos kandidatų, kurie per visus vertinimo centro testus – d, f, g ir h (žr. VI antraštinės dalies 2 punktą) – gavo bent mažiausius reikalaujamus balus ir geriausią įvertinimą, paraiškos. Tam tikru atveju šie kandidatai taip pat turi būti surinkę bent minimalius reikalaujamus balus iš gebėjimų tikrinimo a, b ir c testų ir kalbos suvokimo e testo. Patikra atliekama tol, kol pasiekiamas kandidatų, kuriuos galima įtraukti į rezervo sąrašą ir kurie iš tikrųjų atitinka visus atrankos reikalavimus, skaičius. Kandidatų, kurie į šią grupę nepatenka, patvirtinamieji dokumentai nebus tikrinami.

VI.   VERTINIMO CENTRAS

1.

Kvietimas

Jei kandidatas patenka tarp tų, kurie

kaip nurodė atlikdami elektroninę registraciją, atitinka III antraštinėje dalyje išdėstytus bendruosius ir specialiuosius atrankos reikalavimus

ir

kurie per atranką pagal kvalifikaciją gavo vieną iš geriausių įvertinimų,

jis kviečiamas atvykti į vertinimo centrą, kurio užduotys paprastai rengiamos Briuselyje (7) vieną ar dvi dienas.

2.

Vertinimo centras

Per kandidatų vertinimo užduotis, kurių turinį tvirtina vertinimo komisija, bus vertinami trys dalykai:

mąstymo gebėjimai (jei jie dar nebuvo įvertinti per pirminės atrankos testus), vertinami per tokius testus:

a)

žodinio mąstymo testas;

b)

matematinio mąstymo testas;

c)

abstrakčiojo mąstymo testas;

specialieji įgūdžiai, vertinami per tokias užduotis:

d)

struktūrinis pokalbis, per kurį vertinami įgūdžiai pasirinktoje srityje, remiantis paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato pateiktais atsakymais;

e)

kalbos suvokimo testas;

b endrieji įgūdžiai  (8), vertinami per tokias užduotis:

f)

atvejo tyrimas;

g)

grupinė užduotis;

h)

struktūrinis pokalbis.

Kiekvienas iš bendrųjų įgūdžių bus tikrinamas taip:

 

Atvejo tyrimas

Grupinė užduotis

Struktūrinis pokalbis

Analizė ir problemų sprendimas

x

x

 

Bendravimas

x

 

x

Darbo kokybė ir rezultatai

x

 

x

Mokymasis ir tobulėjimas

 

x

x

Prioritetų nustatymas ir darbo organizavimas

x

x

 

Atsparumas

 

x

x

Darbas su kitais žmonėmis

 

x

x

Vadovavimas

 

x

x

3.

Vertinimo centro kalbos

a, b ir c testų – 1-oji kalba;

e testo – anglų (EN) kalba;

d, f, g ir h užduočių – 2-oji kalba.

4.

Vertinimas ir balų apskaičiavimas

Mąstymo gebėjimai

a)

žodinis: 0–20 balų

Minimalus reikalaujamas balų skaičius: 10

b)

matematinis: 0–10 balų

c)

abstraktusis: 0–10 balų

minimalus reikalaujamas bendras b ir c testų balų skaičius: 10

a, b ir c testai yra atkrintamieji, tačiau jų balai nebus pridedami prie kitų vertinimo užduočių balų.

Specialieji įgūdžiai (d užduotis ir e testas)

d užduotis: 0–100 balų

minimalus reikalaujamas balų skaičius: 50 balų

e testas: 0–10 balų

minimalus reikalaujamas balų skaičius: 5 balai

e testas yra atkrintamasis, tačiau jo balai nebus pridedami prie kitų vertinimo užduočių balų.

apskaičiavimas: 60 % bendros balų sumos

Bendrieji įgūdžiai (f, g ir h užduotys)

0–80 balų už visus bendruosius įgūdžius (10 balų už įgūdį)

minimalus reikalaujamas balų skaičius:

 

3 balai už kiekvieną įgūdį ir

 

40 balų iš 80 už visus 8 bendruosius įgūdžius

apskaičiavimas: 40 % bendros balų sumos

VII.   REZERVO SĄRAŠAI

1.

Registracija

Vertinimo komisija įtraukia kandidato pavardę į rezervo sąrašą, jei:

jis patenka tarp kandidatų (9), surinkusių bent minimalų reikalaujamą balų skaičių iš visų nuo a iki h užduočių ir gavusių vieną iš geriausių įvertinimų iš visų vertinimo centro užduočių – d, f, g ir h (žr. I antraštinės 1 punkte nurodytą laureatų skaičių)

ir jei, atsižvelgiant į patvirtinamuosius dokumentus, jis atitinka visus atrankos reikalavimus, išdėstytus šio pranešimo III ir IV antraštinėse dalyse.

2.

Skirstymas

Sąrašai sudaromi pagal sritis ir abėcėlę.

VIII.   KAIP PATEIKTI PARAIŠKĄ?

1.

Elektroninė registracija

Registruotis reikia elektroniniu būdu EPSO interneto svetainėje nurodyta tvarka, laikantis registracijos instrukcijų.

Galutinis terminas (iki kurio reikia užpildyti ir patvirtinti paraišką): 2014 m. balandžio 29 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.

2.

Paraiškos dokumentai

Jei kandidatas pateks tarp atrinktųjų į vertinimo centrą, į vertinimo centrą reikės atsinešti (10) visus paraiškos dokumentus (pasirašytą elektroninę paraišką ir patvirtinamuosius dokumentus).

Tvarka: žr. Bendrųjų viešųjų konkursų taisyklių 2.1.7 punktą.


(1)  Šiame pranešime bet kokia nuoroda į vyriškosios lyties asmenį laikoma nuoroda ir į moteriškosios lyties asmenį.

(2)  Žr. Bendrą Europos kalbų mokėjimo orientacinę sistemą (CECR), reikalaujamas lygis: 1-oji kalba = C1, 2-oji kalba = B2, anglų kalba = B2

(http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp).

(3)  Šis skaičius atitinka ribą, apie kurią rašoma IV antraštinės dalies antroje pastraipoje.

(4)  Į vertinimo centrą nepakviesti kandidatai gaus vertinimo komisijos atlikto jų vertinimo rezultatus ir kiekvieno klausimo apskaičiavimo rezultatus.

(5)  Jeigu paskutinę vietą užims keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, į vertinimo centrą bus pakviesti visi šie kandidatai.

(6)  Ši informacija remiantis patvirtinamaisiais dokumentais bus tikrinama iki rezervo sąrašo sudarymo (žr. VII antraštinės dalies 1 punktą ir VIII antraštinės dalies 2 punktą).

(7)  Organizaciniais sumetimais gebėjimų testai gali būti rengiami kitose valstybėse narėse esančiuose egzaminų centruose, nepriklausomai nuo kitų vertinimo centre rengiamų užduočių.

(8)  Šie įgūdžiai apibrėžiami Bendrųjų viešųjų konkursų taisyklių 1.2 punkte.

(9)  Jeigu paskutinę vietą užims keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, į rezervo sąrašą bus įtraukti visi šie kandidatai.

(10)  Apie testų ir užduočių vertinimo centre datą tinkamu laiku kandidatui bus pranešta EPSO aplanke.


I PRIEDAS

1 SRITIS. SKAITMENINĖ EKSPERTIZĖ

1.   Pareigų pobūdis

Šio bendrojo konkurso tikslas – įdarbinti skaitmeninės ekspertizės srities administratorius (AD 7).

Pagrindinės pareigos:

lydėti tyrėjus į komandiruotes ir atlikti skaitmeninės ekspertizės operacijas per patikrinimus vietoje ir patalpų patikrinimus,

patarti tyrėjams, kokių veiksmų reikia imtis, kad visais etapais būtų išsaugoti galimi skaitmeninės ekspertizės įrodymai, kad jie būtų priimtini teismams,

vadovaujantis ekspertizės taisyklėmis, išgauti duomenis iš visų rūšių skaitmeninių laikmenų (kompiuterio atminčių, kietųjų diskų, juostelių, išmaniųjų telefonų ir pan.),

atlikti skaitmenines ekspertizes, pvz., ieškoti ištrintų duomenų ir (arba) dokumentų nepriskirtoje disko vietoje siekiant aptikti skaitmeninius įrodymus,

pateikti tyrėjams skaitmeninius įrodymus, gautus išgaunant duomenis ir (arba) dokumentus iš vaizdo kopijos, remiantis raktinio žodžio ir chronologine paieška, taip pat kitais tobulesniais paieškos būdais,

sekti skaitmeninės ekspertizės technologijų vystymąsi (įrangos ir programinės įrangos), kad OLAF galėtų įsigyti pažangiausią ekspertizės įrangą,

anglų kalba rengti operacijų ir ekspertizių ataskaitas iš skaitmeninės ekspertizės srities, skirtas OLAF bylų tyrimams,

generalinio direktoriaus leidimu liudyti teisme ar drausmės komisijos posėdyje.

2.   Kvalifikacija ir diplomai

Bent ketverių metų universitetinis išsilavinimas, patvirtintas studijų baigimo diplomu, įgytu srityse, susijusiose su pareigų pobūdžiu, arba su pareigų pobūdžiu susijęs ir atitinkamo lygmens mokymas/profesinė kvalifikacija, patvirtinti pripažintos viešosios įstaigos arba tarptautinės organizacijos (pvz., policijos mokyklos, muitinės mokyklos, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners ir pan.).

ARBA

Bent trejų metų universitetinis išsilavinimas, patvirtintas studijų baigimo diplomu, įgytu srityse, susijusiose su pareigų pobūdžiu, arba su pareigų pobūdžiu susijęs ir atitinkamo lygmens mokymas/profesinė kvalifikacija, patvirtinti pripažintos viešosios įstaigos arba tarptautinės organizacijos (pvz., policijos mokyklos, muitinės mokyklos, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners ir pan.), po kurių įgyta vienerių metų profesinė patirtis, tiesiogiai susijusi su pareigų pobūdžiu.

NB. Bent vienų metų profesinė patirtis yra sudedamoji diplomo dalis, neįskaičiuojama į reikalaujamos profesinės patirties metų skaičių.

3.   Profesinė patirtis

Bent šešerių metų atitinkamo lygmens skaitmeninės ekspertizės specialisto, padedančio atlikti bylų tyrimus, kuriais siekiama kovoti su valstybine korupcija ir (arba) finansiniu sukčiavimu, profesinė patirtis.

Kandidatai profesinę patirtį turi būti įgiję valstybės narės teisėsaugos institucijoje arba tarptautinėje organizacijoje.

Be to, jie turi turėti patvirtintų praktinių informatikos žinių skaitmeninių aparatų įsigijimo ir darbo su jais patirties srityje, visų pirma patirties, susijusios su FTK, Encase ir X-Ways priemonių naudojimu.

Į profesinę patirtį atsižvelgiama tik tuomet, jei ji įgyta gavus diplomą, suteikiantį teisę dalyvauti konkurse.

4.   Atrankos kriterijai

Atlikdama atranką pagal kvalifikaciją, vertinimo komisija atsižvelgs į šiuos kriterijus:

1.

kitą, nei dalyvavimui konkurse reikalaujamas, universitetinį diplomą vienoje iš šių sričių: skaitmeninė ekspertizė, informatika, informacinės ir ryšių technologijos arba inžinerija;

2.

skaitmeninės ekspertizės pažymėjimą ir (arba) pažymėjimus, patvirtinančius skaitmeninės ekspertizės priemonių (Encase, FTK, X-Ways ir pan.) naudojimą;

3.

profesinę skaitmeninės ekspertizės paramos administracinėse ir (arba) baudžiamosiose bylose, pvz., policijos, muitinės ar kovos su korupcija padaliniuose, patirtį;

4.

skaitmeninės ekspertizės darbus, atliktus siekiant padėti vykdyti bylų tyrimus užsienyje;

5.

profesinę patirtį, įgytą taikant pažangius paieškos būdus (ne pagal raktinius žodžius ar chronologiją) skaitmeninių įrodymų vaizdo kopijoms išgauti;

6.

profesinę skaitmeninės ekspertizės ataskaitų rengimo patirtį;

7.

profesinę darbo su skaitmeninei ekspertizei reikalingos informatikos infrastruktūros projektavimo/kūrimo ar jos diegimo patirtį;

8.

profesinę skaitmeninei ekspertizei reikalingos informatikos infrastruktūros priežiūros patirtį;

9.

profesinę skaitmeninės ekspertizės mokymų organizavimo patirtį;

10.

profesinę patirtį, įgytą pristatant su skaitmenine ekspertize susijusias temas konferencijose, seminaruose arba pratybose;

11.

su skaitmenine ekspertize susijusio darbo patirtį, įgytą tarptautinėje aplinkoje.


II PRIEDAS

2 SRITIS. OPERATYVINĖ ANALIZĖ

1.   Pareigų pobūdis

Šio viešo konkurso tikslas – įdarbinti operatyvinės analizės srities administratorius (AD 7), padedančius OLAF atlikti bylų tyrimus.

Pagrindinės pareigos:

teikti OLAF tyrėjams informaciją ir padėti analizuoti Tarnybos kompetencijai priklausančias bylas,

rinkti, kaupti, tvarkyti, analizuoti informaciją bei žvalgybos duomenis ir keistis jais,

teikti žvalgybos duomenis ir su analize susijusią pagalbą valstybėse narėse, Europos institucijose ir tarptautinėse organizacijose dirbantiems partneriams per bendro intereso bylų tyrimus,

teikti vykdomiesiems generaliniams direktoratams paramą, susijusią su rizika paremtomis audito strategijomis, naudojant analizės priemones ir metodus,

anglų kalba rengti su OLAF įgaliojimais susijusius grėsmių įvertinimus, strategines analizes ir bendrąsias ataskaitas,

prisidėti prie Europos Komisijos politinių iniciatyvų, pvz., kovos su sukčiavimu strategijos ir kovos su organizuota kontrabanda per ES rytinę sieną veiksmų plano,

mokyti OLAF tyrėjus ieškoti informacijos komercinių ir viešųjų duomenų bazėse ir ją analizuoti,

generalinio direktoriaus leidimu liudyti teisme ar drausmės komisijos posėdyje.

2.   Kvalifikacija ir diplomai

Bent ketverių metų universitetinis išsilavinimas, patvirtintas studijų baigimo diplomu, įgytu srityse, susijusiose su pareigų pobūdžiu, arba su pareigų pobūdžiu susijęs ir atitinkamo lygmens mokymas/profesinė kvalifikacija, patvirtinti pripažintos viešosios įstaigos arba tarptautinės organizacijos (pvz., policijos mokyklos, muitinės mokyklos, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners ir pan.).

ARBA

Bent trejų metų universitetinis išsilavinimas, patvirtintas studijų baigimo diplomu, įgytu srityse, susijusiose su pareigų pobūdžiu, arba su pareigų pobūdžiu susijęs ir atitinkamo lygmens mokymas/profesinė kvalifikacija, patvirtinti pripažintos viešosios įstaigos arba tarptautinės organizacijos (pvz., policijos mokyklos, muitinės mokyklos, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners ir pan.), po kurių įgyta vienerių metų profesinė patirtis, tiesiogiai susijusi su pareigų pobūdžiu.

NB. Bent vienų metų profesinė patirtis yra sudedamoji diplomo dalis, neįskaičiuojama į reikalaujamos profesinės patirties metų skaičių.

3.   Profesinė patirtis

Bent šešerių metų atitinkamo lygmens operatyvinio analitiko, padedančio atlikti tyrimus, kuriais siekiama kovoti su valstybine korupcija ir (arba) finansiniu sukčiavimu, profesinė patirtis.

Kandidatai savo profesinę patirtį turi būti įgiję valstybės narės teisėsaugos institucijoje ar tarptautinėje organizacijoje.

Be to, jie turi turėti patvirtintų praktinių informatikos žinių žvalgybos informacijos rinkimo ir analizės srityje, visų pirma patirties, susijusios su duomenų bazėse esančių duomenų paieška ir naudojimu taikant tokias priemones kaip MS-Access, SQL Server ar Oracle; duomenų vizualizavimo patirties, įgytos naudojant tokias programas kaip Business Objects ar Tableau ir specifines žvalgybos informacijos analizės priemones kaip iBase ar Analyst Notebook.

Į profesinę patirtį atsižvelgiama tik tuomet, jei ji įgyta gavus diplomą, suteikiantį teisę dalyvauti konkurse.

4.   Atrankos kriterijai

Atlikdama atranką pagal kvalifikaciją, vertinimo komisija atsižvelgs į šiuos kriterijus:

1.

kitą, nei dalyvavimui konkurse reikalaujamas, universitetinį diplomą vienoje iš šių sričių: kriminologija, ekonomika, finansai, informacinės ir ryšių technologijos, teisė, matematika arba statistika;

2.

pažymėjimą, patvirtinantį mokėjimą naudotis specifine žvalgybos duomenų apdorojimo programine įranga iBase, Analyst Notebook ir pan.

3.

profesinę operatyvinės paramos administracinėse ir (arba) baudžiamosiose bylose, pvz., policijos, muitinės ar kovos su korupcija padaliniuose, patirtį;

4.

profesinę patirtį, susijusią su administracinėmis ir (arba) baudžiamosiomis bylomis, per kurias naudotos duomenų ir tekstų išgavimo priemonės, reikalingos dideliam kiekiui operatyvinių duomenų analizuoti;

5.

profesinę operatyvinės analizės ataskaitų OLAF kompetencijai priklausančioje srityje rengimo patirtį;

6.

profesinę informatikos infrastruktūros, reikalingos informacijai ir žvalgybos duomenims rinkti ir jais keistis, projektavimo/kūrimo ar diegimo patirtį;

7.

profesinę informatikos infrastruktūros, reikalingos informacijai rinkti ir keistis žvalgybos duomenimis, priežiūros patirtį;

8.

profesinę mokymų, susijusių su informacijos komercinių ir viešųjų duomenų bazėse paieška ir analize, organizavimo patirtį;

9.

profesinę patirtį, įgytą pristatant analizių rezultatus konferencijose, seminaruose arba pratybose;

10.

su operatyvine analize susijusio darbo patirtį, įgytą tarptautinėje aplinkoje.