|
Europos Sąjungos |
LT C serija |
|
C/2026/2508 |
2026 5 11 |
2026 m. kovo 9 d. Rechtbank Den Haag, Sitzungsort Haarlem (Nyderlandai) pateiktas prašymas priimti prejudicinį sprendimą byloje DL / Minister van Asiel en Migratie
(Byla C-182/26, Hardeker (1) )
(C/2026/2508)
Proceso kalba: nyderlandų
Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas
Rechtbank Den Haag, Sitzungsort Haarlem
Šalys pagrindinėje byloje
Pareiškėjas: DL
Atsakovas: Minister van Asiel en Migratie
Prejudiciniai klausimai
|
1. |
Ar tokiu atveju, kaip nagrinėjamas šioje byloje, kai sprendime grąžinti nurodytos trys galimos valstybės, į kurias grąžinama, ir kai priimant šį sprendimą nebuvo (bent tuo metu dar nebuvo) aišku, į kurią šalį užsienietis grįš, priimant sprendimą grąžinti reikia atlikti vertinimą pagal negrąžinimo principą? Ar sulaikymo klausimus sprendžiantis teismas gali savo iniciatyva priimti sprendimą šiuo klausimu, kaip dėl konkretaus sprendimo grąžinti reikalavimo, net jei šis sprendimas jam nebuvo apskųstas?
|
|
2. |
Ar tokiu atveju, kaip nagrinėjamasis šioje byloje, kai sprendime grąžinti nurodytos trys galimos valstybės, į kurias grąžinama, ir kai sulaikymo momentu nebuvo (bent tuo metu dar nebuvo) aišku, į kurią šalį užsienietis turi grįžti, nustatant sulaikymo priemonę reikia atlikti vertinimą pagal negrąžinimo principą, atsižvelgiant į tai, kad sulaikymo tikslas yra imtis veiksmų siekiant grąžinti šį užsienietį, be kita ko, užtikrinant, kad jis būtų institucijų žinioje tikslu nustatyti jo pilietybę ar kilmę, vadinasi, ir tai, į kurią šalį jis turėtų grįžti? Jei taip, ar vertinimas atsižvelgiant į negrąžinimo principą turi apimti visas sprendime grąžinti nurodytas šalis, į kurias gali būti grąžinama?
|
|
3. |
Jei į pirmąjį ir antrąjį klausimus būtų atsakyta neigiamai, ar tokiu atveju, kaip nagrinėjamas šioje byloje, būtų galima palaukti ir neatlikti vertinimo pagal negrąžinimo principą, kol paaiškės atsakymas į klausimą, į kurią šalį užsienietis turi būti grąžintas, pavyzdžiui, dėl to, kad tos šalies valdžios institucijos patvirtino jo pilietybę, arba dėl to, kad užsienietis pats įrodė savo pilietybę? |
(1) Šios bylos pavadinimas yra išgalvotas. Jis neatitinka jokios bylos šalies tikrojo vardo, pavardės ar pavadinimo.
ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2026/2508/oj
ISSN 1977-0960 (electronic edition)