Sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimas

Reguliari fizinė veikla prisideda prie sveikesnio gyvenimo būdo. Tai savo ruožtu užtikrina sveiką darbo jėgą, kuri yra būtina sąlyga, siekiant įgyvendinti Europos Sąjungos ekonomikos augimo ir konkurencingumo tikslus. Europos Sąjungos (ES) šalys yra raginamos skatinti savo piliečius reguliariai sportuoti.

DOKUMENTAS

2013 m. lapkričio 26 d. Tarybos rekomendacija dėl sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo įvairiuose sektoriuose (OL C 354, 2013 12 4).

SANTRAUKA

Daugelis Europos piliečių nėra pakankamai fiziškai aktyvūs. Apie 60 % niekada nesportuoja ir neatlieka fizinių pratimų arba tai daro retai, nors fizinis neaktyvumas yra labai svarbus veiksnys, lemiantis priešlaikinį mirtingumą ir ligas dideles pajamas gaunančiose šalyse; dėl to kasmet Europoje miršta 1 milijonas žmonių. Be daugelio asmeninių tragedijų, tai sukelia ir dideles tiesiogines ir netiesiogines sąnaudas plačiajai visuomenei.

ES rekomendacija

ES šalių vyriausybės ėmėsi spręsti šią problemą, 2013 m. lapkričio 26 d. priimdamos savanorišką rekomendaciją valdžios institucijoms ir Komisijai dėl sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo.

Šia rekomendacija ES šalys raginamos rengti nacionalines kampanijas ir kompleksines strategijas, apimančias įvairias politikos sritis, kaip antai sportas, sveikata, švietimas, aplinka ir transportas. Turėtų būti pateikiami praktiniai ir konkretūs būdai, kaip motyvuoti žmones reguliariai mankštintis.

Stebėsena

Siekiant įvertinti skirtingų priemonių poveikį, vyriausybių prašoma stebėti fizinio aktyvumo lygį, įskaitant kūno kultūrą mokyklose, programas, skirtas vyresnio amžiaus asmenų fiziniam aktyvumui skatinti, ir aktyvaus vykimo į darbą skatinimo projektus.

Ryšių punktai ir dalijimasis informacija

Nacionaliniai fizinio aktyvumo ryšių punktai yra steigiami, kad teiktų su stebėsena susijusią paramą. Duomenys bus įtraukiami į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos duomenų apie mitybą, nutukimą ir fizinį aktyvumą bazę.

Komisija teikia paramą, padėdama keistis informacija ir gerosios praktikos pavyzdžiais, mokytis tarpusavyje ir kurti tinklus. Ji taip pat gali skirti mokslo srities ekspertus, kurie apmokytų nacionalinius ryšių punktus ir teiktų paramą iniciatyvoje dalyvaujančiai PSO.

Ataskaitos

Kas trejus metus Komisija teiks ataskaitą apie šios rekomendacijos įgyvendinimo pažangą ir tokiu pat dažnumu gali rinkti Europos fizinio aktyvumo lygio statistiką.

Paskutinį kartą atnaujinta: 17.06.2014