2011 m. liepos 7 d. Bendrojo Teismo (trečioji kolegija) nutartis Acetificio Marcello de Nigris prieš Komisiją
(Byla T‑351/09)
„Ieškinys dėl panaikinimo – Saugomos geografinės nuorodos registravimas − Konkrečios sąsajos nebuvimas – Nepriimtinumas“
1. Ieškinys dėl panaikinimo – Fiziniai ar juridiniai asmenys – Tiesiogiai ir konkrečiai su jais susiję aktai – Galimybė prieš įsigaliojant Lisabonos sutarčiai pagrįsti ieškinį SESV 263 straipsnio ketvirta pastraipa – Nebuvimas (EB 230 straipsnio ketvirta ir penkta pastraipos; SESV 263 straipsnio ketvirta pastraipa) (žr. 57 punktą)
2. Ieškinys dėl panaikinimo – Fiziniai ar juridiniai asmenys – Tiesiogiai ir konkrečiai su jais susiję aktai – Reglamentas dėl kai kurių pavadinimų įtraukimo į „Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą“ – Geografinės nuorodos „Aceto balsamico di Modena“ apsauga – Gamintojo, įsikūrusio ne provincijose, dėl kurių paduotas prašymas įtraukti į registrą, ieškinys – Specifinių gamintojo įgytų teisių nebuvimas – Nepriimtinumas (EB 230 straipsnio ketvirta pastraipa ir EB 249 straipsnio antra pastraipa; Tarybos reglamento Nr. 510/2006 13 straipsnio 1 dalis) (žr. 59–70 punktus)
3. Europos Sąjunga – Teismo vykdoma institucijų aktų teisėtumo kontrolė – Visuotinai taikomi aktai – Nacionalinių teismų teikiama apsauga, kai Sąjungos teismas yra nekompetentingas – Reglamentas Nr. 2081/92 – Reglamente numatytos protesto procedūros dėl prašymo įregistruoti geografinę nuorodą nepradėjimas, paskui ieškinio nepareiškimas nacionalinėse institucijose – Teisės į veiksmingą teisminę gynybą pažeidimas – Nebuvimas (EB 230 straipsnis; Tarybos reglamento Nr. 2081/92 5 straipsnio 5 dalis ir 7 straipsnis) (žr. 73, 75–79 punktus)
Dalykas
| Prašymas panaikinti 2009 m. liepos 3 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 583/2009, kuriuo į saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukiamas pavadinimas ( | Aceto balsamico di Modena | (IGP)) (OL L 175, p. 7). |
Rezoliucinė dalis
|
1. |
Atmesti ieškinį kaip nepriimtiną. |
|
2. |
Nėra reikalo priimti sprendimą dėl Consorzio Filiera Aceto Balsamico di Modena prašymo leisti įstoti į bylą. |
|
3. |
Acetificio Marcello de Nigris Srl padengia savo ir Europos Komisijos patirtas bylinėjimosi išlaidas. |
|
4. |
Italijos Respublika ir Consorzio Filiera Aceto Balsamico di Modena padengia savo bylinėjimosi išlaidas. |