9.3.2013   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 71/22


2012 m. gruodžio 16 d. pareikštas ieškinys byloje Wojciech Gęsina Firma Handlowa Faktor B. i W. Gęsina prieš Europos Komisiją

(Byla T-468/12)

2013/C 71/35

Proceso kalba: lenkų

Šalys

Ieškovė: Wojciech Gęsina Firma Handlowa Faktor B. i W. Gęsina (Varšuva, Lenkija), atstovaujama advokato H. Mackiewicz

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

Panaikinti 2012 m. birželio 19 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentą (ES) Nr. 554/2012 dėl tam tikrų prekių klasifikavimo Kombinuotojoje nomenklatūroje.

Priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė nurodo tris pagrindus.

1.

Pirmasis ieškinio pagrindas susijęs su tuo, kad skundžiamą reglamentą Komisija priėmė pažeisdama 1987 m. liepos 23 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2658/87 dėl tarifų ir statistinės nomenklatūros bei dėl Bendrojo muitų tarifo (1), nes klaidingai išaiškino KN 9505 pozicijos paaiškinimus, kuriuose nurodyta, kad proginiai gaminiai, ant kurių nėra jokio įspaudo, puošybos detalių, simbolių ir įrašų, nurodančių šventę, nėra sukurti, pagaminti ir laikomi šventiniais dirbiniais.

Ieškovė mano, kad KN 9505 pozicijos antraštė ir paaiškinimai reiškia, kad gaminys nebūtinai turi turėti ypatingų įspaudų, puošybos detalių, simbolių ar įrašų, kurie būtų susiję su konkrečia švente, kad jį būtų galima pripažinti šventiniu.

Tai, ar gaminys sukurtas, pagamintas ir laikomas šventiniu, reikia vertinti atsižvelgiant į jam būdingus tam tikroje valstybėje narėje atpažįstamus šventinius simbolius ir prekės ryšiu su toje valstybėje egzistuojančiomis švenčių tradicijomis bei kultūra.

2.

Antrasis ieškinio pagrindas susijęs su tuo, kad skundžiamą reglamentą Komisija priėmė pažeisdama Europos Bendrijų Kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimus (2), skirtus KN 9505 pozicijai, nes klaidingai išaiškino KN 9505 pozicijos paaiškinimus, kuriuose nurodyta, kad proginiai gaminiai, ant kurių nėra jokio įspaudo, puošybos detalių, simbolių ir įrašų, nurodančio šventę, nėra sukurti, pagaminti ir laikomi šventiniais dirbiniais.

Kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimuose aiškiai nurodyta, kad KN 9505 pozicijoje klasifikuojami gaminiai, kurie dėl konstrukcijos ir dizaino (įspaudų, puošybos detalių, simbolių ir įrašų) yra skirti naudoti konkrečioje šventėje. Skliaustuose nurodyti žodžiai pateikti tik kaip pavyzdys, ką gali reikšti gaminio „konstrukcija ir dizainas“. Kitaip tariant, Kombinuotoje nomenklatūroje neatmesta galimybė, kad tam tikros kultūrinės grupės konkrečios šventės simbolis yra pats gaminys, nors ant jo nėra įspaudų, puošybos detalių, simbolių ar įrašų.

3.

Trečiasis ieškinio pagrindas susijęs su tuo, kad Komisija pažeidė vienodo vertinimo principą, nes sukūrė situaciją, kai vienos kategorijos produktai (šventėms naudojamos dirbtinės gėlės ir augalai) nepriskiriamos prie šventinių prekių, nes neturi šventinių įspaudų, puošybos detalių, simbolių ar įrašų, nors kitos prekės priskiriamos prie KN 9505 pozicijos, nepaisant to, kad neturi šventinių įspaudų, puošybos detalių, simbolių ar įrašų.

Visoje Europos Sąjungoje galiojančiais privalomosios tarifinės informacijos dokumentais, kuriuos išdavė atskiros valstybės narės, prie KN 9505 pozicijos priskirtos prekės (įskaitant dirbtines gėles), kurios neturi kokių nors šventinių įspaudų, puošybos detalių, simbolių ar įrašų. Tai patvirtina, kad kai kuriose valstybėse narėse pati prekė, neturinti kokių nors šventinių įspaudų ar puošybos detalių, gali būti tam tikros kultūrinės grupės švenčių simboliu, ir ji gali būti sukurta, pagaminta ir laikoma šventiniu gaminiu.

Nei iš Kombinuotosios nomenklatūros 95 skirsnio, nei iš Kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimų teksto nematyti, jog norint gaminį pripažinti šventiniu, jis tokiu turi būti laikomas visoje Europos Sąjungoje. Dėl tokio „šventinio gaminio“ supratimo šventiniais būtų pripažinti tik labai nedaug gaminių. Europos Sąjungoje gyvena daugiau nei 500 milijonų piliečių, kurių tradicijos, kultūra ir religiniai įsitikinimai skiriasi. Todėl Europos Sąjungoje nėra bendros švenčių tradicijos, o oficialių švenčių dienos skiriasi, nelygu valstybė narė. Galiausiai, kai kurie gaminiai, dėl kurių aiškiai nurodyta, jog jie priskiriami prie KN 9505 pozicijos, šventiniais laikomi tik kai kuriose valstybėse narėse, o kitose valstybėse narėse tradicija, su kuria jie siejami, nežinoma arba nėra populiari.


(1)  OL L 256, p. 1; 2004 m. specialusis leidimas lietuvių k., 2 sk., 2 t., p. 382.

(2)  OL C 133, p. 1.