11.5.2012   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 136/13


Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

2012/C 136/10

Šiuo paskelbimu suteikiama teisė pareikšti prieštaravimą paraiškai pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 (1) 7 straipsnį. Prieštaravimo pareiškimai Komisijai turi būti pateikti per šešis mėnesius nuo paraiškos paskelbimo.

BENDRASIS DOKUMENTAS

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

„KITKAN VIISAS“

EB Nr.: FI-PDO-0005-0872-01.04.2011

SGN ( ) SKVN ( X )

1.   Pavadinimas:

„Kitkan visas“

2.   Valstybė narė arba trečioji šalis:

Suomija

3.   Žemės ūkio produkto arba maisto produkto aprašymas:

3.1.   Produkto rūšis:

1.7 klasė.

Šviežia žuvis, moliuskai ir vėžiagyviai bei iš jų pagaminti produktai

3.2.   Produkto, kuriam taikomas 1 punkte nurodytas pavadinimas, aprašymas:

„Kitkan viisas“ vadinama seliava (Coregonus albula), sužvejota Koillismaa aukštumų ežeruose. Svarbiausi „Kitkan visas“ ypatumai yra šie:

„Kitkan viisas“ mažesnė už daugelį kitų seliavos rūšių. Priklausomai nuo metinių augimo sąlygų skirtumų, jos vidutinis dydis praėjus vienam augimo laikotarpiui – 7–9 cm. Dėl nedidelio dydžio seliavos stuburkaulis nesukietėja ir išlieka minkštas. Nedidelį žuvies dydį lemia mažas maistingųjų medžiagų kiekis vandenyse ir trumpas augimo laikotarpis.

„Kitkan viisas“ brandą pasiekia maždaug 15 mėnesių amžiaus, tuo metu žuvies ilgis – maždaug 8 cm, o svoris – 4–5 g. Ši žuvis yra tamsios spalvos, jos nugara beveik juoda, šonai – šviesiai sidabrinės spalvos, o pelekai – šviesios spalvos. Seliava nuo syko, aukšlės ir kitų tokio paties dydžio žuvų mailiaus skiriasi apatinio žandikaulio, kuris daug ilgesnis už viršutinį žandikaulį, dydžiu. Seliavos ikrai nedideli: litrą ikrų sudaro maždaug 500 000 žuvies kiaušinėlių. Seliava neršia rudenį, žiemą žuvies kiaušinėliai būna ramybės būsenos, o per keletą pavasario savaičių išsivysto ikrai.

Dėl priverstinio bado visą žiemą „Kitkan viisas“ žarnynas visiškai ištuštėja, todėl jo nereikia valyti.

„Kitkan viisas“ parduodama šviežia ir užšaldyta.

3.3.   Žaliavos (taikoma tik perdirbtiems produktams):

Netaikoma

3.4.   Pašarai (taikoma tik gyvūniniams produktams):

Seliava minta planktonu ir vabzdžių lervomis. Visą reikiamą maistą seliava randa natūraliame gėlame vandenyje nustatytoje geografinėje vietovėje.

3.5.   Specialūs gamybos veiksmai, atliktini nustatytoje geografinėje vietovėje:

Šios žuvys turi būti sužvejotos nustatytoje geografinėje vietovėje. Kad būtų užtikrinta kokybė, pirminis apdorojimas turi vykti toje pačioje nustatytoje geografinėje vietovėje. Pirminis apdorojimas apima žuvies valymą ir užšaldymą, t. y.:

valant seliavą, pašalinami bent jos viduriai ir žiaunos. Jei pageidaujama, taip pat galima pašalinti galvą, uodegą ir kitas žuvies dalis. Vis dėlto turi būti įmanoma atpažinti pirminę seliavos formą.

Užšaldant žuvį, jos temperatūra sumažinama bent iki – 18 Celsijaus laipsnių.

3.6.   Specialios pjaustymo, trynimo, pakavimo ir kt. taisyklės:

Netaikoma

3.7.   Specialios ženklinimo etiketėmis taisyklės:

Netaikoma

4.   Glaustas geografinės vietovės apibūdinimas:

Šioje geografinėje vietovėje yra Kutajokio ir Kemijokio kalnų vietovių upių baseinai, esantys Kūsamo ir Posijo savivaldybėse ir įtekantys į Baltąją jūrą, išskyrus ežerus, esančius Rusijos pasienio teritorijoje.

5.   Ryšys su geografine vietove:

5.1.   Geografinės vietovės ypatumai:

„Kitkan viisas“ seliava gyvena Koillismaa aukštumų baseine. Ši vietovė yra netoli Šiaurės pusrutulio poliarinio rato, čia ežerai būna užšalę nuo spalio iki gegužės mėn. Koillismaa aukštumų vidutinis aukštis – 240 m virš jūros lygio. Šios vietovės vandenys skaidrūs, juose mažai maistingųjų medžiagų, o rūgštingumo lygis beveik neutralus.

Vandens telkinių aukščio ir srovės skirtumai itin maži, todėl ežero baseine visus metus srovių nėra. Vandens prisotinimo deguonimi sąlygos žiemą taip pat palankios. Šios aplinkos sąlygos lemia tai, kad seliava lieka tuose vandens baseinuose, kuriuose gimė, ir nemigruoja į žemiau esančius vandenis.

„Kitkan viisas“ labai smulki, dėl to jai žvejoti reikalinga ypatinga žvejybos technologija. Tradicinis ir dažniausias vietos žvejų naudojamas seliavos žvejojimo būdas – gaubiamieji tinklai. Neršto laikotarpiu seliavai žvejoti naudojami tinklai, o vasarą – spąstai. Traleriai „Kitkan viisas“ žvejybai nenaudojami.

5.2.   Produkto ypatumai:

Dėl arktinių sąlygų ir nedidelio maistingųjų medžiagų kiekio vandenyse „Kitkan viisas“ gerokai mažesnė už kai kurias kitas gėlavandenių seliavų rūšis. Dėl nedidelio dydžio „Kitkan viisas“ stuburkaulis nesukietėja ir išlieka minkštas. Dėl priverstinio bado žiemą seliavos žarnynas visiškai ištuštėja, todėl jas galima vartoti nevalius.

5.3.   Priežastinis geografinės vietovės ir produkto, kuriam suteikta SKVN, kokybės ar savybių arba geografinės vietovės ir kurios nors produkto, kuriam suteikta SGN, savybės, gero vardo ar kitos ypatybės ryšys:

„Kitkan viisas“ išsiskiria savita išvaizda, kurią nulėmė arktinės Koillismaa aukštumų sąlygos ir mažas maistingųjų medžiagų kiekis vandenyse. Tradiciniai šioje vietovėje naudojami žvejybos būdai ir nevalytų seliavų vartojimas žiemą konkrečiai susijęs su geografinės vietovės ypatumais. „Kitkan viisas“ nemigruoja į žemiau esančius vandenis dėl šios geografinės vietovės vandenų aplinkos sąlygų.

Nuoroda į paskelbtą specifikaciją:

(Reglamento (EB) Nr. 510/2006 5 straipsnio 7 dalis)

http://www.mmm.fi/attachments/elintarvikkeet/laatujaturvallisuus/eunnimisuojajarjestelma/newfolder/5uhGhUymv/Kitkan_viisas_hakemus_lopullinen28102011.doc


(1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12.