9.12.2015   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 409/247


ATASKAITA

dėl Europos mokslinių tyrimų tarybos vykdomosios įstaigos 2014 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Įstaigos atsakymu

(2015/C 409/28)

ĮVADAS

1.

Europos mokslinių tyrimų tarybos vykdomoji įstaiga (toliau – Įstaiga, taip pat vadinama EMTTVĮ), kuri yra įsikūrusi Briuselyje, įsteigta Komisijos sprendimu 2008/37/EB (1). Įstaiga veiks nuo 2008 m. sausio 1 d. iki 2017 m. gruodžio 31 d. ir bus atsakinga už pagal 7-ąją bendrąją mokslinių tyrimų programą vykdomos specialiosios programos „Idėjos“ valdymą (2).

PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

2.

Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir Įstaigos priežiūros ir kontrolės sistemų pagrindinių kontrolės priemonių įvertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

3.

Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnį Audito Rūmai auditavo:

a)

Įstaigos metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2014 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės būklės (3) ir biudžeto vykdymo (4) ataskaitos; ir

b)

šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

Vadovybės atsakomybė

4.

Vadovybė yra atsakinga už Įstaigos metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą (5):

a)

Su Įstaigos metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, – susijusios su finansinės būklės ataskaitų, kuriose nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių iškraipymų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis, pasirinkimą ir taikymą (6); esamomis aplinkybėmis pagrįstų apskaitinių įvertinimų atlikimą. Iniciatyvinis komitetas Įstaigos metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko, nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Įstaigos finansinę būklę.

b)

Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės sistemos, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

Auditoriaus atsakomybė

5.

Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (7) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Šie standartai reikalauja, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Įstaigos metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

6.

Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertintas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių įverčių pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

7.

Audito Rūmų manymu, jų patikinimo pareiškimui pagrįsti yra gauta pakankamai tinkamų audito įrodymų.

Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

8.

Audito Rūmų nuomone, Įstaigos metinėse finansinėse ataskaitose jos finansinė būklė 2014 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jos finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

9.

Audito Rūmų nuomone, 2014 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

10.

Toliau pateiktos pastabos šios Audito Rūmų nuomonės nekeičia.

PASTABOS DĖL VIDAUS KONTROLĖS

11.

Turėtų būti dar labiau stiprinamos su materialiuoju ir nematerialiuoju turtu susijusios procedūros siekiant užtikrinti jų tinkamą apsaugą ir šioje srityje teikiamos savalaikės, tikslios ir išsamios informacijos rengimą. Turto registras turi būti atnaujintas nurodant turto buvimo vietą, inventorizacijos procedūros turi būti įformintos, o Įstaigos parengtos viduje sukurto nematerialiojo turto kapitalizacijos gairės turi būti pakankamai išsamios siekiant užtikrinti, kad būtų taikomas nuoseklus metodas.

Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Milan Martin CVIKL, 2015 m. rugsėjo 8 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

Audito Rūmų vardu

Pirmininkas

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OL L 9, 2008 1 12, p. 15.

(2)  Priede apibendrinta Įstaigos kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

(3)  Balansas ir finansinės veiklos ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita, svarbių apskaitos metodų santrauka ir kiti aiškinamieji raštai.

(4)  Biudžeto rezultatų ataskaita ir biudžeto rezultatų ataskaitos priedas.

(5)  Įstaigos finansinio reglamento 38–42 straipsniai.

(6)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS)/Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

(7)  Įstaigos finansinio reglamento 87–92 straipsniai.


PRIEDAS

Europos mokslinių tyrimų tarybos vykdomoji įstaiga (Briuselis)

Kompetencija ir veikla

Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

(Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 182 straipsnis)

1.

Europos Parlamentas ir Taryba, pasikonsultavę su Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu, priima visas Sąjungos veiklos kryptis nustatančią daugiametę bendrąją programą. Bendroji programa:

nustato mokslinius ir technologinius tikslus, kurių siekiama 180 straipsnyje numatyta veikla, ir įtvirtina atitinkamus prioritetus;

nurodo tokios veiklos bendrąsias linkmes;

nustato Sąjungos finansinio dalyvavimo, vykdant bendrąją programą, maksimalią bendrą sumą ir išsamias taisykles bei atitinkamas jos dalis kiekvienai nustatytai veiklos sričiai.

2.

Keičiantis aplinkybėms bendroji programa yra pritaikoma arba papildoma.

3.

Bendroji programa įgyvendinama, vykdant konkrečias kiekvienai veiklos sričiai parengtas programas. Kiekvienoje konkrečioje programoje nustatomos išsamios įgyvendinimo taisyklės, apibrėžiama jos trukmė ir numatomos reikalingos priemonės. Konkrečiose programose nustatytų reikalingų lėšų suma negali viršyti maksimalios bendros sumos, nustatytos bendrajai programai ir kiekvienai veiklos sričiai.

4.

Taryba, spręsdama pagal specialią teisėkūros procedūrą ir pasikonsultavusi su Europos Parlamentu ir Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu, patvirtina konkrečias programas.

Įstaigos kompetencijos sritys

(Komisijos įgyvendinimo sprendimas 2013/779/ES)

(Komisijos sprendimas C(2013)9428, iš dalies pakeistas Komisijos sprendimu C(2014)9437)

Tikslai

Įstaiga įsteigta 2013 m. gruodžio mėn. Komisijos sprendimu 2013/779/ES siekiant įgyvendinti specialiosios programos, kuria įgyvendinama programa „Horizontas 2020“ (2014–2020 m.), I dalies „Pažangus mokslas“ specialųjį tikslą – „stiprinti mažai tirtų sričių mokslinius tyrimus vykdant Europos mokslinių tyrimų tarybos (EMTT) veiklą“. Šį konkretų tikslą įgyvendina Europos mokslinių tyrimų taryba (EMTT), kurią sudaro nepriklausoma Mokslo taryba. Pastaroji nustato EMTT mokslo strategiją ir prižiūri kaip ją įgyvendina Įstaiga, kuri yra atsakinga už operacijų valdymą.

Įstaiga pakeičia vykdomąją įstaigą, kuri buvo įsteigta Sprendimu 2008/37/EB, ir veikia vadovaudamasi bendraisiais įstatais, nustatytais Tarybos reglamentu (EB) Nr. 58/2003.

Įstaigai taip pat pavestas ankstesnės specialiosios programos „Idėjos“, kurią valdė jos pirmtakė, vykdydama Septintąją bendrąją programą (2007–2013 m.), įgyvendinimas.

Užduotys

Įstaigos užduotys apibūdintos įgaliojimų akte (Žr. Komisijos sprendimą C(2013)9428, iš dalies pakeistą Komisijos sprendimu C(2012)9437), visų pirma jo 4 straipsnyje ir I–III prieduose. Šios Įstaigai pavestos užduotys apima:

visus administracinio įgyvendinimo ir programos vykdymo aspektus, visų pirma įvertinimo procedūras, tarpusavio vertinimą ir atrankos procesą vadovaujantis Mokslo tarybos nustatytais principais;

finansinį ir mokslinį dotacijų valdymą;

Mokslo tarybai skirtą paramą, kuri yra būtina tam, kad ji galėtų atlikti jai pavestas užduotis.

Valdymas

(Komisijos sprendimas C(2014)430, iš dalies pakeistas Komisijos sprendimu (2014) 9447)

(Reglamentas (ES) Nr. 1291/2013)

(Tarybos sprendimas 2013/743/ES)

(Tarybos reglamentas (EB) Nr. 58/2003)

Iniciatyvinis komitetas

Iniciatyvinis komitetas – tai Įstaigos vykdomas operacijas prižiūrintis organas, kurį skiria Komisija (Žr. Komisijos sprendimą C(2014) 430, iš dalies pakeistą Komisijos sprendimu C (2014) 9447). Jis, Komisijai patvirtinus, priima Įstaigos metinę darbo programą, administracinį biudžetą ir metines ataskaitas. Jį sudaro penki nariai.

EMTT mokslo taryba

EMTT mokslo tarybai pagal Reglamentą (ES) Nr. 1291/2013 yra patikėta nustatyti specialiosios programos tikslo bendrąją mokslinę strategiją ir priimti sprendimus dėl mokslinių tyrimų, kurie būtų finansuojami pagal jo I priedo I dalies 1.2 skirsnį, pobūdžio. Ji veikia autonomiškai. Tai yra pagrindinės EMTT ypatybės, kuriomis užtikrinamas jos mokslinės programos veiksmingumas, jos veiklos ir tarpusavio peržiūros proceso kokybė, taip pat jos patikimumas mokslo bendruomenėje. Kaip nustatyta Tarybos sprendimo 2013/743/ES 7 straipsnyje, jos užduotys visų pirma apima EMTT veiklos įgyvendinimo metinės darbo programos parengimą, tarpusavio vertinimo procedūros nustatymą bei specialiojo tikslo „Europos mokslinių tyrimų taryba (EMTT)“ įgyvendinimo stebėjimą ir kokybės kontrolę, nepažeidžiant Komisijos atsakomybės. Ją sudaro dvidešimt du Komisijos paskirti nariai.

Įstaigos direktorius

Jį skiria Europos Komisija ketveriems metams.

Išorės auditas

Europos Audito Rūmai.

Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

Europos Parlamentas rekomendavus Tarybai.

2014 m. (2013 m.) Įstaigai skirti ištekliai

Biudžetas

36,3 (40,1) milijono eurų (galutinis vykdomosios įstaigos patvirtintas biudžetas)

Darbuotojų skaičius 2014 m. gruodžio 31 d.

2014 m. veiklos biudžete numatytas 100 (100) laikinųjų darbuotojų personalo planas bei skirtos lėšos 289 (289) sutartininkams ir komandiruotiems nacionaliniams ekspertams, taigi susidaro bendras 389 (389) darbuotojų skaičius. Iš šių darbo vietų 2014 m. pabaigoje buvo užimtos 388 (379):

laikini darbuotojai: jų buvo 99 (99), iš kurių 15 (13) buvo komandiruotų laikinųjų darbuotojų ir 84 (86) išorės laikinieji darbuotojai;

277 (270) sutartininkai;

12 (10) komandiruotų nacionalinių ekspertų;

iš kurių užsiima:

pagrindine veikla (mokslo ir dotacijų valdymo departamentai): 70 % (70 %);

administracine veikla (kiti departamentai): 30 % (30 %).

2014 (2013) m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

1.

Buvo stebimi susitarimai dėl dotacijų, sudaryti pagal programą „Horizontas 2020“, kvietimus teikti pasiūlymus dėl dotacijų pradedantiems tyrėjams, dotacijų konsolidatoriui ir pažengusiems tyrėjams bei dotacijų koncepcijai pagrįsti (angl. Proof-of-Concept Grants). Programos „Horizontas 2020“ darbo programa įgyvendinama skelbiant metinius kvietimus teikti pasiūlymus, po kurių pateikiamas (išorės ekspertų) įvertinimas, parengiami ir pasirašomi susitarimai dėl dotacijų ir pabaigoje atliekama projektų įgyvendinimo priežiūra. Po kiekvieno kvietimo teikti pasiūlymus sudaromi sutarimai dėl dotacijų, pagal kuriuos projektai trunka apie penkerius metus.

2.

Buvo vykdomi 2014 m. kvietimai teikti pasiūlymus dėl programos „Horizontas 2020“ darbo programos (dotacijos pradedantiems tyrėjams, dotacijos konsolidatoriui, dotacijos pažengusiems tyrėjams bei dotacijos koncepcijai pagrįsti (angl. Proof-of-Concept Grants)): 2014 m. buvo pateikta 8  530 pasiūlymų paraiškų, iš kurių 3  273 dėl dotacijų pradedantiems tyrėjams, 2  528 dėl dotacijų konsolidatoriui, 2  287 dėl dotacijų pažengusiems tyrėjams ir 442 dėl dotacijų koncepcijai pagrįsti (visos šios paraiškos turėjo būti pateiktos iki dviejų galutinių terminų). Iš jų 8  374 buvo tinkamos finansuoti ir todėl jas įvertino ekspertų vertinimo grupės. Pasibaigus kvietimui teikti pasiūlymus dėl dotacijų pradedantiems tyrėjams ir dotacijų koncepcijai pagrįsti dotacijai suteikti iš viso buvo atrinkti 378 pasiūlymai. 2014 m. kvietimas teikti pasiūlymus dėl dotacijų konsolidatoriui dar nėra užbaigtas, o 2014 m. kvietimas teikti pasiūlymus dėl dotacijų pažengusiems tyrėjams vis dar yra vertinamas, kadangi dėl to, kad Taryba ir Parlamentas programą „Horizontas 2020“ patvirtino per vėlai, kvietimų teikti pasiūlymus tvarkaraštis buvo nukeltas penkiems mėnesiams.

3.

Informacijos apie programos „Horizontas 2020“ darbo programą ir Įstaigos 2014 m. veiklą rengimas ir skleidimas.

4.

2014 m. Mokslo taryba rengė reguliarius susitikimus Briuselyje ir visoje Europoje, paprastai nacionalinių institucijų kvietimu. Susitikimų organizavimas skirtingose šalyse (ES valstybėse narėse ar asocijuotosiose šalyse) – tai vienas iš būdų, kaip padaryti EMTT labiau matomą. Be to, tiek nacionalinių institucijų, tiek vietinių mokslinių ir mokslinių tyrimų bendruomenių nuomone, šie susitikimai yra svarbūs įvykiai. 2014 m. sausio 1 d.—2014 m. gruodžio 31 d. buvo surengtos penkios Mokslo tarybos plenarinės sesijos: sausio, kovo ir gruodžio mėn. jos buvo surengtos Briuselyje (Belgija), birželio mėn. – Osle (Norvegija), o spalio mėn. – Zagrebe (Kroatija).

Mokslo taryba, atsižvelgdama į 2009 m. EMTT struktūros ir mechanizmų peržiūros ekspertų grupės rekomendacijas, įsteigė du nuolatinius komitetus: vienas komitetas teikia rekomendacijas dėl interesų konfliktų, mokslinio darbo drausmės pažeidimų ir etikos klausimų (CoIME), o kitas sprendžia klausimus, susijusius su vertinimo grupės narių atranka. Vykdomoji įstaiga padėjo vykdyti abiejų komitetų, kurie 2014 m. buvo susirinkę atitinkamai du ir tris kartus, pagrindinę veiklą.

Mokslo tarybos nariai taip pat posėdžiavo darbo grupėse, kuriose buvo sprendžiami konkretūs klausimai. 2014 m. Vykdomoji įstaiga surengė įvairius EMTT darbo grupių dėl inovacijų ir ryšių su pramonės sektoriumi, atviros prieigos, tarptautinio dalyvavimo stiprinimo, lyčių pusiausvyros ir pagrindinių veiklos rodiklių posėdžius. Darbo grupės atlieka analizę ir padeda rengti EMTT mokslo strategiją teikdamos pasiūlymus, kuriuos plenariniame posėdyje tvirtina Mokslo taryba, tokiose jų įgaliojimus apimančiose srityse: EMTT santykių su pramonės (verslo) sektoriumi ir EMTT finansuojamų inovacijų mokslinių tyrimų poveikio tyrimas, EMTT pozicijos dėl atviros prieigos rengimas, užtikrinimas, kad EMTT kurtų pavyzdinę praktiką, susijusią su lyčių pusiausvyra mokslinių tyrimų srityje, tinkamų mechanizmų, skirtų padidinti ES nepriklausančių šalių tyrėjų dalyvavimą EMTT kvietimuose teikti pasiūlymus, nagrinėjimas, EMTT misijos įgyvendinimo stebėjimo ir vertinimo veiksmų plano, kuris neapsiribotų rodikliais ir tikslais, parengimas, Mokslo tarybos trumpalaikės, vidutinės trukmės laikotarpio ir ilgalaikės politikos rėmimas.

2014 m. savo veiklą plėtoti pradėjo nauja darbo grupė dėl platesnio dalyvavimo Europos mastu. Jos misija – skatinti Vidurio ir Rytų Europos šalis labiau ugdyti savo mokslo srities talentus ir daugiau investuoti į mokslinius tyrimus. Ji šiose šalyse padės geriau suvokti EMTT schemas ir geriau informuos mokslinių tyrimų bendruomenes apie tai, kokias galimybes EMTT dotacijos gali suteikti atitinkamo regiono mokslininkams, ir padidinti dar neatrastų mokslo srities talentų dalyvavimą.

Vykdomoji įstaiga kartu su minėtų grupių nariais parengė darbinius dokumentus, kuriuose pateikiama analizė ir pagrindinė informacija apie darbo grupių ir nuolatinių komitetų nagrinėtus konkrečius klausimus.

Pagrindinė su šių darbo grupių 2014 m. atliktu darbu susijusi veikla apėmė:

Inovacijas ir ryšius su pramonės sektoriumi: 2014 m. liepos mėn. devyni EMTT dotacijų koncepcijai pagrįsti gavėjai iš pradžių buvo apmokyti, o tuomet paraginti pristatyti savo idėjas investuotojams, t. y. pramonės sektoriaus ir akademinės bendruomenės pirmaujančių naujovių kūrėjų ir tam tikrų rizikos kapitalo investuotojų tinklui pateikiant trumpą trijų minučių santrauką. Tai antrasis tokio tipo renginys, kurį surengė EMTT, bendradarbiaudama su žiniasklaidos bendrove „ScienceBusiness“. Pirmasis įvyko 2013 m. vasario mėn.

Atvirąją prieigą: EMTT–DNRF bendrai surengto praktinio seminaro „Akademinės kompetencijos skatinimas besikeičiančiame pasaulyje“ kontekste buvo surengtas su atvirąja prieiga ir moksline kompetencija susijęs posėdis, kuris įvyko birželio mėn. kaip papildomas 2014 m. ESOF renginys.

Vėliau rugsėjo mėn. surengtame dviejų dienų praktiniame mokslinių tyrimų duomenų valdymo ir dalijimosi jais seminare dalyvavo daugiau kaip 140 dalyvių iš visos Europos. Kiti renginiai apėmė kelis seminarus, kurie buvo surengti kartu su specialių atvirosios prieigos infrastruktūrų, kaip antai duomenų saugyklų „Dryad and figshare“, OAPEN fondo, kuris administruoja atvirosios prieigos knygų platformą, ir atkuriamumo iniciatyvos atstovais. Bendradarbiaujant su STM, Tarptautine mokslinių, techninių ir medicininių žurnalų leidėjų asociacija, buvo surengti dar du seminarai: vienas dėl žurnalų kainų nustatymo, o kitas – dėl ilgo teksto formato skelbimo skaitmeninėje aplinkoje.

Lyčių pusiausvyrą: EMTT mokslo taryba, siekdama ir toliau spręsti moterų tyrėjų EMTT kvietimų teikti pasiūlymus metu teikiamų mažo pasiūlymų skaičiaus problemą, 2014 m. birželio mėn. patvirtino 2014–2020 m. EMTT lyčių lygybės planą. Dokumento, kurį parengė lyčių pusiausvyros darbo grupė, tikslas – ir toliau siekti 2007–2013 m. EMTT lyčių lygybės plano tikslų.

Be to, lyčių pusiausvyros darbo grupė užsakė atlikti nepriklausomą tyrimą – įgyvendinti ERCAREER projektą – siekiant išnagrinėti EMTT dotacijų gavėjų (vyrų ir moterų) karjeros kelių ir modelių skirtumus ir panašumus bei pateikti rekomendacijas.

Šaltinis: Įstaigos pateiktas priedas.


ĮSTAIGOS ATSAKYMAS

11.

Įstaiga atkreipė dėmesį į Audito Rūmų ataskaitą ir įgyvendins jūsų pastabas dėl vidaus kontrolės.