26.5.2007   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 117/34


2007 m. kovo 29 d. Europos Bendrijų Komisijos pateiktas apeliacinis skundas dėl 2007 m. sausio 16 d. Tarnautojų teismo sprendimo byloje F-92/05 Genette prieš Komisiją

(Byla T-99/07 P)

(2007/C 117/53)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Apeliantė: Europos Bendrijų Komisija, atstovaujama V. Joris ir D. Martin

Kitos proceso šalys: Emmanuel Genette, Belgijos Karalystė

Apeliantės reikalavimai

Panaikinti 2007 m. sausio 16 d. Tarnautojų teismo sprendimą byloje F-92/05.

Pripažinti ieškinį nepriimtinu.

Nepatenkinus prieš tai nurodytų reikalavimų, pripažinti ieškinį nepagrįstu.

Nuspręsti, kad kiekviena šalis padengia savo šioje instancijoje ir Tarnautojų teisme patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Apeliacinio skundo pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Byloje F-92/05 priimtu 2007 m. sausio 16 d. Sprendimu Genette prieš Komisiją Tarnautojų teismas patenkino E. Genette ieškinį dėl 2005 m. sausio 25 d. Komisijos sprendimo, kuriuo atsisakoma leisti atsiimti 2001 m. pateiktą prašymą pervesti senatvės pensijos teises pagal Belgijos pensijų sistemą ir leisti pateikti naują prašymą dėl pervedimo.

Komisija apeliaciniu skundu pirmiausiai nurodo pradinio ieškinio nepriimtinumą. Ji teigia, kad Tarnautojų teismas, pakeisdamas ginčo dalyką, veikė ultra petita ir kad jis, nagrinėdamas ieškovės pirmoje instancijoje nurodytas tariamai naujas aplinkybes, kurios leistų jo naudai atstatyti terminus, padarė vertinimo klaidų. Komisija teigia, kad, jei Tarnautojų teismas būtų teisingai įvertinęs ieškinyje Pirmosios instancijos teismui apibrėžtą ginčo dalyką ir ieškovės nurodytas tariamai naujas aplinkybes, jis neabejotinai būtų turėjęs pripažinti ieškinį nepriimtinu. Todėl Komisija tvirtina, kad Tarnautojų teismas veikė utra vires ir kad jis tokiu būdu pažeidė jos teisę į gynybą, nes jis nusprendė dėl tam tikrų klausimų neleisdamas Komisijai išdėstyti jai palankius argumentus.

Pagrįsdama savo apeliacinį skundą dėl skundžiamame sprendime Tarnautojų teismo atlikto bylos vertinimo iš esmės, Komisija nurodo keletą pagrindų, susijusių su įvairiais Tarnautojų teismo padarytais Bendrijos teisės pažeidimais, būtent Pareigūnų tarnybos nuostatų, jurisprudencijos principų pažeidimu tiek, kiek skundžiamas sprendimas, jos nuomone, leidžia atšaukti teisėtus administracinius aktus ir, papildomai, pažeidžia autonomišką Komisijos teisę nepakeisti ginčijamų sprendimų.