10.1.2019   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 8/30


TARYBOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMAS (BUSP) 2019/29

2019 m. sausio 9 d.

kuriuo įgyvendinamas Sprendimas (BUSP) 2017/1775 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Malyje

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 31 straipsnio 2 dalį,

atsižvelgdama į 2017 m. rugsėjo 28 d. Tarybos sprendimą (BUSP) 2017/1775 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Malyje (1), ypač į jo 3 straipsnį,

atsižvelgdama į Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pasiūlymą,

kadangi:

(1)

2017 m. rugsėjo 28 d. Taryba priėmė Sprendimą (BUSP) 2017/1775;

(2)

2018 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sankcijų komitetas, įsteigtas pagal Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos 2374 (2017) 9 punktą, įtraukė dar tris asmenis į asmenų, kuriems taikomas draudimas keliauti, nustatytas Rezoliucijos 2374 (2017) 1–3 punktuose, sąrašą;

(3)

Sprendimo (BUSP) 2017/1775 priedas turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Sprendimo (BUSP) 2017/1775 priedas iš dalies keičiamas, kaip išdėstyta šio sprendimo priede.

2 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

Priimta Briuselyje 2019 m. sausio 9 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

G. CIAMBA


(1)  OL L 251, 2017 9 29, p. 23.


PRIEDAS

A.   1 straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų sąrašas

1.   Ahmoudou AG ASRIW (dar žinomas kaip: a) Amadou Ag Isriw, b) Ahmedou, c) Ahmadou, d) Isrew, e) Isereoui, f) Isriou)

Gimimo data: 1982 m. sausio 1 d.

Pilietybė: Malio

Adresas: a) Malis, b) Amasinas, Malis (ankstesnė buvimo vieta)

Įtraukimo į JT sąrašą data: 2018 m. gruodžio 20 d.

Kita informacija: lytis: vyras. Galbūt suimtas 2016 m. spalio mėn. Nigeryje. Tinklalapis: https://www.youtube.com/channel/UCu2efaIUosqEu1HEBs2zJIw

Papildoma informacija

2018 m. gruodžio 20 d. pagal Rezoliucijos 2374 (2017) 1 ir 3 punktus Ahmoudou Ag Asriw buvo įtrauktas į sąrašą dėl dalyvavimo karo veiksmuose bei Susitarimo pažeidimo, ir dėl veikimo Rezoliucijos 2374 (2017) 8 punkto a ir b papunkčiuose nustatytų asmenų ir subjektų vardu, jų nurodymu arba kitokios paramos jiems ir jų finansavimo, be kita ko, pasinaudojant pajamomis iš organizuoto nusikalstamumo, įskaitant narkotikų bei jų pirmtakų, kurių kilmės šalis yra Malis arba kurie gabenami per Malį tranzitu, gamybą ir neteisėtą prekybą, prekybą žmonėmis ir neteisėtą migrantų gabenimą, ginklų kontrabandą ir neteisėtą prekybą ginklais, taip pat neteisėtą prekybą kultūros objektais.

Ahmoudou Ag Asriw yra Groupe autodéfense touareg Imghad et allies (GATIA) (Tuaregų imghadų ir sąjungininkų savigynos grupė) vyresnysis vadas ir eidamas šias pareigas dalyvavo vadovaujant narkotikų gabenimo konvojams šiaurinėje Malio dalyje bent nuo 2016 m. spalio mėn., taip pat 2017 m. liepos mėn. ir 2018 m. balandžio mėn. pažeidžiant ugnies nutraukimo susitarimą Kidalio regione.

2018 m. balandžio mėn. A. A. Asriw kartu su vienu iš Mouvement arabe de l'Azawad (MAA) (Azavado arabų judėjimas) platformos narių vadovavo konvojui, iš Tabankorto per Amasiną, Kidalio regioną, į Nigerį gabenančiam keturias tonas kanapių dervos. Konvojų užpuolė Coordination des Mouvements de l'Azawad (Azavado judėjimų koordinavimas) nariai ir nenustatyti užpuolikai iš Nigerio. Po užpuolimo įvykusių susirėmimų metu buvo nužudyti trys kovotojai.

Taigi paskatintas konkurencijos dėl narkotikų konvojų, A. A. Asriw dalyvavo karo veiksmuose, kuriais pažeidžiamas 2015 m. Taikos ir susitaikymo Malyje susitarimas. Vadinasi, yra labai didelė tikimybė, kad dalyvaudamas vykdant neteisėtą prekybą narkotikais A. A. Asriw finansavo savo karines operacijas, įskaitant ugnies nutraukimo susitarimo pažeidimus.

2.   Mahamadou AG RHISSA (dar žinomas kaip: Mohamed Talhandak)

Gimimo data: 1983 m. sausio 1 d.

Pilietybė: Malio

Adresas: Kidalis, Malis

Įtraukimo į JT sąrašą data: 2018 m. gruodžio 20 d.

Kita informacija: lytis: vyras. 2017 m. spalio 1 d. Prancūzijos pajėgos surengė reidą jo namuose ir suėmė Ag Rhissa bei šešis jo šeimos narius.

Papildoma informacija

Mahamadou Ag Rhissa buvo įtrauktas į sąrašą 2018 m. gruodžio 20 d. pagal Rezoliucijos 2374 (2017) 1 ir 3 punktus dėl veiksmų, kuriais trukdoma arba trukdoma pernelyg ilgai delsiant, arba kuriais keliama grėsmė Susitarimo įgyvendinimui, dėl veikimo Rezoliucijos 2374 (2017) 8 punkto a ir b papunkčiuose nustatytų asmenų ir subjektų vardu, jų nurodymu arba kitokios paramos jiems ir jų finansavimo, be kita ko, pasinaudojant pajamomis iš organizuoto nusikalstamumo, įskaitant narkotikų bei jų pirmtakų, kurių kilmės šalis yra Malis arba kurie gabenami per Malį tranzitu, gamybą ir neteisėtą prekybą, prekybą žmonėmis ir neteisėtą migrantų gabenimą, ginklų kontrabandą ir neteisėtą prekybą ginklais, taip pat neteisėtą prekybą kultūros objektais, ir dėl veiksmų, kuriais pažeidžiama taikytina žmogaus teisių teisė arba tarptautinė humanitarinė teisė, arba veiksmų, kuriais pažeidžiamos žmogaus teisės, planavimo, vadovavimo jiems arba jų vykdymo (įskaitant veiksmus, kurie nukreipti prieš civilius gyventojus, įskaitant moteris ir vaikus), vykdant smurto veiksmus, įskaitant žudymą, luošinimą, kankinimą, žaginimą ar kitokį seksualinį smurtą, grobimą, priverstinį dingimą, priverstinį perkėlimą arba išpuolius prieš mokyklas, ligonines, religines vietas ar vietas, kuriose civiliai gyventojai ieško prieglobsčio.

Mahamadou Ag Rhissa, dar žinomas kaip Mohamed Talhandak, yra Kidalio regione įtakingas verslininkas ir Haut conseil pour l'unicité de l'Azawad (HCUA) (Azavado vienybės aukščiausioji taryba) narys. 2016 m. jis atstovavo Coordination des mouvements de l'Azawad (CMA) (Azavado judėjimų koordinavimas) Bamake vykusiuose susitikimuose dėl 2015 m. Taikos ir susitaikymo susitarimo įgyvendinimo.

Ag Rhissa pradėjo veiklą nuo neteisėtos prekybos nafta tarp Alžyro ir Kidalio ir perėjo prie neteisėto migrantų gabenimo per pasienio miestą Talhandaką kontrolės. Migrantai patvirtino, kad Ag Rhissa užsiėmė piktnaudžiavimo praktika, įskaitant priverčiamąjį darbą, fizines bausmes ir įkalinimą. Ag Rhissa vykdė bent dviejų moterų seksualinį išnaudojimą ir sudarė jam palankesnes sąlygas; moterys buvo paleistos tik sumokėjus 150 000–175 000 CFA frankų (300–350 USD).

2017 m. spalio 1 d. Barkhano pajėgos surengė reidą dviejuose jo namuose Kidalio regione remdamosi įtarimais, kad jis turi ryšių su teroristų tinklais. Ag Rhissa buvo trumpam suimtas. Įtariama, kad 2017 m. lapkričio 4 d. jis dalyvavo Malio ir Alžyro pasienio regione įvykusiame teroristų ginkluotos grupuotės susitikime.

Ag Rhissa, kaip oficialaus CMA atstovo taikos procese, dalyvavimas teroristinėje veikloje, organizuotame nusikalstamume ir vykdant žmogaus teisių pažeidimus kelia grėsmę Susitarimo įgyvendinimui ir kenkia HCUA, kaip derybų partnerio, patikimumui.

3.   Mohamed OUSMANE MOHAMEDOUNE (dar žinomas kaip: a) Ousmane Mahamadou, b) Mohamed Ousmane)

Laipsnis: šeichas

Gimimo data: 1972 m. balandžio 16 d.

Gimimo vieta: Malis

Pilietybė: Malio

Įtraukimo į JT sąrašą data: 2018 m. gruodžio 20 d.

Kita informacija: lytis: vyras. Fizinių požymių apibūdinimas: akių spalva: ruda, plaukų spalva: juoda. Tel.: + 223 60 36 01 01. Kalbos, kuriomis kalba: arabų ir prancūzų. Skiriamosios žymos: akiniai.

Papildoma informacija

Mohamed Ousmane Ag Mohamedoune buvo įtrauktas į sąrašą 2018 m. gruodžio 20 d. pagal Rezoliucijos 2374 (2017) 1 ir 3 punktus dėl veiksmų, kuriais trukdoma arba trukdoma pernelyg ilgai delsiant, arba kuriais keliama grėsmė Susitarimo įgyvendinimui, ir už jo dalyvavimą planuojant, vadovaujant, remiant ar vykdant išpuolius prieš: i) įvairius Susitarime nurodytus subjektus, įskaitant vietos, regionines ir valstybines institucijas, bendro patruliavimo ekipažus ir Malio saugumo ir gynybos pajėgas; ii) MINUSMA taikdarius ir kitus JT bei susijusius darbuotojus, įskaitant ekspertų grupės narius; iii) tarptautines saugumo pajėgas, įskaitant FC-G5S, Europos Sąjungos misijas ir Prancūzijos pajėgas.

Mohamed Ousmane Ag Mohamedoune (toliau – Mohamed Ousmane) yra Coalition pour le Peuple de l'Azawad (CPA) (Azavado liaudies koalicija), kuri buvo įsteigta 2014 m. kaip nuo Mouvement National de Libération de l'Azawad (MNLA) (Azavado išlaisvinimo nacionalinis judėjimas) atskilusi grupė, Generalinis sekretorius. Mohamed Ousmane perėmė vadovavimą CPA 2015 m. birželio mėn. ir nuo 2016 m. įsteigė kelias karines bazes bei kontrolės punktus Timbuktu regione, visų pirma Soumpi ir Echelyje.

2017 m. ir 2018 m. Mohamed Ousmane karinis štabo viršininkas ir kiti CPA ginkluoti elementai dalyvavo mirtinuose išpuoliuose prieš Malio saugumo ir ginkluotąsias pajėgas Soumpi srityje. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė Jamaat Nosrat al Islam wal Muslimin (JNIM) teroristinė grupė, vadovaujama Iyad Ag Ghali, kuris buvo įtrauktas į ISIL/„Al-Qaida“ skirtų sankcijų sąrašą, kuris sudarytas ir palaikomas pagal Saugumo Tarybos rezoliucijas 1267/1989/2253.

2017 m. Mohamed Ousmane taip pat įsteigė platesnį atskilusių grupių aljansą Coalition des Mouvements de l'Entente (CME) (Vienybės judėjimų koalicija) ir jam pirmininkavo. 2018 m. balandžio 30 d. Tinaoukere (Gao regionas) Mohamed Ousmane surengė pirmą CME konferenciją, kurioje jis buvo paskirtas CME atstovu spaudai. Steigiamojoje konferencijoje CME atvirai oficialiame pareiškime pagrasino dėl Taikos ir susitaikymo Malyje susitarimo įgyvendinimo.

CME taip pat dalyvavo kliudymo veikloje siekiant vilkinti Susitarimo įgyvendinimą darydama spaudimą Malio Vyriausybei ir tarptautinei bendruomenei, kad CME būtų įtraukta į įvairius mechanizmus, nustatytus Susitarimu.

B.   2 straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų ir subjektų sąrašas