7.10.2019   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 256/10


TARYBOS SPRENDIMAS (BUSP) 2019/1672

2019 m. spalio 4 d.

dėl Europos Sąjungos stabilizavimo veiksmų, kuriais remiamas Jungtinių Tautų tikrinimo ir inspektavimo mechanizmas Jemene

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 28 straipsnio 1 dalį,

atsižvelgdama į Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pasiūlymą,

kadangi:

(1)

2017 m. gruodžio 27 d. Jungtinių Tautų projektų paslaugų biuras (UNOPS) pateikė pasiūlymą, kuriuo siekiama sustiprinti ir pratęsti Jungtinių Tautų tikrinimo ir inspektavimo mechanizmo (UNVIM) veiklą dar vieniems metams – iki 2019 m. kovo mėn., visų pirma dar labiau paspartinant komercinių siuntų įforminimo procesą ir padidinant UNVIM gebėjimą dislokuoti papildomų darbuotojų ir išteklių atitinkamuose uostuose;

(2)

2017 m. balandžio 3 d. ir 2018 m. birželio 25 d. Taryba priėmė išvadas, kuriose priminė, kad svarbu užtikrinti veiksmingas ir laiku atliekamas operacijas, skirtas komercinei laivybai Raudonosios jūros uostuose, įskaitant kuro gabenimą, ir pareiškė visiškai pritarianti tolesnei UNVIM veiklai ir visapusiškam bei nekliudomam jo įgaliojimų įgyvendinimui. Be to, tose išvadose Taryba pareiškė, kad ji apsvarstys galimybę sustiprinti UNVIM;

(3)

remdamasi UNVIM prašymu, 2018 m. rugsėjo 18 d. Taryba priėmė Sprendimą (BUSP) 2018/1249 (1). Sprendimo (BUSP) 2018/1249 techninis įgyvendinimas buvo patikėtas UNOPS ir buvo skirtas tam, kad UNVIM galėtų toliau vykdyti savo stebėsenos ir tikrinimo užduotis pagal JT Saugumo Tarybos (JT ST) rezoliuciją 2216 (2015);

(4)

2018 m. gruodžio 13 d. Jemeno konflikto šalys pasirašė Stokholmo susitarimą; jo nuostatos patvirtintos JT ST rezoliucijomis 2451 (2018) ir 2452 (2019). 2019 m. vasario 18 d. Taryba priėmė išvadas, kuriose palankiai įvertino tai, kad priimtas Stokholmo susitarimas ir vieningai priimtos JT ST rezoliucijos 2451 (2018) ir 2452 (2019). Taryba pakartojo raginanti visas šalis sudaryti palankesnes sąlygas komercinių siuntų, įskaitant kurą, pristatymui, ir priminė, kad al Chudaidos uosto kartu su Salifo ir Ras Issa uostais veikimas yra labai svarbus milijonų Jemeno gyventojų išgyvenimui. Taryba dar kartą patvirtino remianti UNVIM, kad komercinės prekės toliau būtų tiekiamos į Jemeną ir būtų visapusiškai laikomasi visų atitinkamų JT ST rezoliucijų;

(5)

2019 m. birželio 24 d. UNVIM pateikė antrą pasiūlymą paramos teikėjams plėsti operacijas, visų pirma siekiant įgyvendinti Stokholmo susitarimą. Pasiūlyme numatyta sustiprinti UNVIM operacijas nuo 2019 m. spalio mėn. iki 2020 m. rugsėjo mėn.;

(6)

Sąjunga turėtų atnaujinti savo paramą UNVIM, kad jis galėtų įgyvendinti savo įgaliojimus;

(7)

Komisijai turėtų būti pavesta prižiūrėti, kad Sąjungos finansinis įnašas būtų įgyvendinamas tinkamai,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

1.   Sąjunga atnaujina savo paramą UNVIM, kad būtų vykdomi atitinkamose JT ST rezoliucijomis, visų pirma JT ST rezoliucijose 2216 (2015), 2451 (2018) ir 2452 (2019), nustatyti jo įgaliojimai. Ta parama siekiama bendrų tikslų – prisidėti prie nekliudomo komercinių produktų laisvo srauto į Jemeną atkūrimo, užtikrinant skaidrų ir veiksmingą komercinių siuntų, gabenamų į Jemeno uostus, kurių Jemeno vyriausybė nekontroliuoja, įforminimo procesą, ir stiprinant UNVIM vaidmenį įgyvendinant Stokholmo susitarimo nuostatas.

2.   Konkretūs šio projekto tikslai yra šie:

didinti komercinių krovinių srautą į Jemeną, dar labiau paspartinant komercinių siuntų įforminimo procesą ir skatinant laivybos bendrovių pasitikėjimą, kiek tai susiję su al Chudaidos, Salifo ir Ras Issa uostų, jei tie uostai būtų atverti komercinei laivybai, prieinamumu;

stiprinti UNVIM pajėgumus dislokuoti personalą ir išteklius al Chudaidos, Salifo ir Ras Issa uostuose, kaip nustatyta Stokholmo susitarime ir atitinkamose JT ST rezoliucijose.

3.   Sąjunga šiuo sprendimu prisideda prie išlaidų, susijusių su UNVIM stiprinimu, ir tokiu būdu padeda tenkinti Jemeno gyventojų poreikius, įgyvendinant platesnę humanitarinę strategiją.

Išsamus pagal projektą vykdomos veiklos aprašymas pateikiamas priede.

2 straipsnis

1.   Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai (toliau – vyriausiasis įgaliotinis) yra atsakingas už šio sprendimo įgyvendinimą.

2.   1 straipsnyje nurodytos veiklos techninis įgyvendinimas patikimas UNOPS. Jis vykdo šią užduotį vyriausiojo įgaliotinio atsakomybe. Tuo tikslu vyriausiasis įgaliotinis ir UNOPS sudaro būtinus susitarimus.

3 straipsnis

1.   1 straipsnyje nurodytam projektui įgyvendinti skiriama orientacinė finansavimo suma yra 4 458 333 EUR.

2.   Iš 1 dalyje nustatytos sumos finansuojamos išlaidos tvarkomos, laikantis Sąjungos biudžetui taikomų procedūrų ir taisyklių.

3.   Komisija prižiūri, kad iš 1 dalyje nustatytos sumos finansuojamos išlaidos būtų tvarkomos tinkamai. Tuo tikslu ji sudaro susitarimą dėl įnašo su UNOPS. Susitarime dėl įnašo nustatoma, kad UNOPS turi užtikrinti Sąjungos įnašo matomumą.

4.   Komisija siekia, kad 3 dalyje nurodytas susitarimas dėl įnašo būtų sudarytas kuo greičiau po šio sprendimo priėmimo. Ji praneša Tarybai apie visus sunkumus, su kuriais susiduriama tame procese, ir apie susitarimo dėl įnašo sudarymo datą.

4 straipsnis

1.   Vyriausiasis įgaliotinis pateikia Tarybai šio sprendimo įgyvendinimo ataskaitą, grindžiamą reguliariai UNVIM rengiamomis ataskaitomis, įskaitant kas mėnesį rengiamų UNVIM iniciatyvinio komiteto susitikimų ataskaitas. Atlikdama įvertinimą, Taryba remiasi tomis ataskaitomis.

2.   Komisija teikia Tarybai informaciją apie 1 straipsnyje nurodyto projekto įgyvendinimo finansinius aspektus.

5 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Šis sprendimas taikomas nuo 2019 m. spalio 1 d.

Šis sprendimas nustoja galioti po 12 mėnesių nuo Komisijos ir UNOPS susitarimo dėl įnašo, nurodyto 3 straipsnio 3 dalyje, sudarymo dienos.

Priimta Strasbūre 2019 m. spalio 4 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

K. MIKKONEN


(1)  2018 m. rugsėjo 18 d. Tarybos sprendimas (BUSP) 2018/1249 dėl Europos Sąjungos veiksmų, kuriais remiamas Jungtinių Tautų tikrinimo ir inspektavimo mechanizmas Jemene (OL L 235, 2018 9 19, p. 14).


PRIEDAS

1.   Bendroji informacija

Karas Jemene sukėlė sunkiausią pasaulyje humanitarinę krizę. Daugiau kaip 24 mln. žmonių priklauso nuo kokios nors pagalbos formos, o Jemeno gyventojų, kuriems labai stinga maisto, skaičius toliau didėjo. Šiuo metu JT, vykdydama savo didžiausią operaciją istorijoje, kiekvieną mėnesį maitina daugiau kaip 10 mln. žmonių. 2019 m. tarptautinės bendruomenės buvo paprašyta skirti 4,2 mlrd. USD vertės humanitarinės pagalbos; tai didžiausia prašoma pagalba pasaulyje.

Atsižvelgiant į tai, tebėra labai svarbu, kad komerciniai produktai ir toliau būtų tiekiami į šalį. JT nuolat ragino konflikto šalis užtikrinti nekliudomą komercinių prekių, įskaitant kurą, srautą į Jemeną. Jungtinių Tautų tikrinimo ir inspektavimo mechanizmo (UNVIM) veiklos pradžia 2016 m. buvo siekiama sudaryti palankesnes sąlygas šiam srautui ir atgaivinti šalies ekonomiką pagal JT ST rezoliuciją 2216 (2015).

UNVIM įsteigė savo pagrindinę operacijų bazę Džibutyje, sudarytą iš keturių inspektorių, keturių sprogmenis užuodžiančių šunų kinologinių grupių, 13 valdymo ir (arba) techninių darbuotojų ir iki septynių Jungtinės Karalystės komandiruotų darbuotojų. UNVIM šiuo metu taip pat vykdo veiklą Džidoje (du stebėtojai), Karaliaus Abdulos uoste (įdarbinami du stebėtojai) ir al Chudaidoje (penki stebėtojai, iš kurių trys jau įdarbinti). UNVIM naudotas JT (Jungtinių Tautų projektų paslaugų biuro (UNOPS)) ir Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos, taip pat Jemeno vyriausybės tarpusavio santykiams puoselėti. Projekto metu buvo surengti keli susitikimai su laivybos bendrovėmis siekiant padidinti su Jemenu prekiaujančių eksportuotojų pasitikėjimą ir nuspėjamumą.

Sąjunga nusprendė remti UNVIM ir 2018 m. rugsėjo 18 d. priėmė Tarybos sprendimą (BUSP) 2018/1249. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į Sąjungos kartojamus raginimus, kuriuose pabrėžta, kad svarbu veiksmingai ir laiku vykdyti su komercine laivyba susijusias operacijas. Sąjungos parama UNVIM vykdant ES sutarties 28 straipsniu grindžiamus ES stabilizavimo veiksmus sudarė galimybę Sąjungai: dalyvauti UNVIM kasmėnesiniuose Valdymo komiteto, kuriame taip pat atstovaujama Jemeno vyriausybei ir Saudo Arabijos vadovaujamai koalicijai, posėdžiuose; užmegzti darbo santykius su Saudo Arabijos vadovaujama koalicija ir Jemeno vyriausybe; stiprinti savo veiksmų koordinavimą su kitais paramos teikėjais (visų pirma Jungtine Karalyste ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis); ir didinti Sąjungos matomumą, susijusį su jos parama JT vadovaujamam procesui Jemene.

2018 m. gruodžio 13 d. konflikto šalys pasirašė Stokholmo susitarimą, remiant JT. Jos susitarė, kad JT teks vadovaujantis vaidmuo remiant Jemeno Raudonosios jūros uostų korporaciją (Red Sea Ports Corporation) jai vykdant valdymo ir tikrinimo veiklą al Chudaidos, Salifo ir Ras Issa uostuose, siekiant tuose uostuose taikyti sustiprintą UNVIM stebėseną. Todėl UNVIM išlieka gyvybiškai svarbiu JT specialiojo pasiuntinio plano įgyvendinti Stokholmo susitarimo nuostatas elementu.

JT specialiojo pasiuntinio biuro vertinimu, pažanga šioje srityje yra būtina, kad būtų galima pereiti prie konflikto šalių politinių konsultacijų. Nuo 2019 m. vasario 25 d. UNVIM pradėjo savo stebėsenos veiklą al Chudaidos uoste ir diskusijas su uosto vadovybe dėl UNVIM veiklos pradžios. Diskusijose buvo aptarta ir Jungtinių Tautų misija al Chudaidos susitarimui remti (UNMHA). UNVIM dabar reikalinga tolesnė parama jos operacijoms ir dislokavimui Raudonosios jūros uostuose.

2.   UNVIM vykdomas inspektavimo ir tikrinimo procesas

Šiuo metu UNVIM standartinės veiklos procedūros taikomos: i) visiems laivams, kurių matmenys viršija 100 metrinių tonų ir kurie vyksta į Jemeno uostus, kurių Jemeno vyriausybė nekontroliuoja, ir visiems laivams, kuriais gabenamos Jemene įsikūrusių komercinių ar valdžios subjektų įsigytos komercinės prekės, skirtos parduoti Jemene; ir ii) JT valstybių narių dvišalei pagalbai, kuri nėra teikiama JT agentūrų, fondų ar programų arba pripažintos tarptautinės humanitarinės organizacijos kanalais.

Tikrinimo procesas prasideda, kai laivybos bendrovė internete, adresu www.vimye.org pateikia prašymą išduoti leidimą, įkelia būtinus dokumentus ir pateikia visus prašomus dokumentus UNVIM. Per 48 valandas UNVIM dokumentus peržiūri ir išsiunčia pranešimą išorės partneriams, pavyzdžiui, Koalicijos pajėgų evakavimo ir humanitarinės pagalbos operacijų grupei (EHOC). UNVIM tuomet sprendžia, ar inspektuoti laivą, ar ne, remdamasis savo vykdomu procesu, įskaitant gautų dokumentų neatitikimus, nedeklaruotus įplaukimus į uostus, įtartiną laivo judėjimą, automatinio identifikavimo sistemos (AIS) išjungimą ilgiau kaip keturioms valandoms ir iš išorės partnerių gautą grįžtamąją informaciją. Laivų inspektavimai atliekami arba uoste teritoriniuose vandenyse arba jūroje tarptautiniuose vandenyse.

Tada išduodama pažyma dėl leidimo arba ją atsisakoma išduoti (panaikinus, atmetus ar atšaukus). UNVIM vykdo tolesnę leidimą gavusio laivo judėjimo stebėseną per AIS, įskaitant vykimą tranzitu į Koalicijos sulaikymo rajoną, vykimą iš sulaikymo rajono į inkaravimo vietos rajoną ir vykimą iš inkaravimo vietos į prieplauką – iškrovimui. UNVIM laivo sekimas baigiasi, kai leidimą gavęs laivas išvyksta iš Jemeno Raudonosios jūros uostų, iškrovęs savo krovinį ir išplaukęs iš uosto. Viso proceso metu UNVIM palaiko glaudžius ryšius su laivybos bendrovėmis bei laivo kapitonu ir atlieka itin svarbų vaidmenį, sprendžiant visus klausimus, su kuriais laivas susiduria jūroje, be kita ko, tarpininkauja, bendraujant su EHOC ir Koalicija. Tam, kad būtų išlaikytas tarptautinių laivybos linijų pasitikėjimas, taigi užtikrinta, kad komercinio pobūdžio importas daugumai Jemeno gyventojų būtų toliau vykdomas nepaisant vykstančio konflikto, itin svarbu tai, kad UNVIM palengvina visą leidimų išdavimo procesą ir nuolatinį ryšių palaikymą su laivybos bendrovėmis.

UNVIM taip pat stengėsi sustiprinti tarptautinės laivybos bendruomenės pasitikėjimą, kas ketvirtį rengdama susitikimus su jos atstovais, užtikrindama, kad jų sunkumai ir jiems kylantys iššūkiai būtų tinkamai suprasti ir sprendžiami.

3.   Bendrieji tikslai

Siekiant užtikrinti, kad UNVIM galėtų netrikdomai įgyvendinti savo įgaliojimus, bendrasis ES stabilizavimo veiksmų tikslas yra prisidėti prie nekliudomo komercinių produktų srauto į Jemeną palengvinimo, užtikrinant skaidrų ir veiksmingą komercinių siuntų, gabenamų į Jemeno uostus, kurių Jemeno vyriausybė nekontroliuoja, įforminimo procesą. Vadovaujantis Stokholmo susitarimu, šiuo metu tai apima UNVIM dislokavimą Raudonosios jūros al Chudaidos, Salifo ir Ras Issa uostuose.

Konkretūs ES stabilizavimo veiksmų tikslai yra:

didinti komercinių krovinių srautą į Jemeną, dar labiau paspartinant komercinių siuntų įforminimo procesą ir atkuriant laivybos bendrovių pasitikėjimą;

didinti UNVIM pajėgumus dislokuoti personalą ir išteklius regione, visų pirma al Chudaidos, Salifo ir Ras Issa uostuose, kaip numatyta Stokholmo susitarimo nuostatose.

Jei UNVIM įgaliojimai arba poreikiai pakistų taip, kad kiltų abejonių dėl projekto tinkamumo ar aktualumo, siekiant pirmiau nurodytų tikslų, Sąjungos įnašas turi būti atitinkamai pakartotinai įvertintas.

4.   Veiklos aprašymas

UNOPS bus atsakingas už techninį projekto įgyvendinimą.

1 veiksmas. UNVIM personalo skaičiaus padidinimas.

Turi būti padidintas operatyvinių darbuotojų skaičius – pirmuoju etapu iki devynių darbuotojų, numatant galimybę vėlesniame etape operatyvinių darbuotojų skaičių padidinti dar daugiau.

Devyni operatyviniai darbuotojai – tai:

septyni UNVIM darbuotojai, kurie turi būti dislokuoti al Chudaidoje: vienas koordinuojantis pareigūnas, vienas patarėjas saugumo veiksmų vietoje klausimas, vienas stebėtojas, vienas skenerio operatorius, vienas protokolo ir operacijų asistentas, vienas asistentas vietos saugumo klausimais ir vienas asistentas administraciniais klausimais al Chudaidoje;

du stebėtojai, iš kurių vienas turi būti dislokuotas Salife, o kitas – Ras Issa uoste. Šis pajėgumų padidinimas sudarytų galimybes UNVIM veiksmingai vykdyti dislokavimą Raudonosios jūros uostuose.

Be to, taip pat turėtų būti finansuojamos su pagalbiniais administracijos darbuotojais (finansų pareigūnu, viešųjų pirkimų pareigūnu ir t. t.), kurie būtini ES stabilizavimo veiksmams įgyvendinti, susijusios išlaidos.

Planuojami šie veiksmai:

UNOPS įdarbins naujų stebėtojų, inspektorių ir pareigūnų, vadovaudamasis UNOPS įdarbinimo taisyklėmis ir procedūromis;

UNOPS iš anksto informuos EIVT apie visas laisvas darbo vietas.

Tvarkaraštis: visą projekto trukmės laikotarpį.

2 veiksmas. Džibučio uosto dalies nuoma ir biuro Sanoje nuoma. Sąjunga toliau finansuos uosto patalpų nuomą, kad būtų užtikrintos nuolatinės patalpos inspektavimams vykdyti. Be to, Sąjunga finansuos biuro Sanoje nuomą; tas biuras bus laikina UNVIM darbuotojų bazė susisiekimui su al Chudaida ir Džibučiu ir iš jų.

Tvarkaraštis: visą projekto trukmės laikotarpį.

3 veiksmas. Papildomos inspektavimo įrangos pirkimas. UNVIM įsigys papildomos inspektavimo įrangos (pavyzdžiui, skenerių), kuri reikalinga ES stabilizavimo veiksmams įgyvendinti. Ta papildoma įranga sudarys palankesnes sąlygas laiku inspektuoti laivus Džibučio uoste ir tarptautiniuose vandenyse.

Planuojami šie veiksmai:

šiuo metu rengiamos techninės specifikacijos;

vadovaujantis UNOPS viešųjų pirkimų procedūromis, skelbiamas kvietimas teikti pasiūlymus dalyvauti tarptautiniame prekių tiekimo konkurse ir sutarčiai skirti;

įrangos pristatymas ir atitinkamų darbuotojų mokymas.

Tvarkaraštis: nuo pirmo iki ketvirto projekto mėnesio. Projekto pabaigoje turtas bus perleistas, vadovaujantis su Europos Komisija pasirašyta sutartimi.

4 veiksmas. UNVIM saugumo didinimas. Vykdant šį veiksmą bus siekiama užtikrinti, kad UNVIM operacijos Raudonosios jūros uostuose atitiktų atitinkamus saugumo reikalavimus ir būtų sudarytos sąlygos tinkamai įgyvendinti UNVIM.

Planuojami šie veiksmai:

šiuo metu rengiamos techninės specifikacijos;

vadovaujantis UNOPS viešųjų pirkimų procedūromis, skelbiamas kvietimas teikti pasiūlymus dalyvauti tarptautiniame prekių tiekimo konkurse ir sutarčiai skirti;

įrangos pristatymas ir atitinkamų darbuotojų mokymas.

Tvarkaraštis: nuo pirmo iki ketvirto projekto mėnesio. Projekto pabaigoje turtas bus perleistas, vadovaujantis su Europos Komisija pasirašyta sutartimi.

5 veiksmas. Projekto įgyvendinimas. UNOPS vykdys programos valdymo priežiūrą. Ta priežiūra apima orientyrų rengimą, vidaus peržiūras, sutartinių susitarimų priežiūrą ir finansinį valdymą. Numatoma veikla apima:

išorės paslaugų viešuosius pirkimus arba specialiųjų paslaugų susitarimą dėl techninės pagalbos įgyvendinant projektą;

finansinį ir sutartinį paslaugų, kurias UNOPS subrangos pagrindu paveda teikti trečiosios šalims, administravimą;

Tvarkaraštis: visą projekto trukmės laikotarpį.

5.   Numatomi rezultatai

Pradėjus intensyviau vykdyti UNVIM veiklą, numatomi projekto rezultatai yra šie:

užkirsti kelią draudžiamų objektų srautui į Jemeno Raudonosios jūros uostus;

sudaryti palankesnes sąlygas komercinių prekių laisvam srautui į Jemeno Raudonosios jūros uostus;

remti Jemeno Raudonosios jūros uostų korporaciją (Red Sea Ports Corporation) al Chudaidos, Salifo ir Ras Issa uostų veiklos valdymo ir inspektavimo srityse;

stiprinti pasitikėjimą tarptautinės laivybos bendruomenėje, numatant skaidrų ir efektyvų komercinių prekių patekimo į Jemeno Raudonosios jūros uostus procesą, nepaisant vykstančio konflikto;

remti Jemeno vyriausybę, patenkinant jos gyventojų poreikius apsirūpinti pagrindinėmis prekėmis, negalint tų poreikių patenkinti iš teikiamos humanitarinės pagalbos ir vietos šaltinių.

6.   Numatoma trukmė

Numatoma, kad projektas truks 12 mėnesių. Bus pasirašytas atitinkamas Komisijos ir UNOPS susitarimas dėl įnašo.

7.   Sąjungos matomumas

Būdamas atsakingas už techninį projekto įgyvendinimą, UNOPS užtikrins tinkamą Sąjungos finansinės paramos matomumą, pavyzdžiui, ataskaitose, renginiuose ar susitikimuose. Visi UNVIM dokumentai bus paženklinti ES vėliava. UNVIM/UNOPS tinkamai pažymės visą, naudojant ES lėšas, įsigytą įrangą, kuri nėra suvartojamos medžiagos, įskaitant žymėjimą ES logotipu. Kai dėl tokio žymėjimo galėtų būti pakenkta UNOPS privilegijoms ir imunitetams arba kiltų pavojus jo darbuotojų ar galutinių naudos gavėjų saugumui, bus taikomos tinkamos alternatyvios priemonės.

8.   ES dalyvavimas UNVIM iniciatyviniame komitete

UNVIM iniciatyvinį komitetą sudaro Saudo Arabijos Karalystė (atstovaujama EHOC ir Gynybos ministerijos), JAE, Jemeno vyriausybė (atstovaujama Džibutyje įsikūrusio UNVIM ryšių palaikymo pareigūno ir Transporto ministerijos atstovo), UNOPS ir JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuras. Kalbant apie Jungtines Amerikos Valstijas, Nyderlandus ir Jungtinę Karalystę, kurie tokiuose susitikimuose dalyvauja stebėtojų teisėmis kaip UNVIM paramos teikėjai, Sąjunga toliau dalyvaus kas mėnesį rengiamuose UNVIM iniciatyvinio komiteto susitikimuose.

9.   Ataskaitų teikimas

UNVIM/UNOPS kas mėnesį EIVT teiks ataskaitas, kuriose apžvelgs pažangą, padarytą siekiant įgyvendinti projekto rezultatus. Šios ataskaitos bus perduotos atitinkamam Tarybos organui.

EIVT teiks ataskaitas atitinkamam Tarybos organui apie kas mėnesį rengiamus UNVIM iniciatyvinio komiteto susitikimus.

UNVIM/UNOPS ketvirtines ataskaitas tiesiogiai teiks atitinkamam Tarybos organui Briuselyje.

Per šešis mėnesius nuo projekto įgyvendinimo laikotarpio pabaigos UNVIM/UNOPS pateiks galutinę aprašomąją ir finansinę ataskaitą.