4.2.2019   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 44/6


2018 m. vasario 7 d. pareikštas ieškinys byloje Prancūzijos Respublika / Europos Parlamentas

(Byla C-92/18)

(2019/C 44/08)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovė: Prancūzijos Respublika, atstovaujama F. Alabrune, D. Colas, E. de Moustier, B. Fodda

Atsakovas: Europos Parlamentas

Ieškovės reikalavimai

panaikinti 2017 m. lapkričio 29 d. Europos Parlamento plenarinio posėdžio darbotvarkės (dokumentas P8_OJ (2017)11-29) dalį dėl Europos Sąjungos 2018 finansinių metų bendrojo biudžeto bendro projekto svarstymo, 2017 m. lapkričio 30 d. posėdžio darbotvarkės (dokumentas P8_OJ (2017)11-30) dalį dėl balsavimo dėl bendrojo biudžeto bendro projekto, taip pat dėl su šiuo balsavimų susijusių paaiškinimų, 2017 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento teisėkūros rezoliuciją dėl bendrojo biudžeto bendro projekto (dokumentas P8_TA(2017)0458, laikinoji versija P8_TA-PROV(2017)0458), ir aktą, kuriuo, laikydamasis SESV 314 straipsnio 9 dalyje numatytos procedūros, Europos Parlamento pirmininkas paskelbė, kad Europos Sąjungos 2018 finansinių metų bendrasis biudžetas galutinai priimtas,

palikti galioti akto, kuriuo Europos Parlamento pirmininkas paskelbė, kad Europos Sąjungos 2018 finansinių metų bendrasis biudžetas galutinai priimtas, padarinius, kol šis biudžetas bus galutinai patvirtintas Sutartis atitinkančiu aktu per protingą terminą nuo Teisingumo Teismo sprendimo paskelbimo,

priteisti iš Europos Parlamento bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Šiuo ieškiniu Prancūzijos vyriausybė prašo panaikinti keturis aktus, kuriuos Europos Parlamentas priėmė įgyvendindamas savo įgaliojimus biudžeto srityje per 2017 m. lapkričio 29 ir 30 d. Briuselyje vykusias papildomas plenarines sesijas.

Pirmasis ir antrasis aktai, kuriuos Prancūzijos vyriausybė prašo panaikinti, yra 2017 m. lapkričio 29 d. (trečiadienis) ir 30 d. (ketvirtadienis) Europos Parlamento posėdžių darbotvarkių dalys, kuriose atitinkamai numatyta plenariniuose posėdžiuose apsvarstyti 2018 finansinių metų bendrojo biudžeto bendrą projektą ir balsuoti už jį bei pateikti su šiuo balsavimų susijusius paaiškinimus.

Trečiasis ginčijamas aktas yra 2017 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento teisėkūros rezoliuciją dėl šio bendrojo biudžeto bendro projekto.

Galiausia Prancūzijos vyriausybė prašo panaikinti aktą, kuriuo, laikydamasis SESV 314 straipsnio 9 dalyje numatytos procedūros, Europos Parlamento pirmininkas paskelbė, kad Europos Sąjungos 2018 finansinių metų bendrasis biudžetas galutinai priimtas. Kaip matyti, be kita ko, iš 2017 m. lapkričio 30 d. (ketvirtadienis) Europos Parlamento posėdžio protokolo, Europos Parlamento pirmininkas paskelbė pareiškimą ir pasirašė bendrąjį biudžetą po to, kai buvo nubalsuota dėl teisėkūros rezoliucijos dėl bendrojo biudžeto bendro projekto.

Kaip vienintelį ieškinio pagrindą Prancūzijos vyriausybė nurodo tai, kad keturi ginčijami aktai turi būti panaikinti, nes jais pažeidžiamas prie ESS ir SESV sutarčių pridėtas protokolas Nr. 6 ir prie EAEB sutarties pridėtas Protokolas Nr. 3, kurie susiję su Europos Sąjungos institucijų, tam tikrų įstaigų, organų bei padalinių būstinių vietomis.

Tiek iš protokolų dėl institucijų būstinių, tiek iš Teisingumo Teismo jurisprudencijos matyti, kad Europos Parlamentas negali įgyvendinti pagal SESV 314 straipsnį jam suteiktų įgaliojimų biudžeto srityje per Briuselyje vykstančias papildomas plenarines sesijas, o turi juos įgyvendinti per Strasbūre vykstančias eilines plenarines sesijas.

Vis dėlto kadangi Europos Parlamento pirmininko akto teisėtumas ginčijamas ne dėl jo tikslo ar turinio, bet dėl to, kad šis aktas turėjo būti priimtas per Strasbūre vykstančias eilines plenarines sesijas, būtinybė užtikrinti Europos viešosios tarnybos tęstinumą ir svarbūs teisinio saugumo motyvai, anot šios vyriausybės, pateisina tai, kad šio akto teisiniai padariniai būtų palikti galioti, kol bus priimtas Sutartis atitinkantis naujas aktas.