2.3.2015   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 73/42


2014 m. gruodžio 24 d. pareikštas ieškinys byloje Alfamicro/Komisija

(Byla T-831/14)

(2015/C 073/54)

Proceso kalba: portugalų

Šalys

Ieškovė: Alfamicro – Sistemas de Computadores, Sociedade Unipessoal, Lda (Kaskaisas, Portugalija), atstovaujama advokatų G. Gentil Anastácio ir D. Pirra Xarepe

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

pripažinti negaliojančiu 2014 m. spalio 28 d. Komisijos sprendimą, priimtą atliekant finansinį auditą 12-DAS-03, susijusį su Grant Agreement Nr.o238882, ir visas jo teisines pasekmes, t. y jame nurodyto 467 131 EUR vertės debetinio dokumento panaikinimą, ir tos pačios vertės kreditinio dokumento išdavimą ieškovei.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi keturiais pagrindais.

1.

Pirmasis ieškinio pagrindas susijęs su proporcingumo principo pažeidimu. Vykstant projektui Save Energy ieškovė ir Komisija tarpusavyje pasirašė Grant Agreement, kurios tikslas – bendras šio projekto finansavimas. Ieškovė teigia, kad pasiekė visus projekto tikslus ir kad Komisija minėtame 2014 m. spalio 28 d. Komisijos sprendime (toliau – ginčijamas sprendimas) tik atsižvelgė į formalius ir vien su buhalterine apskaita bei su dokumentais susijusius aspektus, o į pasiektus rezultatus neatsižvelgė. Reikalaujamos sumos grąžinimas yra pernelyg didelė našta, atsižvelgiant į jos, kaip MVĮ, padėtį, ir apriboja jos veiksmų laisvę, o dėl to akivaizdžiai pažeidžiamas proporcingumo principas.

2.

Antrasis ieškinio pagrindas susijęs teisėtų lūkesčių ir gero administravimo principų pažeidimu. Viena vertus, Komisija niekada nepareiškė prieštaravimų dėl ieškovės naudoto darbo metodo įgyvendinant 32 mėnesių trukmės projektą. Dėl to ieškovė padarė išvadą, kad Komisijai tiko jos suteiktos paslaugos, todėl ginčijamu sprendimu daromas labai neigiamas poveikis teisiniam saugumui. Kita vertus, kadangi Komisija laiku nenustatė ginčijame sprendime nurodytų pažeidimų, ieškovė buvo įsitikinusi, kad jos elgesys yra teisėtas. Toks įsitikinimas turi būti saugomas teisėtų lūkesčių principu, o tai reiškia, kad Komisija nevykdė jai tenkančios kontrolės pareigos ir taip pažeidė gero administravimo principą.

3.

Trečiasis ieškinio pagrindas susijęs su sutarties pažeidimu, nes Komisija padarė didelių vertinimo klaidų neatsižvelgusi į ieškovės pateiktus paaiškinimus ir argumentus ir neteisingai išanalizavo ieškovės tinkamai pateiktus dokumentus ir informaciją. Priėmusi ginčijamą sprendimą Komisija pažeidė Grant Agreement nustatytas sąlygas. Ieškovė teigia, kad iš laiškų, apsikeistų su Komisija, matyti, jog sutarties sąlygos buvo įvykdytos, o reikalavimai, taikomi siekiant gauti finansavimą įgyvendinant projektą Save Energy, tenkinami.

4.

Ketvirtasis ieškinio pagrindas susijęs su pareigos motyvuoti pažeidimu, nes Komisijos sprendime pateikti motyvai yra labai glausti, be to, neaprašytos faktinės aplinkybės ir neišvardyti veiksmai, dėl kurių buvo atliktas tyrimas ir analizė.