14.3.2013   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

CA 75/1


PRANEŠIMAS APIE VIEŠĄ KONKURSĄ

EPSO/AD/249/13

(2013/C 75 A/01)

Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO) rengia viešo konkurso atranką pagal kvalifikaciją ir užduotis administratorių rezervo sąrašui sudaryti (1).

ADMINISTRATORIAI (AD 7)

šių sričių:

1.

MAKROEKONOMIKA

2.

FINANSŲ EKONOMIKA

Šio konkurso tikslas – sudaryti kandidatų į laisvas darbo vietas Europos Sąjungos institucijose rezervo sąrašus.

Prieš pateikdamas paraišką kandidatas turi atidžiai perskaityti 2012 m. rugsėjo 7 d. Oficialiajame leidinyje C 270 A ir EPSO interneto svetainėje paskelbtą Viešųjų konkursų vadovą.

Vadovas yra sudedamoji pranešimo apie konkursą dalis ir padės suprasti registracijos taisykles bei tvarką.

TURINYS

I.

BENDROJI INFORMACIJA

II.

PAREIGŲ POBŪDIS

III.

ATRANKOS REIKALAVIMAI

IV.

ATRANKOS TESTAI

V.

ATRANKA Į KONKURSĄ IR PAGAL KVALIFIKACIJĄ

VI.

VERTINIMO CENTRAS

VII.

REZERVO SĄRAŠAI

VIII.

KAIP PATEIKTI PARAIŠKĄ?

PRIEDAI

I.   BENDROJI INFORMACIJA

1.

Laureatų skaičius

1 sritis – 37

2 sritis – 27

2.

Pastabos

Galima pasirinkti tik vieną iš dviejų šio konkurso sričių.

Sritį pasirinkti reikia atliekant elektroninę registraciją. Paraišką pateikus ir patvirtinus elektroniniu būdu, pasirinkti dar kartą negalima.

II.   PAREIGŲ POBŪDIS

Konkreti specializacija apibūdinama priede.

III.   ATRANKOS REIKALAVIMAI

Galutinę elektroninės registracijos dieną kandidatas privalo atitikti visus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

1.

Bendrieji reikalavimai

a)

turėti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių pilietybę;

b)

naudotis visomis piliečio teisėmis;

c)

būti atlikusiam visas įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles;

d)

būti tinkamam eiti pareigas moralės atžvilgiu.

2.

Specialieji reikalavimai

2.1.

Kvalifikacija

Žr. priedų 2 punktą

2.2.

Profesinė patirtis

Žr. priedų 3 punktą

2.3.

Kalbų mokėjimas (2)

 

1-oji kalba

Pagrindinė kalba

Labai gerai mokėti vieną iš 23 oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų.

ir

 

2-oji kalba

Antroji kalba (būtinai turi skirtis nuo 1-osios kalbos)

Pakankamai gerai mokėti anglų, prancūzų arba vokiečių kalbą.

Remiantis ES Teisingumo Teismo (didžiosios kolegijos) sprendimu, priimtu byloje Italijos Respublika prieš Komisiją C-566/10 P, ES institucijos privalo motyvuoti šio konkurso 2-osios kalbos pasirinkimo apribojimą nedideliu oficialiųjų ES kalbų skaičiumi.

Todėl kandidatams pranešama, kad šio konkurso 2-osios kalbos pasirinkimo galimybės nustatytos vadovaujantis tarnybos interesais, t. y. atsižvelgiant į tai, kad įdarbinti nauji darbuotojai privalo sugebėti dirbti iš karto ir veiksmingai bendrauti kasdienėje veikloje. Kitaip būtų smarkiai pakenkta institucijų veikimui.

Remiantis ES institucijose nusistovėjusia kalbų naudojimo vidaus komunikacijai praktika ir taip pat atsižvelgiant į tarnybų poreikius, susijusius su išorės komunikacija ir dokumentų tvarkymu, dažniausiai tebenaudojamos anglų, prancūzų ir vokiečių kalbos. Be to, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas, kaip 2-ąją kalbą, dažniausiai pasirenka konkursų, kuriuose galima kalbą pasirinkti, kandidatai. Tai atitinka dabartinius mokomuosius ir profesinius standartus, pagal kuriuos kandidatai į darbo vietas Europos Sąjungos institucijose turėtų mokėti bent vieną iš šių kalbų. Taigi, tarnybos interesus atsveriant kandidatų poreikiais ir gebėjimais, kartu atsižvelgiant į konkrečią šio konkurso sritį, testus rengti šiomis kalbomis yra teisėta siekiant užtikrinti, kad visi kandidatai bent vieną iš šių trijų kalbų mokėtų pakankamai gerai, kad galėtų ją naudoti darbe, nesvarbu, kokia būtų jų 1-oji oficialioji kalba. Be to, kad visiems kandidatams būtų taikomos vienodos sąlygos, kiekvienas kandidatas, įskaitant tuos, kurių 1-oji oficialioji kalba yra viena iš šių trijų kalbų, privalo per testą naudoti 2-ąją kalbą, pasirinktą iš šių trijų kalbų. Tokiu būdu institucijos, vertindamos specialiuosius gebėjimus, gali įvertinti kandidatų gebėjimą iškart dirbti aplinkoje, kuri labai panaši į aplinką, kurioje jie dirbtų po įdarbinimo. Kandidatams paliekama galimybė vėliau mokytis kalbų, kad įgytų Tarnybos nuostatų 45 straipsnio 2 dalyje nurodytą gebėjimą dirbti naudojant 3-iąją kalbą.

IV.   ATRANKOS TESTAI

Kompiuteriniai atrankos testai rengiami tik jei užsiregistravusių kandidatų skaičius viršija tam tikrą ribą. Pasibaigus kandidatų registracijai, ribą nustato EPSO direktorius, vykdantis paskyrimų tarnybos įgaliojimus. Apie ribą, kuri kiekvienoje srityje gali būti kitokia, kandidatams pranešama per jų EPSO aplanką.

Vertinimo komisija nustato testų sudėtingumo lygį ir patvirtina jų turinį remdamasi EPSO pasiūlymais.

1.

Kvietimas

Kandidatas kviečiamas į testus, jei laiku patvirtina paraišką (žr. VIII antraštinę dalį).

Pastaba

1.

Patvirtindamas paraišką, kandidatas pareiškia, kad atitinka III antraštinėje dalyje išdėstytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

2.

Kandidatas turi pasirinkti dalyvavimo testuose datą. Pasirinkti datą privaloma per laikotarpį, kuris pranešamas EPSO aplanke.

2.

Testų pobūdis ir vertinimas

Testai, kuriuose pateikiami klausimai su keliais atsakymų variantais ir kuriais siekiama įvertinti bendruosius kandidato gebėjimus ir įgūdžius, susijusius su:

a testas

žodiniu mąstymu

vertinimas: 0–20 balų

mažiausias reikalaujamas balų skaičius: 10

b testas

matematiniu mąstymu

vertinimas: 0–10 balų

c testas

abstrakčiuoju mąstymu

vertinimas: 0–10 balų

 

Minimali reikalaujama b ir c testų balų suma – 10

3.

Testų kalba

1-oji kalba

V.   ATRANKA Į KONKURSĄ IR PAGAL KVALIFIKACIJĄ

1.   Procedūra

Pirmiausia tikrinama, ar kandidatų paraiškose pateikti duomenys atitinka bendruosius, specialiuosius ir kvalifikacijos reikalavimus.

a)

Siekiant nustatyti, ar įtraukti kandidatą į visus atrankos į konkursą reikalavimus atitinkančiųjų sąrašą, tikrinami jo atsakymai į klausimus, susijusius su bendraisiais ir specialiaisiais reikalavimais.

Kai rengiami pirminės atrankos testai, tikrinama, ar kandidatai atitinka bendruosius ir specialiuosius kiekvienos srities reikalavimus, mažėjančia gautų balų tvarka, kol pasiekiamas paskyrimų tarnybos nustatytas skaičius kandidatų, kurie:

per atrankos testus gavo mažiausius reikalaujamus balus ir geriausią įvertinimą,

atitinka konkurso atrankos reikalavimus.

Jeigu paskutinę vietą užima keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, visi šie kandidatai laikomi perėjusiais į atrankos pagal kvalifikaciją etapą. Kandidatų, kurie dėl per mažo surinktų balų skaičiaus į šį sąrašą nepatenka, elektroninės paraiškos netikrinamos.

b)

Po to vertinimo komisija, atsižvelgdama į šiame pranešime apie konkursą apibūdintą pareigų pobūdį ir atrankos kriterijus, iš konkurso atrankos reikalavimus atitinkančių kandidatų atrenka turinčiuosius tinkamiausią kvalifikaciją (pvz., diplomus ir profesinę patirtį). Ši atranka vyksta dviem etapais, remiantis tik paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato pateiktais atsakymais:

pirmuoju atrankos pagal kvalifikaciją etapu remiamasi tik paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato pateiktais atsakymais ir kiekvieno iš šių klausimų koeficientu. Prieš vertindama paraiškas, kiekvienam priedų 4 dalyje nurodytam atrankos kriterijui vertinimo komisija suteikia 1–3 koeficientus, priklausomai nuo jam teikiamos svarbos. Į antrąjį atrankos etapą patenka kandidatai, kurių elektroninės paraiškos pirmuoju etapu įvertintos didžiausiu balų skaičiumi,

antruoju atrankos etapu vertinamų kiekvienos srities paraiškų skaičius būna apytiksliai 9 kartus didesnis už šiame pranešime apie konkursą nurodytą laureatų skaičių. Vertinimo komisija tikrina kandidatų atsakymus ir kiekvieną atsakymą įvertina 0–4 balais. Bendra suma gaunama sudėjus balus, padaugintus iš kiekvieno klausimo koeficiento.

Atsižvelgdama į bendras balų sumas, vertinimo komisija sudaro kandidatų sąrašą. Į vertinimo centrą pakviestų (3) kiekvienos srities kandidatų skaičius neviršija laureatų skaičiaus, padauginto 3 kartus. Šis skaičius skelbiamas EPSO interneto svetainėje (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Kandidatų paraiškų patikra

Pasibaigus vertinimo centre vykusioms užduotims ir atsižvelgdama į jų rezultatus, EPSO tikrina elektroninėse paraiškose kandidatų pateiktų duomenų atitiktį bendriesiems reikalavimams, o vertinimo komisija – jų atitiktį specialiesiems reikalavimams remiantis kandidatų pateiktais patvirtinamaisiais dokumentais. Tikrinant kvalifikaciją, į patvirtinamuosius dokumentus atsižvelgiama tik paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato jau pateiktiems atsakymams patvirtinti. Jei atlikus patikrą paaiškėja, kad šiems duomenims (4) patvirtinti nepateikti reikiami dokumentai, atitinkami kandidatai pašalinami iš konkurso.

Mažėjančia nuopelnų tvarka tikrinamos kandidatų, kurie už visas vertinimo centro užduotis – d, e, f ir g – gavo mažiausius reikalaujamus balus ir geriausią įvertinimą, paraiškos. Šie kandidatai turi būti surinkę mažiausius reikalaujamus balus per gebėjimų tikrinimo a, b ir c testus. Patikra atliekama tol, kol pasiekiamas kandidatų, kuriuos galima įtraukti į rezervo sąrašą ir kurie iš tikrųjų atitinka visus atrankos reikalavimus, skaičius. Kandidatų, kurie dėl per mažo surinktų balų skaičiaus į šį sąrašą nepatenka, patvirtinamieji dokumentai netikrinami.

VI.   VERTINIMO CENTRAS

1.

Kvietimas į vertinimo centrą

Jei kandidatas patenka tarp tų, kurie (5),

kaip nurodė atlikdami elektroninę registraciją, atitinka III antraštinėje dalyje išdėstytus bendruosius ir specialiuosius atrankos reikalavimus

ir

gavo vieną iš geriausių įvertinimų per atranką pagal kvalifikaciją,

jis kviečiamas atvykti į vertinimo centrą (6), kurio užduotys paprastai rengiamos Briuselyje vieną ar dvi dienas.

2.

Vertinimo centras

Vyks trejopas vertinimas:

mąstymo gebėjimų (jei jie dar nebuvo įvertinti per pirminės atrankos testus): a, b ir c testai

specialiųjų įgūdžių: d užduotis

bendrųjų įgūdžių: e, f ir g užduotys

mąstymo gebėjimai vertinami per tokius testus (7):

a)

žodinio mąstymo testas

b)

matematinio mąstymo testas

c)

abstrakčiojo mąstymo testas

specialieji įgūdžiai pasirinktoje srityje vertinami atliekant tokią užduotį (7):

d)

struktūrinis pokalbis, per kurį įgūdžiai pasirinktoje srityje vertinami remiantis kandidato paraiškos laukelyje „Gabumai“ pateiktais atsakymais

bendrieji įgūdžiai  (8) tikrinami per tokias užduotis (7):

e)

atvejo tyrimas

f)

grupinė užduotis

g)

struktūrinis pokalbis, per kurį vertinami bendrieji įgūdžiai

Kiekvienas iš bendrųjų įgūdžių tikrinamas taip:

 

Atvejo tyrimas

Grupinė užduotis

Struktūrinis pokalbis

Analizė ir problemų sprendimas

x

x

 

Bendravimas

x

 

x

Darbo kokybė ir rezultatai

x

 

x

Mokymasis ir tobulinimasis

 

x

x

Prioritetų nustatymas ir darbo organizavimas

x

x

 

Atkaklumas

 

x

x

Darbas su kitais žmonėmis

 

x

x

Vadovavimas

 

x

x

3.

Vertinimo centro kalbos

a, b ir c testų – 1-oji kalba

d, e, f, ir g užduočių – 2-oji kalba

4.

Vertinimas ir balų apskaičiavimas

Mąstymo gebėjimai

a)

žodinis: 0–20 balų

mažiausias reikalaujamas balų skaičius: 10

b)

matematinis: 0–10 balų

c)

abstraktusis: 0–10 balų

mažiausias reikalaujamas bendras b ir c testų balų skaičius – 10

a, b ir c testai yra atkrentamieji, tačiau jų balai nepridedami prie kitų vertinimo centro užduočių balų.

Specialieji įgūdžiai (d užduotis)

0–100 balų

mažiausias reikalaujamas balų skaičius: 50

apskaičiavimas: 55 % bendros balų sumos

Bendrieji įgūdžiai (e, f ir g užduotys)

0–80 balų už visus bendruosius įgūdžius (10 balų už įgūdį)

mažiausias reikalaujamas balų skaičius:

 

3 balai už kiekvieną įgūdį

ir

 

40 balų už visus 8 bendruosius įgūdžius

apskaičiavimas: 45 % bendros balų sumos

VII.   REZERVO SĄRAŠAI

1.

Įtraukimas į rezervo sąrašą

Vertinimo komisija kandidato pavardę įtraukia į rezervo sąrašą, jei:

jis patenka tarp kandidatų (9), surinkusių mažiausią reikalaujamą balų skaičių už visas nuo a iki g užduotis ir gavusių vieną iš geriausių įvertinimų už visas vertinimo centro užduotis – d, e, f ir g (žr. laureatų skaičių I antraštinės dalies 1 dalyje),

atsižvelgiant į patvirtinamuosius dokumentus, jis atitinka visus atrankos reikalavimus.

2.

Skirstymas

Sąrašai sudaromi pagal sritis ir abėcėlę.

VIII.   KAIP PATEIKTI PARAIŠKĄ?

1.

Elektroninė registracija

Registruotis reikia elektroniniu būdu EPSO interneto svetainėje nurodyta tvarka, laikantis registracijos instrukcijų.

Galutinė data (iki kurios reikia užpildyti ir patvirtinti paraišką): 2013 m. balandžio 16 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.

2.

Kandidato paraiška

Jei kandidatas patenka tarp pakviestų atvykti į vertinimo centrą, į vertinimo centrą reikia atsinešti (10) visus paraiškos dokumentus (pasirašytą elektroninę paraišką ir patvirtinamuosius dokumentus).

Tvarka: žr. Viešųjų konkursų vadovo 6.1 punktą.


(1)  Šiame pranešime bet kokia nuoroda į vyriškosios lyties asmenį laikoma nuoroda ir į moteriškosios lyties asmenį.

(2)  Žr. Bendrą Europos kalbų mokėjimo orientacinę sistemą (CEFR). Mažiausias reikalaujamas lygis: 1-oji kalba – C1, 2-oji kalba – B2

(http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp).

(3)  Į vertinimo centrą nepakviesti kandidatai gaus vertinimo komisijos atlikto jų vertinimo rezultatus ir kiekvieno klausimo vertinimo rezultatus.

(4)  Ši informacija remiantis patvirtinamaisiais dokumentais tikrinama iki rezervo sąrašo sudarymo (žr. VII antraštinės dalies 1 punktą ir VIII antraštinės dalies 2 punktą).

(5)  Jeigu paskutinę vietą užima keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, į vertinimo centrą kviečiami visi šie kandidatai.

(6)  Organizaciniais sumetimais mąstymo testai ir atvejo tyrimas (e užduotis) gali būti rengiami kitose valstybėse narėse esančiuose testavimo centruose, atskirai nuo kitų vertinimo centro rengiamų užduočių.

(7)  Turinį nustato vertinimo komisija.

(8)  Šie įgūdžiai apibrėžti Viešųjų konkursų vadovo 1.2 dalyje.

(9)  Jeigu paskutinę vietą užima keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, į rezervo sąrašus įtraukiami visi šie kandidatai.

(10)  Apie testų vertinimo centre datą tinkamu laiku kandidatui bus pranešta EPSO aplanke.


I PRIEDAS

1 SRITIS. MAKROEKONOMIKA

1.   Pareigų pobūdis

Šio viešo konkurso tikslas – įdarbinti makroekonomikos srities AD 7 lygio administratorius, kurių užduotys daugiausia bus susijusios su įvairių bei konkrečių šalių priežiūra ir politikos analize bei formavimu.

Pagrindinės pareigos:

prižiūrėti valstybių narių, euro zonos šalių ir visos Europos Sąjungos makroekonomikos raidą ir politiką,

rengti ir įgyvendinti makroekonominio koregavimo programas,

atlikti ekonomikos politikos formavimui ir vertinimui pagrįsti reikalingą empirinę analizę ir (arba) modelių imitavimą, taip pat tokiose srityse kaip viešieji finansai, struktūrinėse reformos ir finansų įstaigos bei rinkos,

kurti ekonomikos raidos ir politikos rezultatų analizės sistemas ir priemones,

rengti Europos Komisijos ekonomikos prognozes,

bendradarbiauti su tarptautinėmis ekonomikos ir finansų įstaigomis, valdžios institucijomis ir kitais suinteresuotaisiais subjektais atliekant ekonomikos priežiūrą ir vykdant ekonominio koregavimo programas,

einant apibūdintas pareigas rengti tiek vidaus naudojimui, tiek skelbimui skirtus analitinius, politinius ir teisinius dokumentus.

2.   Diplomas

Diplomu patvirtintas ketverių metų ir ilgesnis universitetinis ekonomikos srities išsilavinimas.

ARBA

Diplomu patvirtintas bent trejų metų universitetinis ekonomikos srities išsilavinimas, po kurio įgyta bent vienerių metų profesinė patirtis, tiesiogiai susijusi su 1 punkte apibūdintu pareigų pobūdžiu.

NB. Bent vienerių metų profesinė patirtis yra sudedamoji diplomo dalis, neįskaičiuojama į reikalaujamos profesinės patirties metų skaičių.

3.   Profesinė patirtis

Bent šešerių metų profesinė patirtis, įgyta makroekonomikos srityje.

Į profesinę patirtį atsižvelgiama tik tuomet, jei ji įgyta gavus diplomą, suteikiantį teisę dalyvauti konkurse.

4.   Atrankos kriterijai

Atlikdama atranką pagal kvalifikaciją, vertinimo komisija atsižvelgia į šiuos kriterijus:

1.

Diplomą, suteikiantį teisę dalyvauti konkurse (apibūdintą 2 dalyje), papildantis diplomas (išskyrus mokslų daktaro laipsnį) arba pažymėjimas, įgytas vienoje iš šių sričių: ekonomikos, kiekybinės analizės, finansų ir taikomosios makroekonomikos.

2.

Mokslų daktaro laipsnis vienoje iš šių sričių: ekonomikos, kiekybinės analizės, finansų ir taikomosios makroekonomikos.

3.

Bent dvejų metų darbo tarptautinėse ekonomikos ir (arba) finansų įstaigose patirtis.

4.

Bent dvejų metų darbo nacionalinėse viešojo administravimo įstaigose, atsakingose už ekonomikos, mokesčių ir pinigų politikos formavimą bei įgyvendinimą, patirtis.

5.

Bent dvejų metų darbo mokslo, politikos ir tyrimų įstaigose (kurios specializuojasi ekonomikos ar ekonomikos politikos srityje) patirtis.

6.

Straipsniai recenzuojamoje ekonominėje spaudoje, susiję su kiekybine analize ir modeliavimu.

7.

Straipsniai recenzuojamoje ekonominėje spaudoje, susiję su makroekonomika.

8.

Patirtis, įgyta rengiant technines ir netechnines ataskaitas apie makroekonomikos tendencijas, priežiūrą ir prognozavimą.

9.

Patirtis, įgyta rengiant technines ir netechnines ataskaitas apie struktūrinių reformų poveikį ekonomikai ir konkurencingumo didinimo politiką.

10.

Patirtis, įgyta rengiant technines ir netechnines ataskaitas apie viešuosius finansus ir Europos ekonomikos valdymą.

11.

Bent dvejų metų patirtis taikomosios ekonometrikos srityje, pavyzdžiui, atliekant laiko eilučių ir daugiamatės regresijos analizes.

12.

Patirtis, įgyta kuriant ir (arba) taikant makroekonomikos modelius (pvz., dinaminius stochastinius bendrosios pusiausvyros modelius).

13.

Darbo rengiant ir įgyvendinant ekonominio koregavimo programą patirtis.


II PRIEDAS

2 SRITIS. FINANSŲ EKONOMIKA

1.   Pareigų pobūdis

Šio viešo konkurso tikslas – įdarbinti finansų ekonomikos srities AD 7 lygio administratorius, kurių užduotys daugiausia bus susijusios su įvairių bei konkrečių šalių priežiūra ir politikos analize bei formavimu.

Pagrindinės pareigos:

prižiūrėti ir analizuoti, kaip veikia valstybių narių, euro zonos šalių ir visos Europos Sąjungos finansų rinkos arba jų segmentai, pavyzdžiui, nustatyti galimas rinkos spragas ir netinkamos kainodaros atvejus,

analizuoti ir vertinti valstybių narių, įskaitant tas, kurios vykdo ekonominio koregavimo programą, finansų įstaigų ir rinkų pajėgumą, rezultatus ir tvarumą,

atlikti su finansų rinkų, finansų įstaigų ir finansų infrastruktūros reguliavimu susijusios politikos formavimui ir vertinimui pagrįsti reikalingą teorinę, empirinę ar modelinę analizę,

kurti ir taikyti finansų, pinigų ir ekonomikos duomenų, įskaitant finansinių garantijų duomenis, tvarkymo ir aiškinimo metodus, priemones bei procedūras, prireikus taikant vertinimui reikalingus pažangius kiekybinius metodus,

kurti ES politikai įgyvendinti reikalingas finansines priemones ar specialios paskirties įrankius (kaip antai skolos priemonių garantijų sistemas ar rizikos pasidalijimo priemones), derėtis dėl jų ir juos įgyvendinti,

bendradarbiauti su tarptautinėmis ekonomikos ir finansų įstaigomis, valdžios institucijomis ir kitais suinteresuotaisiais subjektais atliekant ekonominę finansų rinkų priežiūrą, taip pat pagal ekonominio koregavimo programas,

einant apibūdintas pareigas rengti vidaus ir išorės naudojimui skirtus analitinius, politinius ir teisinius dokumentus.

2.   Diplomas

Diplomu patvirtintas ketverių metų ir ilgesnis universitetinis ekonomikos ar finansų srities išsilavinimas.

ARBA

Diplomu patvirtintas bent trejų metų universitetinis ekonomikos ar finansų srities išsilavinimas, po kurio įgyta bent vienerių metų profesinė patirtis, susijusi su 1 punkte apibūdintu pareigų pobūdžiu.

NB. Bent vienerių metų profesinė patirtis yra sudedamoji diplomo dalis, neįskaičiuojama į reikalaujamos profesinės patirties metų skaičių.

3.   Profesinė patirtis

Bent šešerių metų profesinė finansų sektoriaus analizės patirtis.

Į profesinę patirtį atsižvelgiama tik tuomet, jei ji įgyta gavus diplomą, suteikiantį teisę dalyvauti konkurse.

4.   Atrankos kriterijai

Atlikdama atranką pagal kvalifikaciją, vertinimo komisija atsižvelgia į šiuos kriterijus:

1.

Diplomą, suteikiantį teisę dalyvauti konkurse (apibūdintą 2 dalyje), papildantis diplomas (išskyrus mokslų daktaro laipsnį) arba pažymėjimas, įgytas vienoje iš šių sričių: finansų ekonomika, ekonomika, įmonių finansai, kiekybinė analizė, statistika, taikomoji ekonomika arba finansų matematika.

2.

Mokslų daktaro laipsnis vienoje iš šių sričių: finansų ekonomika, ekonomika, įmonių finansai, kiekybinė analizė, statistika, taikomoji ekonomika arba finansų matematika.

3.

Bent dvejų metų darbo bankuose ir (arba) finansų įstaigose patirtis.

4.

Bent dvejų metų darbo viešojo administravimo ar tarptautinėje įstaigoje, atsakingoje už mikro- ar makrolygio rizikos ribojimo priežiūrą, patirtis.

5.

Bent dvejų metų darbo viešojo administravimo ar tarptautinėje įstaigoje, formuojančioje, administruojančioje ir vykdančioje finansinio stabilumo politiką, patirtis.

6.

Bent dvejų metų darbo mokslo ir tyrimų įstaigose, kurios specializuojasi finansų ir ekonomikos srityje, patirtis.

7.

Bent dvejų metų patirtis, įgyta analizuojant ir vertinant finansų įstaigų pajėgumą bei rezultatus.

8.

Straipsniai recenzuojamoje ekonominėje spaudoje, ypač susiję su kiekybine finansų ekonomika, finansiniu stabilumu ir įmonių finansais.

9.

Patirtis, įgyta rengiant technines ir netechnines ataskaitas apie finansų rinkos raidą, finansinį stabilumą ir bankininkystės sektoriaus tendencijas.

10.

Bent dvejų metų patirtis taikomosios ekonometrikos srityje, pavyzdžiui, atliekant laiko eilučių ir daugiamatės regresijos analizes.

11.

Patirtis, įgyta kuriant ir (arba) taikant makroekonomikos modelius (pvz., dinaminius stochastinius bendrosios pusiausvyros modelius).

12.

Darbo rengiant ir įgyvendinant ekonominio koregavimo programą patirtis.