ES saugumo darbotvarkė

Europos saugumo darbotvarkė - COM(2015) 185

DOKUMENTAS

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui: Europos saugumo darbotvarkė (COM(2015) 185 final, 2015 4 28)

SANTRAUKA

KAM SKIRTA ŠI DARBOTVARKĖ?

Šia darbotvarke nustatomi principai veiksmingam ES atsakui į saugumo grėsmes ir pagrindiniai jų įgyvendinimo žingsniai, kuriuos parengė Europos Komisija.

Ja išskiriami nacionalinių vyriausybių ir ES institucijų, kurios dalijasi atsakomybe už ES saugumą, trys neatidėliotinų veiksmų prioritetai.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Penki pagrindiniai darbotvarkės principai:

visiškas atsižvelgimas į žmonių pagrindines teises,

saugumo politikos skaidrumas ir atskaitomybė (siekiant užtikrinti visuomenės pasitikėjimą),

esamų ES priemonių geresnis įgyvendinimas - intensyviau dalijantis informacija, daugiau bendradarbiaujant veiklos lygmeniu ir naudojantis naujomis finansavimo bei mokymo programomis,

veiksmingesnis įvairių saugumo srityje veikiančių ES agentūrų darbo koordinavimas,

bendras dėmesio sutelkimas į vidaus ir išorės saugumą, nes grėsmės nesibaigia ties valstybių sienomis.

Trys neatidėliotinų veiksmų prioritetai:

1.

Terorizmas ir radikalizacija: darbotvarke siūloma Europole steigti naują Europos kovos su terorizmu centrą, sutelkiant įvairiapusę patirtį, sekant terorizmo finansavimą ir kovojant su pagrindinėmis ekstremizmo priežastimis.

2.

Tarptautinis organizuotas nusikalstamumas: ES kaimyninės šalys bus labiau įtrauktos į operatyvinę veiklą. Bus dedamos didesnės pastangos kovojant su nusikaltimų finansavimu ir konfiskuojant turtą, taip pat kovojant su nelegaliu žmonių gabenimu ir prekyba žmonėmis.

3.

Elektroniniai nusikaltimai

ES vyriausybių visiškas esamų teisės aktų įgyvendinimas siekiant kovoti su informacinių sistemų atakomis ir seksualine prievarta prieš vaikus internete,

įstatymų modernizavimas, atsižvelgiant į naujesnes nusikaltimų formas, ir elektroninių nusikaltimų kriminalinių tyrimų kliūčių šalinimas,

glaudus bendradarbiavimas su privačiuoju sektoriumi ir specializuoti mokymai padedant Europolo Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centrui,

užsienio šalių partnerių mokymai kibernetinio saugumo klausimais.

KONTEKSTAS

Darbotvarkė yra vienas iš pagrindinių tekstų, kuriuo remiasi 2015-2020 m. ES vidaus saugumo strategija.

Ją reikia taikyti kartu su ES migracijos darbotvarke.

Daugiau apie Europos saugumo darbotvarkę.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui: Europos migracijos darbotvarkė (COM(2015) 240 final, 2015 5 13)

2015 m. birželio 16 d. Tarybos išvados dėl atnaujintos 2015-2020 m. ES vidaus saugumo strategijos

paskutinis atnaujinimas 26.08.2015