02015R2403 — LT — 28.06.2018 — 002.001


Šis tekstas yra skirtas tik informacijai ir teisinės galios neturi. Europos Sąjungos institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį. Autentiškos atitinkamų teisės aktų, įskaitant jų preambules, versijos skelbiamos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir pateikiamos svetainėje „EUR-Lex“. Oficialūs tekstai tiesiogiai prieinami naudojantis šiame dokumente pateikiamomis nuorodomis

►B

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) 2015/2403

2015 m. gruodžio 15 d.

kuriuo nustatomos bendrosios deaktyvacijos standartų ir metodų gairės siekiant užtikrinti, kad deaktyvuoti šaunamieji ginklai būtų visiškai netinkami naudoti

(Tekstas svarbus EEE)

(OL L 333 2015.12.19, p. 62)

Iš dalies keičiamas:

 

 

Oficialusis leidinys

  Nr.

puslapis

data

 M1

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) 2017/1204 2017 m. liepos 5 d.

  L 173

12

6.7.2017

►M2

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) 2018/337 2018 m. kovo 5 d.

  L 65

1

8.3.2018




▼B

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) 2015/2403

2015 m. gruodžio 15 d.

kuriuo nustatomos bendrosios deaktyvacijos standartų ir metodų gairės siekiant užtikrinti, kad deaktyvuoti šaunamieji ginklai būtų visiškai netinkami naudoti

(Tekstas svarbus EEE)



1 straipsnis

Taikymo sritis

▼M2

1.  Šis reglamentas taikomas visų kategorijų šaunamiesiems ginklams, išvardytiems Direktyvos 91/477/EEB I priedo II dalyje.

▼B

2.  Šis reglamentas neturi būti taikomas šaunamiesiems ginklams, deaktyvuotiems iki jo taikymo datos, jeigu šie šaunamieji ginklai nebuvo įvežti į kitą valstybę narę arba pateikti rinkai.

2 straipsnis

Deaktyvuoti šaunamuosius ginklus įgalioti asmenys ir subjektai

Ginklų deaktyvavimą vykdo viešieji ar privatieji asmenys arba nacionaliniais teisės aktais tą daryti įgalioti asmenys.

3 straipsnis

Šaunamųjų ginklų deaktyvavimo tikrinimas ir sertifikavimas

▼M2

1.  Valstybės narės paskiria kompetentingą valdžios instituciją, kad ji tikrintų, ar šaunamasis ginklas deaktyvuojamas laikantis I priede pateiktų techninių specifikacijų (toliau – tikrinantysis subjektas).

▼B

2.  Jeigu tikrinančiajam subjektui taip pat leidžiama deaktyvuoti šaunamuosius ginklus, valstybės narės užtikrina, kad minėtos funkcijos būtų aiškiai atskirtos nuo šio subjekto viduje jas atliekančių asmenų funkcijų.

3.  Komisija savo interneto svetainėje skelbia valstybių narių paskirtų tikrinančiųjų subjektų sąrašą, įskaitant išsamią informaciją apie tikrinantįjį subjektą ir jo simbolį, taip pat kontaktinę informaciją.

4.  Kai šaunamasis ginklas deaktyvuojamas laikantis I priede pateiktų techninių specifikacijų, tikrinantysis subjektas išduoda šaunamojo ginklo savininkui III priede pateikto pavyzdžio deaktyvacijos sertifikatą. Visa informacija deaktyvacijos sertifikate pateikiama valstybės narės, kurioje buvo išduotas deaktyvacijos sertifikatas, kalba ir anglų kalba.

5.  Deaktyvuoto šaunamojo ginklo savininkas saugo deaktyvacijos sertifikatą neribotą laiką. Jei deaktyvuotas šaunamasis ginklas pateikiamas rinkai, prie jo pridedamas deaktyvacijos sertifikatas.

6.  Valstybės narės užtikrina, kad įrašai apie deaktyvuotų šaunamųjų ginklų sertifikatus su nurodyta deaktyvacijos data ir sertifikatų numeriais būtų saugomi mažiausiai 20 metų.

4 straipsnis

Pagalbos prašymai

Bet kuri valstybė narė gali kreiptis pagalbos į deaktyvuoti šaunamuosius ginklus įgaliotus subjektus arba į kitos valstybės narės paskirtus tikrinančiuosius subjektus, kad galėtų atitinkamai deaktyvuoti šaunamąjį ginklą arba patikrinti, ar tai buvo atlikta. Jeigu prašymas yra susijęs su šaunamojo ginklo deaktyvavimo patikrinimu ir jis priimamas, pagalbą suteikiantis tikrinantysis subjektas išduoda deaktyvacijos sertifikatą pagal 3 straipsnio 4 dalį.

▼M2

5 straipsnis

Deaktyvuotų šaunamųjų ginklų žymėjimas

Deaktyvuoti šaunamieji ginklai pažymimi II priede nurodyto pavyzdžio bendru unikaliu, rodančiu, kad jie buvo deaktyvuoti laikantis I priede nustatytų techninių specifikacijų. Tikrinantysis subjektas žymenį pažymi ant visų deaktyvuojant šaunamąjį ginklą pakeistų dalių, ir šis žymuo turi atitikti šiuos kriterijus:

a) jis turi būti aiškiai matomas ir nepašalinamas;

b) jame turi būti informacija apie valstybę narę, kurioje buvo atlikta deaktyvacija ir apie deaktyvaciją patvirtinusį tikrinantįjį subjektą;

c) turi išlikti originalus (-ūs) šaunamojo ginklo serijos numeris (-iai).

▼B

6 straipsnis

Papildomos deaktyvacijos priemonės

1.  Valstybės narės gali imtis papildomų šaunamųjų ginklų deaktyvavimo savo teritorijose priemonių, kuriomis viršijami I priede nustatytos techninės specifikacijos.

2.  Komisija su komitetu, įsteigtu pagal Direktyvą 91/477/EEB, reguliariai nagrinėja visas papildomas priemones, kurių imasi valstybės narės ir gali apsvarstyti galimybę tinkamu laiku pakeisti I priede nustatytas technines specifikacijas.

7 straipsnis

Deaktyvuotų šaunamųjų ginklų vežimas Sąjungos viduje

1.  Deaktyvuoti šaunamieji ginklai gali būti įvežti į kitą valstybę narę tik jeigu jie pažymėti bendru unikaliu žymeniu ir prie jų pridėtas deaktyvacijos sertifikatas, kaip nustatyta šiame reglamente.

2.  Valstybės narės pripažįsta kitoje valstybėje narėje išduotą deaktyvacijos sertifikatą, jeigu jis atitinka šiame reglamente nustatytus reikalavimus. Tačiau pagal 6 straipsnį papildomas priemones ėmusios taikyti valstybės narės gali reikalauti pateikti įrodymus, kad į jų teritorijas įvežtiems deaktyvuotiems šaunamiesiems ginklams buvo taikomos minėtos papildomos priemonės.

8 straipsnis

Pranešimo reikalavimai

Valstybės narės praneša Komisijai apie priimtas bet kokias šio reglamento taikymo srities priemones, taip pat bet kokias papildomas priemones, nustatytas pagal 6 straipsnį. Šiuo tikslu valstybės narės taiko Direktyvoje (ES) 2015/1535 nustatytą pranešimų teikimo tvarką.

9 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2016 m. balandžio 8 d.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

▼M2




I PRIEDAS

Šaunamųjų ginklų deaktyvavimo techninės specifikacijos

 Deaktyvavimo operacijos, atliekamos tam, kad šaunamieji ginklai būtų padaryti visiškai netinkamais naudoti, aprašomos trijose lentelėse:

 

 I lentelėje išvardijami įvairūs šaunamųjų ginklų tipai,

 II lentelėje išdėstomi pagrindiniai principai, kuriais turi būti vadovaujamasi siekiant padaryti šaunamuosius ginklus visiškai netinkamais naudoti;

 III lentelėje pagal šaunamųjų ginklų tipus aprašomos konkrečios operacijos, kurios turi būti atliktos tam, kad šaunamieji ginklai būtų padaryti visiškai netinkamais naudoti.

 Šaunamųjų ginklų deaktyvavimo techninės specifikacijos turėtų užkirsti kelią ginklų šaunamosios funkcijos atkūrimui naudojantis įprastais įrankiais.

 Šaunamųjų ginklų deaktyvavimo techninės specifikacijos iš esmės yra susijusios su jų pagrindinių dalių deaktyvavimu, kaip nustatyta Direktyvoje 91/477/EEB. I priede pateiktos šaunamųjų ginklų deaktyvavimo techninės specifikacijos taip pat taikomos šaunamųjų ginklų vamzdžių, kurie kaip atskiri objektai yra skirti techniškai tvirtinti ar montuoti prie šaunamojo ginklo rėmo, deaktyvavimui.

 Siekdama užtikrinti teisingą ir vienodą šaunamųjų ginklų deaktyvavimo operacijų atlikimą, Komisija, bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, parengia apibrėžtis.

I lentelė

Šaunamųjų ginklų tipų sąrašas



Šaunamųjų ginklų tipai

1

Pistoletai (vienašūviai, pusiau automatiniai)

2

Revolveriai (įskaitant būgninius (grūstuvinius) revolverius)

3

Vienašūviai ilgieji šaunamieji ginklai (neatlaužiami)

4

Atlaužiami šaunamieji ginklai (pvz., lygiavamzdžiai, graižtviniai, kombinuotieji šaunamieji ginklai, šaunamieji ginklai su svyruojančiu/atlenkiamu užraktu, trumpieji ir ilgieji šaunamieji ginklai)

5

Pertaisomi ilgieji šaunamieji ginklai (lygiavamzdžiai, graižtviniai)

6

Pusiau automatiniai ilgieji šaunamieji ginklai (lygiavamzdžiai, graižtviniai)

7

Automatiniai šaunamieji ginklai, pvz., automatai (šturmo šautuvai), pistoletai kulkosvaidžiai ir kulkosvaidžiai, automatiniai pistoletai

8

Per vamzdžio laibgalį užtaisomi šaunamieji ginklai, įskaitant atlaužiamus šaunamuosius ginklus (išskyrus būgninius (grūstuvinius) revolverius)

II lentelė

Bendrieji principai

Privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, užkertamas kelias šaunamųjų ginklų pagrindinių dalių išardymui.

Pagal nacionalinės teisės aktus deaktyvavimo procesas galimas nacionalinei institucijai atlikus patikrinimą.

Įdėtinių dalių kietumas. Deaktyvuojantis subjektas turi užtikrinti, kad smaigų/kaiščių/strypų kietumas būtų bent 40 HRC ir kad virinimui naudojamos medžiagos garantuotų nuolatinį ir veiksmingą sukibimą.

III lentelė

Konkrečios operacijos pagal šaunamojo ginklo tipą



1.  PISTOLETAI (VIENAŠŪVIAI, PUSIAU AUTOMATINIAI)

1.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė per vamzdį, įskaitant šovinio lizdą, jei toks yra (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: graižtviniams vamzdžiams – tris kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis, lygiavamzdžių šautuvų vamzdžiams – du kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis).

1.2

Vamzdis. Visiems pistoletams, išskyrus atlaužiamus, per abi šovinio lizdo sieneles išgręžiama kiaurymė, per kurią perveriamas ir patikimai įvirinamas grūdinto plieno smaigas (diametras – didesnis kaip 50 % šovinio lizdo ir bent 4,5 mm). Tą patį smaigą galima panaudoti vamzdžio pritvirtinimui prie šovos mechanizmo. Taip pat vietoje to galima į šovinio lizdą įstatyti ir patikimai įvirinti šovinio tūtelės dydžio kaištį.

1.3

Vamzdis. Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

1.4

Vamzdis. Vamzdis turi būti visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą. Šiuo tikslu galima naudoti 1.2 punkte nurodytą smaigą.

1.5

Vamzdis. Prie pistoleto nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 1.1–1.4 ir 1.19 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

1.6

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Pašalinamas arba sutrumpinamas skiltuvas.

1.7

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą spynos (užrakto) priekinį paviršių. Užrakto rantai pašalinami arba iš esmės sumažinami.

1.8

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Skiltuvo anga užvirinama.

1.9

Užraktas. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą paviršių.

1.10

Užraktas. Pašalinamas skiltuvas.

1.11

Užraktas. Pašalinami užrakto rantai.

1.12

Užraktas. Jei taikoma, užrakto išmetimo langelio rakinančiosios briaunos vidus išpjaunamas taip, kad jo nupjovimo kampas būtų 45–75°.

1.13

Užraktas. Jei ginklo spyną galima nuimti nuo užrakto pagrindo, deaktyvuota ginklo spyna turi būti visam laikui pritvirtinta prie užrakto pagrindo.

1.14

Rėmas, uoksas. Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

1.15

Rėmas, uoksas. Abiejose rėmo pusėse išpjaunama bent 2/3 užrakto bėgelių.

1.16

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

1.17

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

1.18

Automatinė sistema. Supjaustant arba užvirinant sunaikinamas dujų stūmoklis, dujų vamzdelis ir dujų nuvedimo kamera.

1.19

Automatinė sistema. Jeigu nėra dujų stūmoklio, pašalinamas dujų vamzdelis. Jeigu vamzdis naudojamas kaip dujų stūmoklis, deaktyvuotas vamzdis privirinamas prie korpuso. Visais atvejais, jei taikoma, užvirinama vamzdžio dujų nuvedimo anga.

1.20

Šovinių dėtuvė. Priklausomai nuo ginklo tipo ir medžiagos, šovinių dėtuvė privirinama taškiniu būdu arba pritvirtinama kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, kad dėtuvės nebūtų galima ištraukti.

1.21

Šovinių dėtuvė. Jeigu šovinių dėtuvės nėra, suvirinimo taškai arba kitos tinkamos priemonės turi būti šovinių dėtuvės įstatymo vietoje arba dėtuvės fiksatorius turi būti apsaugotas taip, kad šovinių dėtuvės visiškai nebūtų įmanoma įdėti.

1.22

Duslintuvas (garso slopintuvas). Turi būti užkirstas kelias galimybei pašalinti duslintuvą (garso slopintuvą) nuo vamzdžio, šiuo tikslu naudojant grūdinto plieno smaigą ar privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, jei duslintuvas (garso slopintuvas) yra ginklo dalis.

1.23

Duslintuvas (garso slopintuvas). Jei įmanoma, pašalinamos visos duslintuvo vidinės dalys ir jų tvirtinimo elementai ir paliekamas tik korpusas. Išfrezuojamos kiaurymės, kurių diametras yra didesnis nei šaunamojo ginklo kalibras ir kurios išdėstomos išilgai kas 3 cm (trumpiems šaunamiesiems ginklams) arba 5 cm (ilgiems šaunamiesiems ginklams) per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą. Taip pat galima išfrezuoti bent 6 mm kiaurymę iš galo į priekį per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą.



2.  REVOLVERIAI (ĮSKAITANT BŪGNINIUS (GRŪSTUVINIUS) REVOLVERIUS)

2.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: bent

image

vamzdžio ilgio skaičiuojant nuo kūginės kreipiančiosios briaunos).

2.2

Vamzdis. Per abi vamzdžio sieneles (šalia kūginės kreipiančiosios briaunos) išgręžiama kiaurymė, per kurią perveriamas ir patikimai įvirinamas grūdinto plieno smaigas (diametras – didesnis kaip 50 % šovinio lizdo ir bent 4,5 mm). Tą patį smaigą galima panaudoti vamzdžio pritvirtinimui prie šovos mechanizmo. Taip pat, vietoje to, į vamzdį nuo būgnelio pusės galima patikimai įvirinti glaudžiai priglundantį grūdinto plieno kaištį (bent

image

 būgnelio kameros ilgio).

2.3

Vamzdis. Vamzdis turi būti visam laikui pritvirtintas prie rėmo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą. Šiuo tikslu galima naudoti 2.2 punkte nurodytą smaigą.

2.4

Vamzdis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 2.1–2.3 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

2.5

Būgnelis. Mechaniniu būdu pašalinamos visos vidinės būgnelio pertvaros bent per 2/3 jo ilgio. Pašalinama kuo daugiau vidinių būgnelio pertvarų, idealiu atveju – iki tūtelės diametro ir nepažeidžiant išorės sienelės.

2.6

Būgnelis. Jei įmanoma, būgnelis privirinamas, kad neatsiskirtų nuo rėmo arba, arba imamasi kitų tinkamų priemonių, dėl kurių būgnelio atskyrimas taptų neįmanomas, pavyzdžiui, naudojant smaigą.

2.7

Būgnelis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems būgneliams taikomos 2.5 punkto operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei būgnelius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

2.8

Rėmas, uoksas. Skiltuvo anga išplečiama, kad būtų tris kartus didesnė, palyginti su pirminiu jos dydžiu.

2.9

Rėmas, uoksas. Pašalinamas arba sutrumpinamas skiltuvas.

2.10

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

2.11

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

2.12

Duslintuvas (garso slopintuvas). Turi būti užkirstas kelias galimybei pašalinti duslintuvą (garso slopintuvą) nuo vamzdžio, šiuo tikslu naudojant grūdinto plieno smaigą ar privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, jei duslintuvas (garso slopintuvas) yra ginklo dalis.

2.13

Duslintuvas (garso slopintuvas). Jei įmanoma, pašalinamos visos duslintuvo vidinės dalys ir jų tvirtinimo elementai ir paliekamas tik korpusas. Išfrezuojamos kiaurymės, kurių diametras yra didesnis nei šaunamojo ginklo kalibras ir kurios išdėstomos išilgai kas 3 cm (trumpiems šaunamiesiems ginklams) arba 5 cm (ilgiems šaunamiesiems ginklams) per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą. Taip pat galima išfrezuoti bent 6 mm kiaurymę iš galo į priekį per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą.



3.  Vienašūviai ilgieji šaunamieji ginklai (neatlaužiami)

3.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė per vamzdį, įskaitant šovinio lizdą, jei toks yra (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: graižtviniams vamzdžiams – tris kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis, lygiavamzdžių šautuvų vamzdžiams – du kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis).

3.2

Vamzdis. Per abi šovinio lizdo sieneles išgręžiama kiaurymė, per kurią perveriamas ir patikimai įvirinamas grūdinto plieno smaigas (diametras – didesnis kaip 50 % šovinio lizdo ir bent 4,5 mm). Tą patį smaigą galima panaudoti vamzdžio pritvirtinimui prie šovos mechanizmo. Taip pat vietoje to galima į šovinio lizdą įstatyti ir patikimai įvirinti šovinio tūtelės dydžio kaištį.

3.3

Vamzdis. Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

3.4

Vamzdis. Vamzdis turi būti visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą. Šiuo tikslu galima naudoti 3.2 punkte nurodytą smaigą.

3.5

Vamzdis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 3.1–3.4 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

3.6

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Pašalinamas arba sutrumpinamas skiltuvas.

3.7

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą spynos (užrakto) priekinį paviršių. Užrakto rantai pašalinami arba iš esmės sumažinami.

3.8

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Skiltuvo anga užvirinama.

3.9

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

3.10

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

3.11

Duslintuvas (garso slopintuvas). Turi būti užkirstas kelias galimybei pašalinti duslintuvą (garso slopintuvą) nuo vamzdžio, šiuo tikslu naudojant grūdinto plieno smaigą ar privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, jei duslintuvas (garso slopintuvas) yra ginklo dalis.

3.12

Duslintuvas (garso slopintuvas). Jei įmanoma, pašalinamos visos duslintuvo vidinės dalys ir jų tvirtinimo elementai ir paliekamas tik korpusas. Išfrezuojamos kiaurymės, kurių diametras yra didesnis nei šaunamojo ginklo kalibras ir kurios išdėstomos išilgai kas 3 cm (trumpiems šaunamiesiems ginklams) arba 5 cm (ilgiems šaunamiesiems ginklams) per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą. Taip pat galima išfrezuoti bent 6 mm kiaurymę iš galo į priekį per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą.



4.  ATLAUŽIAMI ŠAUNAMIEJI GINKLAI (PVZ., LYGIAVAMZDŽIAI, GRAIŽTVINIAI, KOMBINUOTIEJI ŠAUNAMIEJI GINKLAI, ŠAUNAMIEJI GINKLAI SU SVYRUOJANČIU/ATLENKIAMU UŽRAKTU, TRUMPIEJI IR ILGIEJI ŠAUNAMIEJI GINKLAI)

4.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė per vamzdį, įskaitant šovinio lizdą, jei toks yra (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: graižtviniams vamzdžiams – tris kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis, lygiavamzdžių šautuvų vamzdžiams – du kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis). Ginkluose, kurių vamzdyje nėra šovinio lizdo, išfrezuojama kiaurymė (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: bent

image

vamzdžio ilgio skaičiuojant nuo kūginės kreipiančiosios briaunos).

4.2

Vamzdis. Patikimai ir kuo arčiau spynos (užrakto) į šovinio lizdą įvirinamas glaudžiai priglundantis grūdinto plieno kaištis, kurio ilgis – bent 2/3 šovinio lizdo ilgio.

4.3

Vamzdis. Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

4.4

Vamzdis. Vamzdis turi būti visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

4.5

Vamzdis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 4.1–4.4 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

4.6

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

4.7

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

4.8

Šovos mechanizmas. Išfrezuojamas bent 60° smaigalio kampo kūgis, kad pagrindo diametras būtų lygus bent 10 mm arba spynos (užrakto) priekinio paviršiaus diametrui.

4.9

Šovos mechanizmas. Išimamas skiltuvas, jo angos diametras padidinamas iki bent 5 mm ir anga užvirinama.

4.10

Duslintuvas (garso slopintuvas). Turi būti užkirstas kelias galimybei pašalinti duslintuvą (garso slopintuvą) nuo vamzdžio, šiuo tikslu naudojant grūdinto plieno smaigą ar privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, jei duslintuvas (garso slopintuvas) yra ginklo dalis.

4.11

Duslintuvas (garso slopintuvas). Jei įmanoma, pašalinamos visos duslintuvo vidinės dalys ir jų tvirtinimo elementai ir paliekamas tik korpusas. Išfrezuojamos kiaurymės, kurių diametras yra didesnis nei šaunamojo ginklo kalibras ir kurios išdėstomos išilgai kas 3 cm (trumpiems šaunamiesiems ginklams) arba 5 cm (ilgiems šaunamiesiems ginklams) per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą. Taip pat galima išfrezuoti bent 6 mm kiaurymę iš galo į priekį per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą.



5.  PERTAISOMI ILGIEJI ŠAUNAMIEJI GINKLAI (LYGIAVAMZDŽIAI, GRAIŽTVINIAI)

5.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė per vamzdį, įskaitant šovinio lizdą, jei toks yra (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: graižtviniams vamzdžiams – tris kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis, lygiavamzdžių šautuvų vamzdžiams – du kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis). Ginkluose, kurių vamzdyje nėra šovinio lizdo, išfrezuojama kiaurymė (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: bent

image

vamzdžio ilgio skaičiuojant nuo kūginės kreipiančiosios briaunos).

5.2

Vamzdis. Per abi šovinio lizdo sieneles išgręžiama kiaurymė, per kurią perveriamas ir patikimai įvirinamas grūdinto plieno smaigas (diametras – didesnis kaip 50 % šovinio lizdo ir bent 4,5 mm). Tą patį smaigą galima panaudoti vamzdžio pritvirtinimui prie šovos mechanizmo. Taip pat vietoje to galima į šovinio lizdą įstatyti ir patikimai įvirinti šovinio tūtelės dydžio kaištį.

5.3

Vamzdis. Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

5.4

Vamzdis. Vamzdis turi būti visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą. Šiuo tikslu galima naudoti 5.2 punkte nurodytą smaigą.

5.5

Vamzdis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 5.1–5.4 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

5.6

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Pašalinamas arba sutrumpinamas skiltuvas.

5.7

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą spynos (užrakto) priekinį paviršių. Užrakto rantai pašalinami arba iš esmės sumažinami.

5.8

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Skiltuvo anga užvirinama.

5.9

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

5.10

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

5.11

Šovinių dėtuvė. Priklausomai nuo ginklo tipo ir medžiagos, šovinių dėtuvė privirinama taškiniu būdu arba pritvirtinama kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, kad dėtuvės nebūtų galima ištraukti.

5.12

Šovinių dėtuvė. Jeigu šovinių dėtuvės nėra, suvirinimo taškai arba kitos tinkamos priemonės turi būti šovinių dėtuvės įstatymo vietoje arba dėtuvės fiksatorius turi būti apsaugotas taip, kad šovinių dėtuvės visiškai nebūtų įmanoma įdėti.

5.13

Šovinių dėtuvė. Vamzdinių šovinių dėtuvių atveju vienu ar keliais grūdinto plieno smaigais perveriami ir visam laikui sujungiami šovinių dėtuvė, šovinio lizdas bei rėmas. Smaigas užvirinamas.

5.14

Duslintuvas (garso slopintuvas). Turi būti užkirstas kelias galimybei pašalinti duslintuvą (garso slopintuvą) nuo vamzdžio, šiuo tikslu naudojant grūdinto plieno smaigą ar privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, jei duslintuvas (garso slopintuvas) yra ginklo dalis.

5.15

Duslintuvas (garso slopintuvas). Jei įmanoma, pašalinamos visos duslintuvo vidinės dalys ir jų tvirtinimo elementai ir paliekamas tik korpusas. Išfrezuojamos kiaurymės, kurių diametras yra didesnis nei šaunamojo ginklo kalibras ir kurios išdėstomos išilgai kas 3 cm (trumpiems šaunamiesiems ginklams) arba 5 cm (ilgiems šaunamiesiems ginklams) per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą. Taip pat galima išfrezuoti bent 6 mm kiaurymę iš galo į priekį per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą.



6.  PUSIAU AUTOMATINIAI ILGIEJI ŠAUNAMIEJI GINKLAI (LYGIAVAMZDŽIAI, GRAIŽTVINIAI)

6.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė per vamzdį, įskaitant šovinio lizdą, jei toks yra (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: graižtviniams vamzdžiams – tris kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis, lygiavamzdžių šautuvų vamzdžiams – du kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis). Ginkluose, kurių vamzdyje nėra šovinio lizdo, išfrezuojama kiaurymė (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: bent

image

vamzdžio ilgio skaičiuojant nuo kūginės kreipiančiosios briaunos).

6.2

Vamzdis. Per abi šovinio lizdo sieneles išgręžiama kiaurymė, per kurią perveriamas ir patikimai įvirinamas grūdinto plieno smaigas (diametras – didesnis kaip 50 % šovinio lizdo ir bent 4,5 mm). Tą patį smaigą galima panaudoti vamzdžio pritvirtinimui prie šovos mechanizmo. Taip pat vietoje to galima į šovinio lizdą įstatyti ir patikimai įvirinti šovinio tūtelės dydžio kaištį.

6.3

Vamzdis. Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

6.4

Vamzdis. Vamzdis turi būti visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą. Šiuo tikslu galima naudoti 6.2 punkte nurodytą smaigą.

6.5

Vamzdis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 6.1–6.4 ir 6.12 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

6.6

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Pašalinamas arba sutrumpinamas skiltuvas.

6.7

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą spynos (užrakto) priekinį paviršių. Užrakto rantai pašalinami arba iš esmės sumažinami.

6.8

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Skiltuvo anga užvirinama.

6.9

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

6.10

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

6.11

Automatinė sistema. Supjaustant arba užvirinant sunaikinamas dujų stūmoklis, dujų vamzdelis ir dujų nuvedimo kamera.

6.12

Automatinė sistema. Jeigu nėra dujų stūmoklio, pašalinamas dujų vamzdelis. Jeigu vamzdis naudojamas kaip dujų stūmoklis, deaktyvuotas vamzdis privirinamas prie korpuso. Visais atvejais, jei taikoma, užvirinama vamzdžio dujų nuvedimo anga.

6.13

Automatinė sistema. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą spynos (užrakto) priekinį paviršių ir kitur, kad ginklo spynos (užrakto) masė sumažėtų bent 50 %, palyginti su pirmine mase. Ginklo spyna (užraktas) visam laikui pritvirtinama (s) prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

6.14

Automatinė sistema. Tais atvejais, kai užraktas yra integruotas į užrakto rėmą, užrakto rėmas turi būti sumažintas bent 50 % Užraktas turi būti visam laikui pritvirtintas prie užrakto rėmo, o užrakto rėmas – visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

6.15

Šovinių dėtuvė. Priklausomai nuo ginklo tipo ir medžiagos, šovinių dėtuvė privirinama taškiniu būdu arba pritvirtinama kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, kad dėtuvės nebūtų galima ištraukti.

6.16

Šovinių dėtuvė. Jeigu šovinių dėtuvės nėra, suvirinimo taškai arba kitos tinkamos priemonės turi būti šovinių dėtuvės įstatymo vietoje arba dėtuvės fiksatorius turi būti apsaugotas taip, kad šovinių dėtuvės visiškai nebūtų įmanoma įdėti.

6.17

Šovinių dėtuvė. Vamzdinių šovinių dėtuvių atveju vienu ar keliais grūdinto plieno smaigais perveriami ir visam laikui sujungiami šovinių dėtuvė, šovinio lizdas bei rėmas. Smaigas užvirinamas.

6.18

Duslintuvas (garso slopintuvas). Turi būti užkirstas kelias galimybei pašalinti duslintuvą (garso slopintuvą) nuo vamzdžio, šiuo tikslu naudojant grūdinto plieno smaigą ar privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, jei duslintuvas (garso slopintuvas) yra ginklo dalis.

6.19

Duslintuvas (garso slopintuvas). Jei įmanoma, pašalinamos visos duslintuvo vidinės dalys ir jų tvirtinimo elementai ir paliekamas tik korpusas. Išfrezuojamos kiaurymės, kurių diametras yra didesnis nei šaunamojo ginklo kalibras ir kurios išdėstomos išilgai kas 3 cm (trumpiems šaunamiesiems ginklams) arba 5 cm (ilgiems šaunamiesiems ginklams) per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą. Taip pat galima išfrezuoti bent 6 mm kiaurymę iš galo į priekį per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą.



7.  AUTOMATINIAI ŠAUNAMIEJI GINKLAI, PVZ., AUTOMATAI (ŠTURMO ŠAUTUVAI), PISTOLETAI KULKOSVAIDŽIAI IR KULKOSVAIDŽIAI, AUTOMATINIAI PISTOLETAI

7.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė per vamzdį, įskaitant šovinio lizdą, jei toks yra (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: graižtviniams vamzdžiams – tris kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis, lygiavamzdžių šautuvų vamzdžiams – du kartus didesnis nei šovinio lizdo ilgis).

7.2

Vamzdis. Per abi šovinio lizdo sieneles išgręžiama kiaurymė, per kurią perveriamas ir patikimai įvirinamas grūdinto plieno smaigas (diametras – didesnis kaip 50 % šovinio lizdo ir bent 4,5 mm). Tą patį smaigą galima panaudoti vamzdžio pritvirtinimui prie šovos mechanizmo. Taip pat vietoje to galima į šovinio lizdą įstatyti ir patikimai įvirinti šovinio tūtelės dydžio kaištį.

7.3

Vamzdis. Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

7.4

Vamzdis. Vamzdis turi būti visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą. Šiuo tikslu galima naudoti 7.2 punkte nurodytą smaigą.

7.5

Vamzdis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 7.1–7.3 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

7.6

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Pašalinamas arba sutrumpinamas skiltuvas.

7.7

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą spynos (užrakto) priekinį paviršių. Užrakto rantai pašalinami arba iš esmės sumažinami.

7.8

Ginklo spyna (užraktas), spynos (užrakto) galvutė. Skiltuvo anga užvirinama.

7.9

Užraktas (automatinių pistoletų). Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą paviršių.

7.10

Užraktas (automatinių pistoletų). Pašalinamas skiltuvas.

7.11

Užraktas (automatinių pistoletų). Pašalinami užrakto rantai.

7.12

Užraktas (automatinių pistoletų). Jei taikoma, užrakto išmetimo langelio rakinančiosios briaunos vidus išpjaunamas taip, kad jo nupjovimo kampas būtų 45–75°.

7.13

Užraktas (automatinių pistoletų). Jei ginklo spyną galima nuimti nuo užrakto pagrindo, deaktyvuota ginklo spyna turi būti visam laikui pritvirtinta prie užrakto pagrindo.

7.14

Rėmas, uoksas (automatinių pistoletų). Pašalinama vamzdžio nuožula, jei tokia yra.

7.15

Rėmas, uoksas (automatinių pistoletų). Abiejose rėmo pusėse išpjaunama bent 2/3 užrakto bėgelių.

7.16

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

7.17

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

7.18

Automatinė sistema. Supjaustant arba užvirinant sunaikinamas dujų stūmoklis, dujų vamzdelis ir dujų nuvedimo kamera.

7.19

Automatinė sistema. Jeigu nėra dujų stūmoklio, pašalinamas dujų vamzdelis. Jeigu vamzdis naudojamas kaip dujų stūmoklis, deaktyvuotas vamzdis privirinamas prie korpuso. Visais atvejais, jei taikoma, užvirinama vamzdžio dujų nuvedimo anga.

7.20

Automatinė sistema. Spynos (užrakto) priekinis paviršius nupjaunamas arba pašalinamas taip, kad nupjovimo kampas būtų 45–75°. Medžiaga turi būti pašalinama per visą spynos (užrakto) priekinį paviršių ir kitur, kad ginklo spynos (užrakto) masė sumažėtų bent 50 %, palyginti su pirmine mase. Ginklo spyna (užraktas) visam laikui pritvirtinami prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

7.21

Automatinė sistema. Tais atvejais, kai užraktas yra integruotas į užrakto rėmą, užrakto rėmas turi būti sumažintas bent 50 % Užraktas turi būti visam laikui pritvirtintas prie užrakto rėmo, o užrakto rėmas – visam laikui pritvirtintas prie šaunamojo ginklo privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

7.22

Šovinių dėtuvė. Priklausomai nuo ginklo tipo ir medžiagos, šovinių dėtuvė privirinama taškiniu būdu arba pritvirtinama kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, kad dėtuvės nebūtų galima ištraukti.

7.23

Šovinių dėtuvė. Jeigu šovinių dėtuvės nėra, suvirinimo taškai arba kitos tinkamos priemonės turi būti šovinių dėtuvės įstatymo vietoje arba dėtuvės fiksatorius turi būti apsaugotas taip, kad šovinių dėtuvės visiškai nebūtų įmanoma įdėti.

7.24

Šovinių dėtuvė. Vamzdinių šovinių dėtuvių atveju vienu ar keliais grūdinto plieno smaigais perveriami ir visam laikui sujungiami šovinių dėtuvė, šovinio lizdas bei rėmas. Smaigas užvirinamas.

7.25

Duslintuvas (garso slopintuvas). Turi būti užkirstas kelias galimybei pašalinti duslintuvą (garso slopintuvą) nuo vamzdžio, šiuo tikslu naudojant grūdinto plieno smaigą ar privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą, jei duslintuvas (garso slopintuvas) yra ginklo dalis.

7.26

Duslintuvas (garso slopintuvas). Jei įmanoma, pašalinamos visos duslintuvo vidinės dalys ir jų tvirtinimo elementai ir paliekamas tik korpusas. Išfrezuojamos kiaurymės, kurių diametras yra didesnis nei šaunamojo ginklo kalibras ir kurios išdėstomos išilgai kas 3 cm (trumpiems šaunamiesiems ginklams) arba 5 cm (ilgiems šaunamiesiems ginklams) per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą. Taip pat galima išfrezuoti bent 6 mm kiaurymę iš galo į priekį per korpusą atveriant išsiplėtimo kamerą.



8.  PER VAMZDŽIO LAIBGALĮ UŽTAISOMI ŠAUNAMIEJI GINKLAI, ĮSKAITANT ATLAUŽIAMUS ŠAUNAMUOSIUS GINKLUS (IŠSKYRUS BŪGNINIUS (GRŪSTUVINIUS) REVOLVERIUS)

8.1

Vamzdis. Išfrezuojama kiaurymė per vamzdį, įskaitant degimo kamerą, jei tokia yra (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: tris kartus didesnis nei kulkos skersmuo). Ginkluose, kurių vamzdyje nėra degimo kameros, išfrezuojama kiaurymė (plotis: didesnis nei

image

kalibro; ilgis: bent

image

vamzdžio ilgio skaičiuojant nuo kūginės kreipiančiosios briaunos).

8.2

Vamzdis. Šaunamiesiems ginklams, kurių vamzdyje yra degimo kamera, per abi degimo kameros sieneles išgręžiama kiaurymė, per kurią perveriamas ir patikimai įvirinamas grūdinto plieno smaigas (diametras – didesnis kaip 50 % šovinio lizdo ir bent 4,5 mm). Tą patį smaigą galima panaudoti vamzdžio pritvirtinimui prie šovos mechanizmo.

Šaunamiesiems ginklams, kurių vamzdyje nėra degimo kameros, į vamzdį nuo kūginės kreipiančiosios briaunos patikimai įvirinamas glaudžiai priglundantis grūdinto plieno kaištis (bent du kartus ilgesnis nei kulkos skersmuo).

8.3

Vamzdis. Prie ginklo nepritvirtintiems papildomiems vamzdžiams atliekamos 8.1–8.2 punktuose nurodytos operacijos. Be to, turi būti užkirstas kelias galimybei vamzdžius tvirtinti prie šaunamojo ginklo pjaunant, privirinant, pritvirtinant ar kitomis tinkamomis priemonėmis, užtikrinančiomis lygiavertį rezultatą.

8.4

Atlaužiamų šaunamųjų ginklų atveju: Išfrezuojamas bent 60° smaigalio kampo kūgis, kad pagrindo diametras būtų lygus bent 10 mm arba spynos (užrakto) priekinio paviršiaus diametrui.

8.5

Atlaužiamų šaunamųjų ginklų atveju: Išimamas skiltuvas, jo angos diametras padidinamas iki bent 5 mm ir anga užvirinama.

8.6

Paleidžiamasis mechanizmas. Sunaikinama fizinė sąsaja tarp nuleistuko ir gaiduko, skeliamosios užkabos ar užvediklio. Jei įmanoma, paleidžiamasis mechanizmas suvirinimo būdu sujungiamas su rėmu (uoksu). Jei toks paleidžiamojo mechanizmo sujungimas neįmanomas, paleidžiamasis mechanizmas pašalinamas, o ertmė užvirinama arba pripilama epoksidinės dervos.

8.7

Paleidžiamasis mechanizmas. Paleidžiamasis mechanizmas ir (arba) paleidžiamojo mechanizmo korpusas privirinami prie rėmo (uokso) (jei ginklo rėmas plieninis) arba priklijuojami prie rėmo (uokso) aukštai temperatūrai atspariais klijais (jei ginklo rėmas lengvųjų metalų arba polimerų).

8.8

Degimo kameros uždegimo kiaurymės, spengtis. Pašalinamos arba užvirinamos degimo kameros uždegimo kiaurymės, spengtis.

8.9

Atskiros (daugybinės) degimo kameros (išskyrus būgnelius): Šaunamiesiems ginklams su atskiromis ar daugybinėmis degimo kameromis mechaniniu būdu pašalinamos vidinės degimo kamerų pertvaros bent per 2/3 jų ilgio. Pašalinama kuo daugiau vidinių pertvarų, idealiu atveju – iki kalibro diametro.




II PRIEDAS

Deaktyvuotų šaunamųjų ginklų pažymėjimo žymeniu pavyzdys

image

(1) deaktyvacijos žymuo (visuose nacionaliniuose žymenyse paliekama „ES“)

(2) deaktyvacijos šalis (oficialus tarptautinis kodas);

(3) šaunamojo ginklo deaktyvavimą patvirtinusio subjekto simbolis;

(4) deaktyvacijos metai.

Visas žymuo bus pažymėtas tik ant šaunamojo ginklo rėmo, o deaktyvacijos žymuo (1) ir deaktyvacijos šalies kodas (2) bus pažymėti ant visų kitų pagrindinių dalių.




III PRIEDAS

Deaktyvuotų šaunamųjų ginklų sertifikato pavyzdys

(šis sertifikatas turėtų būti surašytas ant nesuklastojamojo popieriaus)



ES logotipas

 

Deaktyvacijos atitiktį patikrinusio ir patvirtinusio subjekto pavadinimas

Logotipas

DEAKTYVACIJOS SERTIFIKATAS

Sertifikato numeris:

Deaktyvacijos priemonės atitinka 2018 m. kovo 5 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2018/337 I priede nustatytų techninių šaunamųjų ginklų deaktyvacijos specifikacijų reikalavimus.

Deaktyvaciją atlikusio subjekto pavadinimas:

Šalis:

Deaktyvacijos sertifikato data (metai):

Deaktyvuoto šaunamojo ginklo gamintojas (prekės ženklas):

Tipas:

Markė (modelis):

Kalibras:

Serijos numeris (-iai):

Pastabos:

 

 

 

Oficialus ES deaktyvacijos žymuo

Atsakingo asmens vardas, pavardė, pareigos ir parašas

 

 

PASTABA. Šis sertifikatas yra svarbus dokumentas. Deaktyvuoto ginklo savininkas sertifikatą turi saugoti neribotą laiką. Šiame sertifikate nurodyto deaktyvuoto šaunamojo ginklo pagrindinės dalys turi būti paženklintos oficialiu patikros žymeniu; minėti žymenys negali būti pašalinti arba pakeisti.

ĮSPĖJIMAS. Pagal nacionalinius įstatymus deaktyvacijos sertifikato klastojimas gali būti laikomas nusikaltimu.