6.12.2019   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 410/11


KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS EACEA/38/2019

pagal programą „Erasmus+“

3 pagrindinis veiksmas. Parama politikos reformai

Europos politikos eksperimentinės priemonės švietimo ir mokymo srityse, vadovaujant aukšto lygio viešojo sektoriaus institucijoms

(2019/C 410/06)

1.   Aprašymas, tikslai ir prioritetinės temos

Europos politikos eksperimentinės priemonės yra tarpvalstybinio bendradarbiavimo projektai, kuriems vadovauja aukšto lygio viešojo sektoriaus institucijos iš programos šalių. Įgyvendinant šiuos projektus tikrinamas politikos priemonių aktualumas, veiksmingumas, galimas poveikis ir išplečiamumas; remiantis (pusiau)eksperimentiniais metodais ir bendrais vertinimo protokolais, tuo tikslu skirtingose šalyse vykdomi lygiagretūs praktiniai bandymai. Derinant strateginį vadovavimą, metodinį patikimumą ir stiprų europinį aspektą, taip sudaromos sąlygos mokytis vieniems iš kitų ir remti duomenimis grindžiamą politiką Europos lygmeniu.

Konkretūs šio kvietimo tikslai:

skatinti reikalavimus atitinkančių šalių aukščiausiojo institucinio lygmens viešojo sektoriaus institucijas užmegzti tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir mokytis vienoms iš kitų, siekiant sistemiškai pagerinti padėtį ir skatinti novatoriškų priemonių diegimą švietimo ir mokymo srityse,

skatinti aktyviau rinkti esminius duomenis ir juos analizuoti, siekiant užtikrinti sėkmingą novatoriškų priemonių įgyvendinimą,

palengvinti novatoriškų priemonių perteikiamumą ir išplečiamumą.

Pagal šį kvietimą prioritetinės temos yra:

 

1 DALIS

skaitmeninis lavinimas ir gebėjimai

mokymas ir pedagogai

 

2 DALIS

kvalifikacijos kėlimo ir perkvalifikavimo finansavimo mechanizmai, įskaitant schemas, panašias į individualias mokymosi sąskaitas

politika ir procesai, kuriais remiamas neformaliojo mokymosi ir savišvietos rezultatų patvirtinimas, be kita ko, teikiant veiksmingas konsultacijas.

2.   Atitiktis reikalavimams

2.1.   Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai

Pagal šį kvietimą reikalavimus atitinkantys pareiškėjai yra:

a)

viešojo sektoriaus institucijos (ministerija ar jos atitikmuo), aukščiausiu lygiu atsakingos už švietimą ir mokymą atitinkamoje aplinkoje (nacionaliniu ar decentralizuotu lygmeniu); viešojo sektoriaus institucijos, atsakingos už kitus (ne švietimo ir mokymo) sektorius (pavyzdžiui, užimtumo, jaunimo reikalų, finansų, socialinių reikalų, vidaus reikalų, teisingumo, sveikatos ir kt.), gali teikti paraiškas, jei įrodo, kad turi reikiamą kompetenciją srityje, kurioje bus vykdoma eksperimentinė veikla;

b)

viešojo arba privačiojo sektoriaus organizacijos, kurios vykdo veiklą švietimo ar mokymo arba kitose susijusiose srityse;

c)

viešojo ar privačiojo sektoriaus organizacijos arba įstaigos, kurios su švietimu ir mokymu susijusią veiklą vykdo kituose socialiniuose ir ekonominiuose sektoriuose (pavyzdžiui, nevyriausybinės organizacijos, informacijos ar konsultacinės tarnybos, viešojo sektoriaus institucijos, agentūros arba tarnybos, atsakingos už švietimą, mokymą, jaunimo reikalus, užimtumą, socialinius reikalus, vidaus reikalus, teisingumą, kokybės užtikrinimą, pripažinimą ir (arba) patvirtinimą; profesinio orientavimo įstaigos, prekybos rūmai, verslo ir socialiniai partneriai, prekybos organizacijos, pilietinės visuomenės, kultūros ar sporto organizacijos, vertinimo ir mokslinių tyrimų įstaigos, žiniasklaidos įmonės ir t. t.).

Dalyvauti negali nacionalinės agentūros ar kitos programos „Erasmus+“ struktūros ir tinklai, kurie gauna tiesioginę Komisijos dotaciją pagal programos „Erasmus+“ teisinį pagrindą. Vis dėlto juridiniai subjektai, kuriems priklauso „Erasmus+“ nacionalinės agentūros arba pirmiau minėtos struktūros ir tinklai, laikomi reikalavimus atitinkančiais pareiškėjais.

Reikalavimus atitinka tik paraiškos, kurias pateikia juridiniai asmenys, įsteigti šiose programoje dalyvaujančiose šalyse:

Europos Sąjungos valstybėse narėse,

ELPA ir (arba) EEE šalyse: Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje,

ES šalyse kandidatėse: Šiaurės Makedonijos, Turkijoje ir Serbijoje.

Pastaba Jungtinės Karalystės pareiškėjams. Turėkite omenyje, kad tinkamumo kriterijų turi būti laikomasi per visą dotacijos trukmę. Jei Jungtinė Karalystė išstos iš ES per dotacijos laikotarpį nesudariusi su ES susitarimo, kuriuo būtų užtikrinta, kad pareiškėjai iš Jungtinės Karalystės toliau atitiktų reikalavimus, jums nebebus teikiamas ES finansavimas (tačiau, kai įmanoma, galėsite toliau dalyvauti) arba turėsite pasitraukti iš projekto pagal dotacijos susitarimo II.17 straipsnį.

Paraiškų teikėjų iš šalių kandidačių pasiūlymai gali būti atrinkti, jei sutarties sudarymo dieną jau yra įsigalioję susitarimai, kuriuose nustatoma tų šalių dalyvavimo programoje tvarka.

Būtinas partnerystės subjektų skaičius

Pagal šį kvietimą reikalaujama, kad partnerystę sudarytų ne mažiau kaip 4 subjektai iš 3 programoje dalyvaujančių šalių, t. y.:

bent trys viešojo sektoriaus institucijos (ministerijos arba lygiavertės institucijos) iš skirtingų programos šalių; bent viena iš trijų viešojo sektoriaus institucijų turi būti iš Europos Sąjungos valstybės narės ir

bent viena viešojo arba privačiojo sektoriaus įstaiga, kompetentinga atlikti analizę ir politikos poveikio vertinimą („tyrėjas“). Tokia įstaiga yra atsakinga už metodinius aspektus ir praktinių bandymų protokolus. Partnerystėje gali dalyvauti daugiau nei viena tokia įstaiga, jei jų atliekamas darbas suderintas ir nuoseklus.

Koordinavimo reikalavimas

Projekto pasiūlymą visų pareiškėjų vardu gali koordinuoti ir pateikti tik vienas iš šių subjektų:

viešojo sektoriaus institucija (ministerija arba lygiavertė institucija), kaip nurodyta 2.1.a punkte,

viešojo sektoriaus institucijos įgaliota viešojo arba privačiojo sektoriaus įstaiga. Įgaliotosios įstaigos privalo turėti aiškų rašytinį viešojo sektoriaus institucijos įgaliojimą (įgaliojimo raštą) jos vardu teikti ir koordinuoti projekto pasiūlymą. Tik tos įgaliotosios įstaigos, kurios gali įrodyti, kad 6 dalyje nurodytų išankstinių pasiūlymų pateikimo paskutinę dieną jos kaip juridiniai asmenys veikia ne mažiau kaip 3 metus, yra tinkamos pagal šį kvietimą atlikti koordinatoriaus funkciją.

2.2.   Reikalavimus atitinkanti veikla ir projektų trukmė

Reikalavimus atitinkanti veikla turi būti suderinama su pareiškėjo vadovo priedu. Praktiniai bandymai turi būti atliekami bent trijose šalyse, kurių viešosios įstaigos / ministerijos dalyvauja projekte.

Veikla turi būti pradėta vykdyti nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. vasario 28 d.

Projekto trukmė turi būti 24–36 mėnesiai.

3.   Numatomi rezultatai

Įgyvendinant siūlomus projektus turėtų būti pasiekta reikšmingų rezultatų toliau nurodytose srityse.

Kai tinkama, parama įgyvendinant ES lygmens bendradarbiavimo politikos srityje prioritetus, nustatytus strateginėje programoje „ET 2020“.

Tobulesnė žinių ir faktinių duomenų bazė įgyvendinti reformas, kurios gali turėti didelį sisteminį poveikį atitinkamuose reikalavimus atitinkančių šalių sektoriuose.

Europos pridėtinė vertė, kartu nustatant geriausią praktiką ir patirtį, susijusią su tuo, kas veiksminga ir neveiksminga.

Novatoriškų priemonių išplečiamumas ir perteikiamumas. Išplėtimas nebūtinai reiškia vien tai, kad išbandytas priemones ima įgyvendinti daugiau paramos gavėjų. Tai greičiau turėtų būti vertinama kaip pastanga sudaryti geriausias sąlygas, kad sėkmingai išbandytos priemonės taptų politikos ar sistemos dalimi.

Teorijos ir praktikos; ES politikos ir finansavimo programų; Europos, nacionalinių ir regioninių priemonių; politikos formuotojų, suinteresuotųjų šalių ir tyrėjų funkcijų geras suderinamumas ir papildomumas.

4.   Turimas biudžetas

Bendram projektų finansavimui pagal šį kvietimą iš viso skiriama 14 000 000 EUR; lėšos paskirstomos taip:

1 dalis

12 000 000 EUR

2 dalis

2 000 000 EUR

ES finansinis įnašas negali viršyti 75 % visų reikalavimus atitinkančių išlaidų.

Didžiausia dotacija vienam projektui –2 000 000 EUR.

Agentūra pasilieka teisę paskirstyti ne visas turimas lėšas.

5.   Sutarties sudarymo kriterijai

Pasiūlymai teikiami ir vertinami dviem etapais, įskaitant išankstinių pasiūlymų etapą ir galutinių pasiūlymų etapą.

Išankstinių pasiūlymų etapas

 

Kriterijai

Didžiausias taškų skaičius

1

Projekto aktualumas

20 taškų

Galutinių pasiūlymų etapas

2

Projekto ir jo įgyvendinimo kokybė

30 taškų

3

Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimų kokybė

20 taškų

4

Poveikis, sklaida ir tvarumas

30 taškų

Tik reikalavimus atitinkantiems pareiškėjams, kurių atitiktis kriterijui „Projekto aktualumas“ išankstinių pasiūlymų etape bus įvertinta ne mažiau kaip 12 taškų, bus kviečiami pateikti galutinį pasiūlymą ir savo pasiūlymą toliau išplėtoti.

Apskaičiuojant galutinio pasiūlymo galutinį balą, bus atsižvelgiama į kriterijaus „Projekto aktualumas“ balą išankstinių pasiūlymų vertinimo etape. Tik tie galutiniai pasiūlymai, kurie surinks ne mažiau kaip 60 taškų apskaičiavus bendrą balą (kurį sudaro pirmajame etape gautas sutarties sudarymo kriterijaus „Projekto aktualumas“ balas ir balai, kuriais antrajame etape įvertinta atitiktis kitiems trims sutarties sudarymo kriterijams), bus svarstomi skiriant ES finansavimą. Šio būtino balų skaičiaus nesurinkę pareiškėjų pasiūlymai bus atmesti.

6.   Paraiškų pateikimo tvarka ir galutinis terminas

Paraiškų pateikimo galutinis terminas:

išankstinių pasiūlymų – 2020 m. balandžio 21 d. 17.00 val. (Briuselio laiku)

galutinių pasiūlymų – 2020 m. rugsėjo 24 d. 17.00 val. (Briuselio laiku)

Pareiškėjai privalo įdėmiai perskaityti visą su kvietimu teikti paraiškas EACEA/38/2019 ir teikimo procedūra susijusią informaciją ir naudoti privalomus dokumentus, kuriuos galima rasti adresu

https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en (Kvietimo nuoroda EACEA/38/2019)

Paraiška ir jos priedai turi būti pateikti internetu naudojantis numatyta e. forma.

7.   Kvietimo informacija

Visą kvietimo EACEA/38/2019 informaciją galima rasti interneto svetainėje

https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en (Kvietimo nuoroda EACEA/38/2019)

E. paštas: EACEA-Policy-Support@ec.europa.eu