15.10.2010 |
LT |
Europos Sąjungos oficialusis leidinys |
C 278/18 |
KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS – EACEA/32/10
Tempus IV – Aukštojo mokslo reforma įgyvendinant tarptautinį universitetų bendradarbiavimą
2010/C 278/12
1. Tikslai ir aprašymas
Ketvirtasis programos Tempus etapas apima 2007–2013 m. laikotarpį.
Bendrasis programos tikslas – palengvinti Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir kaimyninių šalių partnerių bendradarbiavimą aukštojo mokslo srityje. Programa ypač padės skatinti laisvą sąveiką su Europos Sąjungos aukštojo mokslo sistemoje vykstančiais pokyčiais, susijusiais su Europos 2020 strategija, Europos bendradarbiavimo švietimo ir mokymo srityje strategine programa („ET 2020“) ir Bolonijos procesu.
Šio kvietimo teikti paraiškas tikslas – skatinti daugiašalį ES valstybių narių ir šalių partnerių aukštojo mokslo institucijų, vadovaujančių institucijų ir organizacijų bendradarbiavimą, didžiausią dėmesį skiriant aukštojo mokslo reformai ir modernizavimui.
Už šio kvietimo teikti paraiškas valdymą atsako Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomoji Agentūra (toliau – „Agentūra“), vykdydama Europos Komisijos (toliau – „Komisija“) pavestas funkcijas.
2. Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai
Dotaciją gali gauti juridiniai asmenys, teisiškai įsisteigę Europos Sąjungoje arba programos Tempus šalyse partnerėse daugiau nei prieš 5 metus.
Pareiškėjai, norintys gauti dotaciją Bendrų projektų vykdymui, turi būti valstybės pripažintos valstybinės arba privačios aukštojo mokslo įstaigos arba aukštojo mokslo įstaigų asociacijos, organizacijos arba tinklai, siekiantys skatinti, tobulinti ir reformuoti aukštąjį mokslą.
Pareiškėjai, norintys gauti dotaciją Struktūrinių priemonių vykdymui, turi būti juridiniai asmenys, nurodyti pirmiau pateiktuose bendrų projektų reikalavimuose arba turi būti nacionalinės ar tarptautinės rektorių, dėstytojų ar studentų organizacijos.
Programoje Tempus kaip partneriai ir bendri dotacijos gavėjai gali dalyvauti įvairios institucijos ir organizacijos, pradedant aukštojo mokslo įstaigomis ir organizacijomis ir baigiant neakademinio tipo institucijomis ir organizacijomis, tokiomis kaip nevyriausybinės organizacijos, verslo bendrovės, atskiros pramonės šakos ir valstybinės valdžios įstaigos.
Minėtosios institucijos ir organizacijos turi būti įsikūrusios šiose keturiose reikalavimus atitinkančiose šalių grupėse:
— |
27 Europos Sąjungos valstybėse narėse, |
— |
keturiose Vakarų Balkanų regiono šalyse: Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje ir Serbijoje, taip pat Kosove (1), |
— |
septyniolikoje šalių Europos Sąjungos pietų ir rytų kaimynių: Alžyre, Egipte, Izraelyje, Jordanijoje, Libane, Libijoje, Maroke, okupuotoje Palestinos teritorijoje, Sirijoje, Tunise, Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Moldovoje, Rusijos Federacijoje ir Ukrainoje, |
— |
penkiose Centrinės Azijos respublikose: Kazachstane, Kirgizijoje, Tadžikistane, Turkmėnistane ir Uzbekistane. |
3. Reikalavimus atitinkanti veikla ir projekto trukmė
Šiame kvietime teikti paraiškas yra dvi pagrindinės bendradarbiavimo pagal programą Tempus priemonės:
— Bendri projektai: projektai, kuriems taikomas principas „iš apačios į viršų“ (angl. bottom-up) ir kuriais siekiama modernizuoti ir reformuoti institucijos (universiteto) lygiu. Bendrų projektų tikslas – siekti, kad Europos Sąjungos ir šalių partnerių universitetai, organizacijos ir institucijos bei atitinkamos šalių partnerių struktūros keistųsi žiniomis.
— Struktūrinės priemonės: projektai, kuriais siekiama plėtoti ir reformuoti šalių partnerių aukštojo mokslo sistemas, taip pat gerinti jų kokybę ir atitiktį bei stiprinti jų savanorišką sąryšį su Europos Sąjungoje vykstančiais procesais. Struktūrinėmis priemonėmis siekiama remti struktūrinę aukštojo mokslo sistemų reformą ir strateginę sistemos plėtotę nacionaliniu lygmeniu.
Pagal šio kvietimo paraiškas gali būti finansuojami nacionaliniai ir daugiašaliai projektai:
Nacionaliniai projektai turi būti skirti nacionaliniams prioritetams, kurie nustatomi glaudžiai bendradarbiaujant Europos Sąjungos delegacijoms ir atitinkamoms šalių partnerių vadovaujančiosioms institucijoms.
— |
Nacionaliniams projektams pasiūlymus teikia institucijų grupės, kuriose dalyvauja:
|
Daugiašaliai projektai turi atitikti regioninius prioritetus, kurie yra nustatyti atsižvelgiant į Europos Sąjungos bendradarbiavimo su šalių partnerių regionais politiką, išdėstytą jos strateginiuose dokumentuose, susijusiuose su kaimyninėmis šalimis (2), pavyzdžiui, dėl jų pasirengimo stoti į ES (3), ir Centrinės Azijos šalimis (4), ir kurie yra bendri visoms konkretaus regiono šalims partnerėms, arba tokie projektai turi būti skirti nacionaliniam prioritetui, kuris yra svarbus visoms dalyvaujančioms šalims partnerėms.
— |
Daugiašaliams projektams pasiūlymus teikia institucijų grupės, kuriose dalyvauja:
|
Struktūrinėms priemonėms taikoma papildoma sąlyga: Struktūrinės priemonės projekte kaip partnerė (-ės) turi dalyvauti šalies (-ių) partnerės (-ių) Aukštojo mokslo ministerija (-os).
Ilgiausia projektų trukmė – 24 arba 36 mėnesiai. Manoma, kad išlaidų tinkamumo laikotarpis prasidės nuo 2011 m. spalio 15 d.
4. Paramos skyrimo kriterijai
Tinkamas paraiškas bendriems projektams ir struktūrinėms priemonėms vertins nepriklausomi išorės ekspertai pagal šiuos paramos skyrimo kriterijus:
— |
Projekto tikslų aiškumas ir nuoseklumas; jų aktualumas aukštojo mokslo reformoms (Europos 2020 strategija, Europos bendradarbiavimo švietimo ir mokymo srityje strateginė programa („ET 2020“) ir Bolonijos procesas) institucijoje arba šalies partnerės sistemoje ir projekto poveikio šioms reformoms atskleidimas (25 proc. bendro balo vertės). |
— |
Partnerystės kokybė: įgūdžiai, pripažintos specialiosios žinios, patirtis ir gebėjimai, kurių reikia visiems darbo programos aspektams įvykdyti, tinkamas užduočių paskirstymas, veiksmingas bendravimas ir bendradarbiavimas (20 proc. bendro balo vertės). |
— |
Projekto turinio kokybė ir taikoma metodika, įskaitant be viso kito projekto rezultatų tikslingumą ir nuosekliai su projekto tikslais ir konkrečiais uždaviniais susijusią veiklą, sugebėjimo logiškai ir tinkamai planuoti įrodymai (loginės sistemos matrica ir darbo planas), numatoma kokybės kontrolė, projekto stebėsena ir valdymas (rodikliai ir lyginamieji standartai) (25 proc. bendro balo vertės). |
— |
Projekto poveikio institucijoms, tikslinėms grupėms ir (arba) aukštojo mokslo sistemai tvarumas ir trukmė, įskaitant veiklos ir projekto rezultatų sklaidą ir panaudojimą (15 proc. bendro balo vertės). |
— |
Biudžetas ir ekonomiškumas, pavyzdžiui, darbuotojų darbo dienos įkainiai, atitinkamos įrangos pirkimas, našus mobilumo laikotarpių panaudojimas, teisingas biudžeto paskirstymas, veiklų įvykdomumas su numatytu biudžetu (15 proc. bendro balo vertės). |
5. Biudžetas ir dotacijos sumos
Visam projektų bendro finansavimo biudžetui numatoma skirti 48,7 mln. EUR.
Europos Sąjungos finansinė parama negali viršyti 90 % visų reikalavimus atitinkančių projekto sąnaudų. Dalyvių finansavimas turi sudaryti bent 10 % visų reikalavimus atitinkančių projekto sąnaudų.
Mažiausia dotacijos suma tiek bendriems projektams, tiek struktūrinėms priemonėms – 500 000 EUR. Didžiausia subsidijos suma – 1 500 000 EUR. Kosovo ir Juodkalnijos atveju mažiausia dotacijos suma nacionaliniams abiejų rūšių projektams – 300 000 EUR.
6. Pasiūlymų teikimas ir terminas
Paraiškos dotacijai turi būti parengtos anglų, prancūzų arba vokiečių kalba, naudojant specialiai šiam tikslui sudarytą e. formą, kurią galima rasti Agentūros tinklalapyje adresu: http://eacea.ec.europa.eu/tempus
Tinkamai užpildytos elektroninės paraiškų bendriems projektams ir struktūrinėms priemonėms formos turi būti išsiųstos ne vėliau kaip 2011 m. vasario 15 d. 12 val. Briuselio laiku (CET).
Ši internetu pateikta forma laikoma paraiškos originalu. Tačiau siekiant užtikrinti tiek pareiškėjų, tiek Agentūros interesus ir galimybę pateikti reikiamą papildomą informaciją, būtina Agentūrai iki 2011 m. vasario 15 d. (pašto antspaudo data) paštu išsiųsti visos pateiktos e. formos popierinę kopiją su papildomais dokumentais (žr. Paraiškų teikimo gaires) šiuo adresu:
Education, Audiovisual and Culture Executive Agency |
Tempus & Bilateral Cooperation with Industrialised Countries |
Call for Proposal EACEA/32/10 |
Office: BOUR 2/17 |
Avenue du Bourget 1 |
1140 Bruxelles/Brussel |
BELGIQUE/BELGIË |
Faksu arba elektroniniu paštu pateiktos paraiškos nebus priimamos.
7. Papildoma informacija
Paraiškos turi būti parengtos laikantis visų Paraiškų teikimo gairėse – Kvietime teikti paraiškas EACEA/32/10 – nurodytų reikalavimų ir pateiktos, naudojant specialiai šiam tikslui sudarytą paraiškos formą, kartu su atitinkamais priedais. Minėtuosius dokumentus galima rasti internete adresu:
http://eacea.ec.europa.eu/tempus
(1) Pagal 1999 m. birželio 10 d. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją Nr. 1244.
(2) 2006 m. spalio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1638/2006, išdėstantis bendrąsias nuostatas, kurios nustato Europos kaimynystės ir partnerystės priemonę (OL L 310, 2006 11 9, p. 1–14); Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė, ENPI tarpregioninė programa, 2007–2013 m. strateginis dokumentas ir 2007–2010 m. preliminari programa http://ec.europa.eu/world/enp/pdf/country/enpi_interregional_en.pdf
(3) 2006 m. liepos 17 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1085/2006, nustatantis Pasirengimo narystei pagalbos priemonę (IPA) (OL L 210, 2006 7 31, p. 82–93); Pasirengimo narystei pagalbos priemonė (IPA), Daugiametis preliminarus planavimo dokumentas (MIPD), 2008–2010 m., Pagalbos gavėjai; MIPD (2008–2010 m.), nuoroda 2008 m. liepos 17 d. C(2008) 3585 http://www.cc.cec/sg_vista/cgi-bin/repository/getdoc/COMM_NATIVE_C_2008_3585_1_EN_ANNEXE.doc
(4) ES ir Centrinė Azija. Naujos partnerystės strategija; ES Taryba, 2007 m. gegužės 31 d., 10113/07 http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/librairie/PDF/EU_CtrlAsia_EN-RU.pdf