Briuselis, 29.1.2020

COM(2020) 37 final

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI

2020 m. Komisijos darbo programa








Daugiau siekianti Sąjunga


1.Daugiau siekianti Sąjunga

Pernykščiuose Europos Parlamento rinkimuose savo nuomonę pareiškė rekordinis europiečių skaičius. Jie Europos institucijoms ir vadovams iškėlė aiškią užduotį – drąsiai ir ryžtingai spręsti mūsų kartos problemas. Iš savo Sąjungos jie tikisi rezultatų ten, kur jų labiausiai reikia. Europos Komisija yra pasiryžusi reaguoti į šį raginimą – kurti daugiau siekiančią Sąjungą.

Ne tik ateinančiais metais, bet ir per visą ateinantį dešimtmetį mūsų Sąjunga turės unikalią galimybę – kurdama teisingą, neutralizuoto poveikio klimatui ir skaitmeninę Europą tapti šios pertvarkos lydere. Dvejopą – ekologinę ir skaitmeninę – pertvarką pajausime visi: kiekviena šalis, kiekvienas regionas, kiekvienas žmogus. Ji persmelks visas mūsų visuomenės ir ekonomikos dalis. Tačiau tam, kad ji būtų sėkminga, ji turi būti teisinga ir įtrauki visiems. Europos Sąjunga galės visapusiškai išnaudoti dvejopos pertvarkos atveriamas galimybes tik jei pasitelksime visas savo stiprybes ir įvairovę. Šiame kelyje turime nepaliauti kovoti už lygybę, puoselėti savo vertybes ir ginti teisinę valstybę.

Tai yra šios Komisijos pirmosios metinės darbo programos varomoji jėga. Šioje darbo programoje išdėstomos svarbiausios iniciatyvos, kurių Komisija ketina imtis pirmaisiais metais, įskaitant įsipareigojimus dėl pirmųjų 100 dienų. Svarbiausi programos akcentai – Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen politinėse gairėse pristatyti šeši pagrindiniai užmojai. Ji taip pat atspindi pagrindinius Europos Parlamento prioritetus ir Europos Vadovų Tarybos 2019–2024 m. strateginės darbotvarkės prioritetus.

Programa teikia daug pagrindo optimizmui ir turime kuo didžiuotis. Metų metus bridusi iš krizių, dabar Europa gali vėl žvelgti į priekį. Darbo programoje brėžiamos būsimos veiklos gairės ir sprendžiamos praeityje mus skaldžiusios problemos.

Pradedame darbą vis labiau besikeičiančiame fone – šiandieninę pasaulio tvarką formuoja rusenančios įtampos, ekonominės padėties neapibrėžtumas, beįsižiebiantys konfliktai ir persislenkančios geopolitinės plokštės. Mus supančio pasaulio nesaugumas aktualus ne tik kitoms pasaulio dalims, bet ir mūsų žemynui. Dabar kaip niekad akivaizdu ir svarbu, kad Europos Sąjunga būtų vieninga ir stipri ir naudotųsi visais savo diplomatiniais, ekonominiais ir politiniais ištekliais. Visa tai atsispindi šios geopolitinės Komisijos darbo programoje. Visuose suplanuotuose veiksmuose ir iniciatyvose bus svarbi išorės veiksmų dimensija.

Norint, kad Europa pateisintų didelius piliečių lūkesčius ir pasiektų užsibrėžtus tikslus, mums reikės atitinkamų išteklių. Sąjungai reikia naujo ilgalaikio biudžeto – lankstaus ir pritaikyto prie mūsų prioritetų ir uždavinių. Komisijos jau pateikti pasiūlymai yra puikus pagrindas tai pasiekti, o prireikus jie bus koreguojami, kad padėtų įgyvendinti mūsų užmojus. Komisija yra pasirengusi talkinti Europos Parlamentui ir Tarybai, kad 2021 m. sausio 1 d. turėtume subalansuotą ir plataus užmojo ilgalaikį biudžetą. Tai leis nuo pat pirmos dienos pradėti įgyvendinti mūsų investicijų ir išlaidų programas.

Ateityje bus ir iki šiol nepatirtų iššūkių. Turėsime susiderėti dėl naujos partnerystės su Jungtine Karalyste – ši šalis liks mūsų partnerė, sąjungininkė ir draugė už Sąjungos ribų. Esame pasirengę dar neregėtos apimties partnerystei, gerokai pranokstančiai prekybinius santykius. Tačiau nereikėtų nuvertinti šios užduoties masto. Kaip ir per derybas dėl Susitarimo dėl išstojimo, Komisija viso derybų proceso metu užtikrins kuo daugiau skaidrumo kitoms ES institucijoms, valstybėms narėms ir visuomenei.

Dabar, rengiantis įgyvendinti mūsų plataus užmojo darbotvarkę, mūsų kelrodis bus Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m. Todėl centrinė mūsų formuojamos politikos ašis bus Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslai. Vadovaudamiesi jais visuose sektoriuose – imdamiesi tiek vidaus, tiek išorės veiksmų – parodysime, kad esame pasiryžę siekti darnaus vystymosi ne tik ES, bet ir užsienyje. Todėl perorientuosime Europos semestrą integruodami į jį darnaus vystymosi tikslus ir pateiksime savo požiūrį į bendrą tikslų valdymą ir įgyvendinimą.

Šioje darbo programoje išdėstytų veiksmų įgyvendinimas bus institucijų kolektyvinis darbas. Kaip nustatyta Politinėse gairėse, šios kadencijos Komisija yra tvirtai pasiryžusi užmegzti ypatingus santykius su Europos Parlamentu ir pritaria Parlamento teisei inicijuoti teisės aktus.

Galiausiai šioje darbo programoje remiamasi nepakeičiamomis ir vis dažniau naudojamomis strateginėmis perspektyvomis. Tai rodo, kad reikia gilesnių įžvalgų į ilgalaikes tendencijas ir esminius poslinkius, formuojančius mūsų gyvenimą ir tai, kaip dirbsime ateityje, keičiančius mūsų ekonomikos struktūrą, aplinką ir visuomenę, darančius poveikį pasaulinėms galios struktūroms ir mūsų strateginei autonomijai.

Geriau suprasdami ir numatydami, kas mūsų laukia ateityje, galime parengti ir įgyvendinti politiką, padedančią Europai išsiveržti į priekį. Pavyzdžiui, turime pasirengti poveikiui, kurį ilgėjanti tikėtina gyvenimo trukmė ir didėjantis pasaulio gyventojų skaičius padarys gamtos išteklių kiekiui arba migracijos srautams, pensijoms ir sveikatos priežiūrai. Kartu turime skirti dėmesio didžiąją ES dalį apėmusiam demografiniam nuosmukiui, įskaitant gyventojų skaičiaus mažėjimą kaimo vietovėse.

Tokių akivaizdžių pavyzdžių, rodančių, kaip svarbu turėti kuo daugiau pačių geriausių žinių apie kylančias grėsmes ir atsiveriančias galimybes, taip pat apie jas sukeliančius veiksnius bei jų nulemtas priklausomybes, yra daug daugiau. Strateginės perspektyvos padės mums laikytis pragmatiškesnio, ilgalaikiškesnio požiūrio siekiant užsitikrinti lyderio poziciją pasaulyje ir išliks mūsų politikos kelrodis ateityje.

Toliau aprašomos ir šios darbo programos prieduose išvardytos pagrindinės iniciatyvos atskleidžia, ką norime pasiekti. Jų sąrašas nėra nei galutinis, nei baigtinis ir, kad būtų lengviau skaityti, jos sugrupuotos pagal šešis pagrindinius užmojus. Iniciatyvų eiliškumas nekeičia Pirmininkės U. von der Leyen kiekvienam Kolegijos nariui išsiųstuose įgaliojamuosiuose raštuose patikėtos atsakomybės. Per šiuos metus gali atsirasti daugiau iššūkių ir galimybių – Komisija bus pasirengusi į juos nedelsdama reaguoti.

2.Šešių pagrindinių užmojų įgyvendinimas 

2.1.Europos žaliasis kursas

Labiausiai neatidėliotinas Europos iššūkis, pareiga ir galimybė – užtikrinti, kad mūsų planeta ir žmonės išliktų sveiki. Tai pamatinis šio laikmečio uždavinys. Pasaulio temperatūros didėjimas, gamtos išteklių išeikvojimas ir tebesitęsiantis biologinės įvairovės nykimas, taip pat dažnėjantys miškų gaisrai, potvyniai ir kitos gaivalinės nelaimės kelia grėsmę mūsų saugumui ir gerovei.

Mūsų atsakas – Europos žaliasis kursas. Laikydamiesi jo iki 2050 m. neutralizuosime poveikį klimatui ir kartu skirsime dėmesio prisitaikymui prie klimato kaitos. Žaliasis kursas padės apsaugoti ir išsaugoti biologinę įvairovę, gamtos paveldą ir vandenynus, užtikrinančius Sąjungai didžiulę gerovę. Tai bus pasiekta užtikrinant, kad mūsų ekonomika ir pramonė taptų novatoriškesnės, tausiau naudojančios išteklius, labiau žiedinės ir konkurencingesnės. Europos žaliasis kursas yra mūsų naujoji augimo strategija. Jis padės kurti darbo vietas ir didinti Europos konkurencingumą pasaulyje. Todėl bus labai svarbi mūsų naujoji pramonės strategija, sudarysianti sąlygas ekologinei ir skaitmeninei pertvarkai.

Europos žaliasis kursas – tai veiksmų planas, kuriame numatytos politikos kryptys ir priemonės, padėsiančios pasiekti reikiamų esminių pokyčių visuose sektoriuose. Daugelis jų bus įgyvendintos pirmaisiais Komisijos kadencijos metais ir sudaro didelę šios darbo programos dalį.

Pagrindinis vaidmuo tarp jų tenka pirmajam Europos klimato teisės aktui, kuriuo bus įtvirtintas privalomas tikslas iki 2050 m. neutralizuoti poveikį klimatui. Remdamasi išsamiu poveikio vertinimu ir mūsų atlikta nacionalinių energetikos ir klimato srities veiksmų planų analize, Komisija pasiūlys naują ES išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažinimo iki 2030 m. užmojų. Be to, sau išsikėlusi plataus užmojo tikslus Europos Sąjunga ir toliau vadovaus tarptautinėms deryboms, siekdama, kad prieš 2020 m. Glazge įvyksiančią Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją didieji teršėjai padidintų savuosius.

Pagal Europos žaliąjį kursą siūloma imtis veiksmų įvairiose mūsų ekonomikos srityse. Tuo tikslu Komisija pateiks Pažangiojo sektorių integravimo strategiją ir Renovacijos bangos iniciatyvą. Siekdama stiprinti tvarią mėlynąją ekonomiką Komisija taip pat pasiūlys naujų būdų, kaip išnaudoti Europos jūros atsinaujinančiųjų išteklių energijos potencialą. Taip piliečiai galės gauti švarios energijos už prieinamą kainą ir kartu bus didinamas energijos tiekimo saugumas. Siekdama, kad mūsų transporto sektorius taptų modernesnis ir žalesnis, Komisija taip pat pasiūlys plačią Darnaus ir išmanaus judumo strategiją.

Pertvarka privers mus keisti daiktų naudojimo, gamybos ir vartojimo įpročius. Naujas Žiedinės ekonomikos veiksmų planas padės pertvarkyti mūsų gamybos ir vartojimo sistemą, kad sumažėtų jos ne tik aplinkosauginis, bet ir anglies pėdsakas.

Kitas Europos žaliojo kurso aspektas susijęs su nerimą keliančiu biologinės įvairovės ir sveikų ekosistemų nykimu, dėl kurio kyla grėsmė mūsų gamtos atsparumui, gerovei ir ekonomikai. Siekdama spręsti šią problemą, Komisija pateiks naują 2030 m. ES biologinės įvairovės strategiją, taip siekdama užtikrinti, jog galėtume išsaugoti ir apsaugoti mums visiems brangią natūralią gamtinę aplinką. Visą maisto grandinę apimanti Strategija „nuo ūkio iki stalo“ padės mūsų ūkininkams tvariau tiekti europiečiams aukštos kokybės, maistingus, įperkamus ir saugius maisto produktus.

Dideli Europos užmojai ir radikali būsima pertvarka turi būti tinkamai finansuojami. Nuo kito laikotarpio ilgalaikio ES biudžeto priklausys, ar bus investuojama ten, kur to labiausiai reikia, ir ar bus pritraukta Europai reikiamų privačiųjų ir viešųjų investicijų. Šių metų pradžioje Komisija pasiūlė Europos žaliojo kurso investicijų planą, kurio tikslas – per ateinantį dešimtmetį pritraukti bent 1 trln. EUR tvarių investicijų. Tai padaryti padės „InvestEU“ garantija, sumažinsianti privačių lėšų riziką. Siekiant užtikrinti, kad į visą mūsų finansų sistemą būtų integruotos tvarios investicijos, Atnaujinta tvaraus finansavimo strategija bus siekiama privačiojo kapitalo srautus nukreipti į žaliąsias investicijas. Ne mažiau svarbu bus privačiojo sektoriaus įmonėse įtvirtinti tvaraus įmonių valdymo kultūrą.

Sėkmingai savo poveikį klimatui neutralizavusiu žemynu tapsime tik jei ši pertvarka bus sąžininga ir teisinga visiems. Niekas negali būti paliktas nuošalyje. Tam tikrose Europos ir jos ekonomikos dalyse reikės didesnių pokyčių nei daugelyje kitų. Europos Sąjunga turi remti valstybes nares tikslinėmis investicijomis, kurių joms reikia pertvarkai įgyvendinti. Labiausiai paveiktiems regionams ir sektoriams bus padedama naudojantis 2020 m. pradžioje pasiūlytu Teisingos pertvarkos mechanizmu ir su juo susijusiu Teisingos pertvarkos fondu. Tai jiems padės modernizuoti ir įvairinti savo ekonomiką, todėl socialinė bei ekonominė pertvarkos našta bus lengvesnė.

Mūsų klimato ir aplinkos išsaugojimas yra kolektyvinė atsakomybė. Imtis veiksmų yra visų mūsų pareiga, ir europiečiai parodė esantys tvirtai pasiryžę pokyčiams. Visas šias pastangas padės sutelkti Europos klimato paktas, prie kurio jungsis regionai, vietos bendruomenės, pilietinė visuomenė, mokyklos, pramonės įmonės ir pavieniai asmenys.

2.2.Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa

Skaitmeninė transformacija jau dabar daro didelį poveikį visiems mūsų kasdienio ir profesinio gyvenimo aspektams. Ji atveria naujų galimybių užmegzti ryšius, bendrauti, spręsti visuomenės klausimus, užsiimti verslu. Europos Sąjunga turi visas priemones kuo geriau pasinaudoti šia transformacija ir tapti skaitmenine lydere visose srityse. Pirmiausia turi būti diegiamos didžiausią potencialą turinčios ateities technologijos, kartu užtikrinant, kad europietiškas būdas tai padaryti būtų grindžiamas žmogiškumu, etika ir vertybėmis.

Naujoji Europos duomenų strategija leis mums kuo geriau išnaudoti didžiulę ne asmens duomenų, kurie skaitmeninėje ekonomikoje yra vis didėjantis, pakartotinai panaudojamas turtas, vertę. Komisija taip pat pateiks Baltąją knygą „Dirbtinis intelektas“, kad paskatintų toliau jį kurti ir juo naudotis, nepažeidžiant europinių vertybių ir pagrindinių teisių. Išnaudodami visas dirbtinio intelekto galimybes galėsime lengviau išspręsti senas problemas naujais būdais ir sutrumpinti laiką, kurio reikia įvairioms užduotims atlikti. Tačiau turime sukurti pasitikėjimo juo ekosistemą, kad užtikrintume, jog jis būtų plėtojamas neperžengiant aiškiai apibrėžtų etinių ribų.

Naujas Skaitmeninių paslaugų aktas sustiprins bendrąją skaitmeninių paslaugų rinką ir padės mažesnėms įmonėms užtikrinti joms reikalingą teisinį aiškumą ir vienodas sąlygas. Nemažai pastangų įdėsime siekdami apsaugoti piliečius ir jų teises, visų pirma saviraiškos laisvę.

Skaitmeninimas ir kibernetinis saugumas yra dvi to paties medalio pusės. Siekdama toliau stiprinti bendrą kibernetinį saugumą Sąjungoje, Komisija peržiūrės Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyvą. Taip pat pateiksime iniciatyvų, kuriomis siekiama padidinti skaitmeninių finansų atsparumą kibernetiniams išpuoliams, tarp jų – pasiūlymą dėl kriptoturto.

Siekiant stiprinti Europos lyderystę ir strateginį savarankiškumą skaitmeninėje srityje, reikės stiprinti mūsų pramonės ir inovacijų pajėgumus. Tam paremti Komisija pasiūlys naują visapusę Europos pramonės strategiją, padėsiančią įgyvendinti ekologinę ir skaitmeninę pertvarką ir palaikyti sąžiningą konkurenciją. Ją papildys specialiai MVĮ skirta strategija, kuri padės mažosioms ir vidutinėms įmonėms vykdyti veiklą, didinti jos mastą ir plėstis. Ypatingas dėmesys bus skiriamas žiniasklaidos ir audiovizualiniam sektoriams.

Siekiant, kad Europa būtų pasirengusi skaitmeniniam amžiui, labai svarbu, kad rinkos geriau tarnautų vartotojams, įmonėms ir visuomenei. Savo unikalios bendrosios rinkos teikiamais privalumais galėsime pasinaudoti tik jei praktikoje bus laikomasi taisyklių. Todėl Komisija pateiks Bendrosios rinkos kliūčių ataskaitą ir pasiūlys Bendrosios rinkos veikimo užtikrinimo veiksmų planą, kad būtų užtikrintas geresnis įgyvendinimas ir vykdymo užtikrinimas. Turime užtikrinti, kad sąžininga konkurencija ir vienodos sąlygos būtų ir pasaulinėje rinkoje. Baltojoje knygoje „Užsienio subsidijų priemonė“ bus apsvarstyta, kokiomis naujomis priemonėmis būtų galima atremti užsienio subsidijų iškreipiamąjį poveikį bendrojoje rinkoje. Tai padės paruošti dirvą teisėkūros procedūra priimamo akto pasiūlymui 2021 m.

Ėmus teikti paslaugas interneto platformose darbuotojams atsivėrė naujų galimybių, pavyzdžiui, dirbti lanksčiu grafiku. Tačiau vis daugėja su tokiose platformose atliekamu darbu susijusių neaiškumų. Tai pasakytina apie, pavyzdžiui, užimtumo statusą, darbo sąlygas, socialinę apsaugą, atstovavimo ir kolektyvinių derybų galimybes. Todėl kitais metais pasiūlysime būdų, kaip pagerinti platformų darbuotojų darbo sąlygas. 

Siekiant panaikinti didėjančias įgūdžių spragas ir prisitaikyti prie kintančių darbo modelių, taip pat siekiant, kad Europa vėl taptų pagrindinių technologijų savininke ir jas įvaldytų, labai svarbios investicijos į skaitmeninius įgūdžius. Tai ir skaitmeninio raštingumo gerinimas bus Atnaujinto skaitmeninio švietimo veiksmų plano varomoji jėga. Komunikate dėl mokslinių tyrimų ir inovacijų ir Europos mokslinių tyrimų erdvės ateities bus nagrinėjama, kaip galėtume geriau sutelkti išteklius ir sustiprinti mokslinių tyrimų, inovacijų ir žinių pajėgumus.

2.3.Žmonėms tarnaujanti ekonomika

Europos ekonomika auga jau septintus metus iš eilės – ši tendencija turėtų tęstis ir šiais, ir kitais metais. Užimtumas yra rekordiškai aukštas, o nedarbo lygis – žemiausias nuo amžiaus pradžios. Vis dėlto, kai kuriose valstybėse narėse nedarbo ir skurdo lygis tebėra pernelyg aukštas. Nelygybė išlieka, o regioniniai skirtumai šalyse padidėjo. Be to, horizonte besitvenkiant debesims, visų pirma dėl pasaulio ekonomikos sulėtėjimo, ateityje mūsų laukia dideli iššūkiai.

Europa yra sukūrusi unikalią socialinę rinkos ekonomiką, leidžiančią mums suderinti socialinį teisingumą, tvarumą ir ekonomikos augimą. Tai padeda mums nuolat išlikti konkurencingiems. Pradedant įgyvendinti dvejopą pertvarką mums bus kaip niekad svarbu suvienyti socialinį ir rinkos aspektus. Komunikate „Stipri socialinė Europa teisingai pertvarkai užtikrinti“ Komisija pradėjo dialogo ir konsultacijų procesą, siekdama paruošti dirvą veiksmų planui, kuriuo ketinama įgyvendinti Europos socialinių teisių ramstį. 

Kartu Komisija, pasikonsultavusi su socialiniais partneriais ir visais susijusiais suinteresuotaisiais subjektais, pasiūlys teisinę priemonę dėl teisingo minimalaus darbo užmokesčio ES darbuotojams. Joje bus gerbiamos nacionalinės tradicijos ir atsižvelgiama į kolektyvines derybas. Pasiūlymu dėl Europos nedarbo perdraudimo sistemos bus siekiama padėti dirbantiesiems ir apsaugoti dėl išorinių sukrėtimų darbo netekusius asmenis, visų pirma remiant jų persikvalifikavimą.

Nauja Europos vaikų garantija, kurią numatoma pristatyti ateinančiais metais, bus svarbi kovojant su skurdu ir užtikrinant, kad vaikai galėtų naudotis pagrindinėmis paslaugomis. Siekdama padėti jaunimui įgyti reikiamų švietimo, mokymosi ir darbo galimybių, Komisija sustiprins Jaunimo garantijų iniciatyvą.

Nuo pastarosios finansų krizės padarėme apčiuopiamą pažangą stiprindami bendros valiutos erdvę ir Europos ekonominę ir pinigų sąjungą. Vis dėlto tam tikri svarbūs darbai dar turės būti padaryti. Komisija peržiūrės ekonomikos valdymo sistemą ir pateiks fiskalinių taisyklių veikimo pastaraisiais metais apžvalgą. Atliekant peržiūrą bus pradėtos plataus masto konsultacijos su valstybėmis narėmis ir kitais suinteresuotaisiais subjektais siekiant išnagrinėti būdus, kaip pagerinti ES ekonomikos valdymo sistemą.

Komisija toliau stebės Bulgarijos ir Kroatijos politinių įsipareigojimų, prisiimtų siekiant prisijungti prie valiutų kurso mechanizmo, įgyvendinimą – tai yra itin svarbus žingsnis joms siekiant įsivesti eurą.

Kapitalo rinkų sąjungos įgyvendinimo veiksmų planu, be kita ko, ES vidaus investicijų apsaugos iniciatyva, bus siekiama geriau integruoti nacionalines kapitalo rinkas ir visos ES įmonėms bei piliečiams užtikrinti vienodas galimybes pasinaudoti investicijų ir finansavimo galimybėmis. Šis darbas, kartu su bankų sąjungos sukūrimu, bus dar svarbesnis išstojus Jungtinei Karalystei. Kartu tai yra labai svarbus būdas sustiprinti tarptautinį euro vaidmenį.

Siekiant užtikrinti Europos finansų sistemos vientisumą ir sumažinti nestabilumo riziką, naujojo Kovos su pinigų plovimu veiksmų plano tikslai bus patobulinti priežiūros sistemą ir pagerinti taisyklių vykdymo užtikrinimą.

Technologiniai pokyčiai ir globalizacija sudarė sąlygas atsirasti naujiems verslo modeliams. Tai ne tik suteikia galimybių, bet ir reiškia, kad tarptautinė pelno mokesčio sistema turi neatsilikti. Komisija pateiks Komunikatą „Verslo apmokestinimas XX a.“, daugiausia dėmesio skirdama bendrajai rinkai svarbiems apmokestinimo aspektams. Jį papildys Kovos su mokesčių slėpimu ir apmokestinimo supaprastinimo ir palengvinimo veiksmų planas.

Komisija priims Muitų sąjungos veiksmų planą, grindžiamą trimis ramsčiais: sienų apsaugos užtikrinimu, skatinimu laikytis taisyklių ir muitų sąjungos valdymo gerinimu. Komisija taip pat priims teisėkūros procedūra priimamo akto dėl muitinės vieno langelio sistemos pasiūlymą, skirtą sienų apsaugai stiprinti ir įmonių administracinėms procedūroms paprastinti.

2.4.Pasaulyje stipresnė Europa

Nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos taisyklėmis grindžiama daugiašalė sistema atliko esminį vaidmenį palaikant taiką ir stabilumą. Nepaisant to, kad pastaraisiais metais šiai sistemai metami iššūkiai kaip niekad iki šiol, Europa visada bus pasiryžusi palaikyti taisyklėmis grindžiamą pasaulio tvarką, ją atnaujinti ir modernizuoti, kad ji būtų tinkama šiandienos pasauliui. Sykiu Europa turi mąstyti ir veikti geopolitiškiau, vieningiau ir veiksmingiau. Ji turi investuoti į aljansus ir koalicijas, kad būtų puoselėjamos mūsų vertybės, propaguojami ir ginami Europos interesai vykdant atvirą ir sąžiningą prekybą, taip pat tvirčiau susieti mūsų vidaus ir išorės politiką.

Ir toliau visuose žemynuose bus labai svarbi Europos diplomatija – ji padeda mums bendradarbiauti su partneriais tiek dvišaliu, tiek daugiašaliu pagrindu. Šioje srityje Komisija darys viską, kas jai priklauso, pavyzdžiui, derėsis dėl susitarimų pagal savo kompetencijos sritis ir įgaliojimus.

Pasaulyje stipresnė Europa reiškia darbą ranka rankon su mūsų kaimynais ir partneriais. Vadovaudamasi šia dvasia Komisija ir Vyriausiasis įgaliotinis parengs naują visapusišką Afrikos strategiją, kad abiejuose žemynuose būtų plėtojami ekonominiai ryšiai, kuriamos darbo vietoms ir būtų stiprinama mūsų partnerystė visose srityse. Tuo pat metu Komisija sieks užbaigti derybas dėl naujo ES ir Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybių partnerystės susitarimo, kuriuo bus pakeistas 2020 m. vasario mėn. pabaigoje baigsiantis galioti Kotonu susitarimas.

Kalbant apie artimesnius kaimynus, Europos Sąjunga yra pasiryžusi stiprinti partnerystę su Vakarų Balkanais – regionu, su kuriuo mus labai daug kas sieja. Įtikinama šio regiono stojimo perspektyva yra labai strategiškai svarbi tiek Sąjungai, tiek ir pačiam regionui. Tai bus dar kartą patvirtinta medžiagoje, kurią Komisija parengs 2020 m. gegužės mėn. Zagrebe įvyksiančiam ES ir Vakarų Balkanų aukščiausiojo lygio susitikimui. Komisija toliau dės pastangas, kad būtų pradėtos stojimo derybos su Šiaurės Makedonija ir Albanija. Kartu, siekdama išlaikyti pagreitį, ji pasiūlys būdų, kaip stiprinti stojimo procesą, įskaitant plėtros metodikos ir tvirtesnės investicijų sistemos pasiūlymus.

Europa užmezgė tvirtą partnerystę su savo rytinėmis kaimynėmis ir taip kuria bendrą demokratijos, gerovės, stabilumo ir glaudesnio bendradarbiavimo erdvę. Siekdami išlaikyti ir toliau stiprinti šių svarbių santykių dinamiškumą, pasiūlysime naują Rytų partnerystės po 2020 m. dokumentą, kuriame bus nustatyti nauji ilgalaikiai politikos tikslai.

Europos Sąjunga yra įsitikinusi, kad prekyba gali būti laisva, sąžininga ir atvira tik jei Pasaulio prekybos organizacija (PPO) yra stipri ir veiksminga. Komisija ketina vadovauti tarptautinėms pastangoms ir bendradarbiauti su partneriais, kad PPO būtų pertvarkyta. Primygtiniau raginsime nustatyti sąžiningas ir veiksmingas taisykles, kurių laikymąsi būtų galima užtikrinti ir kuriomis visiems prekybos partneriams būtų sudarytos vienodos sąlygos. Todėl po 2020 m. birželio mėn. įvyksiančios kitos PPO ministrų konferencijos Komisija ketina pradėti plataus masto iniciatyvą dėl PPO reformos ir siekti visapusio susitarimo.

Palaikyti taisyklėmis grindžiamą pasaulio tvarką padės ir Komunikatas dėl Europos ekonominio ir finansinio suverenumo stiprinimo. Šio suverenumo pamatas bus stipresnis tarptautinis euro vaidmuo. Be to, taip bus pasirengta kitais metais taikyti griežtesnį sankcijų mechanizmą siekiant užtikrinti, kad Europa būtų atsparesnė trečiųjų šalių taikomoms ekstrateritorinėms sankcijoms ir kad ES nustatytos sankcijos būtų tinkamai vykdomos.

Komisija glaudžiai bendradarbiaus su Taryba dėl Veiksmų plano žmogaus teisių ir demokratijos srityje daugiausia dėmesio bus skiriama tam, kad ES atliktų vadovaujamą vaidmenį nustatant žmogaus teisių standartus ir laikantis tarptautinės humanitarinės teisės. Komisija taip pat pateiks Lyčių lygybės ir didesnio moterų vaidmens išorės santykiuose užtikrinimo veiksmų planą.

2.5.Europinės gyvensenos propagavimas

Europinė gyvensena grindžiama mūsų solidarumo, lygybės ir teisingumo vertybėmis. Tai reiškia, kad žmonės gali jaustis saugūs ir gyventi ramiai, kad remiami pažeidžiamiausi mūsų visuomenės nariai ir skatinama įtrauktis. Tai reiškia, kad drauge randame bendrų problemų sprendimus, žmonės gali įgyti jiems reikiamų įgūdžių ir investuojama į jų sveikatą ir gerovę. Tai reiškia, kad Europoje kuriame stipresnes, darnesnes ir atsparesnes visuomenes.

Europos Sąjungai tenka svarbus vaidmuo – padėti europiečiams rūpintis savo sveikata. Norime, kad Europa būtų kovos su vėžiu priešakyje. Siekdama padėti valstybėms narėms gerinti vėžio prevenciją ir priežiūrą, Komisija pateiks Europos kovos su vėžiu planą. Be to, siekdama ir toliau užtikrinti vaistų kokybę bei saugą ir sustiprinti sektoriaus konkurencingumą pasaulyje, Komisija paskelbs Europos vaistų strategiją. Europa taip pat turėtų užtikrinti, kad visi pacientai galėtų naudotis inovatyviomis technologijomis, ir atsispirti didėjančių vaistų kainų spaudimui.

Neatsiejama europinės gyvensenos dalis yra ir įgūdžių, švietimo ir įtraukties puoselėjimas. Tai suteikia žmonėms įrankių ir žinių, reikiamų, kad būtų užtikrinta jų gerovė ir jie būtų visaverčiai dvejopos pertvarkos dalyviai. Komisija yra visiškai pasiryžusi iki 2025 m. sukurti Europos švietimo erdvę. Ji apims mokymąsi visą gyvenimą: nuo ankstyvojo ugdymo iki suaugusiųjų švietimo. Pateiksime naują Europos įgūdžių darbotvarkę, kuri padės nustatyti ir pašalinti įgūdžių trūkumą ir keisti kvalifikaciją. Taip pat pateiksime naują Integracijos ir įtraukties veiksmų planą, skirtą užtikrinti, kad mūsų visuomenėje būtų apsaugomi pažeidžiamiausi jos nariai.

Jaustis saugiai ir gyventi ramiems yra vienas iš elementariausių ir svarbiausių europiečių prioritetų. Joks mūsų gyvensenos aspektas negali būti svarbesnis už mūsų vaikų apsaugą. To siekdama Komisija parengs ES veiksmingesnės kovos su vaikų seksualiniu išnaudojimu strategiją.

Pastaraisiais metais atsirado naujų, vis sudėtingesnių tarpvalstybinių ir tarpsektorinių grėsmių saugumui, ir tai rodo, kad reikia visais lygmenimis glaudžiau bendradarbiauti saugumo srityje. Komisija taip pat pateiks naują ES saugumo sąjungos strategiją, kurioje bus nustatytos sritys, kuriose Sąjungos lygmens parama gali vertingai padėti valstybėms narėms užtikrinti saugumą – nuo kovos su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu iki hibridinių grėsmių prevencijos ir nustatymo, kibernetinio saugumo didinimo bei mūsų ypatingos svarbos infrastruktūros atsparumo didinimo. Komisija taip pat sustiprins Europolo įgaliojimus, kad policija galėtų glaudžiau bendradarbiauti operatyviniais klausimais. 

Nuo 2015 m., kai buvo priimta Europos migracijos darbotvarkė, ES pavyko labai daug nuveikti migracijos ir sienų srityje. Siekdama suteikti reikiamą postūmį ir paskatinti naują pradžią, Komisija pasiūlys Naują migracijos ir prieglobsčio paktą. Pripažįstant, kad migracijos vidaus ir išorės aspektai yra neatsiejamai susiję, bus taikomas visa apimantis metodas. Esmine šio visapusiško metodo dalimi išliks bendros Europos prieglobsčio politikos reforma. Komisija sukurs atsparesnę, humaniškesnę ir veiksmingesnę migracijos ir prieglobsčio sistemą, kuri taip pat didins pasitikėjimą Šengeno laisvo judėjimo erdve.

2.6.Naujas postūmis Europos demokratijai

Tvirtos ir gyvybingos demokratijos Europoje puoselėjimas yra teisėtumo ir pasitikėjimo klausimas. Demokratija, greta pagrindinių teisių ir teisinės valstybės, yra viena iš pagrindinių mūsų Sąjungos vertybių. Tačiau Europos demokratiją drebina įvairūs iššūkiai tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Kad geriau juos atremtume, Komisija pateiks Europos demokratijos veiksmų planą, padėsiantį mūsų demokratijai tapti atsparesnei ir šalinti išorės kišimosi į Europos Parlamento rinkimus grėsmes. Jo tikslas – kovoti su dezinformacija, prisitaikyti prie kintančių grėsmių ir manipuliacijų, taip pat remti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą.

Siekdami dar tvirtesnės demokratijos, ES piliečiai, institucijos, nacionaliniai, regionų ir vietos politikai suvienys jėgas Konferencijos dėl Europos ateities diskusijose. Savo idėjas dėl šios konferencijos Komisija pateikė sausio mėn., kad su Europos Parlamentu ir Taryba būtų galima greitai susitarti dėl jos masto, formos ir tikslų.

Mūsų demokratija stipri ir tuo, kad esame pasiryžę saugoti teises ir teisinę valstybę. Šis darbas niekada nesibaigia. Įgyvendindama naująjį teisinės valstybės mechanizmą Komisija paskelbs pirmąją metinę ataskaitą dėl teisinės valstybės, kurioje bus apžvelgta padėtis visose valstybėse narėse. Tai padės stiprinti teisinės valstybės kultūrą Europos Sąjungoje. Ji taip pat pateiks naują Pagrindinių teisių chartijos įgyvendinimo strategiją, kurioje daugiausia dėmesio bus skiriama informuotumo didinimui nacionaliniu lygmeniu.

Kita pagrindinė Europos Sąjungos vertybė ir ekonomikos augimo bei socialinės gerovės varomoji jėga – lygybė. Siekdama, kad būtų sprendžiamos didžiausios šiandien moterų patiriamos problemos, pavyzdžiui, smurto dėl lyties, ekonominės priklausomybės ir nelygių įsidarbinimo galimybių, Komisija pateiks Lyčių lygybės strategiją. Bus pateikta pasiūlymų ir dėl darbo užmokesčio skaidrumo.

Komisija taip pat imsis veiksmų romų lygybei ir geresnei įtraukčiai skatinti. Speciali strategija padės užtikrinti LGBTI asmenų lygybę visoje ES. Pažeidžiamiausių asmenų apsaugai visuomet turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Komisija pasiūlys ES strategiją dėl aukų teisių.

Kaip vieną iš priemonių, kurių imamasi norint geriau suprasti demografinius pokyčius ir į juos reaguoti, Komisija pateiks Demografinių pokyčių poveikio ataskaitą. Joje bus nagrinėjama, kaip naujos demografinės realijos veikia įvairias sritis – socialinę ir regioninę politiką, sveikatos priežiūrą, finansus, skaitmeninį junglumą, įgūdžius ir integraciją. Komisija taip pat pasiūlys ilgalaikę kaimo vietovių viziją ir Žaliąją knygą dėl senėjimo.

Įgyvendinant naująją Komisijos vartotojų darbotvarkę vartotojų apsauga bus labiau priartinta prie šiandienos realijų, tokių kaip tarpvalstybiniai ir internetiniai sandoriai. Ji padės vartotojams priimti informacija pagrįstus sprendimus ir aktyviai dalyvauti ekologinėje ir skaitmeninėje pertvarkoje.

3.Ankstesnės kadencijos Komisijos pasiūlytų iniciatyvų, dėl kurių Europos Parlamentas ir Taryba dar nepasiekė sutarimo, peržiūra

Norėdama užtikrinti, kad mūsų pastangos būtų sutelktos į pagrindinių šios kadencijos Komisijos prioritetų įgyvendinimą, Komisija atidžiai išnagrinėjo visus Europos Parlamento ir Tarybos dar nepriimtus pasiūlymus, kad įvertintų, kuriuos iš jų reikėtų palikti, iš dalies pakeisti ar atšaukti 1 . Vertindama Komisija tikrino, ar nagrinėjami pasiūlymai atitinka mūsų pagrindinius užmojus, ar jie vis dar tinkami dabartiniams uždaviniams spręsti ir ar juos galima sėkmingai įgyvendinti, taip pat tikrino, ar galima pagrįstai tikėtis, kad jie būtų priimti artimiausioje ateityje. Taip pat atidžiai išnagrinėjome Europos Parlamento ir Tarybos pareikštas nuomones.

Atlikusi išsamią teisėkūros procedūra priimamų aktų pasiūlymų, dėl kurių Europos Parlamentas ir Taryba dar nesusitarė, analizę, Komisija padarė išvadą, kad 32 iš jų reikėtų atšaukti.

Komisija tebėra visiškai pasiryžusi siekti pagrindinių daugelio pasiūlymų, kurių nagrinėjimo siūloma nebetęsti, tikslų. Tačiau, atsižvelgiant į su šiais dokumentais susijusią pažangą, reikia šiek tiek atsitraukti ir apmąstyti, kaip tuos tikslus pasiekti efektyviausiai.

Visi pasiūlymai, kuriuos Komisija ketina atšaukti, išvardyti IV priede, nurodant atšaukimo priežastis.

Prieš atšaukdama pasiūlymus, Komisija dėl šio siūlomo sąrašo konsultuosis su Europos Parlamentu ir Taryba. Iš likusių dar nepriimtų iniciatyvų Komisija atrinko tas teisėkūros iniciatyvas, kurioms 2020 m. teisėkūros procese turėtų būti teikiama pirmenybė; jos išvardytos III priede.

4.Geresnis reglamentavimas, politikos formavimas, ES teisės įgyvendinimas ir vykdymo užtikrinimas

Komisija, bendradarbiaudama su kitomis ES institucijomis, valstybėmis narėmis, regionais ir pilietinės visuomenės veikėjais, pateikė plataus užmojo darbotvarkę – investuoti į mūsų žmones, planetą ir ekonomiką. Geresnis reglamentavimas ir toliau bus politikos formavimo kertinis akmuo. Komisija yra pasiryžusi rengti ir įgyvendinti politiką, kuri duotų apčiuopiamų praktinių rezultatų ir palengvintų žmonių gyvenimą bei įmonių veiklą. Kaip įsipareigota Europos žaliojo kurso dokumente, visos iniciatyvos turės atitikti žaliąją priesaiką nepakenkti.

Siekdama nuolat tobulinti politikos formavimą, Komisija parengs pirmąją perspektyvų ataskaitą. Joje bus įvardytos pagrindinės tendencijos ir galimas jų poveikis politikai. Ataskaita paskatins viešas diskusijas ilgalaikiais strateginiais klausimais ir joje bus pateikiama rekomendacijų, kaip pasiekti Europos užsibrėžtus tikslus. Komisija taip pat pateiks Komunikatą dėl geresnio reglamentavimo. Komisija sieks stiprinti atliekant vertinimus gautus įrodymus, integruoti perspektyvas į savo reglamentavimo priemones, taikyti aktyvaus subsidiarumo koncepciją ir konsultacijas su piliečiais padaryti veiksmingesnes.

Komisija taip pat parengs naują principu „kiek plius, tiek minus“ grindžiamą priemonę, skirtą užtikrinti, kad žmonėms ir įmonėms, visų pirma MVĮ, nustatyta nauja administracinė našta būtų kompensuota panaikinant lygiavertes administracines išlaidas, patiriamas dėl tos pačios srities ES lygmens politikos. Tai nesumažins mūsų socialinių ir ekologinių standartų ir nebus taikoma vien mechaniškai. Taip bus siekiama užtikrinti, kad ES teisės aktai būtų naudingi galutiniams naudotojams, neužkraunant nereikalingos naštos piliečiams ir įmonėms, visų pirma MVĮ. Todėl turime ES teisės aktus rengti iš naudotojų perspektyvos ir nuosekliai taikyti skaitmeninio varianto rinkimosi principą.

Paprastinant reglamentavimą ir mažinant naštą bus glaudžiai bendradarbiaujama su teisėkūros institucijomis, valstybėmis narėmis, regionais ir vietos valdžios institucijomis. Siekdama įgyvendinti savo įsipareigojimą užtikrinti kuo didesnę naudą įmonėms ir žmonėms ir kartu išvengti nereikalingos naštos, Komisija sukurs Ateičiai tinkamo reglamentavimo platformą. Šioje platformoje savo ekspertinėmis žiniomis galės dalytis nacionalinės administracijos, regionai, socialiniai partneriai, mažos ir didelės įmonės, taip pat vartotojai, sveikatos ir aplinkos apsaugos bei kitų sričių NVO. Platformoje bus svarstomos paprastinimo, naštos mažinimo ir skaitmeninimo galimybės, taip pat tikrinama, ar teisės aktai yra tinkami ateičiai.

Bet koks teisės aktas gali atitikti savo paskirtį tik jei jis visur įgyvendinamas vienodai. Atsižvelgdama į tai, Komisija toliau atidžiai stebės, kaip į nacionalinę teisę perkeliami ir taikomi galiojantys teisės aktai. Ji sieks per dialogą su valstybėmis narėmis geriau suprasti problemas, rasti jų sprendimų ir galiausiai šiame procese sutaupyti laiko ir mokesčių mokėtojų pinigų. Tais atvejais, kai dialogas neduos rezultatų, Komisija prireikus nedvejodama imsis griežtų ir veiksmingų vykdymo užtikrinimo veiksmų.

5.Išvada

Šia darbo programa ir darbu pirmaisiais šios kadencijos metais bus nustatoma ateinančių penkerių metų vizija, kryptis ir tempas. Pirmosios 100 dienų bus labai svarbios – tai tarsi ketinimų deklaracija europiečiams, kad jų Sąjunga reaguos į užmojus ir raginimus, išreikštus per praėjusių metų rinkimus.

Kiekviena šioje darbo programoje pateikta iniciatyva iš esmės siekiama tarnauti Europos žmonėms: jų gyvenimą padaryti lengvesnį ir sveikesnį, sukurti teisingesnę ir sąžiningesnę visuomenę, atverti įvairesnių ir prieinamesnių galimybių, modernizuoti ekonomiką ir ją orientuoti į didesnius tikslus. Tačiau jos taip pasitarnaus mūsų Sąjungai tik tuo atveju, jei Europos valstybės narės ir jos institucijos dirbs išvien, kad pasiūlymai virstų teisės aktais ir būtų pasiekta praktinių rezultatų. Kad to pasiektų, Komisija yra pasiryžusi ir įsipareigojusi bendradarbiauti su Europos Parlamentu ir Taryba.

Įgyvendindama šią darbo programą, Komisija taip pat skirs daug dėmesio aiškinimui, kas yra daroma, ir tam, kad būtų atsižvelgta į piliečių nuomonę, be kita ko, per Konferenciją dėl Europos ateities. Šis įsipareigojimas ir mūsų darbas perspektyvų srityje bus svarbūs priimant sprendimus dėl būsimų prioritetų, politikos ir darbo programų.

Pasinaudodami visais Europos pranašumais, stiprindami piliečių ir jiems tarnaujančių ryšį ir užtikrindami, kad mūsų institucijos dirbtų išvien, galime visi bendrai išnaudoti per ateinančius penkerius metus ir vėliau mums atsiversiančias galimybes. Kad taptume pasaulio lyderiais, siekime daugiau Europoje.

(1)    Pagal Europos Parlamento ir Europos Komisijos pagrindų susitarimo (OL L 304, 2010 11 20) 39 punktą, kuriame teigiama: „Kiekvienos naujosios Komisijos kadencijos pradžioje Komisija peržiūri visus nebaigtus svarstyti pasiūlymus, kad juos politiškai patvirtintų ar atšauktų, atsižvelgdama į Parlamento išreikštą nuomonę“. Nuostatos dėl dar nepriimtų pasiūlymų atšaukimo taip pat įtrauktos į 2016 m. Tarpinstitucinį susitarimą dėl geresnės teisėkūros, OL L 123, 2016 5 12.

Briuselis, 2020 01 29

COM(2020) 37 final

PRIEDAI

prie

KOMISIJOS KOMUNIKATO EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI

2020 m. Komisijos darbo programa





























Daugiau siekianti Sąjunga


I priedas. Naujos iniciatyvos 1

Nr.

Politikos tikslas

Iniciatyvos

Europos žaliasis kursas

1.

Europos žaliasis kursas

Komunikatas „Europos žaliasis kursas“ (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2019 m. 4 ketv.);
Europos klimato teisės aktas, kuriuo įtvirtinamas 2050 m. neutralaus poveikio klimatui tikslas (teisėkūros procedūra priimamas aktas, SESV 192 str. 1 dalis, 2020 m. 1 ketv.);
Europos klimato paktas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.).

2.

Tvarios pertvarkos finansavimas

Europos žaliojo kurso investicijų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);
Teisingos pertvarkos fondas (teisėkūros procedūra priimamas aktas, SESV 175 str., 2020 m. 1 ketv.);
Atnaujinta tvaraus finansavimo strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.);

Nefinansinės informacijos atskleidimo direktyvos peržiūra (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.).

3.

Komisijos indėlis rengiantis klimato kaitos konferencijai COP 26 Glazge

2030 m. klimato tikslų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, 2020 m. 3 ketv.);
Nauja ES prisitaikymo prie klimato kaitos strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.);

Nauja ES miškų strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

4.

Maisto sistemų tvarumas

Strategija „nuo ūkio iki stalo“ (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.)

5.

Energetikos sektoriaus priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimas

Pažangiojo sektorių integravimo strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.);

Renovacijos banga (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.);

Jūros atsinaujinančiųjų išteklių energija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

6.

Tvari gamyba ir vartojimas

Naujas žiedinės ekonomikos veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

Didesnis vartotojų vaidmuo pereinant prie žaliosios ekonomikos (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.).

7.

Mūsų aplinkos apsauga

2030 m. ES biologinės įvairovės strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.); 

8-oji aplinkosaugos veiksmų programa (teisėkūros procedūra priimamas aktas, SESV 192 str. 3 dalis, 2020 m. 2 ketv.);
Cheminių medžiagų strategija tvarumui užtikrinti (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.).

8.

Darnus ir išmanus judumas

Darnaus ir išmanaus judumo strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.);

„ReFuelEU Aviation“ – Tvarieji aviaciniai degalai (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 100 str. 2 dalis ir (arba) SESV 192 str. 1 dalis, 2020 m. 4 ketv.);

„FuelEU Maritime“ – „Europos žalioji jūrų erdvė“ (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 100 str. 2 dalis ir (arba) SESV 192 str. 1 dalis, 2020 m. 4 ketv.).

Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa

9..

Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa

Europos strategija – Prisitaikymas prie skaitmeninio amžiaus (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.); 

Skaitmeninio švietimo veiksmų planas (atnaujintas) (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.).

10.

Europos požiūris į dirbtinį intelektą

Baltoji knyga „Dirbtinis intelektas“ (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

Europos duomenų strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

Tolesni veiksmai priėmus baltąją knygą „Dirbtinis intelektas“, be kita ko, saugos, atsakomybės, pagrindinių teisių ir duomenų srityse (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.).

11.

Skaitmeninės paslaugos

Skaitmeninių paslaugų aktas (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.)

12.

Kibernetinio saugumo didinimas

Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyvos (TIS direktyvos) peržiūra (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.)

13.

Skaitmeninės paslaugos vartotojams

Bendri mobiliųjų telefonų ir panašių įrenginių krovikliai (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 3 ketv.);

Tarptinklinio ryšio reglamento peržiūra (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.).

14..

Nauja Europos pramonės strategija

Pramonės strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

Bendrosios rinkos kliūčių ataskaita (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.); 

Bendrosios rinkos veikimo užtikrinimo veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

MVĮ strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

Baltoji knyga „Užsienio subsidijų priemonė“ (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.).

15.

Aviacijos paslaugų dokumentų rinkinys

Oro uosto mokesčių peržiūra (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 100 str. 2 dalis, 2020 m. 4 ketv.); Oro susisiekimo paslaugų teikimo peržiūra (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 100 str. 2 dalis, 2020 m. 4 ketv.).

16.

Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimas

Komunikatas dėl mokslinių tyrimų ir inovacijų ir Europos mokslinių tyrimų erdvės ateities (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.); 

Komunikatas dėl mokslinių tyrimų ir inovacijų misijų pagal programą „Europos horizontas“ (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

17.

Skaitmeniniai finansai

Finansinių technologijų, įskaitant integruotos ES mokėjimų rinkos strategiją, veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.);
Pasiūlymas dėl kriptoturto (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 3 ketv.);

Įvairius sektorius apimantis finansinių paslaugų aktas dėl operacinio ir kibernetinio atsparumo (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 3 ketv.).

Žmonėms tarnaujanti ekonomika

18.

Socialinė Europa

Stipri socialinė Europa teisingai pertvarkai užtikrinti (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);
Teisingas minimalus darbo užmokestis ES darbuotojams (SESV 153 str. 1 dalies b punktas, 153 str. 2 dalis ir 154 str., 2020 m. 1 / 3 ketv.);
Jaunimo garantijų iniciatyvos stiprinimas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.);
Europos nedarbo perdraudimo sistema (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, 2020 m. 4 ketv.).

19.

Ekonomikos valdymas

Ekonomikos valdymo sistemos peržiūra (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.)

20.

Kapitalo rinkų sąjungos stiprinimas

Kapitalo rinkų sąjungos įgyvendinimo veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.);

Investicinių įmonių ir rinkos operatorių reglamentavimo sistemos peržiūra (FPRD II ir FPRR), įskaitant ES konsoliduotos informacinės juostos sukūrimą (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 53 str. 1 dalis ir 114 str. 1 dalis, 2020 m. 3 ketv.);

Lyginamųjų indeksų reglamento peržiūra (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str. 1 dalis, 2020 m. 3 ketv.).

21.

Bankų sąjungos sukūrimas

Kovos su pinigų plovimu veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

Kapitalo reikalavimų teisės aktų peržiūra (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str. (KRR) ir SESV 53 str. (KRD), 2020 m. 2 ketv.).

22.

Veiksmingas apmokestinimas

Verslo apmokestinimas XXI a. (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.); 

Kovos su mokesčių slėpimu ir apmokestinimo supaprastinimo ir palengvinimo veiksmų planas (teisėkūros ir ne teisėkūros procedūra priimami aktai, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 113 ir 115 str., 2020 m. 2 ketv.).

23.

Muitų sąjungos dokumentų rinkinys

Muitų sąjungos veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.);

Pasiūlymas dėl muitinės vieno langelio sistemos (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 33 ir 114 str., 2020 m. 3 ketv.).

Pasaulyje stipresnė Europa

24.

Tarptautinis bendradarbiavimas

ES ir Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybių susitarimo pasirašymas ir sudarymas (teisėkūros procedūra priimamas aktas, SESV 217 ir 218 str., 2020 m. 3 ketv.)

25.

Finansinis suverenumas

Europos ekonominio ir finansinio suverenumo stiprinimas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.)

26.

Afrikos strategija

Visapusiškos Afrikos strategijos kūrimas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.)

27.

Plėtra

Stojimo proceso stiprinimas – Patikima ES perspektyva Vakarų Balkanų šalims (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);

Mūsų įsipareigojimų Vakarų Balkanams stiprinimas – Komisijos indėlis rengiantis ES ir Vakarų Balkanų aukščiausiojo lygio susitikimui (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.).

28.

Rytų partnerystė

Rytų partnerystė po 2020 m. (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.)

29.

Žmogaus teisės, demokratija ir lyčių lygybė

Veiksmų planas žmogaus teisių ir demokratijos srityje (2020–2024 m.) (teisėkūros ir ne teisėkūros procedūra priimami aktai, 2020 m. 1 ketv.);
ES lyčių lygybės ir didesnio moterų vaidmens išorės santykiuose užtikrinimo veiksmų planas (2021–2025)
(ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

30.

PPO reforma

PPO reformos iniciatyva (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.)

Europinės gyvensenos propagavimas

31.

Įgūdžių, švietimo ir įtraukties skatinimas

Atnaujinta Europos įgūdžių darbotvarkė (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);
Europos švietimo erdvės sukūrimas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.);

Integracijos ir įtraukties veiksmų planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

32.

Naujas migracijos ir prieglobsčio paktas

Naujas migracijos ir prieglobsčio paktas ir pridedami teisės aktų pasiūlymai (ne teisėkūros ir teisėkūros procedūra priimami aktai, SESV 78 ir 79 str., 2020 m. 1 ketv.)

33.

Europos saugumo skatinimas

Nauja saugumo sąjungos strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.);

Europolo įgaliojimų stiprinimas (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 88 str., 2020 m. 4 ketv.);
Pasiūlymas dėl ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugos papildomų priemonių (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, 2020 m. 4 ketv.);

Nauja prekybos žmonėmis panaikinimo ES strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.);

ES veiksmingesnės kovos su vaikų seksualiniu išnaudojimu strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.).

34.

Sveikatos apsauga

Europos kovos su vėžiu planas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.);
Europos vaistų strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

Naujas postūmis Europos demokratijai

35.

Vartotojų darbotvarkė

Nauja vartotojų darbotvarkė (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.)

36.

Demografinių pokyčių poveikio klausimų sprendimas

Demografinių pokyčių poveikio ataskaita (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);
Žalioji knyga dėl senėjimo
(ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

37.

Lygybės ir nediskriminavimo iniciatyvos

Europos lyčių lygybės strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.), vėliau – privalomos darbo užmokesčio skaidrumo priemonės (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 157 str., 2020 m. 4 ketv.);
LGBTI asmenų lygybės strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.);
ES romų lygybės ir įtraukties strategijų sistema po 2020 m. (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.).

38.

Demokratija

Europos demokratijos veiksmų planas (ne teisėkūros ir teisėkūros procedūra priimami aktai, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 224 ir 114 str., 2020 m. 4 ketv.)

39.

Europos ateitis

Pasirengimas konferencijai dėl Europos ateities (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 1 ketv.)

40.

Teisinė valstybė

2020 m. metinė ataskaita dėl teisinės valstybės (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 3 ketv.)

41.

Pagrindinės teisės

Nauja Pagrindinių teisių chartijos įgyvendinimo strategija (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 4 ketv.);
ES strategija dėl aukų teisių (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.);

Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymo ataskaita (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.);
Atitinkamų Sąjungos duomenų apsaugos teisės aktų vykdymo užtikrinimo taisyklių suderinimas (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.).

42.

Geresnis reglamentavimas

Komunikatas dėl geresnio reglamentavimo (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.)

43.

Perspektyvos

2020 m. metinė perspektyvų ataskaita (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, 2020 m. 2 ketv.)



II priedas. REFIT iniciatyvos 2

Nr.

Pavadinimas

Supaprastinimo tikslas / galimybės (trumpas peržiūrų pagal REFIT tikslą paaiškinimas ir vertinimų bei tinkamumo patikrų supaprastinimo galimybės)

Europos žaliasis kursas

1.

Prekybos standartų (nurodytų Vieno bendro žemės ūkio rinkų organizavimo (BRO) reglamente, vadinamosiose pusryčių direktyvose ir BRO antrinės teisės aktuose) vertinimas

Prekybos standartų vertinimas padės nustatyti, kaip dera įvairūs teisės aktai ir kokios yra supaprastinimo galimybes. Vertinimo rezultatais galėtų būti remiamasi svarstant, ar reikia keisti su prekybos standartais susijusį reglamentavimą.

2.

Europos Sąjungoje saugomų geografinių nuorodų ir garantuotų tradicinių gaminių vertinimas

Geografinių nuorodų ir garantuotų tradicinių gaminių vertinimas padės nustatyti, kaip dera įvairios ES kokybės sistemų teisinės sistemos dalys, ir suteiks galimybę apsvarstyti, ar reikia sistemą tobulinti (modernizuoti, supaprastinti ir racionalizuoti). Vertinimo rezultatais galėtų būti remiamasi svarstant, ar reikia keisti su ES kokybės sistemomis susijusį reglamentavimą.

3.

Tam tikrų valstybės pagalbos priemonių, susijusių su šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema po 2020 m., gairių peržiūra

Valstybės narės kai kuriems daug elektros energijos vartojantiems vartotojams gali kompensuoti dalį didesnių elektros energijos sąnaudų, patiriamų dėl ES šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos. Tokios kompensacijos tikslas – kuo labiau sumažinti anglies dioksido nutekėjimo riziką, kuri pasireiškia, kai dėl su išmetamaisiais teršalais susijusių sąnaudų gamyba iš ES perkeliama į trečiąsias šalis, kuriose nėra panašių apribojimų. Galiojančios kompensavimo taisyklės bus peržiūrėtos siekiant užtikrinti, kad jos būtų pritaikytos prie naujos 2021–2030 m. apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos. (ne teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, 2020 m. 4 ketv.)

4.

Transeuropinių energetikos tinklų (TEN-E) reglamento peržiūra

Šia iniciatyva bus užtikrinta, kad TEN-E reglamentas visiškai atitiktų Europos žaliąjį kursą ir Sąjungos ilgalaikius priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo tikslus, taip pat kartu prisidėtų prie sektorių ir rinkos integracijos, tiekimo saugumo ir konkurencijos. (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 170–171 str., 2020 m. 4 ketv.)

5.

Direktyvos 2011/65/ES dėl tam tikrų pavojingų medžiagų naudojimo elektros ir elektroninėje įrangoje apribojimo peržiūra

Vertinant Pavojingų medžiagų naudojimo apribojimo direktyvą bus nustatyta, ar ji padeda veiksmingai ir efektyviai taikyti medžiagų apribojimų priėmimo ir išimčių suteikimo procedūrą. Taip pat bus vertinamas jos suderinamumas su kitais ES teisės aktais ir aktualumas, visų pirma atsižvelgiant į REACH ir Ekologinio projektavimo direktyvos vertinimus.

6.

Direktyvos 2000/53/ES dėl eksploatuoti netinkamų transporto priemonių vertinimas

Vertinant Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių direktyvą bus nustatytas jos veiksmingumas, efektyvumas, suderinamumas su kitais teisės aktais ir aktualumas atsižvelgiant į platesnius politikos tikslus, susijusius su žiedine ekonomika, plastiku, efektyviu išteklių naudojimu, žaliavomis ir kt.

7.

Direktyvos 2010/75/ES dėl pramoninių išmetamų teršalų vertinimas

Vertinant Pramonių išmetamųjų teršalų direktyvą bus nustatytas jos veiksmingumas, efektyvumas, ES pridėtinė vertė, suderinamumas su kitais teisės aktais ir aktualumas sprendžiant svarbių (žemės ūkio) pramoninių oro, vandens ir dirvožemio taršos šaltinių problemą.

8.

ES kovos su neteisėta medienos ruoša taisyklių (ES medienos reglamentas, Reglamentas (ES) Nr. 995/2010 ir ES FLEGT reglamentas (EB) Nr. 2173/200) tinkamumo patikra

Atliekant tinkamumo patikrą bus įvertintas abiejų reglamentų veiksmingumas, efektyvumas, suderinamumas, aktualumas ir ES pridėtinė vertė prisidedant prie kovos su neteisėta medienos ruoša visame pasaulyje. Atlikus tinkamumo patikrą įgyta patirtis bus naudinga vertinant kitų prekių paklausos valdymo priemones.

9.

ES baterijų direktyvos peržiūra

Kaip nurodyta Baterijų direktyvos vertinimo ir (arba) įgyvendinimo ataskaitų išvadose, peržiūra turėtų būti siekiama geriau atsižvelgti į žiediškumo veiksnį, didinti tvarumą ir neatsilikti nuo technologinių pokyčių. Be to, tai numatyta ir strateginiame su baterijomis susijusių veiksmų plane. Atsižvelgiant į direktyvos ataskaitų išvadas, iniciatyva bus iš dalies pakeista direktyva arba bus parengtas naujo reglamento, kuriuo panaikinama direktyva, pasiūlymas siekiant visų pirma įtraukti gyvavimo ciklo pabaigos ir tvarumo reikalavimus. (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, 2020 m. 4 ketv.)

10.

Svarbių ES teisės aktų dėl endokrininę sistemą ardančių medžiagų tinkamumo patikra

Endokrininę sistemą ardančios medžiagos yra medžiagos, kurios keičia endokrininės (hormonų) sistemos veikimą ir neigiamai paveikia žmonių ar gyvūnų sveikatą. Šios medžiagos reglamentuojamos įvairiomis ES priemonėmis. Atliekant tinkamumo patikrą bus vertinama, ar šiomis priemonėmis pasiekiamas bendras tikslas – apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką. Bus įvertintas ES teisės aktų suderinamumas, veiksmingumas, efektyvumas, aktualumas ir ES pridėtinė vertė, daugiausia dėmesio skiriant cheminių medžiagų acquis suderinamumui.

11.

ES žuvininkystės ir akvakultūros produktams taikomo Prekybos standartų reglamento peržiūra

Atlikus šią peržiūrą bus supaprastinta teisinė sistema: vienu (ES) reglamentu bus pakeisti trys reglamentai, kurie šiuo metu taip pat taikomi akvakultūros produktams, skaidrumui ir vartotojų informavimui. (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 43 str., bendra žuvininkystės politika, 2020 m. 4 ketv.)

12.

Reglamento (ES) Nr. 913/2010 dėl konkurencingo krovinių vežimo Europos geležinkeliais tinklo vertinimas
(Krovinių vežimo geležinkeliais koridorių reglamentas)

Krovinių vežimo geležinkeliais didinimas yra vienas iš svarbiausių ES politikos, kuria siekiama mažinti transporto išmetamą CO2 kiekį, elementų, tačiau susiduriama su sunkumais. Krovinių vežimo geležinkeliais koridorių reglamento tikslas – tobulinti bendradarbiavimą ir veiklos koordinavimą keliuose koridoriuose, visų pirma atsižvelgiant į tarptautinio krovinių vežimo geležinkeliais plėtojimo galimybes.
Reglamentas (ES) 913/2010 dėl konkurencingo krovinių vežimo Europos geležinkeliais tinklo įsigaliojo 2010 m. ir buvo sukurti devyni krovinių vežimo geležinkeliais koridoriai, dar du sukurti vėliau. Šio vertinimo tikslas – pateikti išsamią reglamento įgyvendinimo apžvalgą ir jo poveikio vertinimą. Bus naudinga nustatyti, kokių tolesnių veiksmų reikia imtis ES lygmeniu, kad būtų paskatintas krovinių vežimas geležinkeliais.

13.

Direktyvos 2009/128/EB dėl tausiojo pesticidų naudojimo vertinimas

Atliekant šį vertinimą, inter alia, bus nagrinėjama pagal direktyvą padaryta pažanga mažinant priklausomybę nuo pesticidų ir skatinant naudoti mažiau pavojingas ir nechemines alternatyvas pesticidams. Taip pat bus apsvarstytos supaprastinimo galimybės, pavyzdžiui, susijusios su pesticidų purškimui naudojamos įrangos tikrinimo taisyklėmis ir naujomis oficialios kontrolės taisyklėmis.

14.

ES gyvūnų gerovės strategijos (2012–2015 m.) vertinimas

Atliekant šį vertinimą bus nagrinėjama, kokiu mastu ES gyvūnų gerovės strategija padėjo supaprastinti ES gyvūnų gerovės sistemą ir kokios yra likusios supaprastinimo galimybės, atsižvelgiant į poreikių pokyčius šioje srityje.

15.

Augalų apsaugos produktų registravimo ir didžiausios leidžiamosios pesticidų liekanų koncentracijos vertinimas

Šis vertinimas apima Reglamento 1107/2009 dėl augalų apsaugos produktų ir Reglamento 396/2005 dėl didžiausių likučių kiekių visose valstybėse narėse įgyvendinimą ir veikimą nuo jų taikymo pradžios, atitinkamai 2011 m. birželio mėn. ir 2008 m. rugsėjo mėn. Siūloma, kaip būtų galima pagerinti reglamentų įgyvendinimą siekiant supaprastinti arba sustiprinti dabartinę reglamentavimo sistemą, pvz., spręsti vėlavimo problemą ir didinti skaidrumą, tobulinti registravimo pagal zonas ir registravimo abipusio pripažinimo pagal zonas sistemą, skatinti tvarią augalų apsaugą, mažesnį pavojų keliančius sprendimus ir veiksmingą pavojaus mažinimą, taip pat didinti reglamentų ir kitų ES teisės aktų suderinamumą ir nuoseklumą.

Vertinant bus atsižvelgta į 2017 m. birželio 7 d. priimtoje  REFIT platformos nuomonėje Nr. XI.10.a  dėl daugkartinio naudojimo ir (arba) iš kelių šaltinių gaunamų medžiagų (chlorato) ir 2019 m. kovo 14 d. priimtoje  REFIT platformos nuomonėje Nr. XI.22.a  dėl augalų apsaugos produktų registracijos iškeltus klausimus.

16.

Su augalų ir augalinių preparatų mitybine sudėtimi ir sveikatingumo teiginiais bei jų naudojimo maisto produktams bendresnio pobūdžio reglamentavimo sistema susijęs Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 dėl teiginių apie maisto produktų maistingumą ir sveikatingumą vertinimas

Šiame vertinime nagrinėjamas  REFIT platformos nuomonėje Nr. XI.11.a-b  dėl mitybinės sudėties nustatymo iškeltas klausimas. Vertinant nustatytas dabartinės padėties poveikis (kai ES lygmeniu nėra mitybinės sudėties apibūdinimų). Jame nagrinėjama, ar mitybinės sudėties apibūdinimai vis dar atitinka savo paskirtį, yra pagrįsti ir tinkami siekiant užtikrinti, kad būtų pasiekti Sveikatingumo teiginių reglamento tikslai. Šio vertinimo rezultatų laukiama ir siekiant išspręsti klausimus, kuriuos įmonės iškėlė dėl Tradiciškai vartojamų žolinių vaistų direktyvos, kaip nurodyta  REFIT platformos nuomonėje Nr. XI.6.a-b .

17.

Su maistu besiliečiančių medžiagų vertinimas

Šiame vertinime nagrinėjami visi galiojančių ES teisės aktų dėl su maistu besiliečiančių medžiagų aspektai, įskaitant atitikties deklaracijos, kuri šiuo metu reikalaujama taikant konkrečias ES lygmens priemones, veiksmingumą. Remdamasi šiuo vertinimu, Komisija apsvarstys, ar reikia papildomų ES lygmens priemonių, įskaitant įvairių klausimų, pavyzdžiui, klausimo, iškelto  REFIT platformos nuomonėje Nr. XI.1a , kurioje rekomenduojama nustatyti bendrą europinį reikalavimą deklaruoti visų rūšių su maistu besiliečiančių medžiagų atitiktį, svarstymo.

18.

Direktyvos 2005/44/EB dėl suderintų upių informacijos paslaugų (UIP) Bendrijos vidaus vandens keliuose vertinimas

Teikiant upių informacijos paslaugas (UIP) naudojamos informacinės ir ryšių technologijos (IRT). Taip siekiama paremti vidaus vandenų transporto saugumą, veiksmingą ir ekologiškumą. UIP direktyva nustatoma UIP teikimo ir jų sistemos įgyvendinimo būtiniausių reikalavimų ir techninių specifikacijų sistema, siekiant užtikrinti valstybių narių IV ar aukštesnės klasės vandens keliams skirtų UIP sistemų suderinimą, sąveikumą ir tarpvalstybinį suderinamumą. Vertinant nagrinėjamas direktyvos įgyvendinimas ir naujausi sektorių organizaciniai ir technologiniai, visų pirma skaitmeninių technologijų, pokyčiai. Taip pat vertinamos sritys, kur galimas paprastinimas, o paprastinant – pagal direktyvą rengiami atnaujinimai ir techninės specifikacijos.

Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa

19.

Komisijos ataskaita Europos Parlamentui ir Taryba dėl Reglamento (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje (eIDAS reglamento) taikymo

Kaip reikalaujama pagal reglamento 49 straipsnį, iki 2020 m. liepos 1 d. Komisija Europos Parlamentui ir Tarybai pateiks Reglamento (ES) Nr. 910/2014 taikymo ataskaitą. Ataskaitoje bus įvertinta, kiek eIDAS sistema tebėra tinkama numatytiems atliksimiems darbams, rezultatams ir poveikiui pasiekti. Joje gali būti nustatyti galimi tolesni reglamentavimo veiksmingumo gerinimo veiksmai. Komisija atliks vertinimą pagal Geresnio reglamentavimo gaires, taip pat surengs viešas ir tikslines konsultacijas su suinteresuotosiomis šalimis.

20.

Plačiajuosčio ryšio sąnaudų mažinimo direktyvos (Direktyvos 2014/61/ES) peržiūra

Peržiūros tikslas – sumažinti nereikalingą ir brangią administracinę naštą, kuri gali labai atgrasyti nuo tinklo diegimo ir jį vilkinti. Siekiama toliau tobulinti galiojančią priemonę: supaprastinti leidimus ir procedūras ar padidinti inžinerinių darbų lankstumą pagerinant koordinavimą su kita infrastruktūra (kelių, energetikos ir kt.). Tai gali būti svarbi naujų teisės aktų, kuriais siekiama sumažinti bendrą sektoriaus administracinę naštą, galimybė.

21.

Vidaus rinkos ir tarpvalstybinės e prekybos reglamento (geografinio blokavimo) peržiūra

Kaip reikalaujama pagal Reglamento (ES) 302/2018 9 straipsnį, iki 2020 m. kovo 23 d. Komisija Europos Parlamentui, Tarybai ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui pateikia šio reglamento vertinimo ataskaitą. Komisija atsižvelgia į bendrą reglamento poveikį vidaus rinkai ir tarpvalstybinei e. prekybai, įskaitant visų pirma galimą papildomą administracinę ir finansinę naštą prekiautojams, atsirandančią dėl skirtingos taikytinos vartotojų sutarčių teisės reguliavimo tvarkos.

22.

Rekomendacijos dėl kultūrinės medžiagos skaitmeninimo, internetinės prieigos ir skaitmeninio išsaugojimo (2011/711/ES) peržiūra

Dabar vykdomas vienos pagrindinių kultūros paveldo medžiagos skaitmeninimo, internetinės prieigos prie jos ir skaitmeninio išsaugojimo politikos priemonių vertinimas. Jo tikslas – surinkti suinteresuotųjų subjektų nuomones apie galimą atnaujinimą siekiant geriau atspindėti šiandienos visuomenės poreikius šioje srityje ir padidinti Europos kultūros paveldo išsaugojimo galimybes piliečių naudai.
Peržiūros metu šie aspektai bus nagrinėjami atsižvelgiant į dabartines technologijų tendencijas ir sektoriaus poreikius.

23.

2012 m. valstybės pagalbos modernizavimo dokumentų rinkinio, geležinkelių gairių ir trumpalaikio eksporto kredito draudimo tinkamumo patikra

Modernizavus valstybės pagalbos sistemą, dabar už 96 % naujų įgyvendinamų pagalbos priemonių atsako nacionalinės valdžios institucijos. Tai sudaro sąlygas valstybėms narėms greičiau įgyvendinti priemones, o valstybės pagalbos kontrolę labiau orientuoti pagal principą „svarbiems klausimams skirti daug dėmesio, o nesvarbiems – mažai“. Šiuo metu atliekama tinkamumo patikra, be kita ko, siekiama įvertinti, kokiu mastu dabartinė tvarka padėjo sumažinti administracinę naštą ir ar yra papildomų galimybių racionalizuoti ir supaprastinti valstybės pagalbos taisykles.

24.

Vertikaliųjų susitarimų bendrosios išimties reglamento vertinimas

Atliekamo Vertikaliųjų susitarimų bendrosios išimties reglamento ir Vertikaliųjų apribojimų gairių vertinimo tikslas – visų pirma nustatyti, kokiu mastu pagal dabartinę tvarką pasiektas tikslas taikyti apsaugos taisyklę vertikaliesiems susitarimams, kuriais proporcingai didinamas veiksmingumas, – taip sukurti teisinį tikrumą ir sumažinti reikalavimų laikymosi išlaidas suinteresuotiesiems subjektams. Be kita ko, siekiama nustatyti sritis, kuriose dabartinė tvarka gali tinkamai neatspindėti naujų rinkos pokyčių, taip pat galimas spragas, dėl kurių gali atsirasti teisinis netikrumas, nenuoseklus vertikaliųjų taisyklių vykdymo užtikrinimas skirtingose ES valstybėse narėse ir dėl to padidėti suinteresuotųjų subjektų patiriamos reikalavimų laikymosi išlaidos.

25.

ES bendrovių susijungimo kontrolės procedūrinių ir jurisdikcijos aspektų vertinimas

Atliekant vertinimą daugiausia dėmesio skiriama supaprastinimui ir, kai tinkama, biurokratizmo mažinimui, perdavimo sistemos racionalizavimui ir kitiems techninio pobūdžio patobulinimams. Be to, atsižvelgiant į neseniai įvykusias diskusijas dėl ES susijungimų reglamente nustatytų išimtinai apyvarta grindžiamų jurisdikcijos ribų veiksmingumo, vertinimo tikslas, be kita ko, – nustatyti, ar jos leidžia užfiksuoti visus sandorius, kurie gali turėti įtakos vidaus rinkai.

26.

Su ES finansavimo programomis susijęs tikslinis Bendrojo bendrosios išimties reglamento pakeitimas

Komisija siekia tikslingai pakeisti Bendrąjį bendrosios išimties reglamentą, kad jis būtų taikomas kartu su kita daugiamete finansine programa. Pasiūlymu bus užtikrinta, kad nacionalinį finansavimą iš valstybių narių fondų arba iš nacionaliniu lygmeniu valdomų ESI fondų ir centralizuotai valdomų ES fondų būtų galima sklandžiai derinti šiose srityse: „InvestEU“ fondo remiamų finansinių produktų; mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų projektų, turinčių pažangumo ženklą pagal programą „Horizontas 2020“ arba programą „Europos horizontas“, taip pat bendrai finansuojamų projektų ir susiejimo veiksmų pagal programą „Horizontas 2020“ arba programą „Europos horizontas“ ir Europos teritorinio bendradarbiavimo projektų. (2020 m. 3 ketv.)

27.

Konsorciumų bendrosios išimties reglamentas (tam tikrų rūšių konteinerių vežimo veiklos vykdytojų bendradarbiavimo susitarimams taikoma SESV 101 straipsnio išimtis)

Pratęsus dabartinio Konsorciumų bendrosios išimties reglamento galiojimą dar ketveriems metams bus toliau paprastinama konsorciumo atitikties konkurencijos taisyklėms analizė, mažinama priklausomybė nuo išorės konsultacijų ir mažinamos teisinės išlaidos. (2020 m. 2 ketv.)

28.

Žemosios įtampos įrenginių direktyvos 2014/35/ES vertinimas

Žemosios įtampos įrenginių direktyva užtikrinama, kad elektros įrenginiai, naudojami tam tikros įtampos ribose, užtikrintų aukštą Europos piliečių apsaugos lygį ir būtų visapusiškai pasinaudota bendrosios rinkos teikiama nauda. Direktyva taikoma nuo 2016 m. balandžio 20 d. Šio vertinimo tikslas – nustatyti, ar direktyva atitinka paskirtį veiksmingumo, efektyvumo, aktualumo, suderinamumo ir ES pridėtinės vertės požiūriu. Remdamasi išvadomis dėl direktyvos veikimo, Komisija vertins, kokių veiksmų reikia imtis, kad direktyva būtų taikoma geriau.

29.

Pašto paslaugų direktyvos 97/67/EB vertinimas

Dėl skaitmeninimo pašto sektoriuje vyksta esminiai pokyčiai. Pašto paslaugų direktyva (97/67/EB) buvo priimta 1997 m. ir peržiūrėta 2002 m. ir 2008 m. Prie direktyvos taikymo ataskaitos bus pateiktas vertinimas, siekiant nustatyti, ar direktyva vis dar atitinka paskirtį ir yra perspektyvi.

30.

MVĮ apibrėžties vertinimas

Šios iniciatyvos taikymo sritis – Komisijos rekomendacija dėl labai mažų, mažųjų ir vidutinio dydžio įmonių apibrėžties (2003/361/EB). Rekomendacijoje išdėstyti kriterijai (t. y. darbuotojų skaičius, bendra apyvarta ir (arba) balansas ir nepriklausomumas), pagal kuriuos nustatoma, ar įmonė yra MVĮ. Rekomendacija buvo taikoma nuo 2005 m. sausio 1 d. (tada ją pakeitė Rekomendacija 96/280/EB). Kadangi rekomendacija nurodyta daugiau kaip 100 ES teisės aktų, apimančių įvairias ES politikos sritis, pavyzdžiui, valstybės pagalbą, ją pakeitus taip pat reikės pakeisti tas nuorodas.

31.

Mašinų direktyvos 2006/42/EB peržiūra

Iniciatyvos tikslas:
i) spręsti rizikos, atsirandančios dėl naujų technologijų, klausimą, neužkertant kelio technikos pažangai,

ii) supaprastinti dokumentacijos reikalavimus – leisti naudoti skaitmeninius formatus. Dėl to sumažės administracinė našta ekonominės veiklos vykdytojams ir kartu bus daromas teigiamas poveikis aplinkos apsaugos sąnaudoms,

iii) didinti kai kurių dabartinio direktyvos teksto pagrindinių sąvokų ir apibrėžčių teisinį aiškumą,

iv) užtikrinti suderinamumą su kitomis direktyvomis ir reglamentais dėl produktų ir, juos suderinus su naująja teisės aktų sistema, geriau užtikrinti teisės aktų vykdymą,

v) mažinti teisės aktų perkėlimo į nacionalinę teisę išlaidas – direktyvą pakeisti reglamentu.

(teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.)

32.

ES teisės aktų dėl dizaino apsaugos vertinimas

Vertinimo tikslas – išnagrinėti, kokiu mastu dabartiniai ES teisės aktai dėl dizaino apsaugos padėjo pasiekti nustatytus tikslus, susijusius su veiksmingumu, efektyvumu, aktualumu, suderinamumu ir ES pridėtine verte, ir aiškiai nurodyti, kokiu mastu tie teisės aktai vis dar laikomi atitinkančiais paskirtį. Atliekant vertinimą nustatomos galimybės supaprastinti registracijos procedūras, siekiant palengvinti paprastą dizaino apsaugos perkėlimą į ES ir galbūt sumažinti sąnaudas ir administracinę naštą, o tai būtų naudinga įmonėms, dizaino kūrėjams ir MVĮ.

33.

Direktyvos dėl vairuotojo pažymėjimų 2006/126/EB vertinimas

Atliekant ex post vertinimą bus nustatoma, kaip direktyva padėjo pagerinti kelių eismo saugumą, palengvinti laisvą judėjimą ir sumažinti sukčiavimo galimybę. Taip pat bus nagrinėjama techninė pažanga, pvz., susijusi su transporto priemonėmis ir skaitmeninimu (skaitmeniniais pažymėjimais).

Žmonėms tarnaujanti ekonomika

34.

Vienodos apvalinimo taisyklės (tolesni veiksmai po Ataskaitos dėl naujausių pokyčių, susijusių su euro monetomis, COM(2018) 787 final/2)

Vieno ir dviejų euro centų monetų naudojimo ir galimybės nustatyti bendras apvalinimo taisykles vertinimas. Galimu pasiūlymu būtų nustatytos bendros apvalinimo taisyklės, siekiant spręsti su vieno ir dviejų euro centų monetų naudojimu susijusius sunkumus (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 133 str., 2020 m. 4 ketv.)

35.

Teisės aktų dėl įmonių viešų ataskaitų tinkamumo patikra

Šios tinkamumo patikros tikslas – įvertinti, ar ES teisės aktai dėl įmonių reguliariai teikiamų viešų ataskaitų ir toliau atitinka suinteresuotųjų subjektų poreikį gauti informacijos apie įmonių veiklą, veiklos rezultatus, riziką ir poveikį.

36.

Teisės aktų dėl vidaus prekybos narkotinių medžiagų pirmtakais vertinimas

Reglamentas (EB) Nr. 273/2004 ir Reglamentas (EB) Nr. 111/2005 dėl narkotinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) bus vertinami atsižvelgiant į jų tikslą – sukurti prekybos narkotinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) stebėsenos ir kontrolės sistemą ir taip užkirsti kelią jų perdavimui iš teisėtos tiekimo grandinės į neteisėtą narkotikų gamybą. Be šių dviejų reglamentų, bus vertinami su jais susiję aktai – Deleguotasis reglamentas 2015/1011 ir Įgyvendinimo reglamentas 2015/1013.

37.

Reglamento dėl tarpusavio pagalbos muitinės srityje 515/97 vertinimas

Reglamentu 515/97 užtikrinamas teisingas ES muitų teisės aktų taikymas. Reglamentas 515/97 buvo persvarstytas 2015 m., tačiau pastebėta naujų pokyčių (pavyzdžiui, nauja duomenų apsaugos tvarka, nauja sukčiavimo rizika). Atliekant vertinimą, be kita ko, pasinaudojant tikslinių konsultacijų rezultatais, bus nustatytas bendras Reglamento 515/97 veikimas.

Pasaulyje stipresnė Europa

38.

Šešių ES asociacijos susitarimų su EUROMED šalimis (Tunisu, Maroku, Egiptu, Jordanija, Alžyru ir Libanu) prekybos ramsčio vertinimas

Atliekant šį vertinimą galėtų būti nustatytos galimybės racionalizuoti procedūras ir tai galbūt padėtų sumažinti išlaidas ir administracinę naštą, taip pat supaprastinti procesus. Be to, šia galima nauda galėtų būti remiamasi bet kokiose būsimose derybose dėl šio susitarimo arba derybose dėl susitarimų su kitomis šalimis.

39.

CARIFORUM ir ES ekonominės partnerystės susitarimo įgyvendinimo vertinimas

Atliekant šį vertinimą galėtų būti nustatytos galimybės racionalizuoti procedūras ir tai galbūt padėtų sumažinti išlaidas ir administracinę naštą, taip pat supaprastinti procesus. Be to, šia galima nauda galėtų būti remiamasi bet kokiose būsimose derybose dėl šio susitarimo arba derybose dėl susitarimų su kitomis šalimis.

40.

Kova su prekyba kankinimui skirtomis prekėmis

Reglamento (ES) 2019/125 (Kovos su kankinimu reglamento) peržiūra, kiek tai susiję su prekyba tam tikromis prekėmis, kurios galėtų būti naudojamos mirties bausmei vykdyti, kankinimui ar kitokiam žiauriam, nežmoniškam ar žeminančiam elgesiui ir baudimui.
Pagal Kovos su kankinimu reglamento 32 straipsnį Komisija peržiūri jo įgyvendinimą iki 2020 m. liepos 31 d., o po to kas penkerius metus. Remdamasi peržiūros ataskaita, kuri turi būti priimta iki 2020 m. liepos mėn., Komisija nuspręs, ar reikėtų siūlyti reglamento pakeitimus. Nedarant poveikio peržiūros rezultatams ir užtikrinant, kad atitinkamoms prekėms ir toliau būtų taikomi veiksmingi apribojimai, būtų galima apsvarstyti galimas supaprastinimo sritis, pavyzdžiui, ataskaitų teikimo ar keitimosi informacija reikalavimus.

Europinės gyvensenos propagavimas

41.

Pediatrijos reglamento (EB) Nr. 1901/2006 ir Retųjų vaistų reglamento (EB) Nr. 141/2000 vertinimas

Šis vertinimas bus reikšmingas indėlis į būsimą ES vaistų strategiją. Vertinimo metu, remiantis turimais įrodymais, atskirai ir kartu nustatomi Retųjų vaistų ir Pediatrijos reglamentų privalumai ir trūkumai. Atliekant vertinimą daugiausia dėmesio, inter alia, skiriama produktams, kurie atitinka nepatenkintus medicininius poreikius, ir būdams, kuriais buvo naudojamos galiojančiuose teisės aktuose numatytos paskatos.

Naujas postūmis Europos demokratijai

42.

Komisijos pasiūlymas peržiūrėti Direktyvą 2008/48/EB dėl vartojimo kredito sutarčių

Atliekant direktyvos vertinimą daugiausia dėmesio bus skiriama padarytai pažangai, jos sąnaudoms ir naudai. Taip pat daugiausia dėmesio bus skiriama šiems klausimams: ar pradiniai direktyvos tikslai ir priemonės atitinka dabartinius poreikius, stebėsenai, kaip direktyva taikoma kartu su kitais teisės aktais, ir ar ES intervencija davė naudos. Remiantis vertinimo rezultatais, peržiūra užtikrins geresnį vartotojų informavimą ir supratimą apie vartojimo kreditus, atsižvelgiant į skaitmeninimą teikiant tokius produktus. Bus siekiama geriau apsaugoti vartotojus nuo neatsakingo skolinimo praktikos, ypač skleidžiamos internetu. (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.)

43.

Komisijos pasiūlymas peržiūrėti Direktyvą 2002/65/EB dėl nuotolinės prekybos vartotojams skirtomis finansinėmis paslaugomis

Atliekant vertinimą bus nustatyta, ar pasiekti pirminiai tikslai, kaip direktyva veikia atsižvelgiant į sąnaudų ir naudos, naštos mažinimo ir supaprastinimo perspektyvas ir kaip direktyva taikoma kartu su kitais mažmeninių finansinių paslaugų, vartotojų apsaugos ir duomenų apsaugos srities teisės aktais. Analizuojant bus įvertinta, ar direktyvos priemonės atitinka pradinius ir dabartinius poreikius ir jos pridėtinę vertę ES. Remiantis vertinimo rezultatais, peržiūra užtikrins geresnį mažmeninių finansinių produktų supratimą, atsižvelgiant į skaitmeninimą teikiant tokius produktus. Bus siekiama geriau apsaugoti vartotojus nuo neatsakingo skolinimo praktikos, ypač skleidžiamos internetu. (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.)

44.

Direktyvos 2001/95/EB dėl bendros gaminių saugos peržiūra
(Reglamentas; teisinis pagrindas – SESV 114 str.)

Šia iniciatyva bus sprendžiami produktų, sukurtų naudojant naujas technologijas, saugos klausimai; bus sprendžiama, ar reikia imtis konkretesnių veiksmų dėl prekybos internetu; atnaujinta bendra produktų saugos teisinė sistema; ir, atsižvelgiant į naująjį Reglamentą (ES) 2019/1020 dėl rinkos priežiūros ir gaminių atitikties, bus užpildoma esama suderintų ir nesuderintų gaminių rinkos priežiūros spraga. Peržiūra taip pat pagerintų gaminių atšaukimo iš rinkos veiksmingumą ir padidintų naujų gaminių saugos rizikos rūšių aprėptį. Ji turėtų sustiprinti valstybių narių vykdymo užtikrinimo įgaliojimus, visų pirma susijusius su importo kontrole. (teisėkūros procedūra priimamas aktas, įskaitant poveikio vertinimą, SESV 114 str., 2020 m. 4 ketv.)



III priedas. Prioritetiniai dar nepriimti pasiūlymai 3

Nr.

Visas pavadinimas

Nuorodos

Europos žaliasis kursas

1.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo, deramai atsižvelgiant į pasaulinę laivų kuro sąnaudų duomenų rinkimo sistemą, iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2015/757 

COM(2019) 38 final
2019/0017 (COD)

2019 02 04

2.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1224/2009 ir Tarybos reglamentų (EB) Nr. 768/2005, (EB) Nr. 1967/2006, (EB) Nr. 1005/2008 bei Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1139 nuostatos dėl žuvininkystės kontrolės

COM(2018) 368 final
2018/0193 (COD)

2018 05 30

3.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl supaprastinimo priemonių transeuropinio transporto tinklo įgyvendinimui paspartinti

COM(2018) 277 final
2018/0138 (COD)

2018 05 17

4.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 1999/62/EB dėl sunkiasvorių krovinių transporto priemonių apmokestinimo už naudojimąsi tam tikra infrastruktūra

COM(2017) 275 final
2017/0114 (COD)

2017 05 31

5.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (EB) Nr. 866/2004 dėl režimo pagal Stojimo akto 10 protokolo 2 straipsnį nuostatos dėl prekių, kurioms taikomos žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos

COM(2015) 380 final
2015/0165 (NLE)

2015 07 28

6.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (EB) Nr. 1829/2003 nuostatos dėl valstybių narių galimybės apriboti ar uždrausti genetiškai modifikuoto maisto ir pašarų naudojimą savo teritorijose

COM(2015) 177 final
2015/0093 (COD)

2015 04 22

7.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl programos „InvestEU“

COM(2018) 439 final
2018/0229 (COD)

2018 06 08

8.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl Lietuvos Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo paramos programos (Ignalinos programos), kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1369/2013

COM(2018) 466 final
2018/0251 (NLE)

2018 06 13

9.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl specialiosios branduolinės energetikos objektų eksploatavimo nutraukimo ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo finansavimo programos, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (Euratomas) Nr. 1368/2013

COM(2018) 467 final
2018/0252 (NLE)

2018 06 13

10.

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas 2007/198/Euratomas, įsteigiantis Europos ITER įgyvendinimo ir branduolių sintezės energetikos vystymo bendrąją įmonę ir suteikiantis jai lengvatas

COM(2018) 445 final
2018/0235 (NLE)

2018 06 07

11.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Aplinkos ir klimato politikos programos (LIFE), kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1293/2013

COM(2018) 385 final
2018/0209 (COD)

2018 06 01

12.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo, kuriuo panaikinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 508/2014

COM(2018) 390 final
2018/0210 (COD), 2018 06 12

13.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendros žemės ūkio politikos finansavimo, valdymo ir stebėsenos, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1306/2013

COM(2018) 393 final
2018/0217 (COD)

2018 06 01

14.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1308/2013, kuriuo nustatomas bendras žemės ūkio produktų rinkų organizavimas, (ES) Nr. 1151/2012 dėl žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemų, (ES) Nr. 251/2014 dėl aromatizuotų vyno produktų apibrėžties, aprašymo, pateikimo, ženklinimo ir geografinių nuorodų apsaugos, (ES) Nr. 228/2013, kuriuo nustatomos specialios žemės ūkio priemonės atokiausiems Sąjungos regionams, ir (ES) Nr. 229/2013, kuriuo nustatomos specialios žemės ūkio priemonės mažosioms Egėjo jūros saloms

COM(2018) 394 final
2018/0218 (COD)

2018 04 23

15.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos valstybių narių pagal bendrą žemės ūkio politiką rengtinų strateginių planų (BŽŪP strateginių planų), finansuotinų iš Europos žemės ūkio garantijų fondo (EŽŪGF) ir iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP), rėmimo taisyklės ir panaikinami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 1305/2013 ir (ES) Nr. 1307/2013

COM(2018) 392 final
2018/0216 (COD)

2018 06 01

16.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos tam tikros pereinamojo laikotarpio nuostatos dėl 2021 m. paramos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Europos žemės ūkio garantijų fondo (EŽŪGF), iš dalies keičiamos reglamentų (ES) Nr. 228/2013, (ES) Nr. 229 ir (ES) Nr. 1308/2013 nuostatos dėl 2021 m. išteklių ir jų skirstymo ir iš dalies keičiamos reglamentų (ES) Nr. 1305/2013, (ES) Nr. 1306/2013, (ES) Nr. 1307/2013 nuostatos dėl 2021 m. išteklių ir taikymo

COM(2019) 581 final
2019/0254 (COD)

2019 10 31

Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa

17.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl geležinkelių keleivių teisių ir pareigų (nauja redakcija) 

COM(2017) 548 final
2017/0237 (COD)

2017 09 27

18.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies pakeičiami Reglamentas (EB) Nr. 261/2004, nustatantis bendras kompensavimo ir pagalbos keleiviams taisykles atsisakymo vežti ir skrydžių atšaukimo arba atidėjimo ilgam laikui atveju, ir Reglamentas (EEB) Nr. 2027/97 dėl oro vežėjo atsakomybės už keleivių ir jų bagažo vežimą oru

COM(2013) 130 final
2013/0072 (COD)

2013 03 13

19.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Bendro Europos dangaus iniciatyvos įgyvendinimo (nauja redakcija)

COM(2013) 410 final
2013/0186 (COD)

2013 06 11

20.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl laiko tarpsnių paskirstymo Europos Sąjungos oro uostuose bendrųjų taisyklių

COM(2011) 827 galutinis
2011/0391 (COD)

2011 12 01

21.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2006/1/EB dėl transporto priemonių, išnuomotų be vairuotojų, naudojimo kroviniams vežti keliais

COM(2017) 282 final
2017/0113 (COD)

2017 05 31

22.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1073/2009 dėl bendrųjų patekimo į tarptautinę keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais rinką taisyklių

COM(2017) 647 final
2017/0288 (COD)

2017 11 08

23.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria panaikinamas sezoninis laiko keitimas ir panaikinama Direktyva 2000/84/EB

COM(2018) 639 final
2018/0332 (COD)

2018 09 12

24.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 715/2007 dėl variklinių transporto priemonių tipo patvirtinimo atsižvelgiant į išmetamųjų teršalų kiekį iš lengvųjų keleivinių ir komercinių transporto priemonių (Euro 5 ir Euro 6) ir dėl transporto priemonių remonto ir priežiūros informacijos prieigos

COM(2019) 208 final
2019/0101 (COD)

2019 06 14

25.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl teisės į privatų gyvenimą ir asmens duomenų apsaugos elektroninių ryšių sektoriuje, kuriuo panaikinama Direktyva 2002/58/EB (Reglamentas dėl privatumo ir elektroninių ryšių)

COM(2017) 10 final
2017/0003 (COD)

2017 01 10

26.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo įsteigiamas Europos kibernetinio saugumo pramonės, technologijų ir mokslinių tyrimų kompetencijos centras ir Nacionalinių koordinavimo centrų tinklas (Europos Komisijos įnašas Zalcburgo vadovų susitikime 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)

COM(2018) 630 final
2018/0328 (COD)

2019 09 12

27.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl Reglamentu... [EPK reglamentas] nustatytos Europos paslaugų e. kortelės teisinės ir veikimo sistemos

COM(2016) 823 final
2016/0402 (COD)

2017 01 10

28.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės

COM(2016) 824 final
2016/0403 (COD)

2017 01 10

29.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos infrastruktūros tinklų priemonės, kuriuo panaikinami reglamentai (ES) Nr. 1316/2013 ir (ES) Nr. 283/2014

COM(2018) 438 final
2018/0228 (COD)

2018 06 07

30.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendrosios rinkos, įmonių, įskaitant mažas ir vidutinio dydžio įmones, konkurencingumo ir Europos statistikos programos, kuriuo panaikinami Reglamentai (ES) Nr. 99/2013, (ES) Nr. 1287/2013, (ES) Nr. 254/2014, (ES) Nr. 258/2014, (ES) Nr. 652/2014 ir (ES) Nr. 2017/826

COM(2018) 441 final
2018/0231 (COD)

2018 06 07

31.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO dėl specialiosios programos, kuria įgyvendinama bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“

COM(2018) 436 final
2018/0225 (COD)

2018 06 07

32.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ ir su ja susijusių dalyvavimo ir sklaidos taisyklių

COM(2018) 435 final
2018/0224 (COD)

2018 06 07

33.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl 2021–2025 m. laikotarpio Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programos, kuria papildoma bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“

COM(2018) 437 final
2018/0226 (NLE)

2018 06 07

34.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl 2021–2027 m. Skaitmeninės Europos programos sudarymo

COM(2018) 434 final
2018/0227 (COD)

2018 06 08

35.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo įsteigiamas Europos gynybos fondas

COM(2018) 476 final
2018/0254 (COD)

2018 06 13

36.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sudaroma Sąjungos kosmoso programa, įsteigiama Europos Sąjungos kosmoso programos agentūra ir panaikinami reglamentai (ES) Nr. 912/2010, (ES) Nr. 1285/2013, (ES) Nr. 377/2014 ir Sprendimas Nr. 541/2014/ES

COM(2018) 447 final
2018/0236 (COD)

2018 06 08

Žmonėms tarnaujanti ekonomika

37.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomos fiskalinės atsakomybės ir biudžeto orientavimo į vidutinį laikotarpį didinimo valstybėse narėse nuostatos 

COM(2017) 824 final
2017/0335 (COD)

2017 12 06

38.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 806/2014 siekiant sukurti Europos indėlių garantijų sistemą

COM(2015) 586 final
2015/0270 (COD)

2015 11 24

39.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl valstybės obligacijomis užtikrintų vertybinių popierių

COM(2018) 339 final
2018/0171 (COD)

2018 05 24

40.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl kredito administratorių, kredito pirkėjų ir užstato realizavimo

COM(2018) 135 final
2018/0063 (COD)

2018 03 14

41.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2013/34/ES nuostatos dėl tam tikrų įmonių ir filialų pelno mokesčio informacijos atskleidimo

COM(2016) 198 final
2016/0107 (COD)

2016 04 13

42.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl pagrindinių sandorio šalių gaivinimo ir pertvarkymo sistemos, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1095/2010, (ES) Nr. 648/2012 ir (ES) 2015/2365

COM(2016) 856 final
2016/0365 (COD)

2016 11 28

43.

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo nustatomos vieningo atstovavimo euro zonai Tarptautiniame valiutos fonde palaipsnio užtikrinimo priemonės

COM(2015) 603 final
2015/0250 (NLE)

2015 10 21

44.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl euro zonos konvergencijai ir konkurencingumui skirtos biudžeto priemonės valdymo sistemos

COM(2019) 354 final
2019/0161 (COD)

2019 07 24

45.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 883/2004 dėl socialinės apsaugos sistemų koordinavimo ir Reglamentas (EB) Nr. 987/2009, nustatantis Reglamento (EB) Nr. 883/2004 įgyvendinimo tvarką (Tekstas svarbus EEE ir Šveicarijai)

COM(2016) 815 final
2016/0397 (COD)

2016 12 14

46.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas Nr. 573/2014/ES dėl valstybinių užimtumo tarnybų (VUT) bendradarbiavimo stiprinimo

COM(2019) 620 final
2019/0188 (COD)

2019 09 11

47.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos valiutos fondo įsteigimo

COM(2017) 827 final
2017/0333 (APP)

2017 12 07

48.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma finansinės paramos teikimo valstybėms narėms, kurių valiuta nėra euro, priemonė

COM(2012) 336 final
2012/0164 (APP)

2012 06 22

49.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendros konsoliduotosios pelno mokesčio bazės (BKPMB)

COM(2016) 683 final
2016/0336 (COD)

2016 10 26

50.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendros pelno mokesčio bazės (BPMB)

COM(2016) 685 final
2016/0337 (COD)

2016 10 26

51.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria įgyvendinamas tvirtesnis bendradarbiavimas finansinių sandorių mokesčio srityje

COM(2013) 71 final
2013/0045 (COD)

2013 02 14

52.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 92/83/EEB dėl akcizų už alkoholį ir alkoholinius gėrimus struktūrų suderinimo

COM(2018) 334 final
2018/0173 (COD)

2018 05 25

53.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2006/112/EB nuostatos dėl galutinės valstybių narių tarpusavio prekybos apmokestinimo PVM sistemos veikimui skirtų išsamių techninių priemonių nustatymo

COM(2018) 329 final
2018/0164 (COD)

2018 05 25

54.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2006/112/EB nuostatos dėl pridėtinės vertės mokesčio tarifų

COM(2018) 20 final
2018/0005 (COD)

2018 01 18

55.

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos tam tikros Direktyvos 1999/62/EB dėl sunkiasvorių krovinių transporto priemonių apmokestinimo už naudojimąsi tam tikra infrastruktūra nuostatos dėl transporto priemonių apmokestinimo

COM(2017) 276 final
2017/0115 (COD)

2017 05 31

56.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Reformų rėmimo programos

COM(2018) 391 final
2018/0213 (COD)

2018 05 31

57.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos investicijų stabilizavimo priemonės sukūrimo

COM(2018) 387 final
2018/0212 (COD)

2018 05 31

58.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama 2009 m. rugsėjo 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/103/EB dėl motorinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo ir privalomojo tokios atsakomybės draudimo patikrinimo

COM(2018) 336 final 2018/0168 (COD) 2018 05 24

59.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. daugiametė finansinė programa

COM(2018) 322 final
2018/0132 (APP)

2018 05 02

60.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos Europos Sąjungos nuosavų išteklių sistemos įgyvendinimo priemonės

COM(2018) 327 final
2018/0132 (APP)

2018 05 02

61.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EEB, Euratomas) Nr. 1553/89 dėl galutinių vienodų nuosavų lėšų, kaupiamų iš pridėtinės vertės mokesčio, surinkimo priemonių

COM(2018) 328 final
2018/0133 (NLE)

2018 05 03

62.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl bendra konsoliduotąja pelno mokesčio baze, Europos Sąjungos apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema ir neperdirbtų plastiko pakuočių atliekų kiekiu pagrįstų nuosavų išteklių teikimo metodų ir tvarkos ir dėl priemonių, skirtų grynųjų pinigų poreikiui patenkinti

COM(2018) 326 final
2018/0131 (NLE)

2018 05 03

63.

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos nuosavų išteklių sistemos

COM(2018) 325 final
2018/0135 (COD)

2018 05 03

64.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. mainų, pagalbos ir mokymo programa, skirta euro apsaugai nuo padirbinėjimo (programa „Pericles IV“)

COM(2018) 369 final
2018/0194 (COD)

2018 05 31

65.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo Reglamento (ES) Nr. .../2018, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. mainų, pagalbos ir mokymo programa, skirta euro apsaugai nuo padirbinėjimo (programa „Pericles IV“), taikymas išplečiamas nedalyvaujančioms valstybėms narėms

COM(2018) 371 final
2018/0219 (APP)

2018 05 31

66.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl „Europos socialinio fondo +“ (ESF+)

COM(2018) 382 final
2018/0206 (COD)

2018 05 30

67.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo (EGF)

COM(2018) 380 final
2018/0202 (COD)

2018 05 30

68.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendradarbiavimo muitinių klausimais programos „Muitinė“

COM(2018) 442 final
2018/0232 (COD)

2018 06 08

69.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendradarbiavimo mokesčių klausimais programos „Fiscalis“

COM(2018) 443 final
2018/0233 (COD)

2018 06 08

70.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl muitinio tikrinimo įrangos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą

COM(2018) 474 final
2018/0258 (COD)

2018 06 13

71.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio ir migracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų priemonės finansinės taisyklės

COM(2018) 375 final
2018/0196 (COD)

2018 05 29

72.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo

COM(2018) 372 final
2018/0197 (COD)

2018 05 29

73.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl mechanizmo teisinėms ir administracinėms kliūtims tarpvalstybiniu mastu šalinti

COM(2018) 373 final
2018/0198 (COD)

2018 05 29

74.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl konkrečių nuostatų, taikomų siekiant Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo („Interreg“), kuriam skiriamos Europos regioninės plėtros fondo ir išorės finansavimo priemonių lėšos

COM(2018) 374 final
2018/0199 (COD)

2018 05 29

75.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl 2021–2023 m. metinio išankstinio finansavimo koregavimo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1303/2013

COM(2018) 614 final
2018/0322 (COD)

2018 09 07

Pasaulyje stipresnė Europa

76.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, nustatančio Sąjungos dvejopo naudojimo prekių eksporto, persiuntimo, susijusių tarpininkavimo paslaugų, techninės pagalbos ir tranzito kontrolės režimą (nauja redakcija)

COM(2016) 616 final
2016/0295 (COD)

2016 09 28

77.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl trečiųjų šalių prekių ir paslaugų patekimo į Sąjungos viešųjų pirkimų vidaus rinką ir procedūrų, kuriomis remiamos derybos dėl Sąjungos prekių ir paslaugų patekimo į trečiųjų šalių viešųjų pirkimų rinkas

COM(2012) 124 final
2012/0060 (COD)

2012 03 21

78.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 654/2014 dėl Europos Sąjungos teisių taikyti tarptautines prekybos taisykles ir užtikrinti šių taisyklių vykdymą

COM(2019) 623 final
2019/0273 (COD)

2019 12 12

79.

Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pasiūlymas Tarybai, pritariant Komisijai, dėl Tarybos sprendimo, kuriuo sukuriama Europos taikos priemonė

9736/18
2018 06 13

80.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Pasirengimo narystei paramos priemonės (PNPP III)

COM(2018) 465 final
2018/0247 (COD)

2018 06 14

81.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonės

COM(2018) 460 final
2018/0243 (COD)

2018 06 14

82.

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl užjūrio šalių bei teritorijų ir Europos Sąjungos asociacijos ir Europos Sąjungos ir Grenlandijos bei Danijos Karalystės santykių (Užjūrio asociacijos sprendimas)

COM(2018) 461 final
2018/0244 (COD)

2018 06 14

83.

Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl Euratomo sutartimi pagrįstos Europos branduolinės saugos priemonės, kuria papildoma Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonė

COM(2018) 462 final
2018/0245 (NLE)

2018 06 14

84.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 1313/2013/ES dėl Sąjungos civilinės saugos mechanizmo

COM(2019) 125 final
2019/0070 (COD)

2019 03 07

Europinės gyvensenos propagavimas

85.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl bendradarbiavimo su Europos prokuratūra ir OLAF tyrimų veiksmingumo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 883/2013 dėl Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atliekamų tyrimų 

COM(2018) 338 final
2018/0170 (COD)

2018 05 24

86.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl procesinių garantijų kontrolieriaus pareigybės įsteigimo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 883/2013

COM(2014) 340 final
2014/0173 (COD)

2014 06 11

87.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl sveikatos technologijų vertinimo, kuriuo iš dalies keičiama Direktyva 2011/24/ES

COM(2018) 51 final
2018/0018 (COD)

2018 02 01

88.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendrų neteisėtai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimo standartų ir tvarkos valstybėse narėse (nauja redakcija) (Europos Komisijos medžiaga vadovų susitikimui Zalcburge 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)

COM(2018) 634 final
2018/0329 (COD)

2018 09 12

89.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl teroristinio turinio sklaidos internete prevencijos (Europos Komisijos medžiaga vadovų susitikimui Zalcburge 2018 m. rugsėjo 19–20 d.)

COM(2018) 640 final
2018/0331 (COD)

2018 09 12

90.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 767/2008, Reglamentas (EB) Nr. 810/2009, Reglamentas (ES) 2017/2226, Reglamentas (ES) 2016/399, Reglamentas XX/2018 [Sąveikumo reglamentas] ir Sprendimas 2004/512/EB ir panaikinamas Tarybos sprendimas 2008/633/TVR

COM(2018) 302 final
2018/0152 (COD)

2018 05 17

91.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos prieigos prie kitų ES informacinių sistemų ETIAS naudojimo tikslais sąlygos ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2018/1240, Reglamentas (EB) Nr. 767/2008, Reglamentas (ES) 2017/2226 ir Reglamentas (ES) 2018/1861

COM(2019) 4 final
2019/0002 (COD)

2019 01 07

92.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 539/2001, nustatantis trečiųjų šalių, kurių piliečiai, kirsdami išorines sienas, privalo turėti vizas, ir trečiųjų šalių, kurių piliečiams toks reikalavimas netaikomas, sąrašus (Turkija)

COM(2016) 279 final
2016/0141 (COD), 2016 05 04

93.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 539/2001, nustatantis trečiųjų šalių, kurių piliečiai, kirsdami išorės sienas, privalo turėti vizas, ir trečiųjų šalių, kurių piliečiams toks reikalavimas netaikomas, sąrašus (Kosovas*)

COM(2016) 277 final
2016/0139 (COD)

2016 05 04

94.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) 2016/399 nuostatos, susijusios su laikinam vidaus sienų kontrolės atnaujinimui taikomomis taisyklėmis

COM(2017) 571 final
2017/0245 (COD)

2017 09 28

95.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos Sąjungos prieglobsčio agentūros, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 439/2010

COM(2016) 271 final
2016/0131 (COD)

2016 05 04


COM(2018) 633
final
2018 09 12

96.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl pirštų atspaudų lyginimo sistemos EURODAC sukūrimo siekiant veiksmingai taikyti [Reglamentą (ES) Nr. 604/2013, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai], siekiant nustatyti neteisėtai esančius trečiųjų šalių piliečius ar asmenis be pilietybės, ir dėl valstybių narių teisėsaugos institucijų bei Europolo teisėsaugos tikslais teikiamų prašymų palyginti duomenis su sistemos EURODAC duomenimis (nauja redakcija)

COM(2016) 272 final
2016/0132 (COD)

2016 05 04

97.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai (nauja redakcija)

COM(2016) 270 final
2016/0133 (COD)

2016 05 04

98.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomos normos dėl tarptautinės apsaugos prašytojų priėmimo (nauja redakcija)

COM(2016) 465 final
2016/0222 (COD)

2016 07 13

99.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl trečiųjų šalių piliečių ar asmenų be pilietybės priskyrimo prie tarptautinės apsaugos gavėjų, vienodo pabėgėlių arba papildomą apsaugą galinčių gauti asmenų statuso ir suteikiamos apsaugos pobūdžio standartų, kuriuo iš dalies keičiama 2003 m. lapkričio 25 d. Tarybos direktyva 2003/109/EB dėl trečiųjų valstybių piliečių, kurie yra ilgalaikiai gyventojai, statuso

COM(2016) 466 final
2016/0223 (COD)

2016 07 13

100.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo Sąjungoje nustatoma bendra tarptautinės apsaugos tvarka ir panaikinama Direktyva 2013/32/ES

COM(2016) 467 final
2016/0224 (COD)

2016 07 13

101.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma Sąjungos lygmens perkėlimo į ES sistema ir iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 516/2014

COM(2016) 468 final
2016/0225 (COD)

2016 07 13

102.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir apsigyvenimo siekiant dirbti aukšto lygio įgūdžių reikalaujantį darbą sąlygų

COM(2016) 378 final 2016/0176 (COD) 2016 06 07

103.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sukuriama Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa „Erasmus“ ir panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1288/2013

COM(2018) 367 final
2018/0191 (COD)

2018 05 30

104.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos inovacijų ir technologijos instituto (nauja redakcija)

COM(2019) 331 final
2019/0151 (COD)

2019 07 11

105.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos inovacijų ir technologijos instituto (EIT) 2021–2027 m. strateginės inovacijų darbotvarkės Europos inovacijų talentų ir inovacinių pajėgumų skatinimas

COM(2019) 330 final
2019/0152 (COD)

2019 07 11

106.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl ES kovos su sukčiavimu programos

COM(2018) 386 final
2018/0211 (COD)

2018 05 30

107.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Vidaus saugumo fondo

COM(2018) 472 final
2018/0250 (COD)

2018 06 13

108.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Prieglobsčio ir migracijos fondo steigimo

COM(2018) 471 final
2018/0248 (COD)

2018 06 13

109.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl sienų valdymo ir vizų finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą

COM(2018) 473 final
2018/0249 (COD), 2018 06 13

110.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos solidarumo korpuso programos, kuriuo panaikinamas [Europos solidarumo korpuso reglamentas] ir Reglamentas (ES) Nr. 375/2014

COM(2018) 440 final
2018/0230 (COD)

2018 06 11

111.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl programos „Kūrybiška Europa“ (2021–2027 m.), kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1295/2013

COM(2018) 366 final
2018/0190 (COD)

2018 05 30

Naujas postūmis Europos demokratijai

112.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo prie Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 290 straipsnio pritaikoma keletas teisingumo srities teisės aktų, kuriuose numatytas reguliavimo procedūros su tikrinimu naudojimas 

COM(2016) 798 final
2016/0399 (COD)

2016 12 14

113.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl biržinių bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas einančių asmenų lyčių pusiausvyros gerinimo ir atitinkamų priemonių

COM(2012) 614 final
2012/0299 (COD)

2012 11 14

114.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo prie Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 290 ir 291 straipsnių pritaikoma keletas teisės aktų, kuriuose numatytas reguliavimo procedūros su tikrinimu taikymas

COM(2016) 799 final
2016/0400 B(COD)

2016 12 14

115.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl atstovaujamųjų ieškinių siekiant apsaugoti kolektyvinius vartotojų interesus, kuria panaikinama Direktyva 2009/22/EB

COM(2018) 184 final
2018/0089 (COD)

2018 04 12

116.

Pasiūlymas dėl Tarybos direktyvos, kuria įgyvendinamas vienodo požiūrio į asmenis, nepaisant jų religijos ar tikėjimo, negalios, amžiaus arba seksualinės orientacijos, principas

COM(2008) 426 galutinis
2008/0140 (COD)

2008 07 02

117.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 182/2011, kuriuo nustatomos valstybių narių vykdomos Komisijos naudojimosi įgyvendinimo įgaliojimais kontrolės mechanizmų taisyklės ir bendrieji principai

COM(2017) 85 final
2017/0035 (COD)

2017 02 14

118.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos prieigos prie kitų ES informacinių sistemų sąlygos ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2018/1862 ir Reglamentas (ES) Nr. xxxx/xxx [ECRIS-TCN]

COM(2019) 3 final
2019/0001 (COD)

2019 01 07

119.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl teisės, taikytinos nustatant reikalavimų perleidimo pasekmes tretiesiems asmenims

COM(2018) 96 final
2018/0044 (COD)

2016 03 12

120.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomos teisinių atstovų skyrimo įrodymams baudžiamosiose bylose rinkti suderintos taisyklės

COM(2018) 226 final
2018/0107 (COD), 2018 04 18

121.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos elektroninių įrodymų baudžiamosiose bylose pateikimo ir saugojimo orderių

COM(2018) 225 final
2018/0108 (COD), 2018 04 18

122.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1393/2007 dėl teisminių ir neteisminių dokumentų civilinėse arba komercinėse bylose įteikimo valstybėse narėse (dokumentų įteikimas)

COM(2018) 379 final
2018/0204 (COD)

2018 05 31

123.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas 2001 m. gegužės 28 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1206/2001 dėl valstybių narių teismų tarpusavio bendradarbiavimo renkant įrodymus civilinėse ar komercinėse bylose

COM(2018) 378 final
2018/0203 (COD), 2018 05 31

124.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Sąjungos biudžeto apsaugos esant visuotinių teisinės valstybės principo taikymo valstybėse narėse trūkumų

COM(2018) 324 final
2018/0136 (COD)

2018 05 03

125.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Teisių ir vertybių programos

COM(2018) 383 final
2018/0207 (COD)

2018 05 30

126.

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Teisingumo programos

COM(2018) 384 final
2018/0208 (COD)

2018 05 30




IV priedas. Atšaukiami pasiūlymai 4

Nr.

Nuorodos

Pavadinimas

Atšaukimo priežastys

Europos žaliasis kursas

1.

COM(2017) 826 final

2017/0336 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1303/2013, kuriuo nustatomos Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondui bendros nuostatos ir Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondui taikytinos bendrosios nuostatos ir panaikinamos Tarybos reglamento (EB) Nr. 1083/2006 nuostatos, susijusios su struktūrinių reformų parama valstybėse narėse

Nebeaktualus. Pasiūlymas susijęs su 2014–2020 m. biudžetiniu laikotarpiu ir dabar nebereikalingas.

2.

COM(2017) 97 final
2017/0043 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomas Adrijos jūros mažų pelaginių žuvų išteklių valdymo ir tų išteklių žvejybos daugiametis planas

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta. Pasiūlymo taikymo sritis iš dalies buvo įtraukta į tarptautinius susitarimus, o keli pasiūlyti pakeitimai iškreipia pasiūlymo esmę taip, kad tai sudaro kliūčių juo siekiamiems tikslams įgyvendinti.

3.

COM(2014) 265 final
2014/0138 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo uždraudžiama žvejyba dreifuojančiaisiais tinklais, iš dalies keičiami Tarybos reglamentai (EB) Nr. 850/98, (EB) Nr. 812/2004, (EB) Nr. 2187/2005 bei (EB) Nr. 1967/2006 ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 894/97

Nebeaktualus. Kai kurie elementai buvo į įtraukti naująjį reglamentą dėl techninių priemonių (Reglamentą (ES) 2019/1241 dėl žuvininkystės išteklių išsaugojimo ir jūrų ekosistemų apsaugos taikant technines priemones). Be to, teisėkūros institucijos kelerius metus nedarė jokios pažangos.

4.

COM(2012) 332 final
2012/0162 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1005/2008, nustatantis Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti

Nebeaktualus. Po pasiūlymo pateikimo pagrindinius jo elementus apėmė kiti pasiūlymai (pvz., Komisijos pasiūlymas dėl naujo žuvininkystės kontrolės reglamento (COM (2018) 368), kurie yra priimti arba dėl kurių vyksta derybos.

5.

COM(2012) 413 final
2012/0201 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1100/2007, nustatantis priemones europinių ungurių ištekliams atkurti

Nebeaktualus. Nuo 2012 m. ungurių ištekliai keitėsi. Po pasiūlymo pateikimo pagrindinius jo elementus apėmė kiti reglamentai, pavyzdžiui, reglamentai dėl žvejybos galimybių, kuriais nustatomi metiniai bendri leidžiami sužvejoti kiekiai ir kvotos.

6.

COM(2012) 432 final
2012/0208 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 850/98 dėl žuvininkystės išteklių apsaugos, taikant technines priemones jūrų gyvūnų jaunikliams apsaugoti

Nebeaktualus. Kai kurie elementai buvo į įtraukti naująjį reglamentą dėl techninių priemonių (Reglamentą (ES) 2019/1241 dėl žuvininkystės išteklių išsaugojimo ir jūrų ekosistemų apsaugos taikant technines priemones).

7.

COM(2011) 470 galutinis
2011/0206 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomas daugiametis Baltijos lašišų išteklių ir tuos išteklius naudojančios žvejybos valdymo planas

Nebeaktualus. Po pasiūlymo pateikimo priimtas bendras daugiametis planas (Reglamentas (ES) 2016/1139, kuriuo nustatomas daugiametis Baltijos jūros menkių, silkių ir šprotų išteklių valdymo ir tų išteklių žvejybos planas).

8.

COM(2011) 479 galutinis
2011/0218 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1967/2006 dėl žuvų išteklių tausojančio naudojimo Viduržemio jūroje valdymo priemonių

Nebeaktualus. Po pasiūlymo pateikimo pagrindinius jo elementus apėmė kiti reglamentai, pvz., Tarybos reglamentas (ES) 2019/1022, kuriuo nustatomas daugiametis vakarų Viduržemio jūros demersinių išteklių žvejybos valdymo planas ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 508/2014.

9.

COM(2013) 892 final
2013/0433 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl ūkiniais tikslais laikomų ir dauginamų galvijų, kiaulių, avių, ožkų ir arklinių šeimos gyvūnų klonavimo

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta. Nuo 2015 m. teisėkūros institucijos nepadarė jokios pažangos, o tolesnė pažanga mažai tikėtina.

10.

COM(2013) 893 final
2013/0434 (APP)

Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS dėl maisto produktų, pagamintų iš gyvūnų klonų, pateikimo rinkai

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta. Nuo 2015 m. teisėkūros institucijos nepadarė jokios pažangos, o tolesnė pažanga mažai tikėtina.

11.

COM(2017) 648 final
2017/0290 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 92/106/EEB dėl tam tikrų kombinuoto krovinių vežimo tarp valstybių narių tipų bendrųjų taisyklių nustatymo

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta. Keli pasiūlyti pakeitimai iškreipia pasiūlymo esmę taip, kad tai sudaro kliūčių juo siekiamiems tikslams įgyvendinti. Be to, atsižvelgiant į tai, kad pagal Europos žaliąjį kursą transporto sektoriuje būtina didinti bendrą tvarių transporto rūšių dalį, reikia labiau remti daugiarūšio transporto sprendimus, todėl dabartinis pasiūlymas yra nepakankamas.

12.

COM(2013) 20 final
2013/0011 (NLE)

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl paraiškų naujais punktais papildyti Bazelio konvencijos dėl pavojingų atliekų tarpvalstybinių pervežimų bei jų tvarkymo kontrolės VIII arba IX priedą pateikimo Europos Sąjungos vardu

Nebeaktualus. Pasiūlymas nebuvo priimtas iki posėdžio, per kurį buvo ketinama jį svarstyti.

13.

COM(2018) 731 final
2018/0379 (NLE)

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi trisdešimt aštuntajame Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos konvencijos nuolatinio komiteto susitikime, dėl tos konvencijos II ir III priedėlių pakeitimų

Nebeaktualus. Pasiūlymas nebuvo priimtas iki posėdžio, per kurį buvo ketinama jį svarstyti.

14.

COM(2019) 494 final
2019/0241 (NLE)

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi trisdešimt devintajame Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos konvencijos nuolatinio komiteto susitikime, dėl tos konvencijos II ir III priedėlių pakeitimų

Nebeaktualus. Pasiūlymas nebuvo priimtas iki posėdžio, per kurį buvo ketinama jį svarstyti.

15.

COM(2009) 585 galutinis
2009 10 26

Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo nustatyti poziciją dėl siūlymų iš dalies pakeisti Viduržemio jūros aplinkos ir pakrančių zonos apsaugos konvencijos (Barselonos konvencijos) Protokolo dėl specialiai saugomų teritorijų ir biologinės įvairovės Viduržemio jūroje (SPA/BD protokolo) II ir III priedus, kuri turi būti priimta Europos bendrijos vardu šešioliktajame Susitariančiųjų Šalių susitikime

Nebeaktualus. Pasiūlymas nebuvo priimtas iki posėdžio, per kurį buvo ketinama jį svarstyti.

Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa

16.

COM(2017) 257 final
2017/0087 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos Komisijos prašymų įmonėms ir įmonių asociacijoms, kad pateiktų vidaus rinkos ir susijusių sričių informaciją, teikimo sąlygos ir tvarka

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta. Diskusijos Taryboje nebevyksta nuo 2018 m. kovo mėn.

17.

COM(2014) 28 final
2014/0012 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos reglamentų (EB) Nr. 715/2007 ir (EB) Nr. 595/2009 nuostatos dėl kelių transporto priemonių išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo

Nebeaktualus. Po pasiūlymo pateikimo didžioji dalis jo turinio įtraukta į kitus dokumentus, kurie jau priimti (pvz., nuostatos dėl remonto ir priežiūros informacijos, pritaikytos Reglamentu (EB) Nr. 2018/858) arba dar nepriimti (dar nagrinėjamas dokumentas COM(2019) 208). Tikimasi, kad kai kurie kiti aspektai bus išsamiau aptarti naujame pasiūlyme dėl EURO 7 išmetamųjų teršalų standartų.

18.

COM(2013) 75 final
2013/0048 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl gaminių rinkos priežiūros, kuriuo iš dalies keičiamos Tarybos direktyvos 89/686/EEB ir 93/15/EEB, direktyvos 94/9/EB, 94/25/EB, 95/16/EB, 97/23/EB, 1999/5/EB, 2000/9/EB, 2000/14/EB, 2001/95/EB, 2004/108/EB, 2006/42/EB, 2006/95/EB, 2007/23/EB, 2008/57/EB, 2009/48/EB, 2009/105/EB, 2009/142/EB, 2011/65/ES, Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 305/2011, Reglamentas (EB) Nr. 764/2008 ir Reglamentas (EB) Nr. 765/2008

Nebeaktualus. Priėmus reglamentą dėl rinkos priežiūros ir reikalavimų vykdymo užtikrinimo (Reglamentas (ES) 2019/1020), šis pasiūlymas tapo nebeaktualus ir nereikalingas.

Žmonėms tarnaujanti ekonomika

19.

COM(2013) 342 final
2013/0181 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl makroekonominio disbalanso procedūrai būtinų statistinių duomenų teikimo ir kokybės

Nebeaktualus. Statistinių duomenų kokybės užtikrinimo tikslai iš esmės pasiekti Eurostato ir Europos Centrinio Banko statistikos generalinio direktorato susitarimo memorandumu dėl statistinių duomenų, kuriais grindžiama makroekonominio disbalanso procedūra, kokybės užtikrinimo (2016 m.). Makroekonominio disbalanso procedūros statistinių duomenų kokybės užtikrinimas yra šiuo metu vykdomos ekonomikos valdymo peržiūros dalis.

20.

COM(2013) 884 final
2013/0432 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl Sąjungos muitų teisės pažeidimų ir sankcijų teisinės sistemos

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta. Jis bus pakeistas nauja iniciatyva, kurios tikslas – sustiprinti muitinės taisyklių vykdymo užtikrinimą, atsižvelgiant į šios Komisijos darbo programos 1 priede nurodytą Muitų sąjungos veiksmų planą.

Pasaulyje stipresnė Europa

21.

COM(2009) 65-2 galutinis
2009/0019 (APP)

Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo dėl Europos bendrijos ir Korėjos Respublikos susitarimo dėl oro susisiekimo paslaugų tam tikrų aspektų sudarymo

Nebeaktualus. Šis pasiūlymas pakeistas nauju Komisijos pasiūlymu dėl Tarybos sprendimo (COM (2019) 92).

22.

COM(2013) 243 final
2013/0129 (NLE)

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo nustatoma pozicija, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi dėl tam tikrų rezoliucijų, už kurias turi būti balsuojama Tarptautinėje vynuogių ir vyno organizacijoje (OIV)

Nebeaktualus. Šis pasiūlymas nebuvo priimtas iki posėdžio, per kurį buvo ketinama jį svarstyti.

23.

COM(2015) 18 final
2015/0011 (NLE)

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi EEE jungtiniame komitete dėl EEE jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių dalinio pakeitimo (Kroatijos prisijungimas)

Nebeaktualus. Šio pasiūlymo esminės nuostatos įtrauktos į 2017 m. gruodžio 18 d. Tarybos sprendimą (ES) 2018/4 dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi EEE jungtiniame komitete dėl EEE jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių dalinio pakeitimo

24.

COM(2015) 48 final
2015/0027 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, saugančio nuo trečiosios šalies priimtų teisės aktų eksteritorialaus taikymo poveikio ir tuo grindžiamų ar iš to kylančių veiksmų (nauja redakcija)

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta. Pasiūlymas bus pakeistas nauja iniciatyva, dėl sustiprinto sankcijų mechanizmo, nurodyto šios Komisijos darbo programos 1 priede.

25.

JOIN(2016) 37 final
2016/0241 (NLE)

Bendras pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos ir Malaizijos vyriausybės pagrindų susitarimo dėl partnerystės ir bendradarbiavimo pasirašymo Europos Sąjungos vardu

Nebeaktualus. 2018 m. buvo parengtas patikslintas Komisijos pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo dėl partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo, kaip mišraus susitarimo (o vien tik kaip ES), pasirašymo ir jo laikino taikymo (JOIN(2018) 20), todėl šis 2016 m. pasiūlymas nebeaktualus.

26.

JOIN(2016) 38
2016/0243 (NLE)

Bendras pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos ir Malaizijos vyriausybės pagrindų susitarimo dėl partnerystės ir bendradarbiavimo sudarymo Europos Sąjungos vardu

Nebeaktualus, atsižvelgiant į patikslintą Komisijos pasiūlymą dėl partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo pasirašymo (JOIN(2018) 20).

27.

COM(2017) 668 final
2017/0301 (NLE)

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Pasaulio prekybos organizacijos ministrų konferencijoje, dėl valstybės rezervo maisto atsargoms užtikrinti, prekybą iškreipiančios vidaus paramos, įskaitant paramą medvilnei, eksporto apribojimų žemės ūkyje, žuvininkystės subsidijų, vidaus reglamentavimo paslaugų srityje ir MVĮ / prekybos prekėmis reglamentavimo priemonių skaidrumo

Nebeaktualus. Šis pasiūlymas tapo nebeaktualus dėl įvykių, t. y. jis nebuvo būtinas, nes 11-ojoje PPO ministrų konferencijoje nebuvo pasiektas bendras sutarimas dėl numatomų su Dohos vystymosi darbotvarke susijusių sprendimų.

28.

JOIN(2018) 20 final
2018/0269 (NLE)

Bendras pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Malaizijos vyriausybės pagrindų susitarimo dėl partnerystės ir bendradarbiavimo pasirašymo Europos Sąjungos vardu

Nebeaktualus. Į pasiūlymą įtrauktos laikinojo taikymo nuostatos, kurios nebėra aktualios.

29.

COM(2019) 56 final
2019/0028 (NLE)

Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Tarptautinio vežimo geležinkeliais tarpvyriausybinės organizacijos (OTIF) 14-ojoje generalinėje asamblėjoje, dėl OTIF generalinio sekretoriaus, eisiančio pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d., rinkimų

Nebeaktualus. Šis pasiūlymas nebuvo priimtas iki posėdžio, per kurį buvo ketinama jį svarstyti.

Naujas postūmis Europos demokratijai

30.

COM(2011) 635 galutinis
2011/0284 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl bendrosios Europos pirkimo–pardavimo sutarčių teisės

Nebeaktualus. Šis pasiūlymas buvo pakeistas kitais dviem pasiūlymais dėl: i) skaitmeninio turinio teikimo sutarčių ir ii) dėl internetinio ir kitokio nuotolinio prekių pardavimo sutarčių, kurie jau priimti (Direktyva (ES) 2019/771 ir Direktyva (ES) 2019/770).

31.

COM(2008) 229 galutinis
2008/0090 (COD)


COM(2011) 137
galutinis
2011/0073 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1049/2001 dėl galimybės visuomenei susipažinti su Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentais / Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos reglamentas dėl galimybės visuomenei susipažinti su Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentais

Nepanašu, kad dėl pasiūlymų bus susitarta. Nuo 2011 m. teisėkūros institucijos nepadarė jokios pažangos dėl abiejų pasiūlymų. Pasiūlymai per tą laiką iš esmės paseno.

32.

COM(2013) 78 final
2013/0049 (COD)

Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl vartojimo gaminių saugos, kuriuo panaikinama Tarybos direktyva 87/357/EEB ir Direktyva 2001/95/EB

Nepanašu, kad dėl pasiūlymo bus susitarta ir jis nebeaktualus. Šis pasiūlymas iš dalies pakeistas prekes reglamentuojančių dokumentų rinkiniu, kuriuo remiantis buvo priimtas Reglamentas (ES) 2019/1020 dėl rinkos priežiūros ir gaminių atitikties. Komisija pateiks naują pasiūlymą, kaip paskelbta REFIT II priede.



V priedas. Teisės aktų, kuriuos numatoma panaikinti, sąrašas

Nr.

Politikos sritis

Pavadinimas

Panaikinimo priežastys

1.

Transportas

1970 m. birželio 4 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 1108/70 įvedantis geležinkelių, kelių ir vidaus vandens kelių transporto infrastruktūros išlaidų apskaitos sistemą

Reglamente (EEB) Nr. 1108/70 numatytas geležinkelių, kelių ir vidaus vandenų kelių infrastruktūros išlaidų duomenų rinkimas, taip pat statistinių duomenų apie atitinkamos infrastruktūros naudojimą rinkimas. Pagal reglamentą valstybės narės turi reguliariai teikti Komisijai duomenis apie investicijas į infrastruktūrą. Praėjus beveik 50 metų, šią informaciją Komisijai vis dar teikia tik keturios valstybės narės. Per tą laiką apibrėžtys ir tekstas paseno, tapo prieinami kiti duomenų šaltiniai: kai kurios horizontaliojo pobūdžio priemonės, pavyzdžiui, Tarptautinio transporto forumo išlaidų duomenys ir TEN-Tec, kitos labiau sektorinio pobūdžio priemonės, pavyzdžiui, geležinkelių rinkos stebėsenos tyrimas.

2.

Mokesčių sistema

Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 1797/86, panaikinantis tam tikrus pašto mokesčius už prekių pateikimą muitinei

Šiame reglamente paaiškinama, kaip draudimas taikyti muitus ir lygiaverčio poveikio privalomuosius mokėjimus taikomas pašto sektoriui, kai prekės pristatomos ES viduje. Nors šis tekstas iš esmės tebegalioja, jis nebereikalingas, nes draudimas tiesiogiai išplaukia iš Sutarties.

(1)    Vadovaudamasi Tarpinstituciniu susitarimu dėl geresnės teisėkūros, Komisija šiame priede pateikia papildomą turimą informaciją apie savo darbo programoje numatytas iniciatyvas. Ši informacija pateikiama skliausteliuose prie kiekvienos iniciatyvos. Ji yra tik orientacinė ir vykstant parengiamajam procesui gali keistis, visų pirma priklausomai nuo poveikio vertinimo proceso rezultatų.
(2)    Šiame priede nurodomos svarbiausios Komisijos atliksimos peržiūros, vertinimai ir tinkamumo patikros, įskaitant vertinimo veiklą, vykdomą atsižvelgiant į REFIT platformos nuomones. Jie bus baigti 2020 m. pabaigoje.
(3)    Pasiūlymai pagal daugiametę finansinę programą (DFP) pažymėti pilka spalva.
(4)    Šiame sąraše pateikiami dar nepriimti pasiūlymai dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų, kuriuos Komisija ketina atšaukti per šešis mėnesius (iki 2020 m. liepos mėn.).