Briuselis, 2017 07 10

JOIN(2017) 23 final

2017/0155(NLE)

Bendras pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Jungtiniame komitete, įsteigtame pagal Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimą, dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo ir dviejų specialiųjų darbo grupių steigimo


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.PASIŪLYMO APLINKYBĖS

ES ir Afganistano bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimas (toliau – Susitarimas) buvo pasirašytas 2017 m. vasario 18 d. 1

Susitarimu pirmą kartą nustatomi sutartiniai Sąjungos ir Afganistano santykiai ir nustatoma jų bendradarbiavimo teisinė sistema.

Susitarimas atitinka principus ir sąlygas, kuriais bus grindžiama būsima ES ir Afganistano partnerystė (I ir II antraštinės dalys). Į jį įtrauktos esminės žmogaus teisių ir ginklų neplatinimo nuostatos. Jame taip pat numatyta galimybė bendradarbiauti įvairiose srityse, įskaitant vystomojo bendradarbiavimo (III antraštinė dalis), prekybos ir investicijų (IV antraštinė dalis), teisingumo ir teisinės valstybės sritis (V antraštinė dalis, kurioje pateikiamos išsamios nuostatos dėl kovos su organizuotu nusikalstamumu, pinigų plovimu ir prekyba narkotikais, taip pat įtrauktas bendradarbiavimas migracijos klausimais). VI antraštinėje dalyje pateikiami skyriai dėl sektorių bendradarbiavimo keliose konkrečiose srityse.

Šis Susitarimas turi įsigalioti pirmą kito mėnesio dieną praėjus vienam mėnesiui po to, kai Šalys viena kitai praneša, kad tam tikslui būtinos teisinės procedūros yra baigtos. Tačiau pagal jo 59 straipsnio 2 ir 3 dalis ir Tarybos sprendimo (ES) 2017/434 3 straipsnį Susitarimas bus laikinai taikomas keliose srityse, pavyzdžiui, žmogaus teisių, politinio dialogo, vystomojo bendradarbiavimo ir pan.

Siekiant užtikrinti, inter alia, tinkamą Susitarimo veikimą ir įgyvendinimą, pagal Susitarimo 49 straipsnį įsteigiamas Jungtinis komitetas, kurį sudaro abiejų Šalių aukščiausio lygmens atstovai.

Siekiant padėti Jungtiniam komitetui ir sudaryti sąlygas ekspertų diskusijoms dėl pagrindinių šio Susitarimo sričių, siūloma įsteigti specialiąsias darbo grupes dėl:

gero valdymo, žmogaus teisių ir migracijos ir

ekonominės ir socialinės plėtros.

Šio pasiūlymo tikslas – nustatyti ES poziciją Jungtiniame komitete dėl:

Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo ir

specialiųjų darbo grupių steigimo.

ES pozicija bus grindžiama pridedamais Jungtinio komiteto sprendimų projektais.

2017/0155 (NLE)

Bendras pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Jungtiniame komitete, įsteigtame pagal Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimą, dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo ir dviejų specialiųjų darbo grupių steigimo

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 37 straipsnį,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 207 ir 209 straipsnius kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,

atsižvelgdama į Europos Komisijos ir Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams saugumo politikai pasiūlymą,

kadangi:

(1)Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimas (toliau – Susitarimas) buvo pasirašytas 2017 m. vasario 18 d. ir yra laikinai taikomas pagal jo 59 straipsnio 2 ir 3 dalis ir Tarybos sprendimo (ES) 2017/434 2 3 straipsnį;

(2)siekiant užtikrinti, inter alia, tinkamą Susitarimo veikimą ir įgyvendinimą, pagal Susitarimo 49 straipsnį įsteigtas Jungtinis komitetas. Siekiant prisidėti prie veiksmingo Susitarimo įgyvendinimo, Jungtinis komitetas turėtų patvirtinti savo darbo tvarkos taisykles;

(3)pagal Susitarimo 49 straipsnį Jungtinis komitetas gali nuspęsti įsteigti specialiuosius komitetus ar darbo grupes, kurios jam padėtų atlikti užduotis;

(4)Sąjungos pozicija Jungtiniame komitete dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo ir specialiųjų darbo grupių steigimo turėtų būti grindžiama pridėtais Jungtinio komiteto sprendimų projektais,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Pozicija, kurios Sąjunga turi laikytis Jungtiniame komitete, įsteigtame pagal šio Susitarimo 49 straipsnį, dėl:

a) Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo ir

b) dviejų specialiųjų darbo grupių steigimo

grindžiama prie šio sprendimo pridėtais Jungtinio komiteto sprendimų projektais.

Neesminiams sprendimų projektų pakeitimams Sąjungos atstovai Jungtiniame komitete gali pritarti be tolesnio Tarybos sprendimo.

2 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Priimta Briuselyje

   Tarybos vardu

   Pirmininkas

(1) 2017 m. vasario 13 d. Tarybos sprendimas (ES) 2017/434 dėl Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimo pasirašymo Europos Sąjungos vardu ir laikino taikymo (OL L 67, 2017 3 14, p. 1).
(2) 2017 m. vasario 13 d. Tarybos sprendimas (ES) 2017/434 dėl Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimo pasirašymo Europos Sąjungos vardu ir laikino taikymo (OL L 67, 2017 3 14, p. 1).

Briuselis, 2017 07 10

JOIN(2017) 23 final

PRIEDAI

prie

bendro pasiūlymo dėl Tarybos sprendimo

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Jungtiniame komitete, įsteigtame pagal Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimą, dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo ir dviejų specialiųjų darbo grupių steigimo


1 PRIEDAS

ES ir Afganistano jungtinio komiteto SPRENDIMAS Nr. 1/2017

[data]

kuriuo priimamos jo darbo tvarkos taisyklės

ES ir Afganistano JUNGTINIS KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimą (toliau – Susitarimas), ypač į jo 49 straipsnio 5 dalį,

kadangi:

(1)Susitarimas buvo pasirašytas 2017 m. vasario 18 d. ir yra laikinai taikomas pagal jo 59 straipsnio 2 ir 3 dalis ir 2017 m. vasario 13 d. Tarybos sprendimo (ES) 2017/434 3 straipsnį;

(2)siekiant prisidėti prie veiksmingo Susitarimo įgyvendinimo, turėtų būti kuo greičiau įsteigtas Jungtinis komitetas;

pagal Susitarimo 49 straipsnio 5 dalį Jungtinis komitetas patvirtina savo darbo tvarkos taisykles,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

Vienintelis straipsnis

Priimamos A priede pateiktos Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklės.

Priimta ... xxxx. Bus patvirtinta

   ES ir Afganistano jungtinio komiteto vardu

   Pirmininkas

A PRIEDAS

Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklės

1 straipsnis

Sudėtis ir pirmininkavimas

1. Jungtinis komitetas atlieka Susitarimo 49 straipsnyje nustatytas funkcijas. 

2. Jungtinį komitetą sudaro aukščiausio lygmens Šalių atstovai ir jam pakaitomis po vienus kalendorinius metus pirmininkauja atitinkamais kalendoriniais metais posėdį rengianti Šalis.

3. Jungtiniam komitetui pakaitomis pirmininkauja Afganistano Islamo Respublikos finansų ministras ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai. Jie savo įgaliojimus pirmininkauti visuose arba tam tikruose Jungtinio komiteto posėdžiuose gali perduoti vyresniesiems pareigūnams.

2 straipsnis

Posėdžiai

1. Jungtinis komitetas renkasi kartą per metus. Jungtinio komiteto posėdžius šaukia jo pirmininkas. Posėdžiai rengiami pakaitomis Briuselyje ir Kabule bendru susitarimu nustatytu laiku. Bet kurios Šalies prašymu, jei Šalys sutinka, Jungtinis komitetas gali rengti neeilines sesijas.

2. Jei Šalys sutinka, Jungtinio komiteto posėdžiai gali būti išimties tvarka rengiami vaizdo konferencijos būdu.

3 straipsnis

Dalyviai

1. Prieš kiekvieną Jungtinio komiteto posėdį kiekviena Šalis praneša pirmininkui apie planuojamą savo delegacijos sudėtį.

2. Pirmininkas, jei Šalys sutinka, gali pakviesti ekspertus arba kitų įstaigų atstovus dalyvauti posėdyje stebėtojų teisėmis arba pateikti informacijos konkrečiais klausimais.

4 straipsnis

Viešumas

1. Jungtinio komiteto posėdžiai vyksta už uždarų durų, nebent pirmininkas, jei Šalys sutinka, nusprendžia, kad posėdis yra viešas.

2. Jungtinis komitetas gali daryti viešus pareiškimus, jei mano, kad tai tikslinga.

5 straipsnis

Sekretoriatas

Europos išorės veiksmų tarnybos atstovas ir Afganistano Islamo Respublikos Vyriausybės atstovas kartu eina Jungtinio komiteto sekretorių pareigas. Visi pirmininko gaunami ir teikiami pranešimai perduodami sekretoriams. Pirmininko gaunama ir siunčiama korespondencija gali būti parašyta bet kokiomis priemonėmis, įskaitant elektroninį paštą.

6 straipsnis

Posėdžių darbotvarkės

1. Pirmininkas parengia preliminarią kiekvieno posėdžio darbotvarkę. Preliminari darbotvarkė ir susiję dokumentai likus ne mažiau kaip 15 kalendorinių dienų iki posėdžio pradžios siunčiami Šalims.

2. Bet kuri Šalis gali paprašyti pirmininko įtraukti klausimą į darbotvarkę.

3. Jungtinis komitetas tvirtina darbotvarkę kiekvieno posėdžio pradžioje. Jei Šalys sutinka, į darbotvarkę gali būti įtraukta ir kitų klausimų, kurie nebuvo įtraukti į preliminarią darbotvarkę.

4. Ypatingomis aplinkybėmis, jei Šalys sutinka, pirmininkas gali sutrumpinti 1 dalyje nurodytą terminą, kad būtų atsižvelgta į konkretaus atvejo aplinkybes.

7 straipsnis

Protokolai

1. Jungtinio komiteto posėdžių rezultatai pateikiami suderinto posėdžio protokolo forma.

2. Pirmininkas apibendrina kiekviename posėdyje Jungtinio komiteto padarytas išvadas. Remdamiesi šiomis išvadomis abu sekretoriai parengia protokolo projektą, pageidautina, posėdžio pabaigoje arba ne vėliau kaip per 30 dienų nuo posėdžio dienos.

3. Šalys patvirtina projektą, pageidautina, posėdžio pabaigoje arba ne vėliau kaip per 45 dienas nuo posėdžio dienos, arba iki Šalių sutartos datos. Šalims patvirtinus protokolo projektą, pirmininkas ir sekretoriai pasirašo du originalius egzempliorius. Kiekviena Šalis gauna po vieną originalų egzempliorių.

8 straipsnis

Sprendimai ir rekomendacijos

1. Jungtinio komiteto sprendimai ir rekomendacijos priimami bendru Šalių sutarimu.

2. Jungtinio komiteto sprendimų ir rekomendacijų antraštė yra atitinkamai „Sprendimas“ arba „Rekomendacija“, juose nurodomas serijos numeris, priėmimo data ir tema. Kiekviename sprendime nurodoma jo įsigaliojimo data.

3. Jungtinis komitetas gali priimti sprendimus ar rekomendacijas rašytine procedūra. Tokiais atvejais Šalys susitaria dėl procedūros trukmės termino. Jei pasibaigus šiam terminui nė viena iš Šalių neišreiškė prieštaravimo siūlomam sprendimui ar rekomendacijai, pirmininkas paskelbia sprendimą ar rekomendaciją priimtą bendru sutarimu.

4. Jungtinio komiteto priimti sprendimai ir rekomendacijos patvirtinami dviem autentiškais pirmininko pasirašytais egzemplioriais.

5. Kiekviena Šalis gali skelbti Jungtinio komiteto sprendimus ir rekomendacijas savo atitinkamame oficialiajame leidinyje.

9 straipsnis

Išlaidos

1. Kiekviena Šalis padengia visas dėl dalyvavimo Jungtinio komiteto posėdžiuose patirtas išlaidas, susijusias su darbuotojų, kelionės ir pragyvenimo bei pašto ir telekomunikacijų išlaidomis.

2. Kiekviena Šalis padengia patirtas išlaidas, susijusias su vertimu žodžiu posėdžiuose ir vertimu raštu.

3. Posėdį rengianti Šalis padengia išlaidas, susijusias su posėdžių organizavimu ir dokumentų dauginimu.

10 straipsnis

Specialiosios darbo grupės

1. Jungtinis komitetas gali steigti specialiuosius komitetus ar darbo grupes, kurios jam padėtų vykdyti jo užduotis. Specialiosios darbo grupės po kiekvieno savo posėdžio pateikia ataskaitą Jungtiniam komitetui.

2. Jungtinis komitetas gali nuspręsti panaikinti bet kurią veikiančią specialiąją darbo grupę, nustatyti arba pakeisti jos įgaliojimus arba įsteigti kitas specialiąsias darbo grupes.

3. Specialiosios darbo grupės po kiekvieno savo posėdžio Jungtiniam komitetui pateikia išsamias savo veiklos ataskaitas ir gali teikti rekomendacijas Jungtiniam komitetui.

2 PRIEDAS

ES ir Afganistano jungtinio komiteto SPRENDIMAS Nr. 2/2017

[data]

kuriuo įsteigiamos dvi specialiosios darbo grupės ir nustatomi jų įgaliojimai

ES ir Afganistano JUNGTINIS KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimą (toliau – Susitarimas), ypač į jo 49 straipsnio 3 dalį ir į Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių 10 straipsnį,

kadangi:

Susitarimas buvo pasirašytas 2017 m. vasario 18 d. ir yra laikinai taikomas pagal 59 straipsnį;

siekiant prisidėti prie veiksmingo Susitarimo įgyvendinimo, turėtų būti kuo greičiau sukurta jo institucinė struktūra;

pagal Susitarimo 49 straipsnio 3 dalį ir Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių 10 straipsnį Jungtinis komitetas gali nuspręsti įsteigti specialiuosius komitetus ar darbo grupes, kurios padėtų jam vykdyti jo užduotis;

siekiant sudaryti sąlygas vykti ekspertų diskusijoms svarbiausiose Susitarimo taikymo srityse, turėtų būti įsteigtos dvi specialiosios darbo grupės. Šalys taip pat gali susitarti iš dalies pakeisti specialiojo komiteto ar darbo grupių sąrašą ir (arba) jų veiklos sritį;

šis sprendimas turėtų būti priimtas tam, kad specialiosios darbo grupės pradėtų veikti laiku,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

Vienintelis straipsnis

Įsteigiamos A priede išvardytos specialios darbo grupės. Specialiųjų darbo grupių įgaliojimai išdėstyti B priede.

Priimta ...

ES ir Afganistano jungtinio komiteto vardu

Pirmininkas

A priedas

ES ir Afganistano jungtinis komitetas

Specialiosios darbo grupės

(1)    Specialioji žmogaus teisių, gero valdymo ir migracijos darbo grupė;

(2)    Specialioji ekonominės ir socialinės plėtros darbo grupė.

B priedas

Pagal Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimą įsteigtų specialiųjų darbo grupių įgaliojimai

1 straipsnis

Specialiosios darbo grupės gali nagrinėti Susitarimo įgyvendinimo klausimus tose srityse, kurios priklauso jos kompetencijai. Jos taip pat gali nagrinėti klausimus arba specialius projektus, susijusius su tam tikra dvišalio bendradarbiavimo sritimi.

2 straipsnis

Specialiosios darbo grupės yra pavaldžios Jungtiniam komitetui. Jos per 30 kalendorinių dienų po kiekvieno posėdžio Jungtinio komiteto pirmininkui pateikia ataskaitą ir perduoda savo protokolą bei išvadas.

3 straipsnis

1. Specialiąsias darbo grupes sudaro abiejų Šalių atstovai.

2. Specialiosios darbo grupės gali kviesti į savo posėdžius ekspertus, kad jie išdėstytų savo požiūrį tam tikrais specifiniais darbotvarkės klausimais.

4 straipsnis

Specialiosioms darbo grupėms pakaitomis pirmininkauja Šalis, pirmininkaujanti Jungtiniam komitetui.

5 straipsnis

Europos Sąjungos atstovas ir Afganistano Vyriausybės atstovas kartu eina specialiųjų darbo grupių sekretorių pareigas.

6 straipsnis

1. Specialiųjų darbo grupių posėdžiai kurios nors Šalies rašytiniu prašymu šaukiami esant reikalui ir bent kartą per metus. Kiekvienas posėdis vyksta Šalių bendrai sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

2. Jei viena Šalis prašo sušaukti specialiosios darbo grupės posėdį, kitos Šalies sekretorius atsakymą pateikia per 15 darbo dienų nuo to prašymo gavimo. Ypatingos skubos atvejais specialiųjų darbo grupių posėdžiai gali būti sušaukiami per trumpesnį laiką, jei tam pritaria Šalys.

3. Specialiųjų darbo grupių posėdžius kartu šaukia abu sekretoriai.

7 straipsnis

1. Bet kuri Šalis gali paprašyti pirmininko įtraukti klausimą į specialiosios darbo grupės darbotvarkę. Į darbotvarkę įtrauktini klausimai sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų iki atitinkamo posėdžio. Bet kokie patvirtinamieji dokumentai sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki posėdžio.

2. Sekretoriai pateikia Šalims darbotvarkės projektą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio. Išimtiniais atvejais Šalių susitarimu klausimai į darbotvarkę gali būti įtraukiami pranešus per trumpą laiką.

8 straipsnis

1. Sekretoriai kartu parengia kiekvieno posėdžio protokolo projektą.

2. Specialiųjų darbo grupių posėdžiai vyksta už uždarų durų, nebent pirmininkas, jei Šalys sutinka, nusprendžia, kad posėdis yra viešas.