52015PC0046

Pasiūlymas EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS kuriuo dėl pradinio išankstinio finansavimo, skiriamo pagal Jaunimo užimtumo iniciatyvą remiamoms veiksmų programoms, sumos padidinimo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1304/2013 /* COM/2015/046 final - 2015/0026 (COD) */


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.           PASIŪLYMO APLINKYBĖS

Naujas postūmis darbo vietų kūrimui, ekonomikos augimui ir investicijoms – vienas svarbiausių naujosios Komisijos prioritetų. Savo 2015 m. darbo programoje Komisija įsipareigojo imtis iniciatyvų, kuriomis būtų skatinama integracija į darbo rinką ir didinamos įsidarbinimo galimybės, ir priemonių, kuriomis valstybėms narėms būtų padedama didinti jaunimo užimtumą. Jau pateiktas pasiūlymas dėl Jaunimo užimtumo iniciatyvos – vienas iš būdų nedelsiant pradėti įgyvendinti minėtą prioritetą.

Jaunimo užimtumo iniciatyva (toliau – JUI), priimta po 2013 m. vasario mėn. Europos Vadovų Tarybos aukšto lygio politikams paraginus, siekiama mažinti neregėtai didelį jaunimo nedarbą kai kuriuose itin didelių sunkumų patiriančiuose Europos Sąjungos (toliau – ES) regionuose. 2013 m. vasario mėn. Taryboje ir Tarybos išvadose dar kartą pabrėžta, kad jaunimo užimtumo skatinimas turi būti laikomas svarbiausiu prioritetu. Europos Vadovų Taryba paragino sutelkti ES biudžeto lėšas, kad būtų prisidedama prie valstybių narių pastangų kovoti su nedarbo tendencijomis. JUI tikslas – regionams, kuriuose jaunimo nedarbas didžiausias, skirti papildomų lėšų jaunimo užimtumui skatinti, be kita ko, įgyvendinant Tarybos rekomendaciją dėl Jaunimo garantijų iniciatyvos nustatymo. Pagal JUI teikiama parama turi būti skiriama tiesiogiai nesimokančiam ir nedirbančiam jaunimui; ji, priešingai nei Europos socialinio fondo parama, negali būti naudojama sistemoms ir struktūroms remti. JUI yra įtraukta į ESF programavimą, o jos programavimo tvarka gali būti nustatyta kaip konkrečios veiksmų programos, kaip konkrečios veiksmų programos prioritetinės kryptys ar kaip viena ar kelios prioritetinės kryptys.

Jaunimo nedarbo problemą reikia spręsti kuo skubiau, todėl jau nuo pat pradžių Komisija siūlė specialias nuostatas, pagal kurias visą JUI asignuotų išteklių sumą būtų įsipareigota panaudoti per pirmuosius dvejus 2014–2020 m. programavimo laikotarpio metus (asignavimų telkimas laikotarpio pradžioje), kad būtų galima skubiai imtis rimtų jaunimo užimtumo didinimo priemonių ir nedelsiant gauti rezultatus. Todėl JUI veiksmai iš esmės turi būti įgyvendinti iki 2018 m. pabaigos, o ne iki 2023 m., kaip kitą Europos struktūrinių ir investicijų fondų, įskaitant Europos socialinį fondą, lėšomis remiamą veiklą. Be to, buvo nuspręsta, kad JUI išlaidos yra tinkamos finansuoti nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. ir kad siekiant specialaus asignavimo JUI nereikalaujama bendrojo finansavimo nacionalinės dalies. 2014–2020 m. reglamentavimo sistemoje yra ir kitų nuostatų, skirtų paspartinti JUI įgyvendinimą. 

Trumpesnis JUI įgyvendinimo laikotarpis reiškia, kad iniciatyvos sėkmę lems per pirmuosius jos įgyvendinimo valstybėse narėse metus padaryta pažanga, sprendžiant problemas, su kuriomis susiduria 7 mln. jaunų nedirbančių ir nesimokančių europiečių. Bet koks JUI įgyvendinimo atidėliojimas veikiausiai stabdytų visą procesą ir valstybių narių kovos su jaunimo nedarbu veiksmus.

Deja, praėjus vieneriems metams po ESF reglamento ir JUI priėmimo rezultatai pirminių lūkesčių neatitinka. Nors JUI skirti asignavimai buvo perkelti į laikotarpio pradžią ir buvo imtasi kitų konkrečių JUI skirtų priemonių, sparčiai sutelkti visų JUI išteklių nepavyko. Svarbiausios to priežastys – besitęsiantis derybų dėl atitinkamų veiksmų programų procesas ir įgyvendinimo valstybėse narėse tvarkos nustatymas; riboti valdžios institucijų pajėgumai skelbti projektų konkursus ir sparčiai tvarkyti paraiškas, taip pat nepakankamas išankstinis finansavimas, kad būtų galima imtis reikiamų priemonių. Pastarąjį klausimą valstybės narės yra iškėlusios politiniu lygmeniu. Ne viena valstybė narė įvairiais lygmenimis, įskaitant per Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos (EPSCO) posėdžius bei dvišalius susitikimus su Komisija, pranešė patirianti nemenkų sunkumų, susijusių su veiksmų įgyvendinimo pradžia, nes neturi pakankamai lėšų sumokėti avansą paramos gavėjams. Europos Parlamentas taip pat yra išreiškęs susirūpinimą pernelyg lėtu JUI įgyvendinimu. Padėtis itin sunki tose valstybėse narėse, kur jaunimo nedarbas didžiausias, nes būtent jos susiduria su didžiausiais biudžeto suvaržymais ir lėšų stoka.

Komisija jau priėmė 28 (iš 34) JUI įgyvendinimo veiksmų programas ir baigė derybas dėl dar keturių veiksmų programų, kurios netrukus turėtų būti priimtos. Be to, 2014 m. Taryba priėmė įvairioms konkrečioms šalims skirtas rekomendacijas, kuriose ragino valstybes nares dėti daugiau pastangų jaunimo nedarbui sumažinti. Valstybės narės sprendžia klausimus, susijusius su administraciniais pajėgumais ir šio laikotarpio programų įgyvendinimo tvarka, o Komisija prie šio proceso prisideda teikdama technines gaires. Teikiamu pasiūlymu Komisija siekia atsižvelgti į valstybių narių nurodytas problemas ir nedelsdama imsis su išankstiniu finansavimu susijusių veiksmų.

Paaiškėjo, kad dabartinis pradinis išankstinis finansavimas, kaip nustatyta Bendrų nuostatų reglamente, yra nepakankamas, kad būtų galima pašalinti esamą finansavimo stoką, ir, atsižvelgiant į JUI politinius įsipareigojimus, remti pastangas nedelsiant ir sparčiai mažinti nepriimtinai didelį jaunimo nedarbą ES. Dabartinis pradinis išankstinis finansavimas, suteikiamas priėmus veiksmų programas, sudaro 1 proc. (arba 1,5 proc. finansinę paramą gaunančių valstybių narių atveju) viso tai veiksmų programai skiriamo Sąjungos įnašo. Be to, tarpiniai mokėjimai valstybei narei galimi tik atsižvelgiant į paramos gavėjų jau patirtas, apmokėtas ir valstybės narės patvirtintas išlaidas. Tarpiniais mokėjimais kompensuojamos paramos gavėjų patirtos išlaidos. Todėl tarpiniams mokėjimams skirtos sumos nepakanka, kad būtų galima atlikti išankstinius mokėjimus paramos gavėjams.

Tokia padėtis ir didėjantis jaunuolių, kuriems gresia skurdas ar socialinė atskirtis, skaičius rodo, kad reikia imtis papildomų, JUI ypatumus atitinkančių priemonių. JUI išteklių telkimas laikotarpio pradžioje turėtų būti derinamas su mechanizmais, kurie padėtų užtikrinti spartų lėšų veiksmams mobilizavimą pirmaisiais programavimo laikotarpio metais. Visų pirma būtina užtikrinti, kad JUI veiksmų programų įgyvendinimo pradinio išankstinio finansavimo pakaktų išmokoms paramos gavėjams, kad jie galėtų pradėti ir įgyvendinti veiksmus. Skirtingai nuo kitų pasidalijamojo valdymo programų, JUI remiama tik iš specialaus asignavimo ES biudžete. Taigi, šis specialus asignavimas yra vienintelis pasidalijamojo valdymo JUI finansavimo šaltinis, nes šiuo atveju bendrojo finansavimo nacionalinės dalies nereikalaujama. Šiuo pasiūlymu pradinis išankstinis finansavimas, teikiamas iš specialaus asignavimo JUI, 2015 m. bus padidintas iki maždaug 1 mlrd. EUR. Šiuo pasiūlymu nekeičiamos nei pradinio išankstinio JUI įgyvendinimo veiksmų programų finansavimo iš ESF, nei iš specialaus asignavimo JUI 2016 m. išmokėtino pradinio išankstinio finansavimo nuostatos. Kitų programų, bendrai finansuojamų iš kitų ESI fondų, pradiniam išankstiniam finansavimui joks poveikis nedaromas.

Pradinio išankstinio finansavimo, skiriamo iš specialaus asignavimo JUI ir sumokėto pagal JUI remiamoms veiksmų programoms, padidinimas (nepriklausomai nuo programavimo tvarkos) laikomas adekvačia ir konkrečias JUI taikomas taisykles visapusiškai atitinkančia priemone. Be to, pasiūlymu ketinama JUI išankstinio finansavimo kriterijus suderinti su sanglaudos politikos programų kriterijais ir taip užtikrinti tokio paties kaip ir kitų programų lygio išankstinį JUI finansavimą. Tokiu būdu pasiūlymu siekiama užtikrinti vienodą požiūrį į JUI ir sanglaudos politikos fondus.

Be to, pradinį išankstinį finansavimą valstybės narės turėtų naudoti tik išmokoms paramos gavėjams, įgyvendinantiems JUI programas, kaip nustatyta Bendrų nuostatų reglamento 81 straipsnio 2 dalyje, ir lėšas iš karto perduoti atsakingoms įstaigoms. Siekiant užtikrinti, kad skyrus papildomą išankstinį finansavimą būtų nedelsiant įgyvendinama JUI, šiame pasiūlyme veiksmų programų atžvilgiu numatyta, kad jeigu per 12 mėn. nuo šio reglamento įsigaliojimo Komisija negaus tarpinio mokėjimo prašymų, kuriuose Sąjungos įnašas iš JUI biudžeto prilygs bent 50 proc. papildomos išankstinio finansavimo sumos, papildoma išankstinio finansavimo suma turės būti grąžinta Komisijai.

Šis pasiūlymas atitinka Europos Sąjungos politinį įsipareigojimą nedelsiant remti jaunimo integraciją į darbo rinką.

Galiausiai pasiūlymas, kuriuo didinamas išankstinis finansavimas valstybėms narėms, nekeičia jau sutarto bendro nacionalinių asignavimų finansavimo; juo tiesiog siūloma paankstinti asignavimus, kurie ES biudžete jau buvo numatyti JUI. Taigi, šiuo pasiūlymu didinamos valstybių narių galimybės gauti lėšų ir nuosekliau jas mobilizuoti, o tai palengvins įgyvendinimą ir padės imtis priemonių, kuriomis tiesiogiai prisidedama prie jaunų europiečių integracijos į darbo rinką, visų pirma siūlant darbo vietas bei gamybinės ir mokomosios praktikos galimybes.  

Jei šis pasiūlymas nebūtų priimtas, JUI įgyvendinimas ir toliau gerokai vėluotų, o tai prieštarautų Europos Vadovų Tarybos raginimui skubiai imtis veiksmų. Trūkstant prieinamo finansavimo, gyvybiškai svarbios ir labai reikalingos politinės priemonės, kuriomis jaunimui padedama integruotis į darbo rinką, būtų gerokai sumenkintos.

Tokiomis aplinkybėmis reikia skubiai didinti pirmaisiais programavimo laikotarpio metais JUI veiksmams skirtinas lėšas. Todėl, kad būtų galima paspartinti JUI įgyvendinimą, būtina padidinti iš specialaus asignavimo JUI skiriamą pradinį išankstinį finansavimą. Siūloma išankstinio finansavimo norma siekiama maksimalaus poveikio neviršijant JUI skirto biudžeto.

2.           KONSULTACIJŲ SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMO REZULTATAI

Su išorės suinteresuotaisiais subjektais nebuvo konsultuojamasi.

3.           TEISINIAI PASIŪLYMO ASPEKTAI

Siūloma Reglamentą (ES) Nr. 1304/2013 papildyti 22a straipsniu, nustatant naują nuostatą dėl papildomo pagal JUI remiamų veiksmų programų pradinio išankstinio finansavimo.

4.           POVEIKIS BIUDŽETUI

Siūlomu pakeitimu nedaromas poveikis daugiametės finansinės programos metinių įsipareigojimų ir mokėjimų viršutinėms riboms, kaip nustatyta Reglamento (ES) Nr. 1311/2013 I priede. Taip pat pasiūlymu nedaromas poveikis 2014–2020 m. programavimo laikotarpio biudžetui.

Metinis įsipareigojimų asignavimų paskirstymas JUI nesikeičia.

Didesnių mokėjimų asignavimų papildomam pradiniam išankstiniam JUI finansavimui 2015 m. reikmė bus visapusiškai patenkinta iš 2015 m. biudžeto asignavimų – specialaus asignavimo JUI. Taigi dėl siūlomo pakeitimo neturėtų kilti jokių potencialių trukdžių finansuoti 2014–2020 m. mokėjimo prašymus.

2015/0026 (COD)

Pasiūlymas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS

kuriuo dėl pradinio išankstinio finansavimo, skiriamo pagal Jaunimo užimtumo iniciatyvą remiamoms veiksmų programoms, sumos padidinimo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1304/2013

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 164 straipsnį,

atsižvelgdami į Europos Komisijos pasiūlymą,

teisėkūros procedūra priimamo akto projektą perdavus nacionaliniams parlamentams,

atsižvelgdami į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę[1],

atsižvelgdami į Regionų komiteto nuomonę[2],

laikydamiesi įprastos teisėkūros procedūros,

kadangi:

(1)       atsižvelgiant į didelį ir nemažėjantį jaunimo nedarbą Sąjungoje, buvo parengta Jaunimo užimtumo iniciatyva (JUI), kuria siekiama paremti nedirbantį ir nesimokantį jaunimą labiausiai nukentėjusiuose regionuose. Siekiant sparčiai reaguoti į jaunimo nedarbo problemą, Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 1303/2013[3] ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 1304/2013[4] pateiktos nuostatos, susijusios su spartesniu JUI skirtų išteklių telkimu, įskaitant, be kita ko, nuostatas dėl įsipareigojimo skirti visus išteklius per pirmuosius dvejus programavimo laikotarpio metus, dėl galimybės priimti specialias JUI veiksmų programas prieš pateikiant partnerystės susitarimą Komisijai ir dėl JUI veiksmų išlaidų, patirtų nuo 2013 m. rugsėjo 1 d., tinkamumu finansuoti;

(2)       dėl valstybių narių patiriamų biudžeto suvaržymų ir nepakankamo finansavimo pirmaisiais programavimo laikotarpio etapais gerokai vėluojama įgyvendinti JUI. Reglamente (ES) Nr. 1303/2013 nustatyti išmokėtino pradinio išankstinio finansavimo dydžiai, kad valstybės narės galėtų remti paramos gavėjus nuo pat veiksmų programų įgyvendinimo pradžios; JUI atveju šie dydžiai laikomi nepakankamais, kad paramos gavėjams būtų teikiami būtini mokėjimai veiksmams įgyvendinti; 

(3)       siekiant atsižvelgti į valstybių narių biudžeto suvaržymus pirmaisiais programavimo laikotarpio etapais ir atsižvelgiant į skubią reikmę mažinti jaunimo nedarbą bei tam tikrus JUI ypatumus, tikslinga nustatyti nuostatas, kurios papildytų Reglamentą (ES) Nr. 1303/2013, kad 2015 m. būtų padidinti pradinio išankstinio finansavimo dydžiai, skiriami JUI remiamoms veiksmų programoms. Siekiant užtikrinti, kad valstybės narės turėtų pakankamai lėšų paramos gavėjams, atsakingiems už jaunimo nedarbo mažinimo veiksmų programų įgyvendinimą, skirtiniems mokėjimams, reikėtų iš specialaus asignavimo JUI 2015 m. išmokėti papildomą pradinio išankstinio finansavimo sumą, skiriamą pagal JUI remiamoms veiksmų programoms, ir taip padidinti pagal Reglamentą (ES) Nr. 1303/2013 skiriamas išankstinio finansavimo sumas; 

(4)       siekiant užtikrinti, kad papildoma pradinio išankstinio finansavimo suma būtų nedelsiant panaudota JUI įgyvendinti, reikėtų nustatyti, kad ši suma turės būti grąžinta Komisijai, jei tarpinio mokėjimo prašymuose, pateiktuose Komisijai per 12 mėn. nuo šio reglamento įsigaliojimo, nurodytos sumos neprilygsta Sąjungos įnašui iš JUI biudžeto;

(5)       siekiant sudaryti sąlygas nedelsiant taikyti šiame reglamente numatytas priemones, šis reglamentas turėtų įsigalioti kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje;

(6)       todėl Reglamentas (ES) Nr. 1304/2013 turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Į Reglamentą (ES) Nr. 1304/2013 įterpiamas toks 22a straipsnis:

„22a straipsnis

Pagal JUI remiamų veiksmų programų papildomo išankstinio finansavimo išmokėjimas

1.           Be pradinio išankstinio finansavimo sumos, mokamos pagal Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 134 straipsnio 1 dalies b punktą, 2015 m. visoms JUI remiamoms veiksmų programoms, nepriklausomai nuo programavimo tvarkos pagal 18 straipsnį, iš specialaus asignavimo JUI mokama tokia pradinio išankstinio finansavimo suma, kad pradinis išankstinis finansavimas iš specialaus asignavimo JUI padidėtų iki 30 proc.

2.           Siekiant apskaičiuoti pagal 1 dalį išmokėtiną papildomo išankstinio finansavimo sumą, atimamos pagal Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 134 straipsnio 1 dalies b punktą iš specialaus asignavimo JUI veiksmų programoms mokamos sumos.

3.           Jeigu per 12 mėn. nuo šio reglamento įsigaliojimo valstybės narės nepateikia tarpinio mokėjimo prašymų, kuriuose Sąjungos įnašas iš JUI asignavimo prilygsta bent 50 proc. papildomos išankstinio finansavimo sumos, jos grąžina Komisijai visą papildomą išankstinio finansavimo sumą, išmokėtą pagal 1 dalį. Toks grąžinimas nedaro poveikio įnašams, sumokėtiems iš specialaus asignavimo JUI atitinkamoms veiksmų programoms įgyvendinti.“

2 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje

Europos Parlamento vardu                                                     Tarybos vardu

Pirmininkas                                                     Pirmininkas

FINANSINĖ TEISĖS AKTO PASIŪLYMO PAŽYMA

1.           PASIŪLYMO (INICIATYVOS) STRUKTŪRA

              1.1.    Pasiūlymo (iniciatyvos) pavadinimas

              1.2.    Atitinkama (-os) politikos sritis (-ys) VGV / VGB sistemoje

              1.3.    Pasiūlymo (iniciatyvos) pobūdis

              1.4.    Tikslas (-ai)

              1.5.    Pasiūlymo (iniciatyvos) pagrindas

              1.6.    Trukmė ir finansinis poveikis

              1.7.    Numatytas (-i) valdymo būdas (-ai)

2.           VALDYMO PRIEMONĖS

              2.1.    Stebėsenos ir atskaitomybės taisyklės

              2.2.    Valdymo ir kontrolės sistema

              2.3.    Sukčiavimo ir pažeidimų prevencijos priemonės

3.           NUMATOMAS PASIŪLYMO (INICIATYVOS) FINANSINIS POVEIKIS

              3.1.    Atitinkama (-os) daugiametės finansinės programos išlaidų kategorija (-os) ir biudžeto išlaidų eilutė (-ės)

              3.2.    Numatomas poveikis išlaidoms

              3.2.1. Numatomo poveikio išlaidoms santrauka

              3.2.2. Numatomas poveikis veiklos asignavimams

              3.2.3. Numatomas poveikis administracinio pobūdžio asignavimams

              3.2.4. Suderinamumas su dabartine daugiamete finansine programa

              3.2.5. Trečiųjų šalių įnašai

              3.3.    Numatomas poveikis įplaukoms

FINANSINĖ TEISĖS AKTO PASIŪLYMO PAŽYMA

1.           PASIŪLYMO (INICIATYVOS) STRUKTŪRA

1.1.        Pasiūlymo (iniciatyvos) pavadinimas

Pasiūlymas, kuriuo dėl pradinio išankstinio finansavimo, skiriamo pagal Jaunimo užimtumo iniciatyvą remiamoms veiksmų programoms, sumos padidinimo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1304/2013

1.2.        Atitinkama (-os) politikos sritis (-ys) VGV / VGB sistemoje[5]

4 Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

040264 Jaunimo užimtumo iniciatyva

1.3.        Pasiūlymo (iniciatyvos) pobūdis

¨ Pasiūlymas (iniciatyva) susijęs (-usi) su nauja priemone

¨ Pasiūlymas (iniciatyva) susijęs (-usi) su nauja priemone, kuri bus priimta įgyvendinus bandomąjį projektą ir (arba) atlikus parengiamuosius veiksmus[6]

x Pasiūlymas (iniciatyva) susijęs (-usi) su esamos priemonės galiojimo pratęsimu

¨ Pasiūlymas (iniciatyva) susijęs (-usi) su priemone, perorientuota į naują priemonę

1.4.        Tikslas (-ai)

1.4.1.     Komisijos daugiametis (-čiai) strateginis (-iai) tikslas (-ai), kurio (-ių) siekiama šiuo pasiūlymu (šia iniciatyva)

nėra duomenų

1.4.2.     Konkretus (-ūs) tikslas (-ai) ir atitinkama VGV / VGB veikla

konkretus tikslas

nėra duomenų

Atitinkama VGV / VGB veikla

nėra duomenų

1.4.3.     Numatomas (-i) rezultatas (-ai) ir poveikis

Nurodyti poveikį, kurį pasiūlymas (iniciatyva) turėtų padaryti tiksliniams gavėjams (tikslinėms grupėms).

nėra duomenų

1.4.4.     Rezultatų ir poveikio rodikliai

Nurodyti pasiūlymo (iniciatyvos) įgyvendinimo stebėjimo rodiklius.

nėra duomenų

1.5.        Pasiūlymo (iniciatyvos) pagrindas

1.5.1.     Trumpalaikiai arba ilgalaikiai poreikiai

nėra duomenų

1.5.2.     Papildoma ES dalyvavimo nauda

nėra duomenų

1.5.3.     Panašios patirties išvados

nėra duomenų

1.5.4.     Suderinamumas ir galima sąveika su kitomis atitinkamomis priemonėmis

nėra duomenų

1.6.        Trukmė ir finansinis poveikis

¨ Pasiūlymo (iniciatyvos) trukmė ribota:

– x Pasiūlymas (iniciatyva) galioja nuo 2015 1 1 iki 2023 12 31

– x Finansinis poveikis 2015 m.

¨ Pasiūlymo (iniciatyvos) trukmė neribota:

– įgyvendinimo pradinis laikotarpis – nuo MMMM iki MMMM,

– vėliau – visuotinis taikymas.

1.7.        Numatytas (-i) valdymo būdas (-ai)[7]

¨ Tiesioginis valdymas vykdomas Komisijos:

– ¨ padalinių, įskaitant Sąjungos atstovybių darbuotojus;

– ¨  vykdomųjų įstaigų.

x Pasidalijamasis valdymas kartu su valstybėmis narėmis.

¨ Netiesioginis valdymas, biudžeto įgyvendinimo užduotis perduodant:

– ¨ trečiosioms šalims arba jų paskirtoms įstaigoms;

– ¨ tarptautinėms organizacijoms ir jų agentūroms (nurodyti);

– ¨EIB arba Europos investicijų fondui;

– ¨ įstaigoms, nurodytoms Finansinio reglamento 208 ir 209 straipsniuose;

– ¨ viešosios teisės įstaigoms;

– ¨ įstaigoms, kurių veiklą reglamentuoja privatinė teisė, veikiančioms viešųjų paslaugų srityje, jeigu jos pateikia pakankamų finansinių garantijų;

– ¨ įstaigoms, kurių veiklą reglamentuoja valstybės narės privatinė teisė, kurioms pavesta įgyvendinti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę ir kurios pateikia pakankamų finansinių garantijų;

– ¨ asmenims, kuriems pavestas konkrečių BUSP veiksmų vykdymas pagal ES sutarties V antraštinę dalį, ir kurie nurodyti atitinkamame pagrindiniame teisės akte.

– Jei nurodomas daugiau kaip vienas valdymo būdas, išsamią informaciją pateikti šio punkto pastabų skiltyje.

Pastabos

nėra duomenų

2.           VALDYMO PRIEMONĖS

2.1.        Stebėsenos ir atskaitomybės taisyklės

Nurodyti dažnumą ir sąlygas.

nėra duomenų

2.2.        Valdymo ir kontrolės sistema

2.2.1.     Nustatyta rizika

nėra duomenų

2.2.2.     Informacija apie įdiegtą vidaus kontrolės sistemą

nėra duomenų

2.2.3.     Numatomo klaidos rizikos laipsnio kontrolės ir vertinimo sąnaudų ir naudos apskaičiavimas

nėra duomenų

2.3.        Sukčiavimo ir pažeidimų prevencijos priemonės

Nurodyti dabartines arba numatytas prevencijos ir apsaugos priemones.

nėra duomenų

3.           NUMATOMAS PASIŪLYMO (INICIATYVOS) FINANSINIS POVEIKIS

3.1.        Atitinkama (-os) daugiametės finansinės programos išlaidų kategorija (-os) ir biudžeto išlaidų eilutė (-ės)

· Dabartinės biudžeto eilutės

Daugiametės finansinės programos išlaidų kategorijas ir biudžeto eilutes nurodyti eilės tvarka.

Daugiametės finansinės programos išlaidų kategorija || Biudžeto eilutė || Išlaidų rūšis || Įnašo

numeris [Išlaidų kategorija.....................] || DA / NDA[8] || ELPA šalių[9] || šalių kandidačių[10] || trečiųjų šalių || pagal Finansinio reglamento 21 straipsnio 2 dalies b punktą

1 Pažangus ir integracinis augimas || 04 0264 [Jaunimo užimtumo iniciatyva] || DA || NE || NE || NE || NE

· Prašomos sukurti naujos biudžeto eilutės

Daugiametės finansinės programos išlaidų kategorijas ir biudžeto eilutes nurodyti eilės tvarka.

Daugiametės finansinės programos išlaidų kategorija || Biudžeto eilutė || Išlaidų rūšis || Įnašo

numeris [Išlaidų kategorija.....................] || DA / NDA || ELPA šalių || šalių kandidačių || trečiųjų šalių || pagal Finansinio reglamento 21 straipsnio 2 dalies b punktą

|| [XX.YY.YY.YY.] || || TAIP / NE || TAIP / NE || TAIP / NE || TAIP / NE

3.2.        Numatomas poveikis išlaidoms

Siūlomu pakeitimu nedaromas poveikis daugiametės finansinės programos metinių įsipareigojimų ir mokėjimų viršutinėms riboms, kaip nustatyta Reglamento (ES) Nr. 1311/2013 I priede.

Metinis įsipareigojimų asignavimų paskirstymas JUI nesikeičia.

Didesni mokėjimų asignavimai pradiniam išankstiniam JUI finansavimui 2015 m. bus gauti iš 2015 m. biudžeto 4 antraštinės dalies (Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis) asignavimų ESF ir JUI.

3.2.1.     Numatomo poveikio išlaidoms santrauka

mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

Daugiametės finansinės programos išlaidų kategorija || Numeris 1 || Pažangus ir integracinis augimas

EMPL GD || || || 2014 || 2015 || 2016 || 2017 || 2018[11] || 2019 || 2020 || IŠ VISO

Ÿ Veiklos asignavimai || || || || || || || ||

04 0264 [Jaunimo užimtumo iniciatyva] || Įsipareigojimai || (1) || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0

Mokėjimai || (2) || 0 || 930 000 || 0 || 0 || -930 000 || 0 || 0 || 0

Administracinio pobūdžio asignavimai, finansuojami iš konkrečių programų rinkinio lėšų[12] || || || || || || || ||

nėra duomenų || || (3) || || || || || || || ||

IŠ VISO asignavimųEMPL GD || Įsipareigojimai || =1+1a +3 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0

Mokėjimai || =2+2a +3 || 0 || 930 000 || 0 || 0 || -930 000 || 0 || 0 || 0

Ÿ IŠ VISO veiklos asignavimų || Įsipareigojimai || (4) || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0

Mokėjimai || (5) || 0 || 930 000 || 0 || 0 || -930 000 || 0 || 0 || 0

Ÿ IŠ VISO administracinio pobūdžio asignavimų, finansuojamų iš konkrečių programų rinkinio lėšų || (6) || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0

IŠ VISO asignavimų pagal daugiametės finansinės programos 1 IŠLAIDŲ KATEGORIJĄ || Įsipareigojimai || =4+ 6 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0 || 0

Mokėjimai || =5+ 6 || 0 || 930 000 || 0 || 0 || -930 000 || 0 || 0 || 0

Jei pasiūlymas (iniciatyva) daro poveikį kelioms išlaidų kategorijoms:

Ÿ IŠ VISO veiklos asignavimų || Įsipareigojimai || (4) || || || || || || || ||

Mokėjimai || (5) || || || || || || || ||

Ÿ IŠ VISO administracinio pobūdžio asignavimų, finansuojamų iš konkrečių programų rinkinio lėšų || (6) || || || || || || || ||

IŠ VISO asignavimų pagal daugiametės finansinės programos 1–4 IŠLAIDŲ KATEGORIJAS (Orientacinė suma) || Įsipareigojimai || =4+ 6 || || || || || || || ||

Mokėjimai || =5+ 6 || || || || || || || ||

Daugiametės finansinės programos išlaidų kategorija || 5 || Administracinės išlaidos

mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

|| || || Metai N || MetaiN+1 || MetaiN+2 || MetaiN+3 || Atsižvelgiant į poveikio trukmę įterpti reikiamą metų skaičių (žr. 1.6 punktą) || IŠ VISO

<…….> GD ||

Ÿ Žmogiškieji ištekliai || || || || || || || ||

Ÿ Kitos administracinės išlaidos || || || || || || || ||

IŠ VISO <….> GD || Asignavimai || || || || || || || ||

IŠ VISO asignavimų pagal daugiametės finansinės programos 5 IŠLAIDŲ KATEGORIJĄ || (Iš viso įsipareigojimų = Iš viso mokėjimų) || || || || || || || ||

mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

|| || || MetaiN[13] || MetaiN+1 || MetaiN+2 || MetaiN+3 || Atsižvelgiant į poveikio trukmę įterpti reikiamą metų skaičių (žr. 1.6 punktą) || IŠ VISO

IŠ VISO asignavimų pagal daugiametės finansinės programos 1–5 IŠLAIDŲ KATEGORIJAS || Įsipareigojimai || || || || || || || ||

Mokėjimai || || || || || || || ||

3.2.2.     Numatomas poveikis veiklos asignavimams

– ¨  Pasiūlymui (iniciatyvai) įgyvendinti veiklos asignavimai nenaudojami

– x Pasiūlymui (iniciatyvai) įgyvendinti veiklos asignavimai naudojami taip:

Įsipareigojimų asignavimai mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

Nurodyti tikslus ir rezultatus ò || || || MetaiN || MetaiN+1 || MetaiN+2 || MetaiN+3 || Atsižvelgiant į poveikio trukmę įterpti reikiamą metų skaičių (žr. 1.6 punktą) || IŠ VISO

REZULTATAI

Rūšis[14] || Vidutinės sąnaudos || Skaičius || Sąnaudos || Skaičius || Sąnaudos || Skaičius || Sąnaudos || Skaičius || Sąnaudos || Skaičius || Sąnaudos || Skaičius || Sąnaudos || Skaičius || Sąnaudos || Bendras skaičius || Iš viso sąnaudų

1 KONKRETUS TIKSLAS[15] ... || || || || || || || || || || || || || || || ||

- Rezultatas || || || || || || || || || || || || || || || || || ||

- Rezultatas || || || || || || || || || || || || || || || || || ||

- Rezultatas || || || || || || || || || || || || || || || || || ||

1 konkretaus tikslo tarpinė suma || || || || || || || || || || || || || || || ||

2 KONKRETUS TIKSLAS ... || || || || || || || || || || || || || || || ||

- Rezultatas || || || || || || || || || || || || || || || || || ||

2 konkretaus tikslo tarpinė suma || || || || || || || || || || || || || || || ||

IŠ VISO SĄNAUDŲ || || || || || || || || || || || || || || || ||

3.2.3.     Numatomas poveikis administracinio pobūdžio asignavimams

3.2.3.1.  Santrauka

– x Pasiūlymui (iniciatyvai) įgyvendinti administracinio pobūdžio asignavimų nenaudojama

– ¨  Pasiūlymui (iniciatyvai) įgyvendinti administracinio pobūdžio asignavimai naudojami taip:

mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

|| MetaiN [16] || MetaiN+1 || MetaiN+2 || MetaiN+3 || Atsižvelgiant į poveikio trukmę įterpti reikiamą metų skaičių (žr. 1.6 punktą) || IŠ VISO

Daugiametės finansinės programos 5 IŠLAIDŲ KATEGORIJA || || || || || || || ||

Žmogiškieji ištekliai || || || || || || || ||

Kitos administracinės išlaidos || || || || || || || ||

Daugiametės finansinės programos 5 IŠLAIDŲ KATEGORIJOS tarpinė suma || || || || || || || ||

Neįtraukta į daugiametės finansinės programos 5 IŠLAIDŲ KATEGORIJĄ[17] || || || || || || || ||

Žmogiškieji ištekliai || || || || || || || ||

Kitos administracinio pobūdžio išlaidos || || || || || || || ||

Iš viso neįtraukta į daugiametės finansinės programos 5 IŠLAIDŲ KATEGORIJĄ || || || || || || || ||

IŠ VISO || || || || || || || ||

Žmogiškųjų išteklių ir kitų administracinio pobūdžio išlaidų asignavimų poreikiai bus tenkinami iš GD asignavimų, jau paskirtų priemonei valdyti ir (arba) perskirstytų generaliniame direktorate, ir prireikus finansuojami iš papildomų lėšų, kurios atsakingam GD gali būti skiriamos pagal metinę asignavimų skyrimo procedūrą ir atsižvelgiant į biudžeto apribojimus. 3.2.3.2.            Numatomi žmogiškųjų išteklių poreikiai

– x Pasiūlymui (iniciatyvai) įgyvendinti žmogiškųjų išteklių nenaudojama.

– ¨  Pasiūlymui (iniciatyvai) įgyvendinti žmogiškieji ištekliai naudojami taip:

Sąmatą surašyti etatų vienetais

|| || MetaiN || MetaiN+1 || N+2 metai || N+3 metai || Atsižvelgiant į poveikio trukmę įterpti reikiamą metų skaičių (žr. 1.6 punktą)

|| Ÿ Etatų plano pareigybės (pareigūnai ir laikinieji darbuotojai) || ||

|| XX 01 01 01 (Komisijos būstinė ir atstovybės) || || || || || || ||

|| XX 01 01 02 (Delegacijos) || || || || || || ||

|| XX 01 05 01 (Netiesioginiai moksliniai tyrimai) || || || || || || ||

|| 10 01 05 01 (Tiesioginiai moksliniai tyrimai) || || || || || || ||

Ÿ Išorės darbuotojai (etatų vienetais) [18] ||

|| XX 01 02 01 (CA, SNE, INT finansuojami iš bendrojo biudžeto) || || || || || || ||

|| XX 01 02 02 (CA, LA, SNE, INT ir JED atstovybėse) || || || || || || ||

|| XX 01 04 yy [19] || - būstinėje || || || || || || ||

|| - delegacijose || || || || || || ||

|| XX 01 05 02 (CA, SNE, INT– netiesioginiai moksliniai tyrimai) || || || || || || ||

|| 10 01 05 02 (CA, INT, SNE – tiesioginiai moksliniai tyrimai) || || || || || || ||

|| Kitos biudžeto eilutės (nurodyti) || || || || || || ||

|| IŠ VISO || || || || || || ||

XX yra atitinkama politikos sritis arba biudžeto antraštinė dalis.

Žmogiškųjų išteklių poreikiai bus tenkinami panaudojant GD darbuotojus, jau paskirtus priemonei valdyti ir (arba) perskirstytus generaliniame direktorate, ir prireikus finansuojami iš papildomų lėšų, kurios atsakingam GD gali būti skiriamos pagal metinę asignavimų skyrimo procedūrą ir atsižvelgiant į biudžeto apribojimus.

Vykdytinų užduočių aprašymas:

Pareigūnai ir laikinieji darbuotojai ||

Išorės darbuotojai ||

3.2.4.     Suderinamumas su dabartine daugiamete finansine programa

– x Pasiūlymas (iniciatyva) atitinka dabartinę daugiametę finansinę programą.

– ¨  Atsižvelgiant į pasiūlymą (iniciatyvą), reikės pakeisti daugiametės finansinės programos atitinkamos išlaidų kategorijos programavimą.

Paaiškinti, kaip reikia pakeisti programavimą, ir nurodyti atitinkamas biudžeto eilutes bei sumas.

– ¨  Įgyvendinant pasiūlymą (iniciatyvą) būtina taikyti lankstumo priemonę arba patikslinti daugiametę finansinę programą.

Paaiškinti, ką reikia atlikti, ir nurodyti atitinkamas išlaidų kategorijas, biudžeto eilutes ir sumas.

3.2.5.     Trečiųjų šalių įnašai

– Pasiūlyme (iniciatyvoje) nenumatyta bendro su trečiosiomis šalimis finansavimo

– Pasiūlyme (iniciatyvoje) numatytas bendras finansavimas apskaičiuojamas taip:

Asignavimai mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

|| MetaiN || MetaiN+1 || MetaiN+2 || MetaiN+3 || Atsižvelgiant į poveikio trukmę įterpti reikiamą metų skaičių (žr. 1.6 punktą) || Iš viso

Nurodyti bendrą finansavimą teikiančią įstaigą || || || || || || || ||

IŠ VISO bendrai finansuojamų asignavimų || || || || || || || ||

3.3.        Numatomas poveikis įplaukoms

– x Pasiūlymas (iniciatyva) neturi finansinio poveikio įplaukoms.

– ¨  Pasiūlymas (iniciatyva) turi finansinį poveikį:

– ¨         nuosaviems ištekliams

– ¨         įvairioms įplaukoms

mln. EUR (tūkstantųjų tikslumu)

Biudžeto įplaukų eilutė || Einamųjų finansinių metų asignavimai || Pasiūlymo (iniciatyvos) poveikis[20]

MetaiN || MetaiN+1 || MetaiN+2 || MetaiN+3 || Atsižvelgiant į poveikio trukmę įterpti reikiamą metų skaičių (žr. 1.6 punktą)

... straipsnis || || || || || || || ||

Įvairių asignuotųjų įplaukų atveju nurodyti biudžeto išlaidų eilutę (-es), kuriai (-ioms) daromas poveikis.

Nurodyti poveikio įplaukoms apskaičiavimo metodą.

[1]               OL C, , p. .

[2]               OL C, , p. .

[3]               2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1303/2013, kuriuo nustatomos Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondui bendros nuostatos ir Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui ir Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondui taikytinos bendrosios nuostatos ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1083/2006      (OL L 347, 2013 12 20, p. 320).

[4]               2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1304/2013 dėl Europos socialinio fondo, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1081/2006 (OL L 347, 2013 12 20, p. 470).

[5]               VGV – veikla grindžiamas valdymas; VGB – veikla grindžiamo biudžeto sudarymas.

[6]               Kaip nurodyta Finansinio reglamento 54 straipsnio 2 dalies a arba b punkte.

[7]               Informacija apie valdymo būdus ir nuorodos į Finansinį reglamentą pateikiamos svetainėje „BudgWeb“ http://www.cc.cec/budg/man/budgmanag/budgmanag_en.html.

[8]               DA – diferencijuotieji asignavimai, NDA – nediferencijuotieji asignavimai.

[9]               ELPA: Europos laisvosios prekybos asociacija.

[10]             Šalių kandidačių ir, kai taikoma, Vakarų Balkanų potencialių šalių kandidačių.

[11]             Vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 136 straipsniu išankstinis finansavimas turi būti grindžiamas (pateisinamas) JUI išlaidomis, deklaruotomis iki 2018 m. gruodžio 31 d.

[12]             Techninė ir (arba) administracinė pagalba bei išlaidos ES programų ir (arba) veiksmų įgyvendinimui remti (buvusios BA eilutės), netiesioginiai moksliniai tyrimai, tiesioginiai moksliniai tyrimai.

[13]             N metai yra pasiūlymo (iniciatyvos) įgyvendinimo pradžios metai.

[14]             Rezultatai – tai būsimi produktai ir paslaugos (pvz., finansuota studentų mainų, nutiesta kelių kilometrų ir kt.).

[15]             Kaip aprašyta 1.4.2 punkte „Konkretus (-ūs) tikslas (-ai)“.

[16]             N metai yra pasiūlymo (iniciatyvos) įgyvendinimo pradžios metai.

[17]             Techninė ir (arba) administracinė pagalba bei išlaidos ES programų ir (arba) veiksmų įgyvendinimui remti (buvusios BA eilutės), netiesioginiai moksliniai tyrimai, tiesioginiai moksliniai tyrimai.

[18]             CA – sutartininkas („Contract Staff“), LA – vietinis darbuotojas („Local Staff“), SNE – deleguotasis nacionalinis ekspertas („Seconded National Expert“), INT – per agentūrą įdarbintas darbuotojas („agency staff“), JED – jaunesnysis atstovybės ekspertas („Junior Expert in Delegations“).

[19]             Neviršijant viršutinės ribos, nustatytos išorės darbuotojams, finansuojamiems iš veiklos asignavimų (buvusių BA eilučių).

[20]             Tradiciniai nuosavi ištekliai (muitai, cukraus mokesčiai) turi būti nurodomi grynosiomis sumomis, t. y. iš bendros sumos atskaičius 25 % surinkimo sąnaudų.