17.4.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 107/60


POLITINIO IR SAUGUMO KOMITETO SPRENDIMAS CHAD/2/2008

2008 m. kovo 18 d.

dėl prie Europos Sąjungos karinės operacijos Čado Respublikoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje Prisidedančių šalių komiteto sudarymo

(2008/313/BUSP)

POLITINIS IR SAUGUMO KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 25 straipsnio trečią pastraipą,

atsižvelgdamas į 2007 m. spalio 15 d. Tarybos bendruosius veiksmus 2007/677/BUSP dėl Europos Sąjungos karinės operacijos Čado Respublikoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje (1) (Operacija EUFOR Tchad/RCA), ypač į jų 10 straipsnio 5 dalį,

kadangi:

(1)

Pagal Bendrųjų veiksmų 2007/677/BUSP 10 straipsnio 5 dalį Taryba įgaliojo Politinį ir saugumo komitetą (PSK) priimti atitinkamus sprendimus dėl prie Operacijos EUFOR Tchad/RCA Prisidedančių šalių komiteto sudarymo.

(2)

2000 m. gruodžio 7, 8 ir 9 d. Nicos ir 2002 m. spalio 24 ir 25 d. Briuselio Europos Vadovų Tarybos išvadose nustatyta trečiųjų valstybių dalyvavimo krizių valdymo operacijose ir Prisidedančių šalių komiteto įsteigimo tvarka.

(3)

Prisidedančių šalių komitetas bus vienas svarbiausių elementų vykdant kasdienį Operacijos EUFOR Tchad/RCA valdymą. Tai bus pagrindinis forumas, kuriame prisidedančios valstybės bendrai spręs klausimus, susijusius su jų pajėgų panaudojimu operacijoje. Politinis ir saugumo komitetas, vykdantis operacijos politinę priežiūrą ir jai strategiškai vadovaujantis, atsižvelgs į Prisidedančių šalių komiteto nuomonę.

(4)

Pagal prie Europos Sąjungos sutarties ir Europos bendrijos steigimo sutarties pridėto Protokolo dėl Danijos pozicijos 6 straipsnį Danija nedalyvauja rengiant ir įgyvendinant su gynyba susijusius Europos Sąjungos sprendimus bei veiksmus,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

Įsteigimas ir kompetencija

Šiuo sprendimu įsteigiamas prie Europos Sąjungos karinės operacijos Čado Respublikoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje Prisidedančių šalių komitetas (toliau – PŠK). Jo kompetencija nustatyta Nicos ir Briuselio Europos Vadovų Tarybos išvadose.

2 straipsnis

Sudėtis

1.   PŠK nariai yra:

visų valstybių narių atstovai;

priede nurodytų operacijoje dalyvaujančių ir kariniu atžvilgiu reikšmingai prie jų prisidedančių trečiųjų valstybių atstovai.

2.   ES operacijos vadas, Europos Sąjungos karinio štabo generalinis direktorius ar jų atstovai ir Komisijos atstovai dalyvauja PŠK posėdžiuose.

3.   Tam tikrais atvejais tretieji asmenys gali būti kviečiami dalyvauti atitinkamose diskusijų dalyse.

3 straipsnis

Pirmininkavimas

Nedarant poveikio pirmininkaujančios valstybės narės prerogatyvoms, šiai operacijai įsteigtam PŠK pirmininkauja generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis arba jo atstovas, aktyviai konsultuodamasis su pirmininkaujančia valstybe nare ir padedamas Europos Sąjungos karinio komiteto pirmininko (CEUMC) arba jo atstovo.

4 straipsnis

Posėdžiai

1.   Pirmininkas reguliariai šaukia PŠK posėdžius. Neeiliniai posėdžiai, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, gali būti šaukiami pirmininko iniciatyva arba nario prašymu.

2.   Pirmininkas iš anksto išsiuntinėja preliminarią posėdžio darbotvarkę ir susijusius dokumentus. Po kiekvieno posėdžio išsiuntinėjami jo protokolai.

5 straipsnis

Procedūra

1.   Išskyrus šio straipsnio 3 dalyje numatytus atvejus ir neapribojant Politinio ir saugumo komiteto kompetencijos bei ES operacijos vado pareigų,

PŠK sprendimus dėl kasdienio operacijos valdymo prie operacijos prisidedančių valstybių atstovai priima vienbalsiai;

PŠK rekomendacijas dėl galimų veiklos planavimo pakeitimų, įskaitant galimą tikslų keitimą, PŠK nariai teikia vienbalsiai.

Nario susilaikymas balsuojant neturi įtakos balsų vieningumui.

2.   Pirmininkas nustato, ar dalyvauja valstybių, turinčių teisę dalyvauti svarstymuose, atstovų dauguma.

3.   Visi procedūriniai klausimai sprendžiami paprasta posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma.

4.   Danija nedalyvauja priimant PŠK sprendimus.

6 straipsnis

Konfidencialumas

1.   PŠK posėdžiams ir protokolams taikomi Tarybos saugumo nuostatai. PŠK atstovai turi turėti atitinkamą patikimumo patikrinimo pažymėjimą.

2.   PŠK svarstymų medžiagos atžvilgiu taikoma profesinės paslapties pareiga, išskyrus atvejus, kai PŠK vienbalsiai nusprendžia kitaip.

7 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Priimta Briuselyje, 2008 m. kovo 18 d.

Politinio ir saugumo komiteto vardu

Pirmininkė

M. IPAVIC


(1)  OL L 279, 2007 10 23, p. 21.


PRIEDAS

2 straipsnio 1 dalyje nurodytų trečiųjų valstybių sąrašas

Albanija