02012R0792 — LT — 19.01.2022 — 002.001


Šis tekstas yra skirtas tik informacijai ir teisinės galios neturi. Europos Sąjungos institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį. Autentiškos atitinkamų teisės aktų, įskaitant jų preambules, versijos skelbiamos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir pateikiamos svetainėje „EUR-Lex“. Oficialūs tekstai tiesiogiai prieinami naudojantis šiame dokumente pateikiamomis nuorodomis

►B

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) Nr. 792/2012

2012 m. rugpjūčio 23 d.

kuriuo nustatomos Tarybos reglamente (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą numatytų leidimų, sertifikatų ir kitų dokumentų modelių taisyklės ir iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 865/2006

(OL L 242 2012.9.7, p. 13)

Iš dalies keičiamas:

 

 

Oficialusis leidinys

  Nr.

puslapis

data

►M1

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) 2015/57 2015 m. sausio 15 d.

  L 10

19

16.1.2015

►M2

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) 2021/2281 2021 m. gruodžio 16 d.

  L 473

131

30.12.2021




▼B

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) Nr. 792/2012

2012 m. rugpjūčio 23 d.

kuriuo nustatomos Tarybos reglamente (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą numatytų leidimų, sertifikatų ir kitų dokumentų modelių taisyklės ir iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 865/2006



1 straipsnis

Bendrosios nuostatos

Šiame reglamente apibūdinami Reglamente (EB) Nr. 338/97 ir Reglamente (EB) Nr. 865/2006 numatytų leidimų, sertifikatų ir kitų dokumentų formų modeliai ir techninės specifikacijos. Nustatomi šių dokumentų modeliai ir techninės specifikacijos:

1) 

importo leidimų;

2) 

eksporto leidimų;

3) 

reeksporto sertifikatų;

4) 

asmeninės nuosavybės sertifikatų;

5) 

pavyzdžių rinkinių sertifikatų;

▼M1

5a) 

muzikos instrumentų sertifikatų;

▼B

6) 

pranešimų apie importą;

7) 

kilnojamosios parodos sertifikatų;

▼M1

8) 

asmeninės nuosavybės sertifikatų, kilnojamosios parodos sertifikatų ir muzikos instrumentų sertifikatų papildomų lapų;

▼B

9) 

Reglamento (EB) Nr. 338/97 5 straipsnio 2 dalies b punkte, 3 ir 4 dalyse, taip pat 8 straipsnio 3 dalyje ir 9 straipsnio 2 dalies b punkte numatytų sertifikatų;

10) 

Reglamento (EB) Nr. 338/97 7 straipsnio 4 dalyje nurodytų etikečių.

2 straipsnis

Formos

▼M1

1.  
Importo leidimų, eksporto leidimų, reeksporto sertifikatų, asmeninės nuosavybės sertifikatų, pavyzdžių rinkinių sertifikatų bei muzikos instrumentų sertifikatų ir paraiškų gauti šiuos dokumentus formos atitinka I priede pateiktą pavyzdį, išskyrus naudojimui šalies viduje skirtas tų formų dalis.

▼B

2.  
Pranešimų apie importą formos turi atitikti II priede pateiktą pavyzdį, išskyrus naudojimui šalies viduje skirtas tų formų vietas. Jose gali būti nurodytas serijos numeris.

▼M2

Iki 2023 m. sausio 19 d. pranešimai apie importą gali būti rengiami naudojant formas, nustatytas II priedo redakcijoje, galiojusioje 2022 m. sausio 18 d.

▼B

3.  
Kilnojamosios parodos sertifikatų ir šių dokumentų paraiškų formos turi atitikti III priede pateiktą pavyzdį, išskyrus naudojimui šalies viduje skirtas tų formų vietas.
4.  
Asmeninės nuosavybės sertifikatų papildomi lapai ir kilnojamosios parodos sertifikatų formos turi atitikti IV priede pateiktą pavyzdį.
5.  
Reglamento (EB) Nr. 338/97 5 straipsnio 2 dalies b punkte, 3 ir 4 dalyse, taip pat 8 straipsnio 3 dalyje ir 9 straipsnio 2 dalies b punkte numatytų sertifikatų ir šių sertifikatų paraiškų formos turi atitikti šio reglamento V priede pateiktą pavyzdį, išskyrus naudojimui šalies viduje skirtas tų formų vietas.

Tačiau valstybės narės gali nustatyti, kad 18 ir 19 skiltyse vietoje iš anksto atspausdinto teksto turi būti tik atitinkamas patvirtinimas ir (arba) leidimas.

6.  
Reglamento (EB) Nr. 338/97 7 straipsnio 4 dalyje nurodytų etikečių forma turi atitikti šio reglamento VI priede pateiktą pavyzdį.

3 straipsnis

Formų techninės specifikacijos

1.  
2 straipsnyje nurodytų formų popierius turi būti be mechaninės plaušienos, paruoštas rašyti ir sverti ne mažiau kaip 55 g/m2.
2.  
2 straipsnio 1–5 dalyse nurodytų formų matmenys turi būti 210 × 297 mm (A4), o didžiausia leistina ilgio paklaida – 18 mm mažiau ir 8 mm daugiau.
3.  

2 straipsnio 1 dalyje nurodytoms formoms naudojamo popieriaus spalva turi būti:

a) 

balta formai Nr. 1, originalui, su rėminiu ornamentu fone, priekinėje lapo dalyje atspausdintu pilkai, kad būtų galima atpažinti mechaniniu arba cheminiu būdu padarytą klastotę;

b) 

geltona formai Nr. 2, turėtojui skirtam egzemplioriui;

c) 

šviesiai žalia formai Nr. 3, importo leidimo, skirto eksportuojančiai ir reeksportuojančiai šaliai, egzemplioriui arba eksporto leidimo ar reeksporto sertifikato egzemplioriui, kurį muitinė grąžina juos išdavusiai valdymo institucijai;

d) 

rausva formai Nr. 4, išdavusiai institucijai skirtam egzemplioriui;

e) 

balta formai Nr. 5, paraiškai.

4.  

2 straipsnio 2 dalyje nurodytoms formoms naudojamo popieriaus spalva turi būti:

a) 

balta formai Nr. 1, originalui;

b) 

geltona formai Nr. 2, importuotojui skirtam egzemplioriui.

5.  

2 straipsnio 3 ir 5 dalyje nurodytoms formoms naudojamo popieriaus spalva turi būti:

a) 

geltona formai Nr. 1, originalui, su rėminiu ornamentu fone, priekinėje lapo dalyje atspausdintu pilkai, kad būtų galima atpažinti mechaniniu arba cheminiu būdu padarytą klastotę;

b) 

rausva formai Nr. 2, išdavusiai institucijai skirtam egzemplioriui;

c) 

balta formai Nr. 3, paraiškai.

6.  
2 straipsnio 4 dalyje nurodytiems papildomiems lapams ir 2 straipsnio 6 dalyje nurodytoms etiketėms naudojamo popieriaus spalva turi būti balta.
7.  
2 straipsnyje nurodytos formos spausdinamos ir pildomos viena iš oficialių Sąjungos kalbų taip, kaip nurodo kiekvienos valstybės narės valdymo institucijos. Prireikus jų turinys išverčiamas į vieną iš Konvencijos oficialių darbo kalbų.
8.  
Už 2 straipsnyje nurodytų formų spausdinimą yra atsakingos valstybės narės, o 2 straipsnio 1–5 dalyse nurodytoms formoms gali būti taikoma kompiuterinė leidimų (sertifikatų) išdavimo tvarka.

4 straipsnis

Reglamentas (EB) Nr. 865/2006 iš dalies keičiamas taip:

1) 

2 ir 3 straipsniai išbraukiami;

2) 

I–VI priedai išbraukiami.

5 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2012 m. rugsėjo 27 d.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.




I PRIEDAS

image

Nurodymai ir paaiškinimai

▼M1

1. Faktinio (re)eksportuotojo, bet ne jo tarpininko, vardas, pavardė (pavadinimas) ir adresas. Išduodant asmeninės nuosavybės sertifikatą arba muzikos instrumento sertifikatą, teisėto savininko vardas, pavardė ir adresas. Išduodant muzikos instrumento sertifikatą, jeigu pareiškėjas nėra teisėtas savininkas, formoje turėtų būti įrašomi ir savininko, ir pareiškėjo vardas, pavardė (pavadinimas) ir adresas, o atitinkamai leidimą išduodančiai institucijai reikėtų pateikti savininko ir pareiškėjo paskolos sutarties kopiją.

2. Eksporto leidimo arba reeksporto sertifikato galiojimo laikas neturi viršyti šešių mėnesių, o importo leidimo – 12 mėnesių. Asmeninės nuosavybės sertifikato ir muzikos instrumento sertifikato galiojimo laikas neturi viršyti trejų metų. Pasibaigus galiojimo laikui, šis dokumentas netenka galios ir yra niekinis, o jo turėtojas nepagrįstai nedelsdamas originalą ir visas kopijas grąžina dokumentus išdavusiai valdymo institucijai. Importo leidimas negalioja, jeigu atitinkamas CITES dokumentas iš (re)eksportuojančios šalies (re)eksportuojant buvo panaudotas pasibaigus jo galiojimo laikui arba jeigu įvežama į Sąjungą praėjus daugiau nei šešiems mėnesiams nuo šio leidimo išdavimo dienos.

3. Faktinio importuotojo, bet ne jo tarpininko, vardas, pavardė (pavadinimas) ir adresas. Išduodant asmeninės nuosavybės sertifikatą arba muzikos instrumento sertifikatą – palikti tuščią.

5. Išduodant asmeninės nuosavybės sertifikatą arba muzikos instrumento sertifikatą – palikti tuščią.

▼B

6. Išduodanti institucija gali nurodyti vietą, kurioje turi būti laikomi gyvi A priede nurodytų rūšių egzemplioriai, išskyrus nelaisvėje užaugintus arba dirbtinai padaugintus, šiame skiltyje įrašydama apie tai išsamią informaciją. Bet koks judėjimas, išskyrus skubaus veterinarinio gydymo tikslais ir su sąlyga, kad egzemplioriai bus grąžinti tiesiai į patvirtintą jų buvimo vietą, vykdomas gavus išankstinį kompetentingos valdymo institucijos leidimą.

▼M1

8. Aprašymas turi būti kuo tikslesnis, ir jame turi būti nurodytas Reglamento (EB) Nr. 865/2006, nustatančio išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą įgyvendinimo taisykles, VII priede pateiktas trijų raidžių kodas. Išduodant muzikos instrumento sertifikatą, kompetentinga institucija pagal instrumento aprašymą turėtų galėti patikrinti, ar sertifikatas atitinka importuojamą ar eksportuojamą egzempliorių, o aprašymą turėtų sudaryti tokie elementai kaip gamintojo vardas, pavardė (pavadinimas), serijos numeris ar kitos atpažinimo priemonės, pavyzdžiui, nuotraukos.

▼B

9/10. Naudotini Reglamento (EB) Nr. 865/2006 VII priede nurodyti kiekio ir (arba) neto masės vienetai.

11. Įrašykite CITES priedėlio (I, II arba III), į kurio sąrašą leidimo (sertifikato) išdavimo dieną yra įtraukta konkreti rūšis, numerį.

12. Įrašykite Reglamento (EB) Nr. 338/97 priedo (A arba B), į kurio sąrašą leidimo (sertifikato) išdavimo dieną yra įtraukta konkreti rūšis, raidę.

13. Šaltiniui nurodyti naudokite vieną iš šių kodų:

W

Egzemplioriai, paimti iš natūralios aplinkos

R

Kontroliuojamoje aplinkoje išaugintų gyvūnų, iš natūralios aplinkos paimtų kiaušinių arba jauniklių stadijoje tais atvejais, kai jų nepaėmus jų tikimybė išgyventi iki suaugusiojo amžiaus būtų buvusi labai menka, egzemplioriai

D

A priede nurodyti gyvūnai, komerciniais tikslais užauginti nelaisvėje, naudojant į CITES sekretoriato registrą įtrauktus veiksmus, remiantis rezoliucija Konf. 12.10 (Rev. CoP15), ir A priede nurodyti augalai, komerciniais tikslais dirbtinai padauginti pagal Reglamento (EB) Nr. 865/2006 XIII skyrių, taip pat jų dalys bei išvestiniai produktai

A

A priede nurodyti augalai, dirbtinai padauginti ne komerciniais tikslais, ir B bei C prieduose nurodyti augalai, dirbtinai padauginti pagal Reglamento (EB) Nr. 865/2006 XIII skyrių, taip pat jų dalys bei išvestiniai produktai

C

Nelaisvėje užauginti gyvūnai pagal Reglamento (EB) Nr. 865/2006 XIII skyrių, taip pat jų dalys bei išvestiniai produktai

F

Gyvūnai, gimę nelaisvėje, tačiau neatitinkantys Reglamento (EB) Nr. 865/2006 XIII skyriuje nustatytų kriterijų, taip pat jų dalys ir išvestiniai produktai

I

Konfiskuoti arba sulaikyti egzemplioriai ( 1 )

O

Ikikonvenciniai (2) 

U

Šaltinis nežinomas (reikia pagrįsti)

▼M1

X

Egzemplioriai, paimti iš jokios valstybės jurisdikcijai nepriklausančios jūros aplinkos

▼M2

Y

Augalų egzemplioriai, gauti iš padedant žmogui išaugusių augalų ir nelaikomi dirbtinai padaugintais, kaip nustatyta Reglamento (EB) Nr. 865/2006 ( 2 ) 56 straipsnyje, taip pat nelaikomi paimtais iš natūralios aplinkos, nes jie dauginami arba sodinami aplinkoje, kurią žmogus daugiau ar mažiau veikia savo įsikišimu siekdamas išauginti augalus.

▼B

14. Nurodant, kokiu tikslu egzemplioriai bus (re)eksportuojami arba importuojami, naudotini šie kodai:

B

Siekiant auginti nelaisvėje arba dirbtinai padauginti

E

Švietimo tikslais

G

Botanikos sodams

H

Medžioklės trofėjai

L

Vykdant įstatymą arba teismo sprendimą

M

Medicinos tikslais (įskaitant biomedicininius tyrimus)

N

Įvedimui arba pakartotiniam įvedimui į natūralią aplinką

P

Asmeniniais tikslais

▼M1

Q

Kilnojamosioms parodoms (komerciniais tikslais viešai rodomam pavyzdžių rinkiniui, cirkui, žvėrynui, augalų parodai, orkestrui ar muziejų parodai)

▼B

S

Mokslo reikmėms

T

Komerciniai

Z

Zoologijos sodams

15–17. Kilmės šalis – tai šalis, kurioje egzemplioriai buvo paimti iš natūralios aplinkos, gimė ir augo nelaisvėje arba buvo dirbtinai padauginti. Jei ši šalis yra trečioji šalis, 16 ir 17 skiltyse turi būti nurodyta išsami informacija apie atitinkamą leidimą. Jei egzemplioriai, kurių kilmės šalis yra Sąjungos valstybė narė, yra eksportuojami iš kitos Sąjungos valstybės narės, 15 skiltyje turi būti nurodytas tik kilmės valstybės narės pavadinimas.

18–20. Tuo atveju, kai išduodamas reeksporto sertifikatas, paskutiniojo reeksporto šalis yra ta reeksportuojanti trečioji šalis, iš kurios egzemplioriai buvo importuoti prieš reeksportuojant juos iš Sąjungos. Išduodant importo leidimą – tai reeksportuojanti trečioji šalis, iš kurios egzemplioriai turi būti importuojami. 19 ir 20 skiltyse turi būti nurodyta išsami informacija apie atitinkamą reeksporto sertifikatą.

21. Mokslinis pavadinimas turi būti nurodomas pagal Reglamento (EB) Nr. 865/2006 VIII priede pateiktas standartines nomenklatūros nuorodas.

23–25. Tarnybinės žymos.

26. Importuotojas ((re)eksportuotojas) arba jo atstovas prireikus privalo nurodyti važtaraščio arba oro transporto važtaraščio numerį.

27. Pildo įvežimo į Sąjungą muitinės įstaiga arba atitinkamais atvejais (re)eksporto muitinės įstaiga. Įvežant originalas (forma Nr. 1) turi būti grąžinamas atitinkamos valstybės narės valdymo institucijai, o turėtojui skirtas egzempliorius (forma Nr. 2) – importuotojui. (Re)eksportuojant egzemplioriai, kuriuos muitinės įstaiga grąžina juos išdavusiai institucijai (forma Nr. 3), turi būti grąžinami atitinkamos valstybės narės valdymo institucijai, o originalas (forma Nr. 1) ir turėtojui skirtas egzempliorius (forma Nr. 2) – (re)eksportuotojui.