30.12.2006   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 324/26


Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonė dėl Pasiūlymo priimti Tarybos direktyvą, nustatančią būtiniausius veršelių apsaugos standartus (kodifikuota redakcija)

COM(2006) 258 final — 2006/0097 (CNS)

(2006/C 324/11)

Taryba, vadovaudamasi Europos bendrijos steigimo sutarties 37 straipsniu, 2006 m. birželio 22 d. nusprendė pasikonsultuoti su Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu dėl Pasiūlymo priimti Tarybos direktyvą, nustatančią būtiniausius veršelių apsaugos standartus (kodifikuota redakcija)

Žemės ūkio, kaimo plėtros ir aplinkos skyrius, kuris buvo atsakingas už Komiteto darbo šiuo klausimu organizavimą, 2006 m. rugsėjo 8 d. priėmė savo nuomonę. Pranešėjas Leif E. Nielsen.

Atsižvelgdama į naują Komiteto narių sudėtį, plenarinė asamblėja nusprendė šią nuomonę nagrinėti spalio mėn. plenarinėje sesijoje ir pagal Darbo tvarkos taisyklių 20 str. pagrindiniu pranešėju paskirti Leif E. Nielsen.

430-ojoje plenarinėje sesijoje, įvykusioje 2006 m. spalio 26 d., Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas priėmė šią nuomonę vieningai.

1.   Prielaidos

1.1

Komisijos dokumente siūloma kodifikuoti Direktyvą 91/629/EEB, nustatančią būtiniausius veršelių apsaugos standartus. Vadovaujantis 1994 m. gruodžio 20 d. tarpinstituciniu susitarimu, kodifikuotai direktyvai turi būti taikoma pagreitinta priėmimo tvarka. Kodifikuojami tie teisės aktai, kurie dėl dažnų keitimų tapo sunkiai suprantami.

1.2

Ši direktyva buvo ne kartą iš esmės taisoma. Be teisinės analizės ir galiojančios dokumento redakcijos patikslinimo, šio teisės akto taikytojams sunku suprasti direktyvą ir jos taikymo sritį.

2.   EESRK pastabos

2.1

Atsižvelgdamas į minėtas priežastis, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas pritaria pasiūlymui kodifikuoti direktyvą. Sąjungos piliečiams bus sudarytos geresnės galimybės naudotis Bendrijos teisės aktais ir užtikrinta geresnė teisėkūra. Šį pageidavimą Komitetas yra pateikęs savo ankstesnėse nuomonėse (1).

2.2

Direktyvos 6 straipsnyje teigiama, kad ne vėliau kaip iki 2006 m. sausio 1 d. Komisija, remdamasi Europos maisto saugos tarnybos nuomone, pateikia Tarybai ataskaitą apie intensyvaus ūkininkavimo sistemą (as), kuri (kurios) atitinka patologinio, zootechninio, fiziologinio pobūdžio bei elgsenos gerovės reikalavimus, taip pat nurodo įvairių sistemų socialinę ir ekonominę reikšmę. Be to, ji turi pateikti pasiūlymus, paremtus ataskaitos išvadomis. Šiuos pasiūlymus Taryba priima kvalifikuota balsų dauguma ne vėliau kaip po trijų mėnesių nuo jų pateikimo dienos.

2.3

Tai nebuvo padaryta. Nors nustatytas terminas jau seniai praėjo, Komisija siūlo kodifikuoti šią datą, o tai gali lemti, kad nebus galima taikyti supaprastintos procedūros, nes norint priimti pakeitimą, reikalingas naujas sprendimas.

2.4

EESRK ne kartą atkreipė dėmesį į tai, jog nepriimtina, kad institucijos ir valstybės narės nustato terminus, kurių pačios nesugeba laikytis. Taip nepaisoma Bendrijos nuostatų ir menkinamas pasitikėjimas jomis, todėl ir kiti suinteresuoti subjektai nenusiteikę laikytis terminų.

2.5

Komisija savo pasiūlyme priimti Bendrijos veiksmų planą dėl gyvūnų apsaugos ir gerovės pranešė 2008 m. parengsianti „Tarybai ir Europos Parlamentui skirtą ataskaitą dėl ūkinės paskirties veršelių apsaugos“ (2). Ši ataskaita remsis 2006 m. birželio mėn. Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) paskelbta ataskaita (3). Dabar Komisija analizuos ataskaitą, surinks papildomų duomenų, įvertins socialinius ir ekonominius aspektus ir, prieš paskelbdama konkrečias rekomendacijas, konsultuosis su ekspertais, valstybėmis narėmis ir kitais suinteresuotais subjektais. EESRK patenkintas atliktu išsamiu parengiamuoju darbu, tačiau apgailestauja, kad nebuvo laikytasi termino.

2006 m. spalio 26 d., Briuselis

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto

pirmininkas

Dimitrios DIMITRIADIS


(1)  Žr. 2005 m. EESRK parengtą nuomonę dėl geresnės teisėkūros, INT/265, OL C 24, 2006 1 31, p. 39.

(2)  COM(2006) 13 final, 2006 1 23.

(3)  http://www.efsa.europa.eu/science/ahaw/ahaw_opinions/1516_en.html.