8.4.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 88/18


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2010 m. kovo 31 d.

dėl ataskaitinio klausimyno, susijusio su Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 166/2006 dėl Europos išleidžiamų ir perduodamų teršalų registro sukūrimo ir iš dalies keičiančiu Tarybos direktyvas 91/689/EEB ir 96/61/EB

(pranešta dokumentu Nr. C(2010) 1955)

(Tekstas svarbus EEE)

(2010/205/ES)

EUROPOS KOMISIJA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2006 m. sausio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 166/2006 dėl Europos išleidžiamų ir perduodamų teršalų registro sukūrimo ir iš dalies keičiantį Tarybos direktyvas 91/689/EEB ir 96/61/EB (1), ypač į jo 16 straipsnį,

atsižvelgdama į 1991 m. gruodžio 23 d. Tarybos direktyvą 91/692/EEB, standartizuojančią ir racionalizuojančią ataskaitas apie tam tikrų su aplinka susijusių direktyvų įgyvendinimą (2),

kadangi:

(1)

Reglamento (EB) Nr. 166/2006 16 straipsnio 1 dalyje reikalaujama pateikti reglamento įgyvendinimo ataskaitą, pagrįstą paskutinių trejų ataskaitinių metų informacija ir parengtą Reglamento (EB) Nr. 166/2006 16 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

(2)

Reglamento (EB) Nr. 166/2006 16 straipsnio 2 dalyje reikalaujama, kad ataskaita būtų parengta remiantis klausimynu, kurį Komisija sudarė padedama pagal reglamento 19 straipsnio 1 dalį įsteigto komiteto.

(3)

Pirmoji ataskaita apima 2007–2009 m. laikotarpį.

(4)

Šiame sprendime numatytos priemonės atitinka komiteto nuomonę, išreikštą pagal reglamento 19 straipsnį,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Valstybės narės rengia ataskaitą, kuri turi būti pateikta Komisijai pagal Reglamento (EB) Nr. 166/2006 16 straipsnio 1 dalį, remdamosi šio sprendimo priede pateiktu ataskaitiniu klausimynu.

2 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje 2010 m. kovo 31 d.

Komisijos vardu

Janez POTOČNIK

Komisijos narys


(1)  OL L 33, 2006 2 4, p. 1.

(2)  OL L 377, 1991 12 31, p. 48.


PRIEDAS

ATASKAITINIS KLAUSIMYNAS

Papildoma informacija, kurią pagal Reglamento (EB) Nr. 166/2006 dėl Europos išleidžiamų ir perduodamų teršalų registro sukūrimo ir iš dalies keičiančio Tarybos direktyvas 91/689/EEB ir 96/61/EB 16 straipsnį turi pateikti valstybės narės

Bendros pastabos:

Šiame klausimyne pateikti su E-IPTR reglamento įgyvendinimu per pastaruosius trejus ataskaitinius metus susiję klausimai, į kuriuos turi atsakyti valstybės narės.

Atsakymus į klausimyną valstybės narės pateikia elektronine forma.

1.   BENDRAS APIBŪDINIMAS

Pateikite trumpą informaciją apie šios ataskaitos ruošimo procesą, nurodydami, kokio tipo valstybės institucijos dalyvavo ruošiant ataskaitą.

2.   TEISINĖS PRIEMONĖS, KURIOMIS REMIANTIS SUKURTA PRTR SISTEMA (5 IR 20 STRAIPSNIAI)

Nurodykite teisines, reguliavimo ir kitas priemones, kuriomis remiantis įsteigtas integruotasis išleidžiamų ir perduodamų teršalų registras.

Visų pirma apibūdinkite valstybių narių pagal 20 straipsnio nuostatas priimtas priemones, padedančias užtikrinti, kad sankcijų taikymo taisyklės būtų veiksmingos, proporcingos ir atgrasančios, ir pasidalykite priemonių taikymo patirtimi.

3.   ATASKAITŲ TEIKIMO REIKALAVIMAI, OBJEKTŲ NUSTATYMAS, KOMPETENTINGOS INSTITUCIJOS IR DUOMENYS, KURIUOS REIKIA PATEIKTI (5 STRAIPSNIS)

Nurodykite teisines, reguliavimo ir kitas priemones, kuriomis remiantis nustatomi IPTR ataskaitų teikimo reikalavimai.

Visų pirma apibūdinkite, kokioms kompetentingoms institucijoms pavesta nustatyti E-IPTR objektus ir rinkti informaciją apie teršalus, išleidžiamus iš taškinių šaltinių. Apibūdinkite ataskaitų teikimo reikalavimus ir IPTR duomenų rinkimo procesą savo šalyje ir pasinaudodami toliau pateikiama lentele nurodykite, kokio tipo institucijos dalyvauja ir už kuriuos tvirtinimo veiksmus jos atsakingos.

 

Institucinis procesas. Kiekvienos institucijos vykdomi tvirtinimo veiksmai

 

Objektas: …

 

Vietos valdžios institucijos: …

 

Regionų valdžios institucija: …

 

Nacionalinės valdžios institucija: …

 

Aplinkos ministerija: …

4.   IPTR ATASKAITŲ TEIKIMO PRAKTIKA (5 STRAIPSNIS)

Kiekvienam ataskaitiniam laikotarpiui, praėjusiam nuo paskutinio ataskaitinio klausimyno pateikimo, nurodykite:

a)

ataskaitų kompetentingoms valdžios institucijoms teikimo terminus;

b)

kokių kyla sunkumų, susijusių su ataskaitų teikimo terminų laikymusi: ar operatoriai iš tiesų laikėsi ataskaitų teikimo terminų ir ar informacija registre viešai paskelbta laiku. Jei buvo vėluojama, nurodykite vėlavimo priežastis;

c)

palyginti su operatorių spausdintine forma pateiktais duomenimis, kokia ataskaitų dalis pateikta elektronine forma; apibūdinkite, kaip teikiamos ataskaitos ir kokiomis priemonėmis gali naudotis operatoriai ir kompetentingos institucijos;

d)

pagrindinius operatoriams ir kompetentingoms institucijoms dėl IPTR duomenų teikimo kylančius sunkumus (atsakydami pateikite valdžios institucijų nuomonę).

5.   DUOMENŲ KOKYBĖS UŽTIKRINIMAS IR VERTINIMAS (9 STRAIPSNIO 1, 2 IR 3 DALYS)

Apibūdinkite taisykles, procedūras ir priemones, kurios padeda užtikrinti pagal E-IPTR teikiamų duomenų kokybę, ir nurodykite, kaip jomis remiantis galima vertinti teikiamų duomenų kokybę.

Visų pirma pateikite informaciją apie:

a)

kompetentingų institucijų atliktą vertinimą, kuriame vertinama, ar operatorių pateikti duomenys yra išsamūs, nuoseklūs ir patikimi;

b)

kompetentingų institucijų priimtas metodikas ir procedūras, kurias taikant teikiami geresnės kokybės duomenys.

6.   GALIMYBĖ VISUOMENEI SUSIPAŽINTI SU IPTR DUOMENIMIS (10 STRAIPSNIO 2 DALIS)

Apibūdinkite, kokių veiksmų imtasi, kad visuomenei būtų sudarytos geresnės sąlygos susipažinti su registre esančia informacija.

Visų pirma pateikite šią informaciją:

Jei Europos IPTR esanti informacija nėra visuomenei lengvai prieinama tiesioginėmis elektroninėmis priemonėmis, kokių priemonių imtasi, kad viešai prieinamose vietose būtų sudarytos geresnės sąlygos susipažinti su registru.

7.   KONFIDENCIALUMAS (7 STRAIPSNIO 2 DALIS, 11 STRAIPSNIS)

Jei tam tikra informacija laikoma konfidencialia, nurodykite informacijos rūšis, kodėl ir kiek dažnai ji neskelbiama. Visų pirma glaustai nurodykite:

a)

kokių rūšių duomenys laikomi konfidencialias;

b)

pagrindines konfidencialumo prašymo priežastis;

c)

konfidencialių duomenų turinčių objektų skaičių, suskirstytą pagal I priede nurodytas veiklos rūšis, ir bendrą ataskaitas teikiančių objektų skaičių, suskirstytą pagal I priede nurodytas veiklos rūšis.

Pateikite pastabų apie praktinę patirtį ir sunkumus, kurių kyla, kai pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2003/4/EB 4 straipsnį nagrinėjami konfidencialumo prašymai, visų pirma susiję su informacija dėl III priede apibrėžtų išleidžiamų ir perduodamų teršalų.