2022 1 24   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 35/10


Komisijos pranešimas pagal Ganos, vienos šalies, ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių, kitos šalies, tarpinio ekonominės partnerystės susitarimo 1 protokolo 7 straipsnio 3 dalies b punktą

Kumuliacija tarp Europos Sąjungos ir kitų Vakarų Afrikos šalių, kitų AKR valstybių ir Europos Sąjungos užjūrio šalių ir teritorijų, numatyta Ganos ir ES tarpinio ekonominės partnerystės susitarimo 1 protokolo 7 straipsnio 1 ir 2 dalyse

(2022/C 35/02)

Ganos ir Europos Sąjungos (toliau – Sąjunga) (1), tarpinio ekonominės partnerystės susitarimo (toliau – EPS) 1 protokolo 7 straipsnio 1 dalimi eksportuotojams Sąjungoje medžiagas, kurių kilmės šalys yra:

kitos Vakarų Afrikos šalys (2), kurios turi galimybę patekti į Sąjungos rinką be muitų ir kvotų;

kitos Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno (AKR) valstybės, kurios taiko EPS bent laikinai, arba

Sąjungos užjūrio šalys ir teritorijos (UŠT),

leidžiama laikyti medžiagomis, kurių kilmės šalis yra Sąjunga, jei jos panaudotos produktui, pagamintam Sąjungoje ir eksportuotam į Ganą pagal EPS, laikantis 7 straipsnyje nustatytų sąlygų.

1 protokolo 7 straipsnio 2 dalimi eksportuotojams Sąjungoje leidžiama apdorojimo ar perdirbimo operacijas, atliktas kitose AKR valstybėse, taikančiose EPS bent laikinai, arba UŠT, laikyti operacijomis, atliktomis Sąjungoje su produktu, pagamintu Sąjungoje ir eksportuotu į Ganą pagal EPS, laikantis kitų 7 straipsnyje nustatytų sąlygų.

Sąjunga taiko susitarimus ar tvarką, kuriose numatytas administracinis bendradarbiavimas su AKR valstybėmis, taikančiomis EPS, UŠT ir Vakarų Afrikos šalimis, kurioms taikoma ES bendrųjų muitų tarifų lengvatų sistema, atitinkančiomis būtinus reikalavimus. Europos Komisija Ganai pateikė išsamių tokių susitarimų ar tvarkos duomenų. Todėl Sąjunga įvykdė administracinius reikalavimus, nurodytus 1 protokolo 7 straipsnio 3 dalyje.

Taigi 1 protokolo 7 straipsnyje numatyta kumuliacija gali būti taikoma Sąjungoje nuo 2022 m. vasario 1 d. taip:

kumuliacija, numatyta 1 protokolo 7 straipsnio 2 dalyje, gali būti taikoma su šiomis šalimis:

EPS taikančiomis AKR valstybėmis:

CARIFORUM valstybėmis: Antigva ir Barbuda, Bahamų Sandrauga, Barbadosu, Belizu, Dominikos Sandrauga, Dominikos Respublika, Grenada, Gajanos Kooperacine Respublika, Jamaika, Sent Kitsu ir Neviu, Sent Lusija, Sent Vinsentu ir Grenadinais, Surinamo Respublika, Trinidado ir Tobago Respublika;

Centrinės Afrikos regiono valstybėmis: Kamerūno Respublika;

Rytų ir Pietų Afrikos regiono valstybėmis: Komorų Sąjunga, Madagaskaro Respublika, Mauricijaus Respublika, Seišelių Respublika, Zimbabvės Respublika;

Pietų Afrikos vystymosi bendrijos valstybėmis: Botsvanos Respublika, Esvatinio Karalyste, Lesoto Karalyste, Mozambiko Respublika, Namibijos Respublika ir Pietų Afrikos Respublika;

Ramiojo vandenyno regiono valstybėmis: Papua Naujosios Gvinėjos Nepriklausomąja Valstybe, Fidžio Respublika, Samoa ir Saliamono Salomis;

Vakarų Afrikos regiono valstybėmis: Dramblio Kaulo Krantu;

UŠT:

Grenlandija, Naująja Kaledonija ir priklausomomis teritorijomis, Prancūzijos Polinezija, Prancūzijos Pietų ir Antarkties Sritimis, Voliso ir Futūnos Salomis, Sen Bartelemi, Sen Pjeru ir Mikelonu, Aruba, Boneru, Kiurasao, Saba, Sint Eustatijumi ir Sint Martenu.

Kilmės kumuliacija, numatyta 1 protokolo 7 straipsnio 1 dalyje, gali būti taikoma su šiomis šalimis (be nurodytųjų pirmiau):

Vakarų Afrikos regiono valstybėmis (BLS lengvatomis besinaudojančiomis šalimis): Beninu, Bisau Gvinėja, Burkina Fasu, Gambija, Gvinėjos Respublika, Liberija, Maliu, Mauritanija, Nigeriu, Nigerija, Senegalu, Siera Leone ir Togu, Žaliojo Kyšulio Respublika.

Šis pranešimas skelbiamas pagal Ganos ir ES tarpinio EPS 1 protokolo 7 straipsnio 3 dalies b punktą.


(1)  2020 m. rugpjūčio 20 d. EPS komiteto, įsteigto pagal Ganos ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių tarpinį ekonominės partnerystės susitarimą, sprendimas Nr. 1/2020 dėl 1 protokolo „Dėl sąvokos „kilmės statusą turintys produktai“ apibrėžties ir administracinio bendradarbiavimo metodų“ priėmimo (OL L 350, 2020 10 21, p. 1).

(2)  Beninas, Bisau Gvinėja, Burkina Fasas, Dramblio Kaulo Krantas, Gambija, Gvinėja, Liberija, Malis, Mauritanija, Nigerija, Nigeris, Senegalas, Siera Leonė, Togas ir Žaliasis Kyšulys.