14.12.2006   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 305/54


Kvietimas organizacijoms siūlyti nepriklausomų ekspertų, kurie padėtų Komisijos tarnyboms įgyvendinti su Septintąja bendrąja MTTP programa susijusias užduotis, sąrašus

(2006/C 305/17)

1.

Komisija kviečia moksliniais tyrimais ir technologijų plėtra (MTTP) suinteresuotas mokslines, profesines, pramonės ir bendrąsias mokslinių tyrimų įstaigas, mokslo bendrijas ir kitas organizacijas teikti sąrašus nepriklausomų ekspertų, į kuriuos būtų galima kreiptis dėl:

Europos bendrijos septintosios bendrosios mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir demonstravimo veiklos programos (2007–2013 m.) (1) ir jos specialiųjų programų (EB bendrosios programos),

Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) septintosios bendrosios branduolinių tyrimų ir mokymo veiklos programos (2007–2011 m.) ir jos specialiųjų programų (Euratomo bendrosios programos)

(bendrai — Septintosios bendrosios programos).

2.

EB bendrąją programą sudarys penkios specialiosios programos šiose srityse:

Bendradarbiavimas

Idėjos

Žmonės

Pajėgumai

Nebranduolinė Jungtinio tyrimų centro veikla

Euratomo bendrąją programą sudarys dvi specialiosios programos šiose srityse:

Branduolių sintezės energijos moksliniai tyrimai, branduolio dalijimasis ir radiacinė sauga

Jungtinio tyrimų centro veikla branduolinės energijos srityje

3.

Atsižvelgdama į taikomus kriterijus ir tvarką, nustatytą taisyklėse dėl įmonių, mokslinių tyrimų centrų ir universitetų dalyvavimo Septintosios bendrosios programos įgyvendinimo veikloje ir mokslinių tyrimų rezultatų skleidimo (2007–2013 m.) ir taisyklėse dėl įmonių, tyrimų centrų ir universitetų dalyvavimo Europos atominės energijos bendrijos septintosios bendrosios programos įgyvendinimo veikloje ir dėl mokslinių tyrimų rezultatų skleidimo (2007–2011 m.) (bendrai — taisyklėse), Komisija paskirs nepriklausomus ekspertus, kurie:

padės vertinti pasiūlymus pagal įvairius Septintosios bendrosios programos mokslinius, technologinius ir socialinius bei ekonominius tikslus. Vykdant vertinimo veiklą teikiamos rekomendacijos dėl mokslinių tyrimų pritaikymo, kad būtų kuo nuosekliau įgyvendinti konkrečios specialiosios programos tikslai;

padės stebėti Bendrijos atrinktus ir finansuojamus projektus, įskaitant, kai reikia ir kai tinkama, pagal ankstesnes bendrąsias MTTP programas finansuotų projektų stebėseną;

vykdys kitas užduotis, kai būtina kompetencija konkrečiose srityse (pvz., bendrųjų MTTP programų ir politikos įgyvendinimo, vertinimo ir poveikio vertinimo stebėsena).

4.

Todėl Komisija ragina MTTP suinteresuotas mokslines, profesines, pramonės ir bendrąsias mokslinių tyrimų įstaigas ir/arba mokslo bendrijas ir kitas organizacijas teikti nepriklausomų ekspertų, kuriuos būtų galima įtraukti į Septintosios bendrosios programos ekspertų duomenų bazę, sąrašus. Pateikėjai ypač raginami siūlyti ekspertus iš kitų įstaigų, organizacijų ar šalių.

[Tačiau būtina pažymėti, kad Komisija neprivalo skirti tik šioje duomenų bazėje registruotus ekspertus. Ji gali skirti kitus nepriklausomus ekspertus, kai tai numatyta pagal skyrimo tvarką, pateiktą pirmiau minėtose taisyklėse, ir vadovaujantis tokia tvarka.]

5.

Nepriklausomi ekspertai turi turėti ir žinių, ir įgūdžių tose srityse, kuriose gali būti prašoma jų pagalbos.

Be to, nepriklausomi ekspertai privalo turėti aukšto lygio profesinės patirties viešajame ar privačiajame sektoriuje vienoje ar keliose iš šių veiklos sričių:

moksliniai tyrimai susijusiose mokslo ir technologijų srityse,

MTTP projektų, programų ar politikos administravimas, valdymas ir vertinimas,

MTTP projektų rezultatų taikymas, technologijų perdavimas, naujovių diegimas ir verslo bendradarbiavimas, ypač susijęs su MVĮ,

mokslo ir visuomenės sandūroje esantys klausimai (pvz., švietimas, komunikacija, kompetencija, rizika, etika ir t.t.),

tarptautinis bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityje;

žmogiškųjų išteklių vystymas.

Nepriklausomi ekspertai taip pat privalo turėti reikiamų kalbinių įgūdžių.

6.

Siekiant užtikrinti nepriklausomą pasiūlymų vertinimą bei projektų stebėseną ir, kai taikoma, kitų užduočių vykdymą, paskirti nepriklausomi ekspertai turės pasirašyti deklaraciją ir patvirtinti, kad paskyrimo metu jiems nėra iškilęs joks interesų konfliktas ir kad jie įsipareigoja informuoti Komisiją, jei teikiant išvadas ar vykdant užduotis iškiltų koks nors konfliktas. Jie privalės uoliai vykdyti savo pareigas ir užtikrinti visišką jiems pateiktos informacijos ir dokumentų konfidencialumą.

7.

Pirmiau minėtos organizacijos raginamos registruotis specialiame Cordis tinklalapyje http://cordis.europa.eu/emmfp7. Iš ten jos galės prisijungti ir pateikti rekomenduojamų ekspertų sąrašus. Registruotis siūloma kuo anksčiau, kad jau per pirmuosius pasiūlymų pagal Septintąją bendrąją programą vertinimo posėdžius, kuriuos numatoma surengti 2007 m. kovo mėn., Komisija galėtų pasinaudoti ekspertų sąrašais.

Tokių sąrašų pateikimo terminas — 2013 m. liepos 31 d.

Kiekviename siūlomų ekspertų sąraše turi būti pateikta:

siūlomų ekspertų vardai bei pavardės ir pareigos,

kiekvieno eksperto e. pašto adresas,

mokslinių tyrimų sritis ar mokslinių tyrimų grupės, kurioms ekspertas siūlomas.

Siūlomų nepriklausomų ekspertų sąrašai turi būti pateikti viena iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų.

Gavusi tokius sąrašus, Komisija susisiekia su siūlomais nepriklausomais ekspertais, informuoja juos apie gautą rekomendaciją ir pakviečia registruotis Septintosios bendrosios programos nepriklausomų ekspertų duomenų bazėje.

Su šiuo kvietimu susiję asmeniniai duomenys bus tvarkomi remiantis 2000 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 45/2001 dėl asmenų apsaugos Bendrijos institucijoms ir įstaigoms tvarkant asmens duomenis ir laisvo tokių duomenų judėjimo nuostatų.

8.

Siekdama skaidrumo ir vadovaudamasi Europos mokslinių tyrimų erdvės tikslais, Komisija gali suteikti leidimą prie nepriklausomų ekspertų duomenų bazės prisijungti valstybių narių ir su bendrosiomis programomis susijusių valstybių viešojo mokslinių tyrimų finansavimo įstaigoms ir kitų Bendrijos programų vykdytojams, jei būsimi nepriklausomi ekspertai duoda išankstinį sutikimą.

Be to, vadovaujantis pirmiau minėtose taisyklėse nustatyta tvarka, nepriklausomų ekspertų, paskirtų vertinti pasiūlymus, sąrašai bus reguliariai skelbiami internete.

9.

Europos Komisija taiko moterų ir vyrų lygių galimybių politiką. Todėl Komisija siekia, kad, jei įmanoma, vertinimo komisijose dirbtų 40 % moterų. Siekdama šio tikslo, Komisija ragina nepriklausomų ekspertų sąrašus siūlančias organizacijas užtikrinti proporcingą moterų ir vyrų skaičių sąrašuose.


(1)  Dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje. Šis kvietimas skelbiamas prieš tai, kai bus priimta ir įsigalios Septintoji bendroji programa. Todėl šiuo kvietimu bus galima pasinaudoti įsigaliojus Septintajai bendrajai programai ir patikrinus, ar iš esmės nepasikeitė vertinimo ekspertams taikomos nuostatos. Tai, kad kvietimas skelbiamas prieš priimant Septintąją bendrąją programą, nesuteikia pagrindo reikšti pretenzijas Komisijai.