13.2.2016   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 58/42


Paraiškos paskelbimas pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1151/2012 dėl žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemų 50 straipsnio 2 dalies a punktą

(2016/C 58/13)

Šiuo paskelbimu suteikiama teisė pareikšti prieštaravimą paraiškai pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1151/2012 (1) 51 straipsnį.

BENDRASIS DOKUMENTAS

„GALL DEL PENEDÈS“

ES Nr.: ES-PGI-0005–01308–03.02.2015

SKVN ( ) SGN ( X )

1.   Pavadinimas

„Gall Del Penedès“

2.   Valstybė narė arba trečioji šalis

Ispanija

3.   Žemės ūkio produkto ar maisto produkto aprašymas

3.1.   Produkto tipas

1.1 klasė. Šviežia mėsa (ir subproduktai)

3.2.   Produkto, kurio pavadinimas nurodytas 1 punkte, aprašymas

SGN „Gall Del Penedès“ žymimas produktas yra šviežia juodųjų Penedesenca, t. y. pagerintos tradicinės Penedesenca veislės, viščiukų (patinėlių ir patelių) mėsa.

Ši mėsa išsiskiria skoniu, rausva spalva ir mėsos bei raumenų tvirtumu ir sultingumu.

Šios veislės paukščiai auga lėtai, yra labai ištvermingi, gyvybingi, lengvo Viduržemio jūros sudėjimo, jų mėsa yra tankios struktūros. Jie atsparūs Viduržemio jūros regiono karščiams ir šalčiams.

Mėsai „Gall Del Penedès“ viščiukai auginami paukštidėse, kur visus metus turi galimybę išeiti į lauką, o jų raciono ypatybė yra vynuogių kauliukai.

Kaip patvirtinta Žemės ūkio maisto produktų mokslo ir technologijų instituto (Institut de Recerca i Tecnologia agroalimentàriesIRTA) juslinės ir cheminės analizės ataskaitoje „Vynuogių kauliukai SGN „Gall Del Penedès“ viščiukų lesale“ (Inclusió de granet de raïm en el pinso per la IGP del Gall del Penedès) (Amadeu Francesch Vidal, 2012 m. vasario mėn.), vynuogių kauliukai mėsai suteikia išskirtines organoleptines savybes:

„Gyvūnų, kurių raciono 5 % sudarė vynuogių kauliukai, mėsa labiau kvepėjo džiovintais vaisiais ir mažiau medžio žieve. Jos skonis skyrėsi nuo įprastos vištienos skonio, buvo mažiau saldus, labiau metalo skonio. Mėsos tekstūra buvo labiau pluoštinė…“

„Gyvūnų, kurių raciono 5 % sudarė vynuogių kauliukai, mėsoje buvo daugiau nesočiųjų riebalų rūgščių, taigi ir didesnis linoleno rūgšties kiekis, o tai padaro šią mėsą maistine prasme sveikesnę.“

„Gall Del Penedès“ mėsai skerdžiami ne jaunesni kaip 98 dienų viščiukai.

„Gall Del Penedès“ viščiukų skerdenos yra A kategorijos (pagal Reglamentą (EB) Nr. 543/2008). Skerdena neturi perteklinio riebalinio sluoksnio. Oda yra baltos, o mėsa rausvos spalvos. Kojos yra juodos su baltu pagrindu.

Mažiausias išdarinėtos (nupeštos, išdarinėtos, be galvos, kojų, širdies, kepenų, ir skilvio) skerdenos svoris yra 1,5 kg, o iš dalies išdarinėtos skerdenos (nupeštos ir be žarnų, bet su galva ir kojomis) – 2 kg.

„Gall Del Penedès“ viščiukų skerdenos parduodamos šviežios, nepjaustytos arba supjaustytos gabalais.

3.3.   Pašarai (taikoma tik gyvūniniams produktams) ir žaliavos (taikoma tik perdirbtiems produktams)

Viščiukų „Gall Del Penedès“ racionas yra pagrįstas tradiciniu SGN geografinės vietovės racionu su pritaikytomis dabartinėmis formulėmis ir žemės ūkio maisto produktų metodais. Šio raciono išskirtinė savybė yra vynuogių kauliukai.

Raciono pagrindą sudaro:

58–60 % kukurūzų

33,5–35,5 % sojos ir jos produktų

5–5,5 % vynuogių kauliukų

Paskutines 7 dienas iki skerdimo mažiausiai 90 % lesalo gali sudaryti grūdai ir 5–5,5 % vynuogių kauliukai.

Gyvūniniai riebalai yra draudžiami, išskyrus pieno produktus.

3.4.   Specialūs gamybos veiksmai, atliktini nustatytoje geografinėje vietovėje

Viščiukai „Gall Del Penedès“ yra auginami nustatytoje geografinėje vietovėje.

24–48 valandų amžiaus viščiukai yra atvežami į gamybos ūkius, kad būtų nupenėti. Nuo 42–56 dienų amžiaus viščiukai turi galimybę išeiti į lauką. Jie auginami mažiausiai 98 dienas.

3.5.   Specialios produkto registruotu pavadinimu pjaustymo, trynimo, pakavimo ir kt. taisyklės

3.6.   Specialios produkto registruotu pavadinimu ženklinimo taisyklės

Ant galutinio vartoti skirto produkto, žymimo SGN, turi būti aiškiai matomi žodžiai „SGN „Gall Del Penedès““ arba „saugoma geografinė nuoroda „Gall Del Penedès““ ir SGN logotipas.

4.   Glaustas geografinės vietovės apibūdinimas

„Gall Del Penedès“ viščiukai yra auginami geografinėje vietovėje, kurią sudaro 73 savivaldybės:

visos Aukštutinio Penedeso apskrities savivaldybės (27);

visos Žemutinio Penedeso apskrities savivaldybės (14);

visos Garafo savivaldybės (6);

šios L’Anojos apskrities savivaldybės: Archensola, Kabrera d’Igvalada, Pjera, Maskefa, Hostalets de Pjerola, Valbona d’Anoja, Kapeljadesas, La Tore de Klaramuntas, Karmė, Orpi, Santa Marija de Miraljesas, Belpratas, Sant Marti de Tousas, Santa Margarida de Montbujis, Vilanova del Cami, La Pobla de Klaramuntas, Kasteljoli, El Brukas, Odena, Igvalada, Rubijus, Chorba, Montmaneu ir Koponsas (25);

Aukštutinio Kampo apskrities Rodonijos savivaldybė (1).

5.   Ryšys su geografine vietove

Ryšys su geografine vietove yra pagrįstas reputacija, kurią produktas įgijo bėgant laikui ir kurią patvirtina žodiniai pasakojimai, dokumentai, mugės bei turgūs, ir ypatinga gamybos sistema, taikoma vietovės veisėjų, ir glaudžiai susijusia su auginimo vietovės vynininkystės tradicijomis.

Su istorinio Penedeso regiono ribomis sutampanti geografinė SGN auginimo vietovė yra pagarsėjusi kaip tradicinės Penedesenca veislės, iš kurios kilo „Gall Del Penedès“, kilmės teritorija, ir kaip vynuogių auginimo regionas, kur vynuogėms auginti yra naudojama apytiksliai 80 % žemės ūkio paskirties žemės, ir kuris sutampa su vynų SKVN „Penedès“ ir „Cava“. Galima sakyti, kad Penedese dėl vietovės ypatybių ir augalų „Gall Del Penedès“ yra gaminama kartu su šiam regionui būdingais vynais ir putojančiais vynais.

„Gall Del Penedès“ auginimas, vartojimas ir pardavimas šimtmečiais buvo įprastinė Penedeso ūkininkų amato dalis. Rašytiniai šaltiniai, žodiniai pasakojimai ir meno kūriniai patvirtina, kad šie paukščiai buvo laikomi kiekviename ūkyje todėl, kad jie buvo tiek priemonė išmaitinti šeimai, tiek namų ūkio pajamų šaltinis ilgesniu laikotarpiu, nes itin vertinti jų raudonai rudi kiaušiniai (vadinami „ou rogenc de Vilafranca“), buvo parduodami vietos („Vilafranca“ turgus, minimas XII amžiaus šaltiniuose) ir Barselonos turguose. „Gall Del Penedès“ taip pat buvo labai vertinama ir šlovinama. Tą liudija ir mugė „Fira del Penedès“, siekianti XII amžių, ir kuri vėliau pervadinta „Fira de Sant Tomàs“, o šiandien yra žinoma kaip „Fira del Gall“. Ši kasmet nenutrūkstamai rengiama mugė sudarė sąlygas regiono smulkiesiems ūkininkams išstatyti ir parduoti savo gaminius, taip išsaugant tradicinius su vynininkyste susijusius maisto produktus.

Šitaip regiono ūkininkai susitikdavo turguose ir mugėse, kur dalinosi patirtimi, kaip auginti „Gall Del Penedès“, ir sukūrė regionui būdingą gamybos sistemą, kai viščiukų lesalui naudotos vynuogių žievelės. Išspaustų vynuogių žievelės (brisa) buvo paliekamos sudžiūti laukuose, o vėliau duodamos šiems paukščiams. 1937 m. moksliniame darbe apie naminių paukščių lesalą pažymėta, kad vynuogių sėklos labai maistingos viščiukams, nes turi didelį skaidulinių medžiagų kiekį ir yra gausios riebalų ir kai kurių baltymų bei angliavandenių. Šiandien veisėjai adaptavo tradicinius vietovės gamybos metodus ir įtraukė vynuogių kauliukus į lesalo sudėtį.

SGN „Gall Del Penedès“ viščiukų racionas, į kurį įtraukti vynuogių kauliukai ir kuris išsaugo ryšį tarp lesalo ir regiono vynuogių auginimo tradicijų, daro įtaką produkto skoniui, o tai, kad paukščiai auginami paukštidėse su galimybe ištisus metus išeiti į lauką, lemia mėsos stangrumą bei sultingumą ir rausvą jos spalvą.

Šiandien „Gall Del Penedès“ yra dažnai minima regioninės spaudos straipsniuose, taip pat kampanijose, populiarinančiuose vietinius aukštos kokybės produktus (tokiose kaip Barselonos miesto tarybos ir Aukštutinio Penedeso apskrities tarybos programos Productes de la Terra ir Gastroteca), ir tyrimuose (Fundación Alicia, IRTA ir kt.).

Nuoroda į paskelbtą specifikaciją

(Šio reglamento 6 straipsnio 1 dalies antra pastraipa)

Visas produkto specifikacijos tekstas pateikiamas svetainėje

http://www.gencat.cat/alimentacio/pliego-gall-penedes


(1)  OL L 343, 2012 12 14, p. 1.